další články z kategorie Detaily ve Čtyřlístku
Čtyřlístek a Mikuláš
sestavil chrz

Čtyřlístek a Mikuláš Mikulášské příhody Čtyřlístku.

Článek zohledňuje jen příběhy do roku 2010.

Čtěte také:
Čtyřlístek a Vánoce
Čtyřlístek a Velikonoce


Ať žije Mikuláš (in 189, 1991)
Čtyřlístek soutěží v kulturním domě o nejlepší mikulášské masky. Ve svém týmu má bláznivého staříka, který o sobě prohlašuje, že je opravdový Mikuláš. Soutěž Čtyřlístek s Mikulášem nevyhrají, mají prý příliš obyčejné masky. A to i přesto, že ten stařík je vážně pravý Mikuláš.

Bobíkova kuchařka (in Sp5/1994)
Krátký příběh. Čtyřlístek mrzne a hladoví na horské chatě. Přiletí Mikuláš s čertem a andělem a rozdávají dárky. Bobík zlobil a tak dostává od čerta brambory a uhlí. Zatímco kamarádi dostali pěkné dárky, které jim ale teď nejsou k ničemu, Bobíkův dárek všechny zachrání. Čtyřlístek si může zatopit a udělat brambory na loupačku.

"Já budu Mikuláš!" (příběh #34 in Vlasta 50/1994)
Čtyřlístek roznáší mikulášskou nadílku. Aby byl čert hrozivější, vyleze si Pinďa na Bobíka a vytvoří tak vysokého pekelníka.

Co odnesl Mikuláš (in 237, 1995)
Myšpulín vynalezne epochální vynález Energotron - vypadá jako opasek a dodává člověku mocnou enegii. Tři lumpové vymyslí, jak užitečný vynález ukrást. Přestrojí se za Mikuláše, čerta a anděla. Při návštěvě je doma jenom Fifinka, kterou lumpové omráčí. Kluci se vydávají hledat zlodějského Mikuláše, jenže po městě jich chodí spousta. Naštěstí má vynález dálkové ovládání, tak si jej i se zloději přivolá k sobě.

Nesnáze s nadílkou (in Sp8/1996)
Čtyřlístek na horách zajišťuje mikuláškou nadílku, můžou vytvořit dokonce dva týmy. Stačí chodit ve dvojicích, protože čertů už místní dost. Za čerty chodí dva místní rošťáci a provádějí různé lumpárny. I Čtyřlístku zavaří, když ukradnou Myšpulínovy důmyslné aerosaně. Ale protože je neumějí řídit, daleko nedojedou.

"Jak oslavíme Mikuláše?" (příběh #142 in Vlasta 50/1996)
Bobík s Pinďou se nemůžou dohodnout, kdo půjde při Mikuláši za čerta. Nakonec se zamaskují za jednoho vysokého a dozajista strašlivého čerta, děti budou určitě příští rok hodné.

Čertova babička (in 293, 1999)
Z pekla uteče čertovská bába a najde si práci jako suplentka v Pinďově třídě. Večer chodí Mikuláš a Čtyřlístku donese jakési brikety. Když s nimi Fifinka zatopí, ukáže se, že to nebyly brikety, ale čertova vajíčka a z nich se vylíhly tři čertíci, kteří v domečku škodí. Ani Myšpulínem vyvolaný satan nechce nezbedníky vzít do pekla. Naštěstí je tu čertovská bába, která čertíky zkrotí.

Rok se Čtyřlístkem (in Sp8/2000)
Krátký příběh. U Čtyřlístku se objeví čáp, který si poranil křídlo a nestihl odletět do teplých krajů. Pomáhá v Třeskoprskách kde může a o Mikuláši létá s dárky.

Pozor, zlý pes (in 325, 2001)
Čtyřlístek se ujme opuštěného psa, kterému dá jméno Hrom. Čtyřlístek začne být najednou terčem fórků, jejichž původce je neznámý. Po mnoha trapasech, které si Čtyřlístek vytpí, přistihnou při vymýšlení nemístných žertů psa Hroma. Najednou se objeví Mikuláš a zjistíme, ze Hrom je čert. Mikuláš dá proto Čtyřlístku mimořádnou nadílku za svatou trpělivost s čertovským psem.

Fifi andělem (in 361, 2003)
Fifinka je bezmezně hodná, trpělivá a laskavá, prostě anděl. Když přijde Mikuláš, pro Fifinku přinese největší dárek - vezme si ji s sebou do nebe. Ale i v nebi je příliš hodná a pustí i čerta skrz nebeskou bránu. To je ale přestupek, Fifince jsou odebrána křídla a je svržena dolů. Fifinka se probudí doma na posteli a zjistí, že vše to byl sen. Čtyřlístek se převleče za mikulášský tým a vyráží do ulic, Fifinka samozřejmě jako anděl.

Mikulášská punčocha (in 459, 2008)
Zasedá městká rada. Jako jedno číslo programu je i návštěva Mikuláše a čerta, kteří vybírají od lidí veškeré cennosti, nejspíš to bude nějaké kouzlo. Pan radní dokonce přihodí obecní pokladničku, ať to stojí za to. Jenže čert zhasne a i s Mikulášem se vypaří. Policie najde na ulici jediného Mikuláše s čertem - Bobíka a Pinďu, kteří špatně trhali kalendář a obcházejí tak už 4. prosince. Prokázat jejich nevinu je úkolem Myšpulína a Fifinky, kteří nakonec vypátrají, že vše zosnoval pan radní, aby zakryl, že peníze z městské pokladničky prohrál v automatech.

Fifi plete punčochu (in kniha, 2009)
Brzy přijde Mikuláš a přinese dárky. Fifinka uplete obrovskou punčochu, do které se vejde hodně dárků.

Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Máme doma slůněMáme doma slůně Historie / ZajímavostiHistorie / Zajímavosti DVD a Blu-rayDVD a Blu-ray Rexík a ČtyřlístekRexík a Čtyřlístek Večerníček ČtyřlístkuVečerníček Čtyřlístku
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru