Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 2006
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 2006

200628 příběhů Čtyřlístku v roce 2006.

Čtěte také:
Čtyřlístek 2006
Čtyřlístek Speciál 2006

401 Tříkrálový večer
Tříkrálový večer (Čtyřlístek 401, 2006)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Kluci se přestrojí za tři krále a jdou koledovat, výtěžek půjde na opuštěná zvířátka. Bobík jde za mouřenína. Později se koledníci vracejí s kasičkou domů, Bobík ale u posledních dveří nechal vykoledované dobroty, tak se vrací. V chumelenici mu zastaví limuzína a odváží ho. Na nádraží marně čeká africký král + šaman Pamaba na limuzínu, vydává se pěsky a narazí na nápis P+M+B (Pinďa + Myšpulín + Bobík) na dveřích Čtyřlístku, což si mylně vysvětlí jako "Pamaba" a vstoupí dovnitř. S Bobíkem je zacházeno jako s králem a později má předvést publiku v divadle kouzelnické umění. Bobík zahraje na tamtamy, zítra má předvést proměnu lidí ve zvířata, tak radši mizí domů. Pamaba se zatím usídlil u Čtyřlístku a když se Bobík vrátí domů, narazí na afrického krále, lva, opici a pštrosa, což jsou ve skutečnosti proměnění kamarádi. Král se loučí, i když je udivený, že vystoupení v Evropě proběhlo v tak domácím kruhu.
402 Loď v závěji
Loď v závěji (Čtyřlístek 402, 2006)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Napadlo hodně sněhu a Čtyřlístek se vydává sáňkovat na Myšpulínově Minisáňkobusu. Při sjezdu ze skály zapadne do sněhu a při vyhrabávání natrefí na mimozemšťana Taktaka z planety Taktaku. Čtyřlístek pozve Taktaka na svačinu a pak na zimní radovánky. Pinďovi se zlomí lyže a přeje si, aby mu lyže srosla, což Taktak umí zařídit. Bobík padá na lyžích a přál by si mít křídla, Taktak jen vysloví formulku a Bobík umí létat. Myšpulín by si chtěl rozlousknout ořech, to by ale musel mít místo pěsti kladivo, Taktak přání splní. Fifi nestíhá v kuchyni, na to by musela mít čtyři ruce, což je pro Taktaka maličkost. Čtyřlístek zjištuje, jak hloupá přání měl. Taktak se chystá odletět a nechat Čtyřlístek jak je, naštěstí má porouchanou loď a potřebuje Myšpulínovu pomoc.
403 Malíř Kony
Malíř Kony (Čtyřlístek 403, 2006)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek se v novinách dočítá, že ze zoo, která je pro nedostatek financí ostudou města, utekl šimpanz Kony. Čtyřlístek navštíví člověk, který shání lidi do malířské soutěže. Bobík se přihlásí a zkouší malovat krajinky. Pinďa na zahradě najde šimpanze a přinese ho domů. Zoo si pro něj přijede až zítra, Čtyřlístek proto ubytuje Konyho v provizorním Bobíkově ateliéru. Člověk, co přinesl přihlášku, jde v noci náhodou okolo a chce se podívat, co Bobík maluje. Muž ale spatří malující opici a myslí, že se jedná o ďábla, s kterým se Bobík spojil, aby vyhrál soutěž. Bobík ráno zjišťuje, že mu šimpanz zničil obraz, kamarádi ale tvrdí, že Konyho vylepšení nejsou vůbec špatná a přihlásí obrazy do soutěže. Hodnotící komisi se šimpanzův abstraktní obraz velmi líbí a šimpanz vyhrává koš banánů. Během soutěže se vyjasní i trapný omyl ohledně Bobíkova spolčení s ďáblem. Z Konyho se stává slavný umělec, který zoo vydělává na opravy.
404 Nebezpečná šťáva
Nebezpečná šťáva (Čtyřlístek 404, 2006)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Myšpulín vynalézá motor auta, které jezdí na malinovou šťávu. Díky redaktorovi technického magazínu se to dozví všichni. Po návštěvě kina Čtyřlístek zjistí, že se někdo vloupal do domu a hledal plány k motoru. Ve městě je zrovna pouť a ředitel panoptika by si rád vymodeloval voskové figuríny Čtyřlístku. Čtyřlístek svolí, a když se jednoho dne pokusí kdosi Myšpulína unést, hodí se figuríny k malé lsti. Trojice mladíků, která chtěla Myšpulína unést, se prozradí (ale plány ukradnou) a Čtyřlístek před nimi prchá a schová se na pouti. Když se padouchům Čtyřlístek zdánlivě ztratí, vzdají to a jedou k velkému šéfovi. Jenže Fifinka je špehovala až do fičínské automobilky, jejíž ředitel chtěl zničit plány, teď ale mění strategii a chce motor na malinovku vyrábět. Myšpulín jim ale podstrčí falešné plány a při předváděčce motor vybouchne. Myšpulín ale před novináři tvrdí, že stále na motoru pracuje a jednou možná...
405 Jako ty
Jako ty (Čtyřlístek 405, 2006)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Pinďa sleduje Bobíka, jak trénuje zápasení, a závidí mu jeho sílu. Bobík zase ocení Pinďovu rychlost. Závidět se ale nemá a neviditelná malá víla se svou učitelkou plánují a uskuteční kouzlo. Dalšího dne se Bobík probudí jako hubeňour a atlet a z Pindi je tlustý zápasník. Bobíka proto přijmou do atletického týmu, zatímco Pinďa se dá k zápasníkům. Na konci dne se jim ale stýská po původních dovednostech a vlastnostech. Malá víla v noci vrátí kouzlo zpět. Až na to, že Myšpulín se hrne ke sporáku a Fifinka by vynalézala. Další noci se to snaží víla dát znovu do pořádku, jenže je to ještě víc promíchané. Vynálezce Bobík odhalí víly detektorem a žádá nápravu. Malá víla vše napraví a odpoledne se jde se Čtyřlístkem podívat na Bobíkův zápas v krajském přeboru.
406 Poklad v hladomorně
Poklad v hladomorně (Čtyřlístek 406, 2006)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 70 %
Prší, Čtyřlístek se ale i tak vypraví na nově otevřený hrad Čuprštejn. Bobík souhlasil jen proto, že očekává chutné perníčky v občerstvení. Policie zrovna upozorňuje kastelána, že se v okolí potuluje parta hledačů pokladů, kteří mají plánek s označením pokladu. Když se na hradě objeví Čtyřlístek, má kastelán jasno. Schválně upraví prohlídku tak, že čtveřici vláká do hladomorny a zamkne ji tam. Kastelán chce zavolat policii, ale zrovna přijdou dva noví návštěvníci. Jsou to opravdoví hledači pokladů, kteří kastelána svážou a začnou hledat poklad. Do hladomorny se Čtyřlístkem zatéká a brzo je naplněna vodou. Naštěstí je ve zdi výklenek s chodbou, která ukrývá čuprštejnský poklad. Čtyřlístek osvobodí kastelána a Bobík odchytí hledače, kteří nakradli jiné věci, když se jim nedařilo nalézt poklad. Čtyřlístek bude mít prohlídku i perníčky odteď zdarma.
407 Jiná zahrada
Jiná zahrada (Čtyřlístek 407, 2006)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Čtyřlístek navštíví botanickou zahradu, je ale otráven množstvím cedulek se zákazy a příkazy, podle kterých nemůže téměř nic jiného než se dívat. Myšpulín proto dohodne se strašidly na Bezzubu, že vybudují jinou, zábavnější botanickou zahradu. Kouzelník svolá všechny víly, skřítky a bludičky na pomoc. Zahrada Tropy je brzo otevřena, návštěvníci se jen hrnou. Mají dovoleno pobíhat po trávě, lehnout si a jíst kde libo a podobně. Městská botanická zahrada leží hned vedle a návštěvníci už do ní nechodí. Ředitel chce v noci pomocí speciální tekutiny zahubit veškeré květiny v Tropech. Čtyřlístek se strašidly ho ale očekával a pořádně ho vystraší. Čtyřlístek mu ale odpustí a dokonce mu navrhuje, aby spojili zahrady dohromady, ředitel může ředitelovat dál, zákazové značky ale odstraní. Čtyřlístek by péče o zahradu zdržovala od dalších dobrodružství.
408 Potíže supermanů
Potíže supermanů (Čtyřlístek 408, 2006)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek se plaví na moři. Myšpulín zaslechne ve sluchátkách S.O.S. signál mířící z ostrova, který vůbec není na mapě. Signál přichází z miniponorky na pobřeží. Čtyřlístek se podívá dovnitř, někdo ale všechny uvnitř zavře. Pomůže jim až superman z ostrova pomocí svých laserových očí. Někdo ukradl Čtyřlístku lodičku, kterou brzy superman spatří na vršku hory. Čtyřlístek se musí přebrodit přes jezero, objeví se supermanka a chce taky pomáhat. Místní supermani trpí, protože na ostrově není komu pomáhat. Když už se supermani zase hádají, pomůže si Čtyřlístek sám a na horu se vyškrábe vlastními silami. V poslední chvíli ale zloděj lodičku snese zase dolů. Supermani zaletí se Čtyřlístkem do superměstečka, na ostrově má superschopnosti každý. Podle siluety Pinďa pozná, že za krádež loďky může zavalitý starosta. Ten se přizná, chtěl někoho přilákat na ostrov, aby měli supermani koho zachraňovat. Čtyřlístek zve supermany do Třeskoprsk, tam je spousta práce, i když mimo ostrov ztratí místní své schopnosti. Superman a supermanka nabídku přijímají, i když nejsou moc rádi, že jede i ten druhý. Po roce si Čtyřlístek přečte v novinách, že nový velitel požárního sboru a první pilotka záchranné služby oznamují svou svatbu. Jsou to bývalí supermani, kteří Čtyřlístku potvrdí, že pomáhat druhým lze i bez nadpřirozených schopností.
409 Tajemství bludné vlny
Tajemství bludné vlny (Čtyřlístek 409, 2006)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 70 %
Čtyřlístek se plaví na raftu a zaskočí si do vorařské hospody na jídlo. Jeden muž čtveřici upozorní, že v noci plout dál nelze, za úplňku totiž řádí na řece bludná vlna. Vlna prý přenesla jeho děda do minulosti, děd se sice vrátil, sám ale neví jak. Jeden vor se prý nevrátil nikdy. Čtyřlístek nedbá na vorařské historky a za tmy pluje ke kempu. Náhle ho ale spláchne vlna a Čtyřlístek pluje na kmenu. Zachrání ho vor s dvojicí mužů, kteří nabídnou Čtyřlístku talíř horké česnečky. Protože vory už dlouho neplují, dostal se Čtyřlístek určitě do minulosti. Pinďa zahlédne ve vodě raft, Čtyřlístek se rozloučí s voraři a sám se snadno dostane do kempu. U táboráku ale radši historku vyprávět nebudou, měli by je za blázny. Byli vůbec v minulosti?
410 Pozor na vynálezy
Pozor na vynálezy (Čtyřlístek 410, 2006)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Čtyřlístek znovu na houbách. Nerostou. Kvůli suchu trpí i sousedova salátová plantáž. Čtyřlístek si po návštěvě lesa odstraňuje spoustu klíšťat. Myšpulín vynalezne zvětšovací brýle, pomocí kterých Bobík v lese vidí i klíšťata. Když ale chválí sousedovy "obří" hlávky salátu, moc se diví, že ho soused žene hráběmi za nemístné žerty. Myšpulín vynalezne něco dokonalejšího - zvětšovací tekutinu. Pinďa zvětší nalezené klíště, z kterého vyroste obrovitá potvora. Nový Myšpulínův sprej už bude přiměřený. Vše sleduje soused a sprej v noci z Myšpulínovy laboratoře ukradne. Příští den prodává veliké hlávky zelí, i Bobík si jednu koupí. Bobíkovi se zvětší ucho a Myšpulín už ví, kdo zvětšovací sprej ukradl. Vynalezne proto kapky Akorát. U doktora se shromažďují lidi se zvláštním problémem - protáhnutou rukou. Myšpulín pomůže i sousedovi, už byl potrestaný dost od naštvaných lidí.
411 V rouše beránčím
V rouše beránčím (Čtyřlístek 411, 2006)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek při výletu v Tatrách přepadne bouřka, schová se proto u bači na salaši. Za to, že mu všichni celý týden pomáhají s hospodářstvím, dostanou velký pytel ovčí vlny. Zpátky doma uplete Fifinka pro kluky svetr, šálu a rukavice, zima se přece blíží. Zloděj ukradne nepozorovaně svetr ze šňůry. Za chvíli se ale sám vrátí i se svetrem a omlouvá se. Zlý pes stahává šálu z Myšpulínova krku. Když se do ní pes zamotá, je náhle klidný a hodný. Pinďovi zase spolužák sebere rukavice. Když si je nasadí, přijde je s omluvou vrátit. Kdo si na sebe vezme něco z vlny, je hned klidný jako beránek. Policista táhne zatoulaného psa, v Třeskoprskách ale chybí útulek. Čtyřlístek uspořádá akci, prodává kytičky ušité z vlny, lidé potom rádi přispívají na útulek většími částkami. Fifinka ji vnutí i lupičovi, který právě v přestrojení za doktora běží s lupem z banky. Jak má lupič na sobě kytičku, ihned se ke všemu přiznává a věnuje všechny nakradené peníze na útulek. A může se začít se stavbou.
412 Ostrov doktora Hela
Ostrov doktora Hela (Čtyřlístek 412, 2006)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Zádrhel si hoví na ostrově, obsluhují ho opice. Zádrhel si zase vzpomene na Čtyřlístek a hned píše dopis, kterými chce své nepřátele přilákat. V dopise se vydává za právního zástupce za dr. Hela, který chce Čtyřlístku ostrov odkázat. Čtyřlístek si nenechává šanci ujít a vyráží na cestu. Zádrhel zatím plánuje past. Se slonem Bihárem (kterému ale říká Bimbo, což se slonovi nelíbí) vyhrabe jámu. Zádrhel se zamaskuje za právního zástupce a přivítá Čtyřlístek na ostrově. Čtyřlístek při prohlídce ostrova spadne do nastražené jámy. Tam Čtyřlístku dojde, co je zástupce za-dr.-Hela zač. Zádrhel poručí slonovi, aby zahrabal jámu. Slon Bihár ale Čtyřlístek zachrání a Zádrhela (za trest za Bimba) do jámy nažene. Čtyřlístek se slonem a opičkami opouští na lodi ostrov.
413 Dárek z budoucnosti
Dárek z budoucnosti (Čtyřlístek 413, 2006)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Myšpulín se vrací z roku 20006 ve zvláštním dopravním prostředku. Chronolet se mu kvůli dlouhé cestě rozbil, v budoucnosti mu proto věnovali AUTO (Automatický Univerzální Transportní Otrok). AUTO umí myslet a proměňovat se. Čtyřlístek si v něm chce vyjet na chatu. AUTO je zdvořilé, ale diví se, že si s ním ostatní auta nechtějí povídat. Začne vzlykat a před kontrolujícím policajtem odletí. Pak se už naštve a svévolně jezdí po kolejích, zavrtává se do země, projíždí přes zahrady a domy, pluje pod vodou, až ho nakonec uklidní vedení vysokého napětí. Auto se omlouvá a děkuje za opravu. Čtyřlístek odcestuje s autem do doby zpět před vyjížďku, aby tak napravil vzniklé škody. Pak se AUTO vrací do 201. století a Čtyřlístek vyráží na chatu svým pradědečkem.
414 Obří samota
Obří samota (Čtyřlístek 414, 2006)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Pinďa ještě nikdy neviděl obra, Čtyřlístek se proto za ním vypraví v Myšpulínově novém létajícím dopravním talíři. Dojde ale k omylu a Čtyřlístek přistane u zříceniny, kde sídlí zákeřná dračice. Čtyřlístek proto odletí k hradu, který je nejlépe udržovaný, tam bude obr. A taky že jo, jenže ten Čtyřlístek zavře za mříže. Obr chce věznit Čtyřlístek, dokud ho neomrzí. Obr slibuje, že Čtyřlístek pustí, když Myšpulín vyhodí kámen výš než on. I když Myšpulín díky triku zvítězí, obr Čtyřlístek stejně nepustí a místo toho vymyslí úkol, v kterém je neporazitelný - v pískání. Prostor, ve kterém je Čtyřlístek vězněn, má i vlastní kuchyni. Fifinka se rozhodne nalákat obra na buchty. Když je všechny obr slupne, usne. Čtyřlístek uteče, před branou hradu ho ale zastaví dračice. Obr se probudí a jde se podívat, co se děje. Dračici se obr i jeho hrad líbí a chce zůstat. Oba tak skoncují se samotou a Čtyřlístek pozná obří štěstí.
415 Vetřelec
Vetřelec (Čtyřlístek 415, 2006)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
V rádiu hlásí, že s cirkusu Bumberto utekl medvěd. Kluci by chtěli do cirkusu, Fifinka ale namítá, že na tak drahé lístky nemají. Cirkus ale přichází za Čtyřlístkem, na zahradě se objeví uprchlý medvěd. Kluci se baví, jak medvěd balancuje na šňůře s prádlem, Fifi je zato naštvaná, že bude muset znovu prát. Medvěd pak vběhne do domu a zamkne. Fifinka proleze do domu sklepním okýnkem a dveře otevře, po medvědovi není chvíli památky. Pak se ale začne ozývat hluk ze spíže. Medvěd sní i pepř a je mu špatně. Fifi se o medvěda postará, vykoupe ho a vymódí. Myšpulín najde na internetu číslo do cirkusu. Zřízenci si pro medvěda přijedou a věnují Čtyřlístku lístky. Čtyřlístek pak sleduje z první řady medvědí akrobaty s uprchlým méďou na špici. Zdraví je vlajkou se čtyřlístkem.
416 Tiskařský šotek
Tiskařský šotek (Čtyřlístek 416, 2006)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 20 %
Čtyřlístek sleduje, jak dělníci bourají starou tiskárnu. Mezi starými věcmi nalezne Čtyřlístek tiskařského šotka a toho si odvede domů. Myšpulín pracuje u počítače, z kterého vykoukne drak a vyfoukne na Myšpulína dým. Myšpulín onemocní a divně breptá. Čtyřlístek musí zjistit, co se s počítačem děje. Do počítače vleze šotek a natrefí na draka, což je počítačový virus. Čtyřlístek naskenuje svou fotografii, aby se dostal šotkovi do počítače na pomoc. Drak unáší Fifinku, Čtyřlístek u počítače najde pro počítačový Čtyřlístek helikoptéru, aby bylo možné draka dohnat. Drak ale helikoptéru zapálí a chvástá se, že jeho, bájného Belpunona nelze porazit. Šotek ale ví, jak na to. Přeskládá písmenka v jeho jméně na "blboun nejapný". Drak vzteky pukne a virus je zničen. Ještě zbývá vyléčit Myšpulína. Stačí ho připojit k počítači a šotek mu to v hlavě srovná. Čtyřlístek šotkovi poděkuje a navrhuje mu místo správce počítače. Šotek souhlasí.
417 Létající kobereček
Létající kobereček (Čtyřlístek 417, 2006)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Fifinka má svůj televizní pořad Dnes vaří Fifinka, který je vysílán do 20 zemí. Turecký paša Fifinku obdivuje a chtěl by ji mít ve svém harému. Pošle svého sluhu Mustafu, který Fifinku unese na létajícím koberečku. Fifinka musí pašovi vařit a nemůze utéct z věže, kde je držena. Když má uvařit holuba s nádivkou, Fifinka holuba pustí a pošle se vzkazem do Třeskoprsk. Kluci dostanou zprávu a okamžitě míří do Turecka. Fifinka jim z věže pošle vzkaz, aby získali létající kobereček, zaklínadlo zní "hopdoluftutepich". Kluci vyvolávají, že jsou čističi koberců. Mustafa nechá kobereček klidně vyčistit, nikdo přece nezná zaklínadlo. Kluci nasednou na kobereček, vzlétnou k věži Fifinky, zachrání ji a uletí do Třeskoprsk. Bobík už se těší, jak jim Fifinka uvaří.
418 Na radnici straší
Na radnici straší (Čtyřlístek 418, 2006)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Starosta volá Myšpulínovi, že se na radnici dějí divné věci. Čtyřlístek to přijde prošetřit. Někdo rozházel papíry po starostově kanceláři a na skříni se zjevil letopočet 1706. V městském muzeu si Čtyřlístek v kronice Třeskoprsk přečte, že toho roku zemřel šlechtic Jan Veverka z Dubé, jemuž Třeskoprsky patřily, a že do měděné báně na radniční věži bylo vloženo pouzdro s dobovými zprávami. Čtyřlístek těžké kovové pouzdro vyzvedne a v něm krom několika grošů najde svitek o prokletí Jana Veverky. Podle něj byl šlechtic za své kejkle a rejdy na 300 let proklet. Po uplynutí této doby může Veverkův duch někoho požádat o splnění dvou přání a pak zrušení prokletí. Za to se dotyčný dozví, kde je skryt Veverkův ztracený poklad. Veverka se zjeví a svá přání vysloví - 1) starosta má zhubnout o 10 liber, 2) duch chce jíst celý týden nejvybranější jídla. Čtyřlístek i starosta sliby splní. Veverka (ještě před zrušením kletby) prozradí, že poklad je skryt pod falešným dnem v kovovém pouzdře, kde byl svitek. Duch by chtěl, aby se peníze použily na vydláždění náměstí. Čtyřlístek poklad v pouzdře najde a celý ho předá starostovi. Pouzdro bude vráceno na věž včetně zápisu o nejnovějších událostech - ve formě posleního čísla Čtyřlístku.
419 Zlatý pavouk
Zlatý pavouk (Čtyřlístek 419, 2006)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Fifinka umí navrhovat nádherné šaty, kluci jí proto přesvědčí, že by si měla otevřít módní salón. Bobík ji zavede do opuštěného krejčovství, kde Fifinka při úklidu narazí na velkého pavouka. Nechá ho ale být, pavouci přece přinášejí štěstí. Další den Fifi zjistí, že pavouk umí mluvit. Pavouček utká pro Fifinku nádhernou zlatou látku, nikdo se ale nesmí dozvědět, že je od něj, jinak kouzlo pomine. V časopise Módní výstřelek si šéfredaktorka stěžuje svému reportérovi, že už vědí, co všechny salóny připravují na přehlídku, jen salón Čtyřlístek je záhadný. Reportér se nejdřív zkusí zeptat přímo Fifinky, když ale nepochodí, skamarádí se s Pinďou. Pinďa považuje reportéra za kamaráda a už druhý den mu ukáže, co Fifinka na přehlídku chystá. Brzy se tak všechny salóny dozví o nové "zlaté" vlně a na přehlídku přicházejí všichni se zlatými šaty. Zuřivý reportér zjistil, že látku utkal pavouk a všem to před vystoupením Fifinčina salónu vyslepičí. Šaty navržené Fifinkou se změní v pavučinu. Přesto s nimi vyhraje, byla totiž jedinečná. Reportér má padáka a Fifi první cenu.
420 Štěstí v neštěstí
Štěstí v neštěstí (Čtyřlístek 420, 2006)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Bobík se od věštkyně dozví, že ho čeká nejčernější den v roce. Čtyřlístek se ale nezalekne a vyráží natruc vstříc šťastnému dni do supermarketu. Každý má stovku na nákup. Pinďovi (až násilně) vnutí slečna losy, už se začíná naplňovat věštba. Bobík si koupí libové špekáčky, vrhne se na něj a hlavně na buřty pes. Myšpulín koupí vázu, ale lidi s ním mění a mění, až skončí s lustrem. Fifince utíkají nádherné šaty před nosem. Bobík ale dostane od majitelky psa celý nákup za to, že pejsánka uchránil před hafanem. Pinďovy losy vyhrávají první tři ceny a Fifi (když se konečně dostane na řadu) se stává milióntou zákaznicí a vyhrává kabriolet. Auťák je ale odbržděný a sjede rovnou do lisovny. Ještě aby za slisování zaplatili 10 tisíc. Mají ale "štěstí", jako první zákazníci lisovny to mají zadarmo.
sp2006-1 Trampoty s Luciánkem
Trampoty s Luciánkem (Čtyřlístek Speciál 1/2006)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístku končí dovolená u moře. V noci si v okolí tři skřítci hrají na schovávanou. Luciánek stále prohrává, tentokrát se ale chce ukýt pořádně a vleze proto do auta Čtyřlístku. Za svítání ale Čtyřlístek vyjíždí domů společně se skřítkem. Luciánek si otrhá z jabloně Čtyřlístku jablka, skřítci se totiž živí ovocem. Čtyřlístek se diví, kdo za něj sklidil úrodu. Nakonec se skřítek Čtyřlístku ukáže a ptá se, kdy ho odvezou domů. Čtyřlístek se chce vrátit k moři zase až v létě, skřítek se proto usídlí na zahradě. S příchodem zimy už tak touží po návratu, že ukradne Čtyřlístku auto a odjíždí, jenže cestou nabourá a odtahovka ho i s autem přiveze zpět ke Čtyřlístku. Skřítkovi je stále zima a to jak u Čtyřlístku za radiátorem, tak v soláriu. Při procházce s Čtyřlístkem po městě natrefí na pizzerii, kde je nádherně teplo a pizzu zná Luciánek z domova. Šéf pizzerie přijme skřítka jako výpomoc a Čtyřlístek si libuje, že může kdykoliv přijít na pizzu.
sp2006-2 Fifinka superstar
Fifinka superstar (Čtyřlístek Speciál 2/2006)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Do Třeskoprsk přijíždí místní rodačka Jane, světoznámá superstar. Z hotelu mává i fanynce Fifince. Kluci Fifince slibují, že se nějak k Jane dostanou, a tak se Čtyřlístek vloudí do hotelu až Jane najdou. Bodyguard si splete Fifinku s Jane, což Jane vnukne nápad. Fifinku namaskuje za sebe a sama zatím stráví den s Myšpulínem, který jí ukáže, co se ve městě změnilo, zatímco Fifinka si zkusí den superhvězdy. Bobík s Pinďou jezdí všude s falešnou Jane a pozorují, jak Fifinka je všude vítaná a jak má hektický den. Pravou Jane zase místo muzea a památek zaujme jen dětské hřiště. Odpoledne má Jane zpívat živě v televizi. Když to vidí pravá Jane v TV, rychle běží do studia, tam ji ale nepustí, Jane už je přece uvnitř. Před studiem potká fanoušky, kteří pořádají ve studiu soutěž o nejlepší dvojnici. Fanynky mají Jane rády, i když je na své příznivce protivná. Soutěž Jane jednoznačně vyhraje a hned potom se nenápadně vymění s Fifinkou. Fifince nabízí producent natočení desky, Fifi má hvězdné kariéry dost, i když to byl jen jeden den. Jane zazpívá naživo a slibuje, že na fanoušky už protivná nebude.
sp2006-3 Jména hloupých na všech sloupích
Jména hloupých na všech sloupích (Čtyřlístek Speciál 3/2006)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Ve městě řádí sprejeři, pomalovali kdejakou zeď, dokonce i kostelní. Bobík doma zase pořád leze do špíže a ujídá koláče. Fifinka proto nakreslí na zeď draka jako živého. Když se Bobík znovu vloudí do spíže, namalovaný drak na něj zaútočí. Drak se vůbec nepohnul, to se hne jen Bobíkovo svědomí. Sprejeři si vyhlídnou zeď domečku Čtyřlístku a v noci ji pěkně zmalují. Kluci musejí příští den zeď přemalovat a Fifinka přimaluje svého dráčka. Sprejeři se takové taktice smějí, dráček jim ale dá co proto. Oheň z drakovy huby roztaví asfalt, ve kterém uvíznou sprejerům boty. Takové zná Pinďa z fotbalu, stejné nosí kluci Nohejlovi. Kluci přiznávají a rádi po sobě vyčistí všechny zdi. Dráček může na zdi domečku zůstat. Lepší jedno domovní znamení, než jména hloupých na všech sloupích.
sp2006-4 Zajatci starého dolu
Zajatci starého dolu (Čtyřlístek Speciál 4/2006)
napsal Petr Chvojka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek se koukal na film "Do nitra země" a chtěl by něco podobného zažít. Příští den se proto vydává do starého dolu, bude to ale nebezpečná akce. Důl je zabarikádovaný se zákazem vstupu, může hrozit zával. Čtyřlístek se posilňuje před odchodem, do dolu se ale prokopou dva kluci a vstup se za nimi okamžitě zavalí. Čtyřlístek se prohrabe dovnitř, Bobík ale širokým batohem způsobí další, větší zával. Čtyřlístek nejdřiv hledá ztracené kluky. Opodál najde pramen pitné vody a na zemi minerály. Čtyřlístek konečně najde kluky, jeden z nich má poraněnou nohu. Kluci se vydali do dolu za léčivou vodou (jak se psalo ve staré knize), kterou prý hlídá ohnivý permoník. Léčivou vodu už našel Čtyřlístek a poraněnou nohu vodou ošetří. "Ohnivý permoník" se objeví taky - kluci svou petrolejkou zapálí důlní plyn. Podle kouře najdou všichni jiný východ z dolu. Kluka zázračně noha už nebolí. O něco později děkuje starosta obce za záchranu hochů a za objevení léčivých účinků pramenu v dole. V městě se budou stavět lázně a Čtyřlístek slibuje pomoc s přípravami.
sp2006-5 Zelený Madagaskar
Zelený Madagaskar (Čtyřlístek Speciál 5/2006)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Bude se konat výstava známek s cenou pro nejlepší sbírku. Pinďa chce vystavit svoje známky s auty a jejich modely, chybí mu ale felície. Pan Vavřenka, největší filatelista v Třeskoprskách, vše slyší a opičí se, ale se známkami a modely letadel. Tomu zase chybí boeing, tak se vydává na burzu sběratelů. Boeing tam nemají, tak aspoň ukradne felícii, aby Pinďa náhodou nedoplnil svou sbírku. Na výstavě se ukáže, že Pinďa i Vavřenka měli "stejný" nápad. Vypadá to, že soutěž ale stejně vyhraje majitel známky Zelený Madagaskar. Známku ale ukradne zloděj a zatímco Myšpulín s Bobíkem za zlodějem utíkají, Pinďa zůstává v hale s hloupým členem ostrahy, který netuší, že zloděj už dávno utekl. Pinďa tvrdí, že nic neukradl a nechce se nechat prošacovat. Kluci dostihnou zloděje u cirkusu a vrací se s ním i známkou na výstavu. Pinďa se nechtěl nechat prohledat, protože má ve sbírce taky jeden exemplář Zeleného Madagaskaru. Pinďa proto jasně vyhrává 1. cenu.
sp2006-6 Šupina z kapra
Šupina z kapra (Čtyřlístek Speciál 6/2006)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Štědrý večer, policie honí lupiče s kufříkem. Lupič schová kufr do popelnice a dělá jakoby nic, prostě běhá pro zdraví. Fifinka právě přináší na stůl kapra a upozorňuje, že šupina z kapra přináší peníze. Myšpulín neveří. Druhý den najde Fifinka na ulici pětikorunu, Pinďa vyhrává v televizní soutěži a Bobík dostává oznámení, že vyhrál v loterii. Myšpulín prohledává popelnici, musí najít svou šupinu, přece jen to nejsou pověry. Kromě šupiny najde Myšpulín i kufřík. Kombinaci rozluští počítač a podle Čtyřlístku zařídila peníze šupina. Čtyřlístek peníze uschová do šuplíku (do kufru nalepí šupinu, aby přinesl další peníze) a část ihned využije v obchoďáku. Policisté Čtyřlístek zatknou, peníze pocházejí z bankovní loupeže. Lupič se zatím vloupá ke Čtyřlístku a najde svůj kufřík, jen tu kombinaci na zámku mu přehodili. Policie Čtyřlístku nevěří, jedou se ale s ním podívat domů na kufřík. Najdou rozbité okno, peníze ale zůstaly v šuplíku. Policajti si vzpomenou na známou firmu, kterou včera zadrželi u domečku. Lupiče zatknou na letišti, usvědčuje ho osamostatněná šupina v kufru. Čtyřlístek dostává od banky odměnu, náhodou stejnou sumu, kterou předtím v obchoďáku utratil.
kk2006 Tančící voda
Tančící voda (komiksová kniha, 2006)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 31 stran, 40 %
Ke Čtyřlístku na zahradu seskočí z letadla indiánská holka Tančící voda. Utekla únoscům Koktavému Benovi a Šilhavému Samovi, kteří pracují pro Rudovouse. Protože je Tančící voda dcerou apačského náčelníka, který již zemřel, myslí si Rudovous, že Tančící voda jako jediná ví, kde se skrývá zlato Apačů. Tančící voda to ale ví jen přibližně, proto se Čtyřlístek rozhodne pomoct v pátrání a zapojit nejmodernější techniku. Rudovous provozuje turistické vyjížďky do indiánské vesnice, indiánům ale platí ohnivou vodou, což se Tančící vodě nelíbí. V indiánské vesnici se Čtyřlístek představí Rudovousovi jako výprava za pokladem. Rudovous se Čtyřlístkem naoko spolupracuje, stejně tak Čtyřlístek. Kluci i s dvěma Rudovousovými bandity naleznou velký kámen, pod kterým se poklad skrývá, kousek z něj nakonec do tábora přinesou. Když se ho chce Rudovous zmocnit, spadne s ním Pinďa do vodopádu. Banditi jsou nakonec přemoženi a indiáni si zlato vyloví. Z Tančící vody se stává náčelnice (i když je to žena) a ta ihned vyhlásí konec s ohnivou vodou. Pinďa si neodpustí vtípek - běda mužům, kterým žena vládne.
kk2006 Bláznivá kometa
Tančící voda (komiksová kniha, 2006)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 32 stran, 20 %
Myšpulín pozoruje hvězdy a zaslechne zvláštní signály, jakoby brek, ze souhvězdí Blíženců, hvězd Castor a Pollux. Čtyřlístek se to rozhodne vypátrat, jenže mu chybí kosmická loď. Stačí se ovšem pouze vydat na Ještěd, odlákat zaměstnance na koncert populární skupiny a ještědský vysílač předělat na kosmický koráb. S ním nakonec doletí až k Blížencům, najdou tam jen kluka Polluxe, protože jeho kamárada Castora unesla bláznivá kometa. Čtyřlístek pozve blížence na palubu a společně pak prolétají vesmírem plným oživlých souhvězdí. Velký pes, Lev, Panna, Střelec... na všechny dojde. Když meteority propálí koráb, uhasí požár Vodnář. Pak se ještě zatoulají Ryby, rozbijí Váhy, než konečně Čtyřlístek dožene kometu a zachrání blížence. Kometa padá do černé díry a na Čtyřlístek už jen zbývá úkol opravit Váhy, aby ve vesmíru zůstala rovnováha. Blížencům se Čtyřlístek zalíbil a chtěli by ho mít stále poblízku, tak záměrně odstartují ještědský vysílač k odletu zpět na Zem bez posádky. Čtyřlístek ale chce domů, zapřáhne si proto Býka do Velkého vozu a ve správný okamžik seskočí padáky na pevnou zem. V televizi se pak Čtyřlístek vysmívá kuchaři z ještědské rozhledny, který prohlašuje, že viděl odlétat vysílač a že mu mimozemšťani slupli dvacet porcí segedínu. Je ale zrovna 1. apríla a ani ve zprávách ho neberou vážně.
ročník 2005příběhy - seznamročník 2007
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Mach a ŠebestováMach a Šebestová Čtyřlístek na golfuČtyřlístek na golfu Cizojazyčné PC hryCizojazyčné PC hry Učíme se anglickyUčíme se anglicky Různá vydání knihRůzná vydání knih
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru