Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 1969
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 1969

19696 příběhů Čtyřlístku v roce 1969.

Čtěte také:
Čtyřlístek 1969
Který Čtyřlístek má číslo 4

001 Vynález prof. Myšpulína
Čtyřlístek (Čtyřlístek 1, 1969)
napsali Jaroslav Němeček a Vladimír Urban, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 80 %
Myšpulín se právě chystá studentům předvést tajemství svého objevu, který plyne ze vzorce 1+1=, Zádrhel mu ale prakem rozbije zkumavky a Myšpulínovi pokus nevyjde. Na Myšpulínovo místo nastupuje Zádrhel, který chce od Myšpulína získat jeho vzorec. Na Myšpulína jde s puškou, kterou způsobí výbuch v Myšpulínově domácí laboratoři. Myšpulín je odvezen do nemocnice, Zádrhel mu je ale stále nablízku, kdyby náhodou mluvil ze spaní. Na návštěvu do nemocnice přijde Fifinka a naplánuje výlet k Pinďovi a Bobíkovi do Třeskoprsk, kde by mohl Myšpulín v klidu pracovat. Později přijedou Myšpulín s Fifinkou ke srubu, Bobík s Pinďou po nich nejdřív ale střílí, protože si myslí, že je zase ohrožuje Zádrhel. Myšpulín celou noc vynalézá, a ráno předvede svůj nový vynález - hlídacího psa Vrtichvosta. Bobík si psa vyzkouší, zjistí, že Vrtichvost je rychlý a dokáže Bobíka dostat ze stromu svými řezacími kusadly. Na kopci záškodník Zádrhel uvolnil balvan, který se valí na srub. Vrtichvost balvan zničí a Čtyřlístek prchá v autě. Zádrhel vypustil přehradu a voda se valí na auto se Čtyřlístkem. Myšpulínovo auto je ale obojživelné. Připluje Zádrhel na loďce s dělem a žádá Myšpulínovy výpočty. Myšpulín předá Zádrhelovi kufřík, ve kterém je ale pěst na pružině, která shodí Zádrhela do vody. Čtyřlístek jde na vycházku s Vrtichvostem.
002 Bitva s piráty
Čtyřlístek mezi piráty (Čtyřlístek 2, 1969)
napsali Jaroslav Němeček a Vladimír Urban, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 80 %
Fifinka navrhne výlet v autě. Kluci se hádají, kdo bude řídit, až nakonec usedne za volant Fifinka. Fifinka ale zařadí zpátečku a s autem vjede do stěhovacího auta, jehož řidič se náhle probudí a ujíždí do přístavu, kde je auto naloženo na loď, která hned odplouvá. Náhle se ale objeví na moři pirátská loď Křivý stěžeň, která nákladní loď přepadne, přemůže celou posádku a kapitána přiváže ke stěžni. V podpalubí se zatím Čtyřlístek dostane ze stěhovacího auta a zjistí, že se nacházejí na lodi obsazené piráty. Fifinka odváže kapitána a Bobík vyřídí všechny piráty, kteří na své lodi prchají. Myšpulín nasadí Vrtichvostovi místo pily vývrtku a pustí ho po vodě směrem k pirátské lodi, která se potopí. Pirátský kapitán na voru je naštvaný z neúspěchu, loď a mužstvo fuč, kořist žádná, a doufá, že se se Čtyřlístkem už nepotká.
003 Prof. Myšpulín zasahuje...
Čtyřlístek v tajemném hradě (Čtyřlístek 3, 1969)
napsali Jaroslav Němeček a Vladimír Urban, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 80 %
Myšpulín jezdí s autem po lese a hledá ztracenou Fifinku. Vůz se mu porouchá a jde požádat o pomoc do blízkého hradu. Zkusí zazvonit, je to ale tlačítko na spuštění padacích dveří. Dva padouchové v brnění mu ale vstup nepovolí a dveře zavřou. Myšpulín odposlouchávacím přístrojem zjistí, že Fifinka je na hradě vězněna. Padouchové chtějí od Fifinky znát místo, kde Myšpulín ukrývá své vynálezy. Fifinka odporuje, tak darebáci přinesou dynamit s důmyslným časovačem, aby Fifince rozvázali jazyk. Myšpulín se rukama prohrabe k Fifince a vysvobodí ji dřív, než stačí dynamit vybuchnout. Padouchové zjistí, že Fifi je pryč a neúspěšně střílejí na Myšpulínovo auto. Nasednou tedy do tryskového draka a shodí na auto pumu. Auto se rozloží, což Myšpulína rozzlobí a sestřelí tryskového draka prakem. Myšpulín s Fifinkou přijdou k Pinďovi a Bobíkovi, na jejichž zahrádce se v bahně válí ti dva padouchové.
004 Bobík šerifem
Čtyřlístek na divokém západě (Čtyřlístek 4, 1969)
napsali Jaroslav Němeček a Ludmila Kolářová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 80 %
Pinďa zpívá u táboráku strašidelnou písničku, což se Fifince nelíbí. Bobík ale začne vyprávět svůj šerifský příběh... Když byl na divokém západě šerifem, vykradl Ohnivá bradka s kumpány - Mexičanem a indiánem banku. Šerifa střelba v bance probudí, když chce ale padouchy střelit, v kouři z bambitek se netrefí. Bobík naskočí na koně Barušku. Vzápětí ale zjistí, že mu Barušku vyměnili za divokého mustanga. Bobíkovi se podaří mustanga zkrotit a stíhá padouchy. Ohnivá bradka podpálí most přes Colorado, Bobíkovi se ale podaří projet přes most těsně před pádem mostu. Kumpáni zatarasí cestu balvanem a Bobík ho musí odpálit střelným prachem. Podle stop se dostane k chalupě, kde se právě padouchové dělí o lup. Bobík vyřídí indiána i Mexičana, Ohnivá bradka ale prchá na koni. Bobík koně zalasuje a lupič vletí z koně přímo do právě projíždějícího vlaku (lokomotivy). Bobík ale chytí do lasa komín lokomotivy a Ohnivá bradka se vzdává. Fifinka Bobíkovi nevěří, Bobík to chce dokázat a předvede, jak umí zacházet s lasem. Neumí - celý se do lasa zamotá a ostatní se mu smějí.
005 Vesmírný přízrak
Čtyřlístek dobývá vesmír (Čtyřlístek 5, 1969)
napsali Jaroslav Němeček a Ludmila Kolářová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 70 %
Pinďa si na zahrádce vyrobil raketu na pěnové hasicí přístroje pojmenovanou XYZ-1. Bobík se nabídne, že bude Pinďu ze Země řídit. Pinďa úspěšně odstartuje, nechá ale po sobě záplavu z hasicího přístroje. Pinďa doletí do vesmíru, kde zahlédne létající talíř. Bobík ztratí signál a běží za Myšpulínem, kterému sdělí, že Pinďa se ztratil ve vesmíru a že ho unesl létající talíř. Myšpulín vyšle Bobíka do vesmíru svým vynálezem - dělem Země-vesmír. Myšpulín se netrefí, tak se Bobík k létajícímu talíři přitáhne magnetem. V talíři je Zádrhel, který drží Pinďu v zajetí. Zádrhel zahlédne Bobíka a pošle svého kosmického robota, aby Bobíka na povrchu lodi zneškodnil. Bobík mrští po robotovi magnet, což robota přeprogramuje a začne přijímat Bobíkovy rozkazy - zneškodnit Zádrhela. Zádrhel se chce podívat, co se s robotem stalo, Pinďa ale do Zádrhela strčí a Zádrhel vyletí otevřenými dvířky do vesmíru. Bobík vleze do lodi a osvobodí Pinďu. Pinďa řídí talíř a podaří se mu s ním, i když ne zrovna měkce, přistát 2 km od Třeskoprsk, přesně jak původně plánoval přistát s lodí XYZ-1.
Poznámka: V tomto příběhu úplně chybí Fifinka.
006 Fifinka na severním pólu
Čtyřlístek v polárních krajích (Čtyřlístek 6, 1969)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 80 %
Fifinku už nebaví dělat klukům domácí putičku a přihlásí se do výpravy na severní pól, čímž chce dokázat, že i ženy jsou schopny něčeho takového. Fifinka se vydává na cestu balónem Emancipace, který se ale v bouři zřítí a Fifinka spadne do sněhu. Přijede medvěd na lyžích a pomůže Fifince ze sněhu. Fifi se ale medvěda lekne a omdlí. Medvěd ji odnese do iglú, kde ji dá čaj a nechá prospat. Fifinku probudí silný praskot - kra s iglú se utrhla. Fifi najde v iglú kajak, se kterým se vydává na další cestu, po chvíli ale už nemůže. Připluje tuleň, který jí pomůže kajak dotáhnout na pevninu a poradí jí, aby napnula na kajak plachtu a nechala vítr, aby táhl kajak po sněhu. Vítr ale brzy ustane, objeví se však pes, který dotáhne kajak s Fifinkou až na severní pól. Fifi mrzí, že ji to nikdo neuvěří, pes ale nabídne, že Fifinku na pólu vyfotí. To už začne být Fifince podezřelé, pak i to, že se na pólu kouří z komína. Pes vyhrabe díru do chatičky, ve které už čekají medvěd Bobík, tuleň Pinďa a pes Myšpulín, byli v převlecích. Fifi je nejdřív zklamaná, chtěla cestu na pól uskutečnit úplně sama, nakonec je ale ráda, protože bez pomoci by to opravdu nezvládla.
příběhy - seznamročník 1970
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Rendlík & HopíkRendlík & Hopík Komiksový králKomiksový král Stejnojmenné NěmečkovinyStejnojmenné Němečkoviny Příběhy 1980Příběhy 1980 Štíplová slovenskyŠtíplová slovensky
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru