další články z kategorie Nečtyřlístkový Němeček
David a Fík

David a Fík (reklamy) Příběhy kluka Davida a jeho psa Fíka jsou komiksovými reklamami, podobně jako seriály Malabar a Myška Krupička.
Ve třech dílech zpropagují postupně polévky Vitana, mycí prostředek Corona a mýdla (žádné speciální značky). Není jasné, jestli seriál vůbec někdy někde vyšel (třeba i jen v reklamních publikacích), podařilo se nám totiž v aukci sehnat přímo originály kreseb. Není ani jisté, jestli má seriál více než 3 díly. Jeden díl má tři stránky - úvodní kresbu a dvě příběhové. To ale neplatí pro příběh Past na špindíru. Ten buď úvodní kresbu nemá, nebo jen nebyla v aukci. Na papírových paspartách originálů jsou vzadu razítka s datem (13.9. 1985) a kulaté razítko ČFVU (Přijato uměleckou komisí českého fondu výtvarných úmění) + nějaký podpis.
Autor scénáře není znám, možná je jím Jaroslav Němeček.
1. Davídkovo zkoušení
Klučina David se svým psíkem Fíkem chtějí do prima party, kterou tvoří kluk Jirka a dvě holky (jedno z děvčat má oblečení i botky přesně jako Fifinka). Ti souhlasí, ale David s Fíkem musejí prokázat, že jsou hodni přijmutí do party. David ukáže, že umí zatlouct hřebík, vylézt na strom nebo uvařit výbornou polévku (od Vitany).
2. Psí maturita
David je přijat do party, ale pes Fík ještě ne. Pes předvede, že umí dávat pac, dělat kotrmelce nebo lézt pro míček na strom. A nakonec pomůže při úklidu v chatě - donese totiž Coronu, s tou to půjde raz dva.
3. Past na špindíru
Jirka je špindíra a nechce se mýt. Kamarádi na něj narafičí past s padacím kyblíkem s vodou. Poloutopeného Jirku pak odnesou do necek, kde ho pořádně vyperou i umyjí správnými mýdly.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Tereza ČeňkováTereza Čeňková Podobné názvy příběhůPodobné názvy příběhů Přáníčka (Němeček)Přáníčka (Němeček) Čtyřlístek a BajajaČtyřlístek a Bajaja Akce a událostiAkce a události
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru