další články z kategorie Detaily ve Čtyřlístku
Čtyřlístek a Vánoce
sestavil chrz

Čtyřlístek a Vánoce Podívejme se, jak už Čtyřlístek zvládnul oslavit Vánoce. Je zajímavé, jak dokáže být v některých letech na Štědrý den na dvou místech zároveň.

Článek zohledňuje jen příběhy do roku 2010.

Čtěte také:
Čtyřlístek a Mikuláš
Čtyřlístek a Velikonoce


Ještě jeden stromeček (in zv/1990)
Myšpulínova automatická linka napeče až moc cukroví. Stromeček se podařilo zničit. Stačí nastrojit stromek na zahrádce a pozvat kamarády na pohoštění.

Vánoční nadělení (in 202, 1992)
Kapr není, cukroví snědl Bobík, Myšpulín koupil hloupý mechanický stromek... Vše zachrání nadpřirozené bytosti pověřené vánočním nadělováním, které Myšpulín zavolá vysílačkou. Přijdou všichni. Čtyřlístek tolik dárků nepotřebuje, v psím útulku jistě potěší.

Strašidla v nesnázích (in kniha, 1992)
Čtyřlístek slaví Vánoce na Bezzubu se strašidly.

Zasněžené Vánoce (in 214, 1993)
Trávit Vánoce doma je nuda, Čtyřlístek vyráží na horskou chatu. Při horolezení ale uvíznou na skalní plošině. Nezbývá než oslavit Štědrý večer s kamzíky v přírodě. Kamzíkům pohoštění chutnalo a proto snesou Čtyřlístek další den až k horské chatě.

Severské dobrodružství (in Sp6/1993)
Čtyřlístek se zdržel na svém výletu na ledovém severu, protože musel překazit Zádrhelovy plány s prodejem ulovených tuleňů. Štědrý večer stráví ve vzducholodi při návratu domů.

Vánoce Vánoce po japonsku (in 226, 1994)
Čtyřlístek hájí naše barvy na soutěži v tvorbě ledových soch v Japonsku. Vymodelují nadživotní podobizny sebe sama na hoře, která je ale pro samuraje posvátná. Čtyřlístek přesto vyhrává. Navzdory názvu příběhu odlétá Čtyřlístek z Japonska ještě před Vánoci.

Bobíkova kuchařka (in Sp5/1994)
Krátký příběh - Kluci chtějí pomoct Fifince s vánočním pečením, rozhodnou se pro šrůdl. Na pohled vypadá skvěle, jen kdyby do něj kluci nezapekli utěrku.

Pohádkový rok (in Sp6/1994)
Krátký příběh - U všech je jasné, co by k Vánocům potřebovali, jen u Bobíka je to problém. Nápad se ale dostaví. Čtyřlístek pošle Bobíka na chatu a doma zatím připravuje překvapení. A Bobík překvapen je - dostane perníkovou chalupu.

"Na Vánoce upeču vánočku!" (příběh #35 in Vlasta 52/1994)
Fifince nevykyne těsto na vánočku. Po Myšpulíně kypřicím prášku vykyne těsto zase tak moc, že se vánočka nevejde do trouby.

"Tebe poslat něco koupit..." (příběh #36 in Vlasta 52/1994)
Myšpulín se vrací se stromečkem, je to ale ministromek. Ostatní si stěžují, že posledně měli dvoumetrovou borovici. Stačí postavit stromek na skříň a mají strom až ke stropu.

Vánoce pod ledem (in 238, 1995)
Pinďa se propadne ledem do rybníka. Potká tam hodné vodníky, kteří jej zvou i se Čtyřlístkem na oslavu slunovratu. Čtyřlístek přijde, jen vodník-otec by pořád radši lovil dušičky. Čtyřlístek pozve vodníky na hostinu k sobě domů, nakonec přijde i starý vodník, bylo mu doma smutno.

Putování se Čtyřlístkem (in Sp7/1995)
Krátký příběh - Ne a ne sněžit. Myšpulínův vynález vše zařídí, spíš přežene. Dokonalý vánoční dárek pro děti - město pod sněhem.

Dobře vypečené Vánoce (in Sp8/1995)
Den před Vánoci připravuje Pinďa s Fifinkou cukroví a kdyby nepřišli dětští kamarádi, neměli by ani ponětí, že Bobík s Myšpulínem právě hrají v televizní soutěži. Kluci nakonec vyhrají, Fifinka ale při sledování napínavého boje v hádankách a zpívánkách spálila jednu várku cukroví.

Největší dárek (in 252, 1996)
Čtyřlístek soutěží o to, kdo daruje největší dárek. Bobík se neúspěšně pokouší upéct největší dort. Myšpulín zařídí slona. Fifinka daruje obrovitou krabici. V ní je krabice, v ní je krabice,... a v té nejmenší je vysavač. Pinďa se nabídne, že tu spoušť po slonovi a balicích papírech odklidí včetně vrácení slona do zoo - to je vítěz o největší dárek.

Čtyřlístek a zvířátka (in Sp7/1996)
Krátký příběh - Kluci uloví kapra. Ten je ale tak roztomilý, že si Čtyřlístek štedrovečerní večeři odpustí a kapra pustí zpět do vody.

"Budu péct vánoční cukroví!" (příběh #143 in Vlasta 51/1996)
Kluci připraví Fifince obrovské množství těsta, na Fifince zbývá už jen ten "zbytek". Kluci si jdou lehnout říkají si, že Fifinka bude brzo hotova. Ráno najdou Fifinku jak konečně cukroví dokončila a opravdu je hotová.

Na kometě (in 266, 1997)
Myšpulín je za celý rok unavený a chce klid. Má skvělý nápad - strávit Štědrý den ve vesmíru na kometě. Čtyřlístek prožije dobrodružství s obživlými souhvězdími. Pak se Myšpulín probudí, právě včas k štědrovečerní večeři.

Čtyřlístek sportuje (in Sp8/1997)
Krátký příběh - Kluci chtějí uříznout stromeček v lese. To se nezamlouvá skřítkům, tak kluky začarují bloudivým kouzlem. Fifi se do lesa vydá, vše napraví a Čtyřlístek nakonec slaví Vánoce se skřítky v lese.

Ještě že se máme (in 280, 1998)
Čtyřlístek zjišťuje, že vždy, když někdo z nich někam odjede, ostatní se bez něj neobejdou. Bez Bobíka se doma nedá vymalovat, bez Myšpulína nemá cenu vrtat se v elektrice, bez Fifinky nelze vařit a péct a bez Pindi by se všichni ztratili v lese. Proto je skvělé, že mohou být na Štědrý den konečně zase všichni spolu.

Letem světem (in Sp8/1998)
Krátký příběh - Čtyřlístek putuje po Austrálii. Rozvodnila se řeka a na suchém ostrůvku uvízli Australánek se svým klokanem. Čtyřlístek je pomocí obojživelného auta zachrání. Australánkovi rodiče dostávají k Vánocům nejhezčí dárek.

Vánoce, Vánoce přicházejí... (in Bobík 10/1998)
Čtyřlístek se před dětmi vychloubá, že bude mít ten největší stromek. Když jdou stromek zakoupit, jsou všechny velké už rozprodané. Myšpulín má ale nápad - udělají lidskou pyramidu a představují kmen pro jehličnaté větývky. Děti jsou nadšené, opravdu je to největší strom.

Vůně Vánoc... (in Bobík 10/1999)
Bobík má hlídat cukroví ve spíži, místo toho všechno sní. Fifinka je rozzlobená a pošle Bobíka na nákup. U štedrovečerní večeře dostane Bobík jen dietní suchar, už se přece přejedl cukrovím. O vánoční dárek ale nepřijde - dotane knihu o tom, jak střídmě jíst.

Splašené vánočky (in 308, 2000)
Upéct vánočku z mimozemské látky je hloupost. Vánočky totiž ožijí a utečou vám... na domovskou planetu. Zaručený Fifinčin recept je mnohem vhodnější.

Rok se Čtyřlístkem (in Sp8/2000)
Krátký příběh - Čtyřlístek pomůže zraněnému čápovi. Čáp se odvděčí, stává se z něj úplný anděl.

Vánoce přicházejí (in Bobík 10/2000)
Čtyřlístek připravuje stromeček na Vánoce. Všechno vymyslel Myšpulín - zasel semínko, které zalívá speciální výživou. Do Vánoc vyroste obrovský strom, u kterého oslaví Čtyřlístek Štědrý den s kamarády zvířátky.

Vánoce nebudou (in 326, 2001)
Čtyřlístek chce dobýt severní pól (zase). Při cestě narazí na havarované saně se Santa Clausem. Čtyřlístek Santovi pomůže s opravou, jinak by zůstaly milióny dětí bez dárků. Severní pól je dobyt a Vánoce zachráněny.

Křížem krážem! se Čtyřlístkem (in Sp7/2001)
Krátký příběh - Bobík by prospal celé Vánoce. Jediné, co ho dokáže vzbudit je zmínka o štedrovečerní večeři.

Pozor, náledí (in 362, 2003)
Čtyřlístek nemá stromeček. V městě je ale strašné náledí, tak se všichni začnou zajímat o Myšpulínův nový vynález na řízení počasí. Zase musí zjistit, že zahrávat si s počasím je nebezpečné. Na shánění stromečku se zapomnělo, stačí si ale přece ozdobit strom na zahradě (tentokrát ne smrk ale jabloň).

Veselé Vánoce (in Sp8/2003)
Čtyřlístek narazí v Třeskoprskách na pravého Santa Clause. Čtyřlístek se nechá zaměstnat při výrobě hraček v Santově dílně. Santa, člen společnosti s ručením omezeným Santa Claus - Děda Mráz - Ježíšek, se odvděčí Čtyřlístků dárky pod stromeček.

Škola kouzel (in 380, 2004)
Blíží se Vánoce, kouzelný čas. Myšpulín pořádá výstavu svých pohádkových vynálezů. Ty ale ukradnou lupiči, kteří s jejich pomocí vyloupí banku. Podezřelý je Myšpulín a jen zázrak ho osvobodí. Pinďa nastupuje do učení k duchovi druida, aby kouzlem Myšpulína ospravedlnil.

Šupina z kapra (in Sp6/2006)
Šupina ze štedrovečerního kapra prý přináší peníze. Opravdu - nalezená pětkoruna, vítězství v soutěži a loterii a v popelnici kufřík plný peněz. Kufřík ale ukryl do popelnice lupič. Čtyřlístek musí vysvětlovat policii, jak je možné, že utrácí peníze z bankovní loupeže.

A Year in Třeskoprsky - Rok v Třeskoprskách (in 468, 2009)
Co dělá Čtyřlístek přes rok - v prosici slaví Vánoce.

Vánoce
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
L. Kolářová - JunkováL. Kolářová - Junková Seznam akcíSeznam akcí Svetřík (leporela)Svetřík (leporela) Informační tabuleInformační tabule Poznej příběhPoznej příběh
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru