Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 1999
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 1999

199924 příběhů Čtyřlístku v roce 1999.

Čtěte také:
Čtyřlístek 1999
Čtyřlístek Speciál 1999

281 Nečekaný výlet
Nečekaný výlet (Čtyřlístek 281, 1999)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Kluci ze Čtyřlístku spravují střechu, přes noc ji přikryjí plachtou. Venku skučí meluzína a přenese domeček na horu s hvězdárnou, kde sídlí pomatený astronom Damián se sluhou Silvestrem. Damián považuje Čtyřlístek za mimozemšťany a jejich domek za kosmickou loď a podaří se mu uspat trojici kromě Myšpulína. Myšpulín vymyslí lest - dát před astronomův teleskop kompjůtr s hrou s meteority. Damián se Silvestrem utečou kvůli zdánlivé hrozící pohromě z hvězdárny a Myšpulín předělá domek na teplovzdušný balón, s kterým bezpečně přistanou na své zahrádce.
282 Bobík kaskadérem
Bobík kaskadérem (Čtyřlístek 282, 1999)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Bobík se přihlásí na kaskadérské zkoušky. Nakonec je mezi nejlepšími dvěma spolu s Aldem. Aldo ukradne drahé hodinky, které se mají použít ve filmu. Bobík běží za Aldem do nedalekého cirkusu. Bobík stíhá Alda na horské dráze a i s pomocí ostatních členů Čtyřlístku ho dopadne. Aldo se přizná, že režisér filmu mu nařídil kvůli vysoké pojistce a příslibu místa hlavního kaskadéra hodinky ukrást. Režisér nejprve zapírá, ale Bobík z něj přiznání vymámí rychlou jízdou na horské dráze. Režiséra odvádí policie.
283 Zachraňte Budulínka
Zachraňte Budulínka (Čtyřlístek 283, 1999)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek je na pouti. Pinďa se ztratí na strašidelné jízdě, ostatní si koupí planety. Myšpulínova věštba zní: "Zachraňte Budulínka! 4 Lištičky". Ve skutečnosti je to šifra, v pokoji č. 4 v hotelu U Lištiček, který je vedle pouti, vězní provozovatelé strašidelné jízdy profesora Petrtýla, který jim měl sestrojit okrádací přístroj. Myšpulín s Bobíkem odpojí v hotelu pojistky a v převlečení za elektrikáře se vloudí dovnitř a osvobodí profesora i Pinďu, který jim na celý záměr přišel při své strašidelné jízdě. Profesor byl také využit pro skládání papírků s horoskopy, do kterých přidal svou zašifrovanou zprávu. Gaunery Myšpulín zajme pomocí vystřelovací sítě.
284 Zatoulánek
Zatoulánek (Čtyřlístek 284, 1999)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
25členná ufonská rodinka ztratí při své návštěvě Země jednoho ufonka. Čtyřlístek je na houbách, ale místo hub najde Pinďa zmiňovaného zatoulánka. Čtyřlístek si vezme mimozemšťana s sebou domů. Ufon jim poví, že se mu porouchal komunikátor, Myšpulín se ho pokouší spravit, ale nakonec je to jen vybitá baterka. Pinďa dodá svou baterku z hodinek a z komunikátoru se ozve zpráva, že si pro zatoulánka už letí. Ufon-otec šťastně vítá ztraceného synka. Při tomto dobrodružství Čtyřlístek rozluštil tajemství, jak vznikají tajemné kruhy v trávě - od mimozemských lodí.
285 Fifi na koštěti
Fifi na koštěti (Čtyřlístek 285, 1999)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Zapomnětlivá čarodějnice Máta Peprná je pro svou vynechávající paměť ostatním čarodějnicím nebezpečná a tak ji vyloučí ze svazu. Máta si najde zaměstnání jako zametačka ulic v Třeskoprskách, ale zapomene na ulici koště. Fifinka jde z nákupu a koště najde, ale to ji vynese do vzduchu a doveze na čarodějnický sněm. Fifinku čarodějnice uvězní v chaloupce na kuřích nožkách, kde si Fifi začne vařit. Mezitím kluci poznají, že Fifinka zmizela, při pátrání narazí na Mátu a dojde jim, že Fifi bude na sněmu. Autem s křídly doletí do pohádkové země, a Fifinku najdou pomocí vůně bramboráků, která se line z domku na kuřích nožkách. Čtyřlístek i s Mátou se vyškrábou nahoru, ale oblehnou je čarodějnice. Máta si pomocí česneku z bramboráku, který je na sklerózu nejlepší, vzpomene na zaklínadlo a čarodějnice promění v sovy. Máta a Čtyřlístek odlétají v autě a na koštěti domů.
286 Holubí pošta
Holubí pošta (Čtyřlístek 286, 1999)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Pinďa dostane k narozeninám poštovního holuba Čechráčka. Zkouší, z jaké dálky mu ještě přiletí zpět domů, ale holub se z vrcholu hory Paklíč nevrátil. Myšpulín ho druhý den na trase hledá, dojde ke hradbám a tam ho zajme Zrzoun, zloděj rubínu, který se na hradbách ukrývá a pro zábavu loví ptáky. Myšpulín mezi odchycenými ptáky najde i Čechráčka, vysvobodí ho z klece a pošle po něm dopis. Holub doručí zprávu zbylým ze Čtyřlístku. Při záchranné akci zajme Zrzoun ještě Pinďu a Fifinku, ale všechny zachrání Bobík. Ze Zrzouna ještě vyklopí, kde je ukradený rubín a osvobodí ostatní uvězené ptáky. Na Zrzouna pošlou policii.
287 Čárymáryfuk
Čáry máry fuk (Čtyřlístek 287, 1999)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek si otevře vlastní cirkus. Myšpulín předvádí trik se zmizením z čínské bedny a mimoděk pronese formuli ačmič-ačmič-muráračmič. Pinďa z bedny skutečně zmizí, ale po mávnutí hůlkou se do bedny nevrátí a trik se nepovede. Po Pinďovi je vyhlášeno pátrání. Do Třeskoprsk zavítá indický mudrc, který uvede Myšpulína do hypnózy a Myšpulín si vzpomene na zaklínadlo, což je náhodou formule pro proměnu ve vrabce. Pomocí vyhlašování amplionem formule pozpátku promění Pinďu zpět. Při opakovaném vystoupení zkouší Myšpulín trik znovu, tentokrát se mu podaří proměnit Pinďu na slona. Opět si nevzpomíná na formuli, ale Fifinka si ji naštěstí nahrála na magneťák.
288 Hepčí!
Hepčí (Čtyřlístek 288, 1999)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Dva chemici ze společnosti Feril vyvinuli kýchací prášek a chtějí ho otestovat v nějakém zapadákově. Jeden chemik zasype práškovacím letadlem celé Třeskoprsky. Bobík si všimne, že letadlo mělo nápis Feril a Myšpulín na internetu zjistí, že firma sídlí na soukromém střeženém ostrově. Pomocí reduktoru, přístoje na zmenšování, se dostanou do chemikových zápalek. Chemikovi ale vypadnou na ostrově do trávy. Reduktor se musí strčit do zásuvky a Čtyřlístek se tak nemůže zvětšit. Pomocí buchet si Fifinka ochočí kobylky, které je dovezou až do chemické továrny. Čtyřlístek se zvětší a ochočené kobylky svolají do továrny další kobylky na kýchací prášek, který jim chutná. Chemici prchají v letadle před kobylčí pohromou na Sicílii, Čtyřlístek dá ale tamější policii hlášku. Dostane diplom za odhalení mezinárodních teroristů.
289 Lorinka je hvězda
Lorinka je hvězda (Čtyřlístek 289, 1999)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Paní Mráčková požádá Čtyřlístek o pohlídání papouška Lorinku, protože jede na zájezd. Lorinka je ale nevychovaná a nadává lidem a tropí tím Čtyřlístku při procházce městem ostudu, ptotože nikdo nevěří, že to mluví papoušek. Lorinka se ale vytáhne, když na tržišti upozorní svým "krrrade!" na kapesního zloděje, který tam již dlouhou dobu řádil. Lidé, kteří předtím Čtyřlístku křivdili přinášejí Lorince dárky (ovoce). Majitelka si později pro papouška přijíždí a chce se Čtyřlístku za pohlídání odvděčit. Fifinka navrhne že nejlíp se odvděčí, když Čtyřlístku zas někdy Lorinku půjčí.
290 Zázrak v Třeskoprskách
Zázrak v Třeskoprskách (Čtyřlístek 290, 1999)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Myšpulín vynalezne dematerializátor (věci rozloží na atomy a jinde je dá zase dohromady). Jak brzo zjistí, přístroj přenáší věci nejen v prostoru, ale i čase, jejich dřívější podobu. Myšpulín, člen Třeskoprského zastupitelstva, na schůzi města nesouhlasí s výstavbou dálnice skrz město kvůli ovzduší a kostelu, který by se musel zbourat. Je ale přehlasován a pomocí dematerializátoru přenese kostel na jiné místo. Kostel je ale ve verzi ze středověku a uvnitř naleznou zazděnou jeptišku. Jeptiška vypráví, že jako mladá onemocněla, zasadila růži a tam náhle vytryskl pramen, který ji uzdravil. Abatyše ji nechala zazdít pro spolčení s ďáblem. Jeptiška ukáže Čtyřlístku, kde byl ten pramen. Pramen je nalezen a z Třeskoprsk budou lázně a proto městem nemůže vést dálnice. Starosta odstoupí, ostatní zastupitelé navrhují Myšpulína za nového starostu, ten ale radši dál zůstává nezávislým vynálezcem.
291 Kouzelný meč
Kouzelný meč (Čtyřlístek 291, 1999)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Motorkáři Černí jezdci přesvědčí dva třeskoprské klučiny, aby nasprejovali Čtyřlístku na fasádu domečku něco veselého (jsou to nakonec obličeje Čtyřlístku). Čtyřlístek zuří, ale než bude fasádu přetírat, jde do Lomčáku odstranit uvolněné balvany, kvůli kterým se tam někdo zase skoro utopil. Myšpulín najde za balvany tunel a v něm meč s nápisem přenáším zlo. Doma zjistí že je z neznámé slitiny. Meč se náhle zajiskří a kresby z fasády domečku se přenesou na přihlížející sprejery a Čtyřlístek je zpozoruje. Klučinové slíbí, že další grafitti ve městě radši umyjí, než aby se přenesly působením meče na jejich oblečení a kůži. Černí jezdci přijedou do Třeskoprsk a zjistí, že jsou úplně čisté a začnou všude sprejovat. Myšpulín použije meč a zmalovaní motorkáři prchají z města. Myslí, že v Třeskoprskách vládnou čáry a slibují si, že se nikdy nevrátí, protože si tam nezaslouží jejich sprejerské umění. Z meče se kouzlením stal malý nožík, který věnuje Čtyřlístek muzeu.
292 Bezhlavý rytíř
Bezhlavý rytíř (Čtyřlístek 292, 1999)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Čtyřlístek jde do nově otevřeného muzea. Tam na jedné polici objeví Bobík pod přilbou hlavu bez těla. Je to hlava rytíře Bonifáce, který ztratil tělo po bitvě ve 14. století a říká, že nedojde pokoje, dokud svoje tělo nenajde. Čtyřlístek hledá hrady na kterých straší, v jednom je pouze bílá paní, v druhém je sice bezhlavý rytíř, ale svoji hlavu má. Jindy: Bobík soutěží v automobilových závodech, ale srazí ho favorit závodu jezdec Mandolini, vidíme jen jeho přilbu. Bobík si po závodě chce s Mandolinim vyřídit to sražení z dráhy, ale v jezdcově maringotce je pouze tělo bez hlavy a vedle položená přilba (proto se říká, že jezdí bezhlavě). Fifinka donese Bonifácovu hlavu a spojí ji s bezhlavým jezdcem. Bonifác se rozhodne skončit se závoděním a odejít na věčnost. Bobík se po odstoupení favorita stává vítězem závodu.
293 Čertova babička
Čertova babička (Čtyřlístek 293, 1999)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Čertovská bába chce jít na Mikuláše taky na svět, vládce pekel jí to zakáže, bába ale uteče z Pekla s.r.o. a najde si práci jako suplující učitelka ručních prací v Pinďově třídě. Na Pinďu je bába zlá, protože se píchnul jehlou při přišívání knoflíků. Večer chodí Mikuláš a Čtyřlístku donese jakési brikety. Když s nimi Fifinka zatopí, ukáže se, že to nebyly brikety, ale čertova vajíčka a z nich se vylíhli tři čertíci, kteří v domečku škodí. Ani Myšpulínem vyvolaný satan nechce nezbedníky vzít do pekla. Ráno Pinďovi skočí do tašky a dostanou se do školy. Tam je objeví čertova bába a podaří se jí čertíky zkrotit. Čtyřlístek je rád, že se čertů zbavil.
294 Šípková Fifinka
Šípková Fifinka (Čtyřlístek 294, 1999)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Ochotnický spolek hledá představitelku Šípkové Růženky. Fifinka roli dostane, při konkurzu se osvědčí i Bobík a sebere tak roli prince mizernému herci Jardovi. Myšpulín i Pinďa jsou také vybráni pro roli krále a kuchtíka. Na Jardu zbude role rekvizitáře. Jarda se chce režisérovi pomstít a při představení vypne elektřinu, ale hraje se dál při svíčkách. Po dalších zlomyslnostech nasype uspávací prášek do pití, kterým král a ostatní herci oslavují Růženčiny narozeniny (kromě Růženky která se píchla o trn). Fifinka musí na jevišti improvizovat, protože zbylí herci spí. Když se Čtyřlístek vzbudí, odhalí Jardovy pykle a vyhodí ho z divadla. Představení má obrovský úspěch.
sp1999-1 Dobrodružství v zimní pohádce
Dobrodružství v zimní pohádce (Čtyřlístek Speciál 1/1999)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Před domkem se objeví kluk z modrými spičatými vlasy Mrazík. Pozve Čtyřlístek na projížďku na saních. Proskočením okna (otevřeného) se náhle dostávají do zimní pohádky. Jedou na návštěvu ke sněhové královně. Čtyřlístek odvane blizzard k eskymácké vesnici a ztratí se Mrazíkovi. Starý eskymák (šaman, který o příchodu Čtyřlístku věděl předem) zapřáhne psy do saní a vyrážejí na cestu. Najdou Mrazíka a dojedou s ním do zmrzlinového zámku, kde potkají královnu. Čtyřlístek chce zpět domů na oběd. Aby se vrátil ze zimní pohádky, je třeba myslet na něco horkého a počítat do pěti. Fifinka lituje, že se nestihli s Mrazíkem rozloučit, ten jim ale nechal vzkaz na okenní tabuli.
sp1999-2 Veliký úklid
Veliký úklid (Čtyřlístek Speciál 2/1999)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Fifinka uklízí celý domeček. Mrzí ji, že jí uvadají květiny kvůli přemnoženým mšicím. Myšpulín vynalezne pilulky, které když mšice snědí, stanou se z nich berušky. Náhle však není k nalezení Bobík, který měl pomoct přemisťovat nábytek. Myšpulín myslí, že určitě ochutnal pilulky Slunéčkoměník a stala se z něj beruška. U květin najdou tlusté a drzé slunéčko, které Pinďu hryzne a předvádí svaly před zrcadlem. Vypadá to, že Bobík je nalezen, beruška ale po chvíli odletí. Fifinka slyší zvuky ze spíže, kde se Bobík posilňuje na přemisťování almary, takže ta beruška nebyl on.
sp1999-3 Trápení s Lojzičkou
Trápení s Lojzičkou (Čtyřlístek Speciál 3/1999)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek je na výletě v Pohádkovém háji. Když přijde do údolí, začnou se na něj valit balvany. Způsobují to obří mláďata Lojzička a Dubáček, které hrají s balvany kuličky a údolí mají jako důlek. Dubáček chce Čtyřlístek z údolí vysvobodit, Lojzička ale vyhrála hru a chce si dělat se Čtyřlístkem, co se jí zlíbí. Dubáček naštvaně odchází. Lojzička hází po Čtyřlístku šišky a pak ho zaplaví bublinkami z bublifuku. Bubliny jsou tak pevné, že si do nich Čtyřlístek vleze a díky příznivému větru ho odvane domů. Bobík se z bubliny nemůže dostat. Myšpulín řekne, že s laserovým otvíračem ho z bubliny jistě dostanou.
sp1999-4 Pod pirátskou vlajkou
Pod pirátskou vlajkou (Čtyřlístek Speciál 4/1999)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek chce jít na maškarní karneval, nemá ale masky. Ve městě v půjčovně masek se rozhodnou jít za piráty. Děda, co masky a kostýmy půjčuje, vyzve Čtyřlístek, aby prošel zrcadlem, a náhle se objeví na pirátské lodi. Děda totiž plní každému tři přání a dá Čtyřlístku poukázku na pirátský výlet, dokud nezačne karneval. Loď je zanedbaná, Bobík "přesvědčí" kapitána, aby s celou posádkou loď vyčistili. Fifinka všem zašije oblečení. Kapitán děkuje Čtyřlístku a za obměnu mu chce dát něco z pokladu, Čtyřlístek se ale náhle vypaří, objeví se na náměstí a bez kostýmů. Půjčovna je také pryč, ale ve vedlejší lékárně nechal děda pro Čtyřlístek vzkaz. Stojí v něm, že Čtyřlístek je dneska hit, ať jdou na karneval sami za sebe. Na karnevalu je opravdu spoustu čtyřlístkovských masek.
sp1999-5 Žlutý skřítek Kapoan
Žlutý skřítek Kapoan (Čtyřlístek Speciál 5/1999)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Pinďovi se z vajíčka vyklube skřítek Kapoan. Bobík si přeje, aby trpaslík našel na zahrádce poklad. Bobík rozkope celou zahrádku, kam trpaslík ukazuje, ale nikde nic. Fifinka chce po Kapoanovi, aby skočil pro vajíčka, skřítek se ale fláká za stromem. Fifince pak pomůže usušit prádlo tak, že ho namočí do vany. Myšpulínovi dojde, že skřítek dělá přesný opak toho, co se mu řekne (koláče dá Kapoan upéct do mrazáku, kapoan=naopak). Při fotbale hraje Čtyřlístek v týmu s Kapoanem jako brankářem. Chytne gólovou šanci při příkazu "pusť gól". Čtyřlístek si pak slíbí s Kapoanem nepřátelství na život a na smrt.
sp1999-6 Dračí soutěžení
Dračí soutěžení (Čtyřlístek Speciál 6/1999)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
V Třeskoprskách bude probíhat soutěž o nejlepšího draka. Myšpulín navrhne konstrukci a Bobík s Pinďou lepí a stříhají. Pinďa je nešikovný a vše kazí, tak ho Fifinka radši pošle do lesa na borůvky do svých perníčků. Pinďa najde v lese živého draka, který souhlasí, že půjde na soutěž, ale bude chtít za odměnu princeznu. Na soutěži Pinďův drak vyhrává (ten, který vydrží ve vzduchu nejdéle), ale náhle spatří Fifinku a považuje ji za princeznu. Fifi před ním utíká do domečku, drak přistane na záhonku a spokojí se s hlávkovým zelím. Drak se vrátí do sluje a Fifinka navrhuje, že na příští soutěž slepí ostatní Pinďovi radši papírového draka.
sp1999-7 Planeta záhad
Planeta záhad (Čtyřlístek Speciál 7/1999)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek ve vesmíru kličkuje před meteority, když náhle někdo převezme řízení. Na monitoru nabíhají různé Čtyřlístku rébusy. Když přistane na planetě, zelení mimozemšťané se mu omluví za únos, protože si ho spletli s kosmickými piráty (skoro stejná raketa). Mimozemšťani pak ukážou Čtyřlístku svoji planetu, kde jsou samé rébusy a neplatí se penězi, ale vyřešením hádanek a křížovek. Čtyřlístek se nají v místní restauraci a pak už chce vyrazit domů. Mimozemšťani natřou Čtyřlístku raketu na žluto, aby se nepodobala pirátské, a darují mu kytici a křížovku pro pozemské děti.
sp1999-8 Z pohádky do pohádky
Z pohádky do pohádky (Čtyřlístek Speciál 8/1999)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 14 stran
Kalendář s krátkými příběhy:
* * * *
Vlka od Karkulky rozbolí zuby, Čtyřlístek odveze vlka na veterinu a pak do vlčího výběhu. Vlkovi se nechce zpět do pohádky o Karkulce, tak si Pinďa vezme masku a jde ho zahrát.
* * * *
Děda a babka dělají fidli fidli na housličky a bum bum na bubínek, aby vyhnali lištičky z doupěte do připravených pytlů a zachránili Budulínka. V pytlích je ale Čtyřlístek - liška se odstěhovala do města a liščata začala chodit do školy, tak Čtyřlístek za ně zaskočil.
* * * *
Bobík proseká cestu k Šípkové Růžence, ta se sama probudí a chce Bobíka za ženicha. Objeví se pohádkový princ, a chystá se Bobíka zabít, protože on měl být ženichem. Fifinka poradí princi, že princeznu dostane ten, kdo ji políbí.
* * * *
Kocour v botách si zlomil nohu, tak Myšpulín zaskakuje. Nechce ale sníst kouzelníka jako myš, tak přikáže kouzelníkovi, ať se promění v malinu. Myšpulín ho slupne.
* * * *
Popelce se ztratil třetí oříšek a Fifinčiny šaty jsou jí malé, tak jde na ples Fifinka. Ztratí schválně Popelčin střevíček, podle kterého pak princ najde Popelku (mají naštěstí stejné nohy).
* * * *
Čtyřlístek bloudí v lese až přijde k perníkové chaloupce. Bobík se nechá nalákat ježibabou dovnitř, ale místo aby se nechal vykrmovat, tak chaloupku zlikviduje. Čtyřlístek se vrací autem z pohádky.
kk1999 Souboj vynálezců
Souboj vynálezců (komiksová kniha, 1999)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 30 stran, 40 %
Do domečku vletí po hlavě jistý doktor Norman, který chce od Myšpulína pomoc při sestrojení zářiče, který krátkodobě zmenšuje věci. Po úspěšném dokončení vynálezu Norman schválně zmenší Čtyřlístek, aby nic neprozradil a chce použít fixátor pro trvalé zmenšení. Čtyřlístek ale pláchne do kanálu a Norman se musí zmenšit a sledovat ho. Po strastiplné cestě kanálem po půlhodině účinky vyprchají, ale Norman chytí Fifinku a u sebe doma chce pokus s trvalým zmenšením dokončit. Ostatní ji ale zachrání a Bobík vyšvihne Normana do vesmíru na kometu.
kk1999 Záhadná karta
Souboj vynálezců (komiksová kniha, 1999)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 30 stran, 50 %
V budoucnosti čekají v dispečinku na signál od docenta, který odcestoval studijně do 20. století. Čtyřlístek najde v parku telefonní kartu. Když ji v telefonní budce Bobík zkusí a vyťuká 1999, všichni se náhle objeví v budoucnosti. Čtyřlístek zajme policie a myslí si, že něco provedl s docentem. Čtyřlístek ale vysvětlí, že kartu našel. Čtveřice je pak pozvána na projížďku budoucími Třeskoprsky, kde se vše změnilo, kromě domečku Čtyřlístku, který je jako muzeum. Uvnitř je ale spousta historických nesmyslů, tak to Čtyřlístek uvede do správného stavu. Večer pak odlétá zpět do minulosti, kde má najít docenta. Nikdo se ale nezeptal na to, jak vypadá, tak podá Čtyřlístek do novin inzerát. Na první pohled pak pozná správného člověka, protože je vystrojen ve věcech z 16. století. Docent se pak vrací do budoucnosti, Čtyřlístek musí ještě zadržet otravnou ženskou, co si chce zavolat z budky, aby nevlezla do aktivní zóny přemístění - 5 metrů.
ročník 1998příběhy - seznamročník 2000
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Cour a CourekCour a Courek Éry seriálůÉry seriálů Zvláštní číslaZvláštní čísla Seriály ČtyřlístkuSeriály Čtyřlístku Krátké filmyKrátké filmy
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru