Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 2003
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 2003

200332 příběhů Čtyřlístku v roce 2003.

Čtěte také:
Čtyřlístek 2003
Čtyřlístek Speciál 2003

345 Myšpulín pátrá
Myšpulín pátrá (Čtyřlístek 345, 2003)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Jistý vědec objevil možnost, jak oddělit z ovzduší pozitrony - částice vzbuzující radost a negatrony - částice vzbuzující smutek. Zajde za ředitelem společnosti Chemana a vymyslí s ním plán - rozdat balónky s negatrony a prodávat tablety s pozitrony. Nejprve je ale třeba odsát pozitrony a negatrony z ovzduší a nejlepším místem je škola. Pinďa se vrací ze školy a vypráví, že jim kdosi z Chemany čistil vzduch. Myšpulín hned ví, o čem je řeč, četl o pozitronech a negatronech na internetu. Myšpulín zkusí do továrny Chemana proniknout jako novinář, Bobík jako uklízeč, všichni jako zloději, ale všechno marné, žádné plány nenajdou, jsou zabezpečeny alarmem. Myšpulín doma použije svůj vynález na ztrátu třetího rozměru. Myšpulín si vleze na papír a ostatní tam domalují dvě mrkve a nápis jezte zeleninu. Fifinka pronese plakát do kuchyně chemičky. Myšpulín si večer z plakátu sleze, podleze dveře, nalezne plány a trochu je poupraví. Pak ze sebe Myšpulín složí vlaštovku a letí domů. Ředitel továrny a vynálezce rozdávají balónky, ve kterých jsou ale pozitrony, a sami si vezmou tabletky s negatronem, popadne je smutek a odvážejí je do nemocnice (nebo blázince).
346 Výlet do pravěku
Výlet do pravěku (Čtyřlístek 346, 2003)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek je na přednášce profesora Nevrlého, který tvrdí, že lidé pocházejí z vesmíru. Myšpulín sestrojí nový stroj času, aby se zajeli do minulosti podívat. Přistanou v pravěku a při průzkumu spadnou do jámy na mamuty. Přijdou pralidi a moc jim nedůvěřují. Myšpulín na svoji harmoniku zahraje melodii a pralidi mají hned jasno, tak mohou zpívat jen bohové. Pralidi odnesou Čtyřlístek na nosítkách do své jeskyně. Čtyřlístek si pak prohlíží s pralidmi okolí sídla. K jeskyni se dostanou vřešťouni, praliský kmen ještě hodně podobný opicím, kteří seberou jídlo a oheň. Myšpulín ukáže pralidem, jak zapálit oheň, Fifinka uvaří mamutí kýtu na žampiónech a Pinďa ukáže, jak vyrobit hrnce, a namaluje na jeskynní stěnu postavičky Čtyřlístku. Čtyřlístek se vrací domů, ale protože byly vybité baterie ve stroji času, musel použít sílu blesku. Na další přednášce profesor Nevrlý promítá, že nedaleko Třeskoprsk objevil nezvratný důkaz o příletu mimozemšťanů - Pinďův obrázek Čtyřlístku ze stěny jeskyně. Pinďa vypadá na obrázku prý jako ufon s anténkami. Myšpulín ale na přednášce vysvětlí, že se pomocí stroje času podívali do pravěku. Lidé gratulují Čtyřlístku za objev století.
347 Rajská potopa
Rajská potopa (Čtyřlístek 347, 2003)
napsal Stanislav Havelka (chybně uvedeni Hana Lamková a Josef Lamka), nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Fifinka chce dělat své pověstné švestkové knedlíky, kluci ale musí natrhat švestky. Bobík se svým vynálezem, trhačem švestek, místo trhání dělá ze švestek spíš povidla. Ani další Bobíkův vynález, nepálivá automatická naběračka, má mouchy, místo vybírání knedlíků z hnce je přímo metá. Fifince přijde dopis, pozvánka do televizní soutěže O zlatou vidličku, přihlásil ji Bobík, protože chtěl, aby se o švestkáčích dověděl celý svět. Na televizní zkoušce se ukáže, že se bude místo knedlíků soutěžit ve vaření rajské omáčky a Fifinka je předem určena jako poslední. Bobík jede domů a najde tam Myšpulínův nedokončený vynález, samovarný hrnec na omáčku. Bobík hrnci přidělá dno a odneze ho Fifince. Fifince se omáčka ne a ne vařit, tak pronese "hrnečku, vař". Z hrnce začne proudit obrovské množství rajské omáčky, která zaplavuje celé město. Myšpulínův vypínač všech spínačů nefunguje, ale po dlouhé době Myšpulín přijde na to, jak hrnec zastavit - "hrnečku, dost". Po chvíli soutěž pokračuje, tentokrát se ale vrátili k tradičním knedlíkům a Fifinka vyhrává. Fifi chce, aby si Myšpulín před Bobíkem laboratoř radši zamykal.
348 Ukradená socha
Ukradená socha (Čtyřlístek 348, 2003)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Dva zloději ukradnou v noci z třeskoprského muzea sochu Apolóna. Pinďa na zahrádce sochaří, Fifince se zvláštní socha nelíbí. Kluci sochu zabalí, připevní na vlak a odešlou do Kamenice. Na stejný vlak na druhý vagón upevní sochu Apolóna dva zloději, chtějí bezpečně sochu provézt. Vlak má ale na trase poruchu, přijede náhradní lokomotiva a v depu se pořadí vagónů prohodí. V Kamenici si Čtyřlístek vyzvedne nesprávnou sochu a zašle ji na výstavu. Na výstavě dva profesoři zjistí, že Pinďova socha je socha Apolóna, co byla ukradena, a zavolají policii. Čtyřlístek policii vysvětlí omyl a v noci hlídají uvnitř výstavní haly. Policie ale vyplaší zloděje, kteří si jedou pro sochu. Myšpulín navrhuje ještě jeden pokus, napíše do novin inzerát, že pátrá po ztracené Pinďově soše a nabízí velikou odměnu. Zloději si přijdou pro nálezné a Čtyřlístek je předá policii. Myšpulín má důkaz, na nádraží fotil odvoz soch a je jasně vidět, která komu patří (i když jsou zabalené). Z Pindi se přece jen stal slavný sochař a jeho avantgardní socha bude ozdobou sbírek moderního umění muzea v Třeskoprskách.
349 Apríl
Apríl! (Čtyřlístek 349, 2003)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 70 %
Myšpulín a Bobík na apríla převezou Pinďu, pošlou ho do drogerie pro semtele. Bobík ale vymyslí, že doběhne Myšpulína, koupí v ráji domácích mazlíčků myšku v krabičce, donese to do drogerie a chce po prodavačce, aby krabičku prodala Pinďovi jako semtele. Pinďa koupí krabičku s myškou, donese ji domů a tam si všimne na kalendáři, že je 1. dubna a vymyslí svůj podraz - nastraží za dveře na půdu strašáka vyrobeného ze smetáku a starých hadrů. Fifinka si všimne krabičce na stole, vyskočí z ní myš a Fifinka je nazlobená, protože myši nesnáší a kluci to vědí. Myslí, že to byl apríl vymyšlený na ni a připravuje pomstu - dort z plastelíny. Bobík má hlad, v ledničce si ukrojí spodek dortu, aby se to nepoznalo, a ochutná plastelínu. Hned kuje pomstu - dort vydlabe, strčí do něj rachejtle a na vrch svíčku. Po večeři se vymluví, že nemá na dort chuť a jde se před výbuchem schovat na půdu. Tam ho vyděsí strašák, skutálí se zpět do jídelny právě když Fifinka zapaluje svíčku na dortu. Nastane výbuch, pak zas vybuchne Fifinka. Všechno se musí okamžitě uklidit. Má ale v zásobě ještě bábovku, která není umělá, ani nebouchne.
350 Mistři úklidu
Mistři úklidu (Čtyřlístek 350, 2003)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 70 %
Kluci si hrají počítačové hry a Fifinka se stará o domácnost. Zavolá ji ale kamáradka, ať se dostaví na oslavu narozenin. Kluci slibují, že za ni všechno udělají, Fifinka odjíždí. Úkolů je mnoho, Myšpulín ale donese své výrobky, které jim práci zrychlí a které Fifinka odmítá, protože se bojí vedlejších účinků. Pinďa jde vyprat s Perexem, který vypere prádlo za tři minuty. Bobíkovi se nedaří vaření, Myšpulín ho zavolá na pomoc při odsávání prachu. Jeho přístroj ale vyfukuje proud prachu z okna přímo na prádlo, které už Pinďa stihl vyprat. Pinďa se znovu vrací k pračce a kluci čistí koberec. Bobík ale zapomněl na guláš, který smrdí přes celý dům. Kastrol, který měla Fifinka nejradši, je zničený. Fifinka se vrací a přináší zákusky. Kluci přiznávají, že se jim večeře poněkud nepovedla, tak se Fifi pustí do vaření. Bobík chválí Fifinku, že je mistr kuchař. Fifinka ale říká klukům, že nejsou žádní mistři úklidu, měli by denně trénovat.
351 Salát nad zlato
Salát nad zlato (Čtyřlístek 351, 2003)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Pan Novák si koupí pole hned vedle Čtyřlístku včetně polorozbořeného domu a chce začít něco pěstovat. Čtyřlístek mu radí různé věci, až v domku najde Myšpulín knihu v salátovém vydání, Fifinku napadne salát a pan Novák souhlasí. Po měsíci Novák brání svůj salát před ptáky a postřikuje proti škůdcům. Myšpulín pro souseda vyvinul výborný postřik. Soused na trhu sice všechno prodá, je ale smutný, že se na salátu zbohatnout nedá, je to velká dřina. V naštvání vyhodí tu knihu v salátovém vydání. Myšpulín si prohlédne, o čem kniha vlastně je a nejde v ní recept na zbohatnutí bez námahy. Myšpulín sežene všechny přísady, včetně kaldovitu, tekutiny, která vše promění ve zlato. Novák Myšpulínovi lahvičku s kaldovitem ukradne, ale upadne mu, rozbije se a kaldovit mu pocáká ruce. Soused má sice zlaté ručičky, nemůže s nimi ale hnout ani je prodat. Čtyřlístek pomáhá Novákovi při mytí a jídle, až Myšpulín vynalezne Antizlaťák, po kterém zlato z rukou zmizí. Novák se pouští opět do pěstování salátu, za čas ho úspěšně prodává na trhu. Čtyřlístek mu přeje, že ho úspěch neminul.
352 Léčitelé
Léčitelé (Čtyřlístek 352, 2003)
napsal Karel Ladislav, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Fifinka je teď známá bylinkářka, tak ji sousedka požádá o pomoc. Její Pepíček je bledý, je mu často špatně, chová se divně a všechno to začalo, když byl prvně na diskotéce. Fifinka dá Pepíčkovi čaj, ale kluci tuší, že by se to mělo prošetřit. Kluci tajně sledují Pepíčka když jde ze školy. Pepíčkovi dá kdosi z drahého fára malý balíček. Myšpulín vynalezl detektor pravdy, který čte z mozku pravdivé odpovědi a dokonce je zobrazí na monitoru. Čtyřlístek pozve Pepíčka k rozhovoru. Pepíček dělá, že nic neví, ale pravda se objevuje na detektoru. Na diskotéce mu dva muži dali balíček trávy, po které je mu špatně, ale nesmí nic říct, protože by ublížili jeho mamince. Pepíček pak kontaktuje překupníky a varuje je, že Čtyřlístek něco tuší. Překupník naláká Fifinku do auta (přítel potřebuje pomoc a vy jste ta známá bylinkářka) a unese ji. Klukům pak únosci diktují podmínky. Na schůzce předá únosce balík klukům a chce, aby ho propašovali do vedlejšího města. Stanou se tak spoluviníky a nebudou moct udat překupníka policii. Na otázku, kde je Fifinka, odpoví překupník lživě, Myšpulín ale z detektoru vyčte adresu (je to dům ve městě). Čtyřlístek na létajícím kole míří k místu, kde je zajatá Fifi, musí předehnat únosce. Pinďa má na zádech padák, tak může seskočit na zadané místo, s kolem se nedá vhodně přistát. Pinďa osvobodí Fifinku (hlavou vyrazí dveře) a prchají z domu. Pinďa upozorní policii, policie překupníky zatkne, ale u výslechu nechtějí nic říct. Není třeba, Myšpulínův detektor vše odhalí. Myšpulín policii detektor věnuje, o několik dní později si už Čtyřlístek s Pepíčkem hraje na zahradě.
353 Jak opravit mlýn
Jak opravit mlýn (Čtyřlístek 353, 2003)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek najde inzerát - pobyt ve starobylém mlýně za úklid. Čtyřlístku se v mlýně líbí, je sice třeba trochu uklidit, ale v mlýně ještě nebydlel. V noci se objeví vodník, kterému se nelíbí, že přišli turisti, promění se v koně a vyděsí Pinďu ze spaní. Čtyřlístek se rozhodne koně zahnat, jinak by už Pinďa neusnul. Kůň-vodník ale zvedne velkou vlnu, ve které Čtyřlístek namočí. Už je jasno, není to kůň, je to vodník. Ráno kluci nalákají vodníka na Fifinčiny buchty. Vodníkovi chutná a Bobík se ho ptá, proč si nějaké nekoupí a čeká na pohoštění od mlynářů. Vodník je prý chudý, Čtyřlístek vodníkovi poradí, aby začal podnikat a udělal z mlýna skanzen. Čtyřlístek pomůže s opravou a za rok je z mlýna turistická atrakce. Vodník si pochvaluje, že s turisty může být i veselo.
354 Konec trpaslíků na Boubíně
Konec trpaslíků na Boubíně (Čtyřlístek 354, 2003)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Čtyřlístek táboří na Boubíně. Fifinka v noci slyší zpěv a vydává se do lesa. Najde opuštěnou chaloupku a protože začne pršet, schová se v ní a zaspí. Ráno chaloupku uklidí. Do chaloupky přijdou trpaslíci a myslí, že Fifinka je Sněhurka, na kterou už sto let čekají. Kluci hledají Fifinku, najdou ji v chaloupce, Fifi se ale nechce k nim vracet a vařit jim oběd, trpaslíci ji potřebují více. Kluci se rozhodnou, že ji příští den dostanou zpátky stejným způsobem jako v pohádce o Sněhurce. Pinďa nasbírá jablka, Myšpulín do jablek napustí uspávadlo a Bobík převlečený za bábu Fifince jablka prodá. Fifinka jablka ale nesní, ale udělá z nich štrůdl, který trpaslíci snědí celý a na ni se nedostane. Myšpulín převlečený za prince přijede Fifinku vysvobodit, spí ale jen trpaslíci a Fifinka prohlédne klučičí přestrojení. Trpaslíci se ne a ne vzbudit. V lese se koná technopárty. Čtyřlístek myslí, že by trpaslíky mohl kravál probudit, tak je veze blíž. Trpaslíci se probudí a z toho rámusu vyrostou, doopravdy. Velcí trpaslíci rozpráší technopárty, nevejdou se ale už do svého domečku. Fifinka jim poradí, ať se dají k lesníkům a budou hlídat náš největší poklad - Boubín.
355 Skřítek pro štěstí
Skřítek pro štěstí (Čtyřlístek 355, 2003)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Bobík vyhrává zlatou medaili ve vzpírání. Fifinka dostává hlavní cenu za nejhezčí obraz. Myšpulín vynalezne perfektní vynález - inteligentní krmítko pro ptáky. Pinďa má na vysvědčení samé jedničky. Čtyřlístek si připíjí na úspěchy. Náhle ale zjišťuje, že se mu v domě ztrácí jídlo. Fifinka koupí pastičku, aby tu myš, která jim nespíš žere zásoby, chytili. Do klece se ale chytí Hospodáříček - skřítek, který u nich tajně bydlí a za to jim nosí štěstí. Fifinka si vyžádá od skřítka pomoc při škrábání brambor, Pinďa při psaní úkolů, Myšpulín při chemických pokousech, Bobík při leštění bot a postupně se skřítek mění spíš ve sluhu. Skřítek to už nevydrží a od Čtyřlístku uteče. Čtyřlístku se najednou lepí na paty smůla - praskne vodovodní potrubí, Pinďa přichází pozdě do školy, nefunguje telefon, myši zryjí záhonky s mrkví, Myšpulínovi se smažou data o vynálezu z počítače, Fifinka spálí buchty...Fifi se rozhodne uvařit kaši s medem, na kterou by chtěla nalákat Hospodáříčka zpátky, Bobík přenechá skřítkovi na stole koláč a Pinďa pod postelí mrkev. Skřítek se vrací, Čtyřlístek to pozná podle snědeného jídla, a vrací se i štěstí.
356 Poslušné jahody
Poslušné jahody (Čtyřlístek 356, 2003)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 20 %
Pan Jahoda se ptá, jestli by se u Čtyřlístku nenašel podnájem. Fifinka ho pošle k paní Boháčkové, ačkoliv ví, že ta těžko někoho ubytuje. Boháčková opravdu Jahodu do podnájmu nechce. Jahoda jí dá ochutnat svoje jahody, dá ji na prst prsten s jahodou, a paní Boháčková najednou změní názor. Jahoda chce, aby Boháčková vysadila na zahrádce jahody, Boháčková je ale stará a nešikovná. Jahoda tedy vnutí jednu sazenici Čtyřlístku. Během moc suchého a náhle moc deštivého počasí zbyde na záhonku Čtyřlístku jen Jahodova sazenice, která se rozroste po celém záhoně a zdi domečku. Čtyřlístek slibuje polovinu bohaté úrody Jahodovi. Jahoda nechá Čtyřlístek kromě Myšpulína jahody ochutnat, dá jim prsten s jahodou a ti ho pak začnou poslouchat. Čtyřlístek pak pro Jahodu ukradne sochu a obraz z galerie, okrade hosty restaurace o peníze, přepadne poštovní vůz. Policie ale díky svědectví řidiče vozu jde za mříže. Myšpulín zkusí Jahodovi vnutit Jahodovy jahody. Jahoda odmítá, Myšpulín ale vsype jahody do mixéru a nechá Jahodu jahodový koktejl vypít. Myšpulín má teď Jahodu v moci a donutí ho, aby šel na policii a přiznal se tam, že pomocí kouzelných jahod získává poslušné a ochotné pomocníky. Čtyřlístek pak zničí poslušné jahody a spálí prstýnky. Nejkouzelnější jahody jsou přeci jen ty obyčejné.
357 Záhada ztraceného hradu
Záhada ztraceného hradu (Čtyřlístek 357, 2003)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Myšpulín čte staré pověsti třeskoprské a dozví se, že na kopci Hradišťáku stával hrad, který se vlivem strašlivé kletby propadl. Čtyřlístek se rozhodne na kopci hledat, půjčí si od starosty chatu a začíná kopat. Fifinka je naštvaná, že hledají jen kluci a ona musí vařit a umývat nádobí. Kluci ji pomůžou a odpoledne jdou hledat s detektorem kovů. Na nic významného ale nenarazí. Náhle přijde velká bouřka, tak se jde Čtyřlístek schovat do chaty. Na chatu ale začne padat pdmáčený svah a zaplavuje ji celou. Fifinka se dovolá mobilem hasičům, kteří jedou okamžitě zachraňovat zavalenou starostovu chatu s Čtyřlístkem uvnitř. Čtyřlístek je vysvobozen a náhle se ukáže, že pod sesutým masívem se skrývá starý hrad. Bude to pýcha celého kraje.
358 Chyťte loupežníka (Zachraňte loupežníka)
Zachraňte loupežníka (Čtyřlístek 358, 2003)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 20 %
Čtyřlístek sleduje oblíbený televizní seriál o loupežníkovi Fouskovi, kterého právě honí biřici. Fousek jim ale uteče ven z obrazovky ke Čtyřlístku. Aby neprolezli obrazovkou biřici, přepne Pinďa na jiný kanál. Čtyřlístek nabízí Fouskovi, že ho ubytuje, loupežník by ale chtěl bydlet v lese. Najde si jeskyni a začne lovit ryby. Když si rybu opéká nad ohněm, přijde hajný a zlobí se na Fouska, že porušil vyhlášku. Fousek prozradí, že bydlí u Čtyřlístku, hajný jde proto s Fouskem k domečku. Čtyřlístek se za Fouska zaručí. Další den jde Čtyřlístek s Fouskem na fotbal. Fousek ale nepochopí pravidla a prostřelí fotbalový míč. Čtyřlístek před naštvaným davem prchá v autě. Fouskovi se auto líbí, s ním by biřicům unikal snadno, tak ho Myšpulín naučí řídit. Když je auto později opuštěné, Fousek ho vezme a jede se projet. Porušuje ale dopravní pravidla, tak se za ním vydávají policisti. Fousek prchne zpět ke Čtyřlístku. V televizi běží další díl jeho seriálu, tak se do něj obrazovkou vrátí. Policista Fouska u Čtyřlístku nenajde (neví jak ten dopravní pirát vypadá), a tak poprosí, aby se směl koukat na seriál. Policajt Fouskovi fandí. Fousek Čtyřlístku na rozloučenou zamává.
Poznámka: název příběhu v závorce platí pro reedici v Věhlasné příběhy Čtyřlístku (19. velká kniha Čtyřlístku, 2020).
359 Náhradní vynálezci
Náhradní vynálezci (Čtyřlístek 359, 2003)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Ke Čtyřlístku přijde majitel velkodrůbežárny, který s Myšpulínem podepíše smlouvu na dodání obří umělé slepice, která bude přitahovat zákazníky a zároveň sloužit jako umělá líheň. Majitel dá Myšpulínovi ještě nějaké vitamínky. Myšpulín sestrojí malé provedení slepice, zbývá nechat ji na farmě vyrůst. Náhle se však udělá Myšpulínovi zle. Na smlouvě bylo napsáno, že má být slepice dodaná do tří dnů, tak za nemocného Myšpulína zaskočí ve vynalézání Pinďa s Bobíkem. Ti zvětší slepici už v domečku. Čtyřlístek má tak domek na kuří nožce. Přijde doktor a pozná, že pilulky od majitele nejsou žádné vitamínky. Třetí den přijede majitel a za nesplněné dodání požaduje jejich domek (jak stálo ve smlouvě). Bobík zkusí slepici ještě víc zvětšit, až ji vykukuje ze střechy hlava. Uzdravený Myšpulín míří se slepicí s domkem k velkodrůbežárně. Bobík nechá majiteli sníst několik jeho pilulek. Majiteli je špatně a vyklopí, co měl za lubem. Chtěl, aby se Myšpulínovi nepodařilo vyrobit slepici, dostal by pak domek a pozemek Čtyřlístku, na kterém by postavil pipi-gril. Majitel radši zaplatí Čtyřlístku slíbenou sumu za dodání (a ještě víc), Čtyřlístek věnuje částku na opravu školní štřechy, tu svoji střechu s dírou od slepičí hlavy si spraví sám.
360 Živá voda
Živá voda (Čtyřlístek 360, 2003)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Myšpulín je na konferenci v Anglii, kde představuje svůj faunofon, přístroj, který dokáže tlumočit řeč zvířat. V londýnské zoo předvede svůj vynález biologům, a pak jede na výlet na hrad. Průvodce představuje výpravě vzácné krkavce, hradní strážce. Myšpulín pomocí faunofonu ví, o čem krkavci krákají - o tom, že za trámem ve věži leží lahvičky živé a mrtvé vody, kterou před dvě stě lety nosili. Myšpulín lahvičky nalezne, odveze si je domů, položí je ke dřezu a jde si po cestě lehnout. Fifinka použije tekutinu z lahvičky jako přípravek na mytí nádobí a nábytku (nejspíš anglický přípravek co Myšpulín přivezl). Ráno Fifi připravuje snídani, uteče jí ale panvička a talíře. Čtyřlístek si pak všimne židlí na zahrádce, jak hrají fotbal. Čtyřlístek se snaží oživlé věci zkrotit, nádobí a hlavně příbor je přemáhá. Myšpulín si domyslí, že za to určitě může živá voda z Anglie. Zředí mrtvou vodu z druhé flaštičky a pokropí s ní oživlé věci. Vše se vrací do normálu, Myšpulínovi ale nezbyla ani kapka živé či mrtvé vody, aby prozkoumal její složení.
361 Fifi andělem
Fifi andělem (Čtyřlístek 361, 2003)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Fifinka vyrábí masky na Mikuláše. Ve spíži řádí sousedovic Punťa. Fifinka ale nechce psa potrestat, jen chce od psa slib (haf!), že už to nikdy neudělá, a vrátí psa majiteli. Bobík je naštvaný, že nejsou k večeři špekáčky (snědl je Punťa), a stěžuje si, že Fifi psa ani nepotrestala, ona je prostě anděl. Ráno si Fifinka všimne, že jí na zádech vyrostla křídla. Venku pomůže dítěti chytit ulétnutý balónek a zařídí gól při nespravedlivém fotbalovém zápase (dolétne s míčem do branky). Místo vaření večeře si Fifi trénuje zpěv halelujá. Kluci ji chtějí donutit k nějakému hříchu, aby byla zase normální. Nic. Mikuláš přináší Čtyřlístku dárky a pro Fifinku má největší - vezme si ji s sebou do nebe. Fifi se opravdu dostane do nebe a pojídá tam koláčky na hostině. Zželí se jí ale čerta, který do nebe nesmí a smutní před nebeskou bránou. Fifi pustí čerta dovnitř, svatému Petrovi se to ale nelíbí. Fifinka se dopustila nejtěžšího přestupku proti nebeskému řádu, jsou jí odebrána křídla a je svržena dolů. Fifinka se probudí doma na posteli a shání se po křídlech. Bobík jí říká, že jsou na věšáku a už je největší čas jít. Fifi si uvědomí, že vše to byl sen. Myšpulín jako Mikuláš, Bobík a Pinďa jako čerti, a Fifi jako anděl vyrážejí do ulic.
362 Pozor, náledí
Pozor, náledí (Čtyřlístek 362, 2003)
napsal Jan Endrýs, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Bobík místo aby pomohl se zdobením stromečku, tak se láduje. Stromeček se i s ozdobami bez jeho pomoci převrátí a Bobík je vyslán do obchodu pro nové ozdoby. Venku je ale náledí a velmi to klouže. Nastoupí Myšpulín a jeho věda. Po malém nezdaru s botami, které se nekloužou, ale úplně lepí na podlahu přijde na řadu rádiový měnič počasí. Venku se to ale neklouže ani hokejistům na ledě při hokejovém zápase, na který se jde Čtyřlístek podívat. Myšpulín má na svůj měnič počasí dálkový ovladač, tak vše napraví, spozorují ho ale dva lumpové a stroj na počasí ukradnou. Nejdřív způsobí velkou vánici, a když je má Čtyřlístek na dosah, rozpustí zloději led na řece, kterou právě Čtyřlístek přebíhá. Zloději pak nastaví ukrutnou vánici a kluci se tak tak dohrabou domů. Tam stačí přepnout rádiový ovladač počasí na obyčejné rádio, které právě vysílá koledy. Čtyřlístek ale nestihl sehnat ozdoby, tak si ovocem nazdobí opadanou zasněženou jabloň na zahrádce. Čtyřlístek pozve ještě zvířátka z lesa, venku je to stejně hezčí.
sp2003-1 Lektvar lektvarů
Lektvar lektvarů (Čtyřlístek Speciál 1/2003)
napsala Lenka Kovářová, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek jde do terénu zkusit nové vysílačky. Zaleze do neznámé jeskyně, ve které najde bránu do pohádkového světa. Potká kouzelníka Ofiona, který ho dovede ke králi. Král vypráví, že jeho dceru zaklel čaroděj Forbas. Záchránit ji může jen kouzelný lektvar. Místo, kde je lektvar zakopán, je na mapě, která je rozdělena na čtyři části a musí se všechny vyzvednout ve stejnou chvíli. Čtyřlístek to zvládne - jsou čtyři a mají vysílačky. Ofion dá všem sluneční amulety, který každého ze Čtyřlístku vede rozdílným směrem. Fifinka po cestě narazí na zajíce v oku, vysvobodí ho, potká Zeleného muže, který ji pomůže za její dobrý čin najít mapu. Pinďa potká vílu, která by si přála Pinďův amulet. Myšpulín Pinďovi radí nic nedarovat. Víla byl ve skutečnosti Forbas a Pinďa míří pod vodu, kde mu vládci jezera ukáží, kde má hledat mapu. Bobík míří do nitra sopky, kde sídlí dva ohniví muži. Bobík ví, že jeden z nich je Forbas, tak donutí ohniváky, aby proběhli ohněm (Forbas se ohně bojí). Forbas je prozrazen, pravý ohnivák ukáže Bobíkovi, kde je mapa. Myšpulín jde zasněženou krajinou, narazí na ledovou princeznu, která mu radí, aby kopal pod ledem. Myšpulín použije sluneční amulet, kterým propálí díru do ledu. Čtyřlístek se vysílačkami domluví, kdy vyzvednout mapu, tu potom všichni donesou králi. Král říká, že lektvar podle mapy si už najdou sami, pozve Čtyřlístek na hostinu a potom ho nejbližší branou pošle domů. Čtyřlístek se ale objeví sto kilometrů od Třeskoprsk.
sp2003-2 Podvodní dobrodružství
Podvodní dobrodružství (Čtyřlístek Speciál 2/2003)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek je u rybníka, Fifi sbírá petrklíče u vody. Vodník otevře vodu a po schodech posypaných petrklíči Fifinka zaleze do hlubin, aniž by si všimla, že už není na souši. Vodník uvězní Fifinku ve svém paláci. Bydlí tam se svou manželkou a malým hastrmaňátkem. Matka se pořád jen parádí a nemá na malé čas, to bude teď úkol Fifinky. Fifi musí taky naučit vodníčka jezdit na štice. Kluci se v ponorce vydávají hledat Fifinku, vodník ale kalí vodu. Kluci chtěji s vodníkovou manželkou vyměnit Fifinku za korále, paní ale korále sebere a vodník poruší ponorku. Kluci vyplouvají na břeh a z vody hastrmanka volá, ať už se nevracejí. Kluci ale hastrmanku zajmou a vyjednávají s vodníkem o výměně zajatkyň. Vodník přijímá, osvobodí Fifinku a je na manželku naštvaný, jízdu na štice bude mudet naučit synka sama. Na hladině rybníka už ale vodníček na štice dokonce surfuje (Fifi ho během zajetí trochu trénovala). Neuhodnete, na co se Fifi těší po osvobození z rybníka nejvíc - na pořádnou koupel.
sp2003-3 Uražená hvězda
Uražená hvězda (Čtyřlístek Speciál 3/2003)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
V noci spadne na zahrádku Čtyřlístku hvězda. Všichni ji vidí a přemýšlí o tom, co by si přáli, kdyby padající hvězda plnila přání. Myšpulín by chtěl vynalézt něco, co ještě nikdy nikdo dosud nepotřeboval. Bobík by chtěl ochutnat, co nikdo na světě neochutnal. Fifinka by si přála nemuset vařit a jen lelkovat. Pinďa by chtěl vypátrat, co ještě nikdo nevypátral. Ráno zaklepe na dveře uražená hvězda a poprosí Čtyřlístek o nalezení uraženého cípu. Pinďa s Bobíkem pátrají, Myšpulín vynalézá lepidlo, kterým by cíp potom přilepil. Fifinka popíjí s hvězdou na zahrádce čaj. Pinďa s Bobíkem se ve hvězdárně dozví, že cíp bude někde blízko jejich domečku. Fifi by ráda dala hvězdě pusu, to je ale mezi hvězdami urážka. Pinďa najde uražený cíp na střeše a Myšpulín cíp hvězdě přilepí zpět. Hvězda pak uvaří za odměnu Čtyřlístku hvězdnou polévku. Všem se tedy jejich přání splnilo. Bobík by rád hvězdu na rozloučenou políbil, hvězda se však urazí a odlétá.
sp2003-4 Diamantový koláč
Diamantový koláč (Čtyřlístek Speciál 4/2003)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
K sousedce Zelenkové má přijet z Anglie její vnuk Vilík, tak Čtyřlístek pomáhá s úklidem pokojíku. Fifinku zaujme časopis, ve kterém se píše, že se vyhlašuje soutěž o nejhezčí model šatů, v pořádající firmě pracuje Vilíkova matka Marie. Fifinčin model v Anglii vyhraje a bude pošit diamanty, čímž je pověřena Vilíkova matka. Zloději, co chtějí diamanty ukrást, vymyslí podraz. Vloudí se do továrny a diamanty zabalí do plastelíny do kuliček. Kuličky pak zamění s opravdovými, které má Marie koupené pro Vilíka. Marie bezpečně pronese kuličky přes vrátnici a zloději si chtějí jít pro svůj lup. Vilík ale právě odletěl i s kuličkami do Třeskoprsk. Pinďa hraje s Vilíkem kuličky a všechny nad ním vyhraje. Fifinka peče pro Vilíka anglický páj, který se musí v troubě něčím zatížit. Fifi použije kuličky, které při pečení puknou a diamanty klesnou do koláče. Zloději zatím pozvou Vilíka do cukrárny, Vilík jim prozradí, že kuličky prohrál. Zloději ukradnou z domečku Čtyřlístku obyčejné kuličky. Čtyřlístek zjistí, že v páji jsou diamanty a že se ho pokoušel někdo vykrást. Čtyřlístek vymyslí lest - uspořádá turnaj v kuličkách, na který přijdou i zloději (zloději si myslí, že při soutěži použije Čtyřlístek kuličky s diamanty). Čtyřlístek nechá zloděje vyhrát, zloději si odnášejí kuličky, které jsou ovšem bouchací. Policie zloděje zatkne a Čtyřlístek je pozván do Anglie díky záchraně diamantů.
sp2003-5 Jak se zbavit čaroděje
Jak se zbavit čaroděje (Čtyřlístek Speciál 5/2003)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
V pohádce chce proměnit čaroděj Habakuk princeznu v černou slepici, pokud neuhodne čtyři hádanky. Čtyřlístek jí ale radí a kouzelník chce proměnit Čtyřlístek, který zatím chronoletem prchá z pohádky. Doma se ale čaroděj stejně objeví a všechny promění ve své služebníky. Fifinka - kuchařka, Bobík - sluha, Pinďa - páže, Myšpulín - šašek. Kouzelník chce, aby ho šašek zabavil a Myšpulín mu zapne televizi. Habakuk je televizí okouzlen a nejvíc se mu líbí přistání na Měsíci. Rozkáže, aby si všichni nasedli do auta a jeli na Měsíc. Očarovaný Bobík s autem havaruje a Čtyřlístek kouzelníkovi řekne, že na Měsíc silnice nevede. Kouzelník poroučí, že se tam vypraví chronoletem. Ve vesmíru půjčí čaroděj Myšpulínovi svou kouzelnou čepici (asi nedává pozor, je nadšený z výhledu na měsíční krajinu). Myšpulín kouzly osvobodí Čtyřlístek ze služebnictví a odlétá do pohádky, kde vyhodí Habakuka. Čaroděj za Čtyřlístkem volá, že se stejně jednou stane králem Měsíce.
sp2003-6 Potopa v Třeskoprskách
Potopa v Třeskoprskách (Čtyřlístek Speciál 6/2003)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
V Třeskoprskách dlouho prší a řeka Šuměnka se rozvodnila. Čtyřlístek pomáhá s pytlováním (marně) a pak s vynášením cenných věcí z kostela. Sochu svatého Floriana se už nepodaří zachránit (odplave neznámo kam). Dva rošťáci nechtějí vůbec pomáhat, stěžují si na náhradní ubytování a jídlo a odplouvají rabovat supermarket. Bobík je vystraší, výtržníci se vrátí do člunu, který zatím Čtyřlístek propíchl. Další den voda opadne a Čtyřlístek se vrací do domku, který je plný vody a s kapříkem, kterému dají jméno Emil a chovají ho ve vaně. Po několika dnech jde Čtyřlístek vrátit Emila do Šuměnky, ale zajde nejdřív do hospody na limonádu. Výtržníci uvidí před hospodou vypaseného kapra v kárce, Čtyřlístku ho za trest ukradnou a odnesou kuchaři v hospodě, aby jim ho usmažil. Čtyřlístek najde prázdnou kárku a podle stop se dostane do kuchyně hospody. Kuchař ukáže, kdo si kapra objednal. Čtyřlístek vysvětlí kuchaři situaci. Kuchař vymyslí na výtržníky odplatu - místo kapra jim naservíruje velmi pálivý obídek, na který do smrti nezapomenou. Rošťákům šlehají plameny z úst. Čtyřlístek doveze kapra do řeky. Emil jim za to najde v kořenech vrby u řeky ztracenou sochu svatého Floriana, kterou Čtyřlístek vrátí do kostela (stal se zázrak). Šťastný konec povodně v Třeskoprskách.
sp2003-7 Krakonošův učeň
Krakonošův učeň (Čtyřlístek Speciál 7/2003)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Ke Čtyřlístku přiletí sojka s dopisem. Krakonoš onemocněl a potřebuje pomoc se svým hospodářstvím. Fifinka zabalí své léčivé bylinky a Čtyřlístek se vydává do Krkonoš. Krakonoš vylíčí, že do hor chodí neposlušní návštěvníci, nejvíc škodí motorkáři. Pinďa a Bobík zaženou hledače drahokamů, Myšpulín je ale na motorkáře krátký. Krakonoš spí, tak si Čtyřlístek musí poradit sám. Pinďa otevře šuplíky s počasím a náhle je celý kraj zasněžený, v mlze a ve vánici. Všechny návštěvníky to z hor vyžene a Pinďa počasí vrátí na letní. Motorkáři se přijíždějí Krakonošovi pomstít. Bobík se převleče za Krakonoše a snaží se výtržníky zahnat, moc se mu to ale nedaří, nemají z něj ani strach, je stejně velký jako oni. Přijde naštvaný pravý Krakonoš a promění motorky v ovce. Motorkáři utíkají z hor, protože je Krakonoš straší, že kdyby se zastavili, tak zkamení. Krakonoš dá Fifince na oplátku za vyléčení čarodějné bejlí. Čtyřlístek odjíždí, ale slibuje, že se v zimě vrátí.
sp2003-8 Veselé Vánoce
Veselé Vánoce (Čtyřlístek Speciál 8/2003)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek shání vánoční ozdoby a stromek. Stromky jsou ale vyprodané, přichází Santa Claus a slibuje, že když mu pomůžou, on pomůže jim. Čtyřlístek se přesvědčí, že Santa je pravý, nadělovat bude ale kolega Ježíšek. Ještě s dědou Mrázem mají sróčko na rozdávání vánočních dárků. Santa odveze Čtyřlístek na svoji základnu, kde andělé vyrábějí a balí dárky, jsou ale pomalí a nešikovní. Čtyřlístek andělům pomáhá balit dárky. Pak se porouchá tiskárna, jak teda zajistit seznam, co komu pod stromeček nadělit. Myšpulín tiskárnu opraví, zdá se mu ale, že těch průšvihů je nápadně moc. Bobík najde čertíka převlečeného za anděla, který tam škodí. Santa odveze Čtyřlístek domů na větrné raketě. Doma už má za pomoc naděleno pod stromečkem, ale dárky se budou moci otevřít až o Štědrém večeru!
cdr24 Učitelé z vesmíru
Učitelé z vesmíru (Čtyřlístek CD-Romek 24, 2003)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Venku sněží a Čtyřlístek si všimne, že něco zářivého přelétlo oblohou, Myšpulín tvrdí, že je to vesmírná loď. Má pravdu, dva mimozemšťané ztroskotají a vydávají se za domorodci, protože opraváře budou moct zavolat až vyjde měsíc. Čtyřlístek sáňkuje a málem ufony přejede. Mimozemšťani se vychloubají, že umějí jezdit líp, ale vybourají se. Myšpulín se jde podívat na loď a ufoni zatím závodí se Čtyřlístkem ve slalomu a orientačním běhu. Ufoni se vytahují, že jsou z Planety zimních sportů, nic ale neumějí. Myšpulín mezitím spraví kosmickou loď a ufoni odlétají. Myšpulín doma zjistí, že Planeta zimních sportů je až moc blízko Planety lhářů.
cdr26 Zkrocení zlého robota
Zkrocení zlého robota (Čtyřlístek CD-Romek 26, 2003)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Čtyřlístek je na výletě v zooparku, provází ho starosta. Čtyřlístek je nadšen dovedně uspořádanou zoologickou zahradou - za to mohou dva roboti, kteří tam pracují. Starosta ukáže Čtyřlístku ještě hrad, na ten ale turisti nechodí, protože je tam špinavo, často tam fučí a prší. Čtyřlístek hrad uklidí, větru využije k atrakci větrný kolotoč. Fifinka vede půjčovnu deštníků a nikomu nemusí déšť vadit. Turisti jsou nadšeni, Bobík navrhuje, aby hrad spravoval jeden z robotů ze zoo. Po čase se Čtyřlístek dozví, že se na hradě začaly dít strašné věci - řádí tam zlý robot, který všechno rozházel a odrazuje návštěvníky. Čtyřlístek se jede na hrad podívat na vlastní oči. Myšpulín myslí, že má robot chybu v softwaru, nakonec se ale ukáže, že se robotovi stýská po jeho kamarádovi ze zoo. Starosta přivede druhého robota, zlý robot se rozveselí, přestane řádit a roboti spolu začnou radostí tancovat. Na hradě bude zase klid a přibude nová atrakce - tanec robotů na cimbuří.
cdr28 Princezny nevysvobozovat!
Princezny nevysvobozovat! (Čtyřlístek CD-Romek 28, 2003)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Kluci sportují, Fifinka ale musí běhat po celém domě a uklízet, prát, žehlit a spoustu dalších věcí. Aby se z toho běhání od jedněch dveří ke druhým nezbláznila, věnuje jí Myšpulín vynález, sprej s jehož pomocí bude moci procházet zdí. Fifinka vše zvládne a večer se můžou dívat na pohádku v televizi. Princezna se dostává do zajetí zlého žabáka, Bobíkovi se to nelíbí a pomocí Myšpulínova spreje vleze do televize, princeznu vysvobodí a vrátí se s ní televizí domů. Fifinka se raduje, že bude mít pomocnici v domácnosti, kluci zas mají hráčku do tenisové čtyřhry. Princezna je ale nafoukaná, nic nechce dělat, nutí Čtyřlístek, aby jí obsluhoval. Bobíkovi rupnou nervy, přizná chybu a vrátí princeznu do pohádky. Tlustý žabák se právě naparuje, až pukne a vrátí se mu podoba krásného prince. Byl zakletý kvůli své nafoukanosti. Pohádka skončí šťastně, Bobík ale bručí, že je to naposledy, co vysvobodil princeznu.
cdr30 Čaj zapomnění
Čaj zapomnění (Čtyřlístek CD-Romek 30, 2003)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Čtyřlístek se plaví na Tajuplný ostrov, veze ho kapitán a velitel místní policie v jednom. Kapitán Čtyřlístek varuje, ostrov je sice pěkný, turisti se ale vracejí zasmušilí a bez zavazadel. Čtyřlístek se utáboří. Druhý den vyrážejí kluci k lanovce na horu, Fifinka zůstává v táboře, bude hlídat osobní věci. Kluci se vyškrábou k lanovce, kde jim paní pokladní nabídne lahodný čaj. Kluci se napijí a při cestě lanovkou usnou. Nahoře jim tatáž paní nabídne další čaj, kluci zas usnou a paní je mezitím okrade. Kluci se vracejí do tábora a zjišťují, že nemají Fifince co vyprávět, nic si z výletu nepamatují. Fifinka navrhuje, že to další den budou muset prošetřit. Tajně číhají u lanovky a zjistí, že paní pokladní má dvojče a společně okrádají turisty, vaří jím čaj z byliny zapomnění, která na hoře roste. Čtyřlístek vše oznámí kapitánovi-policistovi. Kapitán pak veze Čtyřlístek z ostrova a říká, že jako jediný na zatčení zlodějek doplatil - k funkci kapitána a velitele policie bude ještě muset obsluhovat lanovku. Čtyřlístek slibuje, že přijde na výpomoc.
kk2003 Tajemství Atlantidy
Tajemství Atlantidy (komiksová kniha, 2003)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 32 stran, 30 %
Myšpulínovi přijde pozvánka na světový kongres vynálezců v Maroku. Čtyřlístek se vydává na cestu v Myšpulínově letadélku Čmeldovi, po cestě ale v bouři ztroskotá na ostrově, který není zakreslen na mapě. Čtyřlístek brzy zjistí, že objevil Atlantidu, je ale okamžitě zajat strážemi Lykaiona, vládce Atlantidy. Každé vetřelce shodí do široké studny, ze které nelze vylézt. Myšpulín ale má s sebou vynález, který umožní Čtyřlístku dostat se na povrch - přísavky. Čtyřlístek potká Agila, vůdce otroků. Agil vypráví, že ostrov už je zbytkem původní Atlantidy. Před tísíci lety tehdejší král zamezil dobytí ostrova nepřáteli tím, že vyslovil kletbu a ostrov se propadl. Nynější král Lykaion je krutý a tajná kletba je skryta v jeskyni v horách za neprůhledným závojem a otroci po ní marně pátrají. Po trojnásobném vyslovení kletby králem by ostrov už nenávratně zmizel, kdyby kletbu třikrát pronesl někdo jiný, kletba by byla zrušena. Další den se konají atletické hry a kluci vyhrají ve svých disciplínách - vrh koulí, skok vysoký a běh, nevědí totiž, že vítězství znamená, že si je král vybere za nové stráže. Čtyřlístek je jednomu strážci, který je hodil do studny, povědomý a když si konečně vzpomene, je Čtyřlístek uvězněn. Otrok Agil uspí stráže vínem a osvobodí Čtyřlístek. Čtyřlístek najde vodopád (neprůhledný závoj), Myšpulín se svými vševidnými brýlemi vidí skrz, otroci vodopád přehradí a Pinďa dojde pro pouzdro s kletbou. Objeví se král se strážemi, Pinďa ale stihne předat pouzdro Atalantě, snoubence Agila, která umí starořeckou kletbu přečíst. Kouzlo je zlomeno. Král chce o svou vládu zápasit s Bobíkem. Bobík krále hravě přemůže, království ale předá Agilovi. Myšpulín spravuje letadlo, náhle se objeví Lykaion s věrnými strážemi a chce Myšpulínovy vynálezy. Myšpulín ale krále zažene svým dalším vynálezem - vysokofrekvenčním vibračním rezonátorem, který dovádí skoro k šílenství. Otroci vyženou Lykaiona a jeho nejvěrnější z ostrova a Čtyřlístek se vrací domů. Myšpulín není smutný, že nedorazil na kongres, takhle si mohl vyzkoušet své vynálezy v praxi.
kk2003 Čtyřlístek v pohádkovém lese
Tajemství Atlantidy (komiksová kniha, 2003)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 32 stran, 40 %
Čtyřlístek dostane pozvánku do Řimic u Bouzova, koná se tam pohádkový les a Čtyřlístek by byl skvělá nestranná porota. Čtyřlístek se přivítá se starostou - pořadatelem, který mu představí pana Nováka, skvělého iluzionistu, nespozorovatelného lupiče. Panu Novákovi ale onemocněl parťák do loupežnické atrakce, tak Bobík souhlasí s tím, že se vzdá hodnocení a bude namaskován za lupiče. V lese se zatím objeví nadpřirozené bytůstky Třesín a Parduska a sledují dění v lese. Dva chytráci přepadnou Bobíka a Nováka a ujmou se lupežnické atrakce. Lidé se nechávají okrást, protože vědí, že jim věci nakonec dne vrátí. Čtyřlístek obchází atrakce a hodnotí. Pozná, že loupežníci nejsou Novák a namaskovaný Bobík. Třesín a Parduska napíšou na ukazatel, kde hledat Bobíka. Bobík a Novák jsou osvobozeni a začíná honička za zloději, kteří mazitím prchli s kufrem plným nakradených cenností. Po dlouhé honičce v autě, na kole, ve vlaku, v balóně a lodi se nakonec i díky Třesínovi a Pardusce a jejich čárům podaří zloděje chytit. Starosta Čtyřlístku děkuje a začne lidem vracet nakradené věci, aniž by lidi tušili, že byli opravdu okradeni. Čtyřlístek rozhodne, že nejlepší byli všichni a dort pro vítěze se rozdělí. Třesín s Parduskou odlétají, aniž by je někdo vůbec někdy zpozoroval. Starosta a pan Novák pochválí Čtyřlístek za zachránění dobré pověsti. Čtyřlístek odjíždí, ale napřesrok se určitě vrátí.
ročník 2002příběhy - seznamročník 2004
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Medvídek SněhůlekMedvídek Sněhůlek Chronoletem do pohádkyChronoletem do pohádky ZvonečkyZvonečky Neoriginální názvyNeoriginální názvy Komiksácké pojmyKomiksácké pojmy
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru