další články z kategorie Seznam starších seriálů
Kryštofek a Pidivízek Kryštofek a Pidivízek

píše Jaroslav Němeček (1, 3-6)
píše Vladimír Urban (2)
kreslí Jaroslav Němeček

počet dílů: 6
počet stran celkem: 7
ve Čtyřlístcích: 1-6 (1969)
1. Kryštofek a Pidivízek
Čtyřlístek (Čtyřlístek 1, 1969)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Klučinovi Kryštofkovi se zjeví duch Pidivízek a pustí mu v televizi pohádku. Tatínek ale posílá Kryštofka do postele. Duch udělá v televizi všelijaké poruchy a vina padne na Kryštofka. Kryštofek se vrátí k televizoru a předstírá opravu, ve skutečnosti spravuje Pidivízek. Tatínek má radost z opravené televize a dovolí Kryštofkovi pohádku.
2. Kryštofek a Pidivízek
Čtyřlístek mezi piráty (Čtyřlístek 2, 1969)
napsal Vladimír Urban, nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Rodiče očekávají návštěvu, Kryštofek je chce překvapit tím, že upeče bábovku. Kryštofek špatně pochopí instrukce jako utřít máslo (utírá hadrem) nebo dát do trouby (strká do trouby gramofonu). Mazlavá hmota k jídlu nebude, naštěstí je nablízku duch Pidivízek a přinese hotovou bábovku.
3. Kryštofek a Pidivízek
Čtyřlístek v tajemném hradě (Čtyřlístek 3, 1969)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Tatínek kárá Kryštofka, aby si nehrál, ale opakoval si počty do dvaceti. Pak se jde tatínek holit do koupelny a duch očaruje zrcadlo tak, že ukazuje odraz vzhůru nohama. Tatínek je vyděšen, ale Kryštofek zrcadlo naoko opraví, i když za vše může Pidivízek. Tatínek je uklidněn a pošle Kryštofka, aby si nejdřív šel hrát a až pak ať si zopakuje počty.
4. Kryštofek a Pidivízek
Čtyřlístek na divokém západě (Čtyřlístek 4, 1969)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Tatínek je dopálen z toho, že se Kryštofek prošel po právě natřené podlaze, i když byl upozorněn, aby do pokoje nechodil. Když má tatínek vzteky zavřené oči, duch Pidivízek vše napraví a podlaha je v pořádku. Tatínek nevěří svým očím.
5. Kryštofek a Pidivízek
Čtyřlístek dobývá vesmír (Čtyřlístek 5, 1969)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Zvoní budík a tatínek taky budí Kryštofka. Kryštofek si zacvičí ale pak znovu usne. Když jde tatínek Kryštofka znovu zkontrolovat, je dopálen, že ještě spí. Pak ale znovu zvoní budík a znovu je sedm hodin, i hodinky na ruce mu to potvrdí. Tatínek je tedy spokojen a Kryštofek ví, že to zařídil Pidivízek.
6. Kryštofek a Pidivízek
Čtyřlístek v polárních krajích (Čtyřlístek 6, 1969)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Kryštofek dostane ke snídani mléko, i když má radši kakao. Kryštofek se ohlíží po duchovi Pidivízkovi a nedá pozor, na ubrus se vylije mléko. Tatínek ho hubuje, ale pak duch tatínkovi cukne rukou, takže i tatínek vylije svou kávu. Tatínek s Kryštofkem vymění ubrus. A na zítřek slibí tatínek Kryštofkovi kakao.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Marcela ŠebestováMarcela Šebestová Rozhovor s M. ŠtíplemRozhovor s M. Štíplem Seriály ilustrátorůSeriály ilustrátorů Příběhy 1999Příběhy 1999 Krátké filmyKrátké filmy
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru