Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 1987
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 1987

19879 příběhů Čtyřlístku v roce 1987.

Čtěte také:
Čtyřlístek 1987

143 Zelená je tráva
Zelená je tráva (Čtyřlístek 143, 1987)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Čtyřlístek si chce zahrát na hřišti fotbal, terén je ale špatný. Myšpulín má v kůlně svůj vynález - pytel s EXTROSem - EXpresním TRavním Osivem. Bobík bručí, že se to bude dlouho sít a ostatním slibuje, že je dohoní. Bobík zatím vyrobí v kůlně letadélko a přidělá k němu cedník. Kamarádi zatím pomalu osívají celé hřiště. Vedle hřiště mají zahrádku manželé, kteří právě ze záhonů odstranili všechen plevel. Bobíkův vynález, osívat hrací plochu pomocí letadélka a cedníku s EXTROSem, funguje, Bobík ale zalétává s letadélkem moc daleko a osívá i odplevelené záhonky zahradníků, na kterých okamžitě vyroste tráva. Zahradník se naštve a puškou sestřelí letadélko, které se vymkne kontrole a odlétá do města. Tráva pak vyroste i na autě, na chodníku a i plešatému muži na hlavě, ten je však rád a nechá si nové vlasy obarvit. Kluk prosí, jestli by Čtyřlístek nemohl osít i park, Myšpulín lituje, letadélko je nadranc. Kluk je ale členem modelářského kroužku a letadel mají dost. Před fotbalovým utkáním z ampliónu hlásí, že Třeskoprsky byly vyhlášeny nejzelenějším městem v kraji, dík patří hlavně vynálezci rychlotrávy. Po hřišti letí letadélko rozhazuje letáčky: Bujnou trávu, bujnou kštici zajistí EXTROS.
144 Velké čarování
Velké čarování (Čtyřlístek 144, 1987)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Bobík a Pinďa sledují na tramvajové zastávce, jak se lidé tlačí do tramvaje a nepustí starého pána. Kluci se nabídnou, že dědovi pomůžou do příští tramvaje. Bobík zadrží nedočkavce a Pinďa pomáhá dědovi do schodů. Děda slibuje za odměnu tři přání. Doma to Čtyřlístek probírá. Fifinka by si přála dostat se do země za zrcadlem, jako Alenka. A opravdu, zrcadlem se dá projít, na druhé straně to vypadá úplně stejně, jenže zrcadlově obráceně. Když Čtyřlístek vyleze ze zrcadlového domečku, uvidí, že je v pohádce, všude je spousta nadpřirozených bytostí. Dům náhle zmizí a na jeho místě se objeví ukazatele k pohádkovým místům. K Bobíkovi se přikutálí koblížek, Bobík ho slupne a liška se zlobí, sníst ho měla přece ona. Dál potká Čtyřlístek dědka, který se snaží vytáhnout obrovskou řepu. Bobík-silák mu pomůže, jenomže dědek, babka, vnučka, pejsek a další jsou naštvaní, tahat řepu měli oni. Čtyřlístek před naštvaným pohádkovým davem uteče do dračí sluje. Tam Bobík přepere draka a vysvobodí princeznu, která si ale přála, aby ji vysvobodil princ. Objeví se čaroděj a pohádkové bytosti mu prozradí, že Čtyřlístek kazí pohádky. Čaroděj chce Čtyřlístek proměnit v kámen, jenomže Čtyřlístek unikne tím, že vysloví přání být zase doma. Fifinka si doma pročítá knihu pohádek, které jsou špatně - jak Bobík slupl koblížek, jak Bobík vytáhl řepu... Naštěstí má Čtyřlístek ještě třetí přání: Všechny změny v pohádce škrtnout. Knížka pohádek je zase v pořádku.
145 Bílá past
Bílá past (Čtyřlístek 145, 1987)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Venku je patnáct pod nulou, sníh ale žádný, což Bobíka štve. Myšpulín kamarádům prozradí, že vynalezl Chumelín, který chemickou cestou vyvolá sněžení. Myšpulín odpálí první raketku s Chumelínem do oblaků, padá ale jen pár vloček. Po druhé raketce už sněží víc, Bobík ale navrhuje pro jistotu ještě jeden Chumelín, po kterém nastane opravdová chumelenice. Čtyřlístek se ukládá k spánku a těší se na zítřejší lyžování. Ráno ho probudí budík, všude je ale ještě tma. Bobík otevře dveře a vysype se na něj hora sněhu. Myšpulín se podívá vikýřem a vidí, že sněhu je až po střechu a že už proházeli silnici, k ní se ale budou muset prohrabat sami. Bobík s Pinďou se prohrabou k silnici, kde se dezorientovaní lidé ptají, kudy jít tam a tam. Fifinka chce dojít pro nákup, Bobík ji varuje, že cesta k samoobsluze ještě není proházená, Fifinka si ale vezme lopatu, vyráží na cestu a zabloudí. Fifinka se už dlouho nevrací, kamarádi doma tuší, že se ztratila. Myšpulín odpálí raketu s dalším vynálezem - Oblevníkem. Všechen sníh roztaje, zbyde po něm ale potopa. Fifinka připlouvá v neckách s nákupem, pro jistotu veze zásoby na týden. V televizi hlásí, že podobnou záplavu v Třeskoprskách nikdo nepamatuje. Bobík s Pinďou drží Myšpulína, který chce jít vynalézt Odvodňovač a Fifinka zatím zatlouká prkny laboratoř, Myšpulín by ještě nakonec vynalezl konec světa.
146 Rytíř
Rytíř (Čtyřlístek 146, 1987)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Myšpulín vyletí kvůli výbuchu z laboratoře i s dveřmi. Vynalezl časoprostorový regulátor a Čtyřlístek ho ihned zkusí, uspořádá výlet na hrad Klimprburg. Na hradě právě probíhá prohlídka a průvodkyně zrovna vypráví o tom, jak rytíř Kulda, namalovaný na obraze, straší na hradě o půlnoci za trest dodnes. Bobík by chtěl Kuldu vidět, Myšpulín použije regulátor a Čtyřlístek se ocitne na hradě o půlnoci. Právě přilétává Kulda a snaží se Čtyřlístek vyděsit, Bobík se ale směje. Kulda tedy přestane strašit a začne vyprávět, za co pyká: Měl nesnesitelnou manželku, která neuměla vařit a byla hubatá. Kulda to s ní nevydržel a vyhodil ji z okna. Teď musí kvůli tomu pykat už 400 let, tři pokusy o vysvobození nevyšly a čtvrtý už nemá. Myšpulína napadne, jak Kuldu vysvobodit - zaletět do minulosti a zabránit vraždě Kuldovy manželky. Čtyřlístek se ocitne na hradě o 400 let dříve. Ve vedlejší místnosti právě dochází k hádce mezi Kuldou a manželkou, dveře do místnosti jsou ale zamčené. Bobík vyrazí dveře a ostatní zadrží Kuldu. Fifinka naučí manželku vařit a Kulda si na jídle pochutnává. Čtyřlístek se vrací do budoucnosti na hrad, právě probíhá prohlídka. Průvodkyně vypráví, že rytíř Kulda byl lidumil. Čtyřlístek změnil minulost a Kulda díky tomu nemusí za nic pykat.
147 Cesta do neznáma
Cesta do neznáma (Čtyřlístek 147, 1987)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Čtyřlístek táboří v savaně v Austrálii. V noci jim do batohu leze pštros, Bobík se snaží pštrosa zahnat, pštros ale uteče s celým batohem, ve kterém byl kompas, mapa i zpáteční letenky. Čtyřlístek se musí co nejrychleji dostat k lidem, ráno se vydává na cestu, bloudí ale v kruhu. Pinďa zaslechne auto, Bobík ho stopne. Řidič Čtyřlístek ochotně sveze na korbě nákladního auta, kde už je spousta pytlů. Čtyřlístek se kochá okolní krajinou. Auto zastaví, řidič bere dalšího stopaře. Auto se otočí a změní směr, Pinďa chce okénkem zabouchat na řidiče a uvidí, že na řidiče míří stopař pistolí. Stopař chce auto, tak donutí řidiče zastavit a odstoupit od auta. Čtyřlístek vymyslí, jak stopaře přemoci. Když se stopař blíží ke korbě, vysypou na něj Bobík s Myšpulínem obsah pytle a pak ho do pytle svážou. Řidič přinese na policii pytel se zloduchem, je to hledaný zločinec, na kterého je vypsaná odměna. Čtyřlístek si tak vydělal na letenky i taxíka do Třeskoprsk.
148 Přízrak v domě
Přízrak v domě (Čtyřlístek 148, 1987)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Myšpulín vyrábí pilulky do zásoby, oknem ho sleduje nějaký kluk. Myšpulína volají kamarádi ke svačině, jsou vdolky. Mezitím vleze oknem kluk do laboratoře a zkouší pilulky. Zaslechne, jak si Myšpulín ve vedlejší místnosti povídá o tom, že vyrobil i neviditelné pilulky. Už po druhé piluli kluk zneviditelní, Čtyřlístek přitom zaslechne hluk z laboratoře. Když to jde Myšpulín proveřit, ve dveřích ho něco srazí. V laboratoři je vše rozbité, průvan to ale udělat nemohl, ten neumí odšroubovat víčko lahvičky. Bobík jde hledat stopy a v jídelně mu v obličeji přistane vdolek se šlehačkou a něco mu podrthne koberec pod nohama. Myšpulín zatáhne kamarády do jedné místnosti a tam jim vysvětlí, že všechno to má jistě na svědomí neviditelný. Myšpulín radši píše vzkazy, kdyby je náhodou neviditelný slyšel. Čtyřlístek se domluví na tom, jak neviditelného porazit, určitě přileze oknem, tak na něj nastraží zvoneček a kýbl s vodou. Mokrý neviditelný už je slabě vidět, tak ho kluci zamotají do koberce. Účinek tablet končí a Čtyřlístek vidí, že kluk který je okradl je zelený, zřejmě si vzal i tabletu proti komárům, co se po ní zelená. Kluk řve, že nechce být zelený. Myšpulín mu dá Kontrafarbin, už je ale asi starý a neúčinkuje. Bude nutné odbarvit kluka tím, že ho vydrhnou v neckách. Došel už celý odbarvovač a z kluka už zeleň pouští. Pinďa skočí do drogerie pro ještě třicet odbarvovačů.
149 Černý den
Černý den (Čtyřlístek 149, 1987)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Bobík a Pinďa jsou u soudu, soudce jim právě sděluje, že budou za úsvitu popraveni. Ráno v cele budí kat Bobíka, už je čas. Sen končí, Bobíka budí Myšpulín, je čas jít na výlet, který dětem slíbili. Bobík Pinďovi prozradí, o čem se mu zdálo. Pinďa si ve snáři najde, že kat znamená malér a Bobík si v kalendáři všimne, že je pátek 13. Pinďa má strach někam chodit a Bobík vymyslí, jak se z výletu vymluvit. Pinďa simuluje nemoc a Bobík se nabídne, že se o Pinďu postará. Přicházejí děti, jde s nimi jen Myšpulín a Fifinka. Bobík má chuť na svačinu, v lednici ale nic není. Pinďa chce dojít ven nakoupit, Bobík ho ale zarazí, je nutno pamatovat na sen, doma se jim nic nestane. Pinďa tedy dělá topinky a čaj, Bobík se jde dívat na televizi. Televize nehraje, tak ji začne Bobík spravovat a cítí, že se něco pálí. Není to ale z televize, je to topinka. Pinďa se vrátí k topinkovači, topinka je nadranc, všechno se to strašně pálí. Bobík chce zachránit aspoň čaj, chytne se teplé konvice a spálí si ruku. Pinďa jde do lékárničky, aby ošetřil Bobíka. Lékárnička na Pinďu spadne, ten pak nic nevidí a podaří se mu vyrazit okno. Sousedi vidí, že se z domku kouří, tak jde soused zavolat požárníky. Sousedka zatím kluky uklidní, že požárníci už jsou na cestě. Bobík je chce telefonem odvolat, nezná ale správné číslo. Přijedou požárníci a hasí neexistující požár, v domku je mokro. Požárník pak kluky upozorní, že už je sobota 14., zapomněli trhat kalendář. Fifinka volá klukům z budky. Pinďa říká, že je zdravý, cítí se jako ryba ve vodě. Bobík zatím odstraňuje vodu z domku.
150 Kraslík se neztratí
Kraslík se neztratí (Čtyřlístek 150, 1987)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Kluci kupují Fifince k Velikonocům kraslici. Nechtějí na ní šetřit, tak koupí velkou kraslici, která se Fifince velice líbí. Kraslice ale praská, něco se z ní klube. Z vajíčka vykoukne hlavička a kousne Myšpulína do nosu. Nakonec se ukážou ještě další dvě hlavy, vylíhl se drak, kterého Fifinka pojmenuje Kraslík, je přece z kraslice. Kraslík moc rychle roste, tak se ho snaží Čtyřlístek dostat z domku, dokud projde dveřmi, je ale pozdě a drak vybourá s dveřmi i kus zdi. Už hodně velký drak si pochutnává na jablcích ze sousedovy jabloně. Kolemjdoucí policajt říká, že ten drak musí pryč. Myšpulín volá do zoo, tam mu ale poradí, až zkusí draka udat do cirkusu. Ředitel cirkusu je nadšen, Kraslík ale v šapitó při drezuře zboří celý stan a Čtyřlístek i s Kraslíkem radši utečou. Čtyřlístek venku přemýšlí, kam s drakem. Přijde kluk a má nápad - vyměnit draka za lochnesku na zábavní atrakci. Aby se děti draka nebály, hlásí kluk-provozovatel z ampliónu, že drak je kybernetický, řízený počítačem. Bobík přemýšlí, že by si mohli koupit novou kraslici. Myšpulín s ovázaným nosem kvůli Kraslíkovu kousanci razantně nesouhlasí.
151 Dort
Dort (Čtyřlístek 151, 1987)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Kluci rozeslali dětem pozvánky, bude se slavit Fifinčin svátek. Myšpulín s Pinďou jsou na zahradě a aranžují květiny na stole. Váza je moc malá, tak skočí Pinďa domů pro větší, ve dveřích se ale srazí s Bobíkem, který právě nese velký dort. Dort přistane Fifince na hlavě, je zničený. Fifinka je smutná, další dort už nestihne udělat. Myšpulín nezoufá, dojde dort koupit. V obchodě vybere ten nejhezčí a největší a jde s ním domů, na přechodu ho srazí auto, protože přes dort neviděl červenou. Myšpulínovi ale přesto dort nespadne, po cestě se mu ale rozteče - byl polárkový. Myšpulín se vrací do cukrárny a vybere jiný dort. Myšpulín se blíží domů, ale náhle se objeví pes Haryk. Bobík odláká psa pomocí buřtů, Myšpulín dort zachrání. Čtyřlístek čeká na zahradě s dortem na stole na návštěvníky. Z hrušně spadne hruška přímo do dortu a dort se rozprskne. Fifinka je smutná, přicházejí první hosti. Naštěstí všechny děti napadlo přinést Fifince k svátku nějaký dort. Tohle je Fifinčin nejsladší svátek, celý stůl je plný dortů. Nikdo už nemůže, tak Bobík vystaví ceduli, že se koná veřejná ochutnávka dortů, všechny děti jsou zvány.
ročník 1986příběhy - seznamročník 1988
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Zvířátka z farmyZvířátka z farmy Časové úkazyČasové úkazy Mladý fotografMladý fotograf Příběhy 2001Příběhy 2001 MaketaMaketa
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru