další články z kategorie Nečtyřlístkový Němeček
Klokánkovy příhody

Klokánkovy příhodyPříběhy Klokánka ze stejnojmenného časopisu nakreslil Jaroslav Němeček a napsala jeho manželka Lucie Polívková, jeden díl má většinou 2 strany.
Seriál vycházel jen v prvních 15 číslech (v letech 1981-1985), 16. číslo neobsahuje žádný komiks a v 17. čísle nastupuje úplně jiný Klokánek nakreslený Milošem Kánským a napsaný jinými autory.
Seriál vypráví o příhodách Klokánka, jeho přátel (krokodýl, prase, kočka, opička, žirafa, medvěd a další) a ošetřovatelů z jedné zoologické zahrady.


Čtěte také:
Klokánek (časopis)
Další sběratelské publikace a předměty (Němeček) (puzzle s Klokánkem)
Omalovánky (Němeček) (omalovánky s Klokánkem)
Spooky, Beware! (seriál s Klokánkem z časopisu R+R)

1. Klokánek hledá kapsu
Hrajeme si s Klokánkem (Klokánek 1, 1981)
napsala Lucie Polívková (neuvedena), nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
V zoo říká maminka svému Klokánkovi, že dnes už bude obědvat jako dospělí. Jenže Klokánek chce mlíčko, tak vyskočí mamince z kapsy a uteče. Klokánek si žádá mlíčko od kravičky, ale je to bizon, který Klokánka vyžene. Pak se ještě Klokánek připlete do cesty lvovi, naštěstí ho zachrání slon. Klokánek pláče, ztratil maminku i kapsu. Slon Klokánkovi poradí, ať zaskočí k ošetřovateli. Klokánek ošetřovatele v jeho pracovně nenajde, a protože se blíží noc, ubytuje se v kapse jeho montérek pověšených na věšáku.
2. Klokánek a lupiči
S Klokánkem od jara do zimy (Klokánek 2, 1981)
napsala Lucie Polívková (neuvedena), nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Do zoo se v noci vloupají lupiči a chtějí ukrást papouška. Pro ptačí zob se vlámají k ošetřovateli, kde spí klokánek. Ruch ho ale probudí, rychle sebere vidle a nažene zloděje do prázdné lví klece. Ráno má ošetřovatel radost, jakého má výborného pomocníka.
3. Klokánek hraje kuličky
Klokánkovy nápady (Klokánek 3, 1982)
napsala Lucie Polívková, nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Před klecí se zvířátky hrají tři kluci kuličky. Klokánek se zvířátky si chtějí zahrát, kluci se jen ošklivě pošklebují. Klokánek dostane nápad - Myška dobrovolnice se podhrabe pod klecí přímo do důlku, kam kluci cvrnkají kuličky. Kluci se diví, kam se kuličky poděly, a diví se ještě víc, když na ně vytryskne s důlku voda. Za to může slon, který prostrčil tajnou chodbičkou chobot. A teď si zahrají kuličky zvířátka.
4. Klokánek pomáhá opičce
Cestujeme s Klokánkem (Klokánek 4, 1982)
napsala Lucie Polívková, nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Klokánek chce přečíst zvířátkům pohádku, jenže zaslechne pláč. Klokánek vyzkoumá, že pláče opička, kterou klaun nutí, aby trénovala výstupy. Klokánek klauna napadne za to, že nutí opičku, aby se učila. Sám pak opičce ukáže, že se nemusel nic učit a přesto umí lasovat, žonglovat a metat salta. To si ale jen myslí. Opička se směje jak je Klokánek nemotorný a navrhuje, aby akrobacii trénovali společně.
5. Klokánek v pohádce
S Klokánkem do říše pohádek (Klokánek 5, 1982)
napsala Lucie Polívková, nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Klokánek přišel na návštěvu za opičkou do cirkusu. Opička by chtěla být v pohádce. Což není pro klokánka problém, na to má kouzelnou skleněnku. Opička ale zjistí, že v pohádkách je nebezpečno, jednou vlk, podruhé drak... Nejlepší bude, když se oba vrátí domů ke svým přátelům, tam jim bude nejlépe.
6. Klokánkovy dárečky
Klokánkovy dárečky (Klokánek 6, 1982)
napsala Lucie Polívková, nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Klokánek si všimne zabaleného dárku na cestičce. Když se po něm napřáhne, dárek mu uskočí za křoví. Klokánek přeskočí křoví a spadne přímo do kopřiv. Klokánkovi se posmívá uličník, který celý trik s dárkem na provázku provedl. Druhý den se uličník prochází po cestičce a uvidí zabalený dáreček. Posmívá se, že tyhle triky zná a do dárku kopne. Pod balicím papírem se skrývá cihla a kluka teď bolí noha. Opodál najde další dárek, že by zase cihla? Ne, pod krabicí se skrývá sova, která před klukem uletí. Uličník beží za dárečkem a spadne přímo krokodýlovi do bazénku. Ošetřovatel uličníkovi vynadá - lumpárny jsou v zoo zakázány!
7. Klokánkovy legrácky
Smějeme se s Klokánkem (Klokánek 7, 1983)
napsala Lucie Polívková, nakreslil Jaroslav Němeček, 6 stran (strany 3-6 černobílé k vybarvení)
Zima končí, Klokánek si chce naposledy zaskákat na lyžích. Při letu na lyžích skončí na stromě.
Klokánek tvoří nezvyklého sněhuláka - modelem mu stojí lev. Lev stojí ve stínu, Klokánek tvoří sněhuláka na sluničku. Sněhulák roztaje a lev zmrznul.
Klokánek hlásí ošetřovateli, že se ztratila divoká kočka. Ošetřovatel je zas nešťastný, auto mu přede, ale nejede. Je to jasné, v motoru auta přede ztracená kočka.
S opičkou se propadl led. Klokánek ji zachrání. Už je tu jaro a bruslit se už nedá. Klokánek má ale nápad - vyhlásí mistrovství v tancích na kolečkových bruslích.
Klokánek zve zvířátka na hraní kuliček. Jenže jim neřekl, že nejdřív budou nejdřív rýt záhon a pak házet "bramborové kuličky".
Klokánek se chlubí opalujícímu se ošetřovateli, že se zvířátky udělali zeleninovou zahrádku. Ošetřovatel poradí, že je nutné ještě udělat strašáka. Klokánek sebere ošetřovateli oblečení, strašák bude dokonalý. Naštvaný ošetřovatel Klokánka po zahrádce nahání, aspoň budou pěkně udupané cestičky.
8. Klokánek a jeho přátelé
Klokánkovi kamarádi (Klokánek 8, 1983)
napsala Lucie Polívková, nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Už zase neteče voda. Klokánek si vezme proutek a hledá vodu postaru. Vodu sice najde, jenže spadne do staré studny, která nebyla vidět. Zvířátka chtějí Klokánkovi ze studny pomoci, ale sama to nedokáží. Když ale spojí síly dohromady, dostanou Klokánka ven pomocí "živého žebříku".
9. Klokánkův sen
S Klokánkem do světa techniky (Klokánek 9, 1983)
napsala Lucie Polívková, nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Ošetřovatel Pepa je nemocný, zaskakuje za něj Klokánek a nestíhá se o zvířátka starat. V noci se Klokánkovi zdá o robotovi, který by mu s péčí o zvířátka pomohl. Rozvážel by seno a vodu... ale všechno by popletl a zvířátka by se na Klokánka zlobila. Ošetřovatel budí Klokánka ze špatného snu, je čas zvířátka nakrmit.
10. Záhadní kolibříci
Klokánkovy záhady (Klokánek 10, 1983)
napsala Lucie Polívková, nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Klokánek roznáší zvířátkům krmení. Všimne si, že ve voliéře přibyla aspoň stovka kolibříků. Klokánek přivede ošetřovatele a gratuluje mu za úžasný chovatelský úspěch, za který určitě dostane vyznamenání. Začíná pršet a z kolibříků stéká barva, jsou to jen obarvení vrabci. Ošetřovatel se zlobí na Klokánka, ale pak si všimne dvou uličníků s barvou. Ošetřovatel kluky vezme před hrozivá zvířata, která je straší co se stane až zas budou příště vyvádět v zoo lumpárny.
11. Klokánkova letní koupel
S Klokánkem u vody (Klokánek 11, 1984)
napsala Lucie Polívková, nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Klokánkovi a krokodýlovi je velké vedro, tak prchnou ze zoo k rybníku. Tam se právě koupe jeden kluk a líbí se mu "nafukovací" krokodýl. Když zjistí, že je opravdový, nevyděsí se, ale vytahuje se před ním, jak skvěle umí plavat. Jenže to není pravda, protože za chvíli se začne topit. Klokánek vyrazí na pomoc, a až pozdě si vzpomene, že neumí plavat. Na pomoc se vydává krokodýl. A krokodýl odmítá poděkování, místo toho začne oba zachráněné plavat.
12. Létající Klokánek
Létáme s Klokánkem (Klokánek 12, 1984)
napsala Lucie Polívková, nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Zvířátka si postavila písečný hrad a na vrch umístil Klokánek vlajku. Přiletí vrány a vlajku seberou. Jestli prý zvířátka o vlajku stojí, najdou ji na suchém topolu. To by se ale Klokánek musel naučit létat, což doopravdy zkouší. Vytvoří si křídla, jenže jen tak nevzlétne a ani pomocí vystřelení nedoletí daleko. Okolo jde myslivec a diví se, proč nejsou zvířátka v zoo. Klokánek mu vysvětlí, že se snaží doletět na suchý strom. Myslivec má jednoduché řešení - strom pokácí, protože suché stromy musí z lesa pryč. Klokánek odhání vrány a zvířátka si mohou jít hrát zpátky na pískoviště.
13. Klokánek hraje divadlo
Klokánkovo představení (Klokánek 13, 1984)
napsala Lucie Polívková, nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Klokánek hraje pro zvířátka loutkové divadlo. Kašpárek přemohl draka a pohádka se chýlí ke šťastnému konci. Supům se ale pohádka nelíbí, chtějí aby projednou vyhrál drak. Supi Klokánka unesou na strom, kde musí mláďatům vyprávět pohádku o tom, jak drak sežral kašpárka. Mláďatům se pohádka nelíbí a chtějí radši hrát na slepou bábu. Klokánek se zavázanýma očima ze stromu spadne, dole ale už zvířátka rozprostřela plachtu a kamaráda tak zachrání. Klokánek děkuje a teď musí ještě dopovědět pohádku tak jak má být.
14. Opičák malířem
Klokánkovo malování (Klokánek 14, 1984)
napsala Lucie Polívková, nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Opičák utekl z klece a ukradl malíři všechno náčiní. Sám se snaží namalovat obraz, jenže mu to vůbec nejde. Klokánek ukáže opičákovi, jak se správně maluje - obloha musí být modrá, tráva zelená... Opičák se náhle vyleká a sám se vrátí do své klece. Ošetřovatel se diví, jak se Klokánkovi podařilo zahnat opici do klece. Klokánek namaloval na plátno hrozivého lva. Malíři se obraz líbí, rád by si ho nechal na památku.
15. Klokánkovo cvičení
Klokánek vás vítá (Klokánek 15, 1985)
napsala Lucie Polívková, nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Po zahradě se válejí odpadky. Klokánek vidí jak dva uličníci odhazují papírky na zem. Snaží se jim domluvit, jenže kluci ho přeperou. Klokánek musí trénovat - krokodýl naučí Klokánka plavat, býk běhat, gorila boxovat a had judo. Uličníci se do zoo vrátili, tentokrát jim ale dá Klokánek co proto.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Další autořiDalší autoři Výbuch v labor atořiVýbuch v labor atoři Ilustrované knihyIlustrované knihy Příběhy 1997Příběhy 1997 Reedice čísla 7Reedice čísla 7
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru