Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 1985
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 1985

19859 příběhů Čtyřlístku v roce 1985.

Čtěte také:
Čtyřlístek 1985

125 Víkend s Luckou
Víkend s Luckou (Čtyřlístek 125, 1985)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Bobík příteli odepisuje, že mu klidně pohlídají Lucinku, zatímco on pojede na výlet. Čtyřlístek hledá na půdě holčičí hračky. Přítel přijede, k překvapení všech je Lucinka ovce. Myšpulínovi sežere z ruky kytičku na uvítanou. Myšpulín přiváže Lucku ke kolíku, ať se pase, nechal ale dlouhý špagát a Lucka se přes okno krmí svačinou Čtyřlístku - koláči. Myšpulín zkrátí provaz, Fifinka má naštěstí v zásobě ještě buchty, Bobík je zachráněn. Čtyřlístku jedna buchta zbyde, tak se rozhodne věnovat ji Lucce. Lucka je umazaná od koláčů a trucuje. Čtyřlístek přemýšlí, že takhle umazanou ji vrátit nemůže. Bobík Lucku odváže, Lucka se vrhne do necek. Čtyřlístek v neckách Lucku mydlí, Lucka ale uteče, což není zprvu přes hustou pěnu vidět a Pinďa mydlí Myšpulína. Lucka při útěku přes město ukradne holčičce zmrzlinu, pošlape zahradníkovi kytky, rozbije stánek zelinářky a ukradne klobouk a kytku svatebčanům. Lucka pak přiběhne na plovárnu a v klobouku a s kytkou panáčkuje, lidé jí házejí bonbóny. Čtyřlístek si Lucku odtáhne. Kamarád večer Bobíkovi děkuje za pohlídání. Čtyřlístku později přijde dopis od přítele. Píše, že se Lucce stýská a že ji o víkendu zase přiveze. Čtyřlístek vymýšlí, co příteli napsat, jak se z toho vymluvit. Myšpulín napíše, že Čtyřlístek letí na 20letou výpravu do vesmíru.
126 Mamut na kmíně
Mamut na kmíně (Čtyřlístek 126, 1985)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Myšpulín se přehrabává v hromadě knih, Fifi míchá těsto a Pinďa s Bobíkem opravili chronolet. Myšpulín se vynoří z hromady, konečně našel knihu Třeskoprsky v pravěku, srazí ze židle Fifinku, které se těsto vylije na hlavu, Bobík se lekne, upustí nářadí a to spadne Pinďovi na nohu. Čtyřlístek se rozhodne vydat do pravěku, podle knihy bylo v okolí v té době živo. Chrololetem nejdřív musejí dojet do lesa, tam dřív bylo jezero, a ne bažiny jako na místě Třeskoprsk. Jedou pomalu a zpožďují tak silniční provoz. Začíná dlouhá cesta, tak si Čtyřlístek nařídí budík. Konečně pravěk. Chronoletem plují pod vodou, aby nezasahovali do minulosti. Myšpulín vysune periskop a sleduje dění na pevnině u jeskyně. K periskopu se blíží loďka s pravěkým klučinou, do periskopu narazí a začne se topit. Čtyřlístek se vynoří a kluka zachrání. Kluk se jmenuje Malý vlk, syn náčelníka Velkého vlka, který Čtyřlístku za záchranu děkuje a pozve ho na mamuta. Čtyřlístek si pochutnává na mamutovi na kmíně. Malý vlk kreslí Čtyřlístek na mamutí kel. Fifinka dostane od Vlkovy matky krásný náhrdelník, tak jí na oplátku věnuje svou mašli. Malý vlk si utrhne Pinďův knoflík od kalhot. Čtyřlístek se vrací do budoucnosti. Myšpulín u večeře čte v knize, že pravěcí lidé byli primitivní, což nevyvrátí ani nalezené podvrhy knoflíku, mašle a obrázku Čtyřlístku na klu. Čtyřlístek napíše autorovi knihy, aby pralidi nepomlouval, byli milí a znali dokonce koření. K večeři je zbytek mamuta.
127 Zelené peklo
Zelené peklo (Čtyřlístek 127, 1985)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Čtyřlístek se účastní soutěže o nejlepší cestopisný film. Vydal se do tropů a plaví se po řece skrz džungli. Myšpulín točí záběr, jak si Fifinka čuchne ke kytce vyrůstající z vody, spadne jí ale bota do vody. Fifinka si chce botu vylovit, Bobík ji ale upozorní, že ve vodě jsou pirani a vytáhne botu klacíkem. Pinďa opatří Myšpulínovi lepší záběr - hodí do vody buřty a piraně se na ně sesypou. Čtyřlístek se utáboří na břehu, Pinďa chytá motýla, Myšpulín natáčí, Fifinka vaří večeři a Bobík čeká, až bude večeře hotová. Pinďa se přiblíží k vodě, ze které se vyplazí anakonda a Pinďu obmotá. Pak zamotá i Myšpulína, který odhodí kameru na strom. Bobík chce hada trefit puškou, míří ale šejdrem. Fifinka vezme pánvičku a mlátí anakondu po hlavě až se anakonda odplazí. Myšpulín zoufá, že to nemá natočené, to ale není pravda, kamera na stromě pořád točila. Bobík ucítí vůni vanilky a chce ji natrhat do bábovky, je ale nutné přebrodit se přes řeku. Bobík ve vodě potká kajmana. Aby ho kajman nesežral, tak mu vrazí do huby klacek a vyleze z vody, přešla ho chuť na bábovku. Stmívá se, Pinďa je rád, že tohle zelené peklo už zítra opouštějí. Kamarádi jsou nadšeni, Pinďa právě vymyslel geniální název pro film. Čtyřlístek se dál plaví, nevšimne si ale, že ho na cestě čeká vodopád. Vyhlašuje se nejlepší dokumentární film. Čtyřlístek se strhujícím závěrem (pádem do vodopádu) vítězí. Myšpulín přijíždí na vozíčku, Bobík má ovázanou hlavu, Fifinka má zlomenou ruku a Pinďa je ještě v nemocnici. Nadšený divák se ptá, jaký bude další film Čtyřlístku. Bobík navrhuje Ze života akvarijních rybiček.
128 Regata na Blaťáku
Regata na Blaťáku (Čtyřlístek 128, 1985)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Čtyřlístek si všimne plakátu, ohlašující tradiční regatu na Blaťáku s názvem Plav na čem chceš! Vítězí nejoriginálnější plavidlo. Čtyřlístek shání po obchodech matračku, kvůli regatě jsou ale všechny obchody vyprodané. Myšpulín si vzpomene, že na půdě přece mají gumový člun. Čtyřlístek ho najde, stačí ho jen trochu zazáplatovat. Bobík člun nafukuje, kouká ale po buchtách, které přinesla Fifinka a člun přefoukne. Člun praskne, tohle už nikdo neslepí. Fifinka volá tetě, děda přeci rybařil. Tetička volá, že pramičku najdou v kůlně u Blaťáku. Loďka je sice vrak, Myšpulín ji ale hodlá předělat na loď z verneovek - s vrtulkami. Probíhá soutěž, porota je znuděná, až Čtyřlístek ji zaujme. Loď Čtyřlístku se začne potápět, porota je nadšena, myslí si, že je to součást představení. Čtyřlístek doplave ke břehu, kde na něj čeká první cena - medaile a koš plný lahůdek, který přijde vhod, trosečníkům přece vyhládne.
129 Aranžéři
Aranžéři (Čtyřlístek 129, 1985)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Čtyřlístek jde s vozíkem na nákup do potravin k panu Štěrbovi. U obchodu není žádná fronta, všichni nakupují u konkurence naproti. Pan Štěrba říká, že konkurenti jsou stejně zásobení, neumí si vysvětlit, proč tam lidé nakupují. Čtyřlístek jde na výzvědy. Konkurenti mají senzační výlohy s Pejskem a Kočičkou, zatímco pan Šterba má nudnou výlohu. Chce to vtipný nápad, Myšpulín ho dostane - dát do výlohy figurínu-hospodyňku a kuchařského robota. Štěrbův kolega z textilu figurínu vypůjčí, je ale těžká, tak pro ni jdou Bobík s Pinďou. Figurína je jako živá. Kluci dostanou po cestě chuť na zmrzlinu. Pinďa se o figurínu opře, figurína ukazuje rukou k nebi. Přicházejí lidé a koukají se směrem kam figurína ukazuje, myslejí si, že ukazuje na UFO. Kluci figurínu odnesou, Bobík ale nemůže současně nést a lízat zmrzlinu, tak položí figurínu na silnici. Lidé si teď myslejí, že figurína je paní poražená autem a volají záchranku. Kluci vezmou figurínu a utíkají. Čtyřlístek upraví výlohu, jako robota zapůjčí Myšpulín RODOMíka. Přicházejí lidé, výloha je zaujme a začínají nakupovat, hlavně guláš, který robot vaří. Pan Štěrba si chce taky zkusit ovládat robota, stiskne ale špatný čudlík, robot se vzbouří, chrstne hnec s gulášem na figurínu a kope do konzerv. Ovládání se zasekne, tak se jde Šterba s robotem prát. Myšpulín je smutný, že se robot vymkl kontrole, to ale nevadí, obchod už je vyprodaný. Sleduje to jistý pán a nabízí Čtyřlístku možnost upravit výlohy v obchodním domě.
130 Ostrov delfínů
Ostrov delfínů (Čtyřlístek 130, 1985)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Čtyřlístek se chystá vyplout na ostrov uprostřed Blaťáku. Sledují to dva kluci a začnou Čtyřlístek strašit, aby na ostrov nejezdil, prý ho uštípou komáři a bloudí tam umrlí delfíni. Čtyřlístek se nedá vystrašit a vyplouvá. Kluci zatím vysílají morseovkou svým kamarádům na ostrově, že přijedou vetřelci. Čtyřlístek se vylodí, náhle přiletí šíp se vzkazem, který přistane Bobíkovi na batohu. Vypadá to, že Bobík krvácí, odnesla to ale jen marmeláda. Na vzkazu je výhružka, že kdo vstoupí na Ostrov delfínů, je synem smrti. Myšpulín a Fifinka stavějí stan a Bobík s Pinďou jdou na houby. Po cestě uslyší dva kluky, které sledují až do jejich tábořiště. Tam se čtyři kluci z party Delfínů domlouvají na tom, jak Čtyřlístek v noci vystrašit a vyštvat ze svého ostrova. Pinďa a Bobík přinesou zprávu kamarádům. Myšpulín vymyslí plán - stan přesunou blíž k lesu a Bobík nahrává na magneťák chrápání. V noci Čtyřlístek dělá, jako že už jsou všichni unavení a jdou spát, vědí, že je Delfíni sledují. Čtyřlístek prchne zadní stranou stanu do lesa a Delfíni zatím straší, ale po čtvrthodině to vzdají. Podívají se do stanu, je tam magneťák s nahraným chrápáním a vzkaz, že Čtyřlístek zdraví umrlé delfíny. Delfíni se jdou poradit do tábora, tam už na ně čeká Čtyřlístek s pohoštěním z vlastních zásob. Ráno přijíždějí se zásobami strážní Delfíni, kteří Čtyřlístek na začátku odrazovali od plavby, a diví se, že Čtyřlístek je ještě na ostrově. Čtyřlístek se rozhodl mít s Delfíny společný tábor, bude tak větší legrace.
131 Velká paseka
Velká paseka (Čtyřlístek 131, 1985)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Teta Bobina napsala, že si Čtyřlístek může zajet do její chalupy, je už dlouho neobydlená, ale stačí v ní poklidit. Bobík na chatě vymetá koštětem pavučiny a spadne mu na hlavu kniha zaražená za trámem. Myšpulín si v ní čte, je to deník loupežníka ze 17. století a je v něm napsáno, kde hledat zakopaný poklad. Čtyřlístek si vezme nářadí a jde poklad hledat. Nejdřív stačí najít potok tři sta kroků od skály Baba. Bobík krokuje a spadne do vyschlého koryta. Za potokem má být hvozd a starý buk, pod kterým je poklad. Hvozd je ale vykácený, zbyla po něm paseka. Tam na ně volá hajný a tvrdí, že už na ně dlouho čeká. Myslivec si spletl Čtyřlístek s brigádníky na sázení sazenic. Čtyřlístek se do sázení pustí, bez něj by sazeničky uschly. Bobíkovi se později zasekne krumpáč v zemi, když společnými silami krupáč vytahují, odvalí kámen a pod nim hrnec s mincemi. Čtyřlístek za měsíc sleduje pořad, ve kterém archeolog vysvětluje, že poklad je z 12. století. To znamená, že na pasece bude ještě jeden poklad - ten který původně Čtyřlístek hledal. Čtyřlístci se vrací na paseku sázet sazeničky, myslivec se diví, že to chtějí zvládnout sami. Pinďa se málem podřekne, že jim jde o po-klad, Bobík ho ale opraví, že o po-řádný rekord.
132 Bezpečná cesta
Bezpečná cesta (Čtyřlístek 132, 1985)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Čtyřlístek se přihlásí na terénní závod Přes hory a doly. Myšpulín ale musí nejdřív upravit pradědeček autobil. Na startu se závodníci Čtyřlístku vysmějí, Čtyřlístek je hned po startu poslední. Brzy ale předjede havarované auto a auto zabořené v blátě, Čtyřlístek má na autě naštěstí blatnice. Čtyřlístek dojede ke spadlé lávce, jiní závodníci musejí objížďkou, auto Čtyřlístku se ale umí změnit v člun. Následuje ale stoupání a všichni zase Čtyřlístek předjedou. Z kopce Myšpulín přepne na vznášedlo a jedou přímo, zatímco ostatní krouží v serpentínách. Čtyřlístek je zase první, ostatní ho opět dojíždějí. Přijde mlha a není vidět na krok, na což Myšpulín myslel také a vzal s sebou infračervený reflektor. Mlha ustoupí a Čtyřlístek dojede jako první do cíle. Všichni obdivují zvláštní model auta. Žádné další auto zatím do cíle nepřijelo.
133 O zlatou harpunu
O zlatou harpunu (Čtyřlístek 133, 1985)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Čtyřlístek se účastní podmořské soutěže Zlatá harpuna o největší ulovenou rybu. Přesune se radši trochu dál, kde není tolik závodníků. Čtyřlístek narazí na velkou rybu, než ale stačí Fifinka vystřelit, chytí rybu jiný závodník. K Bobíkovi připlave ještě mnohem větší ryba, když ji chce Bob střelit, zavře ryba hubu a drží harpunu i Bobovy ruce. Ryba Bobíka pustí, Pinďa ale šlápne na sépii a Čtyřlístek bloudí v černotě. Když se konečně dostanou na světlo, všimnou si, že ryby někam zmizely. Je to kvůli žralokovi, který je nablízku. Čtyřlístek se před žralokem schová v jeskyni, tam ale přebývá chobotnice, která zamotá Fifinku do svého chapadla. Bobík chobotnici praští a vyhání ji z jeskyně, Fifinka ale namítá, že tam by ji sežral žralok. Pinďa myslí, že je venku bezpečno, tak z jeskyně vyleze, žralok ale číhá za jeskyní. Když už si Pinďa myslí, že ho žralok sežere, objeví se chobotnice a lapí žraloka do svých chapadel. Čtyřlístek pak žraloka sváže a vytáhne z vody. Soutěž už pomalu končí, když se vynoří z vody Čtyřlístek se žralokem a jednoznačně vyhrává první cenu. Fifinka říká reportérce, že žraloka nakonec stejně pustí.
ročník 1984příběhy - seznamročník 1986
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
IsabelaIsabela Známky a přáteléZnámky a přátelé Pohádkové lístečkyPohádkové lístečky FilmyFilmy MaketaMaketa
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru