Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 2005
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 2005

200530 příběhů Čtyřlístku v roce 2005.

Čtěte také:
Čtyřlístek 2005
Čtyřlístek Speciál 2005

381 Lora! Bum!
Lora! Bum! (Čtyřlístek 381, 2005)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Sousedka Vomáčková jede na týden pryč a proto poprosí Čtyřlístek, aby jí pohlídal papouška Loru. Lora je zlobivé zvířátko - klofne Pinďu do nosu, vyjídá Bobíkovi ledničku, budí Čtyřlístek brzy po ránu a dokonce zamkne Čtyřlístek v pokoji, takže musí vylézt oknem do mrazu. Čtyřlístek se rozhodne vyjet na hory a nechat Loru doma jen se zrním. Lupič si všimne odjezdu Čtyřlístku a hned se vloupá do domku, kde ale číhá Lora. Lupič ji chce zamknout v laboratoři, hledá vypínač a tak šktne sirkou. Myšpulín má v laboratoři připravené rachejtle na Masopust, a právě ty se podaří lupiči odpálit. Čtyřlístek se vrací, zapomněl doma lyže, všimne si ohňostroje a odchytí lupiče. Lora je najednou hrdinka a Čtyřlístek ji vezme s sebou na hory. Nechá dokonce Loru soutěžit v letech na lyžích, Lora díky křídlům vyhraje. Po týdnu vrací Čtyřlístek Loru majitelce a nemůže si papouška vynachválit.
382 Stopy ve sněhu
Stopy ve sněhu (Čtyřlístek 382, 2005)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 20 %
Sousedka babi Švitorková si přijde k Fifince pro její slavný oříškový dort. Bábin vepřík Matěj, o kterém tvrdí, že je to nejchytřejší zvířátko na světě, má zítra narozeniny. Vepřík ale přes noc zmizí z chlívku a Čtyřlístek zahajuje pátrání. Podle stop ve sněhu nejdřív myslí, že za to můžou známá dvojčata, jenže ta leží doma s chřipkou. Při dalším pátrání narazí Čtyřlístek na zvláštní kruhy ve sněhu a zanedlouho si všimne létajícího talíře, jehož motor takové stopy vytváří. Mimozemšťani vypadají jako prasátka a chtějí si bábina inteligentního vepříka Matěje odvézt na domovskou planetu prasátek. Čtyřlístek zavolá bábi Švitorkovou, aby se šla podívat na svého vepříka, teď kosmonauta. Prasátka pozvou Čtyřlístek a bábi na svou planetu na návštěvu. Na planetě žijí i jiné druhy zvířat, to jsou ale roboti. Za týden Čtyřlístek s bábi odlétají automaticky řízenou lodí domů. Po cestě narazí na meteorit, bábi Švitorková se ale ujme řízení a loď vyvede z nebezpečí. Není to totiž babička Švitorková, ale robot 777. Babička přece jen chtěla zůstat na planetě prasátek se svým vepříkem, robot je tajná náhrada a Čtyřlístek tajemství neprozradí.
383 Pozor na strašidla
Pozor na strašidla (Čtyřlístek 383, 2005)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
To ten den pěkně začíná - z kohoutků teče místo vody inkoust, pračka mrazí, lednička pere a Myšpulín v tom prsty kupodivu nemá. Myšpulín navrhuje zopakovat si včerejší návštěvu hradu Krucištejnu. Tamější průvodce přiznává, že by to mohla mít na svědomí krucištejnská strašidla. Neviditelní strašáci jsou rádi, že se Čtyřlístek vrátil, s ním je na hradě vesleji. Čtyřlístek ale zase odjíždí a strašidla se k němu připojí, mají v plánu znechutit Čtyřlístku pobyt doma a donutit ho k trvalému pobytu na hradě, kam by jejich popularita přivedla návštěvníky. Strašidla seberou Čtyřlístku šaty a připravují neviditelnou past, do které chtějí Čtyřlístek lapnout a odvézt na hrad. Myšpulín ale vyvinul zázračnou tinkturu, díky které jsou pro ně strašidla i past viditelné. Myšpulín využije momentu překvapení a chytne strašidla do jejich vlastní pasti. Strašidla prozradí, proč to všechno dělala. Myšpulín má snadné řešení - nechá strašidla vypít tinkturu, strašáci jsou vidět a návštěvníci se jen hrnou.
384 Polykač ohně
Polykač ohně (Čtyřlístek 384, 2005)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Bobík pomáhá dědovi naštípat dříví, a když polena do kůlny skladuje, všimne si stařičké hasičské stříkačky a vyveze ji ven. Dědečkův děda prý říkával, že stříkačka je kouzelná, a Bobík si ji s radostí odveze domů. Čtyřlístek jde večer na představení kozelníka Bartošky, známého polykače ohně. Kouzelníkovi představení nevyjde a způsobí požár. Všichni stihnou vyběhnout z domu včas, Čtyřlístek si ale všimne, že stará stříkačka přijela k místu požáru sama od sebe - v tom bude asi její kouzlo. Za týden vypukne nový požár, kouzelník si zkoušel představení doma a zapálil si celé stavení. Požárníci se kvůli špatně přístupnému místu a sněhu k požáru nedostanou. Čtyřlístek nasedne na starou stříkačku, ktará sama dojede k místu požáru a při pumpování dodává vodu, ačkoliv se odnikud nečerpá. Navíc po požáru vytryskne ze stříkačky mlha, která úplně zrekonstruuje shořelý dům. Polykač ohně poprosí Čtyřlístek, aby si mohl stříkačku ponechat, mohl by se tak bez obav cvičit na představení. Čtyřlístek souhlasí a po čase dostává od úspěšného kouzelníka děkovný dopis s fotkou krásně nalakované stříkačky.
385 Všelep
Všelep (Čtyřlístek 385, 2005)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 70 %
Fifinka je stále na návštěvě kamarádky a telefonicky kontroluje, jestli je doma všechno vpořádku. Kluci si poradili s umýváním nádobí šalamounsky - používají papírové nádobí a to jednoduše vyhazují. Několik rozbitých věcí by ale potřebovalo slepit. Myšpulín plánuje vynalézt Všelep, Bobík s Pinďou ale radši navštíví obchod. Univerzální lepidlo neexistuje, a kdyby chtěli kluci slepit všechny materiály, potřebovali by mnoho lepidel za mnoho peněz. Myšpulín zatím doma Všelep vytvořil, už ale plánuje Odlepovač, pár věcí už se mu přilepilo k podlaze. Bobík vybryndá při lepení džbánu lepidlo na stůl, Pinďa lepidlo stírá utěrkou, která se ke stolu okamžitě přilepí. Džbán taky, Bobík totiž plýtval lepidlem a to prosáklo. Myšpulín vyvíjí Odlepovač a Bobík s Pinďou zatím lepením likvidují židli. Na Bobíka se navíc spousta věcí přilepí. Bobík se ke všemu ještě vlepí do ledničky, kde chtěl opravit svícení. Myšpulín konečně vynalezl Odlepovač a kluci dávají vše do pořádku. Fifinka opět volá a Myšpulín ji ujišťuje, že je vše vpořádku a že se může brzy vrátit.
386 Fifi-fit-centrum
Fifi-fit-centrum (Čtyřlístek 386, 2005)
napsal Petr Chvojka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Myšpulín bádá a nechce Fifince pomoct zajít nakoupit. Bobík rád pomůže, před prodejnami je ale velká fronta, je sobota a všichni nakupují, aby přes neděli nezhubli. Fifinka si všimne, jak jsou lidi z města obézní a Bobík za to viní řezníka Bůčka. Fifinka ale navrhuje správnou výchovu. Bobík, Fifinka a Pinďa plánují otevření fitcentra přímo naproti řeznictví, Myšpulín stále pracuje na svém přenašeči energie, který by se mohl do fitcentra taky hodit. Čtyřlístek slavnostně otevírá fitcentrum, k velké nelibosti řezníka. Bobík šlape na rotopedu a Myšpulín se rozhodne připojit ke kolu akumulátor. Nahromaděná energie se pomocí zbrusu nového vynálezu přenáší ke školce, kde pohání vláček. Tato novinka se dostane do televize a řezník se rozhodne jednat - vloupá se do fitcentra a chystá se všechno rozmlátit. Řezník si zkusí, jak rotopedy asi fungují, jenže nejde přestat. Ráno ho tam Čtyřlístek najde a zcela vyčerpaného ho uloží do postele. Řezník později ale Čtyřlístku přizná, že se cítí mnohem víc fit a Bobík mu doporučuje pravidelnou návštěvu posilovny.
387 Planeta Odytery
Planeta Odytery (Čtyřlístek 387, 2005)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Kluci dají Fifince k narozeninám přáníčko, podle kterého si má Fifi cokoliv vymyslet a kluci to splní. Fifinka se chce jen tak proletět mezi hvězdami. Myšpulín předělá auto na vesmírné plavidlo a Čtyřlístek se vydává do vesmíru. Během cesty se porouchá řízení a Čtyřlístek ztroskotá na planetě Odytery, kde to vypadá jako na Zemi. Myšpulín spravuje auto a Pinďa mu čte pohádky. Čtyřlístek je přepaden odyterskými strážemi a přiveden před místního vládce. Král nechce Čtyřlístek pustit z planety, chce vědět, jak se naučil Pinďa vyprávět ty skvělé příběhy. Pinďa prozradí, že jen četl knížku pohádek, to ale Odyteřané neumějí. Myšpulín souhlasí, že krále naučí číst, královi to ale nejde, tak poručí šamanovi, aby znalost čtení převedl z Myšpulína na krále. Čtyřlístek je volný, jenže Myšpulín neumí číst a tím pádem ani nastartovat raketoauto. Fifinka prozradí králi, že umí i jiné věci než číst - vařit podle bezvadných receptů. Recept na výborné švestkové knedlíky ale prozradí jen výměnou za Myšpulínovo čtení. Král se naučí všechny pohádky i recept nazpaměť, teď už se bez čtení obejde, a Čtyřlístek se vrací domů.
388 Sedmimílové tenisky
Sedmimílové tenisky (Čtyřlístek 388, 2005)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Pinďa je za svůj výkon v třeskoprském maratónu nominován na mezinárodním mistrovství. Světový závod ale vyhraje neznámý tibetský běžec. Pinďa málem zapomněl na stadiónu své tenisky. Třeskoprsky vítají stříbrného Pinďu. V následujících dnech se přihodí série zvláštních událostí - Pinďa se vrátí z nákupu za minutku, předběhne vlak a odstraní překážku na kolejích a odchytí zatoulaného geparda (nejrychlejší zvíře na Zemi). Tibetský běžec se zastaví u Čtyřlístku a přijde si pro své tenisky, které si nedopatřením s Pinďou na stadiónu vyměnili. Pinďa ale zrovna běhal a měl ty správné tenisky na nohou, takže Tibeťan v evropském atletickém poháru (kterého se Pinďa nezúčastnil) končí až mezi posledními. Pinďovi dojde, že síla spočívá v teniskách a skočí se ještě večer proběhnout. Vychází zrovna úplněk a tenisky se zblázní - jsou sedmimílové a rychloběhem zanesou Pinďu až do tibetského kláštera. Místní mnich ukáže Pinďovi, jak se tam všichni učí levitovat pomocí kouzelných tenisek, jeden z mnichů ale zneužil tenisky k světské slávě. Mnich předá Pinďovi zlatou medaili, kterou si právem zasloužil v mezinárodním mistrovství. Pinďa doběhne domů a ihned zasílá tenisky poštou do Tibetu. Pinďa poctivě trénuje a další důležité závody s přehledem vyhraje. Není nad pořádný trénink.
389 Podvodní tajemství
Podvodní tajemství (Čtyřlístek 389, 2005)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Čtyřlístek se vydává na lesní plody, vše je ale vybrané a zdupané, ke všemu se ještě okolo objevují zvláštní stopy, jako od obrovského zvířete. Co víc, spíž Čtyřlístku, dříve zaplněná kompoty, je vyrabovaná, a na místě je zas jen otisk nohy a tři zlaté vlasy, z nichž Myšpulín pozná, že rostly pod vodou. Myšpulín se jde zeptat místního malíře, který ví o Třeskoprskách všechno, jestli nezná nějakou povídačku o hastrmanovi v Třeskoprskách. Prý jednou vodník v rybníce opravdu žil, místní ale vypustili rybník a vodníka vyhnali. Čtyřlístek chce vodníka z rybníka vystrnadit, stavidlo je ale zaseklé, tak se Bobík vydá pod vodu v miniponorce. Bobík nevyplouvá, na povrch vypluje jen ponorka, na výzkumy se vydá Pinďa a objeví hastmanovu skrýš plnou hrnečků. Zatímco Pinďa vysvěluje přátelům situaci, prochází se Bobík se zvláštním stvořením připomínajícím vodníka po dně a za chvíli vyjdou oba napovrch. Vodník je ve skutečnosti žabačka, obojživelnice z planety Fruty, a v hrnečcích skladuje kompoty. Žabačka slíbí, že cizí zásoby už vykrádat nebude a přemýšlí o tom, že se v třeskoprském rybníce usadí nastálo.
390 Horoskopy
Horoskopy (Čtyřlístek 390, 2005)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Fifinka si koupí knihu s horoskopy. Kluci se Fifince vysmívají, tak se jim to Fifinka rozhodne oplatit a snaží se osudu pomoct. Bobík má v horoskopu, že vykoná dobrý skutek, který ho celý den bude hřát na srdci. Fifinka se převlékne za slepou bábu, Bobík ji převede přes rušnou silnici a má z dobrého skutku radost. Bobík se pak diví, že to měl předurčeno horoskopem. Další den má Pinďovo znamení udělat výnosný obchod. Fifinka zajde za prodavačkou zeleniny a předem jí zaplatí zakoupené zboží. Pinďa pak naoko vyhraje nákup zadarmo jakožto 1000. nakupující. Pinďa je rovněž udiven, že se horoskop vyplnil. Myšpulína podle horoskopu čeká příští den návštěva, na kterou nezapomene. Fifinka zase popostrčí osud a pozve na návštěvu tetu Amálku a její dětičky - výtržníky Ríšu a Míšu. Raubíři poničí Myšpulínovi laboratoř. K Myšpulínovi přijde na návštěvu profesor z Oxfordu, který chce Myšpulína přidat do encyklopedie vynálezců 3. tisíciletí. Profesor se ale také stane obětí šprýmů raubířů tety Amálky. Profesor znechuceně odchází a Myšpulínovi je zle. Fifinka radši vyprovodí tetu a dojde na nádraží přemluvit profesora k návratu. Fifinka si ale nestihla přečíst svůj horoskop, ve kterém stojí, aby se nemíchala do záležitostí druhých. Kdyby to věděla, nezpůsobila by takový zmatek.
391 Cvičísám
Cvičísám (Čtyřlístek 391, 2005)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Čtyřlístek trénuje na amatérské atletické závody. Jen Bobík posedává a drzý kluk se mu vysmívá, že ten určitě závodit nebude. Ráno přijde Bobíkovi balík se zajímavým oblečkem. Bobík si ho obleče, zapne do zásuvky a oblek za něj cvičí. Přívodní sňůra je krátká, ukáže se, že dárek byl od Myšpulína, ten mu dodá ještě přenosnou baterii a za Bobíka může Cvičísám i běhat. Drzý kluk, co se Bobíkovi na stadióně posmíval, je udiven, jak to Bobíkovi pádí. Kluk s mámou špehují a zjistí, že za Bobíkovy výkony může Cvičísám. Konají se atletické závody, přijela i televize. Drzý kluk se přihlásí na všechny discípliny a s přehledem je vyhrává. Fifinka vypátrá, že za úspěchem stojí ukradený Cvičísám. Pinďa navrhuje to ohlásit, Myšpulín má lepší nápad. Pomocí dálkového ovládání znemožní klukovi vyhrát u dalších disciplín a to dost pokořujícím způsobem. Pinďa poctivě vyhrává přespolní běh a drzý kluk se svou matinkou odcházejí s ponaučením, že podvádět se nevyplácí.
392 Bílá paní
Bílá paní (Čtyřlístek 392, 2005)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek si hledá hrad, kde by mohl prožít prázdniny. Nabízí se opuštěný hrad Houska, kam se ale ani po tom, co to tam Čtyřlístek uklidí, návštěvníci nehrnou. Čtyřlístek se zahledí na veliký obraz s kněžnou Cesmínou a Bonifácem z Lelkova, který se celý život o Cesmínu ucházel, ta ale radši zůstala na ocet. Fifinka si přes noc spíchne šaty a chce přivábit turisty na historku o bílé paní. Návštěvníci opravdu chodí, dějí se ale divné věci - Fifince někdo nosí do ložnice tajně dary. Ukáže se, že je to Bonifác z obrazu. Fifince se na každém kroku stává nějaká nehoda a čeká na ni i výhružný lístek. Bobík hlídá u obrazu a zjistí, že to má na svědomí Cesmína z obrazu, která žárlí. Bobík obraz schová a Cesmína se nemůže vrátit. Cesmína se přiznává, že teprve teď, když má sokyni, pochopila, jak moc Bońifáce milovala. Čtyřlístek vystojí oběma svatbu in memoriam a novomanželé se vrací do obrazu, který se teď pozměnil. Čtyřlístek po prázdninách končí s prací kastelánů, starosta ho pochválí za přivábení návštěvníků. Pro Fifinku je ale důležitejší, že se ti dva našli.
393 Superpanenky
Superpanenky (Čtyřlístek 393, 2005)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Fifinka vyrábí na Vánoce panenky. Myšpulín vymýšlí, že by to chtělo nějakou novinku a zabuduje do panenek program pro samostatné myšlení a baterii na celý rok. Zpočátku jsou panenky milé, pak ale začnou odmlouvat a dělat nepořádek. Čtyřlístek jde do kina, Myšpulín posadí panenky před televizi, hlídat je bude kamera. Čtyřlístek se vrací z představení, panenky se ale doma zamkly a nechtějí nikoho pustit dovnitř. Panenky stále sledují televizi, tak Myšpulína napadne udělat si v kůlně vlastní televizní studio a vysílat speciálně připravený pořad. Fifinka uvádí soutěž o nejlepší superpanenku. Pomocí kamery nad televizí sleduje Čtyřlístek výkony panenek. Panenky soutěží v nejhezčím účesu, akrobacii a promenádě v šatech. Po každé disciplíně je jedna panenka vyřazena a ostatní jí musejí odpojit baterku. Vítězné panence přijíždí Čtyřlístek převlečený za porotu předat šerpu a před údajnými televizními diváky chtějí po panence, aby ukázala všem tu úžasnou baterii, která dala vítězce tolik energie. Panenka se nechá nachytat a je vypnuta. Myšpulín všechny panenky pak radši přeprogramuje podle nápadu Fifinky na umělkyně. Panenky hrají na louce, starostovi se to líbí. Myšpulín starostovi panenky nechá, stejně se mu všechny ty vynálezy už do domu nevejdou.
394 V peřejích
V peřejích (Čtyřlístek 394, 2005)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Na řece Bouřilce se budou konat závody na gumových člunech. Čtyřlístek si obhlíží trasu a její nejnebezpečnější část - vodní vír Dračí oko. Čtyřlístek se rozhodne zúčastnit se závodu a cvičně si projíždí na člunu trasu. Vodník Šupinka je nazlobený, že mu plaší ryby. Na břehu potká Čtyřlístek Pepíka Koulu, vejtahu, který prohlašuje, že jeho tým Koulovi draci vyhraje. Navíc Čtyřlístek zarmoutí, protože mu sdělí, že závod je pro pětičlenné posádky. Koulovi draci nechtějí prohrát, tak se rozhodnou nastražit do Dračího oka past - zatlouct tam kůl, který roztrhne čluny ostatních posádek, zatímco Draci místo obejdou po souši. Šupinka pozoruje Pepíka, jak zatlouká do vody kůl a snaží se mu to překazit. Pepík ho ale bouchne kladivem a Šupinka se doplazí ke Čtyřlístku domů pro pomoc. Čtyřlístek nechce nechat vše jen tak, a protože Šupinka slíbí, že pojede v posádce s ním, můžou soutěžit. Soutěží 5 posádek a už tři roztrhly člun v Dračím oku. Čtyřlístek dožene posádku Koulových draků, znemožní jim tak možnost vystoupit před Dračím okem z člunu a přejít po souši. Draci si roztrhnou člun a v cíli Čtyřlístek prozradí pořadateli podvod Draků. Draci musejí zaplatit za tři roztržené čluny. Šupinka nabízí, že si Pepík může vydělat tím, že bude provážet turisty přes Dračí oko.
395 Vesmírná dvojčata
Vesmírná dvojčata (Čtyřlístek 395, 2005)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Na zahrádce Čtyřlístku přistane v noci létající talíř s mimozemšťany - vesmírnými dvojčaty Sárou a Bárou. Mimozemšťanky si zranily ruce, tak je Fifinka ošetří a pro jistotu je Myšpulín odváží do nemocnice. Doktor jim dá ruce do sádry, děvčata jsou nazlobená, že nejsou vyléčena okamžitě, a doktora zhypnotizují. Doma kluci opravují loď a Fifinka je smutná, že děvčata svým neopatrným přistáním zničila záhon s rajčaty. Mimozemšťanky pomocí kouzla zdvojnásobí úrodu, rajčata jsou ale hořká. Do města přijel cirkus, jedno z dvojčat se jde podívat a odnese si jako suvenýr tygří mládě - pro slušivou kožešinku. Pak se vrátí do lodi, kde společně se svou sestrou nutí Myšpulína, aby je odvezl domů, protože ony neumějí pořadně řídit. Po Třeskoprskách se zatím prohání tygří máma a hledá ztracené dítě. Tygr dorazí až ke Čtyřlístku, Myšpulín pochopí situaci a nabízí mimozemšťankám, že za navrácené tygří mládě je naučí, jak řídit. Děvčata souhlasí a zanedlouho odlétají. Před vzlétnutím ještě začarují jabloň, aby plodila obří jablka. Po odletu ale kouzlo ještě škodolibě změní změní, aby jabloň neurodila ani jablíčko. A skutečně, na jabloni teď rostou banány, ananasy, citróny a pomeranče, jen jablíčko žádné. Pinďa vychvaluje, že dvojčata nebyla zas tak zlá.
396 Draci na úletu
Draci na úletu (Čtyřlístek 396, 2005)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek vyrábí draky s vlastními podobiznami. Fifinčin drak krásně létá, tak mu Fifinka pošle po provázku psaníčko: "Je to paráda. Jsem unesena." Draci jsou ale živí a rozhodnou se utrhnout a uletět. Draci se schovají v kostelní věži a čtou si novinové útržky, drak Myšpulín má totiž bábrlata z novinového papíru. Draci se dočtou, že majitel největší čokoládovny Josef Fondán pořádá zahradní párty k sedmým narozeninám své dcery Sisi. Draci usoudí, že jako správní draci by měli unést princeznu čokoládového krále. Malá Sisi se houpe na zahradě na houpačce. Draci ji unesou a nechají na sedačcce vzkaz: "Je to paráda. Jsem unesena." Čtyřlístek uvidí v televizi oznámení o únosu a podle psaníčka je jisté, že za to můžou jeho draci. Policie tomu nevěří, tak se Čtyřlístek vydává na pátrání, stačí sledovat směr a rychlost včerejšího větru. Čtyřlístek dojede vlakem na předpokládané místo - do Beskyd. V místních potravinách potká baču, který kupuje panenku a včera prý kupoval dětskou knížku, bydlí ale sám. Čtyřlístek ho stopuje až na salaš, kde objeví malou holčičku, není ale jisté, jestli je to unesená Sisi. Když ale Čtyřlístek objeví své draky, je to potvrzeno. Bača tvrdí, že dívku našel zamotanou s draky na stromě a o únosu nevěděl, protože nemá televizi. Čtyřlístek zavolá rodičům radostnou zprávu. Sisi se moc domů nechce, na horách u strejdy bači se jí líbí. Fifinka ji ale přesvědčí, že na salaš se může vrátit na prázdniny. Pan Fondán přijede na salaš a věnuje Čtyřlístku za nalezení dcery plné auto nejlepších čokoládových bonbónů. Čtyřlístek odjíždí v bonbónovém autě domů se svými draky. Fifinka Bobíka napomíná, aby bonbóny nesnědl na posezení.
397 Martinské posvícení
Martinské posvícení (Čtyřlístek 397, 2005)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
V Třeskoprskách se bude konat Martinské posvícení s přehlídkou starých řemesel, Čtyřlístek se náležitě připravuje. Myšpulín bude drátovat nádobí, Pinďa plést koše, Fifinka péct perníky a Bobík kovat. Nedaleko vyjíždí Martin na bílém koni Šemíkovi a chce si opočinout pod stromem. Zatímco Martin spí, přiblíží se k němu zloděj a ukradne mu koně. Schválně nechá na cestě podkovu ve špatném směru. Po cestě ještě narazí na udírnu, tak díky sazím úplně změní Šemíkovu barvu. Čtyřlístek se vydává na náměstí, posvícení ale ještě nezačalo, tak se zastaví v hospodě, kde potká smutného Martina. Ten Čtyřlístku poví, že se mu ztratil kůň, zbyla jen podkova. Zloděj zamíří na trh a nechá si u Bobíka okovat koně. Bobíkovi je divné, že koni chybí přesně stejná podkova, jakou viděl u Martina, a že se při kování umazal, jako by kůň pouštěl. Čtyřlístek vymyslí plán - přesvědčí zloděje, že má o koně zájem a že žokej Pinďa se na něm zkusí projet. Kůň skáče vysoko do oblak a způsobí ve městě černý sníh. Zlodějovi je jisté, že je prozrazen a pokouší se zmizet. Šemík ho ale dohoní a zkopne do kašny. Zloděj je pak odveden policií, které se přizná. Martin děkuje Čtyřlístku, bez něj by koníka nenašel. Martin vyráží na cestu a náhle začne sněžit až chumelit. Martin sděluje, že zimu přináší jen proto, aby se lidi zase těšili na jaro.
398 Šach mat
Šach mat (Čtyřlístek 398, 2005)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Pinďa se nudí, tak ho Myšpulín naučí na počítači hrát šachy, nejdůmyslnější hru lidstva. Pinďa nepřichází k večeři a u počítače není. Myšpulín ví, že se stal malér - Pinďa stiskl tajnou kombinaci kláves a vtáhlo ho to do počítače. Pinďa je ve hře odchycen a na rozkaz krále uvězněn ve věži. Čtyřlístek se do hry také nechá vcucnout a napomáhá bílým hráčům. Myšpulínova promyšlená strategie vede k vítězství bílých a osvobození Pindi. Bílý král je ale podezřívavý a nechá radši Čtyřlístek zavřít do vězení, jen královna si nechá Fifinku jako komornou. Fifinka královnu naučí hrát deskovou hru dáma, která se královně se zalíbí a zkusí si skákat i na šachovnici na nádvoří. Ztropí tak rozruch a Fifinka mezitím osvobodí kamarády. Čtyřlístek si odchytí koně (kteří skáči přesně podle pravidel šachů) a vrátí se zpět do reálného světa. Myšpulín hru zavře a varuje, že s hraním se to nesmí přehánět. V počítači běží čas úplně jinak a díky tomu večeře vůbec nevystydla.
399 Třináctá komnata
Třináctá komnata (Čtyřlístek 399, 2005)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Pinďa si chce vydělat na horské kolo, tak přijme práci jako uklízeč na městském úřadě. Pinďovi je řečeno, že nikdy nesmí vstupovat do kanceláře číslo 13. Pinďovi to ale nedá a stejně se do třinácté komnaty podívá. Najde tam mluvícího koně, který si stěžuje, že už 10 let nejedl, a vyžaduje vodu a k jídlu starý papír. Pinďa se doma chlubí, na co přišel. Kůň se ale utrne ze řetězu a začne vládnout místní radnici, jde totiž o úředního šimla. Starosta prchne a Pinďa musí šimla obsluhovat. Šiml začne vydávat nesmyslné vyhlášky (zákaz zpěvu, zoo na ulici, zamřížovaní dopravní policisté, tramvaj tažená koněm, oves místo zeleniny), čímž dost popuzuje obyvatele města. Fifince se zjeví múza kuchyňského umění, která radí, aby se vydali pro nektar z Parnasu, starověkého sídla múz. Bobík s Myšpulínem na Parnas zajedou a dostanou od múz číši nektaru, kterou později Pinďa podsune šimlovi. Z koníčka se stane pegas, ten uletí a městu je zase dobře. Všechno se vrací do normálu, Bobík se těšil hlavně na normální jídlo a Fifinka slibuje sváteční oběd.
400 Souhvězdí Čtyřlístek
Souhvězdí Čtyřlístek (Čtyřlístek 400, 2005)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
Na jakémsi ředitelství se právě rozhodli zapojit nerozlučný Čtyřlístek do nějakého projektu. Čtyřlístku přichází dopis, ve kterém mu velký obdivovatel Velký strýček věnuje výlet do vesmíru. Čtyřlístek se dostaví v určeném čase k Žižkovské věži. Nějaká paní odvede Čtyřlístek k rakětě ve věži a proběhne start. Místo odletu do vesmíru však nastává ztroskotání do Tichého oceánu, Myšpulín ale dokáže raketu předělat v plavidlo. Při plavbě narazí na velrybu, která spolkne Pinďu. Řídicí centrum Velkého strýčka hlásí, aby se kvůli přežití na Pinďu vykašlali. To Čtyřlístek nehodlá učinit a Pinďu z velryby osvobodí. Čtyřlístek se dostává na malinký pustý ostrov, přežít se ale dá. Velký strýček se podivuje, že zatím ani jeden ze hry nevypadl, a rozhodne o zařazení akce Poklad. Bobík najde při hledání dříví poklad, oproti očekávání ale o tom řekne kamarádům a rozdělí se. Ani strýčkova protiakce se zmizením pokladu nevede k podezíravosti mezi členy Čtyřlístku, ale k jasnému závěru, že na ostrově někdo byl. Přijíždí loď Velkého strýčka, osvobodit ale může prý jen jednoho. Čtyřlístek ale nereaguje podle předpokladů a chtějí jet radši všichni nebo nikdo. Strýček nechá vpustit na ostrov obrovského kraba, Čtyřlístek ale kraba přemůže a zjišťuje, že jde jen o robota. Čtyřlístek pak ještě zjistí, že mnohá zvířata z ostrova jsou mechanická se zabudovanými kamerami. Bobík se potopí k velrybě (z které vychází signál řídící kraba) a zjistí, že jde o velkou ponorku se štábem strýčka. Štáb chce během spánku Čtyřlístku dodat na ostrov nové kamery. Čtyřlístek ale nepozorovaně vleze do velryby a štáb zanechá na ostrově. Z velryby se stane vzducholoď mířící rovnou ku Praze. V televizní reality show Velký strýček mívali vždy jen jednoho vítěze - superhvězdu, tentokrát ale lidé vítají první vítězné souhvězdí. Velký strýček gratuluje Čtyřlístku k vítězství, vyhrálo hlavně přátelství, důvtip, a odvaha Čtyřlístku s 400 dobrodružstvími za zády.
sp2005-1 Pohádkové panoptikum
Pohádkové panoptikum (Čtyřlístek Speciál 1/2005)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Po sto letech má černokněžník opět možnost vysvobodit se z vězení pokud uhodne hádanku. Tentokrát se mu to podaří a je vyhnán do říše lidí, tam si stopne Čtyřlístek, který právě jede na pouť a černokněžníka považuje za maškaru. Černokněžník se chce předvést, jenže v říši lidí jeho kouzla nefungují. Čtyřlístek se jde s čarodějem podívat do panoptika na voskové figuríny Napoleona a praotce Čecha. Nával opravdu není, dvě figury se brzo omrzí a majitel nemá dost peněz. Čaroděj naláká lidi, aby se šli Napoleona zeptat na jakoukoliv otázku, lidi jsou zvědaví. Ptát se můžou, figura neodpovídá, lidi jsou z triku naštvaní a žádají zpět vstupné. Čaroděj přitáhne poklad, který měl schovaný v lese - pohádkové figuríny. Lidi se hrnou. Pinďa si mezi návštěvníky všimne čerta. Ten si přijel pro černokněžníka, který proměnil pohádkové bytosti ve figuríny a teď je vystavuje. Odčarované bytosti ale nechtějí zpět do nudné pohádky, chtějí zůstat v zábavnější říši lidí. Černokněžník jim nabízí místa v novém panoptiku, kde se lze ptát čerta na jakoukoliv otázku.
sp2005-2 Létající talíře nad Třeskoprsky
Létající talíře (Čtyřlístek Speciál 2/2005)
napsal Petr Chvojka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Do Třeskoprsk přijela pouť. Děti se těší na létající talíře, ty ale nefungují, porouchal se motor. Údržbář vyhledá místního odborníka Myšpulína. Myšpulín sice nový motor nemá, chce ale vyzkoušet nový vynález Antigrav, který zamontuje do jednoho z talířů. Myšpulín ze země ovládá talíř s dobrovolníkem - synkem kolotočáře. Talíř funguje dobře, všimnou si ho ufoni a rozhodnou se talíř i s posádkou prozkoumat. V noci se talíř i se synkem ztratí (i když ovládání měl Myšpulín doma), jedinou stopou je spatřené UFO. Kolotočářský synek se vrátí. Prozradí, že si dokázal sestrojit řízení z dálkového ovládání autíčka, chtěl se proletět a unesli ho ufoni, ti jsou ale hodní. Ufonům se líbil motor, okopírovali si ho a konečně mohli odletět. Jako dárek posílají Čtyřlístku stroj času. Ufoni ve vesmíru uvažují, že navrhnou Zemi členství v radé mezihvězdné unie. Bobík při večeři upustí talíř. Navrhuje, aby Myšpulín zamontoval Antigrav do jídelních talířů.
sp2005-3 Včelí královna
Včelí královna (Čtyřlístek Speciál 3/2005)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Došel med, dodavatel taky nemá a z obchodu to není ono. Bobík postaví úl (velký jak pro vrány), protože našel v novinách inzerát, že jeden včelař prodává včelí královnu. Čtyřlístek si obří královnu zakoupí, včelař slibuje spoustu včeliček a hromadu medu. Pinďa s Fifinkou sbírají poblíž kytičky, Bobík s Myšpulínem vezou královnu domů do úlu. Královna zaslechne nějaký zvuk a odlétá. Fifinka s Pinďou slyší z včelařova domu píšťalku. Čtyřlístek zajede za včelařem, ten jim ochotně prodá jinou (tutéž) královnu. Myšpulín si nenápadně prohlédne včelařovu píšťalku a doma podobnou sestrojí. Když včelař znovu vábí královnu k sobě, Myšpulín píská taky a královna je zmatená a odletí neznámo kam. Čtyřlístek se rozdělí a hledá různými směry. Bobík sleduje správnou stopu k hájovně, hajný ale není sdílný a vyhrožuje. Bobík narazí na včelí království a zavolá přátele. Čtyřlístek se od hajného dozví, že se královna vrátila do svého původního domova, odkud ji odlékal vykutálený včelař. Čtyřlístek si domů odváží sklenici medu včelího království, nejsladšího medu na světě.
sp2005-4 Čtyřlístek v umělém světě
Čtyřlístek v umělém světě (Čtyřlístek Speciál 4/2005)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek si prohlíží v třeskoprském muzeu francouzskou expozici s hlavním tahákem - největším evropským diamantem, když přiběhne Pinďa a hlásí novinu - do města přijela virtuální realita. Pan Maxtrix, vedoucí atrakce Virtualita (která vypadá jako cirkusový stan) rozdává občanům permanentky na bezplatnou vícenásobnou návštěvu. Čtyřlístek ve virtuální realitě navštíví různá města, vše vypadá naprosto přesvědčivě, ale dá se tam i létat, chodit po vodě a procházet zdí. V příštích dnech si atrakce zcela podmaní obyvatele Třeskoprsk, současně se ale ve městě také množí krádeže různých cenností. Čtyřlístek po několika návštěvách Virtuality zjišťuje, že atrakce nemá co nového nabídnout, tak Myšpulína napadne schválně se podívat do virtuálních Třeskoprsk. Vše vypadá jako v reálu, některé části jsou ale ještě nedodělané. Maxtrix se na Čtyřlístek zlobí, protože prý objevil chystané tajemství, Čtyřlístek slibuje mlčenlivost. Po další krádeži Myšpulína napadne, že s tím má určitě něco společného virtuální realita a permanentky že fungují jako kamery s vysílačem. Čtyřlístek se v noci vloupá do stanu s Virtualitou a v umělém světě narazí na šipky s naplánovanými loupežemi, virtuální realita je využita jako plánek. Čtyřlístek objeví další lupičův cíl - muzeum a v něm největší evropský diamant. Ve virtuálním muzeu uvidí Maxtrixe, který má přenosnou helmu a v reálu právě vykrádá muzeum. Stačí zloději přeházet několik naváděcích šipek a vlákat ho do pasti. To se také podaří a Maxtrix je policií dopaden a Čtyřlístek oceněn. Fifinka Myšpulína varuje, že počítač může být i zneužit.
sp2005-5 Dobrodružství s Michalou
Dobrodružství s Michalou (Čtyřlístek Speciál 5/2005)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
V Třeskoprskách se otevírá nový supermarket, který zároveň pořádá soutěž o ceny v šachách. Hrát smějí jen dívky a Čtyřlístek tedy vysílá do hry Fifinku. Bobík se těší na dort, který si představuje jako hlavní výhru. Fifinka ale prohraje s lepší šachistkou Michalou, kterou vedoucí supermarketu odvádí k výhře. Vedoucí je ale ve skutečnosti vládcem Planety Hádanek a takhle si hledal chytrou manželku. Bobík chce únosu do kosmické lodi zabránit, je ale znehybněn a unesen také. Ostatní ze Čtyřlístku se vydávají ve vlastní kosmické lodi za nimi. Bobík je na planetě uvězněn a odsouzen ke dvěma hádankám, vládce zatím Michale dá prsten, který je už zítra při svatebním obřadu navždy spojí. Dorazí zbytek Čtyřlístku, místo uvítání jsou také uvězněni se stejným trestem. Nejdřív si svůj trest u žalářníka hádanek odpykává Bobík (1. úkol: pomocí přesně pěti šípů naštřílet do terče přesně 30 bodů, terč má mezikruží s hodnotami 2, 3, 5 a 10. 2. úkol: Pomocí 2litrové a 5litrové nádoby odměrit přesně litr vody) a úspěje. Pak přijde na řadu zbytek Čtyřlístku (1. hádanka: Co roste vzhůru kořeny? 2. hádanka: Kolik listů má strom na zahradě?) a také uspěje. Čtyřlístek pak běží do věže osvobodit Michalu. Hlídačka nechce Michalu pustit, sama si chtěla vzít vládce, bohužel je ale špatná šachistka. Michala jí věnuje prsten a se Čtyřlístkem prchají domů. Otevíraný supermarket byla habaďůra, vše bylo papírové. Rodiče Michaly posílají Čtyřlístku dort jako poděkování, Bobík se tedy nakonec výhry dočkal.
sp2005-6 Čtyřlístek mezi indiány
Čtyřlístek mezi indiány (Čtyřlístek Speciál 6/2005)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek se jede podívat na atrakci Indiánský svět, vesničku ukazující život indiánů. Tábor je ale úplně prázdný, až na jeden stan patřící šamanovi Čimi-Čuma. Stan je prý tak trochu kouzelný, ukazuje život indiánů. Pinďa neváhá, do stanu vběhne a okamžitě zmizí. Ostatní se za ním vydávají, ocitnou se na divokém západě a místo Pindi najdou jen nedávné tábořiště. Stopy vedou do Fort Nox, kde ho vězní bílí osadníci, protože ho považují za indiánského špióna Čim-Čumů (podle typické "čelenky", ve skutečnosti jsou to dlouhé Pinďovy uši). Na pevnost zaútočí Apači, chtějí nepřátelského zvěda. Čtyřlístek i Pinďa během bitevní vřavy utečou z pevnosti, Apači je však odahalí. Apačové považují Pinďu za legendárního Velkého stopaře (zase podle "čelenky"). Indiáni začnou ale být podezíraví a myslí, že Čtyřlístek patří mezi zvědy. Čtyřlístek prchne do tábora Čim-Čumů, kde narazí na kouzelný šamanův stan. Spolu se Čtyřlístkem se přesune do současnosti i několik Čim-Čumů, budou bydlet v Indiánském světě a předvádět typický indiánský život, nebudou se ale muset bát indiánských bojů.
cdr38 Vetřelec v domě
Vetřelec v domě (Čtyřlístek CD-Romek 38, 2005)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Fifinčin strýc Pavel zve Čtyřlístek do svého domu, potřebuje jej pohlídat během své dovolené. Strýc Čtyřlístek vřele přivítá a ukáže své vzácné sbírky hodin, radiopřijímačů a šicích strojů. Strýc odjíždí a hned první noc začne v domě strašit, někdo dokonce táhne spacák s Pinďou lasem. Rámus pocházel z magneťáku, ale vetřelce nelze nalézt. Potom někdo přepadne a sváže Fifinku. Bobík s Myšpulínem najdou balón, který s nimi sám odlétá z domu. Fifinka zahlédne strýce, jak hovoří a naviguje přes vysílačku balón. Vetřelcem byl tedy sám strýc a na dovolenou vůbec nejel, jen chtěl Čtyřlístek zase vidět a pobavit, což se opravdu povedlo.
cdr40 Poklad v mušli
Poklad v mušli (Čtyřlístek CD-Romek 40, 2005)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 20 stran
Čtyřlístku končí dovolená u moře. Fifinka ve výloze zlatnictví obdivuje prstýnek a u vedle stojícího stánku právě probíhá zápis do plavecké soutěže, první cenou je nádherná mušle. Ve zlatnictví právě řádí zloděj a při útěku a když probíhá kolem stánku, ukryje ukradený náhrdelník do mušle. Policie pak u lupiče nic nenajde a musí ho pustit. Bobík se přihlásil do plavecké soutěže a vyhrává mušli, kterou si pak odváží do Třeskoprsk. Lupič sleduje Čtyřlístek. V Třeskoprskách se právě koná výstava mušlí a Čtyřlístek tam vystaví svou, i když jsou tam už dvě podobné. Na výstavu vběhne lupič a jednu z mušlí ukradne, k jeho smůle špatnou. Myšpulínovi už svítá a se Čtyřlístkem prohlédnou zbylé mušle a naleznou náhrdelník. Okamžitě posílají prodavači ze zlatnictví telegram. Zloděj se pokusí o druhou loupež mušle, už na něj ale čeká policista se Čtyřlístkem. Lupič je zatčen, zlatník si přijede pro náhrdelník a za odměnu věnuje Fifince prstýnek - náhodou ten, který předtím ve výloze obdivovala.
kk2005 Kámen mudrců
Kámen mudrců (komiksová kniha, 2005)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 31 stran, 40 %
Čtyřlístek se prochází po vylidněném Karlově mostě. Myšpulín fotí sochu Bruncvíka se lvem, blesk ale lva probudí a začne se procházet po mostě. Lev sám Čtyřlístek vede na Hrad do Lvího dvora, kde prý čeští králové skutečně chovali lvy. Lev odhalí tajný poklop a vede Čtyřlístek podzemní chodbou až k nějaké hrobce, ze které se právě ozývá ťukání. Bobík odsune víko. Spal tam Rudolf II., spolu se lvem požili elixíru a po 393 letech se probudili. Člověk v královském úboru vzbuzuje v Praze pozdvižení, tak ho Čtyřlístek veze i se lvem Aurixem k sobě domů. Čtyřlístek jde na nákupy, přichází pošťačka, které hned Rudolf vykládá pravdu a chová se podivně. Pošťačka na něj zavolá zřízence z psychiatrické léčebny. Čtyřlístek se za Rudolfa zaručí, lékař ho ale pustit nechce, povolí jen návštěvu. Rudolf řekne Čtyřlístku, ať vyhledá Michaela Sendivoje v Zlaté uličce, ten vyrobil elixír a bude vědět, jak pomoct. Čtyřlístek alchymistu najde, ten dá Čtyřlístku kámen mudrců, z kterého má čtveřice udělat vývar při úplňku a dát napít Aurixovi. Doma Myšpulín učiní dle instrukcí, lev se napije, promění se v bájného gryfa - napůl lva, napůl orla. Aurix vletí do léčebny a osvobodí Rudolfa. Kámen mudrců umí věci pozlacovat a Rudolf to Čtyřlístku předvede na cihle. Místní zlodějíčci sledují převážení zlatých cihel. Přemluví policistu Frantu, který zlato z banky převáží, aby se přidal do tlupy a zbohatne. Plán se ale zhatí, když s Frantou jede zdatný parťák, který zlodějíčky přemůže, Frantovi tedy nezbývá, než s obrněným vozem plným zlata ujet. Rudolf jde pozlacenou cihlu prodat, jenže ho zatknou policajti a považují ho za lupiče. Bobík se lvem (který se nemůže proměnit - není úplněk) jdou vysvobodit Rudolfa z vězení, Myšpulín zatím zkoumá složení kamene mudrců a povede se mu pozlatit si zuby, Fifince zase zezlatí ruce. Osvobozený Rudolf neví, jak kouzlo zvrátit, Čtyřlístek odjíždí pro radu za alchymistou. Zlodějíčci si myslí, že je proradný policajt Franta zradil, protože o sobě nedává vědět. V televizi se dozví o Rudolfovi, jediné stopě po zlatých cihlách. Zloději doma Rudolfa svážou a začnou zkoumat obsah pytlíku s kámenem mudrců. Zloději kvůli neopatrnému zacházení s kamenem úplně zezlátnou a tím zkamení. Alchymista neví, jak zvrátit účinek kamene mudrců. Myšpulín na to přijde - stačí převrátit polaritu neutronů půlky kamene. Zlodějíčkům přijde SMS od Franty. Čtyřlístek se rozhodne napsat Frantovi falešnou SMS zprávu a vlákat posledního komplice do léčky a všechny zloděje i ukradené zlato předat policii. Rudolf se chce vrátit na své místo a zůstat tam dalších 300 let. Čtyřlístek jde vrátit kámen alchymistovi, není po něm ale ve Zlaté uličce ani památky. A kámen mudrců přestane účinkovat, protože se z neutralizoval působením s odzlacovacím kamenem.
kk2005 Čarodějná kniha
Kámen mudrců (komiksová kniha, 2005)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 31 stran, 40 %
Ředitel muzea přijde požádat Čtyřlístek o pomoc. V muzeu hořelo a je potřeba někde schovat část sbírek. Čtyřlístek má odteď doma zamčenou skříň plnou neprobádaných knih. V pohádkové říši si nechá zlý král Adrian předvolat svého zrádného rádce Lupara, který vzal královi čarodějnou knihu, bez které nemůže krutovládce zastrašovat svůj lid. Lupar nakonec prozradí, že schoval knihu do muzea v Třeskopskách. Král posílá do říše lidí svou dceru Petronilu. Petronila přiletí na koštěti (které při přistání zlomí) a v říši lidí se vydává za školačku Petru, dceru kouzelníka z cirkusu. Petra je přidělena do Pinďovi třídy. Pinďa nabídne Petře, že se může ubytovat ve volném pokoji u Čtyřlístku. Během hodiny fyziky si dělá Petra pomocí jednoduchých kouzel nenápadně legraci z učitele Kačaby, čímž ho znemožní při ředitelově návštěvě třídy. Petra se pomocí kouzelné koule dozví, že čarodějná kniha je náhodou ve stejném domě, kde se zrovna ubytovala. Petra už málem vytáhne knihu ze skříně, když ji Čtyřlístek zavolá k obědu. Myšpulín si pak všimne otevřené skříně a najde čarodějnou knihu. V ní se píše, že lze vyčarovat pouze 10 kouzel za měsíc. Myšpulín zkouší kouzlit a podaří se mu zabořit domeček do země, pak do vody a obklopit dům dunami písku a zmenšit Bobíka, než konečně pochopí kouzla z knihy a Bobíka zas zvětší. Král vidí zrcadlem, že Čtyřlístek plýtvá kouzly a Petra knihu nenese, tak se rozhodne vydat se zrcadlem do říše lidí. Myšpulín pomocí kouzla spraví muzeum. Při hodině přírodopisu Petra zase znemožní učitele Kačabu, ředitel zase přijde na kontrolu a učitele vyrazí. Za Čtyřlístkem přijdou strašidla z Bezzubu, v pohádkové říši už se ví, že mají kouzelnou knihu. Strašidla by potřebovala opravit rozpadající se hrad. Do domu vtrhne král a začne vyhrožovat - jednoduchá kouzla, jako proměnit Čtyřlístek v žáby dovede i bez knihy. Bobík nese králi knihu, Bobík ale chápe kouzla z knihy a krále zmenší. Pomocí dalšího kouzla vysvobodí Čtyřlístek rádce Lupara z vězení, to bude bezvadný vládce pro pohádkovou říši. Zbývá jedno kouzlo, ale buď opraví hrad, nebo zvětší krále. Čtyřlístek vrátí Adriana do původní podoby, nový král se už o opravu Bezzubu postará. Propuštěný učitel Kačaba pomůže Petře spravit rozbité létající koště. Ředitel zjistí, že učitelovy trapasy měla na svědomí Petra a bere učitele zpět a dokonce na místo svého zástupce. Adrian s Petronilou hledají pohádku, kde by je měli rádi, moc se jim ale nedaří. A Čtyřlístek odnáší skříň a kouzelnou knihu bez kouzelné moci do opraveného muzea.
ročník 2004příběhy - seznamročník 2006
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Pes z vesmíruPes z vesmíru Zimní příběhyZimní příběhy Pohlednice (Němeček)Pohlednice (Němeček) Reedice - VlastaReedice - Vlasta Básně v kniháchBásně v knihách
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru