wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2021

Plinlimon

PlinlimonV čísle Elá hop! (178, 1990), posledním čísle Čtyřlístku, které vydalo nakladatelství Panorama, a posledním čísle ročníku 1990, se v úvodníku dočteme:
Milí čtenáři, od příštího roku pro vás připravujeme překvapení - nový kreslený seriál - Plinlimon. Bude vám přinášet dobrodružné a tajuplné obrázkové příběhy, o které si stále píšete. Včas vám o tom prozradíme více v některém z televizních pořadů pro mládež nebo v některém z vašich oblíbených časopisů. Vy, kteří bydlíte v Praze nebo sem zavítáte, si budete moci začátkem příštího roku zajít pro první obrázky s Plinlimonem do nové reprezentační prodejny nakladatelství a vydavatelství v Praze 2, V tůních 11. Vaše redakce
A v roce 1991 začal 32stránkový sešit Plinlimon opravdu vycházet. Příběhy o popleteném alchymistovi napsal a nakreslil Richard Heyduk a vydávalo je Panorama.


Odkazy a ukázky:
komiks.cz
comicsDB.cz

Plinlimon 1
1. Toledská lóže Toledská lóže (1991)
vydalo Panorama
napsal a nakreslil Richard Heyduk, 32 stran


Plinlimon 2
2. Dopis Dopis (1991)
vydalo Panorama
napsal a nakreslil Richard Heyduk, 32 stran
Vyšly pouze dva sešity - Toledská lóže a Dopis. Načatý příběh měl pokračovat ve třetím sešitě Merlinův kotlík, jenže časopis se už dalšího čísla nedočkal. Uvedený náhled obálky třetího dílu je fotomontáží podle reklamy na předposlední straně druhého čísla.

Plinlimon
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Čaroděj Metloděj
Čaroděj Metloděj
Třeskoprsky a okolí
Třeskoprsky a okolí
Seznam knih a reedic
Seznam knih a reedic
Příběhy 1996
Příběhy 1996
Kalendář akcí
Kalendář akcí
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz