Knihovnička Čtyřlístek » Krátké příběhy Čtyřlístku » Čtyřlístek ve službách krále (komiks na pokračování bez konce)
další články z kategorie Krátké příběhy Čtyřlístku
Čtyřlístek ve službách krále
(komiks na pokračování bez konce)


Čtyřlístek ve službách krále (komiks na pokračování bez konce) V sobotním Magazínu deníku Právo vycházel od 22. prosince 2012 do 26. ledna 2013 jednostránkový komiks na pokračování Čtyřlístek ve službách krále, stručné převyprávění blížícího se filmu.
Původním námětem filmu byl příběh Kámen mudrců ze stejnojmenné komiksové knihy z roku 2005. V roce 2012 vyšla překreslená rozšířená verze příběhu Kámen mudrců v knize Čtyřlístek ve filmu, která se více blíží finálnímu filmovému scénáři. A seriál na pokračování Čtyřlístek ve službách krále je už třetím komiksem na stejné téma a vypráví příběh zase trochu jinak, děj značně prokrácen, celkově by se vešel zhruba do 10 dílů. Jenže u 6. dílu je děj záměrně předčasně zastaven oznámením "více se dozvíte v kinech". Celý komiks je tedy kreslenou pozvánkou do kina.
U komiksu jsou uvedeni autoři filmového scénáře Josef Lamka a Hana Lamková, i když není zřejmé, jestli paní Lamková stála i za tímto převyprávěním a zkrácením děje.


Film a jeho předlohy:
Kámen mudrců (2005) - původní komiksová předloha
Kámen mudrců (2012) - rozšířená, nově nakreslená verze komiksu
Čtyřlístek ve službách krále (2012-2013) - reklamní komiks v Magazínu deníku Právo
Čtyřlístek ve službách krále (2013) - film

Čtěte také:
Vznik prvního filmu Čtyřlístku (průběh natáčení, odkazy na články)
Adaptace (porovnání komiksu a filmu)


1. díl
Magazín deníku Právo (22. prosince 2012)
námět Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Fifinka slaví narozeniny. Odněkud přiletí divný kámen, který skončí i díky nešikovnosti Pindi a Bobíka v dortu. Fifi kámen odhodí přímo pod Myšpulínův polarizátor, který mění vlastnosti hmoty. Čtyřlístek vyráží na rudolfínskou výstavu do Prahy.
2. díl
Magazín deníku Právo (29. prosince 2012)
námět Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Ve Zlaté uliččce potká Čtyřlístek volně se potulujícího lva, který je zavede až do hrobky českých králů. V jedné z hrobek se probouzí Rudolf II., přicestoval v čase. Představí Čtyřlístku svého lva Aurixe a vzpomíná, že vše začalo na jeho narozeniny...
3. díl
Magazín deníku Právo (5. ledna 2013)
námět Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
V minulosti slaví král Rudolf II. narozeniny a hosté mu přinášejí dary. Marně však čeká na kámen mudrců, který si přál. Ani alchymista Kelley neuspěl. Král nabízí cokoliv a Kelley si přeje korunu za nalezení kamene. Král odmítá a ihned se obraz s jeho podobiznou začíná proměňovat v podivné strašidlo. Král běží s žádostí o pomoc za Sendivojem, Kelley totiž v obraze osvobodil démona zimy a smrti Zimozela. Sendivoj dá králi lektvar na cestu časem. Rudolf putuje do budoucnosti spolu se svým věrným lvem Aurixem za Čtyřlístkem, který jistě pomůže situaci vyřešit.
4. díl
Magazín deníku Právo (12. ledna 2013)
námět Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Rudolf přijde ke Čtyřlístku domů a shání kámen mudrců. Čtyřlístek krále přivítá, ale o kameni nic neví. Když je král sám doma, přebírá od pošťačky psaní. Pošťačka se diví zvláštnímu oblečení, tomu že se jí podepsal jako Rulolf II. král český, a že má u sebe lva. Zavolá na Rudolfa odvoz do blázince.
5. díl
Magazín deníku Právo (19. ledna 2013)
námět Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Rudolf má v psychiatrické léčebně povoleny návštěvy, ale ven ho nepustí. Rudolf Čtyřlístku navrhne vyhledat ve Zlaté uličce rádce Sendivoje. Čtyřlístek uspěje, Sendivoje najde. Ten poradí vyvařit kámen mudrců při úplňku ve vodě a dát napít Aurixovi. Čtyřlístek je překvapen, opravdu má doma legendární kámen, přímo pod Myšpulínovým polarizátorem. Díky nápoji se Aurix promění v bájného Gryfona a ten osvobodí Rudolfa z blázince.
6. díl
Magazín deníku Právo (26. ledna 2013)
námět Hana Lamková a Josef Lamka, nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Rudolf děkuje za záchranu. Při malé oslavě návratu si král všimne, jaká je Fifi výborná kuchařka. Nalije jí do limonády návratový lektvar, aby mu vařila v 17. století. Nedopatřením vypije druhou dávku nápoje s lektvarem Pinďa. To je nadělení - Fifinka s Pinďou jsou uvězněni v minulosti, kde už si Kelley s pomocí Zimozela brousí zuby na královský trůn. A Bobík s Pinďou a Ruldofem nemají jak se do minulosti dostat. Jak to všechno dopadne? To se dozvíme v kinech!
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Cirkus klauna PepitaCirkus klauna Pepita Parodie ČtyřlístkuParodie Čtyřlístku AngličtinaAngličtina Příběhy 2005Příběhy 2005 První půlstoletíPrvní půlstoletí
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru