Knihovnička Čtyřlístek » Krátké příběhy Čtyřlístku » Čtyřstránkové příběhy ze Čtyřlístku
další články z kategorie Krátké příběhy Čtyřlístku
Čtyřstránkové příběhy ze Čtyřlístku

Čtyřstránkové příběhy ze ČtyřlístkuV číslech 196, 197, 199 a 201 (1992) vyšly kromě hlavního příběhu Čtyřlístku navíc čtyřstránkové příběhy vždy o jednom členovi party. Autorem je Karel Ladislav.
Seriál se Čtyřlístkem Až na kraj světa (1992-1993) z čísel 202 až 214 byl sice také čtyřstránkový, ale dohromady měl 52 stran a proto je řazen samostatně.

píše Karel Ladislav
kreslí Jaroslav Němeček

počet dílů: 4
počet stran celkem: 16
ve Čtyřlístcích: 196-201 (1992)

1. Myšpulín a stroj na učení
Žralok na Šumavě (Čtyřlístek 196, 1992)
napsal Karel Ladislav, nakreslil Jaroslav Němeček, 4 strany
Čtyřlístek si zase pročítá dopisy od dětí. Všechny chtějí stroj na učení nebo robota, který by za ně chodil do školy. Myšpulín odmítá, nic nenahradí pilné studium. Myšpulín chce studovat, jenomže nikde nemá dostatek klidu. Nakonec mu nezbývá než postavit stroj na učení pro sebe. Fifinka zatím děti pozve, aby si přišly vynález vyzkoušet. Myšpulín opravdu stroj postaví - z jedné strany se vloží kniha z druhé strany hlava. Myšpulín je po proceduře úplně mimo a jediné, co říká, jsou poučky z knihy. Nic ho neprobere až do chvíle, kdy si děti přijdou pro přístroj. Myšpulín vezme sekeru a učostroj rozbije. Je to příliš nebezpečný vynález.
2. Pinďa a jeho dárek
Skrytý talent (Čtyřlístek 197, 1992)
napsal Karel Ladislav, nakreslil Jaroslav Němeček, 4 strany
V domě je myš a Pinďa to se strachem už opravdu přehání. Čtyřlístek se rozhodne mu věnovat dárek - kouzelný sáček, který mu dodá velkou sílu, jenom se nesmí koukat dovnitř. Při procházce po ulici se Pinďa nebojácně pustí do řidiče, který nedává přednost na přechodu. Řidiče polapí a odvleče k policistovi, který mu poví, že se jedná o hledaného zločince. Později si všimne kominíka, který bezmocně visí ze střechy. Pinďa neváhá a kominíka zachrání. Má přece svůj kouzelný sáček. Kamarádi Pinďovi řeknou, ať se do sáčku podívá. Pinďa uvnitř najde papírek se vzkazem "Odvážnému štestí přeje". Pinďa okamžitě omdlí hrůzou.
3. Bobíkova dieta
Objevení Ameriky (Čtyřlístek 199, 1992)
napsal Karel Ladislav, nakreslil Jaroslav Němeček, 4 strany
Bobík je tak tlustý, že ani neprojde dveřmi. Fifinka mu nařídí dietu. Bobík zkouší zhubnout na Myšpulínově bežeckém pásu, místo toho ale přijde k úrazu. Pak se v novinách dočte o speciálním bylinném čaji na hubnutí a okamžitě se vydává do obchodu. Jenže čaj stojí 200 a tolik peněz Bobík nemá. Prodavačka Bobíkovi čaj slíbí, když složí celý náklaďák čajů do skladu. Bobík se zapotí a nakonec čaj za odměnu dostane. Při práci ale tak zhubne, že už čaj ani nepotřebuje. U večeře se zase nacpává, až ztloustne, určitě mu opět pomůže bylinný čaj.
4. Fifi a výstavní jablka
Dům v závějích (Čtyřlístek 201, 1992)
napsal Karel Ladislav, nakreslil Jaroslav Němeček, 4 strany
Fifinka se stará o jablka, chce je totiž přihlásit do soutěže. Když je Fifinka pryč, rozhodnou se kluci jablka vylepšit. Myšpulín zkusí jablko nafouknout, což nedopadne dobře. Pinďa jablka omaluje jako kraslice. Pěkná jsou, ale chuť je strašná. Myšpulínův chemický ochucovač jistě pomůže. Fifi se vrací a kluci vítězoslavně představují vylepšená jablka, která se bohužel po ochucovači scvrkla. Fifinka si naštěstí odložila několik jablek stranou a s nimi vyhrává první cenu.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Na hradě KulíkověNa hradě Kulíkově Výroky ČtyřlístkuVýroky Čtyřlístku Reedice příběhůReedice příběhů Příběhy v PC hráchPříběhy v PC hrách MaketaMaketa
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru