Knihovnička Čtyřlístek » Detaily ve Čtyřlístku » Čtyřlístek versus Rexík
další články z kategorie Detaily ve Čtyřlístku
Čtyřlístek versus Rexík

Čtyřlístek versus Rexík Seriály Čtyřlístek a Rexík vycházely pospolu v časopise 16 let (1994-2009), přesto se ve společném příběhu střetli pouze jednou jedinkrát - v čísle 400 z roku 2005. Na různých obrázcích ale byli společně vidět vícekrát. V tomto článku se pokusíme najít všechny společné obrázky Čtyřlístku s Rexíkem, a zároveň porovnat seriály Čtyřlístku a Rexíka a hledat jejich společné znaky.
Pro větší obrázky stačí kliknout na zmenšený obrázek.


Čtěte také:
Rexík (seriál ve Čtyřlístku)
Rexík: reedice
Rexík a Čtyřlístek
Němečkův komiksový vesmír


Čtyřlístek a Rexík Pravěké dobrodružství (in sp/1992)
V tomto příběhu se Čtyřlístek s Rexíkem ve skutečnosti nepotká, seznámí se ale s jeho vzdálenými příbuznými a zjistí, že v pravěku existovala éra, kdy byli dinosauři, brontosauři a jiní živočichové inteligentní a rozvinutou společností. Znali všechny moderní vymoženosti známé až v naší době. Příběh napsal Karel Ladislav, pozdější scénárista Rexíka, inteligentního tyranosaura z pravěku.

Čtyřlístek a Rexík Zábavní park (in 229, 1995)
Čtyřlístek se rozhodne postavit zábavní park. V něm budou vystupovat robotické podobizny Čtyřlístku, Rexíka, Karlíka a Lojzíka. V příběhu ukradnou lumpové roboty rexíkovců a skutečného Pindi, který zrovna zaskakuje za poruchového robota.

Čtyřlístek a Rexík Kalendář 1996 (1995)
Společný tábor pod strašidelným hradem pořádá Čtyřlístek s Rexíkem, Karlíkem a Lojzíkem na plakátu / nástěnném kalendáři na rok 1996, který dostali pouze členové Klubu Čtyřlístek.

Čtyřlístek a Rexík Čtyřlístek a Rexík (multimediální CD, 1997)
V letech 1997-1998 vyšly celkem 3 multimediální CD, na kterých jsou naskenované 3 příběhy Čtyřlístku a 3 příběhy Rexíka, namluveny do češtiny, angličtiny a němčiny. Pouze na prvním z nich vystupuje Čtyřlístek s rexíkovci na společném obrázku na bookletu a v intru.

Čtyřlístek a Rexík Čtyřlístek a Rexík (multimediální CD, 1997)
První multimediální CD jako jediné z tří vydaných obsahuje také společný obrázek - menu. Jedná se o mírně pozměněný obrázek z bookletu cédéčka.

Čtyřlístek a Rexík Vánoční štítky (1997)
Na vánočních dárkových štítcích pouze pro členy Klubu Čtyřlístek je i Rexík.

Čtyřlístek a Rexík Adventní kalendář 1998 (1998)
Rexíkem společně se Čtyřlístkem zpívá pod vánočním stromečkem na neprodejném adventním kalendáři pouze pro členy Klubu Čtyřlístek. (Lepší obrázek není k dispozici.)

Čtyřlístek a Rexík Cirkus Čtyřlístek (omalovánky 8, 1999)
Krásné prázdniny (omalovánky 9, 1999)
Omalovat jste si mohli nejen Čtyřlístek, ale i Rexíka, Lojzíka a Karlíka.

Čtyřlístek a Rexík Rok se Čtyřlístkem (in Sp8/2000)
Vánoce přijdou ke Čtyřlístku oslavit i Karlík s Lojzíkem. Jejich jméno ale v minipříběhu nepadne, ani se s nikým nebaví. Rexíka asi nechali doma.

Čtyřlístek a Rexík Puzzle (2001)
Jedno ze čtyřech 60dílkových puzzle vydaných v roce 2001 obsahuje společný obrázek třeskoprské čtyřky a Rexíkovy trojky. Až na detaily se jedná o stejný obrázek, který známe z intra k multimediálnímu CD Čtyřlístek a Rexík.

Čtyřlístek a Rexík Narozeniny (in 321, 2001)
V příběhu z čísla Let orla (321, 2001) neumí Rexík pilotovat předpotopní stroj času, a letí tak nešikovně, že srazí komín u domečku Čtyřlístku, což se Myšpulínovi nelíbí. Třeskoprsky asi nebudou tak daleko od bezejmenného města, ve kterém bydlí Rexík.

Čtyřlístek a Rexík Let orla (321, 2001)
Na předposlední stránce stejného čísla najdeme obrázek (hádanku) související s příběhem Rexíka Narozeniny. Rexík se vzáší nad domečkem Čtyřlístku v Třeskoprskách, v dálce vidíme Bezzub.

Čtyřlístek a Rexík Prázdninová hádanka (in 373, 2004)
Uprostřed 373. čísla vyšla stránka s obrázkovou hádankou. Kromě Čtyřlístku se v ní mihne i Rexík.

Čtyřlístek a Rexík Souhvězdí Čtyřlístek (400, 2005)
Jubilejní číslo Čtyřlístku a unikátní jev - postava z jiného seriálu na společném obrázku s Pinďou, Fifinkou, Myšpulínem a Bobíkem na titulní stránce.

Čtyřlístek a Rexík Rexík a Čtyřlístek (in 400, 2005)
Číslo obsahuje prodloužený díl Čtyřlístku a 14stránkový speciální díl Rexíka Rexík a Čtyřlístek. Rexíkovo město ohrožuje Čtyřlístku velmi dobře známý Zádrhel. Čtyřlístek přilétá na létajícím kole na pomoc.

Čtyřlístek a Rexík Rexík a Čtyřlístek (in 400, 2005)
Poprvé a také naposled prožívají Pinďa, Bobík, Fifinka, Myšpulín, Rexík, Karlík, Lojzík a Artur společný příběh, což neopomenou zmínit. Po poražení Zádrhela se zase rozcházejí, další dobrodružství opět odděleně ve vlastních seriálech.

Čtyřlístek a Rexík PF 2007 (2006)
Popřání do nového roku 2007 přivádí opět Rexíka na obrázek ke Čtyřlístku. Kartu obdrželi pouze předplatitelé.

Čtyřlístek a Rexík Vzpoura v domácnosti (in 445, 2008)
V příběhu Menhir si čte Rexík Třeskoprské rozhledy. Rexík ale v Třeskoprskách nebydlí, ale asi to vážně nebude tak daleko.

Porovnání seriálů

Rexík - logo seriálu Jak moc se liší a shodují seriály Rexík a Čtyřlístek? Scénáristou Rexíkových dobrodružství byl Karel Ladislav, který napsal také třicítku příběhů pro Čtyřlístek. Podle redakce byl seriál Rexíka a jeho témata určen starším dětem, zatímco příběhy Čtyřlístku se staly pohádkovějšími. Rexíkova parta se skládala z tyranosaura Rexíka z druhohor, lišáka Lojzíka, kohouta Karlíka a později se ještě hodně často objevoval lišák Artur a jeho vynálezy. Velká část scénářů by byla stejně dobře použitelná pro Čtyřlístek - místo Rexíka by byl typově Bobík, místo vynálezce Artura vynálezce Myšpulín a Karlík s Lojzíkem by nahradili Pinďu a Fifinku. Rexíkova parta bydlí v podobném městečku jako jsou Třeskoprsky, ale obývají jej pouze zvířecí postavy (na rozdíl od Čtyřlístku, kde jsou většinou vedlejšími postavami lidé). Trojice (a někdy čtveřice) přátel zažívá podobná dobrodružství jako Čtyřlístek - odhalování zlodějů a podvodníků, výlety do přírody, cesty časem a vesmírem a příhody s všelijakými vynálezy.
Další výzkum v porovnávání příběhů, témat a motivů Čtyřlístku s Rexíkem zůstává otevřený...Další crossovery

Potkávání hrdinů z různých seriálů nekončí u Rexíka. Vodník z Blaťáku vystupuje v 350. čísle v příběhu seriálu Sedmikráskov (možná je to jen náhoda). Odkazy na Čtyřlístek i jiné seriály z časopisu najdeme například v seriálu Tritonky. A celá dobrodružství zažijí hrdinové z Třeskoprsk v osmi různých seriálech ve slavnostním čísle Slavíme narozeniny.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Klokánkovy příhodyKlokánkovy příhody L. Lomová - rozhovorL. Lomová - rozhovor SpeciálySpeciály Příběhy 1979Příběhy 1979 Večerníček ČtyřlístkuVečerníček Čtyřlístku
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru