další články z kategorie Krátké příběhy Čtyřlístku
Rexík a Čtyřlístek

Rexík a Čtyřlístek Slavnostní číslo 400 Souhvězdí Čtyřlístek (2005) obsahuje jen dva seriály. Je to 15stránkový příběh Čtyřlístku Souhvězdí Čtyřlístek a 14stránkový příběh Rexíka nazvaný Rexík a Čtyřlístek. Už název napovídá, že poprvé a naposledy se příběhy Rexíka a Čtyřlístku protnou ve společném příběhu. Za všechno může nechvalně proslulý Zádrhel, který ohrožuje město, kde Rexík s přáteli bydlí, a Čtyřlístek přilétá na létajícím kole na pomoc. Příběh řadíme současně jako 186. díl Rexíka a zároveň jako zvláštní příběh Čtyřlístku. Neobvyklé dobrodužství napsal Karel Ladislav (vl. jm. Jiří Čehovský), autor všech 264 příhod Rexíka.

Čtěte také:
Rexík (seriál ve Čtyřlístku)
Rexík: reedice
Čtyřlístek versus Rexík


Rexík a Čtyřlístek
Souhvězdí Čtyřlístek (Čtyřlístek 400, 2005)
napsal Karel Ladislav, nakreslil Jaroslav Němeček, 14 stran
Ďábelský profesor Zádrhel se skrývá na tajemném hradě a přišel s novým plánem na ovládnutí světa - všechny zmenší a sám jako velký bude všem nařizovat. Zádrhel rozpráší svůj Univerzální zmenšovač po Rexíkově městě. Kamarádi zrovna posedávají na zahradě a po vdechnutí postřiku se zmenší tak, že jim to v trávníku připadá jako v džungli. Rexík, Karlík a Lojzík se po velkém úsilí dostanou domů k telefonu a zavolají bratránkovi Arturovi. Artur je ale právě na vědecké konferenci v Austrálii a doporučuje zavolat profesorovi Myšpulínovi z Třeskoprsk. Myšpulín z toho jasně rozpozná styl šíleného vědce Zádrhela a se Čtyřlístkem se na šlapoletu dostanou do "města, kde bydlí Rexík". Zádrhel se raduje, že Myšpulína opravdu přilákal, a sestřelí šlapolet. Čtyřlístku spadnou plynové masky a nadýchají se tak zmenšovacího postřiku. Čtyřlístek se poprvně setká s Rexíkovci, i když se společně scházejí 12 let v každém Čtyřlístku (jak připomene Fifinka), poprvé ale na stejné stránce. Jenže teď už jsou malí všichni a co zmůžou? Všichni vyrazí k Zádrhelovu hradu, jenže to bude trvat nejmíň 3 dny. Zádrhel je ale celou dobu sleduje a když se Čtyřlístek s Rexíkovci vyškrábe na hrad, může je Zádrhel jednoduše přemoct. Pinďa ale pomocí praku rozbije baňku se zmenšovačem, kapalina stříkne i na Zádrhela a teď už má Čtyřlístek s Rexíkovci jasnou převahu. Zádrhela uzavřou do šroubovací sklenice. Bratránek Artur přece jen dorazí a pochlubí se stříbrnou medailí za nejnovější vynález, postřik proti nadprodukci zemědělských plodin. Přípravek zvětšuje plevel a zachraňuje tak před pohromou nadprodukce. Myšpulín se zkusí přípravku napít a ten evidentně působí i jako protilátka proti Zádrhelovu zmenšovači. Myšpulín s Arturem pomocí šlapohybu rozpráší zvětšovač po městě. Zvětší se i ten plevel, takže má Bobík s Rexíkem o práci postaráno. Rexík si vystaví sklenici se Zádrhelem na polici a Čtyřlístek se s Rexíkovci loučí, odteď budou zase na oddělených stránkách.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Strašidelný pradědečekStrašidelný pradědeček Další akceDalší akce Další předmětyDalší předměty Příběhy z omalovánekPříběhy z omalovánek Na stroměNa stromě
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru