Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 2021
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 2021

202124 příběhů Čtyřlístku v roce 2021.

Čtěte také:
Čtyřlístek 2021
Čtyřlístek Speciál 2021

701 Hvězdy internetu
Hvězdy internetu (Čtyřlístek 701, 2021)
napsal Dan Černý, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Pinďu poznávají děti na ulici a říkají mu Fofrušák. Pinďa kamarádům vysvětlí, že natáčí krátká videa o běhání a dává je na intenet pod názvem Běháme s Fofrušákem. Už má 5000 sleďů neboli sledujících. Kamarádi o tom nevěděli, protože nesledují trendy a mají své záliby. A tak se Bobík, Myšpulín a Fifinka rozhodnou točit také, o svých zálibách. Myšpulín si založí kanál Myšprófovo vědecké páčidlo o vědě a vynalézání. Salón Fifi informuje o módě. A v Bobajzových ňamkách připravuje šéfkuchař různé dobroty. Uběhne nějaký čas a sledující se ne a ne objevit. Pinďa kamarády povzbuzuje, chce to trpělivost. Myšpulínovi se nepovede vědecký pokus a zjistí, že zrovna tohle video mělo největší sledovanost. Receptem k úspěchu je tedy zábavnost. Fifinka chce natáčet o módě venku, kde se jejímu kostýmku posmívá soused. Fifinka na něj připravý lekací žertík a hned se to projeví na sledovanosti. Čtyřlístek stupňuje na nevhodnosti svých videí, Myšpulín provádí nebezpečnější pokusy, Fifinka krutější žerty na souseda a Bobík už opustil myšlenku vaření a radši plní bláznivé výzvy co nejrychleji vypít mléko nebo spořádat pálivé papričky. Pinďa zjistí co se děje a nejdřív zarazí Myšpulínův šílený vynález a pak spolu zastaví pokus Fifinky napálit souseda rachejtlemi ve sněhulákovi. Honba za popularitou už Myšpulínovi, Fifince a Bobíkovi zatemnila mozek, naštěstí je Pinďa přivedl zpět k rozumu. Nejde přece o sledovanost, ale o zábavu. A už vůbec se nemá nikomu škodit. Myšpulín se vrací k vědě, Fifinka se sousedovi omluví bábovkou, Bobík si uvaří pořádnou ňamku a Pinďa se jde proběhnout se svou hláškou z videí - "trysk je zisk".
702 Mezi mravenci
Mezi mravenci (Čtyřlístek 702, 2021)
napsal Jiří W. Procházka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Do domečku se dostali mravenci a pomocí nádobí a příborů na stole sestaví nápis POMÓC. Aby se s nimi mohl Čtyřlístek dorozumět, použije Myšpulín svůj vynález - univerzální zmenšovač. Čtyřlístek se zmenší na velikost mravenců (včetně zmenšovače) a dozví se, proč mravenci přišli požádat o pomoc. Na jejich mraveniště se řítí velká voda, chrání je jen poškozená bobří hráz. Čtyřlístek vypluje v krabičce zápalek s mravenci na místo. Nejprve si prohlédne mraveniště, ale protože začíná pršet, je potřeba rychle konat. Myšpulínův plán je prostý - zvětšit se a pomocí dostupných klád opravit poničenou hráz na rozvodněném potoce. Jenže to jde ztuha i silákovi Bobíkovi, je potřeba rychlejší postup. Myšpulína napadne zvětšit i pár mravenců siláků, ti přece unesou několikanásobek své váhy. Bobík je sice trochu zahanben, ale hlavní je, že se podaří mraveniště zachránit. Mravenčí královna pozve opět zmenšený Čtyřlístek na hostinu, ale pak už je čas rozloučit se s nečekanými novými kamarády a vydat se domů.
703+704 Královská čelenka
Královská čelenka (Čtyřlístek 703+704, 2021)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 40 %
Čtyřlístek se vypravil na výlet na Kostariku. V průvodu právě nesou vzácnou členku krále Montezumy. Prý má magickou moc a je vytvořena z per ptáka kvesala chocholatého zvaného okřídlený had. Čtyřlístek natrefí na krajana Diega Jeníčka, prý záhadologa, ten by si moc rád nasadil čelenku a zjistil, jestli je na pověstech něco pravdy. To se ale nesmí. Čtyřlístek se chce podívat do rezervace na vzácného kvesala a Diego je tam ochotně odveze. Čtyřlístek se seznámí s indiány, kteří ho rádi provedou po rezervaci. Nakonec přiletí i plachý kvesal pojmenovaný Kartágo. Čtyřlístek stráví v rezervaci noc. Ráno se ukáže, že se ztratil Diego, provaz, avokádo pro Kartága i sám Kartágo. Čtyřlístku je hned jasno, Diego chce ptáka ukrást, aby si mohl z jeho per udělat vlastní magickou čelenku. Naštěstí má Kartágo čip, půjde snadno vystopovat. Čtyřlístek využije běsnění bouřky, která se přihnala, a legendu o mocném strážci rezervace a panterovi, o které se všera dozvěděl od indiánů. Namaskuje náčelníka za takového děsivého strážce, Fifinka mu vytvoří čelenku z listů. Tím strašlivě vyděsí Diega, který prchá pryč. Kvesal je zachráněn a Čtyřlístek si užije prázdniny v kostarické indiánské rezervaci.
703+704a Mumie se probouzí
Královská čelenka (Čtyřlístek 703+704, 2021)
napsal Tomáš Srb, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 40 %
V městském muzeu probíhá výstava o starém Egyptě. Je na ní vzácný exponátu - opravdové mumie. Čtyřlístek zjistí, že muzeum na dobu výstavy shání hlídače. Samozřejmě práci od kurátorky dostane a hned v noci nastupuje na první službu. Kamarádi mají výstavu z první ruky a rozhodnou si z legrace obléci repliky staroegyptských oděvů. Do muzea se vloupá Zádrhel s cílem ukrást vzácnou mumii, vnikne sklepním okénkem, ale dlouze hledá cestu do hlavního sálu. Mezitím Čtyřlístek našel pod mumií starý svitek. Učený Myšpulín ho přeloží ze staroegyptštiny. Je to zaklínadlo, po kterém se probudí mumie a sápe se ze sarkofágu. Převlečenou Fifinku si splete se svou dávnou milovanou. Čtyřlístek mu vysvětlí, že prospal jako mumie 5000 let. Mumie je Omar, syn faraóna. Velký vezír sesadil faraóna a synovi chtěl dát za ženu svou dceru. Omar byl ale zamilovaný do prosté dívky, tak ho vezír připravil o život a udělal z něj mumii. Zádrhel se zbraní v ruce vtrhne do sálu a je velmi překvapen, že mumie žije. Omar vysvětluje, že zatím není živý, jen probuzený. Taková mumie nemá žádnou cenu a Zádrhel hrozí, že potřebuje spící mumii. Čtyřlístek objeví zbytek svitku a po Myšpulínově překladu ho nechá přečíst Zádrhela. Ve skutečnosti mumie obživne a ztratí všechny obvazy, ty se naopak namotají na Zádrhela, kterého zaklínadlo uspí v sarkofágu. Čtyřlístek se jako hlídač osvědčil. Ráno přijde kurátorka a Čtyřlístek jí představí Omara, experta na starý Egypt. Mumii sehraje Zádrhel, Čtyřlístek ho plánuje probudit až po výstavě, aspoň dá chvíli pokoj.
705 Velikonoční návštěva
Velikonoční návštěva (Čtyřlístek 705, 2021)
napsal Jiří W. Procházka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran

706 Duch pana hraběte
Duch pana hraběte (Čtyřlístek 706, 2021)
napsala Karolína Smetanová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran

707+708 Bobík větří stopu
Bobík větří stopu (Čtyřlístek 707+708, 2021)
napsal Radim Krajčovič, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran

707+708a Superdimenze
Bobík větří stopu (Čtyřlístek 707+708, 2021)
napsal a nakreslil Dan Černý, 15 stran

709 Jednorožci na vesnici
Jednorožci na vesnici (Čtyřlístek 709, 2021)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran

706 Stezka odvahy
Stezka odvahy (Čtyřlístek 710, 2021)
napsal Dan Černý, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran

sp2021-1 Ztracená Fifinka
Velký detektiv (Čtyřlístek Speciál 1/2021)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran
Pinďa bude mít zítra narozeniny a Myšpulín mu zapomněl koupit knihu. Pinďa si poslední dobou zamiloval detektivky, ale v obchodě už mají zavřeno. Myšpulín něco vymyslí. Ráno se jde Pinďa podívat za Fifinkou jak peče dort. Jenže kuchyně je celá rozházená, domeček zamčený a přitom nechybí žádný klíč. Fifinku asi někdo unesl. Pinďa začíná pátrat a kluci mu pomáhají. Stopa vede do sklepa, kde je otevřené okénko. Pinďa sleduje stopy v trávě až k potoku. Po cestě nachází další a další stopy, i když občas narazí i na problémy, jako medvěd v jeskyni nebo vosí hnízdo. Cesta vede až na hrad Bezzub. Fifinčina mašle zavede kluky do sklepení, kde je někdo zavře. Kluci se musí dostat malým otvorem přes studnu až do komnaty, kde už na Pinďu narozeninová odlava. Fifinka a strašidla přivítají Pinďu dortem. Pátrací hra byl dárek o kamarádů, Pinďa má radost. Myšpulínův nápad se povedl, až na medvěda vyšlo všechno podle plánu.
sp2021-2 Létající pradědeček
Letecký den (Čtyřlístek Speciál 2/2021)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran
Pinďovi se nechce na poštu pro balík, pošle místo sebe Myšpulínův inteligentní dron. Pinďa ho naprogramuje špatně, dron přinese balík i s pošťačkou Andulou. Pošťačka se nezlobí a u kávy na uklidněnou pozve Čtyřlístek na letecký den, bude závodit v letecké akrobacii. Šampiónem je Béďa Krupička, ale v tréninku ho už dvakrát porazila. Čtyřlístek doprovodí Andulu už na dnešní trénink. Z hangáru se ztratilo Andulino růžové letadlo, jsou tam jen dvě modrá. Nikdo zloděje neviděl. Pomoc nabídne údržbář děda Kozoubek, má doma ve stodole pod senem schovaného veterána. Myšpulín ho uvede do provozu a ostatní jej nabarví na Andulinu oblíbenou růžovou. Naštěstí u letecké akrobacie nerozhoduje rychlost letadla, ale technika. Béďa je rozrušen, že Andula bude mít jak závodit. V noci chce letadlo poškodit, ale zažene ho dědův pes. Při závodech dostane Andula plný počet bodů. Béďa je tak naštvaný, že se při svém letu zapomene připoutat a vypadne z letadla, naštěstí jej zachrání Myšpulín se svým dronem. Letadlo havaruje a odlupuje se z něj modrá barva, původně bylo růžové. Béďa musí přiznat, že si "půjčil" Andulino letadlo, protože se jeho rozbilo. Andula nabídne Čtyřlístku okružní let nad Třeskoprsky. Všichni jsou pro, jako první s ní poletí Pinďa. Béďa za trest musí opravit havarované letadlo a Myšpulínův dron najde uplatnění jako záchranář.
sp2021-3 Indiánům na stopě
Hurá za indiány (Čtyřlístek Speciál 3/2021)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran

kk2021 Údolí hvězd
4 prázdninové příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2021)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 40 %
Myšpulín zoufá, podle ohlasů dětí usnul na vavřínech - nemá nové vynálezy a nejde s dobou. Myšpulín vzpomíná na některé své dřívější vynálezy, kamarádi ale často musejí dodat, jaké měly ty vynálezy mouchy. Když odnosí staré neopravitelné vynálezy z půdy i celého domečku na zahradu, přijede si pro ně auto z muzea kuriozit. Čtyřlístku přišla pozvánka od mladých archeologů, kteří budou provádět vykopávky na Kazíně u Prahy. Čtyřlístek se na cestu vydá v Poletuše - šlapadle, které jede po silnici, plaví se po vodě a může také létat. Čtyřlístek dorazí na Kazín a po nějaké době přijdou i archeologové. Vyprávějí, že chtějí najít důkazy o hradu Kazínu, který podle pověsti patřil Kazi, dceři vojvody Kroka. Ráno začnou vykopávky, které ukáží osídlení ze starší doby kamenné, zatímco pověst o hradu Kazínu byla jenom pohádka. Ale stejně na tom přece jen něco bude, a tak si Čtyřlístek s mladými archeology večer u táboráku čtou staré pověsti. A tím výlet končí a začínají prázdniny.
kk2021 Babička Bára
4 prázdninové příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2021)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 40 %
Pinďa má na vysvědčení samé jedničky, kamarádi mu za to dají dárek. Je to zážitkový poukaz na projížďku parní lokomotivou Bárou pro čtyři osoby. Čtyřlístek se vypraví na třeskoprské nádraží, kde už čeká přednosta. Nejprve musí Čtyřlístek složit zkoušku z železničářské mluvy. Pak už jim přednosta představí parní lokomotivu Báru s jedním vagónem. S vlakem se pořádají okružní jízdy na obnovené vyhlídkové trase. Čtyřlístek se ale nebude jen vozit, bude lokomotivu řídit. Myšpulín je výpravčí, Fifinka "štiplístek", Bobík přikládá pod kotel a Pinďa je strojvedoucí. Vláčkem pojede jen jediný děda cestující. Myšpulín má od přednosty zásadní úkol - dovézt zpět brašnu, do které se ale nesmí nikdo podívat (stejně je zavřená). Čtyřlístek se s mašinkou vydává na okružní cestu kolem Blaťáku přes Polomené hory. Poklidnou cestu přes nádhernou krajinu přeruší indián, který na vlak zaútočí. Chce si odvézt Fifinku jako svou squaw. Fifinka nechce a Bobík zlomí indiánovi luk, stejně z něj střílel jen šípy se špuntem. Další cesta vede tunelem, na jehož konci stojí nějaká postava. Pinďa zastaví a Čtyřlístek se jde podívat, co se děje. Je to kvílící tunelový hejkal, který prý žere cestující. Fifinka mu dá řízečky původně určené pro Bobíka a může se jet dál. Najednou cestující děda vytáhne bombu a začne vyhrožovat. Čtyřlístek uteče do lokomotivy a odpojí vagón. Zpátky na nádraží Myšpulín přednostovi vysvětlí, proč nedovezli kompletní vlak. Přednosta se usmívá, protože děda, indián i hejkal jsou ochotníci, kteří sehráli pro Čtyřlístek zážitkovou jízdu. A tajným obsahem zamčené brašny je certifikát za úspěšně absolvovanou cestu i se všemi nástrahami.
kk2021 Ztracený a nalezený
4 prázdninové příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2021)
napsala Zuzana Janků, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 40 %
Čtyřlístek se zúčastnil dražby ve ztrátách a nálezech. Fifinka koupila za deset korun zvláštního modrého ptáčka v kleci. Čtyřlístek jej chce pustit na svobodu, ale ptáčkovi se u Čtyřlístku zalíbí a velmi roste. Myšpulín ani odborník nevědí, o jaký druh se jedná. Na ptáčka, kterého Fifinka nazve Žužík, se začnou chodit dívat lidi, tak si Čtyřlístkem zařídí malé zoo s rezervačním systémem na internetu. Žužík už vyrostl do velikosti psa a přijede se na něj podívat komoří sultána z Orientálie. Čtyřlístku vysvětlí, že je to Akim Třetí, vzácný orlus pompeus žijící jen v jeho království. Ptáček byl zvědavý a schoval se do vázy, která putovala letadlem na výstavu. A z letiště se dostal do ztrát a nálezů a ke Čtyřlístku, a díky rezervaci na internetu si ho našel komoří sultána. Čtyřlístek je smutný, že se bude muset s Žužíkem, tedy Akimem rozloučit. Komoří ale pozve Čtyřlístek na návštěvu Orientálie. Tam třeskoprští kamarádi poznají královský palác, sultána i Akimovy rodiče. Po hostině si jde Čtyřlístek odpočinout, ale dva mizerové plánují ukrást královskou korunu a svést vinu na Fifinku, kterou unesou. Čtyřlístek zjistí, že Fifinka zmizela a u rozbité vitríny, kde chybí koruna, přebývá Fifinčina mašle. Myšpulín má nápad - vytvoří sedla a umístí je na Akimovy rodiče. Kluci a komoří si na ně nasednout a letí hledat. Akim z výšky Fifinku najde, oblíbil si ji a pozná ji na kilometry. Fifinka je uvázaná na ostrůvku u palmy. Kluci ji osvobodí a orli se ještě postarají o vypátrání zlodějů i koruny. Čtyřlístek odjíždí domů, bylo to super prázdninové dobrodružství.
kk2021 Velké vodní závody
4 prázdninové příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2021)
napsal Jiří W. Procházka, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 40 %
Pohodičku u Blaťáku naruší Čtyřlístku Zádrhel s kumpánem, kteří se kolem přeženou v motorovém člunu. Bobík pomocí prutu Zádrhela chytí a hodí do vody, což ho velmi naštve. Cestou domů se Čtyřlístek dozví, že se budou na Blaťáku konat velké vodní závody v motorových člunech. Čtyřlístek by asi nestihl žádný do soboty připravit a chce se jít na závody jen podívat. Jenže kolem domku projede Zádrhel a z ampliónů vyzývá Čtyřlístek na souboj. To je výzva a Myšpulín přece jen začne pracovat na tom, aby se mohli závodu zúčastnit. V sobotu jsou na startovní čáře připraveny už tři čluny, když konečně přijede Čtyřlístek ve svém autíčku speciálně upraveném pro plavbu. Trasa závodu povede z Blaťáku přes říčku Šuměnku do Staré přehrady.Tam bude poločas a pak cesta zpátky. Závod začal a hlavní souboj se odehrává mezi člunem Zádrhela s jeho kumpánem a vodním autočlunem Čtyřlístku. I když Myšpulín auto všelijak upravil, Zádrhel je lepší a do poloviny závodu přijede první před Čtyřlístkem. V poločase se koná anketa o nejsympatičtějšího závodníka. Zádrhel se ochotně ujme ankety a losování, jenže je odhalen při podvodu převrátit výsledek na svou ztratu. Promrhal šanci poštelovat svůj člun, což naopak udělal Myšpulín. Čluny vyrážejí na druhou část závodu s odstupy podle první části. Zádrhel opět vede, ale Čtyřlístek jej dohání. Zádrhel to přežene a přidává tak moc, až jeho loď vybouchne. Čtyřlístek opět vyhrává a nepoučitelný Zádrhel opět ostrouhal.
ročník 2020příběhy - seznam
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru