Článek z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Článek z kategorie
Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 1986

19869 příběhů Čtyřlístku v roce 1986.

Čtěte také:
Čtyřlístek 1986

134 Příšera z jezera
Příšera z jezera (Čtyřlístek 134, 1986)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Lída, Petr a Tomáš napíšou Čtyřlístku, že už si nevědí rady s lidmi, kteří ničí jezírko. Čtyřlístek se rozhodne k jezírku přijet a zjistit jak se věci mají. U jezírka je spousta turistů, kteří se ve vodě koupají sami i svá auta a dělají v chráněné přírodní rezervaci nepořádek. Čtyřlístek doma vymyslí pomstu. Z Bobíkových holínek a sádry vyrobí Fifinka tlapy, po kterých zůstávají stopy jako po jezerní příšeře. Pak ještě nahrají vytí sousedovic psa Broka. Další den ráno začne akce Čtyřlístku. Přijíždějí první výletníci a uvidí na pláži podivné stopy. Čtyřlístek pak předvede příšeru - z vody trčí dvě nafukovací kola a děsivá maska, Pinďa přitom pouští z reproduktoru strašlivé vytí. Lidé utíkají a slibují si, že k jezírku už nikdy nepáchnou. Čtyřlístek uklidí nepořádek a těší se, že to bude v rezervaci zase pěkné. Přijede však televizní štáb a chce natočit reportáž o příšeře, porazí přitom značku chráněné přírodní rezervace. Čtyřlístek znechuceně odchází.
135 Zámek bez klíče
Zámek bez klíče (Čtyřlístek 135, 1986)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Fifinka umývá nádobí, neteče ale voda, tak se jde Bobík podívat do studny. Náhle voda vytryskne a ze studny vychrlí truhlici. Čtyřlístek se pokouší různými klíči truhlu otevřít, žádný klíč ale nepasuje. Pinďa zavtipkuje, že je truhla možná na heslo. Bobík ironicky pronese "Sezame otevři se..." a truhla se opravdu otevře. Jako první najde Myšpulín v truhle zaprášenou čepici. Bobík si čepici vyzkouší a náhle zneviditelní. Čtyřlístku je jasné, že truhla pochází z pohádky. V truhle je dál hrníček. Fifinka si ho uloží na polici, říká si, že je jako z pohádky Hrnečku vař! Z hrnku se opravdu začne valit kaše. Fifinka si zkouší Popelčiny šaty a zjišťuje, že Popelka byla asi obézní. Náhle však všechny strhne proud kaše až na zahradu. Čtyřlístek kaši odklízí, kaše je ale výborná, tak si ji dá k svačině. V truhle je ještě obušek. Fifinka včas zarazí Bobíka, aby nepronesl "Obušku, z pytle ven!" Bobík ochutná hruštičku z truhly a narostou mu oslí uši. Pak už je v truhle jen podivný přístroj, když ho Myšpulín zapne, objeví se člověk. Ten vysvětlí, že je detektivem z 30. století a Myšpulín ho přivolal strojem času. Truhla je hračkou budoucích dětí, které ji nerozvážně poslaly do minulosti, kde může být nebezpečná. Detektiv dá Bobíkovi jablíčko, aby mu zmizely oslí uši, a Čtyřlístku věnuje neškodnou truhlu. Je v ní Ubrousek prostři se, fungující 30 dní. Čtyřlístek si pochutnává na vyčarovaném jídle a Fifinka má radost, že příští měsíc nemusí vařit.
136 Jak chytit zloděje
Jak chytit zloděje (Čtyřlístek 136, 1986)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Čtyřlístek se připravuje na výlet a přináší před dům spoustu věcí. Sledují to dva uličníci ze stromu, jsou zvědaví, jak to Čtyřlístek všechno sbalí. Myšpulín kamarádům představí nový vynález - Minifix, sprej, po kterém se věci zmenší. Uličníci si navlečou přes hlavy punčochy a Čtyřlístek přepadnou, Myšpulínovi seberou Minifix. Uličníci sice ohrožují Čtyřlístek jenom pistolkou na vodu, když se do nich chce Bobík pustit, použijí uličníci Minifix a zmenší Čtyřlístek a strčí ho do kufru. Zloději se domlouvají, že nejprve ukradnou auto a pak se napakují v Prioru. Čtyřlístek čeká 2 hodiny, než účinek Minifixu neustane. Čtyřlístek se vydává za zloději, cestou potkává policisty, kteří vyšetřují krádež auta. Myšpulín policistům řekne, že ví, kde zloději jsou a vydávají se do Prioru. V oddělení elektro je prodavač smutný, někdo mu nepozorovaně ukradl mnoho přístrojů. Není třeba zavírat východy, účinek Minifixu vyprchává a zloději jsou prozrazeni, přístroje se zvětšují a oni už je neunesou. Bobík ze zlodějů dostane Minifix, policie si zloděje odváží. Prodavač z elektra zkouší sprej, který to všechno zavinil a namíří s ním na nevinnou paní. Zmenšená paní chce, aby volali doktora, Myšpulín ji ubezpečuje, že to přejde samo.
137 Poselství tamtamů
Poselství tamtamů (Čtyřlístek 137, 1986)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Čtyřlístek bloudí v pralese. Opice ukradne Pinďovi batoh se zásobami, Pinďa za opicí běží, spadne ale do hluboké jámy. Kamarádi mají nápad, ohnou palmu až do díry, Pinďa se chytí a kamarádi palmu pustí. Pinďa vyletí do výšky a spadne těsně před nosorožce. Nosorožec Pinďu honí a ostatní se přidávají k úprku. Náhle přiběhnou k propasti, naštěstí je poblíž visutý most. Čtyřlístek myslí, že se nosorožec na most neodváží, to se ale spletl. Most nosorožce neunese a spadne, Čtyřlístek po spadlém mostu vylézá na druhé straně propasti. Pinďa se díky tomu naučil šplhat. Bobík má hlad, Myšpulín objeví kokosový ořech. Pinďa a Fifinka se snaží setřást z palmy další kokosy, to se jim ale nepovede. Myšpulín hodí po opici na palmě kokos, opice se opičí a shazuje na Bobíka hromadu kokosů. Náhle se okolo rozezní tamtamy. Čtyřlístek se snaží proplížit, je ale obklíčen domorodci. Domorodci Čtyřlístek dovedou do vesnice. Čtyřlístci si nejdřív myslí, že jsou zajati. Ve vesnici je ale dokonce tlumočník, co umí česky a gratuluje Čtyřlístku, jsou jubilejní stotisící turisté. Čtyřlístek si prohlédne vesnici a dostane najíst. Čtyřlístek se ptá, jak se vymotají z pralesa, tlumočník odpoví, že to není problém, za hodinu pojede turistický autobus.
138 MIŠ
MIŠ (Čtyřlístek 138, 1986)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Fifinka jde ke kamarádce pro dva pekáče buchet, Pinďa s Bobíkem slíbí, že zatím uklidí. Kluci vrčí, že se Myšpulín zase ulil z uklízení, Myšpulín ale brzy vyjde z laboratoře. Bobík řekne Myšpulínovi, že by jim měl pomoct, Myšpulín ale tvrdí, že MIŠ uklidí za ně. MIŠ - Malý Inteligentní Šmejdil je malý úklidový robot podobající se myši. Kluci sledují, jak MIŠ uklízí, když je plná, jde se vysypat do popelnice. U popelnice číhá kocour a po myši skočí, Myšpulín MIŠ zachrání, a aby se to už neopakovalo, zabuduje do MIŠi sebeobranný systém. MIŠ se jde znovu vysypat, kocour zkusí znovu zaútočit, dostane ale elektrickou ránu. Kluci nechají MIŠ dál uklízet a jdou ještě pro kytku Fifince. Fifinka se vrátí s krabicí buchet, vyloží je na stůl a pocukruje. Pak jde Fifinka vařit čaj a MIŠ zatím přijede na stůl a cukr z buchet vysaje, myslí, že je to prach. Fifinka se diví, že jsou buchty nepocukrované a ocukruje je znova. Opět přijede MIŠ a cukr vysává. Fifinka se ji snaží odehnat koštětem, dostane ale šlupku a společně s ní i Pinďa, který už se vrátil s kytkou. Myšpulín vysvětluje, že MIŠ jednala v sebeobraně. Čtyřlístek si pochutnává na buchtách. MIŠ ale stále šmejdí na stole, Bobík by se rád najedl v klidu. Pinďa vyláká MIŠ pomocí útržků papíru ven z domku a zavře dveře. MIŠ ťuká na okno a chce se dostat dovnitř. Pinďa pojídá buchty a drobí, uklízet bude přece MIŠ.
139 Parádní číslo
Parádní číslo (Čtyřlístek 139, 1986)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Bobík se v novinách dočte, že televize hledá zajímavé varietní číslo. Bobík dá na židle žehlicí prkno a na něj válec s prkénkem. Bobík vyskočí na prkénko a snaží se s tácem skleniček na vratkém prkénku balancovat. Celá konstrukce se ale zřítí a Bobík s ní, válec se odkutálí ke dveřím, do kterých právě vchází Pinďa a spadne. Pinďa tvrdí, že ví o lepším čísle - Bobík si lehne na zem a snaží se na rukou udržet Pinďu, který dělá stojku. Přiletí moucha a Bobík se ji snaží zahnat, Pinďa na Bobíka ale spadne. Vidí to Myšpulín a vymyslí ještě lepší číslo, které nejprve vyměří. Je to pyramida z židlí a Pinďa má vyskočit na vrchní židli. Pinďovi se to nepovede a všichni spadnou. Vidí to Fifinka a vymyslí to pravé - Čtyřlístek si vezme hudební nástroje a půjde za hudební klauny. Nastává představení v televizi. Režisér je znuděn výstupem fakíra, žongléra a kouzelníka, výstup Čtyřlístku ho ale nadchne. Čtyřlístek před kamerou předvede své číslo. Čtyřlístek běží domů a Bobík se dětem po cestě pochlubí, že bude v televizi. Děti běží za nimi, určitě budou v televizi skvělí. V televizi běží reklama. V ní Čtyřlístek hraje na hudební nástroje, náhle se objeví muž a prohlásí, že na hluk je nejlepší použít PŠT - Protihlukový Šumovzdorný Tlumič (obyčejné špunty do uší). Čtyřlístek je smutný, byl podveden. Pinďa si slibuje, že byl v televizi naposled.
140 Antianopheles
Antianopheles (Čtyřlístek 140, 1986)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Čtyřlístek se plaví na loďce a připravuje se na vylodění a táboření. Místo je sice obsazené, táborníci ale balí a odplouvají, varují Čtyřlístek že je zde spousta komárů. Myšpulínovi to nevadí, vzal s sebou Antianopheles, protikomáří pilulky. Přiletí komáři, na Čtyřlístek si ale nedovolí a odlétají. Bobík s Pinďou připravují oheň a diví se jeden druhému, proč jsou tak zelení. Myšpulín přizná, že Antianopheles má vedlejší účinek - barví na zeleno, ale za dva dny to přejde. Fifinka se jim posmívá, když ale zjistí, že je také zelená, rozbrečí se. Myšpulín rozdá pilulky Kontrafarbinu, který pouze odbarvuje. Bohužel i Kontrafarbin má vedlejší účinek - všichni po něm šilhají. Myšpulín rozdá další pilulky, šilhání pomine, za chvíli však začne všechny svědit kůže a vyroste jim na hlavě hříva. Po dalších pilulkách jsou všichni zase normální, až na to, že koktají. Myšpulín najde pilulky, které ruší všechno a je pokoj. Čtyřlístek má konečně klid a sedí u táboráku. Přiletí ale komáři a ošklivě koušou. Čtyřlístek se rychle nalodí a odplouvá. Myšpulín říká, že má ještě Antianopheles, Bobík mu ale radí, aby pilulky vyhodil.
141 Na koštěti
Na koštěti (Čtyřlístek 141, 1986)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Čtyřlístek jede na chatu, auto už se ale zase porouchalo. Fifinka jde napřed, strýčkova chata už je blízko. Na chatě je nepořádek, Fifinka si odpočine a pak začne uklízet. Vezme koště, oknem ale přijde kluk a tvrdí, že koště je jeho. Dokáže to tím, že udělá čárymáry a koště se samo hýbe a samo uklízí. Kluk Fifince prozradí, že umí čarovat a vyčaruje jí kytky. Fifinka namítá, že to umí kdekdo, tak se kluk promění v hrnec, ale s ušima. Kluk brečí, že se nikdy nenaučí čarovat, Fifinka mu poradí, že by jí mohl vyčarovat šaty. Šaty co vykouzlí jsou zvláštní, Fifinka navrhne, jestli neumí vyčarovat džíny - umí. Kluk se pochlubí, že umí řídit koště, Fifinka si k němu na koště nasedne a kluk odstartuje krbem. Na nebi se potkávají s různými pohádkovými bytostmi, kterým se nelíbí, že koště se neřídí pravidly provozu. Za koštětem se vydává PP - pohádková policie. Kluk přidává, nemá totiž řidičák. Policie na vysavačích koště dožene a srazí z něj kluka i Fifinku. Bobík Fifinku probudí, spát se má v noci. Fifinka se odmítá koště dotknout, tak musí uklidit kluci, Fifinka vaří večeři. Všichni si večer sednou ke krbu. Pinďa navrhuje, že by si mohli vyprávět pohádku, Fifinka se chlubí, že jednu zná - o létajícím koštěti.
142 V zajetí obrazovky
V zajetí obrazovky (Čtyřlístek 142, 1986)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Bobík s Pinďou sledují fotbal, jsou naštvaní, Třeskoprsky prohrávají. Místo hřiště se v záběru ocitne brýlatý muž, Bobík myslí, že zabírají diváky fotbalu. Muž začne povídat o tom, že se napojil na televizní okruh a kluci se stanou součástí pokusu. Pinďa chce televizi vypnout, muž však začne vysílat z televize paprsky a Pinďa poslouchá jeho rozkazy. Muž nařizuje Pinďovi dělat různé cviky, Bobík jde televizi vypnout, dostane se ale také pod vliv paprsků. Přijde Fifinka a směje se klukům, že cvičí, jak v televizi přikazují. Kluci ji odhánějí, paprsky však zasáhnou i ji. Vejde Myšpulín a diví se, proč všichni běhají dokolečka před televizí. Ostatní mu to vysvětlí, v žádném případě se nesmí přibližovat k televizi, Myšpulín tedy vypne pojistky a vyčerpaní kamarádi si můžou odpočinout. Fifinka si vzpomene, že muž z obrazovky spravoval Čtyřlístku televizi. Myšpulín přinese z laboratoře svůj vynález - odrážeč všech paprsků, který umístí před televizi a Bobík zapojí telku do zásuvky. Na obrazovce je opět ten muž a začne zase vysílat ovládací paprsky, Myšpulín je díky svému vynálezu odrazí zpět. Muž začne Myšpulína poslouchat, vysvětluje, že tyhle pokusy dělá pro slávu. Čtyřlístek vymyslí, že se muž proslaví jinak: Myšpulín muži nařídí, aby šel na hřiště a střelil tři góly. Později sleduje Čtyřlístek v televizi opět fotbal, hlasatel říká, že neznámá hvězda dává už třetí gól za Třeskoprsky.
ročník 1985příběhy - seznamročník 1987
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Maxipes FíkMaxipes Fík V. Toman ve ČtyřlístkuV. Toman ve Čtyřlístku Velké knihyVelké knihy Příběhy 2017Příběhy 2017 Příprava komiksuPříprava komiksu
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru