další články z kategorie Seznam starších seriálů
Svetřík a Flik

Svetřík a Flik Příhody klučiny Svetříka, jeho strýce Oskara a mluvícího psa Flika. píše a kreslí Jaroslav Němeček
počet dílů: 6; počet stran celkem: 6
ve Čtyřlístcích: 1-6 (1969)
Další příhody Svetříka vyšly v časopise Mateřídouška
a v leporelech.
Čtěte také:
Kramula a Svetřík (seriál v Mateřídoušce, 1966-1967)
Svetřík (příběhy z leporel) (1967-1968)
Svetřík a Flik (seriál ve Čtyřlístku, 1969)
Svetřík a Flik: reedice (2. vydání seriálu ze Čtyřlístku, 1991)
Návraty po letech (Návrat Svetříka)

1. Svetřík a Flik
Čtyřlístek (Čtyřlístek 1, 1969)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Svetřík s Flikem nahlížejí do strýcova hodinářství. Svetřík Flika přesvědčuje, že s hodinami bude legrace. Strýc požádá Svetříka, aby krám na chvíli pohlídal, jen nesmí z hodin sestavovat létající stroje ani nic jiného. Svetřík neuposlechne a sestaví z hodin auto, se kterým nabourá a hodiny rozbije. Ono se řekne udělat z auta zas hodiny, když se kolečka válejí všude po podlaze. Flik se diví, jestli tohle má být na legrace, o které Svetřík na začátku mluvil.
2. Svetřík a Flik
Čtyřlístek mezi piráty (Čtyřlístek 2, 1969)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Svetřík a Flik žadoní, aby se s nimi šel strýc proběhnout. Strýc si ale chce číst detektivku. Svetřík strýce přesvědčí, že k detektivce patří dýmka. Žertovná dýmka od Svetříka vybouchne strýci v puse. Strýc Svetříka žene. Svetřík je rád, donutil strýce, aby se s ním proběhl.
3. Svetřík a Flik
Čtyřlístek v tajemném hradě (Čtyřlístek 3, 1969)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Strýček si čte v novinách o vodních lyžařích a oceňuje, jací to jsou chlapíci. Svetřík dumá, co tím strýček myslel, že by snad Svetřík nebyl chlapík. Navoskuje si lyže, začne trénovat a přihlásí se na závody. Pořadatel už nemá volný vlečný člun, ten ale Svetřík nepotřebuje, má přeci Flika. Svetřík vítězí, Flik dostane za odměnu věnec vuřtů.
4. Svetřík a Flik
Čtyřlístek na divokém západě (Čtyřlístek 4, 1969)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Strýček peskuje Svetříka - pokud se nebude učit, bude hloupý jako osel. Flik se směje, ale Svetřík ho zpraží oznámením, že ho strýc Oskar nechal zapsat do psí školy. Zatímco Flik studuje norování, které mu nejde do hlavy, Svetřík hledá na glóbu Norsko. Svetřík učí Flika norovat na záhonu strýcových růží, čímž strýce opravdu nepotěší. Svetřík a Flik nesou domů vysvědčení. Flik má jedničky a dvojky, snad mu za to strýc odpustí i ty růže.
5. Svetřík a Flik
Čtyřlístek dobývá vesmír (Čtyřlístek 5, 1969)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Svetřík si čte v časopise román o jistém Fredym, jehož ruka znavená alkoholem netrefila zbraní kam měla. S Flikem pak diskutují, jaký má alkohol neblahý vliv, a strýc Oskar si dává jednu skleničku denně. Po obědě děkuje strýc za výborné jídlo, ještě prosí Svetříka o svůj žaludeční likér. Svetřík nalije strýci ocet. Strýc se napije a dušuje se, že už nikdy nebude pít alkohol.
6. Svetřík a Flik
Čtyřlístek v polárních krajích (Čtyřlístek 6, 1969)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Svetříkovi se všichni posmívají za jeho charakteristický dlouhatánský svetr. Svetřík učiní posměškům konec - zajde si koupit slušivý oblek. Při odchodu z obchodu ale zakopne a spadne na hlavu. Svetřík smutně prohlašuje, že se příště nedá ovlivnit. Flik dodává, že on svůj kožich také hanět nenechá.
Svetřík a Flik
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Záhada motýlaZáhada motýla Éry ČtyřlístkuÉry Čtyřlístku Polský CD-RomekPolský CD-Romek Příběhy 1980Příběhy 1980 Komiksový vesmírKomiksový vesmír
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru