Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 2014
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 2014

201428 příběhů Čtyřlístku v roce 2014.

Čtěte také:
Čtyřlístek 2014
Čtyřlístek Speciál 2014

561 Bernardýni zasahují
Bernardýni zasahují (Čtyřlístek 561, 2014)
napsal Tomáš Srb, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek vyrazil na výlet do švýcarských hor. Pobyt je příjemný, ale Fifince se ztratila peněženka s vyšitým čtyřlístkem. Prý zde poslední dobou řádí zloději. Čtyřlístek si nenechá zkazit náladu a jede na lyžích na výlet. Narazí na opuštěnou chatu, ve které si na chvíli odpočine. Za dřívím najde Pinďa pytel s nakradenými peněženkami, zloději jistě sídlí zde. Ale Fifinčina peněženka chybí. Pinďa jde ven pro vodu, v tu chvíli spadne na chatu lavina. Přes nezasypaný komín Pinďa kamarádům slibuje, že dojde pro pomoc. Pinďa cestou narazí na bernardýny záchranáře. Mezitím přijede k zasypané chatě horská služba a vysvobodí Čtyřlístek. Kvůli pytli s peněženkami je Čtyřlístek v podezření z loupeží. Pinďa s bernardýny zachrání cestou manželský pár, manželka spadla pod skalní stěnu. Manželka chce Pinďovi zaplatit, ale Pinďa bezpečně pozná Fifinčinu peněženku. Bernardýni pár svažou a s Pinďou dovlečou na policii. Praví zloději jsou polapeni a Pinďa s bernardýny jsou za hrdiny.
562 Nejcennější trofej
Nejcennější trofej (Čtyřlístek 562, 2014)
napsala Tereza Čeňková, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
V Soči se koná olympiáda a na Letné v Praze se také konají sportovní akce. Kvůli sněhovým závějím nemůže Čtyřlístek vyjet, naštěstí pomůžou Myšpulínovy doplňky pro auto - rozrážeč sněhu a pásová kola. Na Letné se nedá zaparkovat, Myšpulín zapne na autě vrtuli a Čtyřlístek se s autem přenese až před zapisovací stánek. Fifinka soutěží v krasobruslení. Jiná závodnice se svým přítelem považují Fifinku za nebezpečnou konkurenci, tak jí před závodem uvolnili šrouby na bruslích. Fifi při své jízdě spadne, Myšpulín ale náhodně natočil viníka, nečestná soupeřka je usvědčena a diskvalifikována. Pinďa soutěží v rychlobruslení. Myšpulínův Kluzák spray na uši pomůže, aby po nich vzduch klouzal raz dva. Pinďa remízuje s jiným soupeřem, se kterým se skamarádí a Pinďa ho pozve na trénink na Blaťák. Bobík má nastoupit k závodu v běhu na lyžích, ale není připravený. Kamarádi ho rychle ustrojí. Při závodě padne hustá mlha a Bobík se srazí s jiným závodníkem, který si poraní nohu a vypadne mu zub. Bobík mu neváhá pomoci, zub najdou a odnese raněného k sanitce. Bobík obětoval závod, místo toho vyhrává Čtyřlístek pohár za fair play, což je trofej nejcennější.
563 Tajemný věštec
Tajemný věštec (Čtyřlístek 563, 2014)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Myšpulín se v novinách čte inzerát na věštění z karet, koule a pořádání duchařských sezení a z nevědeckých klamů je naštvaný. Čtyřlístek chce zasáhnout, otevře si vlastní věštírnu a ukáže lidem, že jde o klam. Bobík se přestrojí za vousatého čaroděje-věštce a už přijímá první zákaznici, které doporučí zítra v poledne navštívit obchodní dům Labuť. Paní tak učiní a stane se stotisící návštěvnicí a vyhrává cenu. Při druhém pokusu se už Bobík musí splést, jinak se lidi nepoučí. Bobík poradí pánovi čísla, všechna padnou a muž vyhrává. To už chtějí věštce vidět davy. Čtyřlístek vpustí jen jednoho muže, kterému Bobík vyvěští velký nález, když bude kopat u tří dubů za městem. Muž tam najde zlatou sošku, pak ještě jiný člověk vybere Bobíkem vyvěštěný los a taky vyhraje. Myšpulín chce vrátit svůj profesorský dekret, ale aspoň by bylo na čase Bobíkova talentu využít ve svůj prospěch. Bobík jde do sázkové kanceláře a vsadí si tiket. Dav lidí vsadí stejná čísla, věštec se přece nemýlí. Poprvé se ale nepovede a naštvaný dav se srocuje u domečku Čtyřlístku. Tak se snad lidi konečně poučili.
564 Slůně Gaia
Slůně Gaia (Čtyřlístek 564, 2014)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
V pražské zoo se narodilo první slůně a Čtyřlístek ho musí vidět. Je to malá slonice Gaia, Čtyřlístek se s ní spřátelí. Čtyřlístek si všimne zvláštního týpka, který sundává zámek z vrat, to asi bude zřízenec. Druhý den se Myšpulín z novin dozví, že Gaia ze zoo utekla. Ve stejnou chvíli přijíždí do Třeskoprsk cirkus. Klaun komediant s malým slonem svolávají návštěvníky. Pak se prochází klaun po městě a pomocí slonova chobotu kradou různé věci, například jablka ze stromu Čtyřlístku. Čtyřlístek slůně bezpečně pozná a jde věc vyřešit. Klaun na prostranství předvádí různé triky a kouzla. Slůně svým chobotem sebere klaunovi kouzelný klobouk a Čtyřlístek ve správný okamžik se slůnětem prchá. V televizi se Čtyřlístek dozví, že komediant byl zadržen, protože během kouzla s kloboukem ukradl dobrovolnici náramek. Čtyřlístek míří se slonem na policii. Klobouk je plný šperků, klaun se brání, že vše je nedorozumění - vše bylo v plánu při konci triku vrátit, kdyby slon s kloboukem neutekl. Čtyřlístek je na klauna moc mírný a neprozradí, že slona ukradl a naloupené věci si chtěl nechat. Komediant slibuje, že se polepší. Čtyřlístek navrátí slona do zoo a dostane za to doživotní volňásky.
565 Asteroid
Asteroid (Čtyřlístek 565, 2014)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Myšpulín objeví asteroid velikosti slona, který za 14 dní narazí do třeskoprské radnice. Ani Káťa Hvozdíková z TV Oko Třeskoprsk, ani akademie věd Čtyřlístku nevěří. Čtyřlístek musí katastrofu odvrátit sám. Vezme s sebou rybářskou síť a v Myšpulínově novém raketoplánu vylétá do vesmíru. Pomocí sítě asteroid zachytí a odletí s ním až k Měsíci, bude tam zkrátka o kráter víc a může se jmenovat třeba Čtyřlístek. Přistání na zahrádce zničí Fifinčin záhon jahod. Pinďa v síti objeví malý kamínek, je to pravý diamant a celý asteroid byl tedy diamantový. Fifinka se o tom zmíní u kadeřnice. Reportérka Hvozdíková to zaslechne a udělá o tom reportáž do televize. Všechny televize zprávu přejmou a velmoci se můžou přetrhnout kdo se dřív dostane na Měsíc a získá vzácný veliký diamantový asteroid. Naštěstí je zrovna 1. dubna, Čtyřlístek proto může na tiskovce zalhat, že vše byl aprílový žert. A malý diamant přivezený z vesmíru Čtyřlístek prodá a peníze využije pro dobré účely - pro město nebo pro děti.
566 Dračí zub
Dračí zub (Čtyřlístek 566, 2014)
napsala Jana Netřebová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Strašidla z Bezzubu poslala Čtyřlístku telegram. Nevědí si rady s drakem Hubertem, který zešílel - chrlí oheň a strašně řve. To se Čtyřlístku nechce líbit, drak byl vždycky hodný. Myšpulín s sebou vezme svůj VPZ (vak poslední záchrany) a Čtyřlístek se v autě dopraví na hrad. Strašidla se draka bojí, drak poletuje ve vzduchu a stále chrlí oheň. Myšpulín sestaví létající vozítko a míří za drakem do vzduchu. Drak vysvětlí, že ho strašně bolí zub. Drak se nechá uklidnit a Myšpulín na zemi zjistí, že tesák vlevo nahoře bude muset ven. Myšpulín sestrojuje UTZ (univerzální trhač zubů), zatímco Fifinka s vílami nasbírá léčivé bylinky a s čarodějnicí udělají hojivý odvar. Myšpulínův trhač sestavený na prověřeném principu uvázání zubu provázkem okolo kliky a trhnutím dveří je připraven, Fifinčin odvar hotov. Zub vylítne drakovi z tlamy jako nic a po použití odvaru ani necítí bolest. Strašidla a hlavně drak děkují za pomoc. Čtyřlístek plánuje vystavit drakův veliký zub v muzeu, aby se na něj mohly podívat děti.
567 Zákon pouště
Zákon pouště (Čtyřlístek 567, 2014)
napsal Tomáš Srb, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek se ubytoval v africkém hotelu, má v plánu přejít poušť a dojít až k Viktoriiným vodopádům. Pinďa zaslechne dva mizery, který připravují v poušti něco nekalého. Další den vyráží Čtyřlístek na velbloudech do pouště. V poušti dva mizerové zasypali studnu, prý je voda závadná. Myšpulín provede chemický rozbor a zjistí, že voda je v pořádku. Přijedou dva beduíni a chtějí se napít. Myšpulín tvrdí že voda je v pořádku, mizerové opak. Nasypou něco do vědra, a jeden k dvojice beduínů pocítí při pití strašné pálení. Čtyřlístek prý porušil druhý zákon pouště - kdo nabízí zkaženou vodu, bude bez milosti vyhnán do pouště. Čtyřlístek se potácí pouští, Myšpulín vylučuje, že se s vodou mohl zmýlit. Čtyřlístek se snaží podle kompasu najít cestu k civilizaci a pořídit si vodu pomocí sluneční destilace. Po dlouhém pochodu narazí na stejného beduína jako dřív. Muž už se nezlobí, mizerové se podřekli, že vodu ve vědru sami zkazili. Měli plán jak dovážet ke studni vodu z města a nechat si za to platit. Porušili první zákon pouště - nikdy nenič zdroj pitné vody, protože nevíš, kdy ho sám budeš potřebovat. Mizerové byli donuceni studnu zase vyčistit a byli vykázáni. Čtyřlístek se očistil a může se zase napít.
568 Chrám slunce
Chrám slunce (Čtyřlístek 568, 2014)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek navštívil Machu Picchu, ale průvodce už volá k odchodu. Zítra je 1. srpna, začíná incký nový rok a přijede i král. To Čtyřlístek musí vidět, proto se ubytuje u zdí a bude pozorovat. Na dobrou noc vypráví Myšpulín historii místa. Pevnost byla založena okolo roku 1450 k ukrytí královského pokladu před španělskými dobyvateli. Ukryto bylo tak dobře, že se dodnes nenašlo. Čtyřlístek v noci zaslechne, jak se šaman s pomocníkem dohadují. Zakryjí kameny jedno z oken v chrámu slunce, aby starý král zase nenašel poklad. A příští rok už bude králem zvolen šaman. To musí Čtyřlístek překazit. Další den přijde do pevnosti procesí s králem. Ve chrámu se král s šamanem opět marně snaží pomocí krystalu vyjevit místo ukrytí pokladu. Zakročí Čtyřlístek a přemůže šamana. Čtyřlístek ale znesvětil chrám svou přítomností a má být shozen do skalnaté řeky. Čtyřlístek se snaží zachránit, radí králi odstranit kameny z okna v chrámu. A opravdu, procházející paprsek se odrazí od krystalu a ukáže místo na nedaleké skále. Tam jsou skalní dveře a v nich vzácný zlatý poklad. Šaman se pokusí ještě krále otrávit, ale i to mu Čtyřlístek překazí. Král chce nechat zrádného šamana, který se chtěl chopit královského trůnu, shodit do řeky. Fifi ale poradí, že to je zbytečné, vše dobře dopadlo. Místo toho bude šaman jako průvodce vyprávět turistům o své zradě a Fifinka upeče králi výbornou bábovku. Čtyřlístek musí domů, ale zůstane v kontaktu s králem prostřednictvím internetu.
569+570 Pinďa maminkou
Pinďa maminkou (Čtyřlístek 569+570, 2014)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
Čtyřlístek pomáhá hajnému Kolouškovi stavět budky u Blaťáku, aby se zde po letech usídlily kachny. Podaří se, ale kachní maminku poraní pes nebo kuna, tak se Čtyřlístek ujme nevylíhnutých vajec. Po měsíci se v Myšpulínově umělé líhni vyklubou káčata, která jako první spatří Pinďu a proto ho považují za maminku. Pinďa se role zhostí, ukazuje 9 káčatům jak pít, jíst, plavat a dokonce i létat (pomůže Myšpulínovo rogalo). Na zimu by měly táhnout na jih a samy se k houfu kachen nepřipojí. Takže zase musí pomoci Pinďa, tentokrát v ultralehkém letadélku letí s kachnami k Nilu, zatímco Čtyřlístek ho doprovází v servisním voze po zemi. Po cestě se musí ještě vypořádat s rysem, větrnými elektrárnami a lovci, než dorazí po několika týdnech do teplých krajin. Příští rok už zase Čtyřlístek staví budky. A vrátily se i Pinďovy kachny, přesně na oslavu dne matek.
569+570a Vlkodlak
Pinďa maminkou (Čtyřlístek 569+570, 2014)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
V TV Třesk a Prsk se Čtyřlístek dozví, že v kokořínských roklinách řádí vlkodlak, spatřila ho paní Polívková při sběru hub. Kastelán blízkého hradu tvrdí, že se zde už 100 let vlci neobjevili. Čtyřlístek záhady miluje, a dnes v noci bude úplněk, kdy se vlkodlaci probouzejí nejčastěji. Pinďa s Fifinkou zůstanou pozadu v základním táboře, Bobík s Myšpulínem provedou noční průzkum a rozmisťují fotopasti. Bobík spadne do jámy, je to past na vlky. Překvapí ho tam strašlivě vyjící stvoření. Je to malý pejsek Brouček, patří paní Polívkové. Myšpulín oba vytáhne a dá vyhladovělému pejsku najíst. Kluci pokračují v pátrání. Narazí na vykácený les a oheň, u terého se dva dřevorubci radují, jaký skvělý vymysleli plán. Vyhnali lidi v přestrojení za vlkodlaka a teď můžou nerušeně kácet a prodávat cizí dřevo. Navíc jim měl pomáhat dotvářet atmosféru vyjící pejsek, který každým dalším dnem o hladu vyl hlasitěji. Kluci se vrátí ke kamarádům a vymyslí plán. Bobík zavyje a naláká tak falešného vlkodlaka. Ten chce vědět, co to má za konkurenci ve strašení a chytí se do vlčí pasti. Čtyřlístek zajistí druhého dřevorubce i chlapíka, který si chtěl dřevo koupit. Přivolaná policie darebáky zatkne. Čtyřlístek vrátí pejska majitelce a Myšpulín z nastražených fotopastí zjistí, že se do Polomených hor nakonec vrátili opravdoví vlci, snad se jim tam bude líbit.
571 Oživlé muzeum
Oživlé muzeum (Čtyřlístek 571, 2014)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Pinďa se těší na zítřejší zahájení výstavy v muzeu loutek. Bude tam k vidění vzácná loutka hadí královny se zlatou korunkou. Tedy aspoň se říká, že korunka je opravdu zlatá a posázená pravými diamanty. Čtyřlístek se rozhodne si to zjistit přímo u pramene. V muzeu je uvítán hlídačem. Slavnému Čtyřlístku klidně ukáže expozici už dnes, výstava je na zítřek už připravená. Čtyřlístek si může prohlédnout klasické loutky, maňásky a marionety, i modernější nafukovací nebo na dálkové ovládání. K vidění jsou vidět i obří loutky, do kterého se vejde celý člověk. Nejzajímavější ze všeho je ale hadí královna se zlatou korunkou, loutka je za ochranným sklem. Čtyřlístek se z legrace obleče do velkých loutek, zatímco Bobík se jde posilnit před muzeum. Mezitím se do muzea vetře zloděj. Sváže hlídače, rozbije ochranné sklo a ukradne vzácnou loutku. Čtyřlístek se snaží zloděje vystrašit ve svých kostýmech a dopadnout za pomoci různých loutek. Zloděj ale stejně prchne ven, kde narazí na Bobíka. Ten zloděje chytí, ale loutka se rozbije. Zloděj zjistí, že ve skutečnosti není korunka zlatá, ale ze dřeva. I za nepovedenou zlodějinu si policisti lumpa odvádějí. Hlídač slibuje Čtyřlístku, že do zítřka rozbitou loutku slepí, nikdo nic nepozná. Bobík dodává totéž jako klasik: Svět chce být klamán.
572 Zachraňte Dina
Zachraňte Dina (Čtyřlístek 572, 2014)
napsal Radim Krajčovič, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Po velké noční bouřce se Čtyřlístek vydává na houby, místo toho ale najde pod vyvrácenou borovicí velké vejce. Čtyřlístek si ho odnese domů, kde se z něj vyklube malý triceratops - býložravý dinosaurus z doby křídy. Takový objev si nelze nechat pro sebe, Čtyřlístek jede i s Dinem do muzea za profesorem Vykopávkou, na něj je spoleh. Profesor potvrdí, že je to opravdu triceratops, chce ale ještě chvíli zkoumat o samotě. Místo toho ale zavolá svému kamarádovi, který je nadšený - s opravdovým dinosaurem vydělají spoustu peněz. Pinďa přistihne profesora s kumpánem, jak prchají i s Dinem v autě pryč. Čtyřlístek je okamžitě stíhá v autě a brzy také dostihne, ale Dino lumpům z auta vypadl a někam odběhl. Lumpové i Dino zamířili do dinoparku, který je přes noc prázdný. Zatímco se lumpové pohybují mezi vystavenými mechanickými dinosaury, Myšpulín zapne v řídicím centru ovládání a pořádně mizery obživlými ještěry vystraší. Lumpové prosí o odpuštění a až příliš hodný Čtyřlístek zostuzenou dvojici po uklizení způsobeného nepořádku pustí. Dino se našel, vyspával u mechanické figuríny triceratopsí matky. Živý dinosaurus přímo v dinoparku je světová senzace. Malému Dinovi je v parku lépe, než by mu bylo u Čtyřlístku a děti baví si s ním hrát. Ale přes zimu si Čtyřlístek nechá Dina doma, postaví mu vlastní domeček. A už zítra vyrazí na pátrání po dalším vejci, teď třeba tyranosauřím.
573 Ostrov z rákosu
Ostrov z rákosu (Čtyřlístek 573, 2014)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek pokračuje ve své výprave po Peru (viz Chrám slunce). Pluje v rákosových člunech po jezeře Titicaca, chce si prohlédnout ostrovy z rákosu. Obyvatelé ostrova jsou přátelští, ale smutní, protože piráti z kamenného ostrova Amantani zajali náčelníkova syna a žádají výkupné. Bobík to tak nenechá, sám se vypraví na kamenný ostrov a žádá propuštění zajatce, sám ale skončí s malým klučinou zavřený v domě. Bobík se vysvobodí komínem, právě ve chvíli, kdy si pirátští indiáni domlouvají, jak ho obětovat bohům. Bobík s náčelníkovým synem prchají v člunu z ostrova, piráti slibují odvetu. Na rákosovém ostrově mají radost, ale musí se připravit na příjezd pirátů. Myšpulín představí svůj účinný samostříl Kaťan, se kterým snadno zneškodní pirátské čluny. Piráti chtějí uzavřít mír, kamenný a rákosový ostrov k sobě vždy patřili. Po společné hostině připraví nově spřátelené kmeny i turistickou atrakci po obou ostrovech. Mise Čtyřlístku zde končí.
574 Čarokuchařka
Čarokuchařka (Čtyřlístek 574, 2014)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek při oblíbených toulkách lesem překročí bludný kořen a ztratí se. Natrefí na hostinec U Čarokuchařky, ve kterém hostinská čarodějnice pláče, protože kuchařka odešla do důchodu. Čarodějnice vařit neumí a vyčarované jídlo nevoní a nechutná, což si Bobík vyzkouší. Kluci doporučí Fifinku na záskok, i když Fifi nikdy nevařila čarobaštu. Čarodějnice má radost a letí svolat hosty. Čtyřlístek se probírá čarodějnými knihami, hledá recept. V každé kniha je karta s červeným čudlíkem, po jehož zmáčknutí se objeví čarokuchařka Šebestíková a osobně radí s recepty. Čtyřlístek se musí vypravit na čarodějnou zahrádku plnou přerostlých podivných plodin a zvířat (kukrlík, křemenáče, ředkev, listy kopřivnice, velehrášek, trklík nebo hašamuší vejce...). Když má Čtyřlístek všechny přísady, stačí aby v kamnech zatopil dráček. Vaření je trochu nepředvídatelné, takže těsto uteče. Odbije půlnost, vrací se čarodějnice a její hostě. Všichni strávníci jsou nadmíru spokojeni a chtějí si Čtyřlístek v hostinci nechat. Čtyřlístek prchá, překročí společně bludný kruh a objeví se 30 kilometrů od domova. Čarodějnice je smutná, ale Čtyřlístek jí nechal v kuchařské knize vzkaz - vařit se může naučit každý, stačí jen chtít.
575 Kobra je dobrá
Kobra je dobrá (Čtyřlístek 575, 2014)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
V Třeskoprskách se koná bleší trh s mezinárodní účastí. Čtyřlístek také nakupuje. Od orientálnce pořídí Fifinka proutěný košík s víkem za kačku. Dva zloději využili liduprázdného města a ukradnou z muzea vzácnou čínskou vázu. Nedopatřením spustí alarm, tak se běží vmístit do davu na bleší trh a vázu na chvíli odloží u stánku s hrnci. Váza padne do oka Myšpulínovi a za stovku si ji od prodavačky koupí. Zloději se shánějí po své váze, prodavačka lituje, už ji má Čtyřlístek. Doma Fifinka vaří ovocné knedlíky a Pinďa cvičí na flétnu. Z košíku se vyplazí kobra a zblajzne všechny knedlíky. Chvíli je v podezření Bobík, ale pak Myšpulín objeví v košíku nebezpečnou kobru, která naštěstí tancuje přesně jak Pinďa píská na píšťalku. Kobra se nevrátí do košíku, ale do vázy, ale to nevadí. Večer jdou tři do kina, Pinďa čučí doma na fotbal. Toho využijí dva zlodějíčci. Pinďu přepadnou a sváží a vezmou si vázu. Pinďa dosáhne na flétnu a začne hrát. Z vázy vyskočí kobra. Zloději se vylekají a schovají se do napuštěné vany v koupelně. Kobra osvobodí Pinďu, který zavolá na zloděje policii. Kamarádi se vracejí a podivují se, co se to doma děje. Policie vysvětlí, že váza byla ukradená v muzeu. Hrdinou dne je Pinďa a nový domácí hlídač Čtyřlístku. Kobra je dobrá, poslechne na slovo, kam se hrabe pes.
576 Zádrhelův zádrhel
Zádrhelův zádrhel (Čtyřlístek 576, 2014)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek se vrací autem z nedělního výletu, když kolem prosviští na své motorce pirát silnic Zádrhel. Se svou motorkou skončí v rybníku, protože mu došel benzín. Potají se přiblíží na benzínku, načerpá palivo a zmizí bez zaplacení. Pumpař je naštvaný, to se stalo už poněkolikáté. Na benzínce je zrovna Čtyřlístek a vydává se společně s pumpařem za Zádrhelem. Zádrhel se skryje u rybníka, kde se koupe spousta lidí, tam si ho nikdo nevšimne. Motorku schová do vysoké trávy a hledá vhodné přestrojení. Po několika nezdarech si musí pořídit malé plavky v půjčovně. Jde se potápět do vody, aby nebyl vidět. Jenže Bobík si Zádrhela všimnul a vydává se za ním pod vodu. Zádrhel ale stejně unikne. Čtyřlístek najde Zádrhelovu motorku, stačí si u ní počkat. Na koupališti začínají hasičské závody. Zádrhel se jde převléknout do makety hořícího domu zrovna ve chvíli, kdy závodníci dům cvičně hasí. Zmáčený Zádrhel utíká ke své motorce, kde na něj číhá Čtyřlístek. Pumpař mu ji vrátí, až Zádrhel zaplatí. Protože je Kazimír bez peněz, musí si dluh odpracovat.
577 Cukrárna U Terezy
Cukrárna U Terezy (Čtyřlístek 577, 2014)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Bobík si nejdřív pochutnává na rakvičkách v cukrárně U Tobiáše a pak si ještě nemůže vynachválit čokoládu od konkurenční cukrářky Terezy na druhé straně náměstí. Bobík přinese několik tabulek i pro kamarády, kterým čokoláda také moc chutná. Myšpulín na internetu zjistí, že Terezina prababička odjela na rok do latinské Ameriky a přivezla si odtud tlustý sešit receptů na výrobu čokolády. V Třeskoprskách měla cukrárnu, která po její smrti zanikla. Až teď pravnučka Tereza cukrárnu obnovila. Za Terezou přijde Tobiáš a chce koupit recept na výrobu čokolády. Tereza prababiččin recept, který našla na půdě, neprodá ani za nic. Nepomůžou ani Tobiášovy výhružky, že zlý duch cukrářů jí zkazí všechnu čokoládu. Čtyřlístek si příští den jde k Tereze pro další úžasné druhy čokolády. Jenže čokoláda se vůbec nepovedla, chutná odporně. Tereza prosí o odpuštění a slibuje do zítřka nápravu. Při vaření čokolády spatří, jak jí oknem někdo v bílých rukavicích přimíchává něco do nejnovější várky. Čtyřlístek slíbí Tereze pomoc při číhání na zlého ducha cukrářů. Brzy odhalí, že za vším je Tobiáš, který chtěl historkou o duchovi Terezu vystrašit. Poslední zkažená čokoláda chutná úžasně, Tobiáš ji chtěl přesladit medem. Takový recept nevymyslela ani prababička. Čtyřlístek navrhne cukrářům, aby své síly spojili. Po nějaké době mají Třeskoprsky cukrárnu U Terezy a Tobiáše, která je vyhlášená široko daleko a Bobík v ní pomáhá jako čestný ochutnávač.
578 Červený leopard
Červený leopard (Čtyřlístek 578, 2014)
napsala Eva Pitrová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
V mezinárodní soutěži cukrářů vyhrává Fifinka se svým dortem první cenu - zájezd na ostrov koření Zanzibar. Čtyřlístek se vypraví na cestu a ubytuje v hotelu. Bobík si hraje na drsňáka a odmítá moskytiéru, čehož ráno lituje. Čtyřlístek navštíví místní muzeum se vzácnou soškou červeného leoparda, symbolem Zanzibaru. I když je zakázáno fotit, jeden kníráč fotí sošku v jednou kuse, tak si Myšpulín taky jeden obrázek udělá. Později se Čtyřlístek v televizi dozví, že byl leopard ukraden. Myšpulínově fotce byl i podivný fotograf, Čtyřlístek podle obrázku zahajuje pátrání. Na trhu slibuje jeden prodavač Bobíkovi, že mu poví, kde podezřelého viděl, když si koupí hromadu mastí na svůj poštípaný obličej. Masti Bobíkovi brzy pomohou a stejně tak i informace, že podezřelý mířil na pláž. Kníráč ukryje sošku v tajné jeskyni pod pláží a volá šéfovi, že si ji může vyzvednout. Čtyřlístek přepadne šéfa a zachrání i leoparda. Místní policie děkuje za pomoc s polapením zločinců a nalezení leopada. Za odměnu dostává pytlík silného, ale léčivého zanzibarského koření. Na trhu se dá koupit hodně sladkostí, ale žádný dort. Fifi zkusí upéct svůj dort a nechává místním ochutnat. Těm chutná, ale opravdu nadšení jsou až ve chvíli, kdy na Bobíkovu radu přidá Fifi do dortu darované pálivé koření. Fifi je smutná, že místním dort nechutnal, kamarádi ji utěšují, že každá země má své chutě a proto Čtyřlístek jezdí do ciziny, aby je poznával.
579+580 Hračky z půdy
Hračky z půdy (Čtyřlístek 579+580, 2014)
napsala Tereza Čeňková, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 40 %
Letos je tuhá zima, Čtyřlístek musí odvézt jídlo pro zvířátka v lese. Tam se ale Pinďovi sklouzne noha a moc ho to bolí. Myšpulín zaveze Pinďu do nemocnice (když není místo na parkovišti, vyletí Myšpulín s autem na heliport). Pinďa dostane sádru a zůstane doma sám, zatímco kamarádi jdou bruslit na Blaťák. Pinďa uslyší z půdy divné zvuky. Sice se bojí, ale jde se podívat. Na půdě jsou obživlé hračky (panenky, čert, vláček, medvídek, ježibaba a spousta dalších). Protože jsou rozbité a Čtyřlístek si s nimi už nehraje, hrají si aspoň spolu. Později přijdou domů ostatní a slíbí hračkám, že je opraví. A hlavně jim splní hlavní přání - aby si s nimi děti hrály. Čtyřlístek uspořádá loutkové divadlo, sál je nabitý dětmi. Loutky není potřeba vodit, když jsou obživlé, ale Fifinka jim musí napovídat, neumějí text. Hračky popletou pohádku o perníkové chaloupce a Jeníček s Mařenkou strčí do pece Fifinku, dětem se ale hra líbí. Čtyřlístek pak rozdá dětem dárky - jsou to opravené hračky z půdy. Děti i hračky mají velkou radost, prožijí spolu skvělá dobrodružsrtví.
579+580a Zkamenělý koráb
Hračky z půdy (Čtyřlístek 579+580, 2014)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
Aby Blaťák neohrožovaly sinice, provádí Čtyřlístek na rybníku sběr vzorků vody. Přižene se velká bouře, říčka Šuměnka se vylije ze břehů a protrhne i hráz, kterou nechal postavit Karel IV. Vlna přenese Čtyřlístek přes hráz až do bažin u zkamenělého korábu, což je skála, jmenuje se Jestřábí, a vypadá jako loď. V bažinách narazí Čtyřlístek na mluvící bahenní drny, které si tam klidně spí už po tisíc let, ale jsou rády, že si můžou zase popovídat. Vyprávějí o Vikingu Rudovousvi, který přepadal přístavy, až obchodníkům došla trpělivost a uzavřeli spolek na zničení tyrana. Viking se svým korábem prchal proti proudu Labe až se schoval na říčce Šuměnce. Piráti se mu rozutekli a koráb zkameněl. Teď tam ale drny každý úplněk vidí světlo, možná si duch Rudovouse čte v mapách a hledá cestu domů. Protože je zrovna úplňková noc, vydává se Čtyřlístek na průzkum. Skála má schody a okna a z vrchního se svítí. Čtyřlístek tam objeví kluka, je to Rudolf Vikind z Třeskoprsk. Prý jeho prapředek byl Rudovous a teď tu ve starých mapách, které se dědí po generacích, snaží najít cestu k pokladu. Čtyřlístek to vyluští za něj, protože mapa z roku 987 už moc nesouhlasí se skutečností, jen skála je na svém místě. V podzemí skály najde Čtyřlístek truhlici, ale po otevření se všechny zlaté mince promění v prach, určitě byly zfalšované. Čtyřlístek i s klukem se vybrodí bažinou od skály. Myšpulín bahno prozkoumá a zjistí, že je to prvotřídní rašelina. Čtyřlístku to vnukne nápad postavit bahenní lázně. Po nějakém čase se opravdu lázně otevírají a Čtyřlístek je první, kdo si bahenní koupel dopřává.
sp2014-1 Tajná mise
Tajná mise (Čtyřlístek Speciál 1/2014)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran
Čtyřlístek ve vesmíru zkoumá hvězdokupu, když náhle přiletí asteroid, se kterým se raketa srazí a všichni dopadnou na povrch Marsu. Z meteoritu vypadne zelený mimozemšťan, byla to maskovaná loď, které se porouchala spojka. Ufon slibuje, že raketu Čtyřlístku opraví, na Marsu má malou základnu - pod zemí přímo pod Pinďovýma nohama. Ufon připraví pohoštění a jde opravovat. Pinďa se zamaže a hledá koupelnu. V jedné místnosti narazí na lidské bytosti uvěžněné v skleněných trubicích. Mimozemšťan je naštvaný, že se mu hosti courají po základně a zavře je. Myšpulín naštěstí dokáže dveře na heslo otevřít a Bobík osvobozuje lidi z trubic. Byli to ale jen androidi, napodobneniny člověka. Ufon přizná, že roboty vyslal na Zem, aby pozorovali tamější život, je to stejné jako když lidi posílají do vesmíru družice. Jenže teď, když je vše prozrazeno, nechce ufon pustit Čtyřlístek domů, místo toho ho chce zavézt na svou vzdálenou planetu. To mu Bobík příslibem násilí rozmluví, mimozemšťan v meteoritu prchá a volá domů, že průzkum Země ukončuje. Centrálním vypínačem zneškodní Myšpulín všechny špionážní roboty na Zemi. Raketou letět nelze, naštěstí je na základně ještě jeden řiditelný meteorit, kterým Čtyřlístek doletí domů. Zatímco chce Myšpulín prozkoumávat mimozemskou technologii, ostatní už si pochutnávají na Fifinčiných buchtách.
sp2014-2 Překvapení v opeře
Překvapení v opeře (Čtyřlístek Speciál 2/2014)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran
Bobík se těší, že do Třeskoprsk přijede dona Matrona, operní zpěvačka. Bobík falešně zpívá, naštěstí mu Fifinka hodí do pusy vánočku a je klid. Dona Matrona slavnostně otevírá budovu opery. Starosta třikrát zaklepe na základní kámen, ze kterého vyletí duch a ten začne se svou kouzelnou hůlkou okamžitě škodit. Vrcholem všeho je, že donu promění v kámen a sám převezme zpěvaččinu podobu, aby si mohl večer zazpívat při představení. Bobík sebere zakletou zpěvačku a s kamarády jde domů vymýšlet plán. Myšpulín na internetu zjistí, že duch ukradl hůlku černokněžníkovi, aby si přičaroval skvělý hlas a mohl zpívat v opeře. Černokněžník ale ducha našel a proměnil v kámen. Vysvobodit ho mohlo jen trojí poklepání na kámen. Myšpulína napadlo, jak sebrat duchovi hůlku a přemoci ho. Do kamene zakletou Matronu umístí na jeviště opery, bude se hrát Rusalka a to je přece u vody, nic nebude nápadné. Při představení se kámen odrazí přímo do hlavy ducha proměněného ve zpěvačku. Upadnutou hůlku sebere Myšpulín a zvrátí veškerá kouzla, která duch napáchal. Pak promění ducha v kámen a Bobík hůlku zničí. Dona Matrona se chce odvděčit, Bobík by věděl jak - zazpívat si s ní na jevišti. Bobík je strašlivě falešný a Fifinka běží pro vánočku, aby mu zase zacpala pusu.
sp2014-3 Do hlubin oceánu
Do hlubin oceánu (Čtyřlístek Speciál 3/2014)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran
Čtyřlístek lenoší na lodi u moře. V nejbližším přístavu kotví jen jeden rybář, chvástá se, že jako jediný správný mořský vlk umí zvládat místní vlny, zatímco ostatním se lodi potopily. Čtyřlístek se na moři nebojí. Za chvíli k jeho lodi připluje rybář se svým poskokem. Obrovské vlny smetou Čtyřlístek do oceánu, naštěstí se umí loď proměnit na ponorku. Čtyřlístek se vydává ke dnu za tajemnými zvuky. Narazí na kouzelnou jeskyni, kde je sucho a dá se dýchat. Tam je ke skále přikován Poseidon, bůh moře. Někdo ho ve spánku přikoval ke skále a ukradl mu kouzelný trojzubec. Čtyřlístek v ponorce pátrá po zlatém trojzubci, Myšpulínův detektor hledá zlaté kovy, najde ale jen spoustu potopených pokladů. Čtyřlístek se s nepořízenou vrátí za Poseidonem. Myšpulína napadne, že trojzubec musí mít kapitán rybářské lodi a dělá s nimi velké vlny. Aby je zase nesmetl do moře, promění Poseidon Čtyřlístek na mořské tvory. Proměněný Čtyřlístek se vrhne na rybáře s jeho poskokem a přitáhnou ho k Poseidonovi. Bůh moře má zase svůj trojzubec, mizery promění na mořské houby a bude s nimi vytírat podlahu. Čtyřlístek věnuje místním rybářům zlaté poklady, aby si mohli koupit nové lodě. A pak Čtyřlístek zase lenoší.
sp2014-4 Bramborová pohádka
Pohádkový svět (Čtyřlístek Speciál 4/2014)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran
Čtyřlístek se chystá k jídlu, když k němu najednou podlahou proleze obří brambora. Je to začarovaná Červená karkulka, zlý černokněžník proměnil všechny pohádkové bytosti v brambory. Fifi si k pohádkových knížkách ověří, že je to bohužel pravda. Prohrabanou dírou se Čtyřlístek vydává do pohádky na pomoc. Přes dobře chráněnou cestu se vyhrabe na vrchol kopce, kde sídlí černokněžník. Je z něj taky brambora. Za vše prý může kouzelný hrníček na obloze, který metá blesky a proměňuje všechny na brambory. Kouzla na odčarování zapomněl, místo mozku má bramboračku. Křišťálová koule prozradí, že viník je v perníkové chaloupce, což je nedaleko. Černokněžník věnuje Čtyřlístku kouzelný deštník na ochranu před blesky z hrnečku. Čtyřlístek vpadne do perníkové chaloupky. Tam naříká Otesánek, on všechno nechtěně způsobil. Chtěl si uvařit bramborovou kaši v hrnečku vař. Strčil do hrnečku bramboru, jenže kouzlo se nepovedlo, hrníček vybouchl, zvětšil se, začal metat blesky a proměňovat na brambory. Stačí přece zakřičet "hrnečku vař" ale Bobík neuhne blesku a promění se v Bramborobobíka. Pinďa si půjčí létající koště a zavolá heslo na hrníček pěkně zblízka. Kouzlo je zrušeno, pohádková říše je zachráněna. Černokněžník nabízí splnit jakékoliv přání. Fifinka žádá, aby jim spravil probouranou podlahu ale pěkně bez kouzel. Černokněžník u Čtyřlístku spravuje a říká, že bez kouzel je práce těžší ale zábavnější. Fifi chce naučit Karkulku bramborové knedlíky, ale dívka nechce brambory už ani vidět.
kk2014 Záhada zamčené skříně
4 detektivní příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2014)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
Myšpulín opět vyhrál cenu za nejprodávanější knihu, tentokrát to byl titul Odhalené záhady historie. Spisovatel Kropáček je naštvaný, ale jeho knihy se zkrátka neprodávají a nejsou dobré. Myšpulín říká kamarádům, že psát knihy o historii je hračka, když má k dispozici stroj času. To ale slyšel i Kropáček. Čtyřlístek načapá v kůlně zloděje, který stihne utéct. Zaparkovaný chronolet se neztratil, tak je všechno v pořádku. Další den ráno přijede ke Čtyřlístku paní Zelená. Žádá o pomoc, z vedlejšího bytu, kde bydlí pan Horáček, se v noci ozývaly divné zvuky a ty pak náhle ustaly. Pan Kropáček neotvírá dveře a policii to nezajímalo. Čtyřlístek záhadu jistě vyluští. Kropáčkův byt je zamčený, tak Bobík vyrazí dveře. Kropáček není nikde k nalezení, jen stopy bot vedou k zamčené skříni. Bobík ji chce s rozběhem otevřít a náhle zmizí. Ostatní jdou Bobíkovi na pomoc a skončí v pravěku. Podle pohozených bombónů Čtyřlístek pozná, že je na stopě Kropáčkovi. Než ho ale najde, stihne se spřátelit s veselým mamutem. U ohně mává Kropáček mobilem, prohlašuje se za kouzelníka a přikazuje dvěma pralidem jít ulovit živého mamuta. To už přijde Čtyřlístek a Kropáček má co vysvětlovat. Spisovatel ukradl z Myšpulínova chronoletu časostroj a namontoval do skříně, proto mohl cestovat do minulosti. Kropáček zve Čtyřlístek do jeskyně, ale pak nechá dvěma pramuži zavalit kamenem vstup. Pralidi zatím ulovili kamarádského mamuta, který i když je svázaný na zemi, dokáže odvalit balvan a osvobodit Čtyřlístek. Mamut pleskne chobotem Kropáčka přes hlavu a ten z toho omdlí. Čtyřlístek pak hoduje s pralidmi, ale naučí je mamuty nejíst, to jsou kamarádi, lepší je zelenina a ovoce. Pomocí dálkového ovládání se Čtyřlístek vrátí do Kropáčkovy skříně. Když se Kropáček probere, Čtyřlístek se mu snaží namluvit, že vše byl jen sen. Kropáček nevěří a rozeběhne se do skříně, z které už Myšpulín vymontoval časostroj. Kropáček se praští do hlavy a uznává, že to asi byl vážně jen sen. Paní Zelená se o Kropáčka postará a Čtyřlístek se jde najíst, z cesty časem vyhládne.
kk2014 Zlatý skarabeus
4 detektivní příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2014)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
Čtyřlístek si chce v zimě zaletět do teplých krajin a vybere si Egypt, tam se dá navíc vyřešit několik záhad. Myšpulín má známého ředitele v egyptologickém muzeu v Káhiře, studoval s ním na Oksvordu. Čtyřlístek odlétá do Egypta a seznámí se tam s ředitelem, který je nešťastný. Ztratil se exponát zlatého skarabea, kterého teprve před týdnem koupili za obrovskou sumu od neznámého nálezce. Ten si přál, aby se exponát uchovával v chladu. Jednoho dne se skarabeus vypařil ze zamčené místnosti. Čtyřlístek tomu přijde na kloub, nechá se přes noc zavřít v muzeu, ale kromě nefungující klimatizace nic neobjeví. Čtyřlístek jde pátrat k vykopávkám. Od místního si nechají popsat tajemného nálezce. Čtyřlístek podle toho bezpečně pozná Zádrhela a vydává se podle jeho stop do pouště. U sfingy se Bobík propadne do podzemních chodeb. Tam se probudí mumie faraóna, který je neštastný, že mu někdo ukradl skarabea. Čtyřlístek slíbí, že ho vypátrají. V poušti se přižene písečná bouře. Čtyřlístek se schová, ale nedaleko volá o pomoc Zádrhel. Padouch musí přiznat, že muzeu sice prodal opravdového skarabea, ale pak ho nenápadně zaměnil za ledovou repliku. Nikdo by nic nepoznal, kdyby fungovala klimatizace. Utržené Zádrhelovy peníze vrátí Čtyřlístek muzeu a skarabea faraónovi. Zádrhel unikne žaláři, ale musí zametat na chodbách muzea písek. A Čtyřlístek vyřešil další záhadu.
kk2014 Stopy vedou do cirkusu
4 detektivní příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2014)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 40 %
Holčičce Alence se ztratil pes Alík. Čtyřlístek s ní jde na policii, ta má ale plno práce s hledáním zlatého primátorského řetězu, který se ztratil ze zamčené svatební síně. Čtyřlístek pátrá na vlastní pěst. Po pár falešných stopách zjití, že v cirkuse Eldorádo, který právě přijel do města, má být i drezúra psů. Čtyřlístek ale na představení Alíka nespatří, zato při průzkumu maringotek najde v seně primátorský řetěz. Čtyřlístek ho nechá na místě a jde pátrat na radnici na místo krádeže. Najde tam dvoje stopy rukou, některé jsou i na podlaze. Určitě to byla opice z cirkusu a její komplic klaun. Do prvního patra by akrobati přeskočili z nedalekého stromu hravě. Alenka je zklamaná, že se pejsek ještě nenašel, a jde pátrat do cirkusu. Opička má na ruce srdíčko z Alíkova obojku. Opice zavře Alenku do maringotky. Čtyřlístek jde do cirkusu za opicí a tentokrát najde i Alíka. Přivedou policistu a odhalí i unesenou Alenku, po které už policie pátrá. Najde se řetěz, pes i Alenka, jenže za vše může opice a za tu odpovídá principálka. Madam Eldorádo vysvětlí, že opice se opičí a chce mít jako ona pěkné šperky a psy na drezúru. Opice vyskočila do místnosti na radnici při vylepování plakátů. Na místě se našly dvojí otisky rukou, protože opice mají dvě pravé a dvě levé ruce. Principálka si bude dávat na opici větší pozor a Alenka děkuje Čtyřlístku za rozluštění záhady.
kk2014 Pátrání po Hubertovi
4 detektivní příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2014)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
Galerie Sama a Toma v Poďousích nevydělává. Tom přivede Němce, který dobře zaplatí za zajímavý obraz. Dvojici napadne ukrást obraz svatého Huberta, který je zasazený ve skále ve Skalním městě. Malíř Barvička bude mít zítra v třeskoprské galerii výstavu, chce stihnout ještě namalovat jeden obraz - právě ze Sklaního města. Udělá si fotografii, aby mohl malovat v klidu v ateliéru. Nedaleko se zrovna Čtyřlístek vydal na houby. Po cestě je málem porazí auto. Pinďa zrovna fotil kamarády, takže může z fotky na displeji fotoaparátu pozná, že to byl Sam z Poďous. Doma se Čtyřlístek z rádia dozví, že byl ukraden slavný obraz svatého Huberta. K Hubertovi se váže pěkná legenda a hlavně pověra, že krádež přinese zloději neštěstí. Čtyřlístek jde za malířem Barvičkou, který potvrdí, že u skal byl, ale udělal si jen foto, zítra bude k vidění obraz podle té fotky na výstavě. Tam Čtyřlístek jasně pozná siluetu Sama, malíř udělal fotku náhodou přesně ve chvíli loupeže. Čtyřlístek se vypraví do Poďous do Samovy galerie. Sam má ale jasné alibi, rozvážel v autě obrazy, takže klidně mohl být i na fotce Čtyřlístku. Myšpulín si prohlíží obrazy v galerii, hledá jeden veliký 60 x 60 cm. Najde přesně tak velký s nějakou čmáranicí, kterou Myšpulín strhne a pod ním je slavný obraz. Pro zloděje si přijede policie. Lumpové se přiznají a skončí ve vězení. Svatý Hubert už se do skal nevrátí, místo toho půjde do muzea a ve Skalním městě bude jen kopie, kterou namaluje Barvička.
ročník 2013příběhy - seznamročník 2015
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
J. Čehovský (K. Ladislav)J. Čehovský (K. Ladislav) Svatopluk HrnčířSvatopluk Hrnčíř KalendářeKalendáře Příběhy 1990Příběhy 1990 Kauza Černá sobotaKauza Černá sobota
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru