Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 2004
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 2004

200431 příběhů Čtyřlístku v roce 2004.

Čtěte také:
Čtyřlístek 2004
Čtyřlístek Speciál 2004

363 Tajemná chata
Tajemná chata (Čtyřlístek 363, 2004)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek se chystá na cestu na horskou chatu skřítků Sněžníků. Zasekl se zámek u dveří auta, spraví to ale Myšpulínův Všeotvírač. Sněžníci jsou hodní a ochotní skřítci. Jeden skřítek přijde Čtyřlístku naproti a dovede ho na kopec k chatě, spíš to ale vypadá jako zámek. Bobík má smůlu, Čtyřlístek dorazil pozdě a skřítci už večeři nevydávají. Bobík najde v kůlně uvězněného skřítka, otevře mu, ostatní skřítci ho ale okamžitě stčí zpět a Bobíkovi řeknou, že uvězněný skřítek je šílený a kouše lidi. Skřítci se nechtějí podělit se Čtyřlístkem o snídani a čaj je studený. Když si jde Čtyřlístek zalyžovat, sešle na ně skřítek z chaty lavinu. Skřítek Zástěrka Čtyřlístek vyhrabe a poví jim, že chatu obsadili skřítci Laviňáci a skřítky Sněžníky uvěznili ve sklepě. Sněžníci mají kulichy s bambulkami, Zástěrka byl převlečený, tak ho zlejšci nepoznali. Myšpulín pomocí Všeotvírače otevře zámek od sklepení a osvobodí skřítky Sněžníky, kteří pak vyženou Laviňáky. Laviňáci jsou naštvaní a sešlou na Sněžníky lavinu, která ale zasype Laviňáky, je od nic do jara pokoj. Čtyřlístek si na horách užívá díky opravdu milým a ochotným skřítkům Sněžníkům.
364 Jezinka
Jezinka (Čtyřlístek 364, 2004)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek sáňkuje v lese, sáňky mu ale sjedou do nepřístupné rokle. Kluci spustí Fifinku dolů, aby sáňky přivázala na lano. Fifinka dole uslyší volání z jeskyně, je to jezinka a chce, aby s ní Fifinka v jeskyni zůstala, chce kamarádku. Fifinka odmítne, jezinka jí ale věnuje náhrdelník a Fifinka náhle změní názor. Pinďa se jde dolů podívat po Fifince, najde ji, jezinka mu ale věnuje zlatý krápník a Pinďa chce zůstat v jeskyni u jezinky. Jezinka pluje po řece na povrch a všimne si Bobíka, jak čeká nad roklí na kamarády. Bobík se nechá zlákat na prstýnek, Myšpulín zatím dole objeví kamarády, odhodí tretky, co jim jezinka věnovala a Pinďa s Fifinkou se probudí z očarování. Připluje jezinka s Bobíkem na lodičce, Myšpulín ale Bobíka zbaví prstýnku a všichni na lodičce odplouvají na povrch. Jezinka brečí, nechce zůstat v jeskyni sama, Myšpulín jí proto dobře poradí: Když se Čtyřlístek na místo v létě vrátí, uvidí, že jezinka zpřístupnila jeskyně lidem, sama pracuje v pokladně a už vůbec není sama.
365 Masopustní rejdy
Masopustní rejdy (Čtyřlístek 365, 2004)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Zítra bude Masopust a Čtyřlístek si vyrábí tradiční masky. Myšpulín se navlékne do kostýmu babky s roštím, Bobík za medvěda a Pinďa s Fifinkou za koně. V místním hostinci se zatím tři vykukové dohodnou na tom, že o Masopustu vyloupí poštu v převlečení za koně, v průvodu se pak jednoduše ztratí. Další den opravdu zloději banku vyloupí, podezření ale padne na Pinďu s Fifinkou, protože jsou v masce koně, stejně jako lupiči. Pinďa s Fifinkou prchnou na saních do lesa, za chvíli k nim přiběhne Myšpulín a schovají se před rozvášněným davem. V lese ale zahlédnou lupiče, jak si schovávají naloupené peníze do krmelce a hodlají se za hodinu vrátit, to už bude klid. Čtyřlístek dojde nahlásit odhalení na policii, policie místo toho Čtyřlístek zatkne, podezřelý je totiž právě on. Fifinka zavolá Bobíkovi, ať čeká na lupiče u krmelce. Lupiči se vyděsí Bobíkovy masky medvěda a schovají se do blízké boudy, kde je Bobík zadrží a zavolá policii. Policie přijede a děkuje Čtyřlístku za pomoc, a maškarní průvod zase pokračuje.
366 Počasí na přání
Počasí na přání (Čtyřlístek 366, 2004)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek tráví prázdniny na horách, vůbec ale nesněží a sníh je jen na hřebenech, kam se všichni vydají. Potkají tam dvanáct mužů u ohně, je to dvanáct měsíčků. Únor ale nevládne jak by měl, prohrál totiž v kartách s Dubnem o vládu. Čtyřlístek si zahraje s měsíčky karty, Fifinka jim připraví špekáčky a i šípkový čaj, šípky zajistí sami měsíčci střídáním ročních období. Protože je Čtyřlístek dobrá parta, nabídnou mu měsíčci splnění jakýchkoliv přání ohledně počasí. Čtyřlístek jim nechá k dorozumívání mobil a vysloví první přání - aby sněžilo. Na jaře se koná pochod Praha-Prčice, má údajně pršet, Čtyřlístek jde ale nalehko, zařídí si u měsíčků pěkné počasí. Fifinka začne pracovat v televizi jako rosnička, má totiž 100% předpovědi (díky měsíčkům samozřejmě). Fifinka navštíví měsíčky a poví jim o rosničkovské soutěži, musí v předstihu předpovědět počasí na Medarda. Měsíčci řeknou, ať předpoví sníh, to jiné rosničky neřeknou a měsíčci můžou sníh zařídit. Na Medarda jde Fifinka do televizní soutěže a očekává sníh. Pinďa pěstuje mrkev, už týden nepršelo, tak si objedná u měsíčků déšť. Myšpulín by zas chtěl po Srpnu zapařit les, aby rostly houby. A Bobík se účastní závodu plachetnic a vyžaduje po Listopadu pořádný vítr. Měsíčci se přetahují o žezlo, jak chtějí Čtyřlístku vyhovět, až se předsednický měsíček nazlobí, zakleje a tím přivolá bouřku. Fifinka soutěž prohrála a okamžitě volá měsíčkům, volaná stanice je ale nedostupná. Čtyřlístek vyjíždí do hor za měsíčky, už ale na původním místě nesídlí, nechali po sobě mobil a vzkaz - odstěhovali se na neznámé místo, kde je nikdo nenajde. Čtyřlístek ví, že to tak bude lepší, větru, dešti zkrátka poroučet nebude.
367 Velikonoční překvapení
Velikonoční překvapení (Čtyřlístek 367, 2004)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Čtyřlístek přemýšlí, co dělat o Velikonocích. Bobík by jel na výlet, Fifinka ale vymyslí, že bude na náměstí prodávat kraslice. Ve všech krámech mají jen vejce s hnědou skořápkou, tak kluci koupí slepici Pipku, aby jim snášela vajíčka. Pinďa má vajíčka vyfouknout, musí ale do houslí, tak Fifinka vajíčka nabarví a vyfouknout se mají později. Pipka si ale vajíčka ukradne a uhnízdí se v garáži, kde se vyklubou pestrobarevná kuřata. Pipka kuřata vyžene, myslí, že nejsou její. V televizi hlásí, že se v lese u Třeskoprsk našla mláďata vzácné rajky papuánské. Čtyřlístek pozná svá barevná kuřata a jede za profesorem, který je v lese nalezl. Ten je ale už prodal do cirkusu Sarasini. Cirkus ale už odjel do Vídně. A když Čtyřlístek dojede do Vídně, cirkus už je v Paříži. Tam si kuřat všimne ředitel londýnské zoo a odkoupí je. Když Čtyřlístek dojede do Paříže a dozví se, že kuřata jsou zas jinde, nemá už peníze na další cestu. Fifinka s sebou ale vzala svoje kraslice a výhodně je v Paříži prodá. V Londýně se zas dozvědí, že ochránci zvířat kuřata odnesli a odletěli s nimi do Nové Guineje, kam rajky patří. V Guineje konečně Čtyřlístek kuřata najde a odlétá s nimi domů. Po prvním dešti se z kuřat barva smyje a Pipka se o ně stará. Fifinka je ráda, za to rodinné štěstí výlet stál.
368 Kdo je nejsilnější
Kdo je nejsilnější? (Čtyřlístek 368, 2004)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Bobík soutěží v cyklistickém závodě společně se soutěživým Martinem. Martinovi se rozbije kolo, Bobík mu půjči své a sám čeká na náhradní, které mu doveze jeho mechanický vůz (kamarádi ze Čtyřlístku). Bobík vyhrává, Martin totiž zabloudil na trati. Martin se ale nevzdává, brzy bude závod automobilů do vrchu. Martin si půjčí auto Čtyřlístku a jede s ním jako o život. Čtyřlístek už nechce Martinovi auto půjčit, Martin ale nezoufá, auto je totiž hlavní cenou soutěže o nejsilnějšího muže planety. Bobík Martina trénuje, tomu to ale moc nejde. Bobík si vzpomene, že Myšpulín vynalezl elixír síly. Myšpulín ale varuje, elixír má zrcadlový efekt - kdo ho užije, nabude větší síly než ten, na koho se kouká, zároveň ale získá i jeho podobu. Myšpulín nechce riskovat. Martin ale elixír ukradne a napadne ho dívat se do zrcadla, tak přece nezmění podobu. Martin vyhraje soutěž a získá auto, které je tak malé, že se v něm zasekne. Bobík s Fifinkou mu chtějí pomoct, Fifinka je ale příliš slabá, tak si vezme elixír a dívá se na Bobíka. Dva Bobíci už Martina z auta hravě dostanou, jak ale vrátit Fifince podobu? Myšpulín najde ve fotoalbu fotku Fifinky a Fifi se znovu napije elixíru. Fifince se vrátí podoba, dokonce je teď silnější. Martin jede na automobilové závody, kde ale nezvítězí - nabourá se. Martin nese své zničené auto a přemýšlí, že vyhraje příště, třeba ve vzpírání.
369 Dívčí válka
Dívčí válka (Čtyřlístek 369, 2004)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Praha, Divoká Šárka, Čtyřlístek na výletě. Čtyřlístek se vyšplhá na skálu Dívčí skok, ze které prý kdysi skočila z nešťastné lásky Šárka. Kluci se vysmívají, že toho jsou schopné jen holky. Fifinka se brání, že kdyby tenkrát ženské nepustily vládu, mohl svět dnes vypadat jinak. Čtyřlístek se utáboří a v noci sleduje padající hvězdy. Fifinka si přeje vidět, jak to na stejném místě vypadalo za dívčí války. Ráno Bobík odtroubí na trumpetu konec výletu, z okolí se ale vynoří historicky oděné ženské a kluky zajmou. Fifinku považují za statečnou, že zatroubila pro pomoc, a vezmou ji mezi sebe. Fifinka má hlídat od půlnoci do rána vězení, Fifi kluky pustí a ti se převléknou do ženských šatů a vydávají se za Bobinu, Myšpuli a Pindislavu, posily z Vyšehradu. Strážná jim nařídí, aby se hlásili (hlásily) v táboře u Vlasty. Muži právě pevnost přepadli, kluci ale ženským pomůžou k vítězství a jsou oslavováni, kam se prý hrabe Vlasta. Naštvaná Vlasta odchází do kláštera. Kluci svlečou své přestrojení, ženským nevadí, že jsou muži, když pomáhají k vítězství žen. Fifinka má nápad - uvaři guláš a jdou za muži vyjednávat. Muži po výtečném obědě souhlasí s příměřím. Válka šťastně skončila, nikdo neprohrál. Bobík zatroubí slavnostní famfáru a Čtyřlístek se vrací do své doby. Výlet se trochu protáhl, ale stál za to.
370 Pes na hlídání
Pes na hlídání (Čtyřlístek 370, 2004)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Teta Bobina napsala Čtyřlístku dopis. Další její sousedy vykradli, teta má strach a prosí Čtyřlístek, aby jí sehnal nějakého psa. Čtyřlístek zajde do útulku a hledá vhodného hlídacího psa, nejvíc se mu ale zalíbí pejsánek, který těžko zažene zloděje. Čtyřlístek si ho ale vezme a Myšpulín už přemýšlí, že by mohl psa pomocí speciálního růstového preparátu zvětšit. Psovi vyrostou ale jenom chlupy. Napodruhé už to vyjde, ale až moc - pes je obrovský. Po hodině naštěstí přestávají Myšpulínovy tabletky působit. Fifinka rozhodne, že psa odvezou tetě tak jak je, a pokud ho Bobina nebude chtít, nechají si ho. Teta je ze psa nadšená, je to sice jen štěně, ale určitě z něj vyroste parádní vlčák. Po čase se Čtyřlístek přijede přesvědčit, jak pes, kterému dala teta jméno Brach, vyrostl. Myšpulín vrčí, že jeho nápady jsou užitečné, přesto ale přemýšlí o tom, že by zvětšil chrousta do velikosti domu.
371 Na koupališti
Na koupališti (Čtyřlístek 371, 2004)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Majitel nového koupaliště hledá obsluhu, potřebuje odborníky, je totiž elektronicky řízené. Myšpulín přečte inzerát kamarádům a ti souhlasí. Sekretářka Čtyřlístku sděluje, že majitel není dnes přítomen, Čtyřlístek to ale den bez smlouvy vydrží. Bobík dělá maséra, Myšpulín ovládá vodotrysky v bazénu, Fifinka dělá pokladní a současně ostrahu a Pinďa asi plavčíka. Fifinka si na záběrech z bezpečnostních kamer všimne, že někdo vykrádá skříňku. Bobík se okamžitě za zlodějem vydává, zloděj ale uniká. Na koupaliště zatím přichází chlap, co chce zkontrolovat uzávěr vody. Fifinka ho pustí dovnitř, pak ale vidí na obrazovce, že se chlap vloupá do skříňky. Fifinka neohroženě vběhne do šatny a zloděje zamkne do skříňky. Kluci zatím konečně chytí prvního zloděje a předají ho policistovi. Není to však zloděj, ale majitel koupaliště, který si zapomněl legitimaci ve skříňce, od které ztratil klíč. Pán je ale nadšen, jak Čtyřlístek umí zatočit se zloději. Policajt ale nepřišel na koupaliště zbytečně, protože chlap, kterého zavřela Fifinka ve skříňce, je skutečný zloděj - známá firma Mrkvička. Čtyřlístek přijde zítra na koupaliště zas.
372 První přání platí
První přání platí (Čtyřlístek 372, 2004)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek je v lese na houbách, nenajde ale ani prašivku. Čtyřlístek alespoň pomůže staré paní procházející lesem s nákupem. Babička slibuje Čtyřlístku splnění tří přání, je prý totiž pohádková. Pinďa si při cestě lesem domů všimne osamnělého trsu jahod a přeje si, aby jich bylo víc - jako smetí. Na palouku se náhle objeví celá hromada jahod a Čtyřlístek vymýšlí, jak je odnést, a jak využít další přání. Fifinka si přeje, aby letěli vesmírem v kosmické lodi. Fifinka ale neřekla, že chtějí vlastní loď. Čtyřlístek se objeví na lodi mimozemšťanů, kteří ho chtějí zkoumat na operačních stolech. Myšpulín vyřkne třetí přání, chce se vrátit tam, kde platí jejich první přání - k hromadě jahod. Jahod už si všimli sběrači, tak je Čtyřlístek nahonem odnáší. Fifinka myslí, že to bude namáhavé zavařování. V domě se ale náhle zjeví plné sklenice zavařených jahod a vzkaz od babičky. Splnila jim jedno přání navíc, její chaloupku ale už v lese nenajdou. A pokud se s babičkou ještě někdy setkají, přeje jim chytřejší přání.
373 Hurikán Bobík
Hurikán Bobík (Čtyřlístek 373, 2004)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek je na výletě na západě Ameriky, půjčí si člun a při plavbě natrefí na Indiány. Čtyřlístek z Třeskoprsk, městečka v Evropské unii, se přívětivým Indiánům představí. Indiáni Čtyřlístek ubytují a v noci všichni slaví u táboráku slavnosti letního úplňku. Z dáli vše sledují dva zloději, kteří když všichni v táboře usnou ukradnou překrásný totem. Čtyřlístek na oplátku vyřeže Indiánům nový totem. Šaman za pomoc prozradí Čtyřlístku kouzlo jak přivolat hurikán. Čtyřlístek pluje v člunu dál. Nedaleko uvidí malou velrybu, která uvízla na mělčině. Bobík přivolá písničkou hurikán a přívalová vlna smete velrybu zpět do moře. Kvůli hurikánu se ale převrátí auto zlodějů. Přijíždějí policajti, tak zloději prchnou i bez totemu. Čtyřlístek dopluje k zátoce a kluci se šli potápět. Přijdou zloději, člun s Fifinkou přepadnou a odplouvají. Fifinka si začne zpívat písničku k přivolání hurikánu, připluje velryba, převrátí člun a Fifinku odveze ke břehu. Policejní hlídka ve vrtulníku si všimne převráceného člunu. Zloději se buď utopí, nebo je zatknou, zloději volí to druhé. Místo na člunu se teď Čtyřlístek plaví na velrybě.
374 Houboskřítek
Houboskřítek (Čtyřlístek 374, 2004)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Bobík vrčí, že by chtěl houbovku. Myšpulín se v jedné knize dočte, že v lese Braberčáku sídlí houboskřítkové a ti tam pěstují nejlepší houby široko daleko. Povídačky nepovídačky, Čtyřlístek se do lesa ráno vypraví. Bobík nalézá jen muchomůrky, tak si radši lehne a odpočívá. Bobíkovi spadnou na hlavu dva lískové oříšky, přijde Fifinka a Bobík se s ní rozdělí. Oba jsou náhle malincí a jsou pro lidi neviditelní a neslyšitelní. Bobík s Fifinkou potkají houboskřítka, který jim představí své kamarádi. Všichni pěstují a starají se o houby. Každá pátá houba utrhnutá houbařem přinese houboskřítkovi vyznamenání. Ale skřítek, který mluví s Bobíkem a Fifinkou, ještě vyznamenání nedostal, jeho houby nikdo nesbírá, jsou totiž jedovaté. Skřítek ale neví o tom, které houby jsou jedovaté, Bobík s Fifinkou mu ukážou jak vypadají ty jedlé. Skřítek přemaluje muchomůrky na kozáky. Houbaři zanedlouho sesbírají pět přemalovaných hub a skřítek má radost. Těmi houbaři ale byli Myšpulín s Pinďou. Malincí Fifinka s Bobíkem pospíchají domů, aby kamarády varovali. Jde za nimi skřítek a věnuje jim oříšky, po kterých zase vyrostou. Pinďa s Myšpulínem už snědli oběd, domnělé kozáky si ale nechali na zítřek. Fifinka nejedlé houby vyhodí, skřítek se v zahradě ale stejně těší na vyznamenání, které určitě dostane, pokud ho někdo nezašlápne.
375 Velká zmrzlinová loupež
Velká zmrzlinová loupež (Čtyřlístek 375, 2004)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Ve městě vypukl další požár. Bobík se přihlásí k dobrovolným hasičům, jsou to přece správní chlapi. Policie teď ale záhadné požáry nemůže vyšetřovat, ta má na starosti jiný případ - někdo vykradl už třetí cukrárnu a sebere jen zmrzlinu. Fifinka zrovna chtěla vyrábět zmrzlinu, Myšpulín řekne, že je to dobrý nápad, zloděje tak můžou chytit. Myšpulín přestaví auto na zmrzlinářské a přidělá i poplašný systém. Fifinčina pojízdná zmrzlinárna má úspěch a každý den přichází podivný chlapík, který žádá 10 zmrzlin. Při fotbalovém utkání je o zmrzlinu zvlášť zájem, Bobík musí dojet domů pro další zásoby, po cestě ho ale přepadne jakýsi kulový blesk a ukradne zmrzlinu. Doma pak Čtyřlístek připravuje další zmrzlinu, když tu se ozve poplašné zařízení. V autě zeje velká díra, jakoby vypálená autogenem, a zmrzlina z chladicích boxů je ta tam. Pachatel ale nechal na místě činu sluneční brýle a Myšpulín už tuší, komu patří. Později si přijde podivný mužíček k pojízdné zmrzlinárně pro další porci 10 zmrzlin, Pinďa muže sleduje až k chaloupce na hůrce. Přijedou Fifinka s Myšpulínem a dobývají se dovnitř. Chata ale chytne a přijíždějí hasiči i s Bobíkem. Ti chatu uhasí a osvobodí muže uvnitř. Chlapík prozradí, že je ohnivým mužíčkem, který zaspal pohádkovou dobu, a když jde na něj horkost, tak zaleze někam kde nezpůsobí takovou škodu, stejně ale zapříčinil mnoho požárů po městě. Ochladí se jen velkou porcí zmrzliny. Čtyřlístek vymyslí, jak se může ohniváček uplatnit - v pekárně a při ohňostrojích.
376 Pandořina skříňka
Pandořina skříňka (Čtyřlístek 376, 2004)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek na dovolené v Řecku zavítá i na horu Olymp. Fifinka navrhne na hoře přenocovat, kluci stavějí stan a při zatloukání kolíků objeví zakopanou skříňku, ve které ale nic není. Čtyřlístek si odveze skříňku do Třeskoprského muzea, tam jim specialista na antiku vysvětlí, že jde jistě o Pandořinu skříňku a báji jim vypráví. Čtyřlístek prodá skříňku muzeu a už vymýšlí, co za vydělaný milión koupit. Myšpulín si pořídí hvězdářský dalekohled a buduje na půdě observatoř. Fifinka si koupí spoustu šatů, že se nikam nevejdou. Pinďa zařizuje Cirkus Čtyřlístek, nakupuje zvířata v zoo a ubytovává je na zahrádce. Bobík nakoupí posilovací stroje a chce si otevřít posilovnu. Milión ale nestačí na všechno a Čtyřlístek se začne hádat, co je důležitější. Kluci se urazí a každý odchází z domu a chce si splnit přání. Fifinka přemýšlí a dojde ji, že za vše může neviditelné zlo z Pandořiny skříňky. Fifi zavolá klukům, ti se omluví a společně pak skříňku muzeu věnují zadarmo a nakoupené věci vrátí.
377 Tři oříšky pro Fifinku
Tři oříšky pro Fifinku (Čtyřlístek 377, 2004)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Fifinka si maluje návrhy na šaty a zkusí je udat prodavačce z Módních látek Zorce Hedvábné. Ta je nadšená a Fifinka začne podle svých návrhů šít šaty. Kluci jdou na túru a ptají se, co mají Fifince přinést. Fifinka chce něco, co klukům náhodou zavadí o klobouk. Bobíka po cestě praští do hlavy větev s třemi oříšky a ty pak Fifince donese. Fifinka už došila šaty, nemá ale odvahu ukázat se v nich na módní přehlídce. Fifinka rozlouskne oříšek a objeví v nich šaty, ve kterých si už troufne jít na přehlídku a všechny tam oslní. V druhém oříšku jsou další nádherné šaty a Fifinka vyhraje celostátní přehlídku. Jeden módní návrhář má zájem o Fifinčiny modely, s Fifinkou se domluví a očekává ji na mezinárodní přehlídce v Praze. Fifi rozlouskne třetí oříšek, ten je ale prázdný. Kluci Fifince doporučují, aby šla ve svých navržených šatech, Fifi ale nemá odvahu. Pinďa si narazí Fifinčin slamák do čela, obleče si Fifinčiny šaty a jede místo Fifinky na světovou přehlídku, kterou vyhraje, radši ale s Bobíkem prchají dřív, než by praskl podraz. Pinďovi spadne z hlavy klobouk, který si najde paní Hedvábná, vezme si ho na hlavu a s Fifinčinými návrhy míří za módním návrhářem. Kluci přijdou za návrhářem taky, ten ale tvrdí, že u něj už Fifinka byla. Kluci si na falešnou Fifi počíhají a dokážou, že nejde o opravdovou Fifinku, paní Hedvábná totiž vůbec neumí kreslit návrhy. Fifinka dostává místo první návrhářky, je to prostě jednička.
378 Jménem zákona
Jménem zákona (Čtyřlístek 378, 2004)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek se prochází večerními pražskými uličkami. Pinďa objeví poutač na divadelní hru Jménem zákona, ta ale začala už před hodinou. Čtyřlístek místo toho dál bloumá po Praze a narazí na lupiče, kteří vykrádají elektro a kupí kořist v dodávce. Pinďa šlohne lupičům klíčky od auta a s kamárády před zloději utíkají. Čtyřlístek hledá, kde se schovat, a zamíří do divadla. Čtyřlístek prchne až na jeviště, kde se ještě stále hraje detektivní hra. Na jeviště vběhnou i lupiči a Čtyřlístek po policistech-hercích požaduje, aby zloděje zatkli. Herci improvizují a náhradní konec se divákům líbí. V hledišti sedí i policista a při děkovačce pozná v lupičích-hercích opravdové lupiče, známé firmy. Další den sleduje Čtyřlístek televizní zprávy, ve kterých se zmiňují o jeho chytrém zásahu. Nakonec tedy tu detektivní hru neprošvihli, hráli přece hlavní roli.
379 Faustův dům
Faustův dům (Čtyřlístek 379, 2004)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek lituje, že nemá digitální fotoaparát. Myšpulín tedy jeden sestrojí, dokonce s časoprostorovým čidlem. Čtyřlístek si zajede do Prahy, kde si foťák přádně vyzkouší. Foťák vždy vytvoří čtyři fotky, dokonce i z minulosti. Na snímku Faustova domu zachytil Myšpulín náhodou zrovna moment z minulosti, kdy Fausta odnáší čert komínem. Čtyřlístek chce Faustovu duši zachránit, tak vyvolá čerta pomocí zaklínadla Pidluke. Čtyřlístek chce vyměnit Faustovu duši za čtyři své a čtyři splněná (a určitě nesplnitelná) přání, čert souhlasí. Myšpulín si přeje, aby přijel čert do Třeskoprsk ponorkou, což ale čert dokáže splnit. Bobík požaduje po čertovi, aby okoval blechu. Čert blechu dokáže zvětšit a okovat, druhé přání je také splněno. Pinďa roztrhá peřinu a chce po čertovi, aby všechna peříčka posbíral zpátky. Pinďa si nechal jedno pírko v kapse, čert o tom ale ví a už zbývá poslední přání. Fifinka chce, aby se s ní čert oženil v kostele. Čert souhlasí, v kostele si stačí zavřít oči a uši. Fifinka pokropí čerta svěcenou vodou a zprovodí ho tím ze světa. Myšpulín se znovu podívá na fotku Faustova domu. Situace se změnila, Faust má rodinu a právě jde vynalézat nový prostředek na nádobí. Fifinka Myšpulínovi říká, že by také mohl vynalézt něco užitečného.
380 Škola kouzel
Škola kouzel (Čtyřlístek 380, 2004)
napsal Karel Ladislav, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Blíží se Vánoce, svátky zázraků, Myšpulín se ale chlubí, že zázraky dokáže sám a předvádí kamarádům své pohádkové vynálezy. Fifinka si vyzkouší antigravitační řiditelný koberec, neumí ale koberec řídit a skončí s ním v kompostu. Bobík zkouší desetimílové boty, mají zabudovaná kolečka a elektromotory a vyvinou rychlost deset mil za hodinu. Bobíkovi boty ujedou a natluče si. Fifinka vyhání Myšpulína s takovými vynálezy koštětem, Myšpulín ale použije klobouku se zabudovanýnm rušičem světelného záření a zmizí Fifince z dohledu. Myšpulín vylepuje plakát, zítra totiž pořádá výstavu svých vynálezů. Plakátu si všimnou dva zloději a v noci ukradnou vynálezy z garáže Čtyřlístku. Bobík je načapá, zloději ale uletí na koberci a letí vykrást banku. Myšpulín doběhne na místo, zatknou ho ale policisté a jednoduše i dosvědčí, k vyloupení banky bylo použito jeho neviditelného klobouku. Kamarádi vymýšlejí, jak Myšpulína osvobodit. Pinďa si vzpomene na pověst, že se v době slunovratu objevuje na keltském hradišti duch druida. Pinďa se k hradišti vypraví a ducha opravdu potká. Pinďa řekne, že by chtěl vysvobodit Myšpulína. Duch vezme Pinďu do 200letého kouzelnického učení, v normálním světě ale uplyne jen noc. Pinďa je dokonalý kozelník, nesmí ale svou moc použít k něčemu nedobrému. Pinďa pomáhá kde může, nakonec dopadne i bankovní lupiče a předá je policii. Myšpulín je vysvobozen a Pinďa s ním díky kouzlu zaletí domů. Ráno se nechce Pinďovi vstávat, tak začaruje budík. Tím ale vykonal nedobrou věc a ztratil své kouzelnické schopnosti.
sp2004-1 Lovec z vesmíru
Lovec z vesmíru (Čtyřlístek Speciál 1/2004)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Z vesmíru přiletí dva jednoocí mimozemšťané a hledají na Zemi bytosti, které si musejí pracně sehnat potravu, ty budou nejchytřejší. Všimnou si Čtyřlístku, jak na zahrádce prohrábavá sníh. Mizemšťané myslí, že se Čtyřlístek prokopává k potravě, nejchytřejší bytosti jsou tedy nalezeny. Mimozemšťani přistanou na zahrádce a představí se jako XI523QT a XI533QT, Čtyřlístek jim radši bude říkat Iksi. Čtyřlístek chce mimozemšťany pohostit, Iksi ale donesou svou umělou stravu v pastě, ta prý chutná nejchytřejším, Čtyřlístku moc ne, jen Myšpulín řekne, že se to dá jíst. Mimozemšťani vysunou z lodi tunel a zvou Myšpulína na prohlídku, v tunelu ho ale uspí a chtějí unést, jenomže během sněhové bouře se vybily akumulátory a musejí počkat. Fifinka je zve do domku, Bobík si zatím všimne Myšpulína v tunelu a snaží se ho osvobodit, mezitím Fifinka nacpává Ikse různými dobrotami. Mimozemšťani ale chtějí přece jen odletět. Do lodi se dostaly myši a žerou mimozemšťanskou umělou stravu, což podle Iksů znamená, že jsou myši chytré. Myšpulína ale pustit nechtějí, chtějí zkoumat obě nejchytřejší bytosti Země, s propuštěním souhlasí pouze pokud uhádne Čtyřlístek hádanku-chytačku. Fifinka ale ufony převeze a Myšpulín je volný. Mimozemští lovci si odvážejí alespoň jednoho nejchytřejšího tvora Země - myš.
sp2004-2 Na samotě v lese
Na samotě v lese (Čtyřlístek Speciál 2/2004)
napsal Petr Chvojka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek přijme pozvání strávit pár dní v chaloupce u lesa u pana Nováka. Starý pán Čtyřlístek přivítá a ubytuje. Čtyřlístek plánuje na zítřek sbírání hub. Ráno k chatě přikulhá zraněná liška, postřelil ji pytlák, někde v lese má mladé a Čtyřlístek je chce vypátrat. Pan Novák doporučuje nechat hledání na zítřek, Pinďa ale vyrazí brzy ráno. Ostatní tedy budou v lese hledat liščata, houby a ještě Pinďu. Po cestě žertují, že se nechal Pinďa vlákat do liščí nory jako Budulínek. Po neúspěšném pátrání se vracejí do chaty, kde chybí šátek a batoh připravený na nákup. Vzal ho Pinďa, nechal vzkaz napsaný na okně. Tentokrát už Čtyřlístek Pinďu našel, Pinďa krmí liščata a poučuje kamarády o pravidlech chránění lesních mláďat. Pan Novák si vezme liščata do boudy u chaty, aby se mohl starat o mláďata, dokud bude liška zraněná a neschopná shánět potravu, hajný už to nějak pochopí. Čtyřlístek odjíždí domů a těší se na příští návštěvu.
sp2004-3 Kouzelný dědeček
Kouzelný dědeček (Čtyřlístek Speciál 3/2004)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek se vrací v autě z výletu, začne pršet a při po přejetí říčky si všimne topícího se staříka. Čtyřlístek dědu zachrání a odveze ho domů, děda prozradí že je kouzelný, nesedává ale na rozcestí a neodvděčuje se pocestným za buchty, ale učí princeznu, jak si vybrat chytrého ženicha pomocí chytré otázky. Dědovi přinese královský holub z pohádky dopis, má se dostavit na svatbu princezny, dědovi ale ve vodě uplavala jedna sedmimílová bota, tak si vypůjčí od Čtyřlístku auto výměnou za kouzelný ubrousek. Ubrousek je chatrný, roztrhne se a už nefunguje, sešití nepomáhá. Děda zase narazí autem do stromu, vrátí se k Čtyřlístku a rozčiluje se, že auto nefunguje. Děda řekne, že se ubrousek musí sešít kouzelnou nití a tu lze nalézt pouze v pohádce, kam se sám snaží dostat. Myšpulín ale ví, jak se rychle dostat do pohádky - všichni si nasednou do chronoletu a doletí na hrad k princezně na svatbu. Stráže nechtějí nejdřív skupinu vpustit, princezna ale dědečka pozná. Čtyřlístek se pak nají na hostině a pak odlétá domů.
sp2004-4 Z pohádky do pohádky
Z pohádky do pohádky (Čtyřlístek Speciál 4/2004)
napsal Petr Chvojka, nakreslil Jaroslav Němeček, 14 stran
Bobík přišel pozdě na oběd, pomáhal totiž dědečkovi s nákupem. Děda mu za pomoc věnoval interaktivní počítačovou hru, která hráče vtáhne do každé pohádky. Myšpulín hru spustí a čte si návod. Bobík je nedočkavý, dotkne se obrazovky a objeví se v počítači v pohádce o perníkové chaloupce. Bobík vysvobodí Jeníčka a Mařenku a utíkají. Myšpulín pomocí návodu dodá do hry jízdní kola a Bobík s Jeníčkem a Mařenkou můžou pohodlně ujet z této lidožravé pohádky. Děti pokračují pěšky k domovu, Bobík ale neví, jak se vrátit domů. Bobíka potká princ, který se ptá na cestu k Šípkové Růžence. Bobík se vydává na cestu s princem, natrefí však na draka. Myšpulín dodá do hry hasicí přístroj a Bobík draka uhasí. Princ se prosekává křovím k zámku, má ale tupý meč. Bobíka napadne využít draka k vypálení porostu, k znovuzapálení draka potřebuje od Čtyřlístku zapalovač. Bobík s princem dojdou do zámku a princ se pokouší polibkem probudit Růženku, ale nedaří se. Princ falešně zazpívá, princezna se probudí a pohádka dobře dopadne, jen Bobík neví, jak se vrátit domů. Stačí do hry zadat příkaz "vyjmout hráče ze hry" a Bobík je zas doma v Třeskoprskách. Bobík si pak pochutnává na Fifinčině bábovce, takovou v pohádce neměli.
sp2004-5 Výlet do Afriky
Výlet do Afriky (Čtyřlístek Speciál 5/2004)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek si po cestě z výletu všimne čápa, který nestačí hejnu při tahu do teplých krajů. Čtyřlístek se rozhodne čápa si nechat a vykrmit ho, aby mohl napřesrok odletět. Myšpulín vynalezne výživné granule, Čtyřlístek jimi ale čápa překrmí. Čáp má takovou sílu, že okamžitě odlétá do Afriky, na hřbetě odnáší i Pinďu, který se snažil čápa zastavit. Ostatní se vydávají v autě za Pinďou. Čápa málem sestřelí lovci v Pyrenejích, ostatní zas ztroskotají při plavbě obojživelným autem na ostrově. Myšpulínovi se podaří auto opravit a míří za Pinďou. Pinďa z čápa spadne do bahna přímo mezi dva znepřátelené africké kmeny. Kmen Žab zvolí Pinďu za svého náčelníka, Pinďovi totiž kváká na hlavě žába. Pinďa se umyje a domorodci už svého náčelníka nepoznávají. Pinďa utíká, přiletí čáp a odnáší ho k autu Čtyřlístku. Čtyřlístek se vrací domů a těší se, že se s čápem na svatého Řehoře zase shledá.
sp2004-6 Strašidelný mlýn
Strašidelný mlýn (Čtyřlístek Speciál 6/2004)
napsal Petr Chvojka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek se plaví po řece, u mlýna ale jednu z kánoí převrhne šišlající vodník. Ten ještě Čtyřlístek varuje, aby se nikdo nepřibližoval k mlýnu. Čtyřlístek se utáboří u dobrých lidí z vesnice opodál. Pán vypráví Čtyřlístku o strašidelném mlýně. Čtyřlístek se ráno vydá na průzkum a všimne si, že na dvoře mlýna parkuje spousta aut. Z mlýna vyleze chlap a za pomoci psa Čtyřlístek vyžene. Čtyřlístek se vrátí do vesnice, kde jeden chlap straší, aby se nikdo k mlýnu radši neodvažoval. Bobíkovi se to zdá podezřelé a jde k řece hlídat. Jedno z vesnických dětí chytá ryby, z vody se vynoří vodník a dítě vystraší. Ve vodě je ale také Bobík a táhne vodníka ke dnu, vodník se zakuckává, určitě není pravý. Fifinka zavolá říční policajty, kteří všechno popletou a zatknou Bobíka. Myšpulín ale policii označí pravého viníka, chlápka, který strašil po vesnici a za vodníka se vydával. Policajti zločince zatknou, prohlídka v mlýně potvrdí podezření, že jsou tam překupníci kradených aut. Ve vesnici je zas klid a Čtyřlístek odplouvá. U mlýna na vrbě sedí skutečný vodník a libuje si, že ho Čtyřlístek zbavil toho kolegy vodníka - podvodníka.
sp2004-7 Ztracený robot
Ztracený robot (Čtyřlístek Speciál 7/2004)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Fifinka najde ráno v kuchyni robota, Myšpulín ale tvrdí, že není jeho. Myšpulín objeví na robotovi cedulku, robot pochází z roku 2323 a patří do muzea. Čtyřlístek si nemůže robota dovolit a rozhodne se vrátit ho chronoletem do budoucnosti. V roce 2323 navštíví Čtyřlístek muzeum, které řídí jeden velký počítač, který Čtyřlístku vysvětlí, že zatoulaný robot pracuje jako uklízeč a při čištění náhodou zapnul přemisťovač časem. Čtyřlístek se chce vrátit domů, jenže počítač-ředitel ho nepustí, je totiž 300 let starým exponátem v oddělení prof. Myšpulína. Tam ale Čtyřlístek najde vystavený chronolet a odlétá do minulosti, svůj původní chronolet nechal v budoucnosti před muzeem. Myšpulín přistane do záhonků, což se vůbec nelíbí Fifince.
sp2004-8 Hádání s klobouky
Hádání s klobouky (Čtyřlístek Speciál 8/2004)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek se baví s dětmi na kopci při lyžování a sáňkování, Myšpulín a Bobík vyvážejí děti pomocí Myšpulínova vynálezu - batohu s vrtulí nahoru na kopec. Při cestě autem domů narazí Čtyřlístek na dvě letně oblečené stopařky, jsou to víly Vůněnky a prosí o svezení domů. Cesta vede do jeskyně, ve které je nádherné počasí. Čtyřlístek by se chtěl vrátit, jenže Vůněnky očarovaly automobil a Čtyřlístek bloudí v kruhu. Vůněnky chtějí, aby jim Čtyřlístek pomohl se sběrem jablek, kluci použijí Myšpulínova batohu s vrtulí a sluj víl je za chvíli plná jablek. Víly ale jablka nejedí, živí se pouze jejich vůní. Myšpulín s vílami dohodne, že pokud uhodne Čtyřlístek hádanku, bude volný. Víly se zeptají, kolik jich je. Podle jmen by mělo být víl sedm, jenže Čtyřlístek napočítal čtyři vůněnky s kloboukem se zelenou stuhou a čtyři s červenou. Pozorný Bobík si všimne, že jedna víla má klobouk dvoubarevný, z každé strany má jinou stuhu. Čtyřlístek správně odpoví a může odjet. Doma upeče Fifinka jablečný štrůdl, po okolí se line vůně jablek.
cdr32 Loupežníci na Krákoříně
Loupežníci na Krákoříně (Čtyřlístek CD-Romek 32, 2004)
napsal Petr Chvojka, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Čtyřlístek táboří na zřícenině hradu Krákořín. Pinďa sleduje na přenosné televizi fotbal, Myšpulín s Bobíkem mezitím při shánění dřeva na oheň narazí na díru v základech vedoucí do hradního sklepení. Myšpulín odemkne dveře, za kterými se skrývají zakletí loupežníci, kteří zde pykají za hrdelní zločiny na rodině hradního pána. Kluci před loupežníky utíkají, ti ale vylezou ven. Loupežníky zaujme obrázková bedýnka, hned se zajímají, jak takovou věc sehnat. Čtyřlístek jim prozradí v jakých prodejnách, Myšpulín ale pošle loupežníky, aby šli radši spát. Čtyřlístek se vrací domů, v novinách v následujících dnech vycházejí zprávy o podivných zlodějích televizorů, nakradené televize se naleznou rozbité v údolí. Čtyřlístek tuší, že by se loupežníci chtěli koukat na televizi, jenže na Krákořín není zavedena elektřina. Čtyřlístek se na hrad vrátí a věnuje loupežníkům přenosnou televizi na baterky a doporučí jim, aby ji sledovali nejlépe potmě hodně hluboko v podzemí. Čtyřlístek loupežníky zase zamkne v podzemní kobce a může se v klidu vydat domů.
cdr34 Hrátky s Gabrielem
Hádky s Gabrielem (Čtyřlístek CD-Romek 34, 2004)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Permoník uklízí ve skalní chodbě, vůbec ho to nebaví a jde se podívat, jestli mu někdo skočil na lep. Ano, Čtyřlístek právě kouká na ohromný hřib, když kolem proletí straka a shodí na Bobíkovu hlavu hnízdo s nakradeným zlatem. Bobíka chytne zlatá horečka a chce začít hledat poklad v horách. Permoník je navede do skalní soutěsky, kterou pak zavalí. Permoník Gabriel prý propustí Čtyřlístek pouze když uklidí chodbu za něj. Trpaslík odpočívá, zatímco Čtyřlístek pomocí vozíků uklízí zlato. Na kontrolu přijde král permoníků, který se zlobí na Gabriela. Uklízet měl Gabriel, aby se vyléčil z lenosti. Král věnuje Čtyřlístku dva zlaté kamínky a permoníkovi dá trest - musí vyrýžovat z potoka pytel zlata. Čtyřlístek se prodírá ze skalních jeskyní, pomůže mu drak za správně zodpovězenou hádanku. Čtyřlístek vylézá ze skal, venku potká Gabriela, jak neúspěšně rýžuje. Fifinka mu věnuje darované zlaté kamínky, nechce zlato už ani vidět. Čtyřlístek se vrátí k obrovskému hřibu, který rozpůlí a odnáší si ho domů.
cdr36 Jeden Čtyřlístek a sedm trpaslíků
Jeden Čtyřlístek a sedm trpaslíků (Čtyřlístek CD-Romek 36, 2004)
napsal Petr Chvojka, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Myšpulín sestrojí Realizor, televizor, z nějž mohou vylézt do reálného světa veškeré zobrazené věci a postavy. Nejprve je to kovboj s indiánem, kteří udělají na zahrádce paseku a musí se vše uklízet, opravit plot a zasít trávu. Napodruhé zas přepne Pinďa na krásy horských řek, čímž vyplaví domek i zahradu. Při přepnutí na dokument o pralesu, chňapne gorila Myšpulína a vezme jej do televize. Myšpulín se zvládne vrátit a spolu s kamarády přemýšlí co naladit, aby z toho nebyla katasrofa. Zvítězí pohádky, aspoň ty bez strašidel, draků a čarodějů. Sněhurka a sedm trpaslíků je skvělá volba. Trpaslíci ale při průchodu televizí Realizor shodí a rozbijí. Naštěstí je pro ně v reálném světě spousta práce, když už uklidí zahradu u Čtyřlístku, sežene jim Bobík brigádu při stavbě nové kanalizace. Myšpulín opraví Realizor a trpaslíci se vracejí do pohádky. Bobík jim má ale domluvit další brigádu.
kk2004 Keltský král
Keltský král (komiksová kniha, 2004)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 31 stran, 40 %
Čtyřlístek si všimne, že se v noci objevuje na kopci Neklidu světélko. Další noc se tam vydá a potká acheologa Tomtoma, který zde pomocí detektoru kovů hledá keltskou minci Stratos, pomocí které se lze 21. března přesunout do minulosti. Pinďa archeologovi pomáhá a minci nalezne v potoce. Tomtom řekne jak správně odhodit minci, aby došlo k přesunu v čase. Myšpulín to pohrdavě zkusí, a Čtyřlístek se objeví na jeden měsíc v minulosti. Na Čtyřlístek narazí dva Keltové a odvedou ho ke svému tlustému králi Getorixovi. Čtyřlístek mu vysvětlí, že nejsou ani bozi, ani nepřátelé. Nepřátelský král Morvan míří k hradišti a hrozí, že vypukne válka, Morvan si totiž chce vydobýt zpět poklad, který byl ukraden Getorixovými předky. Getorix by rád poklad vrátil, neví ale kde je. Pinďa pomocí detektoru kovů nalezne poklad přímo pod královým trůnem. Getorix vyšle své rádce s pokladem, aby ukončil hrozící válku, rádci ale nemají radost z toho, že kvůli Čtyřlístku ztrácejí vliv na krále. Rádci proto donesou Morvanovi jen půlku pokladu, o zbytek se rozdělí. Morvan chce celý poklad a pokračuje v tažení. Čtyřlístek zatím pomáhá Getorixovi zhubnout, Myšpulín sestrojil primitivní rotoped. Když všichni zjistí, že se blíží vojsko, navrhne Myšpulín využít lsti, která se poprvé osvědčila v bitvě u Sudoměře za 1400 let - nahází kožešiny na močál a naláká nepřátele. Morvanovo vojsko je polapeno, Morvan s Getorixem brzy zjistí, že za nedorozumění mohou zrádní rádci. Králové se usmíří a Morvan odchází s pokladem. Za měsíc je už Getorix hubený a daruje Čtyřlístku vzácné dary. Čtyřlístek se vrací pomocí mince zpět do současnosti. Archeolog Tomtom navštíví Čtyřlístek, který mu věnuje vzácnosti z keltského období. Archeolog slibuje otevřít na Neklidu ketské muzeum, kam se za čas Čtyřlístek přijde podívat.
kk2004 Po stopách Odyssea
Keltský král (komiksová kniha, 2004)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 33 stran, 30 %
Čtyřlístek je na návštěvě muzea, kde probíhá výstava řeckých mýtů a bájí. Pinďa si prohlíží starý hrnec, v kterém mu ale uvízne celá hlava. Čtyřlístek se ho pokouší vyprostit a nevšímá si toho, že se muzeum zavírá - aspoň si může pořádně prohlédnout exponáty. Myšpulín najde ve vitríně zvláštní kolečko, Pinďa ho zkusí nasadit na blesky sošky Dia. Pinďa se zničehonic vypaří, ostatní se vydávají za ním. Dostávají se do starého Řecka, nikdo si nepamatuje svoji budoucnost a zastávají místo známých postav. Myšpulion právě vymýšlí Myšpulionovu větu o čtvercích, když ho král naverbuje do trojské války, stejně tak přeborníka v hodu diskem Bobikuse. Fifigenie je dcerou krále Aganemnona, který ji chce obětovat bohyni Artemis. Fifigenii ale Artemis osvobodí a jmenuje ji kněžkou chrámu, na věštění má Fifigenie talent. Řecký král vysílá rychlého posla Pinďara za Fifigenií, aby od ní zjistil, jak trojská válka dopadne. Myšpulion zatím vymyslí lest s trojským koněm. Všichni ze Čtyřlístku se setkají, Fifigenie jim věští dobrodružství, musejí ale nasednout na loď. Čtyřlístek se doplaví na Kyklopův ostrov, kde je obr vyčmuchá a uvězní ve sluji. Fifigenie uplete z ovčí vlny kulicha, Čtyřlístek ho narazí Kyklopovi přes hlavu a ten si pak myslí, že oslepl. Další zastávkou je ostrov slavné Kirké. Myšpulín s Pinďou ji jdou navštívit, Kirké je ale promění ve vepříky. Když se to Bobikus dozví, vydá se za Kirké sám a žádá nápravu. Kirké se marně snaží proměnit vepříka Bobikuse na vepříka. Kirké promění Pinďu s Myšpulínem zpět a zve všechny na hostinu. Čtyřlístek se úspěšně vyhne Sirénám i Scylle a Charybdě. Čtyřlístek pak připluje na ostrov Aiolose, krále větrů. Králova rodina umí hrát na různé nástroje, Čtyřlístek však navrhne, že rodina krále větrů by měla hrát na dechové nástroje. Čtyřlístek vyrobí několik hudebních nástrojů a Aiolos zato pochytá všechny hurikány i tornáda a předá mu je v pytli. Při další plavbě shání hladový Bobikus jídlo, otevře ale špatný pytel a vypustí uragán. Na Fifinku přichází věštění, prorokuje, že by Myšpulín měl otočit kolečkem, které má na krku. Čtyřlístek se vrátí do budoucnosti do muzea, kde je právě odhalen průvodcem. Čtyřlístek vysvětlí, že prošvihl zavíračku a Myšpulín vrací kolečko. Je to ale jen kolečko od hlavního uzávěru vody, vše měla na svědomí jen soška Dia.
ročník 2003příběhy - seznamročník 2005
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Drnovcovic rodinaDrnovcovic rodina Recenze filmuRecenze filmu Seriály ilustrátorůSeriály ilustrátorů Příběhy 1976Příběhy 1976 Básně v kniháchBásně v knihách
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru