Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 2007
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 2007

200729 příběhů Čtyřlístku v roce 2007.

Čtěte také:
Čtyřlístek 2007
Čtyřlístek Speciál 2007

ina Lavinové stěhování
Lavinové stěhování (Čtyřlístek 421, 2007)
napsal Petr Chvojka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek přicestoval ke strýčkovi na hory. Strýčkova chata je dost vysoko a ke všemu překáží sousedům, kteří tam chtějí vybudovat sjezdovku a hotel. Proto sousedi vymyslí plán. Čtyřlístek stráví na chatě noc, jenže ráno je nějak tma. Na chatu spadla z převisu lavina a Čtyřlístek se nemůže vyhrabat. Vzduch dochází a plynová bomba taky. Nastupuje Myšpulín a jeho příruční laboratoř. Na různá místa chaty umístí nálože, které odpálí. Chata se vyprostí z laviny a sjede z kopce až k řece. Všechno sledují sousedi, kteří si libovali, jak pomohli lavině. Teď ale závidí sousedovi, že má chatu až na konci zamýšlené sjezdovky. Zkusí taky odpálit svou chatu, jenže místo uvolnění ji vyhodí do povětří. Za půl roku v létě se Čtyřlístek vrací a libuje si, že chata je hned u vody.
422 Ty uši ti sluší
Ty uši ti sluší! (Čtyřlístek 422, 2007)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Pinďo, zapiš si to za uši. Vem si na ty uši čepici. Ušatec! K tabuli půjde ten s těma dlouhýma ušima! Pinďa už má dost narážek na své uši. Nechá si je tedy alespoň vylepšit piercingem, jenomže pak chřestí. Tak ho napadne nechat si uši zmenšit. Lékař nepomůže, ale zmíní se o staré Blažkové. To je podivínská kořenářka, která žije v pastoušce u lesa. Pinďa za ní zajde a vysloví přání, že chce mít malé uši. Blažková dá Pinďovi jablko, a hned ráno má Pinďa malinká ouška. Tentýž den přijede za Čtyřlístkem hollywoodský producent ze spoolečnosti Bow-wow-film, který chce natočit s hrdiny svého dětství film o jejich životě. Čtyřlístek souhlasí, producent ale přeobsadí Pinďu, s tak malými oušky vypadá zajíc tuctově. Místo něj vyberou hvězdu - Pink Bunnyho. Pinďa přesvědčí kamarády, že se bez něj film obejde a zůstane doma. Rozjíždí se natáčení, jenže Bunny je otravný a namyšlený, vyžaduje kaskadéra, příplatek za jízdu na kole a chodí pozdě na natáčení. Fifinka volá Pinďovi a vše mu vypráví. Pinďa se vrátí za Blažkovou, chtěl by zpět své uši. Kouzelná hruška to spraví. Bunny má padáka a Pinďa může hrát sám sebe. Klidně hraje i v nebezpečných scénách.
423 Starý foťák
Starý foťák (Čtyřlístek 423, 2007)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Čtyřlístku se v domě všude ztrácejí věci a případně se najdou úplně někde jinde. Fifinka je unavená uklízením, tak pošle kluky na nákup. Kluci ušetří výhodným nákupem, tak si za zbylých 5 korun koupí v bazaru starý foťák značky Ghost Hunter (lovec duchů). Fifinka je naštvaná, nepořádek neustává. Pohozená ponožka se ale sama pohybuje. Myšpulín vyfotí podivný úkaz Ghost Hunterem. Místo fotky ale lapne do zjevené klece trpaslíka. Ten se představí jako plivník domácí, neboli poltrgajst. Foťák je tedy skutečným lovcem duchů a zviditelňuje je. Čtyřlístek trpaslíka přesvědčí, že by měl spíš nacházet ztracené věci, než je schovávat. Trpaslík souhlasí. Stačí použít druhý knoflík na foťáku a trpaslík zase zneviditelní. Ghost Hunter se ale rozbije. Myšpulín je trochu smutný, chtěl ulovit pár strašidel, Fifince ale stačil jeden plivník. V pokoji se zjeví všechny ztracené věci a vzkaz od poltrgajsta. Těší se na nové poslání.
424 Vypečená soutěž
Vypečená soutěž (Čtyřlístek 424, 2007)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Čtyřlístek sleduje televizní soutěž o nejlepší moučník. Jeden šéfkuchař zrovna neuspěl a obviňuje moderátora. Kluci přihlásí do soutěže Fifinku, určitě vyhraje. Druhý den vyráží Čtyřlístek do televize. Fifinčiným soupeřem bude šéfkuchař Drobeček a jeho děvčata. Bobík jde nakoupit suroviny, je ale mlsný a vezme i jahody a zmrzlinu. Pinďa připravuje čokoládu a ořechy do prvního kola soutěže, při kterém se má péct dort. Drobečkovy slečny ale Pinďovi přísady seberou. Fifinka rychle změní plán a místo ořechového dortu udělá horský moučník - s jahodami a zmrzlinou. Kolo vyhrává. Druhé kolo - meruňkové knedlíky. Pinďa si nese meruňky, děvčata Pinďu obelstí a Pinďa si do meruněk sedne. Fifi si ví rady - meruňkovu kaši zmrazí na meruňové kuličky a ty už se dají snadno obalit do těsta. Fifi připraví knedlíky bez pecek a vyhrává i druhé kolo. Drobečkova děvčata připravují podraz do třetího kola - nahrazují Fifince sůl cukrem. Pinďa si toho všimne a rozpoutá hádku. Strhne se šlehačková bitva, vše natáčejí kamery. Šéfkuchař se omlouvá, pracuje pro televizi, chtěli klást nástrahy, aby diváci viděli, jak si Fifi poradí. V diváckém hlasování Čtyřlístek jednoznačně vyhrává.
425 Rybičky
Rybičky (Čtyřlístek 425, 2007)
napsala Martina Bobková, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Kluci by si chtěli pořídit zvířátko. Fifinka je ale upozorňuje, že se o něj budou muset starat, jinak se Fifi přestane starat o kluky. Kluci na to jdou chytře a pořídí si tři neškodné akvarijní rybičky. Brzo zjistí, že je nudí i krmení, tak Myšpulín vynalezne výživnou směs Pi-My-Bo a automatický dávkovač. Bobík radši nastaví přes noc větší dávkování, aby chudinky neměly hlad. Ráno čeká Čtyřlístek překvapení - rybky vyrostly do obrovských rozměrů. Čtyřlístek přivolá zvěrolékaře, ten poradí dát rybky okamžitě do vody. To by ale při velikosti rybiček znamenalo mít plavecký stadión, bude muset stačit nafukovací bazének. Zanedlouho se ale bazének protrhne a Čtyřlístku je jisté, že se musí rybek zbavit. Půjčí si náklaďák a převáží ryby k moři. Na hranicích je ale Čtyřlístek zastaven celníky a je podezřelý z pašování vzácných zvířat. Čtyřlístek musí čekat na příjezd specialisty přes ryby. Čeká se dlouho a když konečně profesor přijede, jsou v nádrži jen malinké akvarijní rybky. Celý den byly rybičky bez výživné směsi, tak zhubly. Čtyřlístek nakonec vrátí rybičky do obchodu.
426 Ovladač mysli
Ovladač mysli (Čtyřlístek 426, 2007)
napsal Petr Chvojka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Šéf patentového úřadu si čte Čtyřlístky. V Myšpulínových vynálezech vidí zlatý důl, proto vyšle do Třeskoprsk špióny s nejmodernější technikou, aby Myšpulínovi kradli nápady a poznámky. Myšpulín je zase zaneprázdněný, pro samé vynalézání nechce ani k obědu. Pak se Čtyřlístku zmíní o tom, že zrovna vynalézá ovladač mysli. Čtyřlístek druhý den pracuje na zahradě, špióni se proto přesouvají na vedlejší zahradu na třešeň. Sousedka ale špióna uvidí a vyžene ho za pomocí hafana. Špióni jsou ale neúnavní a ukradnou Myšpulínovi z laboratoře vše, co tam měl. Naštěstí zrovna jen spravoval staré rádio a ukradené papíry nebudou zlodějům k ničemu. Myšpulín chce dát ovladač mysli dohromady a Čtyřlístek se pustí do výroby. Šéf úřadu ztrácí trpělivost a jde Čtyřlístek navštívit. Sebere ovladač mysli a začne poroučet, pak se špiónem prchají. Sousedka pozná "zloděje třešní" a vyšle za ním Baryka. Lumpové se vzdávají a Myšpulín okamžitě vynález zničí.
427 Královna karnevalu
Královna karnevalu (Čtyřlístek 427, 2007)
napsala Martina Bobková (chybně uveden Petr Chvojka), nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 70 %
Fifinka si došívá svůj kostým na karneval, chce obhájit loňský titul. Kluci si jdou pro masky do půjčovny, kde potkají Fifinčinu soupeřku, která se už vytahuje, že tentokrát vyhraje. Myšpulín půjde za kouzelníka, Pinďa za mušketýra (sám sebe se bojí) a Bobík za vypaseného anděla. Fifinka si ušila nádherné šaty, půjde za princeznu. Fifi odchází do obchodu pro korále. Bobíkovi se zatím podaří Fifinčiny šaty polít kafem. Myšpulín umí prát, šaty jsou čisté, ale roztrhané. Pinďa umí záplatovat a Bobík zase maskovat nedokonalosti kostýmu záclonou. Fifinka je vyděšená, na karneval ale jde i s poničenými šaty. Na karnevalu je spousta masek a Fifinčina soupeřka si nenechá ujít příležitost, jak Fifinčin kostým ještě víc poničit (postrčí tanečníka a ten šlápne Fifi na šaty a kus se odthne, pošle děti s čokoládou a ty šaty zamažou, pak dokonce zapálí sirkami...). Fifinka vypadá nakonec zbědovaně, přesto ale vyhrává první cenu za propracovanou masku Popelky. Záškodnice má smůlu, zase nevyhrála.
428 Bobík táhne do boje
Bobík táhne do boje (Čtyřlístek 428, 2007)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Ocitáme se uprostřed slavné bitvy u Little Big Hornu. Náčelník Siouxů Bobík statečně přemůže generála Custera se svým praporem. Konec historické rekonstrukce. Bobík už se těší, že zítra zase potáhne do boje, tentokrát do bitvy na Bílé hoře, bojovat bude ve vojišti českých stavů jako velitel skupiny Moravanů. Bob jde spát brzo, do prohraných bitev chodí nerad. Přesto před usnutím přemýšlí, jak by to dopadlo, kdybychom tenkrát zvítězili. Ve snu už se bitva odehrává. Chrabrý velitel Bobík dokáže změnit dějiny a bitvu vyhrát. Za to je pozván na Hrad. Královnou je zrovna angličanka a Bobík jí nerozumí. Královna chce po vyhrané bitvě udělat v Praze anglický dvůr, celá Evropa bude mluvit anglicky. Bobík se vzbudí a je překvapen, že na něj kamarádi mluví anglicky. Obává se, že bitva byla skutečná a je z nás anglická kolonie. Kamarádi si ale dělali legraci, chtějí nenásilně donutit Bobíka, aby se zlepšil v anglické konverzaci. Bobík teď už doopravdy vyráží na Bílou horu.
429 Poprask v opeře
Poprask v opeře (Čtyřlístek 429, 2007)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Ředitel třeskoprského divadla si vybere Fifinku do opery Čert a Káča. Fifinku doporučil její učitel zpěvu a Fifi bude zpívat Káču bez konkurzu, na čerta se zkouška koná. Uchází se dvojčata Josef a Gaston Pěnkavovi. Když Josef roli dostane, Gaston se naštve. Myšpulín se na zkoušce podivuje nad jednoduchými efekty v kulise pekla a režisérovi nabízí své vlastní, sesynchronizované se zpěvem. Režisér je nadšen. Probíhá premiéra. Při přestávce odvede čert Fifinku na provaziště, prý to tak na poslední chvíli vymyslel režisér. Jenže za čerta se převlékl pomstychtivý Gaston a Fifinku na provazišti zamkne. Pinďu s Myšpulínem, kteří Fifinku hledají, zamkne Gaston v propadlišti. A Bobík zatím najde svázaného Josefa, který mu vše prozradí. Gaston ještě ke všemu natočí do orchestřiště vodu, aby premiéru znemožnil. Pinďa s Myšpulínem se dostanou z propadliště díky vyjíždějícím pekelným kotlům, Bobík si poddá Gastona a Fifinka nastupuje (naskakuje) do pekla z provaziště. Publikum je u vytržení a zvolává bravo. Ředitel děkuje Čtyřlístku za zachráněnou premiéru a předává volňásky do konce roku. Gastona si odvádějí čerti uvázaného do kazajky.
430 Z konce vesmíru
Z konce vesmíru (Čtyřlístek 430, 2007)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
U Blaťáku je prázdno, podle provozovatele všichni teď jezdí na prázdniny do zahraničí. Stejně tak sousedi Čtyřlístku jedou do Egypta. Čtyřlístek by taky rád někam vyrazil, na to si ale nejdřív musí vydělat a nastupuje na brigádu do třeskoprského raketodromu. Při čištění jediné rakety nešťastnou náhodou stroj nastartuje. Čtyřlístek vyráží přímo do vesmíru, kde je zastaven až srážkou s kosmickou lodí. Mimozemštanský kapitán trosečníky vezme na palubu a slibuje jim odvoz domů, až si to opracují (stará posádka vyhrála kosmický jackpot a utekla). Loď funguje jako turistické plavidlo a Čtyřlístek musí uklízet a obsluhovat hosty. Čtyřlístek se ale podívá na neznámá místa, zjistí, že ve existuje zábavní park ve volném vesmíru, ufonská zoo s nejpodivnějšími zvířaty, meziplanetární golf a podobně. Na konci vesmíru potká loď svou původní posádku (2 ufony stejné rasy jako kapitán), která už svou výhru utratila. Kapitán je už ale nechce, má přece nové zaměstnance. Ufoni se naštvou odvážou kotvící loď, která tak vodopádem málem spadne do vesmírného nekonečna, naštěstí jsou tam zábrany, loď se ale poškodí. Posádka má tak novou práci - opravovat loď. Čtyřlístek poví kapitánovi, že na Zemi už nejsou jen sopky a dinosauři, ale jsou tam rozumné bytosti a možnost turizmu. Nad Blaťákem se zjeví kosmická loď, provozovatel je nadšen zájmem mimozemských turistů, brzy je vyprodáno. Sousedi se vracejí z Egypta, Čtyřlístek si ale taky užil hezkou dovolenou.
431 Týden plný pohody
Týden plný pohody (Čtyřlístek 431, 2007)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek dostává dopis. Šéf hotelu Excelence v lázeňském městě Vodovary zve své hrdiny na návštěvu, rád by je blíže poznal. Čeká je týden plný pohody. Čtyřlístek pozvání přijímá a odjíždí do Vodovar. Tam už čeká limuzína a pak přivítání a ubytování v hotelu. Myšpulín ale najde prospekt "Čtyřlístkový týden". Celý týden se mají konat akce na podporu hotelu, hlavním propagátorem má být (nevědomky) Čtyřlístek. Všichni jsou naštvaní, ale aspoň autogramiáda musí proběhnout, nesmějí přece zklamat děti. Jenže na autogramiádě se žádné děti neobjeví, spíš lidi, kteří ani pořádně Čtyřlístek neznají. Nakonec se přeci jen ukáže Jirka s Luckou. Není jim umožněn vstup, Bobík se ale o to přičiní. Děti zvou Čtyřlístek k sobě do nedalekého tábora, Čtyřlístek jim ale sdělí, co je trápí. Děti na táboře vymyslí plán. Přestrojí se za reportéry a vyrazí do hotelu (proniknou snadno, stačí šéfovi namluvit, že otisknou do novin velký článek o hotelu). V apartmá se Čtyřlístek přestrojí do převleku dětí a nepozorovaně uteče pryč. Děti namaskované za Čtyřlístek míří na další akci - televizní rozhovor. Pak ale odhalí pravé tváře a prchají do tábora. Večer se v táboře koná táborák, všichni se baví. Je ale nutné umlčet zpívajícího Bobíka. Ráno se Čtyřlístek z novin dozví, jak neslavně to s šéfem hotelu a jeho reklamní pastí dopadlo. A Čtyřlístek si užije týden plný pohody na táboře.
432 Polní láhev
Polní láhev (Čtyřlístek 432, 2007)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek si na výletě prohlíží zpustlý zámeček, který patřil Damiánovi z Třeskoprsk. Byl to slavný válečník, který nebyl nikdy poražen, prý v tom byla nějaká kouzla. Čtyřlístek zamíří za starostou a sdělí mu, že by chtěl zámeček opravit, a to sám, když obec nemá peníze. Rozbíhají se práce. Pinďa seškrabává oprýskané stěny a narazí na nápis "Ve staré studni skrytá stará záhada". Pinďa do studny okamžitě vleze a najde tam polní láhev. Vyleze ze studny a láhev otevře. Z ní vyběhnou vojáci a okamžitě chtějí slyšet rozkaz. Pinďu nic nenapadne a tak musí za trest do láhve i s vojáky. Kamarádi hledají zmizelého Pinďu. Najdou malbu a Bobík potom i láhev. Z láhve vyběhnou vojáci včetně vojáka Pindi. Protože ani Bobík nevysloví rozkaz, sám Pinďa Bobíka do láhve vtáhne. Myšpulín chce záhadě přijít na kloub a zkusí seškrábat další kus malby. Vzkaz je opravdu delší: "Ve staré studni - v staré lahvi skrytá stará záhada: Kdo nevelí pohotově do zajetí upadá." Fifinka otevře láhev a vymyslí celou řadu úkolů souvisejících s úklidem a zvelebováním schátralého zámečku. Pinďa s Bobíkem jsou zakletí a dobrovolně by se vrátili do láhve. Myšpulín nařídí, aby Pinďa s Bobíkem zůstali, dál ho ale nenapadá, co by zavelel a skončí taky v láhvi. Fifinka prostuduje kroniku a zjistí, že v místnosti s nápisem dřív nestála kamna. Fifi kamna zbourá a za nimi najde další vzkaz: "Návod jak vzít kouzlo zpět. Hop do flašky a to hned!" Fifi otevře láhev, opravdové vojáky pošle zpět a před kamarády láhev zašroubuje. Zakletí se zlomí a všichni se radují. Zámeček je jako nový a Čtyřlístek tam bude pár týdnů dělat kastelány, pak ho čekají další dobrodružství. A polní láhev skončila zase ve studni, každý zámeček má mít svá tajemství.
433 Jde o čas
Jde o čas (Čtyřlístek 433, 2007)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Čtyřlístek sbírá lesní plody. Pinďa najde keř plný neodolatelných ostružin, pak ale někam spadne. Ostatní se za ním vydávají a rovněž se skutálí dírou ve skále. Vypadá to, že jen spadli, ve skutečnosti se ale dostali do pohádkového světa. Stráž vetřelce zatkne a odvádí na hrad. Král Rafael I. si myslí, že to jsou špehové prince Felixe, který království obléhá. Felix závidí královu synovi Rafaelovi II. princeznu Zlatovlásku, a hrozí, že vyplení celé království, pokud Zlatovlásku nedostane. Myšpulín v alchymistické laboratoři připraví kamenolep. V noci se s Bobíkem vydávají do tábora prince Felixe a tam přilepí všechny dělové koule dohromady. Ráno princ nařídí dělostřelecký útok, to ale nejde. Vojsko krále Rafaela I. vyžene Felixe. Čtyřlístek je vyznamenán a může si na hostině pochutnat na ovoci, které smí jíst jen královská rodina. Jen Myšpulín s díky odmítá. Ráno se Myšpulín potkává se stařičkým králem, k jeho překvapení je to ale Rafael II., který včera ještě byl mladým pánem. I Čtyřlístek (až na Myšpulína) podivně zestárnul. Král vysvětluje, že takto rychle stárne jen královský rod, tudíž Čtyřlístek do něj nejspíš patří. Myšpulín má lepší vysvětlení, na vině je ovoce. Pinďa zničehonic záhadně omládne, prý snědl tu lahodnou ostružinu, ještě měl jednu schovanou. Čtyřlístek z hradu prchne, natrhá si omlazující ostružiny a vrací se z pohádkového světa. Tam sice nemá královské ovoce, ale aspoň tam čas plyne jak je zvyklý.
434 Fifi na vdávání
Fifi na vdávání (Čtyřlístek 434, 2007)
napsala Martina Bobková, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek pomůže staříkovi na silnici, kterému došlo palivo. Za odměnu dostanou poukaz na týdenní pobyt v pohádkové zemi i s plánem cesty. Čtyřlístek se ubytuje v penziónu Perníček (perníkové chaloupce), ve které nesídlí ježibaba, ale recepční. Útulno tam ale moc není, zatéká ze střechy a otravně tam mňouká kočka. Druhý den se Čtyřlístek vypraví na zámek, z kterého odchází mnoho dívek. Princ zkouší ženám střevíček a náhodou padne zrovna Fifince. Fifi je odvlečena do komnaty, musí se stát princovou ženou. Fifi by měla pohádkový život, stejně se ale chce vrátit ke kamarádům, což je jí zakázáno. Kluci se snaží lstí Fifinku z věže vysvobodit, to se jim však nepovede. V penziónu vymýšlejí další plán. Bobík aspoň zklidní mňoukající kočku svou svačinou. Kočka se promění na pokrývače Jardu, kterého ježibaba zaklela za to, že varoval děti, aby nelezly na střechu perníkové chaloupky. Fifi dostává svatební šaty s vlečkou, kterou použije jako lano z věže. Vlečka se roztrhne, z přilehlé střechy ji ale zachrání pokrývač Jarda. Čtyřlístek prchá za zámku. Princ je sleduje. Myšpulín přesvědčí prince, že správnou ženou je recepční penziónu, vždyť jí také pasuje střevíc. Čtyřlístek z pohádkové země odjíždí se slibem, že se za rok zase vrátí.
435 Vesmírný kámen
Vesmírný kámen (Čtyřlístek 435, 2007)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Pinďa přichází ze školy se zprávou, že v noci budou padat meteority. Zajímá nebo znepokuje to celé město, jen Bobíkovi je nějaký létající kámen ukradený a jde si radši lehnout do postele a spát. V posteli je před meteority v naprostém bezpečí. V noci se objeví roj létajících kamenů. Jeden z nich prorazí Čtyřlístku střechu a vletí přímo do Bobíkovy postele. Bobík stačí uskočit, postel je ale zničena. Druhý den se u domu shromáždí sousedé a vymýšlejí si nejrůznější hloupé důvody, proč by měl velký vesmírný kámen patřit jim (já ho viděl první, já kvůli němu spadnul ze střechy, mně zničil postel). Čtyřlístek se rozhodne věnovat kámen starostovi, ten už bude vědět co s ním. V noci ještě Čtyřlístek překazí plány lupičů a další den už přinese kámen starostovi. Ten se na radu Čtyřlístku rozhodne (a shromážděnému davu pod radnicí oznámí), že kámen bude rozdrcen na prášek. Třeskoprská pošta vydá sérii známek a na každé bude trochu lesklého prachu z meteoritu. Každý tak bude mít doma kousek kamene. Filatelisté celého světa budou takovou známku chtít a Třeskoprsky budou slavné. Po čase jsou známky na světě a Čtyřlístek se raduje, že je na nich jeho domek, auto, a on sám. Čtyřlístek je slavný a za deset let se budou lidé o tyto známky prát.
436 Listovní tajemství
Listovní tajemství (Čtyřlístek 436, 2007)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Pinďa o prázdninách roznáší poštu. Pro Jardu Nováka nese červenou obálku. Jarda je ale druhý den nezvěstný. Pinďa odnáší další červenou obálku, tentokrát pro pana Slavíka, muzikanta z filharmonie. Pan Slavík najde v obálce červený bombón po kterém se promění v myš. Pinďa se k panu Slavíkovi vrátí, zapomněl si dát podepsat příjem doporučeného dopisu. V chalupě už ale nikdo není. Pinďa poví o dopisech Čtyřlístku, všichni tomu chtějí přijít na kloub. Další den má odnést Pinďa červený dopis pro souseda Jakoubka. Myšpulín chce obálku prozkoumat, dopis ale nepozorovaně sebere Bobík, sní přiložený bombón a promění se v myš. Krysař si ho pak přivolá do klece a u sebe doma mu dá do tlapek malý bombardón a s dalšími myšmi trénuje hudební vystoupení. Stále mu chybí myši do sboru, rozesílá další červené obálky. Myš Bobík jednu obálku nadepíše pro Čtyřlístek, snad se dovtípí. Fifinka si jen trochu lízne bombónu a změní se jí hlava na myší. Myšpulínův přípravek Antibestiárium ji ale promění zpět. V televizi dávají zprávy z cirkusového festivalu v Monte Carlu. Hraje tam jedinečný myší orchestr Maximus. Čtyřlístku dojde, že mezi zmizelými byli samí muzikanti (Jarda hrál na housle, pan Slavík na klarinet ve filharmonii a pan Jakoubek, pro kterého byl určen bombón, který snědl Bobík, hraje v dechovce na bombardón). Čtyřlístek odjíždí do Monte Carla. Cirkus Maximus zrovna slaví na pódiu obrovský úspěch. Čtyřlístek se přimotá na pódium a pomocí Antibestiária promění myši zpět v lidi. Zloduch, který lidi proměňoval, chtěl prý být dirigentem, ale měl spíš talent ke kouzelnictví. Zloduch utíká, Fifinka ho ale nechá, už se potrestal sám. Doma Bobík cvičí na bombardón. Pinďa se ptá, jestli nezbyl ještě jeden bombón, Bobíkova hra je k nevydržení.
437 Dokonalost sama
Dokonalost sama (Čtyřlístek 437, 2007)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Děti z města by si chtěly se Čtyřlístkem hrát, všichni jsou ale zaneprázdnění úklidem, sekáním dříví, prací na zahrádce a spravováním. Když Fifinka onemocní a nemá kdo vařit a uklízet, vyřeší to Myšpulín tak, že sestrojí Robofifinku, která je v mnoha ohledech lepší a výkonnější než opravdová FIfi. Robofifinka funguje opravdu moc dobře, zastane i dost práce ostatních členů Čtyřlístku, ale protože chce zvýšit efektivitu, sama si přes noc vyrobí Robomyšpulína. Myšpulín má vztek, robot je chytřejší než on sám. Robomyšpulín si vyrobí i Pinďu a Bobíka. Robotický Čtyřlístek je mnohem dokonalejší než ten opravdový. Čtyřlístek se cítí zahanben a aby nedělal ostudu, chystá se odjet na chatu. K domečku přicházejí děti a zase si chtějí hrát se Čtyřlístkem. Z robotů mají ale strach a stojí jedině o opravdový Čtyřlístek, který zastihnou na autobusové zastávce. Roboti poznají, že přese všechnu dokonalost děti milují originál. Děti si odvedou roboty do školy, tam mohou pomáhat v dílnách či na pozemku. A Robofifinka bude uklízet u Čtyřlístku, zatímco si opravdový Čtyřlístek bude hrát s dětmi.
438 Malé bílé strašidlo
Malé bílé strašidlo (Čtyřlístek 438, 2007)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Čtyřlístek se vrací autem z výletu. Všichni už se těší domů na Fifinčiny borůvkové knedlíky. Nedaleko je ale hrad Houska, a když jsou tak blízko, rozhodnou se tam zastavit. (Na hradě Houska už Čtyřlístek byl a dělal tam kastelány v příběhu Bílá paní.) K hradu vede čerstvě vyasfaltovaná silnice, raději jdou pěšky. Opodál je asfalt rozrytý, ale stopa rozhodně nepřipomíná pneumatiku. Z křoví se ozývá viník, upozorňuje ale Čtyřlístek, aby se nelekl. Z křoví vyleze malý duch usmolený od asfaltu, kterého se Čtyřlístek vůbec nebojí. Jmenuje se Strašík a na Housce straší, ale takhle zamazaný se na hrad vrátit nemůže, ostatní strašidla by ho vyhnala. Čtyřlístek vezme Strašíka domů. Pod duchnou není nic, jen neviditelné strašidlo. Normální prášek duchnu nevypere, pomůže Myšpulínův Flekomor, prací prášek druhé vylepšené generace. Duch je bělejší než kdykoliv předtím a všichni si konečně můžou povchutnat na borůvkových knedlících. V noci odveze Čtyřlístek Strašíka na hrad. Duch kvíli na cimbuří a bílá paní s rytířem obdivují, jak je Strašík čistoskvoucí.
439 Barborka
Barborka (Čtyřlístek 439, 2007)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek koupí na mikulášském trhu pro Fifinku barborky. Fifinka je dá do vázy a 2 dny před Štědrým dnem rozkvetou. Fifinka má v noci sen, víla Barborka jí řekne, ať jede zítra do Kutné Hory, ve stříbrném dole je poklad. Větvičku má vzít s sebou. Čtyřlístek tomu moc nevěří, ale hledání pokladu ho baví. Důl je zavřený, kouzelná větvička ale vrata otevře. V dole už čekají permoníci a chtějí Čtyřlístku cestu znepříjemnit. Permoníci udělají v celém dole tmu, Myšpulín má ale baterku. A když mu ji permoníci ukradnou, září ve tmě kouzelná větvička. Permoníci chtějí důl zatopit vodou. Víla Barborka dá Fifince džbán, do kterého se všechna voda vlije. Cesta končí u zavřených vrat. Větvička dveře otevře, za nimi je ale drak. Voda ze džbánku draka zchladí a drak se vypaří. Na konci cesty nejde Čtyřlístek stříbrnou sochu Barborky. Permoníci zavřeli vrata, z dolu se dá ale dostat poklopem na stropě, který vede přímo do Chrámu svaté Barbory. Čtyřlístek předvede faráři svůj objev. Čtyřlístek objevil sochu Barbory, patronky horníků. To byl poklad, který se v Kutné Hoře hledal po staletí.
440 Zvířata umí
Zvířata umí (Čtyřlístek 440, 2007)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Strýček odjíždí na dovolenou a Čtyřlístek se na týden stává pánem jeho statku. Čtyřlístek se má starat o zvířata, vůbec ale neví jak na to a zvířata mu to neulehčují. Kdyby tak zvířata uměla říct, co chtějí. To Myšpulína inspiruje a vytvoří přípravek, po kterém zvířata mluví. Čtyřlístek se se zvířaty spřátelí, protože je o ně dobře pečováno. Zvířata si ale časem všimnou, že si Čtyřlístek žije pohodlněji - jí lepší jídlo, pečuje o vzhled, dívá se na televizi. Zvířata jsou moc náročná, tak se Čtyřlístek odstěhuje z chaty pod stan a předstírá, že neumí mluvit. Zvířata se zkouší postarat se o sebe sama, dá jim to ale zabrat a jsou unavená. Čtyřlístek zvířata lstí přesvědčil o tom, že starat se o statek není legrace. Zvířata teď budou pomáhat při práci na statku. Když se strýček vrátí, přestane už Myšpulínův lektvar fungovat a zvířata neumějí ani mluvit ani pracovat. Strýček pochválí Čtyřlístek za to, že si vedli dobře. Čtyřlístek přijdede zase za rok.
sp2007-1 Trstínští rytíři
Trstínští rytíři (Čtyřlístek Speciál 1/2007)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Televize se rozbila zrovna když vysílají mistrovství světa. Čtyřlístek si jede koupit novou televizi. Přitom se mu za stěrač dostane letáček, že se dnes zavírá hrad Trstín, bude zima. Čtyřlístek neváhá a rozjede se na hrad. Jsou jedinými návštěvníky. Bobík si rozbalí televizi a zapojí, chce dosledovat zápas. Pak kastelán provází Čtyřlístek po hradě a vypráví o panu Trstenu z Trstic. Bohatým bral, chudým dával. Pan Trsten také pořádal pro chudé hostiny a kastelán pro Čtyřlístek také hostinu uspořádá. Čtyřlístek pak chce odjet, někdo ale rozbil auto. Kastelán řekne, že jednou za sto let se na hradě zjevuje pan Trsten se svým sluhou, aby viděli, jak se na hradě žije. Čtyřlístek může na hradě přespat. Kastelánovi se ztratí peníze z trezoru. Hradem se ozývá hluk. V hladomorně jsou dva muži ve starých hábitech a sledují televizi. Je to pan Trsten se sluhou, vůbec ale nejsou hodní, byli to loupeživí rytíři a na hradě za trest straší. Přiznají, že chtěli odjet autem, železný kůň nereagoval ale na údery bičem, tak ho zdemolovali. Loupežníci z hladomorny prchají, jenže právě odbíjí půlnoc. Loupežníci se vypařili, zůstaly po nich ukradené peníze z trezoru. Ráno se Čtyřlístek vydává v opraveném autě domů. Čtyřlístek v žertu upozorňují kastelána, aby dával pozor na rytíře, kteří se za sto let vrátí.
sp2007-2 Únos z Třeskoprsk
Únos z Třeskoprsk (Čtyřlístek Speciál 2/2007)
napsala Martina Bobková, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Učitel a pilot z planety Virgona odlétají na misi - přivézt novou školní pomůcku, znečišťovatele přírody ze Země jako špatný příklad. Cíl: Třeskoprsky. Soused Čtyřlístku Šíša zrovna pálí pneumatiky, že mimozemšťani ani nevidí na cestu. Ufoni se zastaví u Čtyřlístku. Porouchal se jim počítač a nevědí, koho mají ze Země vyzvednout. Čtyřlístek pošle ufony na ekofarmu, Myšpulín zatím spraví počítač, i když je předem jasné, že znečišťovatelem bude Šíša. Čtyřlístek Šíšu varuje, ten se bojí a chce se změnit. A i když někdy reptá a něco se mu nevede, naučí se od Čtyřlístku běhat, upotřebit odpad na kompost, třídit odpad, nahrazovat plastové předměty šetrnějšími dřevěnými, uvařit si domácí mýdlo, džem, zdravé jídlo, sportovat místo sezení u televize, vyčistit říčku od odpadků, vyrobit si vlastní elektřinu na Myšpulínově šlapadle a bavit se o večerech, když zrovna vypadne elektřina. Když chvíli Šíša váhá, stačí ho postrašit tím, že mu bude Čtyřlístek na Vigon psát. Šíša si taky zavyje s Bobíkem a jeho kytarou přebásněné písničky (Tygr leze škvírou, lev oknem, Šla Fifinka do zelí...), což kamarády moc nepotěší. Šíšovi se rozsvítilo v šíše a ufoni si ho nakonec natočí při sázení stromů jako správný příklad zacházení s přírodou. Záznam o ničiteli Země se totiž z počítače "vymazal".
sp2007-3 V začarovaném lese
V začarovaném lese (Čtyřlístek Speciál 3/2007)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Už je tma a Čtyřlístek ještě nedorazil z výletu k domovu. Už je na Blaťáckých loukách, ten les tam ale dřív nebýval. A zdá se, že v něm straší, přesto v něm přespí. Až ráno zjistí, že děsivé pařezy jsou umělé. V lese se objeví Teodor, majitel nové nedaleké atrakce Začarovaný les. Brzy se bude zábavní park otvírat. Horská dráha, autíčka a podobně jsou ale spíš strašidelná než zábavná. V řídicí místnosti si proto Čtyřlístek Teodora poddá. Jenže ten říká, že za nic nemůže a řekne Čtyřlístku, ať se schová. Do místnosti přijde druhý Teodor (opravdový, ten první je dvojče Teofil). Teodor se raduje, že Čtyřlístek vylekal, a zase odchází. Teofil Čtyřlístku vysvětlí, že si děti dělaly z Teodora v mládí legraci a tak se teď rozhodl strašit jiné děti. Čtyřlístek se to chce zarazit a vystrašit Teodora. To se mu pomocí zdánlivě samoobživlých atrakcí a strašidel podaří. Teofil pak zavelí předělat park na zábavní, stačí strašidlům změnit škleb na úsměv. Příští den park otvírá, vše se stihlo přebudovat. Pinďa se dokonce přestal (zas) bát strašidel.
sp2007-4 Květiny v domě
Květiny v domě (Čtyřlístek Speciál 4/2007)
napsala Martina Bobková, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Fifinka přinese od bylinkářky směs semínek, vypěstuje si krásné kytičky. Okamžitě je na záhonku sází. Myšpulín zrovna zkouší jak dobře opravil větrák, a zavane tak semínka ze zahrady přímo do domu. Další den se semínka uchytí a podél zdí začnou růst kytičky. Rostou ale příliš rychle a zabírají dost místa. Čtyřlístek si zavolá na pomoc botaniky. Ti to prohlásí za botanický objev a zahajují výzkum. Jsou to ničemové, co se chtějí díky kytičkám proslavit. Fifinka má zakázáno přesadit kytičky na zahradu. Kytičky jsou čím dál větší a už se nedá v domě skoro chodit. Botanici prohlásí dům za chráněnou přírodní rezervaci, zakazují rostliny trhat a vyhrožují obří pokutou. Zanedlouho je Čtyřlístek donucen, aby se z domu vystěhoval. Botanici se v opuštěném domě hádají, komu bude objev připsán a po kom se budou rostliny jmenovat. Kytky ale zničehonic uvadnou a protože už nemůžou badatelé dál zkoumat, tak domeček opustí. Čtyřlístek se může vrátit domů. Bylinkářka Čtyřlístku vysvětlí, že kytičky cítily příjemné prostředí, tak pěkně rostly. Když ale dům ovládli hádaví sobci a rváči, přestalo se kytkám dařit.
sp2007-5 Divoký oheň
Divoký oheň (Čtyřlístek Speciál 5/2007)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Sousedce se ztratil manžel Pepík. Před rokem objevil v muzeu zlatokopecké mapy a vydal se na Aljašku hledat zlatokopy, kteří by mu pomohli mapy rozluštit. Čtyřlístek slibuje, že Pepíka najde. Na Aljašce ho znají jako zlatokopa Joea, ten se ale už dávno ztratil. Zbyl po něm jen srub a koník Divoký oheň, kterého si vzal Hranáč, majitel posledního zlatého dolu na potoce. Hranáč je nepříjemný, vyhladovělého koně ale Čtyřlístku věnuje. Čtyřlístek luští mapu a stará se o koně. Čtyřlístek podle mapy hledá zlato, Hranáč se mu ale vysmívá. Čtyřlístku přijde divné, jak může Hranáč zároveň kopat zlato i trčet v hospodě. Čtyřka nenápadně prozkoumá Hranáčův důl a objeví v něm Pepíka jak kutá. Čtyřlístek málem Pepíka vysvobodí, objeví se ale Hranáč a všechny zavře ve zlatokopecké boudě. Přiběhne Divoký oheň a osvobodí Čtyřlístek i s Pepíkem. Hranáč s kumpány se ještě jednou pokusí o útok, když zrovna rýžuje Čtyřlístek v řece. Kůň ale zase pomůže - odkopne Hranáče přímo na skálu, z které se odlomí pyrit (používá se na těžbu mědi). Pepík najde štěstí při těžbě mědi, Hranáč skončí za mřížemi, Čtyřlístek se loučí s Divokým ohněm a vrací se domů.
sp2007-6 Malá mořská víla
Malá mořská víla (Čtyřlístek Speciál 6/2007)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek přicestoval do Dánska, Pinďa si chtěl doplnit školní výuku, zrovna brali Vikingy a slavnou sochu malé mořské víly. Vikingy už sotva potkají, sochu ale navštíví. Okolo sochy se motají dvě podezřelé osoby - tlouštík Carlos a sochař Leon, kteří chtějí očividně sochu ukrást. Myšpulín označí sochu svým vyhledávacím čipem a v případě nouze je tu podle pověsti vikingský král Gorm, který se probudí ze spánku, pokud se socha ocitne v nebezpečí. Zloději sochu opravdu ukradnou a odvezou do skladu. Leon má za úkol schovat sochu důmyslně pod kostičky lega. Při skládání odhodí ze sochy jakousi špínu, Myšpulínův čip. Zloději zajedou do Legolandu a přivezou nový exponát - Malou mořskou vílu z lega. Čtyřlístek zahájil pátrání, objevil se i Viking Gorm a spojí se se Čtyřlístkem při hledání. Čtyřlístek se díky čipu dostane až do skladu, kde objeví spoustu krabic od lega. A v Legolandu se zrovna dnes objevil exponát s vílou. Čtyřlístek si sochu prohlédne, zjistí že se pod kostičkami skrývá opravdová víla. Sochu zase označí a při čekání na zloděje si projde Legoland. Zloději si sochu ukradnou až v noci a odplouvají po moři, chytne je ale vikingská loď v čele s Gormem, kterého navigoval Myšpulín. Socha se vrací na své místo a zloději putují za mříže.
zc2007 Sůl nad zlato
Sůl nad zlato (zvláštní číslo, 2007)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 16 stran
V domečku se objeví vír, který vcucne Čtyřlístek do minulosti. Vynoří se u alchymisty Sendivoje v době panování císaře Rudolfa II. Sendivoj si chtěl přivolat pouze Myšpulína, aby mu pomohl objevit tajemnou hmotu budoucnosti. Myšpulín rád pomůže - pošle kamarády pro tolik soli, kolik se jen dá ve středověké Praze sehnat. Ze soli pak vyrobí chlór a s jeho pomocí epoxid. V budoucnu se z umělé pryskyřice vyrábět spousta věcí. Sendivoj se jde s expoxidovým výrobkem s vyraženým čtyřlístkem pochlubit císaři. Ten se však Sendivojovi i Čtyřlístku vysměje. Pinďa předvádí k čemu je dobrá tenisová raketa z umělé hmoty. Bohužel trefí míčkem císaře. Rudolf všechny nechá vyhodit, mají čekat doma na jeho rozhodnutí, co s nimi dál bude. Sendivoj pošle Čtyřlístek zpátky domů a sám vypije lahvičku s lektvarem, který ho má učinit neviditelným. Přicházejí stráže a Sendivoje vhodí do hladomorny. Sendivoj si spletl lahvičky, vypil elixír nesmrtelnosti. Zpátky v současnosti je Čtyřlístek pozván na exkurzi do chemičky. Průvodcem jim je inženýr Sendivoj, potomek alchymisty, který předběhl svou dobu. Určitě znal tajemství výroby chlóru ze soli, jinak by nevyrobil epoxidovou tabulku s vyraženým čtyřlístkem, který se dědí v rodině už 400 let. Pak se Čtyřlístek vydává na hrad Houska. S překvapením zjišťuje, že kastelánem je tam Sendivoj, který díky elixíru přežil do dnešních dní. Z hladomorny se dostal a dokonce podával Rudolfovi míčky. Rudolfovi se totiž tenis zalíbil a nechal si vystavět halu. Sendivoj uznává, že uměla hmota, kterou mu Myšpulín v minulosti představil, v současnosti vládne světu.
kk2007 Do hlubin času
Do hlubin času (komiksová kniha, 2007)
napsal Petr Chvojka, nakreslil Jaroslav Němeček, 32 stran, 30 %
Myšpulín vynaléza chronolet podle podkladů od ufonů (viz Létající talíře nad Třeskoprsky). Konečně se mu to podaří a Čtyřlístek přemýšlí, do jaké doby vyrazí. Fifinka chce odlet odložit, v sobotu mají jít pogratulovat tetičce. Chronolet zničehonic zmizel a Pinďa s ním. Bylo by velmi těžké určit, kde se ztratil, naštěstí se chronolet vrátí, ale bez Pindi. Chronolet měl nastavený automatický návrat, Pinďa ale asi vystoupil. Čtyřlístek se vydává po jeho stopách do minulosti. Ocitá se v horách, kde si Inkové stavějí pevnost a Pinďa pomáhá. Myšpulínův antigrav, který má náhodou po ruce, by jim jistě ulehčil práci. Inkové poznají v Myšpulínovi boha Virakoču a berou ho mezi sebe. Chronolet je ale nastaven na automatický návrat a Myšpulín to nestihne. Ostatní se snaží vrátit pro Myšpulína do roku 1492, objeví se ve správném roce ale jinde - na palubě plachetnice Kryštofa Kolumba. Čtyřlístek Kolumbovi prozradí, jak se dostat do Ameriky (a ne Indie) a jak vyléčit posádku, která má kurděje. Čtyřlístek se vydává do budoucnosti pro zásoby vitamínu C skrytého v kyselém zelí. Posádka je vděčná, už se chtěli vracet do Španěl. Čtyřlístek správně předpověděl datum objevení nové země a účastní se setkání Evropanů s americkými domorodci. Čtyřlístku je domorodců líto, ví, jak to s nimi dopadne. Čtyřlístek se vrací pro Myšpulína. Pevnost je už dostavená (díky antigravu) a může se odlétat. Pinďa ještě stihnul domorodce varovat, ať nemluví před Španěly o zlatu, a poradil kam schovat zlatý poklad. Čtyřlístek se vrací domů a užívá si důsledků objevení Ameriky - brambor, kukuřice, krocana. Pak si prohlíží knížku o dobývání Ameriky, hlavně o pevnosti Maču Pikču, která byla postavena s až neuvěřitelnou přesností, pro moderní vědu naprosto nepředstavitelnou. Čtyřlístek zanechal po sobě otisk v dějinách.
kk2007 Po stopách času
Do hlubin času (komiksová kniha, 2007)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 32 stran, 40 %
Čtyřlístek je na výletě na Řípu a Pinďa vůbec neví, co se tam podle pověsti stalo. Myšpulín mu to ukáže na vlastní oči při příjezdu domů.
O praotci Čechovi
Jeho časohled (dalekohled do minulosti) ukazuje, jak se kmen Čechů brodí bažinami při cestě pořád za sluncem. Čaroslav navrhuje jít za polárkou. Kmen ho poslechne. Čtyřlístek okamžitě nasedá do chronoletu, chce zabránit historickému omylu. Kmen se už brodí sněhem a Čtyřlístek ho přemlouvá, aby se vrátil zpátky. Vezmou Čecha (zástavou nechají kmenu Bobíka) a odlétají k Řípu, aby mu ukázali zem, kterou už kmen navštívil, ale Čaroslavovi se tam nelíbilo. Čech pozná, že je to země zaslíbená, zvěře a ptáků plná, medem oplývající... Při návratu do polární země přemluví svůj kmen, aby se do té krásné země vrátili. Nová domovina dostává jméno Čechy (a ne Čaroslávsko).
O Libuši a Přemyslovi
Čtyřlístek usměrnil historii a pročítá si další pověst - o kněžně Libuši. Když se ale podívá Pinďa časohledem, uvidí, že kněžna chce Čechy opustit, protože ji považují za špatnou vládkyni. Čtyřlístek musí zase vrátit historii do správných kolejí, kdo by založil Prahu! Zastaví kněžnu a doporučí jí, aby si našla ženicha. Čtyřlístek se vydává do Stadic pro Přemysla Oráče, prvního knížete prostého původu. Koná se svatba, Kazi je ale špatně. Spíš závidí, že její přisouzený ženich je louda, jakýsi místní silák Bivoj.
O Bivojovi
Čtyřlístek se s Kazi vydává chronoletem na Kazín a pak vyhledat Bivoje, který má podle proroctví skolit kance, trýznitele celého okolí, a svou silou Kazi uchvátit. Bivoj má ale kance jako domácího mazlíčka, tak se s ním vydává na Kazín na vodítku. Kazi je šťastná, že má statečného ženicha a Fifinka diktuje kronikáři, jak se to odehrálo podle pověsti. Dějiny zůstaly jaké jsou. Fifinka neví, jestli je to dobře nebo špatně.
ročník 2006příběhy - seznamročník 2008
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Spooky, Beware!Spooky, Beware! Sherryk HolmepesSherryk Holmepes Audio CDAudio CD Příběhy 2000Příběhy 2000 Štíplová slovenskyŠtíplová slovensky
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru