Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 2010
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 2010

201033 příběhů Čtyřlístku v roce 2010.

Čtěte také:
Čtyřlístek 2010
Čtyřlístek Speciál 2010

481 Ledová zábava
Ledová zábava (Čtyřlístek 481, 2010)
napsala Martina Bobková, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 40 %
Čtyřlístek přijel na návštěvu Grónska. Místní Inuity terorizují přízraky v hábitu, které na sněžných skútrech ničí všechno co zničit jde. Čtyřlístek se vydá po jejich stopách až k ledovému zámku, který patří ledové královně. Čtyřlístek zjistí, že za přízraky se převlékly děti královny - kluk a holka. Obrovitá královna ale Čtyřlístku nevěří, že by její hodné děti dělaly neplechy. Za tak nehoráznou lež uvrhne Čtyřlístek do vězení uprostřed zamrzlé jámy. Čtyřlístek se pokusí vyšplhat z vězení, děti ale jejich snahu sabotují. Čtyřlístek děti přesvědčí, že jim ukáže, jak se dá zima využít. Děti souhlasí. Čtyřlístek je naučí hrát hokej, bruslit nebo lyžovat. Když se královna vrátí z jedné ze svých častých cest, děti se přiznají že zlobily. Královna uzná, že jim nevěnovala dostatek času a slíbí, že to napraví. Bude s nimi chodit sportovat. Děti se jedou Inuitům omluvit za škody. Jen tak se ale odpuštění nedočkají, musejí nejdřív opravit co rozbily. A pak si můžou společně zasportovat. Čtyřlístek bohužel už musí odplout domů.
482 Zloděj aut
Zloděj aut (Čtyřlístek 482, 2010)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 30 %
Sousedům zmizelo auto ze zamčeného dvorku. Je to velká záhada, v okolí začnou mizet další a další auta. Čtyřlístek jede na zimní výlet, když náhle přiletí nad auto helikoptéra. Ta celé auto i se Čtyřlístkem chňapne odnese na vrakoviště. Helikoptéra pak vysaje z nádrže benzín a po obídku si zdřímne. Čtyřlístek nebyl v autě asi vidět, jinak by nebyl unesen společně s autem. Čtyřlístek se diví, že helikoptéra nemá pilota, zřejmě je na dálkové ovládání. Čtyřlístek si prohlédne vrakoviště a zjistí, že všechna auta jsou ukradená - jsou pojízdná, jen jim chybí benzín. V jednom z aut najde Pinďa kanystr, Čtyřlístek může odjet domů. Myšpulín doma předvede svůj nedávný vynález - automatického řidiče. Aby mohl malou krabičku namontovat do všech ukradených aut, budou jich muset s kamarády sestrojit hodně. Čtyřlístek ještě sežene cisternu s benzínem, kterou doveze na vrakoviště. Do benzínu přisype dvě kila cukru. Helikoptéra si na benzínu smlsne, nemůže ovšem vzlétnout. Čtyřlístek namontuje do všech aut automatického řidiče a auta se tak sama vrátí zázračně domů. V televizi děkují neznámým zachráncům ukradených aut. Bezpilotní vrtulník, který před časem zabloudil při cvičném letu zabloudil, byl zajištěn.
483 Boj o zvon
Boj o zvon (Čtyřlístek 483, 2010)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 50 %
Myšpulín si roztrhl kalhoty o hřebík. Fifi mu je může jen zazáplatovat. Myšpulín by chtěl nové, jenže nikde v obchodě nemají stejnou modrou látku. Nezbyde než si barvu namíchat. Za Čtyřlístkem přijde pomocník zvonařského mistra Theodora. Mistr onemocněl a potřebuje pomoci při odlití zvonu do zvonařské soutěže. Formu na odlití už má, stačí jen zvon odlít. Myšpulín v Bobíkových náhradních žlutých kalhotách vyráží za mistrem. Theodor Myšpulínovi vysvětlí postup odlití i to, že má konkurenta v soutěží - mistra Zvonimíra. Jenže Zvonimírovi zrovna praskla forma na zvon a rozhodne se podvádět. Chce zajít do Theodorovy dílny a odlít si zvon. V dílně zrovna pracuje Myšpulín, který právě dokončil i svou modrou barvu na kalhoty. Zvonimír se svým pomocníkem Myšpulína z dílny vyhodí, při roztržce se jim podaří vylít modrou barvu do formy se slitinou. Za týden řeší na radnici spor o zvon. Myšpulín se brání, že forma byla Theodorova, Zvonimír zase že tvůrcem zvonu je ten, kdo ho odlil. Jenže Zvonimír ani neví, že na formě byl nápis navíc a že zvon nemá obvyklou kovovou, ale modrou barvu. Zvonimír je označen za podvodníka, vyhrává Theodor, který by rád věděl jak namíchat takovou modrou barvu aby mohl odlévat modré zvony. Myšpulín neprozradí, nechce aby se cokoliv podobalo barvě jeho jedinečných kalhot. Navíc kovová barva se ke zvonům hodí víc.
484 Škodolibý papoušek
Škodolibý papoušek (Čtyřlístek 484, 2010)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 60 %
V diskoklubu bude maškarní večírek a Čtyřlístek secvičí parádní divadelní představení. Čtyřlístkovská interpretace pohádky o Červené karkulce s opilým vlkem Bobíkem a myslivcem Pinďou, který má zakázáno střílet chráněné vlky má největší úspěch a vyhrává první čtyři ceny v soutěži. Moderátor Béda Vrátek je naštvaný, že nevyhrál žádnou cenu. Zaběhne do zverimexu, kde koupí papouška a toho naučí ošklivé řeči o Čtyřlístku. Aby si papoušek nadávky zapamatoval, nahraje mu je na pásek a přehrává pořád dokola. Za čas se koná josefská zábava s tombolou. Béda zmanipuluje losování tak, aby Čtyřlístek vyhrál sprostého papouška Loriho. Doma Fifi papouška krmí, ale ten jí začne urážet, že je fintivá fiflena. Když se Fifi ptá, kdo ho to naučil, Lori řekne že Myšpulín, Bobík a Pinďa. Naštvaná Fifi odjíždí k tetičce. Papoušek pak ještě urazí kluky a ti se obviňují navzájem, kdo ho takové nepěkné věci naučil. Když ale Myšpulín zaslechne, jak papoušek řekne i "namoutěkutě" - oblíbené slovo Bédy Vrátka, hned přijde na to, kdo za všechno může. Kluci se vloupají do diskoklubu, kde objeví magnetofonový pásek s nadávkami - jasný důkaz. Kluci vše vysvětlí Fifince a naplánují pomstu. V diskoklubu se koná soutěž o nejlepší písničku. Zúčastní se i Čtyřlístek, který zhudebnil svůj zážitek s papouškem a mizerou Bédou. Písnička se líbí a Béda je znemožněn. Běží s ostudou domů, tam bude mít klid. Jenže doma už na něj čeká Lori, který písničku také umí.
485 Vtipná kaše
Vtipná kaše (Čtyřlístek 485, 2010)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 50 %
Pinďa se pořád jenom učí, i když na písemku už všechno dobře umí. Fifinka prosí andělíčka strážníčka, aby měl Pinďa štěstí. Fifince se zjeví duch Magdaleny Dobromily Retigové, která jí poradí recept na vtipnou kaši. Fifinka si Myšpulínovi zoufá, že tak podivné přísady nesežene. Jenže ráno se všechny objeví na stole, asi je Magdalena přičarovala. Fifi uvaří kaši a Pinďa u písemky zazáří. Pinďa se dokonce přihlásí do televizní vědomostní soutěže pro mládež. Tentokrát si Čtyřlístek musí přísady opatřit sám - tymián trhaný o svatojánské noci, vejce od černé slepice, pšenici sklizenou v poledne a podobně. Přichází den soutěže, Pinďa se vydává s kastrůlkem vtipné kaše do televize. V šatně se mu další soutěžící Béďa a Vojta smějí, proč si do televize bere vlastní jídlo. Pinďa jim prozradí co vtipná kaše umí. Zatímco je Pinďa v maskérně, Béďa s Vojtou mu snědí všechnu kaši. Čtyřlístek zjistí co se stalo. Béďovi s Vojtou nakuká, že kaše účinkuje jen na toho pro koho byla dělaná, jinak může mít opačné účinky. A Fifinka zatím uvaří pro Pinďu obyčejnou krupicovou kaši. Pinďa je sebevědomý a televizní soutěž vyhraje, i když těsně. Fifinka Pinďovi prozradí, že nejedl vtipnou kaši, všechno věděl sám. A Myšpulín přiznává, že prve připravil přísady on, žádný duch je nepřičaroval. Za Pinďovou chytrostí se neskrývá kouzlo, ale důvtip.
486 Tři zmrzlíci
Tři zmrzlíci (Čtyřlístek 486, 2010)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 40 %
Kluci si šli zaběhat po Třeskoprskách. Doběhnou až ke vzdálené chatě tří starých mládenců Zmrzlíkových. Dědové by potřebovali pomoct - na satelitu se jim usídlil čáp a oni nemůžou sledovat televizi. Kluci připraví čápům lepší hnízdo a i jinak pomůžou v domácnosti. Fifinka pány taky navštíví, zrovna když sledují předpověď počasí. Pánové se vždy uměli trefit, a protože v televizi zrovna probíhá soutěž o nejpřesnější předpověď, požádá Fifinka pány o tip. Za 6 týdnů přijde Čtyřlístku oznámení o výhře. Čtyřlístek zájezd věnuje Zmrzlíkovým, když tak dobře poradili. Pánové odjíždějí na dvojtýdenní pobyt v Itálii. Zatímco doma je nezvykle teplo, v Itálii prý udeřily mrazy. Čtyřlístku dojde, že Pankrác, Servác a Bonifác Zmrzlíkovi jsou ledoví muži. Uplyne dlouhá doba a Zmrzlíkovi se nevracejí. Až konečně od nich přiletí čáp s dopisem. Zmrzlíci při plavbě na moři ztroskotali. Zachránila je skotská loď převážející ryby. Když kapitán zjistil, že díky nim se ryby nekazí a ušetří za chlazení, zamknul Zmrzlíky v podpalubí. Myšpulín na internetu najde, že skotská loď Loch Ness zrovna kotví u Benátek. Čtyřlístek se nechá najmout jako výpomoc. Večer vystrojí pro posádku hostinu. Zatímco všichni po bujaré oslavě usnou, osvobodí Čtyřlístek zajatce. Čtyřlístek se i s bratry Zmrzlíky vrací do Třeskoprsk. Zmrzlíkovi slibují parádní zimu.
487 Modré z nebe
Modré z nebe (Čtyřlístek 487, 2010)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 70 %
Čtyřlístek vyrazil na výlet do Prahy, nad kterou se zrovna vznáší balón. Pod Petřínskou rozhlednou potká Čtyřlístek fňukajícího prince Jasoně z pohádkové říše. Chtěl se ucházet o ruku princezny Rozmarýnky, jenže ta si usmyslela, že si vezme toho, kdo jí snese modré z nebe. A ani Petřínská rozhledna není tak vysoká, aby dosáhl pro modré z nebe. Čtyřlístek slibuje že to nějak zařídi. Jak se chodí do pohádky? Stačí dát jídlo Hladové zdi a pronést zaklínadlo. Čtyřlístek s princem se objeví v pohádce přímo u hradu. Nejdřív se princ musí stát zahradníkem, to je osvědčený recept. Čtyřlístek princi pomůže z džungle pod hradem vykouzlit nádhernou královskou zahradu. Princezně se zahrada moc líbí a ani Jasoň není k zahození. Čtyřlístek princi poradí, že musí princezně zazpívat pod balkónem. Princ se kvůli tomu naučí i hrát na kytaru. A když Rozmarýnce vyjeví, že není zahradník ale princ, je svatba na spadnutí. Jenže král nesouhlasí, královské slovo se musí dodržet a princ musí přinést modré z nebe. Myšpulín nezoufá a hned má plán. Fifi sežene naběračku, Pinďa inkoust a Myšpulín s Bobíkem skočí zpátky do Prahy pro balón. Princ se Čtyřlístkem odlétají s balónem k nebi. Jasoň na oko nabírá sběračkou modré z nebe do džbánku, ve kterém má inkoust. Džbánek pak přinese princezně. Modré z nebe ale rychle vyprchává, je potřeba do džbánku vložit kytici. Když bílé květy zmodrají, je jasné že princ svůj úkol splnil. Chystá se svatba a Čtyřlístek se v balónu vydává na zpáteční cestu.
488 Paní na hlídání
Paní na hlídání (Čtyřlístek 488, 2010)
napsala Sabina Remundová, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 50 %
Od docentky a doktora Klofáčkových utíká už čtvrtá paní na hlídání. Tak neposlušné děti nikdo nezvládne a Klofáčkovi hlídání zoufale potřebují, jedou na konferenci, kde mají ještě ke všemu přednášku na téma hlídání dětí. Fifinka jde nabídnout paní Klofáčkové pomoc, i když o to kluci vůbec nestojí. Rodiče Čtyřlístku poděkují a odjíždějí. Čtyřlístek se přesune ke Klofáčkovým, kde má na krku kluka Honzíka, holku (neznámého jména) a miminko Barušku. Čtyřlístek děti zvládá, stačí je řádně zaměstnat. V noci hlídá "chůvička". Mimino potřebuje zase přebalit, Fifinka se toho ujme. Najednou uslyší v chůvičce neznámé hlasy - do domu se dostali dva lupiči. To už se probudí i děti a baví se tím, jak Bobík s Fifinkou zlodějům dávají co proto. Zloději jsou zavřeni ve sklepě. Další den děti ochotně pomáhají s úklidem celého domu. Na odvezení hromady starého harampádí zapřáhne Čtyřlístek zloděje. Mají na výběr - buď tvrdá práce, nebo Čtyřlístek zavolá policii. Zloději neváhají. Po úklidu přichází na řadu zábava. Čtyřlístek s dětmi postaví "zásobovací" lanovku z domu na zahradu, kde si večer udělají táborák. Rodiče se vracejí a jsou velmi překvapeni tím, jak jsou děti hodné. Kdo si hraje, nezlobí. Nejlepší paní na hlídání je Čtyřlístek.
489 Motýlí život
Motýlí život (Čtyřlístek 489, 2010)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 40 %
Čtyřlístek na dalším výletě na zámek. Tenhle ale otvírá až za dva týdny, naštěstí na zámku potřebují brigádníky, tak Čtyřlístek neváhá. Při úklidu zašpiněné knihovny objeví Fifinka lexikon čar a kouzel. Čtyřlístek si knihu vypůjčí domů. Zajímavý je například recept na exlixír mládí. Co ale Čtyřlístek nadchne je návod jak se proměnit v motýly. Motýli mají přece sladký život, jen tak poletují a cucají sladkou šťávu. Fifinka připraví kouzelný čaj, po kterém se všichni promění v motýlky a vyletí do přírody. Brzy ale poznávají, že motýlí život není tak snadný. Nejdříve se musí vyhýbat ptákům a nakonec i lidem. Po lese se zrovna prohání lovec motýlů profesor Kadrnožka, kterému se podaří chytit nevídaný exemplář - motýla s mašličkou. Kluci letí za lovcem domů, aby vysvobodili Fifinku z krabičky, do které je zavřená. Kadrnožka volá kolegovi aby se zúčastnil preparace neznámého druhu motýla. Motýlím klukům se podaří vletět do domu komínem a chytře rozbít lahvičku s éterem, kterou Kadrnožka potřebuje k preparaci. Lovec se s kolegou vydává do města pro novou a to dává klukům čas na vysvobození Fifinky. Jsou moc slabí, krabičku s Fifinkou neotevřou. Myšpulín má nápad - zeptá se Fifinky na recept elixíru mládí. Fifinka si recepty pamatuje a motýlci jdou sesbírat šťávu z květů, které jsou k přípravě potřeba. Když kluci elixír vypijí, omládnou na housenky. Teď mají pořádná kusadla na vysvobození Fifinky z krabičky. Jenže jako housenky zase neodletí z domu. Je potřeba zrušit všechna kouzla, na což je podle knihy čar potřeba sníst rostlinu, kterou mají nejradši. Fifinka tedy zaletí pro čtyřlístek. Fifinka jako motýl potřebuje šťávu, stačí tedy lupení posolit. Čtyřlístek je proměněný zpátky a prchá z domu dřív než se profesoři vrátí. Knihu Myšpulín vrátí na zámek, jedno dobrodružství úplně stačilo.
490 Tornádo
Tornádo (Čtyřlístek 490, 2010)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 30 %
Zádrhel vylezl na skálu nad Třeskoprsky, kde sestavil svůj nejnovější vynález zkázy. Přesně v poledne spustí přístroj, který vytvoří vzdušný vír a ten pohltí Myšpulína i s domkem. Konečně bude největším vědcem Zádrhel. Myšpulín zatím kamarádům ukazuje svůj nový vynález - domeček na nohách poháněný solární energií. Plán je, že přesně v poledne se dá domek do pohybu. Takový vynález se osvědčí při povodních, domy prostě před vodou odkráčejí. Myšpulín i Zádrhel ve stejnou chvíli spouštějí své vynálezy. Domek popojde o 5 metrů a Zádrhelovo namířené tornádo zničí Čtyřlístku jen plot. Zádrhel se diví, co se mohlo pokazit. Až se baterie dobijí, zkusí pokus znovu. Jenže Čtyřlístek si Zádrhela už dalekohledem na skále všimnul. V 15 hodin Zádrhel zkouší znovu namířit tornádo, domeček i se Čtyřlístkem zase uskočí. Myšpulín nainstaluje před domek svůj přístroj anti proti tornádům. Nazítří zkusí Zádrhel znovu vyslat na domek tornádo. Myšpulínův vynález tornádo vcucne a vypoustí ho zpět na Zádrhela. Zádrhel je do tronáda chycen, letí vzduchem a přistane na stromě Čtyřlístku. Čtyřlístek donutí Zádrhela opravit co svým tornádem zničil a přidá ještě pár úkolů navíc. Kdyby se mu náhodou nechtělo, Myšpulín ho nechá lítat v tornádu celou hodinu. A Čtyřlístek vyráží na výlet se svým pochodujícím domkem.
491 Tři rytíři
Tři rytíři (Čtyřlístek 491, 2010)
napsala Martina Bobková, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 50 %
Čtyřlístek se vypravil na krásný hrad, Fifinka vzala na výlet i svou myšku. Fifinka by ráda na hradě žila. To se jí může vyplnit, protože první cenou v dnešní soutěži v rytířském klání je týdenní pobyt na hradě. Čtyřlístek se přihlásí a nacvičuje představení "boj o přízeň hradní paní". Konkurenční trojice kluků vidí, že to jde Čtyřlístku moc dobře a přitom chtějí vyhrát sami. Přemluví pořadatele, aby soutěž trochu vylepšil a doplnil o souboj s profesionálním historickým zápasníkem, silným Sváťou. Pinďa je bojácný a určitě souboj vzdá. Navíc Sváťa je kamarád a nechá kluky vyhrát. Pinďa se opravdu zalekne, jenže soutěžit se musí tak, jak se zapsali na přihlášku. Začíná soutěž. Trojice podfukářských kluků předvede průměrný souboj v brnění. Pak je čeká souboj se silným Sváťou. Kluci to chtějí mít rychle za sebou a na siláka se vrhnou. Jenže Sváťa zklame a kluky vůbec nenechá vyhrát. Do zápasu nastupuje Čtyřlístek. Tři rytíři v brnění bojují o přízeň hradní paní, která jim mává šátkem z věže. Pak přichází na řadu souboj se Sváťou. Hod oštěpem vyhrává Čtyřlístek, protože silný Sváťa má takový švih, že rozbije terč. Bobík zrovna nemá svůj den, tak soutěž ve vzpírání se Sváťou prohraje. Myšpulín nastupuje do předem prohrané přetlačované. Fifinka má ale nápad a půjčí Myšpulínovi svou myšku Lucinku. Když je při zápase Myšpulín na zemi, pustí na Sváťu Fifinčinu myšku. Sváťa se poleká a uteče. A pak že je Pinďa největší strašpytel. Čtyřlístek vyhrává soutěž. Trojice podrazáků protestuje, nevěří že se Pinďa zúčastnil zápasu proti silákovi. Čtyřlístek se odmaskuje z brnění a ukáže se, že soutěžila Fifinka, zatímco Pinďa sehrál roli hradní paní. Čtyřlístek se těší na týdenní pobyt na hradě. I když je na hrad zvířatům vstup zakázán, pro Čtyřlístek to neplatí.
492 Omyl s mývalem
Omyl s mývalem (Čtyřlístek 492, 2010)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 50 %
Čtyřlístek oslavuje Myšpulínovy narozeniny a večer se koukají všichni na televizi na detektiva Očka, jak chytí lupiče do pasti. Jde se spát. Fifinka slyší z kuchyně šramot. Tentokrát to není Bobík slídící v ledničce, ale z nádobí vykoukne jakýsi zloděj. Čtyřlístek nastraží na lupiče stejnou past, jakou viděl v detektivce - převrácenou vanu za dveře. Čtyřlístek je překvapen, zlodějem je roztomilý mýval. A nádobí nekradl, ale myl. Čtyřlístek si ho nechá jako domácího mazlíčka. Mýval pomáhá kde může, čistí, pucuje, umývá. Jenže to trochu přehání, protože Pinďovi umyl i sešit s domácími úkoly. Pinďa dostává pětku. Mýval umývá i knihy Čtyřlístku a Fifinčiny obrazy. Čtyřlístek se asi bude musí s mývalem rozloučit, tohle by nedělalo dobrotu. Jenže Myšpulín má báječný nápad - postaví mývalovi automyčku, tam se méďa vyřádí a neuškodí. A špinavých aut bude vždycky dost.
493 Kouzelný proutek
Kouzelný proutek (Čtyřlístek 493, 2010)
napsala Martina Bobková, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 60 %
Fifinka se vrací z třídenního výletu a nestačí se divit, jaký stačili kluci udělat doma nepořádek. Fifinka okamžitě zavelí k úklidu. Kluci remcají a přemýšlejí, jak by bylo krásné, kdyby nepořádek zmizel mávnutím kouzelného proutku. Nápadu se nemůžou zbavit a proto zkusí najít takový proutek na stromě v botanické zahradě. Zahradník žene kluky pryč, ale takový proutek by se mu hodil. Bude kluky sledovat, třeba kouzelný proutek najdou. Kluci obcházejí ulice a zahrady a stříhají proutky z různých stromů. Často nasazují vlastní kůži při jejich získávání. Ať dělají co dělají, kouzelný proutek se napodařilo najít. A číhajícího zahradníka z botanické zahrady to mrzí taky. Kluci se vracejí domů, kde je vzorně uklizeno. Fifinka se chlubí, že objevila kouzelný proutek. Zdrcený Myšpulín uznává porážku a předává klíče od laboratoře Fifince, je větším vynálezcem než on. Zahradník se v noci vloupá do domečku a hledá ten kouzelný prut. Fifinčin proutek opravdu najde, jenže ho Čtyřlístek přistihne. Fifi vyhrožuje, že jestli bude chtít zahradník ještě někdy krást, nechá ho mávnutím proutku zmizet. Vylekaný zahradník slibuje poctivost a prchá. Fifinka se klukům směje, že povídačce o kouzelném proutku uvěřili. Domeček uklidila sama, zatímco se kluci bavili. A dneska bude mít volno Fifinka a uklízet budou kluci.
494 U nebeské brány
U nebeské brány (Čtyřlístek 494, 2010)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 20 %
Myšpulín vynalezl nový urychlovač růstu a Čtyřlístek zkouší, jak bude působit na semínko fazole. Skvěle - roste přímo před očima a pne se až do nebe. Čtyřlístek se šplhá podívat nahoru, bude tam báječný rozhled. Nahoře je hlavně nebeská brána a nebeská pořádková služba archanděl Michael, který nechce pustit Čtyřlístek dolů. A svatý Petr potvrzuje - kdo se objeví u nebeské brány, už nikdy nesmí na zem. A protože Čtyřlístek v nebeském seznamu chybí, Čtyřlístek jistě patří do pekla. Čtyřlístek si vynutí, aby se svatý Petr zeptal ještě v pekle. A když svatý Petr telefonuje s čertem, zjistí, že Čtyřlístek není ani na pekelném seznamu. To se ještě nestalo. Archanděl musí na zkoušku nebeského sboru, tak bude zatím Čtyřlístek pomáhat na nebeské vrátnici. Čtyřlístek uklízí ve skladu počasí. Naklepává peřiny s prašanem a podobně. V nebi nepotřebuje nikdo jíst a Čtyřlístek přemýšlí co sníst. Naštěstí najde manu - proso, a jde se i se svatým Petrem najíst do rajské zahrady. V nebi se objeví čert a vidí nehlídanou bránu. Než ho svatý Petr zastaví, stačí čert vypustit hurikán do Středozemního moře. Myšpulín zažene hurikán nad Atlantik východním větrem a pak s Pinďou sjedou na duze hurikán vcucnout vysavačem. Za pomoc splní Petr Čtyřlístku přání - vrátit se na zem. Aby Čtyřlístek nedopadl tvrdě, propůjčí mu Petr andělská křídla. Čtyřlístek se připlete do rogalové soutěže a vyhrává první cenu za skupinový let.
495 Primabalerina
Primabalerína (Čtyřlístek 495, 2010)
napsala Martina Bobková, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 50 %
Fifinka věší na zahradě prádlo a přímo u toho baletí. Všimne si toho skupina lidí v projíždějícím autě. Jedním z nich je šéf baletu a nabízí Fifince hlavní roli v připravovaném představení. Od pondělí bude Fifinka nacvičovat. První den představí šéf Fifince Tinu, první sólistku baletu. Tina je naštvaná, hlavní roli měla dostat sama. Udělá cokoliv aby Fifinku vyřídila. Druhý den má Fifinka dorazit na zkoušku přesně v 8 hodin. Fifinka přijdedo šatny s náskokem, jenže ji Tina v šatně zavře. Fifi sleze oknem, hlavně aby stihla zkoušku. Ve středu si má Fifinka donést baletní střevíce, takzvané piškoty. Fifinka se diví, když před ostatními baletkami vytáhne krabici opravdových dětských piškotů. Fifinka je znemožněna, ale neví jak se to mohlo stát. Ve čtvrtek přesvědčí Tina šatnářku, že Fifinka chtěla pomoct při stěhování věšáků. Fifinka ráda pomůže, jenže je pak při zkoušce unavená a má před ostatními další ostudu. V pátek představí Tina Fifince nachlazeného synovce. Na Fifinku hned leze rýma. Tina se pojistí a na pódiu vypáčí propadliště tak, aby Fifi zakopla o výstupek. To už ani není potřeba, Fifince je zle, představení musí odříci a hlavní roli bude hrát Tina. Na premiéru se ale jde s kluky podívat. Proradná Tina při představení zakopne o výstupek a spadne do propadla. Tinu odváží sanitka, možná si tím i zničila kariéru. Fifinka zachrání situaci a vystoupí místo Tiny. O přestávce členky baletu stávkují, nebudou tančit s Fifinkou, která přece už baletění vzdala. Naštěstí má Fifinka kamarády. Bobík, Pinďa a Myšpulín krásně zaskočí a mají nevídaný úspěch. S baletěním ale Fifinka bude pokračovat už jen při věšení prádla.
496 Drápula
Drápula (Čtyřlístek 496, 2010)
napsala Martina Bobková, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 40 %
V televizi hlásí, že v Třeskoprskách řádí hrabě Drápula. Prý přespává ve staré moštárně. Vysává ze spíží ovocné mošty, vypíjí čerstvé šťávy, krade ovoce. Obyvatelstvo chřadne - nemá vitamíny. Čtyřlístek se rozhodne proti Drápulovi zakročit. Vyrazí do moštárny a hledá něco, co by mu v boji pomohlo. Na starém svitku najde recept, jak Drápulu vysvobodit - musí donutit Drápulu, aby se napil čerstvé vody. Jenže to se zatím nikomu nepovedlo. Kluci připravují pro Drápulu velkou muchoplapku. Nešikovný Myšpulín se zamotá do mucholapky sám. Bobík má jiný recept. Uvaří marmeládu a nastraží ji v moštárně. Při dlouhém čekání zbaští Bobík návnadu sám. Když se Fifinka dozví, že Drápula vysál ovocné zásoby už i v mateřské školce, rozhodne se zakročit sama. Navaří ovocné knedlíky a pošle Drápulovi pozvánku. Drápula opravdu přiletí a pochutnává si na knedlíkách s jahodovou náplní. Fifinka na hraběte vyzrála - místo jahod dala do knedlíků chili papričky. Drápulovi hoří v puse, ale vody se napít nechce. Fifinka mu přinese osvěžující nápoj - namixované feferonky s pepřem. Drápula se nechá zlákat k vypití zázračného léku - H20. Drápula je vysvobozen, voda mu velmi chutná. Dokonce se nechá zaměstnat v sodovkárně, aby byl přísunu vody vždy nablízku. A Čtyřlístek už se nemusí bát, že by byl bez ovoce.
497 Šampion Bobisako
Šampion Bobisako (Čtyřlístek 497, 2010)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 50 %
Pinďa vyhrál lehkoatletický přebor ve skoku o tyči, dokonce překonal rekord. Fifinka vyhrála časopiseckou soutěž o nejlepší moučník. A Myšpulín vyhrál matematickou olympiádu. Bobík je smutný, taky by chtěl v něčem vynikat. Přihlásí se do závodů v pojídání místních specialit. Bobík našel svou silnou stránku - s přehledem vyhrává v pojídání olomouckých tvarůžků, klání Meruňkové Lovosice a Velká pardubická v pojídání perníku. Jenže brzy se začne zakulacovat, až je nepřiměřeně tlustý. Bobík hledá opravdový sport, v kterém by mohl vyniknout. Rozhodne odletět do Japonska a stát se zápasníkem sumo, postavu na to má. Mistr Okaťata s pomocníkem Sušisenem okamžitě poznají v Bobíkovi talent. Bobík je skvělý zápasník, ale mezi jeho úkoly patří také uklízet a starat se o výcvikový tábor. Bobíkovi se to nelíbí, ale nemůže utéct, mistr ho nechal uvěznit a hlídat. Bobíkovi se podaří propašovat ze svého vězení dopis pro Čtyřlístek. Kamarádi se vydávají do Japonska a přemýšlejí jak Bobíka z vězení vysvobodit. Zítřejší zápas už je vyprodaný, tam se Čtyřlístek nedostane. Nejdřív ale bude průvod zápasníků městem. Čtyřlístek vymýšlí plán. Zakoupí si nafukovací obleky pro trénink v sumu a ten naplní plynem do balónků. Nafouknutý Čtyřlístek se vmísí mezi procházející zápasníky. Při zaznění gongu vysype Myšpulín na cestu hrách. Zápasníci popadají. Čtyřlístek čapne Bobíka a zbaví se závaží, která ho držela při zemi. Čtyřlístek se vznese do vzduchu a odlétá s Bobíkem pryč. Čtyřlístek se vrací domů. A Bobík musí okamžitě začít s odtučňovací kúrou.
498 Zakletá Fifinka
Zakletá Fifinka (Čtyřlístek 498, 2010)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 40 %
Čtyřlístek se v cirkuse účastní představení kouzelníka. Kouzelník předvádí kouzlo, při kterém vstoupí do skříně stará paní a po pronesení kouzelné formule vystoupí mladá slečna. Fifinka na kouzla věří a chtěla by se naučit čarovat. Fifinčino přání slyší čarodějnice ve své křišťálové kouli. Zaletí za Fifinkou a nabídne jí, aby šla k čarodějce do učení. Fifi se rozloučí s kluky a odlétá s čarodějnicí na její hrad. Fifi je šikovná žačka, ale brzy zjistí, že čarodějnice je zlomyslná a ráda používá čáry na špatnosti. Fifinka uprchne, jenže čarodějnice vše vidí v kouzelné kouli a promění Fifinku v lípu hned před domečkem Čtyřlístku. Klukům je divné, jak mohl vyrůst tak náhle na zahrádce nový strom. Ve snu se všem zdá jak Fifinku odčarovat. Čarodějnice proměněná ve vránu ale zase vše pokazí. Promění svou kouzelnou hůlku v pilu a lípu Fifinku pokácí. Bobík vránu zažene a pak si také všimne, že na letokruzích lípy je napsáno zaklínadlo. Když ho Bobík přecte, pila se začne činit a ze stromu postaví skříň. Čarodějnice se vrací pro zapomenutou hůlku/pilu. Kluci hůlku nastražili ve skříni, do které čarodějku zavřou a pronesou zaříkávadlo známé z cirkusového představení. Ze skříně vyleze Fifinka a klukům prozradí, že skříň má dvojitou stěnu. Fifi odčaruje pilu zpět na hůlku. Když čarodějka vyleze ze skříně, začarovaná hůlka čarodějnici pěkně vyšvihá. Čarodějka se promění ve vránu a slibuje, že se napraví. Fifinka zlomí kouzelnou hůlku, snad už bude pokoj. Vrána čarodějnice se posadí na komín a kvůli tomu se spálí Fifinčiny buchty. Snad se čarodějka časem opravdu polepší.
499+500 Pětistovka
Pětistovka (Čtyřlístek 499+500, 2010)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 20 stran, 30 %
Čtyřlístek se doma připravuje na 500. číslo. Pan malíř už ho kreslí, Fifinka připravuje pětipatrový dort na oslavu, za každou stovku jedno patro. Krbem propadne do místnosti kominík i s kominickou koulí. Hlásí, že komín je vymeten a odchází. Ve skutečnosti to byl mistr převleků Zádrhel, a v kouli měl schované nahrávací zařízení. Když se dozví, že bude Čtyřlístek slavit pětistovku, rozhodne se to překazit. U pana malíře odposlouchává interview s televizní redaktorkou. Malíř vypráví, že na kreslení Čtyřlístku má kouzelné pastelky, které kreslí samy a obrázky vypadají jako živé. Zádrhel hned vymyslí plán - ukrást malíři pastelky a zamknout ho v půdním ateliéru. Pro svůj plán nejdřív potřebuje pošťáckou uniformu. Zádrhel pošle dopis na svou adresu. Přichozího pošťáka opije a sebere mu uniformu. Pak zajde převlečený za pošťáka za panem malířem. Zádrhel ukradne malíři kouzelné pastelky a zamkne ho v ateliéru svým speciálním zámkem, který může otevřít jen on - velký Zádrhel. Pan malíř je uvězněn ve svém ateliéru, Zádrhel mu přerušil i telefonní a internetové spojení. Čtyřlístek se po několika dnech diví, že se pan malíř neozývá. Rozhodnou se za ním zajet. Po cestě potkají smutného metaře. Metař Čtyřlístku řekne, že dřív dělal pošťáka, ale při posledním doručení ztratil uniformu. Určitě za to může poslední, komu přinesl dopis, divný pán s velkým "Z" na tričku. Bývalý pošťák si pamatuje Zádrhelovu adresu. Čtyřlístek se tam v noci vydává v Myšpulínově nehlučné helikoptéře, vybaven brýlemi na noční vidění. Zádrhel uprchne oknem, v plášti má zabudované rogalo. Zádrhel odlétá, Čtyřlístek se za ním vypravil v helikoptéře. Zádrhel využije ukradených kouzelných pastelek. Hodí po Čtyřlístku zelenou pastelku. Pastelka nakreslí neproniknutelnou džungli, v které je Čtyřlístek nucen přistát. Za chvíli je ale zase Zádrhelovi v patách. Zádrhel použije modrou pastelku a vykouzlí moře. Čtyřlístek nakrmí prolétajícího pelikána a řítí se do bouřky. Zádrhel pošle ke Čtyřlístku žlutou pastelku - namaluje blesk. Helikoptéra Čtyřlístku padne do moře, naštěstí je Čtyřlístek zachráněn delfíny, kteří jej dotáhnou na souš. Tam už čeká zmrzlinář, který Čtyřlístku prozradí, že se Zádrhel skrývá ve starém penziónu, kde najde Čtyřlístek jenom vzkaz. V něm se Zádrhel vysmívá, že je Čtyřlístek v pasti. Červenou pastelku použije Zádrhel, před chvílí namaskovaný za zmrzlináře, na podpálení penziónu. Čtyřlístek prchá před plameny na střechu. Naštěstí přiletí pelikán, kterého Čtyřlístek nakrmil, a snese všechny bezpečně na zem. Myšpulín při honičce nad mořem hodil na Zádrhela štěnici, takže ví, kde ho má hledat. Zádrhel za sebou nechal poslední - černou pastelku. Myšpulín ji použije na to, aby nakreslil noc a za pomocí brýlí na noční vdění snáze Zádrhela dopadnou. Zádrhel musí přiznat, co provedl panu malíři a že použil zámek, který může odemknout jen on. Čtyřlístek dovleče Zádrhela k ateliéru a pana malíře osvobodí. Zádrhel se směje, že už nemá kouzelné pastelky. Malíři ale zbyla ještě kouzelná guma, kterou Zádrhela z konce příběhu vygumuje a místo něj nakreslí pětipatrový dort na oslavu pětistého příběhu.
499+500 Myšpulínum
Pětistovka (Čtyřlístek 499+500, 2010)
napsala Martina Bobková, nakreslil Jaroslav Němeček, 13 stran, 50 %
Fifinka zahajuje v muzeu výstavu Myšpulínum, neboli Myšpulínův um. Na ní jsou k vidění Myšpulínovy vynálezy jako robor zahradník, výrobník bombónů nebo čtečka myšlenek. Myšpulín dokonce pošle raketku s pozvánkou i do vesmíru. Pozvánku zachytí mladá mimozemšťanka Mia, která si prolétá vesmírem ve své malé raketě. Čtečka myšlenek ji velmi zaujme, to by mohla využít. Přistane na Zemi, vloupá se do muzea a vynález ukradne. Jenže spustí alarm, a tak se Čtyřlístek okamžitě vydává zjistit, co se děje. Z bezpečnostních záznamů vidí, že byla ukradena čtečka myšlenek a že pachatelkou je nějaká mimozemšťanka na kolečkových bruslích. Čtyřlístek v autě ji brzy najde. Jenže Mia jede po cyklostezce, tam auta nesmějí. Čtyřlístek má s sebou naštěstí kolečkové brusle a může pokračovat v pronásledování. Jenže mimozemšťančiny brusle mají zabudované i vznášedlo, kterým zmizí Čtyřlístku uprostřed Blaťáku. Bobík s Myšpulínem se za ní vydávají na loďce. Myšpulín Miu sestřelí svou vodní pistolkou. Myšpulín má konečně svou čtečku myšlenek zpátky. Kluci vysvobodí mimozemšťanku z vody a pak se jí Čtyřlístek vyptává, proč kradla. Vesmírná holka se představí jako Mia z planety Bí. Místo učení na maturitu se prolétala raketou po vesmíru a když se dozvěděla o čtečce myšlenek, chtěla ji využít pro snadné absolvování zkoušek, dokonce pomýšlela na titul královny zkoušek. Čtyřlístek je rozzloben takovým podváděním. Radši Mie pomůže čtveřice jinak. Celý týden ji bude učit a Mia bude moci absolvovat maturitu vlastními silami. Profesor Myšpulín Miu připraví vše potřebné a Fifinka přezkouší. Naučená mimozemšťanka odlétá na svou planetu složit zkoušky. Myšpulín chce vrátit čtečku myšlenek na výstavu, jenže mu po cestě upadne. Aspoň ji nebude chtít zase někdo ukrást a zneužít. Najednou přiletí malinká kulatá raketka se vzkazem od Mii. Stala se královnou zkoušek. Čtyřlístek má radost - poctivě se vše naučila i bez nebezpečných vynálezů.
499+500 Most do naděje
Pětistovka (Čtyřlístek 499+500, 2010)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
Čtyřlístek na výletě autem projíždí městem přes most, který ale není dokončený. Musí se tedy vrátit, usadí se v hostinci U Beznaděje a vyptá se na podrobnosti. Hostinský vypráví, že most měl vést k protilehlé skále, která se jmenuje Naděje. V horních štolách bylo drahé kamení. Most měl vést k dolní štole, kde se ale žádné kamení nenašlo, tak se most nedokončil. Ale říká se, že v noci na svatého Jana se most dotkne skály, skála se otevře a odvážní se do ní vydají nalézt štěstí. Předloni to zkusil syn hostinského Kuba a loni syn Matěj, a ani jeden se nevrátil. Další den vyrazí Čtyřlístek prozkoumat mostní záhadu. Všimne si, že na konci je jakési železné pouzdro. Zničehonic se u nohou Čtyřlístku objeví stará rezavá klika, která přesně pasuje do železného pouzdra. Čtyřlístek klikou otočí a náhle se vysune železná lávka z konce mostu. Čtyřlístek pokračuje dále do skály i přes zavřenou bránu - Bobík ji snadno vylomí. Uvnitř najdou permoníky, kteří žádají okamžité zavření brány, jsou totiž velmi citliví na světlo. Permoníci chtějí zpět svou kliku, bez ní jsou vyřízení a nějak ji vytratili. Čtyřlístek potká i Kubu a Matěje, kteří kutají ve štolách. Ani jim nepřijde, že už jsou uvězněni jeden a dva roky. Čtyřlístek se nechá dovést k vůdci, králi Permonu Velikému. Král vypráví, že mu mládenci slíbili objevit ve štolách velký rubín, o kterém se píše ve staré knize. Král potřebuje rubín jako dar pro krále lesních skřítků, aby dostal jeho dceru za ženu. Drahokam je tak zářivý, že by mohli permoníci oslepnout, proto kopou Kuba s Matějem. Myšpulín už má plán. Stačí zhasnout všechny pochodně, což se permoníkům nelíbí, protože by oheň už nikdy nerozdělali. Bobík má sirky, takže starost není na místě. Rubín je tak zářivý, že je opravdu v úplné tmě jasně vidět, i když je zakopaný. Rubín vloží mládenci do připravené truhly a poslové permoníci už ho nesou pro krále lesních skřítků. Král permoníků děkuje za pomoc a propouští Kubu s Matějem. Jako dar za pomoc dostávají pěkné drahokamy. Skála ale už zůstane navěky uzamčená, vysunutý most ale zůstane. Čtyřlístek i s mládenci se vrací do hostince. Hostinský má obrovskou radost, že se mu vrátili synové, hned pořádá velkou hostinu a přejmenovává svůj lokál na hostinec U Naděje. Fifinka už mládencům radí, že by měli drahokamy prodat a postavit na skále rozhlednu, odkud bude vidět široko daleko a turisti se jen pohrnou. Čtyřlístek se autem vydává za dalším dobrodružstvím. Už jich má za sebou 500 a další čekají. A už asi začíná, protože Myšpulín píchnul pneumatiku.
499+500 Náš dům, náš hrad
Pětistovka (Čtyřlístek 499+500, 2010)
napsali Richard Svitalský a Slavomír Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran, 50 %
Okolo domečku Čtyřlístku projíždí ve svém autě milionář se svou manželkou. Manželka by ráda v domě bydlela, proto manžel okamžitě nabídne Čtyřlístku, že si dům koupí. Čtyřlístek jednoznačně odmítne, muž proto vymýšlí plán. V noci se s manželkou přestrojí za duchy a straši. Ráno přijde muž přestrojený za zaříkávače hadů a duchů a slibuje, že z domu zlého ducha vyžene, ale Čtyřlístek se musí vystěhovat. Čtyřlístek poštve na mizeru robotického psa Vrtichvosta. Čtyřlístek si všimne že to byl zamaskovaný milionář, který je obtěžoval včera. Později umístí muž na komín sirénu. V přestrojení za profesora z univerzity záhadologie z Plzně nabízí svou pomoc s odstraněním zhoubných vibrací a také že dům odkoupí. To ale Čtyřlístek nepotřebuje, Myšpulínův VyVib (vysavač vybrací) si se sirénou snadno poradí. Muž tedy spustí další plán. Do domečku Čtyřlístku napojí 380 voltů. Všechny přístroje začnou bláznit. V přestrojení za elektrikáře nabízí Čtyřlístku pomoc s odstraněním špinavé elektřiny, bude ale nutno se odstěhovat. Myšpulín ví, že žádná špinavé elektřina neexistuje a jeho robot snadno opraví elektrické vedení. Muž se nevzdává. V přestrojení za pošťáka přináší Čtyřlístku falešný telegram. Na nádraží prý mají čekat tetičku, která se rozhodla přijet na návštěvu. Když Čtyřlístek odjede, začne milionář v domečku likvidovat na co přijde, to má Čtyřlístek za to, že mu nechtěl dům prodat. Domeček je ale dobře chráněn roboty, kteří narušitele zneškodní. Čtyřlístek se vrací. Myšpulín tvrdí, že podfuk s telegramem prokoukl, ale takhle dostal mizera aspoň zavyučenou. Milionář ale už má další plány, navrhuje obchod - bude prodávat Myšpulínovy vynálezy, z toho bude skvělý byznys. To už Bobík nevydrží a prohodí mizeru vzduchem tak, že doletí přímo do auta ke své manželce. Myšpulín přece zásadně nevynalézá pro peníze.
sp2010-1 Čtyřlístek na koni
Čtyřlístek na koni (Čtyřlístek Speciál 1/2010)
napsal Petr Chvojka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Strýček musí do lázní a potřebuje na měsíc pomoct se zvířaty na farmě. Čtyřlístek přislíbí pomoc. Strýček chová zejména koně, dokonce jednoho závodního - Železňáka. Jenže žokeje mu odlákal soused. Čtyřlístek by sám farmu nezvládl, proto zajde do hospody shánět zájemce o práci. Dva zdatné sežene. Jeden se stará o provoz, druhý - Olda - trénuje Železňáka. A Pinďa si jen tak z legrace zkouší rodeo. Uplynou tři týdny. Olda Železňáka trénuje, Myšpulín mu ale domlouvá, že na to jde moc rychle. Sousedův býk uteče a prorazí ohradu. Pinďa dokáže na býka vyskočit a zkrotit ho, trénink se vyplatil. Soused se ještě na Čtyřlístek zlobí a přitom to byl jeho býk, kdo zničil Čtyřlístku ohradu. Pomocník Olda zmizel i se Železňákem. Právě se vrátil domů strýček a Čtyřlístek mu musí oznámit zlou novinu. V televizi zrovna dávají dostihy Velkou hradeckou, na které běží i Olda se Železňákem a vyhraje první cenu. Vše tedy dobře dopadlo a strýček velmi děkuje za pomoc.
sp2010-2 Ztracený diamant
Ztracený diamant (Čtyřlístek Speciál 2/2010)
napsali Richard Svitalský a Slavomír Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Myšpulína zve vědec Ismail do Afriky, budou spolu zkoumat vzácný diamant. Čtyřlístek letí do Kalibuli, Myšpulín s sebou tahá až moc věcí. Na letišti měl Ismail na Čtyřlístek čekat, ale nikde není. Čtyřlístek si vypůjčí velbloudy a dopraví se na Ismailovu adresu. Soused Čtyřlístku prozradí, že si pro Ismaila přišli vojáci a odvedli ho do vězení. Čtyřlístek neváhá a okamžitě zkouší do věznice proniknout a Ismaila zachránit. Jenže se mu to nepovede a skončí v cele hned vedle Ismaila. Ten Čtyřlístku vypravuje, co se přihodilo: Ismail dostal od sultána k prozkoumání vzácný diamant, který prý léčí všechny nemoci. Jenže zrovna když Ismail diamant fotografoval, někdo ho praštil do hlavy. Když se Ismail probral, diamant byl pryč a vědce zatkli pro krádež. Čtyřlístek uváže k mřížím prostěradlo a zapřáhnou velblouda, který čeká venku. Společnými silami vylomí mříže a pak prchají. V úkrytu přemýšlí co dál dělat. Myšpulín si prohlíží fotografii, kterou Ismail pořídil těsně před loupeží. Na fotce v zrcadle je vidět útočníkova tvář. Je to náčelník nedaleké vesnice. Čtyřlístek se za ním hned vypraví. Náčelník potřebuje léčivý diamant pro svého syna, je nemocný. Jenže ani několikadenní čarování nezlepšilo stav malého Orina, budoucího náčelníka. Čtyřlístek na čáry při uzdravování nevěří a radši věnuje náčelníkově manželce správný lék na horečku pro synka. Orinovi je skoro hned mnohem lépe. Když se manželka dozví, že její muž diamant ukradl, hned mu nadává a za trest bude mýt nádobí a pomáhat v domácnosti, to bude velká potupa pro náčelníka. Ismail vrátí diamant sultánovi a Čtyřlístek odlétá domů. Pro poruchu motorů přistává letadlo nouzově na Blaťáku, Myšpulín nadarmo nevezl s sebou i nafukovací člun.
sp2010-3 Bílý jelen
Bílý jelen (Čtyřlístek Speciál 3/2010)
napsali Richard Svitalský a Slavomír Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek projíždí autem kolem hotelu Bílý jelen. Bobík už má hlad, proto Čtyřlístek zastaví a jde se najíst. Od vrchního se dozví, že bílý jelen opravdu existuje, je sice velmi vzácný, ale každý večer se objevuje na nedaleké louce. Kdo ho chce vidět, může se jet podívat, ale nesmí slézt z vyznačených cest, v lese žijí divoká prasata. Čtyřlístek si nenechá příležitost ujít a jede autem k louce, kde už čeká pořadatel a žádá hodně peněz za parkovné a vstup na soukromý pozemek. Čtyřlísku to připadne hodně, ale stojí to za to. Za soumraku opravdu přiběhne krásný bílý jelen a z dálky ho pozoruje a fotí spousta turistů. Čtyřlístku připadne divné, že je jelen tak ochočený a lidí se nebojí. Později v noci se Čtyřlístek na místo vrátí a pátrá. Tam, kde se jelen pohyboval, najde Čtyřlístek jen lidské stopy. Čtyřlístek se v hotelu ubytuje přes noc, zítra bude pátrání pokračovat. Je jasné, že půjde o nějaký podvod. Ráno se Čtyřlístek z hotelu odhlásí a jede k louce. Tam schová auto a pátrá dál. Jenže se objeví obávaná divoká prasata a zaženou Čtyřlístek na strom. Myšpulín nešťastně spadne na malé prasátko, které poraní. Pinďa neváhá a prasátko ošetří. Tím si Čtyřlístek získá důvěru. Večer se na louce objeví vrchní a kuchař z hotelu a oblékají se do masky jelena. Čtyřlístek je odhalí, jenže podvodníkům se podaří Čtyřlístek přemoct a svázat. Na scénu se vřítí kamarádi Čtyřlístku, divočáci, a ti zaženou vystrašené podfukáře na strom. Čtyřlístek zavolá policii, která v pánech pozná známé firmy, které už lákaly z lidí peníze na jiných "atrakcích". S podvody mají teď utrum. A Čtyřlístek se loučí s divokými prasátky a odjíždí z lesa s bílým jelenem.
sp2010-4 Strašidelný dům
Strašidelný dům (Čtyřlístek Speciál 4/2010)
napsali Richard Svitalský a Slavomír Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Kolem Čtyřlístku proběhne nějaký člověk k kápi a prchá k blízkému starobylému polorozpadlému baráku. Člověku vypadl notes. Čtyřlístek zápisník sebere jde do domu vrátit ho majiteli. Dveře do baráku nemají zámek, zato se nápadně podobají dveřím ze zápisníku, ve kterém je i hádanka, jakým heslem je otevřít. A opravdu, Čtyřlístek může pokračovat dovnitř. Ve sklepě najde hlavu rytíře, který před chvílí ztratil zápisník. Tělo se mu někam ztratilo když padal ze schodů. Čtyřlístek najde i tělo a rytíř může Čtyřlístku vysvětlit, že se jmenuje Zikmund z Kufrštejnu a že si přišel do domu pro svou dceru, kterou unesl zlý čaroděj a v domě ji vězní. Čtyřlístek se Zikmundem pokračují v cestě strašidelným domem. Cesta vede přes nakreslené dveře k děsivé meluzíně. Tu jde porazit tak, že se jí nesmí nikdo bát, což jde Pinďovi jen velmi těžko. Za dalšími dveřmi vyskočí na Čtyřlístek trojhlavý pes. Naštěstí má Fifinka s sebou buřty pro Bobíčka. A pak už vcházejí do místnosti, kde sedí u stolu kouzelník, mladá žena a klučina. Rytíř vytasí na čaroděje meč, čaroděj ale promění kouzlem meč na salám. A Čtyřlístku přičaruje křídla, na něj si jen tak nepřijdou. Jenže Bobík s křídly dokáže čaroděje polapit. Mladá žena ale vysvětluje, že ji čaroděj neunesl. Mají se rádi a tatínek - rytíř Zikmund - nechtěl povolit svatbu šlechtičny s obyčejným mágem. Teď už mají spolu i syna, který Zikmunda zdraví. Zikmund má radost a už se nezlobí. Všichni se pak zúčastní chutné večeře. Čtyřlístek má zase odčarovaná křídla a po rozloučení a odchází i s rytířem domů. Bobík si ještě pochutnává na dobrém starém poctivém salámu, vyčarovaném z velice starého rytířova meče.
sp2010-5 V kraji horalů
V kraji horalů (Čtyřlístek Speciál 5/2010)
napsala Martina Bobková, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek vyrazil na výlet do hor. Před náhlou bouřkou se skryje v nedaleké osadě v hospodě. Hospodský tvrdí, že se bouřka brzy přežene, protože to předpověděl Horác, potomek staré šamanské rodiny. Horác žije na hoře a předpovídá počasí. Za své moudré rady chce jen vypsat potvrzení. Čtyřlístek se za Horácem vypraví. Je to kluk, který ochotně sdělí předpověď na zbytek dne. Čtyřlístek při túře po úpatí Horácovy hory nalezne tajnou skrýš se solárním panelem a počítačem s připojením na internet. Horác je tedy podvodník, který si čte předpovědi počasí z internetu. Horác už posbíral sto podpisů za své prokázané služby a chce se jít pochlubit rodičům. Určitě ho určí za nástupce šamanského rodu. Po cestě narazí na Čtyřlístek, který ho obviní z podvodu. Horác se chce Čtyřlístku pomstít a ukáže mu zkratku zpět do osady s hospodou. Ve skutečnosti ale záměrně posílá čtveřici nebezpečnou cestou, na které nemůže přežít. Čtyřlístek bloudí v mlze a musí uhýbat před padajícím kamením. Raději se utáboří v jeskyni, pokračovat bude zítra. Další den sešplhává ze strmé skály až seskočí přímo před nebezpečným medvědem. Čtyřlístek už se loučí se životem, Bobík si ještě naposledy zazpívá. Medvěd má asi hudební sluch, proto ho Bobíkův nelibozvučný zpěv zažene. Čtyřlístek se konečně vrátí do hospody, kde nikdo nevěří tomu, že by byl Horác podvodník. Do hospody vtrhne zase ten samý medvěd a unáší Fifinku. Bobík zaběhne na kopec k Horácovi, aby pustil z cédéčka "Na hornom konci", která medvěda zase zažene. Hospodský a lidé z vesnice děkují za záchranu. Ale vyjde najevo, že Horác používá elektřinu a že tedy podváděl i s předpověďmi. Horácovi je to líto, nemá žádné nadání a nechtěl to říct rodičům. Ale s pomocí své techniky může dál radit místním lidem. Horác tak může poradit Čtyřlístku předpověď na další cesty.
sp2010-6 Modrá gondola
Modrá gondola (Čtyřlístek Speciál 6/2010)
napsala Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
Čtyřlístek se plaví v gondole po Benátkách. Gondoliér Pietro ho veze ve své modré gondole, takovou smí mít jen vítěz místních závodů. Má pak všude přednost a smí si vybírat nejlepší zákazníky. Za několik dní se budou opět konat závody gondol a Pietro se zase utká se svým největším rivalem Sandrem. Sandro se svými kumpány vymýšlí, jak z Dóžecího paláce ukrást plány Benátek z 16. století, na kterém jsou vyznačeny tajné průjezdy paláci v Benátkách. Až je Sandro ukradne a rozluští, bude si moci zkrátit při závodech plavbu. Později si Čtyřlístek všimne, jak člen Sandovy bandy Tony (kterého neznají) převáží na gondole piáno. Okamžitě mu jdou na pomoc, aby piáno neshodil do vody. Bobík zpozoruje, že v piánu jsou skryty nějaké pergameny. Muž se vymlouvá, že mu nepatří a Čtyřlístek už se z novin dozvěděl, že jsou to tytéž plány, které byly ukradeny. Čtyřlístek plánuje mapy vrátit, ale nejdřív je rozluští. Na mapě je nakresleno několik lvích hlav, které Čtyřlístek hledá v benátských vodních kanálech. Nakonec Čtyřlístek najde všechny tři tajné průplavy. Táhla u symbolů lvích hlav otevírají různé tajné brány. Sandro se od komplice Tonyho dozvídá, že o plány přišel. Sandro bude muset vymyslet jiný podraz. Další den se konají závody, soutěží i Sandro a Pietro. Pietrovi se náhle zlomí veslo, v tom má samozřejmě prsty Sandro. Čtyřlístek nasedne na gondolu, pomocí tajných průplavů se dostane na střeženou závodní trať. Čtyřlístek Sandra vláká do jednoho z tajných průplavů a tam ho přepadne a sváže za to, že podváděl. Pietro se i se zlomeným veslem dostane do cíle jako první a Čtyřlístek porotě prozradí jak Sandro podváděl. Policii pak řekne vše o ukradených plánech. Sandro i s kumpány jsou zatčeni a Čtyřlístek se vydává na další plavbu po Benátkách, tentokrát na porotcově gondole, aby ukázal tajné průjezdy, které objevil.
kk2010-1 Vločka, dcera Jogiho
Vločka, dcera Jogiho (komiksová kniha, 2010)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 43 stran, 30 %
Volné pokračování komisového příběhu Mamut Jogi (2008)
Syn krále Šimby, Šimba II., konečně zase napsal Čtyřlístku. Naposledy se ozval před rokem, když oznamoval, že se mamutovi Jogimu narodila dcerka Vločka, slonice s bílým flíčkem ve tvaru vločky na čele. Otec Šimby II. odjel do lázní a on teď sám neví co má dělat - Vločka se ztratila. Opět se objevili Hugo a Ben a chtějí unikátní zvíře (potomka slonice a mamuta) prodat do cirkusu. Čtyřlístek okamžitě přiletí do Šimbovy vesnice. Mamut Jogi je pořádně rozčílený, ale za Benem a Hugem do města si sám netroufne. Čtyřlístek se dopraví na Jogiho hřbetu k domku dvou lotrů. Ti všechno zapírají, i když jim Jogi skoro zdemoluje celý dům. Se zmizením slůněte nemají prý nic společného. Čtyřlístek odchází, ale prý se mají Ben s Hugem ještě na co těšit. Pinďa zůstává na hlídce. Za chvíli se padouchové vydávají do džungle k železnici, kde mají v kleci na kolejích uvězněnou Vločku. Špeh Pinďa zaběhne pro kamarády. Zatímco Ben s Hugem nejsou nablízku, osvobodí Čtyřlístek s Jogim slonici. Myšpulín se přestrojí za strojvůdce vlaku a Bobík za Vločku. Ben s Hugem nechají klec připojit k vlaku a chtějí dojet po kolejích k cirkusu. Lotři sice odhalí Myšpulínovo přestrojení, že mají v kleci místo Vločky Bobíka si ale nevšimli. Když chtějí slonici přesunout na loď a dovézt ji do cirkusu po vodě, dá jim namaskovaný Bobík co proto. Padouchové prchají ve člunu, Čtyřlístek hned za nimi. Čtyřlístek Huga s Benem dopadne a předá policii. Ben s Hugem budou mít pouze domácí vězení. To stačí, protože kdyby utekli, tak už je čeká opravdové vězení. Sloni se vracejí i se Čtyřlístkem do vesnice. Další den se opět objeví Ben s Hugem, z domácího vězení samozřejmě utekli. Spojenými silami Čtyřlístku, Vločky a hlavně Jogiho jsou padouchové přemoženi. Přijíždí si pro ně policie, čeká je pobyt ve vězení. A další den Čtyřlístek přemýšlí, že sloni nebudou nikdy v bezpečí, můžou se objevit jiní lumpové. Šimba má nápad. Nedaleko je několik neobydlených ostrovů, na kterých by měli sloni klid. Čtyřlístek s vesničany převážejí slony (nejen Vločku s jeho matkou a otcem mamutem Jogim) na vorech na nádherný ostrov, který bude sloužit jako sloní rezervace. Všichni bojovníci z vesnice přísahají, že nikomu neprozradí, kam se sloni přestěhovali. Čtyřlístek se se slony rozloučí. A protože Bobík už z hladu blouzní (peče si buchty z písku), je nejvyšší čas na návrat do Třeskoprsk.
kk2010-2 Supí nebezpečí
Nesmrtelný Zádrhel (komiksová kniha, 2010)
napsala Martina Bobková, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 40 %
Myšpulín sestrojil nový vynález - superpostel. Je zvukotěsná, umí houpat, větrat, mění povlečení, servíruje jídlo až pod nos. Čtyřlístek je nadšen a jistě budou ohromeni i na salonu vynálezců. Čtyřlístek odlétá na soutěž v létajícím autě. Na výstavišti převezme superpostel povědomě vypadající stěhovák. Druhý den vyhlásí porotce vítězný vynález. Je jím superpostel, kterou sestrojil... doktor Zádrhel. Darebák byl včera zamaskován za stěhováka a snadno ukradl Myšpulínův vynález. Myšpulín si stěžuje před porotou, ale Zádrhel trvá na tom, že je superpostel jeho nápadem. Porota rozhodne, že jestli Myšpulín do zítřka neprokáže opak, cena zůstává Zádrhelovi. Myšpulín musí domů pro plánky a náčrtky, létající auto ale nechal na letišti. Porotce půjčí Čtyřlístku auto. Zatímco Čtyřlístek jede v autě na letiště, Zádrhel nasadne na své zvláštní letadlo - ocelovou supici, a Čtyřlístek pronásleduje. Sice se mu podaří zničit zapůjčené auto Čtyřlístku, když ale nasedne Čtyřlístek na letišti do svého létajícího auta, ztratí Zádrhel svou vzdušnou převahu. I když se Zádrhelovi podaří unést z auta Myšpulína, se svojí supicí havaruje u domečku Čtyřlístku. Myšpulín Zádrhelovi supici trochu poupraví a nechá ho odletět. Nové naprogramování supice sleduje chování čápů a Zádrhel tak míří do teplých krajů. Myšpulín přinese komisi své plánky. Porota ocení profesora Myšpulína, spoluautora známého vzorce "1 + 1 =", zaslouženým diplomem a finanční odměnou. Čtyřlístek odevzdá odměnu zpátky jako náhradu za zničené zapůjčené auto. Doma si Myšpulín věší diplom a za oknem už zase číhá Zádrhel.
kk2010-2 Zádrhel v lunaparku
Nesmrtelný Zádrhel (komiksová kniha, 2010)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 30 %
Zádrhel je ředitelem lunaparku. Novinářům navíc předvádí svůj úžasný vynález v přetváření přírody. Do zvláštního inkubátoru vhodí parohy a pár prasečích štětin, a za okamžik vyleze z přístroje parohaté prase. Věhlasu se ale Zádrhel nedočká, v novinách píšou zase jen o Myšpulínovi. Naštvaný Zádrhel se pokouší napojit do Myšpulínova počítače a stáhnout si veškerá data, Myšpulín má ale svůj vlastní kvalitní firewall. Zádrhel už ale spřádá nový plán. Svůj lunapark přestěhuje do Třeskoprsk. V přestrojení za kadeřníka přiláká Fifinku do svého kadeřnictví. Získá tím několik Fifinčiných vlasů a ještě jí dá jako dárek vstupenku do svého lunaparku. Zádrhel si zatím vyzkouší, že jeho inkubátor hravě zvládne naklonovat jeho psa Azora. Jenže Azorové na sebe štěkají a Zádrhela štvou. Odklonuje proto oba dva. Když Fifinka navštíví v lunaparku strašidelný hrad, Zádrhel ji unese k sobě do řídicí veže tobogánu a naklonuje. Naklonovanou poslušnou Fifinku pošle špehovat ke Čtyřlístku a tu pravou uvězní. Myšpulín právě vynalezl Bonsatin, je to univerzální lék. Stačí smíchat třetinu Bonulínu a dvě třetiny Santiniku. V opačném poměru by došlo k nebezpečným změnám. Zádrhel si všechno vyposlechne a smíchá příměsi ve špatném poměru a vzniklým sprejem nastříká lízátka, která bude rozdávat v lunaparku. Pravá Fifinka zatím uvařila Zádrhelovi výtečný oběd. Po vínu usne zloduch jako špalek a Fifinka může uprchnout, na cestu si vezme pro kluky lízátka z pouti, ty co Zádrhel chtěl prodávat. Fifinka se vrátí domů. Kluci jsou překvapeni, že mají dvě Fifinky. Pravá Fifinka umí vařit, naklonovaná prchá zpátky k Zádrhelovi. Fifinka věnuje klukům lízátka. Pinďovi narostou dlouhé nohy, Bobíkovi ruce, a Myšpulínovi další dvě hlavy na dlouhých krcích. Fifinka přizná, že lízátka měla od ředitele lunaparku, bohužel jí nenapadlo, že jde o Zádrhela. Jedna pilulka Myšpulínova Bonsatinu pomůže, jenže naklonovaná Fifinka ho ukradla. Čtyřlístek míří do lunaparku. Zádrhel zatím odmění falešnou Fifinku za donesený superlék tím, že ji odklonuje. S Bonsatinem se chce Zádrhel stát léčitelem, ale pěkně drahým. Zádrhel se sice na věži zabední, ale Čtyřlístek vybavený dlouhýma nohama nebo rukama si dokáže hravě se situací poradit. Bobík vyšle z inkubátoru na Zádrhela dva jeho naklonované Azory. Zádrhel se schová do bezpečí - do inkubátoru. Zbydou po něm jenom černé brýle. Čtyřlístek polkne pilulku Bonsatinu a vrátí se do normálu. A Zádrhela jim nemusí být líto, on se určitě ještě nějak vrátí.
kk2010-2 Modrý Bezzub
Nesmrtelný Zádrhel (komiksová kniha, 2010)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 60 %
Na zasedání městké rady se rozhodlo, že k 500. výročí založení Třeskoprsk bude uspořádána výstava připomínající historii města. Přípravou je pověřen Myšpulín, který z toho moc nemá radost. Doma s kamarády vymýšlejí, co nesmí na výstavě chybět. Zaprvé zakládající listina od Karla IV., který nařídil postavit města Třesky a Prsky. Připomenout založení a napuštění rybníka Blaťáku: Loupežník Kruťas se objevil na hradě a vysmíval se králi. Když okolo napouštěli rybník, myši se dobývali do hradu a Kruťase sežraly. Od té doby se ostrůvek uprostřed Blaťáku jmenuje Myší. A také nutno připomenout strašnou bitvu Třesků proti Prskům, která skončila nerozhodně a proto se města spojila a od těch dob se každoročně slaví Den rozumu. Fifinka si vzpomene ještě na slavného básníka Karla Hynka Října. Myšpulín se rozbrečí, na nejslavnějšího vynálezce si nikdo nevzpomněl. Z obecního rozhlasu vyhlašují, aby lidé pomohli přinést na výstavu všelijaké cennosti z historie města. Pinďu napadne, že by mohli požádat strýce o zapůjčení velmi vzácné známky Modrý Bezzub, existuje jich na světě jen deset a ta strýcova má ještě zoubek navíc. Čtyřlístek se za strýcem (je to zajíc jako Pinďa) vypraví. Strýc se zapůjčením velmi neochotně souhlasí, ale známka se nesmí přepravovat autem nebo letadlem, tam není o nehody nouze a zloděj by takové příležitosti využil. Myšpulín navrhne vyslat známku v balíku poštovním vagónem. Zádrhel si ve svém honosném sídle ve Vlkodlacích (nadepsané Lehrdáz DrSc. - vynálezce, génius) čte Třeskoprské rozhledy, v kterých se píše o oslavách města. Zádrhel se zlobí, že ho nikdo nepozval, prý nejslavnějšího rodáka. V novinách se kupodivu také dočte o tajném převážení známky. To je příležitost pro Zádrhela zase jednou překazit Čtyřlístku plány. Vlak s poštovním vagónem už vyjel, Čtyřlístek se účastní přepravy. Zádrhel porazí strom, který spadne na koleje. Vlak se sice zastaví, Zádrhel ale nemá příležitost k loupeži, právě ho totiž honí myslivec s flintou za to, že pokácel strom bez povolení. Vlak jede dál, Zádrhel zkouší svůj starý trik se spouštěním balvanů ze skály. Bobík si nebezpečí všimne a zrychlí vlak. Balvan místo do vlaku spadne přímo do Zádrhelova sídla a značně ho rozboří. Zádrhel už ale vymýšlí další plán. Kluci ve vlaku se diví, kdo může mít zájem překazit převoz nebo ukrást známku. Zádrhel to nebude, ten jim zmizel v inkubátoru (viz Zádrhel v lunaparku), Myšpulínovi se po něm i trochu stýská, bývala s ním legrace. Na nádraží v Třeskoprskách vykládají z poštovního vagónu balíky, ten se známkou je mezi nimi. Noc stráví balíky v přísně sledovaném poštovním skladu. Ráno Čtyřlístek s úžasem zjišťuje, že známka z balíku zmizela, zůstal jen posměšný Zádrhelův vzkaz. Všechny jiné balíky byly doručeny, jen jeden byl odeslán kvůli špatně napsanému adresátovi zpět na adresu Kazimír Lehrdáz, Vlkodlaky 007. Čtyřlístek vyráží tryskem na uvedenou adresu. Na garáži najdou vzkaz pro pošťáka a v garáži balík, z kterého se za chvíli klube Zádrhel. Kluci padoucha svážou a se známkou sviští na výstavu. Aby to stihli, přepne Myšpulín auto na letadlo. Kamarádům přitom vysvětlí, jak se Zádrhelovi podařilo známku ze skladu ukrást: Vlezl si na nádraží do svého připraveného balíku, se kterým se nechal zavřít do skladu. V noci sebral známku z balíku Čtyřlístku. Mazaně měl vymyšleno, že kvůli špatně napsané adrese na Zádrhelově balíku ho poslali zase zpátky domů odesílateli. Myšpulín to zase prokoukl. A taky si všimnul, že Lehrdáz je pozpátku Zádrhel. Začíná výstava a známka Modrý Bezzub na ni nechybí.
kk2010-2 Záhadné kruhy
Nesmrtelný Zádrhel (komiksová kniha, 2010)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 16 stran, 50 %
V zimě si nechá starosta zavolat Myšpulína. Na poli se objevil zvláštní kruh ve sněhu. Žádné potrubí ani kanály kolem nevedou. Čtyřlístek kope až narazí na pramen horké minerální vody. Starosta se raduje, už připravuje plány na lázeňské město. V létě se slavnostně otvírá pramen, starosta nezapomene zmínit Myšpulínovy zásluhy. A příští rok bude postavena kolonáda. Slavnost pozoruje z dálky Zádrhel a vymýšlí jak pramen zničit a Myšpulína znemožnit. Zádrhel odchytí v pohádkovém lese tři trpaslíky Muka, Ťuka a Juka. Vyhrožuje jim, že jednoho z nich navěky unese, pokud mu nebudou bez řečí sloužit. Trpaslíci musejí souhlasit. Zádrhel jim rozdá trojúhelníkovité botičky, se kterými je pošle v noci do pole s obilím vyšlapávat kruhy. Starosta si ráno pozve zase své řešitele záhad Čtyřlístek. Myšpulín už vymýšlí teorii o mimozemšťanech a létajícím talíři. Občané jsou vyděšeni, Myšpulín zkoumá dál, ale nemá zatím lepší vysvětlení. V noci vylepí Zádrhel po městě plakáty, ve kterých pomlouvá Myšpulína - najít léčivý pramen dokáže najít kdekdo, ale vysvětlit záhadu ten vědecký podvodník Myšpulín neumí. Navíc nechá Zádrhel vyšlapat další kruhy. Myšpulín je naštvaný, ale vysvětlení záhady vážně nemá. Zádrhel přichází s dalším plakátem, ve kterém obviňuje Myšpulína se spolčení s ufony, proto prý nechce záhadu vysvětlit. V poli přibyly další kruhy a dokonce vyschl minerální pramen. Myšpulín plánuje, že se odstěhuje, jako vědec úplně zklamal. Naposledy se podívá na mapu a zjistí, že kruhy přibývají pravidelně ve směru hodinových ručiček. Se Čtyřlístkem se vydá na místo pravděpodobného příštího výskytu. A opravdu v noci nachytají Zádrhela, jak přiveze trpaslíky a nutí je vyšlapat další kruh. Bobík Zádrhela snadno přemůže. Čtyřlístek osvobodí trpaslíky a ráno předá lumpa policii. Zádrhel půjde radši do vězení, než aby zůstal na svobodě poblíž Bobíka. Zádrhel přizná, že pramen zabetonoval, proto vyschl. Jako trest dostane opětovně vykopat pramen a v létě bude pomáhat na poli. A podmínky bude mít stejné jako poskytoval trpaslíkům - bude dostávat jen suchou housku a vodu, to je trest nad tresty, který by Bobík nevydržel ani den.
ročník 2009příběhy - seznamročník 2011
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Meloun & SirkaMeloun & Sirka Třeskoprští starostovéTřeskoprští starostové Seriály ilustrátorůSeriály ilustrátorů Příběhy z omalovánekPříběhy z omalovánek Komiksácké pojmyKomiksácké pojmy
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru