Knihovnička Čtyřlístek » Nečtyřlístkový Němeček » Svetřík (příběhy z leporel)
další články z kategorie Nečtyřlístkový Němeček
Svetřík (příběhy z leporel)

Svetřík (příběhy z leporel) Příhody Svetříka z leporel (1967-1968). Veršované příběhy napsala Libuše Vokrová.
Další příhody Svetříka vyšly v časopisech Mateřídouška a Čtyřlístek.
Čtěte také:
Kramula a Svetřík (seriál v Mateřídoušce, 1966-1967)
Svetřík (příběhy z leporel) (1967-1968)
Svetřík a Flik (seriál ve Čtyřlístku, 1969)
Svetřík a Flik: reedice (2. vydání seriálu ze Čtyřlístku, 1991)
Návraty po letech (Návrat Svetříka)
Leporela (Němeček)
Plánováno - nevydáno (Svetřík na Divokém západě)

1. Svetřík v lese
Svetřík v lese (leporelo, 1967)
napsala Libuše Vokrová, nakreslil Jaroslav Němeček
Svetřík chytá motýla a běží za ním až do lesa. Tam potká spoustu milých zvířátek, která jsou ale smutná. Trápí je vlk a Svetřík na něj musí nějak vyzrát. Svetřík nakreslí na velký papír hajného. Obrázek vlka vystraší a zvířátka se mohou radovat. Začíná se smtmívat a Svetřík musí domů, zvířátka ho vyprovodí z lesa. Po nějakém čase přiletí za Svetříkem domů fialový ptáček s kytičkou, na připomínku kamarádství s lesními zvířátky.
2. Svetřík v podmořské říši
Svetřík v podmořské říši (leporelo, 1968)
napsala Libuše Vokrová, nakreslil Jaroslav Němeček
Svetřík se vydává v neckách na mořeplaveckou výpravu i se svým kamarádem - fialovým ptáčkem. Svetřík si nasadí si brýle a ponoří se do hlubin, kde se potkává s milou rybkou a mořským koníkem, kterého si Svetřík osedlá, když potřebuje zmizet před nebezpečným pilounem. Svetřík objeví starý vrak s truhlicí, kterou si chce odnést, poblíž ale číhá chobotnice. Koník s rybkou Svetříkovi pomůžou - zauzlují chobotnici chapadla. Jenže je tu opět piloun. Svetřík hodí po pilounovi truhlici, ten ji prorazí svou pilkou a dál Svetříka nepronásleduje. Na hladině si Svetřík koníka zapřáhne do necek. S takovým tahounem se dostane Svetřík rychle na pevninu. Svetřík sice přišel o poklad, získal ale něco cennějšího - přátele.
3. Svetřík trosečníkem
Svetřík trosečníkem (leporelo, 1968)
napsala Libuše Vokrová, nakreslil Jaroslav Němeček
Svetřík vypadne při plavbě v rozbouřeném moři ze svého plavidla - necek. Naštěstí je blízko země, kam Svetřík doplave. Svetříka stále doprovází fialový ptáček. Svetřík si chce na prut ulovit v jezírku ryby, místo toho ale zaháčkuje krokodýla. Na poslední chvíli pomůže Svetříkovi plameňák, který s ním odletí do zdánlivého bezpečí. Jenže za křovím číhá lev, který začne Svetříka prohánět po pralese. Svetřík pomocí bambusové tyče, z které si vyrobil prut, přeskočí jezírko. Lev do jezírka padá. Zvířecí přátelé se o Svetříka bojí a sestaví mu řádný vor, na kterém se Svetřík s rozloučením plaví dál.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
RexíkRexík Členové ČtyřlístkuČlenové Čtyřlístku Další hračkyDalší hračky Návštěva u ČtyřlístkuNávštěva u Čtyřlístku Krátké filmyKrátké filmy
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru