Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 2000
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 2000

200025 příběhů Čtyřlístku v roce 2000.

Čtěte také:
Čtyřlístek 2000
Čtyřlístek Speciál 2000

295 Čarodějná lampa
Čarodějná lampa (Čtyřlístek 295, 2000)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Fifinka si koupí ve strarožitnictví starou lampu, z které po přetření vylétne džin a splní Fifince přání. Fifi chce kytičkovaný mercedes a džina jako řidiče. Džin ale nedodržuje dopravní předpisy, tak je zastaví policie. Protože nemají papíry, zavřou je do vězení. Džin nechce splnit Fifince přání, aby ji vysvobodil z vězení, protože poslouchá jen toho, kdo přetře lampu, a ta zůstala doma. Fifi má právo na telefonát, tak zavolá o pomoc kluky. Myšpulín nařídí džinovi, aby osvobodil Fifinku. Džin letí s Fifi nad Třeskoprsky, sleduje je ale policejní vrtulník. Přepadová jednotka obklíčí celý domeček a zajme všechny za napomáhání k útěku. Všichni jsou ve vězení, Fifi si ale tentokrát vzala s sebou lampu a nařídí džinovi, aby je proměnil v tygry. Strážný policista z toho zešílí a jeho nadřízený mu doporučuje Bohnice. Čtyřlístek je zase doma a vysvobodí džina rozbitím lampy. Džin jim předtím ale vykouzlil kopii lampy na památku.
296 Neviditelný
Neviditelný (Čtyřlístek 296, 2000)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 13 stran, 60 %
Myšpulín vynalezne nápoj neviditelnosti, který účinkuje jednu hodinu. Reportér týdeníku Třesky a prsky hledá pořádnou senzaci a zaslechne o Myšpulínově objevu. Na chemickém sympóziu představuje Myšpulín svůj nápoj, ten ale nefunguje. Z místního kostela se náhle ztrácejí sochy andělíčků. Čtyřlístek několik dní hlídá, ale andělíčci se ztrácejí dál. Když uvidí létajícího andělíčka, Myšpulínovi dojde, že pachatel mu sebral nápoj neviditelnosti a zneužívá ho. Pomocí kadidelnic zahlédnou v dýmu reportérovu siluetu. Fifinka nastraží past s nabarvenou podlahou. Čtyřlístek upozorní policii na pachatele, ta mu ale před zatčením umožní, aby si vzal svůj kabát. Myšpulín pomocí kýchacího prášku zjistí, že reportér ještě neutekl z místnosti, nakonec ale stejně s kýcháním utíká. Bobík ho po sluchu odchytne do sítě a předá policii. Na sympóziu tentokrát Myšpulín slaví úspěch, nechce ale objev zveřejnit, aby se ho nedalo zneužít.
297 Strašidla zasahují
Strašidla zasahují (Čtyřlístek 297, 2000)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Strašidla pozvou Čtyřlístek na Bezzub, aby jim pomohl, nikdo se už o strašidla nezajímá. Myšpulín navrhne pozvat tisk na strašidelnou jízdu s kouzly. Reportéři Třeskoprských rozhledů považují jednoduchá kouzla strašidel za hloupé triky. Ve městě zatím vyloupí tři lupiči banku. To je příležitost pro strašidla. Jednoho dostihne Bobík a bezhlavý rytíř, druhého čarodějnice na koštěti, z kterého po radě Fifinky vyčarovala radši bicykl, a třetího lupiče, který prchá v letadle vyděsí Myšpulín a bílá paní tím, že sedí na křídle letadla. Ředitel banky děkuje strašidlům za pomoc. V Třeskoprských rozhledech vyjde pochvalný článek. K Bezzubu míří kolona aut, strašidla jsou slavná, mají, co chtěla.
298 Stolečku, prostři se!
Stolečku, prostři se (Čtyřlístek 298, 2000)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Bobík pomůže babičce odnést otep, dá jí koláče a pomůže najít cestu a dostane za odměnu stoleček prostři se. Doma je Čtyřlístek nadšen, Fifi se ale urazí, když Pinďa řekne, že nemá proti stolečku šanci. Fifi si podá inzerát a přijme ji turecký sultán jako kuchařku. Fifi má u sultána úspěch, klukům se ale po Fifi stýská, ale taky po jejím vaření, protože stoleček prostírá stále stejná jídla. Napíšou Fifi, ať se vrátí, sultán jí ale nechce pustit a uvězní ji. Bobík jede za sultánem vyjednat výměnu Fifinky za stoleček. Stoleček ale sultánovi nefunguje a nechá uvěznit i Bobíka. Po poštovním holubovi pošlou vzkaz do Třeskoprsk. Přijede Myšpulín, a zjistí, proč stoleček sultánovi na jeho "stolečku, prostši se" nefunguje. Myšpulín naučí sultána Ř, stoleček se prostře, a Čtyřlístek se může vrátit domů.
299 Myšpulit
Myšpulit (Čtyřlístek 299, 2000)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Fifinka a Pinďa modelují ve výtvarné škole, žádný z materiálů není ale dostatečně dobrý. Myšpulín tedy vynalezne modelovací hmotu Myšpulit. Vynalezne taky fixativ pro ztuhnutí hmoty. Druhý den všichni ve výtvarné škole vymodelují různé potvůrky, ty ale ožijí, jedí a rostou. Figurky utečou do města. Myšpulín zjistí, že jeho fixativ na figurky účinkuje, potřebují ho ale více. Naplní s fixativem celý hasičský vůz a postříkají už značně velké potvůrky, a ty ztuhnou. Učitelka z výtvarné si pochvaluje, že tak krásné parkové plastiky nemají ani v Paříži, Myšpulit už ale radši nebudou používat. Fifi vysvětluje, že Myšpulín vzal bohužel doslova její prosbu, aby figurky z modelovací hmoty vypadaly jako živé.
300 300
300 (Čtyřlístek 300, 2000)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
Čtyřlístek přemýšlí, jak oslaví třístovku. Vymyslí soutěž o ceny pro děti a dort. V PUČce - Pohádkovém učilišti čarodějnictví si kouzelničtí učni čtou pod lavicí 299. číslo Čtyřlístku. Učitel chce po jednom z učňů radši něco jednoduššího - vyčarovat čtyřlístek, hoch ale vyčaruje Čtyřlístek. Učitel se omluví Čtyřlístku za trapný omyl, Čtyřlístek je ale rád, že navštíví nová místa, tentokrát tedy přísně tajnou školu. Myšpulín řekne, že umí taky čarovat, pomocí fyziky a chemie, což označí učitel za pavědy. Myšpulín mu předvede známý trik, papír s jenom jednou stranou. Učitel je ohromen. Žáci pak provedou Čtyřlístek po škole, ukážou mu pohádkovou zvěř a sporty. Pak se Čtyřlístek vrátí pomocí klíče návratníku zpět domů. Ještě před tím ale slíbí učňům, že 300. číslo bude právě o nich. Čtyřlístek se objeví na své oslavě, děti jsou ohromeny jeho náhlým zjevením.
301 Pán hor
Pán hor (Čtyřlístek 301, 2000)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 30 %
Čtyřlístek se na výletě kvůli bouřce schová a přenocuje v hostinci pod horami. Od hostinského se dozví, že jednou za rok se z hory ozývá vytí a dolů padají kameny, a že na hoře rostou vzácné květiny. Čtyřlístek odposlechne rozhovor dvojice ničemů, co chtějí natrhat na hoře vácné hořce a zpeněžit je. Mizerové v horách objeví přikovaného muže, který je žádá o vysvobození. Ti ale odmítnou a ptají se na místo kde rostou hořce, muž je ale ve zlosti promění v kameny. Když se na horu vyšplhá Čtyřlístek, muž ho považuje za společníky zlodějů chráněných rostlin a sešle na něj lavinu. Čtyřlístek se dokáže zachránit a opět se blíží k muži. Muž shledává, že asi budou asi poctiví a požádá je o vysvobození z kovových pout. Bobíkovi se to podaří a muž vysvětluje, že je kouzelník, že se v dávných časech utkal v kouzlení s duchem hor, sice vyhrál a proměnil ducha v kámen, duch ho ale stihl přikovat k hoře. Kouzelník teď každý rok volá o pomoc, a proto padají z hory kameny a řádí bouře, což dneškem přestane. Kouzelník odchází, poradí Čtyřlístku, že zlodějům proměněným v kameny vrátí podobu horský vodopád. Čtyřlístek najde vodopád, hodí do něj kameny a z nich se stanou zloději. Fifinka říká, že studená sprcha jim patří. Horský vodopád dokáže oživit také zvadlé vzácné černé hořce.
302 Na řece Šuměnce
Na řece Šuměnce (Čtyřlístek 302, 2000)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Pan Čipera prosadí na zasedání městské rady vybudování rekreačního areálu na řece Šuměnce - kasína, restaurace, parkoviště pro 1000 aut... Čtyřlístek se rozhodne sjet závodní trasu na Šuměnce v gumovém člunu. Správci trati zaplatí startovné a podepíší, že jedou na vlastní nebezpečí. Pokud by se do večera neobjevili, pošlou pro ně helikoptéru. Čtyřlístek se plaví na vodě, ale náhle se z vody vynoří vodník a prokousne mu člun. Čtyřlístek se zachrání na spadlém stromu. Všude okolo jsou vysoké skály, tak musí čekat na záchranu. Bobík má hlad, tak Pinďa začne chytat ryby, na prut ale chytí vodníka. Vodník se přizná, že jim prokousl člun, protože se mu nelíbí turistický ruch na vodě, všechny ryby se už odstěhovaly. To neví, že to bude ještě horší. Helikoptéra Čtyřlístek vysvobodí. Později chtce Čtyřlístek starostovi rozmluvit výstavbu atrakcí, starosta se ale nedá přesvědčit. Vodník zvýší ve vodárně v potrubí tlak a město je zaplaveno. Starosta chce udělat cokoli, jen aby potopa přestala. Vodník slíbí nápravu, jen pod podmínkou, že se na Šuměnce stavět nebude. Z okolí Šuměnky se stává chráněná přírodní oblast.
303 Partner na cestách
Partner na cestách (Čtyřlístek 303, 2000)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Myšpulín sestrojí nové fáro jménem Partner, které je vybaveno umělou inteligencí. Jedou na hrad Krutibrk, auto je ale drzé a u benzínky vyžaduje lepší značky oleje a saponátů. Na cestě se střetnou s panem Krátkým, kterému se auto zalíbí. Když je Čtyřlístek na prohlídce hradu, pan Krátký se s Partnerem domluví, že auto ukradne. Krátký nechá na vrátnici hradu Čtyřlístku obálku s klíčem a dopisem, ve kterém stojí, že Partner projevil zájem změnit majitele a je tak uzavřena dohoda o výměně. Na Čtyřlístek čeká na parkovisti landrover pana Krátkého. Auto se Čtyřlístku velmi líbí. Nikomu se po Partnerovi nestýská a Myšpulín ho nehodlá vybavit umělou inteligencí. Když jedou okolo benzínky, všimnou si, jak Partner nutí pana Krátkého s manželkou koupit ty nejlepší značky přípravků. Čtyřlístek se tomu směje, moc inteligence autu škodí, nic nenahradí inteligentního řidiče.
304 Perpetuum mobile
Perpetuum mobile (Čtyřlístek 304, 2000)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Myšpulín vynalezne perpetuum mobile, přístroj je založen na principu čerpání energie z vlastního potěšení. Dva zloději se o vynálezu dozví a hladce ho ukradnou. Nedaří se jim ale přijít na způsob, jak funguje. Napadne je vetřít se do domácnosti Čtyřlístku a najít plány. Ráno unesou Pinďu, který jde do školy, odlijí si jeho obličej a vyrobí si latexovou masku. Falešný Pinďa slídí po plánech a chová se podezřele. Myšpulín mu nechce ukázat plány, řekne jen ať pozoruje myšku, která běhá dokolečka ve válci a baví ji to, tím že pochopí princip. Zloděj prostě ukradne myš. Čtyřlístek odhalí zloděje pomocí rozpouštědla latexu. Zloděj jim ale uteče. Když lupiči ve svém doupěti usnou, Myšpulínova myš překouše Pinďovi provazy, kterými je svázán. Pinďa se vrací domů i s perpetuem. Když se zloději probudí a zjistí, že je Pinďa pryč, prchají. Zlodějům přístroj nefungoval, protože ho u nich nebavilo pracovat, Myšpulín pustí ódu na radost a zase vesele pracuje se 100% účinností.
305 S větry o závod
S větry o závod (Čtyřlístek 305, 2000)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
V Třeskoprskách řádí Meluzína. Pinďa má nejhezčího draka při soutěži, Meluzíně se drak líbí, tak ho zanese i s Pinďou svým synkům větrům na hraní. Myšpulín postaví větrný mlýn, na který nalákají Meluzínu, vysají ji pomocí vysavače a vpustí do matrace. Meluzína jim prozradí, že Pinďu drží na Větrné hůrce. Čtyřlístek se na hůrku dostane pomocí rogal, osvobodí Pinďu, ale větříci letí za nimi. Čtyřlístek se schová v Myšpulínově mlýně. Větři se vozí na lopatkách mlýna. Čtyřlístek vyhrožuje zajaté Meluzíně, že uvězní do matrace i větříky, Meluzína ale chce udělat cokoliv, jen aby nechali větry na svobodě. Myšpulín jako trest vymyslí, aby točili stále lopatkami mlýna, čímž vyrábějí elektřinu na zavlažování pro celé Třeskoprsky zadarmo.
306 V bludišti času
V bludišti času (Čtyřlístek 306, 2000)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Čtyřlístek je na prohlídce bludiště středověkých chodeb. Hromadná prohlídka ho ale nudí, tak zaleze do postraních dveří. Objeví se ve středověku a je svědkem toho, jak zrádní konšelé prodávají obležené město rytíři-nepříteli. Myšpulín navrhne nenechat to jen tak. Po cestě z chodeb narazí na sklep se spoustou zásob. Venku už zrádci lidem vnucují, aby se vzdali, jinak kvůli nedostatku zásob umřou hlady. Zakročí Čtyřlístek a ukáže lidem plný sklep zásob. Lidi zrádné konšely zbijí a jdou se najíst. Čtyřlístek se vrátí stejnými dveřmi do současnosti, kde právě končí prohlídka. Průvodce sděluje návštěvníkům, že město bylo několikrát obléháno, ale díky podzemním chodbám nikdy dobyto nebylo. Čtyřlístek ví, že nejen díky chodbám se to jednou nepovedlo.
307 Dlouhý, Široký a Bystrozraký
Dlouhý, Široký a Bystrozraký (Čtyřlístek 307, 2000)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek v americkém Disneylandu potká opravdového prince, který mu poví, že princeznu unesl zlý čaroděj a Dlouhý, Široký a Bystrozraký se na něj vykašlali. Čtyřlístek svolí, že s ním a čarodějem sehraje pohádku v opravdovém světě. Čaroděj souhlasí. V noci čaroděj Čtyřlístek i prince uspí a Fifinku, která představuje princeznu, unese. Fifi mobilem zavolá Myšpulínovi, že sedí na sanfranciském mostě. Bobík dupne na buginu a do rána je i s Fifi zpátky. Další noc se zase podaří čarodějovi pomocí kouzel všechny uspat, i když na něj chtěl Myšpulín vyzrát naplno puštěným kazeťákem. Čaroděj nechá Fifinku ve Velkém kaňonu. Fifinka se probudí a sdělí mobilem svoji pozici. Myšpulín nasedne do helikoptéry a do rána je s Fifinkou zpátky. Třetí noc unese čaroděj Fifinku i přes zabarikádovaný pokoj, protože umí procházet zdí. Posadí Fifinku až na Eifelovku. Čaroděj si všimne Fifinčina mobilu a sebere jí ho. Fifi ale přelstí čaroděje, chce si dát kávu v internet-café a pošle e-mail. Myšpulín jí objedná letenku concordem, který letí tak rychle, že při cestě na západ bude Fifi v Disneylandu o tři hodiny dřív, než vyletí z Paříže. Čaroděj prohrál.
308 Splašené vánočky
Splašené vánočky (Čtyřlístek 308, 2000)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 20 %
Na Plasmotelínové planetě je přeplněno. Vědecké centrum zjistilo příznivé podmínky pro život na Zemi a našlo jednoduchý způsob, jak otestovat životní podmínky - vyslat na pozemský internet svoji biologickou formuli. Myšpulín ji na internetu objeví a vyrobí biomasu, která vypadá jako obyčejné těsto. Fifinka si biomasu splete s těstem a uplete z ní vánočky. Když je chce dát péct, vánočky ožijí a uprchnou do města. Čtyřlístek se je snaží dostihnout. Vánočky ale vyšlou signál na Plasmotelín. Přiletí létající talíř s mimozemšťany a odvezou si biomasové vánočky, které Plasmotelíňanům řeknou, že na Zemi není bezpečno, chtěli je přece upéct a sníst. Fifinka peče opravdové vánočky, které zaručeně neutečou.
309 Silvestrovská noc
Silvestrovská noc (Čtyřlístek 309, 2000)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek organizuje silvestrovský maškarní ples. Bobík jde za kominíka a nosí novoroční prasátko. Myšpulín pořizuje lidem památeční fotografie. Na bál se vetřou tři podivíni, kteří chtějí sníst Bobíkovo prasátko. Myšpulín zjistí, že podivíni nejsou vidět na fotografii a že to jsou upíři. Fifinka si všimne, že starostová není vidět v zrcadle a má na krku červené ranky - upíří nákaza se šíří. Čtyřlístek zavrhne Bobíkovu metodu likvidace upírů - kolík do srdce. Myšpulín vymyslí, že se bude podávat česnečka, kterou si každý dá. Na společné fotografii jsou potom všichni vidět, zabralo to i na podivné hosty. Konec upírů v Třeskoprskách - správný začátek 21. století.
sp2000-1 Čtyřlístek a dvanáct měsíčků
Čtyřlístek a dvanáct měsíčků (Čtyřlístek Speciál 1/2000)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek si čte pohádky a Bobík navrhne do pohádky se přímo podívat. Pomocí stroje připomínajícího chronolet se dostane do pohádky o dvanácti měsíčkách. Je právě svědkem toho, jak macecha vyhání Marušku pro jahody. Čtyřlístek se snaží najít měsíčky, ale nejsou k nalezení. Fifinka navrhne, aby Myšpulín dojel domů pro jahody. Zbylí zatím staví dvanáct sněhuláků představujících měsíčky a zapálí vatru. Maruška věří, že sněhuláci jsou měsíčky (za sněhuláky stojí Čtyřlístek a mluví). Myšpulín se konečně vrací s jahodami. Maruška přinese maceše jahody, Myšpulín z letícího stroje ještě vysypává pomeranče, co našel doma v lednici. Pomeranče spadnou maceše na hlavu. Bobík se chlubí, že bez nich by pohádka ani nevznikla.
sp2000-2 Podraz
Podraz (Čtyřlístek Speciál 2/2000)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek dostane do schránky leták, který ho zve na pohádkový zájezd s cestovní kanceláří PODRAZ (POhádkově Dobrodružná Rekreace A Zájezdy). Čtyřlístek čeká na odlet na vrchu Vidrholci. Přilétá průvodce na koštěti a vezme Čtyřlístek do pohádky před hospodu. Kocour v botách prozradí Fifince, že zájezd je podvod. Čtyřlístek má jako osvobodit princeznu, protože ji nikdo nechce. Poradí Čtyřlístku, že stačí špatně hádat. Na zámku zatím čeká ošklivá princezna a vyhlédne si Pinďu jako svého ženicha. Král tedy vybere na hádání Pinďu, ten ale předstírá, že hádanku neumí rozluštit a řekne princezne, že není jeho typ. Čtyřlístek ze zámku uteče a po sklouznutí ze skleněného vrchu, na kterém zámek stojí, se objevuje zpět v Třeskoprskách.
sp2000-3 Čtyřlístek naruby
Čtyřlístek naruby (Čtyřlístek Speciál 3/2000)
napsala Lenka Kovářová, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Myšpulín zase vyletí z laboratoře a shodí Fifince ze sporáku jídlo. Myšpulín slíbí, že za ni uvaří a Fifinka jde vynalézat. Myšpulín dělá pro Bobíka buchty podle návodu a myslí, že když dělá vše podle receptu, nemůže nic zkazit a po chvíli jde zkontrolovat Fifinku. Fifinka vyrábí prášek na praní, ale celé jí to bouchne. Myšpulín se směje, ale jemu zas příliš vykyne těsto. Pinďa se vsází s Bobíkem, že jestli Bob uběhne celý maratón, sní Pinďa celý pekáč buchet. Bobík je sice nejpomalejší závodník, ale uběhne celou trať. Myšpulín spálí buchty a zamaskuje to cukrem. Pinďa musí sníst všechny buchty, prohrál sázku. Pinďovi je z buchet špatně a je na Myšpulína naštvaný. Fifinka upeče nové, Myšpulín vynalezne nový vynález, Pinďa s Bobíkem si nejdřív dávají buchty a pak si oba zatrénují. Všichni poznávají, že se mají držet svého kopyta.
sp2000-4 Duhová kravička
Duhová kravička (Čtyřlístek Speciál 4/2000)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Po bouřce se objeví na obloze duha a z duhy spadl kosmický koráb. Z něj vylezla duhově zbarvená kráva, která se s Čtyřlístkem domluví pomocí svého zvonce fungujícím jako tlumočník. Kráva říká, že se vydala na Zem kvůli výbornému jetelu. Chce odletět, ale duha zmizí, a odletět se dá jen při duze. Kravičku ukradnou dva kluci a prodají ji do zoo. Zvonec zůstal na louce. Čtyřlístek se v novinách dozví, že v zoo mají vzteklou duhovou krávu, tak se tam vydá a krávu si odvede. Myšpulín opraví porouchaný zvonec, kráva řekne Čtyřlístku, že za odměnu bude jabloň na zahrádce plodit kouzelná jablka, a odlétá. V noci se zase ti dva kluci chystají vlézt po žebříku ke Čtyřlístku a ukrást co se dá. Utrhnou si ale jablíčka, sní je, a chuť loupit je přejde.
sp2000-5 Kouzelný hrad
Kouzelný hrad (Čtyřlístek Speciál 5/2000)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek jde na výlet na hrad Dabrštejn. Potká tam čarodějku Dabru, paní hradu, která musí nutně na hodinu odletět a svěří hrad Čtyřlístku. Po chvíli na hrad přiletí Abrak, ženich Dabry, a považuje Čtyřlístek za vetřelce, kterého je potřeba zneškodnit. Myšpulín spadne do hladomorny a Abrak ji zaplní zápachem. Myšpulín ale zapne v hladomorně silný větrák, který vytrhne Abrakovi z ruky hůlku. Stejně ji nakonec získá zpět a Bobíka a Fifinku nechá zkamenět. Osvobozený Myšpulín čmajzne čarodějovi hůlku a promění ho v bahno. Na hrad se vrátí Dabra, vrátí všechna kouzla zpátky a vysvětlí Čtyřlístku, že Abrak je její ženich. Čtyřlístek opouští hrad. Na svatební hostinu, na které by se podávaly zmijí jazýčky nabo netopýří pečeně, čtveřice nepočkala.
sp2000-6 Emil, strážce pokladu
Emil, strážce pokladu (Čtyřlístek Speciál 6/2000)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek je na houbách ale nachází spíš maliny a Fifinka řekne, že by si přála maliník na zahrádce mít. Bobík s Pinďou chtějí udělat Fifince radost, tak vykopávají maliník i s hluboko zapuštěnými kořeny a objeví zlatý poklad, který si odnesou domů. Skřítek Emil, který má poklad hlídat, ale na chvíli si odskočil, je naštvaný. Čtyřlístek věnoval poklad muzeu a skřítek si slibuje, že to Čtyřlístku nedaruje. Když se Čtyřlístek vrátí domů, zjistí, že maliník uvadl. Objeví se skřítek s košíkem malin a tvrdí, že je prodává. Bobík jich pár sní a usne jako špalek. Skřítek je tedy prozrazen a prchá z domečku. Myšpulín už na něj ale předem připravil past - bazének s všelepem, protože se zdál Fifince trpaslík podezřelý. Emil prozradí Čtyřlístku, že chtěl získat zpět poklad, protože přišel o práci i o svobodu. Myšpulína napadne, že by mohl dělat strážce pokladu dál - v muzeu.
sp2000-7 Tajemství kmene Havranů
Tajemství kmene Havranů (Čtyřlístek Speciál 7/2000)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek se toulá divočinou, Myšpulín vypráví, že na tom místě kdysi sídlil indiánský kmen. Čtyřlístek ale najde nepořádek po turistech a zraněného havrana, kterého ošetří. Objeví se indiánský kluk Orlík z kmene Havranů, který poznal, že je Čtyřlístek hodný a pozve ho do indiánské vesnice, která je před dotěrnými zvědavci ukryta mocným kouzlem. Čtyřlístek se ubytuje ve vigvamu pro hosty a pak posílá po větru pozdravný dopis z báječného výletu. Nesmí ale nikomu prozradit, kde se indiánská vesnice nachází.
sp2000-8 Rok se Čtyřlístkem
Rok se Čtyřlístkem (Čtyřlístek Speciál 8/2000)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 14 stran
Kalendář s krátkými příběhy:
* * * *
Čtyřlístek staví sněhuláka, ale ztratí se mu mrkev. Ukradla ji hladová lesní zvířata, a tak se Čtyřlístek rozhodne zvířátka dobře zásobit.
* * * *
Na zahrádce řádí krtek a ryje si i mimo vyznačenou oblast, kterou mu vyhradil k rytí Bobík. Krtek měl z té práce pod zemí špatné oči, Fifinka dá krtkovi brýle a on jí na oplátku nalezne pod zemí přívěsek, který Fifinka při práci na zahrádce ztratila.
* * * *
Bobík hlídá jahody, ale chodí mu na ně kos. Bobík slibuje kosovi jeden jahodový knedlík, když mu kos postojí modelem. Bobíkovi ale malování nejde tak rozkope všechny barvičky. V noci kos jahody ukradne i když Bobík hlídal. Kos byl totiž zmalovaný od Bobíkových barev a v noci splynul s prostředím.
* * * *
Kluci přihlásí Fifinku do miss zahradnice. Fifinka chce od kluků radši pomoc při sbírání škůdců. Myšpulín nechá škůdce doma zakuklit a později se z nich stávají nádherní motýlci, kteří obletují na soutěži Fifinku a pomůžou tak Fifi vyhrát.
* * * *
Bobík otrhal jablka a nechce dát Pinďovi ani jedno. Pinďa je naoko očaruje, kdo si kousne, promění se v křečka. Fifi si kousne a když se Bobík po zakopnutí ohlédne, vidí křečka a považuje ho za Fifinku. Bobík byl ale ostatními napálen.
* * * *
U Čtyřlístku se objeví čáp, který si poranil křídlo a nestihl odletět do teplých krajů. Pomáhá v Třeskoprskách kde může a o Mikuláši létá s dárky.
kk2000 Kouzelný klobouk
Kouzelný klobouk (komiksová kniha, 2000)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 33 stran, 40 %
1. kapitola: Leoš má starosti
Čtyřlístek jede metrem, v tunelu se ale objeví duch Leoš, který dá Čtyřlístku klobouk přinášející dobrou náladu. Chce po Čtyřlístku, aby našli původního majitele klobouku, a poradí mu, ať to zkusí v Praze za Rudolfa II.
2. kapitola: Císař je statečný
V minulosti zachrání Čtyřlístek Rudolfa před lvem a je za to pozván na královskou hostinu.
3. kapitola: Císař je štědrý, ale jen chvilku
Když se císař dozví, že klobouk má čarovnou moc a díky němu lev zkrotl, chtěl by klobouk do své sbírky. Čtyřlístek mu vysvětlí, že hledá původního majitele.
4. kapitola: Fifinka čarodějnicí
Zkusí zajít do hladomorny, kde z obrazu rodiny, kterou tam umučili, vyletí duch malého kluka, který nic neříká. Když ho Čtyřlístek honí po Praze, narazí na ohnivého mužíčka...
5. kapitola: Bobík se topí
a hastrmana, duch jim vždy pomůže ale zase zmizí.
6. kapitola: Šťastný návrat
Pak je duch zavede na hrad a na stěnu napíše, že klobouk je jeho. Rudolf ale chce klobouk pro sebe, protože němý duch pochází z jeho obrazu. Duch ještě napíše, že nechává klobouk mezi lidmi, aby konal dobro a pak zavede Čtyřlístek různými chodbami na stanici metra. Myšpulín si ducha na památku vyfotí, fotka má ale duchy.
kk2000 Televize Čtyřlístek
Kouzelný klobouk (komiksová kniha, 2000)
napsali Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 31 stran, 40 %
Čtyřlístek se rozhodne založit si vlastní televizi. Je úspěšná, což štve ředitele konkurenční TV Kometa. Na Kometě se objeví reportáž o tom, že se na louce blízko hotelu Meteor objevují mimozemštani. Všechny TV se tam sjedou, ale jen TV Kometa má nejdetailnější záběry. Čtyřlístek ale příští den vypátrá, že to všechno byl podfuk, mimozemšťani jsou loutky. Avizuje na TV Čtyřlístek reportáž o podvodu "pimprloví ufoni". Ředitel Komety zuří. V polední pauze ukradne komeťácký ředitel ze studia TV Čtyřlístek zlaté prasátko, hlavní výhru dětské soutěže. Při soutěži si děti vybírají ze 3 prasátek 1 zlaté, ostatní jsou sádrová. Ukáže se ale, že sádrová jsou všechna (Čtyřlístek měl ještě jedno rezervní), soutěž je prohlášena za neregulérní a TV Čtyřlístek nesmí vysílat. Čtyřlístek zjistí ze své kamery, že prasátka vyměnil ředitel Komety, ten to ale popírá. Čtyřlístek se vrací do hotelu Meteor, který patří řediteli Komety a který díky mimozemšťanům má teď nacpáno, na půdě hotelu najde loutky mimozemšťanů a balón představující mimozemskou loď. V přímém přenosu TV Kometa z třeskoprské oslavy vystoupí Čtyřlístek převlečený za mimozemšťany a odhalí pravdu. Získává pak také cenu za nejlepší reportáž roku.
ročník 1999příběhy - seznamročník 2001
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
GamebookyGamebooky NovinyNoviny VideokazetyVideokazety Příběhy 2017Příběhy 2017 Poznej příběhPoznej příběh
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru