Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 2002
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 2002

200232 příběhů Čtyřlístku v roce 2002.

Čtěte také:
Čtyřlístek 2002
Čtyřlístek Speciál 2002

327 Sopečný výbuch
Sopečný výbuch (Čtyřlístek 327, 2002)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Myšpulín na počítači vypočte, že vyhaslá sopka, na jejímž vrcholu je postaven hrad Bezzub, brzy obnoví svou činnost. Když Myšpulín uslyší v noci zlověstné dunění, myslí, že už to přichází, ve skutečnosti jenom shodily myši v Bobíkově posilovně neupevněnou činku. Myšpulín vyburcuje strarostu, ten je ale klidný. Čtyřlístek jde varovat strašidla na Bezzub, tamní čaroděj už dávno tušil, že se sopka probudí. Strašidla se přestěhují ke Čtyřlístku a čaroděj s Myšpulínem dál pátrají. Strašidlům se v domečku moc líbí, takové to u nich na hradě nemají. Čaroděj nakonec vypočte, že se Myšpulín seknul o 1000 let, sopka vybuchne až v roce 3002. Strašidlům se ale u Čtyřlístku tak zalíbilo, že se jim nechce na Bezzub, dokud tam nebude stejně čisto a tolik dobrot. Čtyřlístek tedy hrad uklidí a Fifinka navaří, strašidla se vrací na Bezzub. O pár dní později přijde za Čtyřlístkem hoteliér, je dočista zničen, strašidla si otevřela na Bezzubu levnou turistickou ubytovnu, když je tam teď tak čisto. Strašidla řeknou Čtyřlístku, že bydlí na půdě, to jim stačí, to nové a hezky vyčištěné je pro turisty.
328 Neváhej a natoč to!
Neváhej a natoč to! (Čtyřlístek 328, 2002)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Fifinka nastoupí na brigádu jako pokladní v samoobsluze. Právě probíhá velká soutěž s výherními kupóny ukrytými v různých výrobcích. Kdo přinese nějaký počet kupónů a účtenku o nákupu v této samoobsluze, vyhrává cenu. Pepík Boháčků si přijde pro výhru za tři kupóny. Další den má dokonce pět poukázek. Myšpulínovi vyjde, že takové štěstí nemůže nikdo mít. Čtyřlístek si na to chce posvítit, Pinďa bude v samoobsluze v noci hlídat zabalený do krabice s otvorem. Pinďa ale zaspí, tak se úkolu ujme příští noc Bobík i s videokamerou. Okýnkem se do samoobsluhy protáhne Pepík, prohlíží si čokolády, ve kterých je kupón, označí si je křížkem a dá do regálu. Než však stihne utéct, vloupají se do krámu dva zloději a berou s sebou všechny krabice s práškem Bělík, vezmou i celý kartón Bělíku, to je ale škatule, ve které je schovaný Bobík. Pepík se prozradí kýchnutím, tak ho zloději berou s sebou. Zloději zaparkují ve skladišti a loučí se, zítra vymyslí, co udělat s klukem. Bobík vyleze z krabice a osvobodí Pepíka. Bobík neproleze malým okénkem, tak vyšle Pepíka pro pomoc. Pepík vše vypoví Čtyřlístku, Čtyřlístek jde na policii. Policie si počká na zloděje a zatkne zloěje. Kradli prášek Bělík, protože v něm hledali kupón, právě probíhá soutěž o auto. Pepík se vymlouvá, že on čokolády nekradl, ale kupoval. Fifinka ale řekne, že Pepík chtěl svoje štěstí postrčit, a to je taky chyba.
329 Golem jde s námi (Golem jde s námi!)
Golem jde s námi! (Čtyřlístek 329, 2002)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Bohatý podnikatel chce v Třeskoprskách postavit supermoderní hotel, musí se ale zbourat několik domků. Starosta s návrhem souhlasí, zvýší to cestovní ruch. Čtyřlístku přijde dopis, ať se přestěhuje do paneláku, jeho domek se bude bourat. Čtyřlístek nesouhlasí, když jde ale jednoho dne do kina, starosta nechá jeho věci z domku vyklidit a domek zbourat. Čtyřlístek jede hledat bydlení v Praze na Starém Městě. Ubytují je U Zlatého lva na půdě, kde najdou pod prkny golema. Myšpulínův mikročip jako šém nefunguje, Fifinčina pralinka ano. Čtyřlístek se s golemem vrátí do Třeskoprsk. Na Fifinčin rozkaz zničí golem stavební stroje, vyhodí radní města z okna (první třeskoprská defenestrace) a postaví Čtyřlístku nový domek úplně stejný jako ten původní. Golem pak ještě vyhloubí díru pro městský vodovod a vytvoří pěknou kašnu. Lidi by ho chtěli za starostu, golem ale tvrdí, že se starat neumí a že patří do pražských pověstí. Golem se vrací do Prahy, Fifinka mu dá mobil, aby občas zavolal. Golem si vleze na půdě zpět pod prkna na další třistaletý spánek.
Poznámka: název příběhu v závorce platí pro reedici v Senzační příběhy Čtyřlístku (18. velká kniha Čtyřlístku, 2019).
330 Starý automat
Starý automat (Čtyřlístek 330, 2002)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
V Třeskoprskách probíhá bezplatný odvoz odpadu. Fifinka chce, aby kluci odnesli k odvozu staré krámy z garáže, kluci o tom nechtějí ani slyšet a jdou si na místo sběru dokonce nějaké nové harampádí vybrat. Najdou tam starý automat na cukrovinky, který si přivezou do garáže. Pinďa do něj zkusí vhodit pětikorunu na provázku, automat mu ji ale spolkne a zmizí. Objeví se dopis, ve kterém stojí, že to byl provinilý automat, který okrádal lidi a Čtyřlístek ho vhozenou platnou mincí osvobodil. Splní jim tři přání. Pinďa je naštvaný, že ztratil pětikorunu, chtěl čokoládu. Čokoláda se mu objeví v ruce, bylo to jeho přání. Fifinka peče buchty a vůbec ji nezajímá, co jí chtějí kluci říct, pokud to není to, že odklidili harampádí z garáže. Pinďa sdělí Myšpulínovi, že Fifinka řekla: Chci, aby ty staré krámy zmizely! Pinďa tím, že vyslovil Fifinčino přání nahlas, tak se splní. Myšpulín má také přání, aby se harampádí vrátilo, ale pěkně čisté a roztříděné na součástky. Tím splnil přání i Fifince.
331 Dračice
Dračice (Čtyřlístek 331, 2002)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Bobík čte noviny, kde stojí, že v Horním Podskalí se usadil drak. Myšpulín vysvětluje, že si určitě spletli draka s agamou. Čtyřlístek je na návštěvě v zoo, kde není ani noha a spousta výběhů je prázdných. Ředitel Čtyřlístku řekne, že nejsou peníze na zvířata. Čtyřlístek vymyslí, že v Horním Podskalí odchytí agamu, na domnělého draka by se lidi jen hrnuli. V Horním Podskalí zkouší starosta převlečený za prince vylákat opravdového draka z jeskyně na pěknou slečnu (jako princeznu), aby ho propíchl. Nepodaří se mu to a drak zajme slečnu. Drak ale není drak, ale dračice a princezny ji nezajímají, pokud ovšem neumí dělat koláče. Fifinka koláče dračici upeče a domluví se, že když bude dračice bydlet v zoo, bude dostávat od Fifinky koláče každý týden. Později už má dračice v zoo výběh s cedulkou "Krmit!".
332 V říši hraček
V říši hraček (Čtyřlístek 332, 2002)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Čtyřlístek navštíví nové hračkářství. Majitel ho pozve na čaj. Zatímco je majitel pryč, Myšpulín zkoumá lahvičky na poličce a napije se z jedné s nápisem kouzlení. Majitel se vrátí, Čtyřlístek vypije čaj a najednou začne poslouchat majitelovy příkazy. Majitel se změní na krále říše hraček a Čtyřlístek zmenší na velikost hraček. Král míní Čtyřlístek proměnit v plyšáky a pak prodat, nejdřív je ale zavře do klece. Myšpulín ale umí kouzlit, napil se přece nápoje, tak vykouzlí, aby už nemuseli poslouchat příkazy, Bobík vzteky roztrhne mříže klece a Myšpulín zmenší krále. Když ale Myšpulín chce zvětšit Čtyřlístek, kouzelné kapky přestanou účinkovat. Čtyřlístek musí otevřít dveře, na jejíž kliku nedosáhne. Myšpulín si dá kouzelné prášky, zvětší Čtyřlístek a promění všechna plyšová zvířátka do původní podoby. Fifinka zničí všechny kouzelné lahvičky a Čtyřlístek nechává samotného zmenšeného majitele ve své opuštěné říši.
333 Sportovci
Sportovci (Čtyřlístek 333, 2002)
napsala Lenka Kovářová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Čtyřlístek hraje venku volejbal, přijdou trochu nafoukaní tři kluci a holka a dohodnou se, že se za týden utkají. Čtyřlístek ale není ve formě, Myšpulín si u starosty domluví, že může v opuštěné tovární hale zařídit tělocvičnu. Myšpulín vynalezne UTZ - univerzální tréninkové zařízení, které nadhazuje míče a Čtyřlístek nestíhá. Bobík by šel radši do kuchyně, UTZ ho ale ode dveří odtáhne. Po čase je Čtyřlístek už lepší, ale ani v kuchyni nemá klid, vařečka váží 10 kg, elektřinu je třeba vyrábět na šlapacím kole. Ráno je nutno vstát okamžitě, jak budík zazvoní, jinak se otevře vedle postelí propadlo a sklopí Čtyřlístek do bazénu. Po týdnu je už Čtyřlístek připraven, zasekne se ale klíč v zámku (Čtyřlístek teď bydlí v tělocvičně). Přicházejí volejbalisti a slyší volání o pomoc, Myšpulín jim hodí klíč, ať otevřou zvenčí. Volejbalisti pak oceňují, že Čtyřlístek umí hrát lépe než před týdnem, a rádi by si také zatrénovali s UTZ.
334 Sněhulák v poušti
Sněhulák v poušti (Čtyřlístek 334, 2002)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek jede na velbloudech v poušti. Pinďův velbloud se loudá, až se nakonec ostaním ztratí. Pinďa objeví v poušti stan, u kterého sedí dědeček. Pinďa říká, že by našel cestu, jen kdyby měl buzolu, dědeček mu řekne, ať zavře oči a představí si ji. Pinďa má náhle na ruce kompas a chtěl by to dědečkovi oplatit. Děda tvrdí, že by si rád četl ve svaté knize, neslouží mu ale zrak a neví jak vypadají brýle. Pinďa, který nyní má schopnost vyčarovat na co pomyslí, vykouzlí dědovi brýle. Děda se loučí s Pinďou a varuje ho, že kouzelná moc pomine, kdyby Pinďa na dědu pomyslel ve zlém. Pinďa najde kamarády a ve městě vykouzlí každému domorodci, co si přeje. Doslechne se o tom vezír a nechá Čtyřlístek předvést. Vezír tvdí, že je propustí, pokud mu Pinďa přičaruje něco, co ještě nemá. Pinďa zkusí meč, koně, rolls-royce, vše marné. Fifinku ale napadne co vezír zaručeně nemá - sněhuláka. Pinďa vyčaruje sněhuláka, jsou volní a mohou jet dál. Vezírovi sněhulák roztaje a vydává se za Čtyřlístkem, byl podveden. Pinďa pomyslí na helikoptéru a Čtyřlístek vezírovi odletí. Pinďa si stěžuje, že nebýt toho dědy, nezažil by tolik strachu. Čtyřlístek by chtěl odplout na parníku, Pinďa ale už neumí vyčarovat jízdenky. Nevadí, Čtyřlístek si na jízdu vydělá prací.
335 Poprask v zoo
Poprask v zoo (Čtyřlístek 335, 2002)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Myšpulín vynalezne faunofon, přístroj na překládání zvířecí řeči a Čtyřlístek ho jde do zoo vyzkoušet. Příští den se Myšpulín v novinách dočte, že někdo ukradl pandu. Čtyřlístek bez Fifinky se vydává podle stop zloděje hledat, u řeky narazí na dva muže ve člunu, kteří tvrdí, že ví, kam auto s pandou jelo. Muži je zavezou do skladiště, kde je zamčená panda, muži ale zavřou kluky do klece. Fifinka se diví, kam se kluci poděli a jde s faunofonem pátrat. Zvířata jí prozradí, že zloději jsou spolčeni s vrátným, vrátný ze zoo zapírá, Fifinka se ale dohodne s hadem, který vrátného omotá. Vrátný vyklopí, že panda je ve skladišti u řeky. Fifinka se zvířátky ze zoo vysvobodí kamarády, zloději ale stihli včas s pandou utéct do lodě. Pomůžou krokodýli, kteří loď převrhnou a čápi zachrání pandu. Zloději prchají zpět do skladiště, kde na ně Čtyřlístek shodí klec a zavolá policii. Na přeložení šťastných zvuků shledání pandy a jeho matky nepotřebuje Čtyřlístek faunofon.
336 V zajetí včel
V zajetí včel (Čtyřlístek 336, 2002)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Bobík slíbí, že pohlídá příteli včelaři na několik dní včely. Hlavně jim prý nikdo nesmí krást med. Další den odchází Bobík z domečku, vrací se až večer a vůbec nemá hlad. Další den se to opakuje, tak ostatní vyšlou Pinďu na výzvědy. Tajemství odhaleno - Bobík se cpe včelím medem. Další den, když se Bobík objeví před včelím rojem, ten se na něj vrhne a stíhá ho až do domečku. Čtyřlístek ucpe doma každou škvíru, včely ale vletí dovnitř komínem. Večer včely konečně odletí. Čtyřlístek koupí u souseda včelaře med, který vrátí včelám, které hlídá Bobík. Zanedlouho začne úl hořet, dva uličníci chtěli vykouřit včely a vzít jim med, Čtyřlístek včelstvo zachrání. Včeličky jsou už na Bobíka hodné. Včelař se vrátí domů a chce dát Bobíkovi za odměnu flašku medu, Bobík nemá na med zrovna moc chuť.
337 Zakletá motorka
Zakletá motorka (Čtyřlístek 337, 2002)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Bobík je fascinován závody na motorkách, tak se přihlásí do jedné stáje. Mají pro něj jen uklízecí práce, Bobík při zametání narazí na starou motorku, která mluví a poradí Bobíkovi, aby příští den vzal na závody náhradní karburátor. Při závodě se porouchá závodníkovi z Bobíkovy stáje karburátor, Bobík ale donesl záložní a díky němu závod vyhrají. Bobík si za odměnu přeje mluvící motorku. Zatím doma: Přijede prodavač vysavačů a Fifinka ho pozve dovnitř. Vysavač ale vysaje Fifinku a Myšpulína, Pinďa se zachrání a běží pro Bobíka. Bobík s Pinďou nasednou na motorku a sledují dodávku prodavače vysavačů. Prodavač ale nasedne na loď a pluje na svůj ostrov. Motorka má vrtuli, tak se i Bobík s Pinďou na ostrov dostanou. Motorka prozradí, že prodavač vysavačů - majitel ostrova je ve skutečnosti inteligentní robot XYZ, který se chce zbavit všech vědců a vynálezců. XYZ se jde dobít, Bobík a Pinďa vniknou do chatrče a z vysavače vysvobodí Fifinku a Myšpulína. Myšpulín zkratuje XYZův dobíječ a robot se rozpadne na součástky. Náhle se různé předměty v chatrči proměňují do lidí, dokonce i Bobíkova motorka, ve skutečnosti inženýr. Čtyřlístek odplouvá z ostrova, Bobík je ale smutný, že přišel o krásnou motorku.
338 Kouzelník Lamudán
Kouzelník Lamudán (Čtyřlístek 338, 2002)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek se vrací chronoletem z pohádky. Kolem domečku projíždí na povozu kouzelník Lamudán, a chtěl by chronolet, modernější kočár, koupit. Čtyřlístek nesouhlasí. Lamudán říká, že jede na kouzelnickou soutěž a svoji hůlkou ukáže, jak umí vyčarovat zimu. Lamudánův kůň se ale nechce hýbat. Čtyřlístek chce, aby Lamudán zimu i kvůli koni zrušil. Bobík zvedne Lamudánovu upadnutou hůlku, podaří se mu ji zlomit a tak ji Fifinka omotá provázkem. Lamudán přijíždí na soutěž a chce vyhrát podfukem - soupeře nechat zmizet, jeho hůlka se však zlomí (omotání selhalo) a hlavní kouzelník vylučuje Lamudána ze soutěže a odsuzuje ho ke ztrátě kouzelnických hodností. Lamudán se vrací ke Čtyřlístku a i se zlomenou hůlkou dokáže všechny zmenšit, nasedne si do chronoletu (bez hůlky se do pohádky nevrátí) a snaží se odletět. Malý Myšpulín slíbí Lamudánovi, že ho do pohádky odvezou, když je zvětší. Lamudán Čtyřlístek zase zvětší. V pohádce chce prolhaný Lamudán proměnit Čtyřlístek v žáby, Fifinka mu však sebere hůlku a zmenší ho. Lamudán si nasedne na mouchu a Čtyřlístek raději z pohádky odlétá.
339 Jednorožec
Jednorožec (Čtyřlístek 339, 2002)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Myšpulín dostane k narozeninám videokameru, a druhý den ji s sebou bere na výlet. Při zastávce Čtyřlístku zmizí z deky jablka. Když si Čtyřlístek doma prohlíží videozáznam, uvidí na něm jednorožce, co krade jablka. To, že byl vidět jen na záznamu způsobil oranžový filtr, který zvýrazní modravý přísvit. V noci za úplňku spatří Fifinka na zahrádce jednorožce, který okusuje jablka ze stromu. Vidět je kvůli modrému úsvitu úplňku. Fifinka si všimne, že jednorožec má odšroubovatelný roh. Když ho kluci odšroubují, promění se jednorožec ve vílu Albínu. Kluci se můžou o Albínu přetrhnout, Pinďa rád pomůže při mytí nádobí (Albína by měla aspoň něco dělat, když se u Čtyřlístku usadila), Bobík za ni vyluxuje, Myšpulín vypere. Na Fifinku kluci nemyslí a nevzpomenou si ani její svátek, Fifi se naštve, nasadí si roh a uteče do pohádky. Kluci najdou její dopis na rozloučenou. Fifinka začne klukům citelně chybět, nemá kdo vařit, mýt nádobí a prát. O úplňku spatří kluci jednorožce, odšroubují mu roh a Fifi je zpátky. Albína si vezme roh, změní se v jednorožce a radši odchází do pohádky. Být člověkem je dřina.
340 Patálie s Vulkánem
Patálie s Vulkánem (Čtyřlístek 340, 2002)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Čtyřlístek je na autobusovém zájezdě v Itálii. Při cestě se porouchá motor, spravit ho dokáže zubař, vyznal se v ozubených kolečkách. Myšpulín, Pinďa a zubař se jdou podívat do Pompejí. Na stěně uvidí věštbu, že další chrlení sopky nastane už zítra. Pinďa a Bobík si prohlíží sopku, Bobíkovi spadne na vnitřní římsu foťák. Pinďa a Bobík si pro něj slezou, náhle uslyší sténání. Jeskyní se dostanou k ohnivému obrovi Vulkánovi, kterého bolí zub, jinak by je sežral. Pinďa řekne, že znají zubaře, co pomůže, tak zavolá mobilem Fifince. Myšpulín zajistí od dělníka sbíječku (místo vrtačky) a hasicí přístroj na umrtvení. Zubař pak vyvrtá Vulkánovi zubní kaz a v jezírku Čtyřlístek vyrobí ze strusky a lávy plombu. Vulkánovi je skvěle, zubař mu radí, pravidelně si čistit zuby. Čtyřlístek si udělá s Vulkánem fotku, Vulkán dostane tento obrázek za odvahu. Vulkán už soptil naposledy, na zdi s věštbou další data nebyla.
341 Vlak do Bubákova
Vlak do Bubákova (Čtyřlístek 341, 2002)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek je na cyklovýletě, v noci ho vyruší vlak, co jezdí bez kolejí. Když se vlak vrací, Bobík mu zatarasí trasu, vlak je ale jen duch a Bobíkem projede. Strojvůdce Příhoda vlak zastaví a vypráví Čtyřlístku, že už léta hledá na trati výhybku do Bubákova v Loupežnickém údolí. Druhý den prohledá Myšpulín staré mapy a na jedné najde výhybku u Kozodolu. Čtyřlístek se do Kozodolu vydá na kole, Bobík najde hromadu, pod kterou je zasypaná výhybka. V noci zastaví Čtyřlístek duchařský vlak a prozradí strojvůdci, že objevil výhybku. Zjeví se ale duch trati, který řekne Čtyřlístku, že do Bubákova smí jet jen ten, kdo našel výhybku, strojvůdce mizí, dostává se mu věčného klidu. Čtyřlístek projede přes Loupežnické údolí, kde je okaden loupežníky. Čtyřlístek dojede do Bubákova, nic moc ale neveze. Bubákovská strašidla jsou zklamaná, Myšpulín ale vymyslí, že by se z nádraží v Bubákově mohlo udělat muzeum a lidi by se hrnuli. Později je v muzeu strašidelná show a promítají se filmy s duchy. Kdyby lidé věděli, že duchové jsou opravdoví, báli by se do muzea chodit.
342 Maxijablko
Maxijablko (Čtyřlístek 342, 2002)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Pinďa si pěstuje mrkev, je ale pořád mrňavá. Myšpulín namíchá hnojivo, po kterém ale nevyroste mrkev, ale jablko na přilehlé jabloni. Myšpulín přihlásí obrovské jablko do soutěže na hospodářské výstavě v Třeskoprskách. Čtyřlístek za svůj pěstitelský úspěch získává první cenu. V maxijablku začne ale něco šramotit a náhle se z něj prokouše maxičerv. Kluci chytí červa do sítě, červ se prokouše. Odchyt zvířat je na červa taky krátký, ani proud vody z hasičské hadice ho nezastraší. Červ se doplazí k Fifince do domečku, Fifinka ho ale zklidní nášupem švestkových knedlíků. Červ zkrotne a stává se atrakcí na výstavě - vozí se na něm děti.
343 Dva za jednoho
Dva za jednoho (Čtyřlístek 343, 2002)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Kluci se vrací z hub, Bobík ale dostal v dešti rýmu. Fifinka chce léčit Bobíka tradičními léčebnými metodami, Myšpulín ale namíchá Bobíkovi medicínku. Bobíkova rýma po léku sice zmizí, Bobík se ale rozdvojí. Bobíci jsou na sebe naštvaní a hádají se o to, kdo je originál. Bobíci buď jen jedí, nebo se hádají. Myšpulín vymýšlí, jak by se dal dvojník zrušit, každý lék ale účinkuje jen určitý čas. Bobíkům se najednou začne vracet rýma a po hepčíku se spojí zase do jednoho. Bobík zase leží v posteli, tentokrát se už nechává léčit ověřenou léčebnou metodou a o tom, že by Myšpulín svůj lék opravil nechce ani slyšet.
344 Smlouva s čertem
Smlouva s čertem (Čtyřlístek 344, 2002)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Pinďa celkem slibně skáče na lyžích a jistý trenér mu slíbí, že ho přihlásí na přebory, pokud bude pilně trénovat. Blíží se Vánoce a Pinďa jde do čertovin koupit nějaké legrácky pro kamarády. Přestrojený čert-prodavač se zeptá, co by si přál Pinďa. Pinďa řekne, že by chtěl vyhrát na skokanských závodech, čert dá Pinďovi krabičku zápalek. Když Pinďa šrtne sirkou, zjeví se jiný čert a za duši mu slibuje vítězství v závodech. Pinďa se tedy upíše a na závodech pak vyhrává a kvalifikuje se na mistrovství světa. Fifinka najde Pinďovy sirky, ze kterých po škrtnutí vyskočí čert a všem je hned jasné, že se Pinďa spolčil s ďáblem. Myšpulín vymyslí, jak Pinďu zachránit - namontuje do Pinďových lyží malinké tryskové motorky. Na mistrovství čert slibuje Pinďovi, že mu zase zařídí vítězství (neviditelný čert nadnáší Pinďu), Pinďa ale pak půjde rovnou do pekla. Pokud by čert svůj slib nesplnil, Pinďa by byl volný. Pinďa předvede nejdelší skok, Myšpulín však ukáže porotě, že Pinďovy lyže jsou nepřípustně upravené. Pinďa je diskvalifikován, nevyhraje a čert ho nemůže odnést do pekla.
sp2002-1 Lesní dobrodružství
Lesní dobrodružství (Čtyřlístek Speciál 1/2002)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek se v zimě rozhodne dovézt do lesa zásoby pro zvířátka. Od pana Hamrlíka si půjčí vozík, ten ale varuje, že v lese řádí lesní muž, kterého se bojí i myslivec. Čtyřlístek doplňuje zásoby u krmelce, z dálky skupinku sleduje myslivec a neví, jestli jsou to dobráci nebo pytláci. Myslivec se náhle chytí do oka a má jasno, Čtyřlístek pytlačí. Pan Hamrlík si jde obhlídnout, kdo se chytil do oka, je ale naštvaný, že mu ho někdo zničil. Čtyřlístek ve vánici dojde k otevřené chatě a dohaduje se, že by v ní mohl bydlet lesní muž. Pan Hamrlík se dostane ke své chatě a zjistí, že mu v ní přebývá Čtyřlístek, tak se snaží nezvané návštěvniky vyděsit předstíráním lesního muže. Bobík Hamrlíka chytí, objeví se myslivec a Čtyřlístek mu vysvětlí, že pytlákem je Hamrlík a snažil se lidi vystrnadit z lesa povídačkou o lesním muži, aby se mu lépe pytlačilo.
sp2002-2 Po pravěkých stopách
Po pravěkých stopách (Čtyřlístek Speciál 2/2002)
napsala Lenka Kovářová, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek táboří v pravěku. Kluci jdou na prohlídku okolí, Fifinka zatím vaří oběd. Vůně jídla přiláká k tábořisti pračlověka a vypije nepozorovaně celou polévku. Kluci se vrátí a oběd je snědený, všichni obviňují Bobíka, náhle se však objeví pračlověk, sebere Fifinku a uteče. Kluci se vydávají po stopách a narazí na past na mamuta, do které mládě mamuta spadne a Čtyřlístek se ho rozhodne pomocí kladek a lan vysvobodit. Objeví se pralidi a zlobí se na Čtyřlístek, že jim pustil jídlo, kluci se nechají odvést do vesnice. Náčelník by chtěl Fifinku za ženu, kluci mu však vyberou z místních žen Veverku, která ale neumí vařit. Fifinka naučí Veverku vařit, Myšpulín předvede, jak dělat hrnce, Pinďa ukáže, jak udělat mouku, Bobík sbírá pampelišky na med. Koná se hostina, náčelník Fifinku pustí a Čtyřlístek se vrací domů.
sp2002-3 Velikonoce v Blaníku
Velikonoce v Blaníku (Čtyřlístek Speciál 3/2002)
napsal Petr Chvojka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek se na Veliký pátek vydává k Blaníku. Tamní zemědělec varuje, ať k Blaníku nechodí, voda podemlela stráň a zaplavila cestu. Bobík najde vchod do jeskyně a myslí, že je to vstup do hory k rytířům. Fifinka zase říká, že se jeskyně odkryla díky sesuvu. Pravdu mají oba a pod větvemi naleznou staré zbraně a k nim vedoucí stopy, rozhodně ne rytířské. Čtyřlístek vleze do jeskyně a uvidí tam dva lupiče, kteří odnášejí rytířskou výzbroj. Lumpové ale pomocí zbraní donutí Čtyřlístek vynášet zbraně z hory. Myšpulín ale odběhne, nalezne hlavní štáb a vzbudí rytíře. Rytíři přemůžou lupiče a donutí je strávit celý rok v hoře, budou pomáhat. Čtyřlístek zavalí vchod kameny. A protože jsou Velikonoce, upletou si kluci pomlázky a běží za Fifinkou.
sp2002-4 Dobrodružství s Šáchorkou
Dobrodružství s Šáchorkou (Čtyřlístek Speciál 4/2002)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 14 stran
Nějaký pán ukazuje Čtyřlístku místo v lese, kde našel keltský peníz. Čtyřlístek si myslí, že by mohl být poblíž ukrytý poklad a vydává se za modrým světélkem, které prý nad zakopaným pokladem svítává. Modré světélko je ale zavede do bažiny a ukáže se, že světélko má na deštníku bludička Šáchorka. Vodník Pulpulec nejdřív straší, že Čtyřlístek v bažině utopí, pak ale přizná, že si jen dělal legraci. Po odchodu Čtyřlístku se zjeví vládce duchů a vyžene Šáchorku a vodníka z lesa, protože už dlouho nikoho neutopili. Šáchorka přijde za Čtyřlístkem, Fifinka ji ubytuje. Šáchorka poznává, jak se jezdí na kole, pere v pračce a jaké dobroty umí Fifinka uvařit, stýská se jí ale, protože bludička je šťastná jen když stále někoho provází (do bažiny). Myšpulín najde pro bludičku řešení. Později už provází Šáchorka turisty po Karlově mostě a pod ním sídlí vodník Pulpulec.
sp2002-5 Divná planeta
Divná planeta (Čtyřlístek Speciál 5/2002)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek narazí ve vesmíru na roj meteoritů, podaří se muvykličkovat, loď je ale poškozená. Nad řízením převezme kontrolu cizí signál, který ho dovede na velkou vesmírnou loď ve tvaru planety. Mimozemšťani se ozvou přes počítač - Čtyřlístku bude přidělen inforobot a jeho loď spravena. Inforobot Čtyřlístku prozradí, že na planetě žijí jen roboti a zavede čtveřici do čekárny ve stylu pozemšťanského bytu, který má ovšem pár chybiček. Loď je spravena a Čtyřlístek odlétá. Pinďa by se chtěl vrátit a poznat mimozemšťany, kteří právě s porouchanou lodí přilétají na divnou planetu, ostatní chtějí prostě domů a šmytec!
sp2002-6 Meč na draka
Meč na draka (Čtyřlístek Speciál 6/2002)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Fifinka by ráda poznala pravého hrdinu, tak se Čtyřlístek vydává do pohádky o drakovi. Princezna má tři zájemce o ruku, princ Jarmil ale zbaběle prchá, je spíš básník než bojovník. Rytíři Slávek a Bohuš utečou také. Čtyřlístek se ptá, jestli nemají v celém království nějakého Honzu. Princezna o jednom ví, ale je to lenoch a do boje se mu nechce. Bobík vymyslí něco, s čím by mohl Honza uspět - ukove meč a dovnitř strčí monočlánek. Princ bojuje s drakem, nedokáže ale ublížit. Přijde Bobík se svým mečem na draka, z kterého ale vypadne baterka. Situaci vyřeší Fifinka, která na draka nasype pepř. Princezna si bere Honzu a drak odlétá.
sp2002-7 Duch z baterky
Duch z baterky (Čtyřlístek Speciál 7/2002)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek objeví při sbírání hub jeskyni. Bobík ji prozkoumávat nechce, má hlad. Pinďa v jeskyni najde baterku, ze které vyletí duch Bat a splní Pinďovi přání. Pinďa chce, aby Bobík stále neotravoval, že má hlad. Bobík najde batůžek a v něm spoustu jídla. Bobík si vezme baterku a přeje si dort, Bat nic, ani ostatním přání nesplní. Po cestě domů prasknou všechny pneumatiky na autě. Pinďa si přeje, aby Bat pomohl Myšpulínovi s opravou a Bat přání splní. Pinďa pak ještě vymyslí bazén pro Fifinku, ale Bobíkovi přání, aby měl vlastní bazén, kolotoč na zahrádce, motorku a helikoptéru, Bat nesplní. Myšpulín konečně přijde na to, proč Bat neplní některá přání - plní jen ta přání, která prospívají jinému než tomu, kdo poroučí. Přeje si tedy, aby se splnila Bobíkova přání a na zahradě je náhle přeplněno nesmysly, co si Bobík přál. Než si ale stačí někdo přát, aby věci ze zahrady zmizely, zapadne slunce a Bat odlétá, končí mu služba. Na baterce zůstává nápis, že duch plní přání vždy jen 1 den, pak 100 let spí.
sp2002-8 Zajatci na Pomerančovém ostrově
Zajatci na Pomerančovém ostrově (Čtyřlístek Speciál 8/2002)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek je na dovolené u moře. Na leteckém dni si Pinďa vleze do jednoho letadla a usne. Do letadla vleze zloděj a s letadlem odlétá na svůj ostrov. Až nad mořem si všimne, že veze i Pinďu. Myšpulín se s kamarády ve svém speciálním člunu-ponorce snaží dohnat letadlo. Nepodaří se, ale v okolí je jen pár ostrůvků. Únosce na Pomerančovém ostrově (plném pomerančovníků), kde bydlí, Pinďovi prozradí, že přes záliv jezdíval člunem, ale už nikdy nehodlá vzít veslo do ruky. Když jednou přijel parník, svezl se na ostrov a tam ukradl letadlo. Pinďa pak únosci postaví chajdu, naštípá dříví a vaří. V nestřeženém okamžiku nasedne na letadlo, ale havaruje, tak si nasedne do člunu a odplouvá. K Pomerančovému ostrovu připlouvá Čtyřlístek, zajme únosce a ptá se po Pinďovi. Čtyřlístek najde Pinďu v bouři na moři, vysadí únosce do člunu a odplouvá. Únosce v loďce reptá, že nesnáší veslování a pomeranče, a vrací se na svůj ostrov.
cdr17 Vejce z pravěku
Vejce z pravěku (Čtyřlístek CD-Romek 17, 2002)
napsal Petr Chvojka, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Čtyřlístek si staví sněhuláka, jen Bobík musí shrabávat sníh. Hrabání ale zanechá a Čtyřlístek se vydává na dlouho plánovaný výlet do jeskyní. Pinďa se v jeskyni loudá a Bobík ho jde nazpátek hledat. Pinďa se objeví, jenže se zase ztratí Bobík. Čtyřlístek se rozhodne nasvačit a Bobík se najednou najde. Bobík při bloudění jeskyní našel vejce. Čtyřlístek si vezme vejce domů a čeká, co se z něj vyklube - a je to nějaký tvor z pravěku podobný drakovi. Drak má velký hlad a žere úplně všechno, svým ocasem ještě bezvadně shrabává sníh. Bobík dostane nápad - jestliže jí drak všechno, můžou ho krmit popelářským odpadem. Myšpulín má taky nápad - zajistí si smlouvu na odstranění všech skládek ve městě a ještě draka pronajímá na odhrabávání sněhu.
cdr18 Čtyřlístek a automobil
Čtyřlístek a automobil (Čtyřlístek CD-Romek 18, 2002)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Fifinka si k svátku přeje navštívit technické muzeum. Fifinka si prohlíží staré automobily a přemýšlí, že by se ráda projela prvním automobilem na světě. Myšpulín se v knize dočte, že konstruktérem prvního automobilu byl Karel Benz a Čtyřlístek se za ním pomocí chronoletu vydává. Paní Benzová by chtěla jet za maminkou do Pforzheimu, jenže manželův vynález opět nefunguje a Benz se chce věnovat lepším vynálezům. Benzová se rozhodne, že za maminkou pojede vlakem. Čtyřlístek jí nemůže nechat jet, to by změnilo dějiny. Fifinka jde přemluvit paní Benzovou na nádraží, zatímco kluci se pokoušejí dostat do kůlny a přijít na to, proč se automobil porouchal. Praautomobilu chybí pohonná hmota kvůli trhlině v nádrži. Benzové a Fifince ujede vlak, Fifinka navrhuje cestu pomocí Benzova automobilu. Auto opravdu jede a dámy dojedou až do Pforzheimu. Manželův vynález se osvědčil a cesta paní Benzové vedla k rozšíření automobilizmu, samozřejmě za nepatrného přispění Čtyřlístku.
cdr19 Případ ztraceného psa
Případ ztraceného psa (Čtyřlístek CD-Romek 19, 2002)
napsal Petr Chvojka, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Čtyřlístek je při ranním joggingu napaden psem. Bobík psa zažene, jeho páníček ho ale požene na Čtyřlístek. Čtyřlístek uteče, psa ale ochytí nějací chlápci. Psův páníček čveřici obviní, že mu ukradla psa. Čtyřlístek se vydá na pátrání, aby očistil své jméno. Po neúspěšném hledání narazí Čtyřlístek na starý statek, kde sídlí výzkumný ústav ÚPRK, zažene ho ale ostraha. Čtyřlístku se to zdá podivné a v noci se vloupá do ústavu, zkratka znamená Ústav pro rychlé klonování. Šílený vědec zde rychloklonuje zvířata a ty pak výhodně zpeněžuje. Čtyřlístek vědce zneškodní a zavolá policii. Čtyřlístek pak vrátí psa páníčkovi. Jenže pes už je dvakrát naklonovaný a to je na pána trochu moc. Myšpulín prohlašuje, že jako vědec nechce mít s klonováním nic společného.
cdr20 Čtyřlístek a čarodějnice
Čarodějnice (Čtyřlístek CD-Romek 20, 2002)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Čtyřlístek sbírá v lese maliny přímo pod domkem s kuří nohou, ve které bydlí Kuromára. Čarodějnice chce Čtyřlístek vyhnat a vykouzlí krupobití, jedna velká kroupa jí ale spadne na hlavu, čarodějnice sletí dolů a vypadá zbědovaně. Čtyřlístek vezme Kuromáru domů. Čarodějnici se líbí vymoženosti domečku Čtyřlístku - televize, mikrovlnka, koupelna atd. a usmyslí si, že domeček obsadí a Čtyřlístek vyžene. Hodný Pinďa přináší čarodějnici pohoštění a vnukne jí tak nápad - proměnit všechny ze Čtyřlístku na hodné a důvěřivé Pindi. Nejdřív promění Bobíka, Myšpulín si toho všimne a jde vyrábět protilátku. Kuromára mu ji ale sebere a promění Myšpulína na Pinďu. Fifinka se diví, že všude potkává Pinďu, nakonec se z ní stane taky Pinďa. Pinďové přinesou žravé Kuromáře hrušky a nepozorovaně jí ukradnou zkumavku s protilátkou. Všichni jsou zas v původní podobě a čarodějnici vyženou.
cdr21 Čtyřlístek v pohádkové zemi
V pohádkové zemi (Čtyřlístek CD-Romek 21, 2002)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Čip se na internetu dočte, že se v pohádkové zemi koná maškarní merenda. Čtyřlístek se tam ihned vydává, bez masek. Na maškarním jsou skoro všechny pohádkové postavičky, přijde i nezvaný čaroděj Rufmajstr. Ten se chce pomstít za to, že nebyl pozván, a promění všechny přítomné na tu bytost, za kterou se kvůli maškarnímu plesu převlékli. Podle krále musí být v pohádkách pořádek a Čtyřlístek se jde za čarodějnicí zeptat, jestli neví, jak kouzlo zrušit. Čarodějnice to Čtyřlístku odvysílá morseovkou, hlídá ji totiž Rufmajstr. Čtyřlístek se dozví, že kouzlo lze zrušit jen hlasem silnějším, než kterým ho Rufmajstr pronesl. Čtyřlístek staví pódium a přináší reproduktory. Rufmajstrovi se ještě podaří připravit Pinďu o hlas, ale Myšpulínův řev z reproduktorů zruší všechna čarodějova kouzla. Čtyřlístek napravil pohádky a vrací se domů, ačkoliv si Fifinka na plese ani nezatančila.
cdr22 Kde se vzali, tu se vzali
Kde se vzali tu se vzali (Čtyřlístek CD-Romek 22, 2002)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Myšpulín spí, celou noc vynálézal benzín, který z nádrže neubývá. Bobík dostane chuť na švestkové koláče, švestky ale musí ze stromu natrhat. Pak ještě jede s Pinďou do města pro droždí. Bobík v serpentině havaruje. Z dálky přijdou Dlouhý, Široký a Bystrozraký a pomůžou klukům opravit auto. Neubývající benzín ale vytekl, Dlouhý doběhne k benzínce pro obyčejný. Kluci přijíždějí domů i s pohádkovými pomocníky. Bobík by je chtěl pohostit koláči, je ale málo švestek, Bobík nedosáhl na vrcholek stromu. Pohádníci pomůžou, prorazí přitom ale střechu, kterou pak musejí spravovat. Široký má po práci žízeň a vypije téměř celý rybník a zatkne ho kvůli tomu policie. Bystrozraký sleduje dění na stanici a podaří se mu podpálit policejní lejstra. V budově začne hořet, Široký policajty zachání a potom i uhasí požár pomocí vody z vypitého rybníka. Bobík najde doma ve spíži švestky v plechovce, Fifinka napeče koláče a všichni si smlsnou. Dlouhý, Široký a Bystrozraký jdou zas někam do světa hledat někoho, kdo potřebuje pomoc. Myšpulín chce všechny překvapit svým neubývajícím benzínem. Fifinka má pro něj větší překvapení - v nádrži je obyčejný benzín.
ročník 2001příběhy - seznamročník 2003
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Dárek pro princeznuDárek pro princeznu SPZSPZ UčebniceUčebnice Čtyřlístek dětemČtyřlístek dětem Vytaženo z šuplíkuVytaženo z šuplíku
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru