wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2020

Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 2020
Příběhy Čtyřlístku 2020

202028 příběhů Čtyřlístku v roce 2020.

Čtěte také:
Čtyřlístek 2020
Čtyřlístek Speciál 2020

681 Až přijde vakovlk
Až přijde vakovlk (Čtyřlístek 681, 2020)
napsal Dan Černý, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Při výletě narazí Čtyřlístek na vyhynulého vakovlka. Čtyřlístek se se svými fotkami objeví i v televizi. Lovec Jägertrottel neváhá a přijíždí do Čech na lov. Čtyřlístek po vakovlkovi pátrá a objeví hned dva, jak se přes čerstvě natřený plot vracejí k panu hajnému. Nešlo tedy o vakovlka, ale o obyčejné psy, kteří se umazali od barvy a vytvořili si tak na zádech charakteristické pruhy vakovlků. Čtyřlístek naplánuje, jak lovce znemožnit. Ve vetešnictví zakoupí vycpanou lišku a upraví ji do podoby vakovlka. Bobík se přestrojí za vědce a láka lovce na místo s vycpanou liškou. Lovec zdánlivě vakovlka uloví a pak se chlubí před obecenstvem na přednášce. Jenže se brzy odhalí, že je to liška s namalovanými pruhy. Lovec je znemožněn. Čtyřlístek vše vypráví u táboráku hajnému. Ten ale tvrdí, že nemá dva psy, ale jen jednoho. Že by nakonec přece jenom ten druhý byl pravý vakovlk?
682 Šachy s Vikingem
Šachy s Vikingem (Čtyřlístek 682, 2020)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
V třeskoprské prodejně šachů a jiných her si Myšpulín chce koupit šachy, ale zaujme ho zajímavá bílá šachová figurka vikingského krále, která zbyla jako jediná po bývalém majiteli obchodu. Myšpulín si ji koupí a doma zjistí, že patřila vikingskému králi Černozubovi, jehož loď naložená zlatem se potopila u skotského ostrova Lewis. Čtyřlístek vyráží na místo na průzkumy. Sestoupí do jeskyně, u které byl Gorm Černozub podle pověsti viděn naposledy. V hloubi jeskyně se nachází osamělá kamenná šachovnice. Když na ni Myšpulín položí šachovou figurku, zjeví se samotný Černozub. Vypráví, že zlato převážené na lodi nakradli. Srážku s útesem přežil jen Černozub a jeho vak s šachy, ale chyběl bílý král. V jeskyni natrefil na vikingského čaroděje Rudoděje, který Černozuba proklel za obětování posádky. Až se vrátí šachový král, zahrají si o spásu Černozubovy duše. Šachový král už je tedy konečně zpátky, ale Rudoděj je zdatný šachista. Myšpulín uváží, že si Černozub už svůj trest odpykal a naučí ho šachové triky. Díky tomu se podaří Černozubovi vyhrát šachový zápas o svou duši. Čtyřlístku poděkuje a věnuje mu zlato z potopené lodi. Čtyřlístek si už dříve ochočil milého ptáka papuchalka, což je zdatný potápěč a snadno najde to správné skalisko, u kterého se nachází vrak potopené lodi. Čtyřlístek si samozřejmě poklad nenechá pro sebe.
683 Nečekaný pomocník
Nečekaný pomocník (Čtyřlístek 683, 2020)
napsala Zuzana Janků, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek uklízí nepovolenou skládku a objeví tam odhozeného malého nefunkčního robota. Myšpulín si ho odnese a schová v kůlně. Fifinka je z úklidu skládky nemocná, úklid doma bude muset počkat na zítřek. Přesto ráno vše září čistotou a přitom Fifinka onemocněla a určitě v noci neuklízela. Kluci nechají Fifinku vyležet a jdou na fotbalové utkání. Po návratu jsou překvapeni, že je navařeno, i když Fifinka nevylezla z pokoje. Myšpulín naplánuje pokus. V domečku udělají malý nepořádek a nahlas dají najevo, že odcházejí ven. Pak kluci z povzdálí sledují, jak z kůlny odchází robot a doma uklízí. Kluci překvapeného robota načapají. Je to RD 01 - robot domácí a je smutný, protože rodina s dětmi ho odhodila, protože si pořídili nového robota, a uklízení ho baví. Čtyřlístek si plánuje robota nechat, pomocník je to velmi šikovný. Dokonce ho vezmou na procházku. Robot neváhá a zachrání topícího se člověka. Po čase za to dostane medaili a píšou o něm noviny. U Čtyřlístku se objeví se objeví robotova stará rodina. Je jim líto, že odvážného, šikovného a slavného robota vyhodili a teď by ho chtěli zpátky. Nového robota už dali babičce. Čtyřlístek souhlasí, je jasně vidět, že se robotovi po dětech stýskalo.
684+685 Kde je Eiffelovka?
Kde je Eiffelovka? (Čtyřlístek 684+685, 2020)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 40 %
Čtyřlístek se vrátil z Paříže, kde si udělal selfíčko u Eiffelovky. Doma v televizních zprávách hlásí, že Eiffelovka zmizela. V příštích dnech následuje londýnský Tower Bridge a šikmá věž Pisa. Čtyřlístek si prohlédne svoji fotku z Paříže a všimne si, že po Eiffelovce šplhá Zádrhel s nějakým měřákem. Je to tedy Zádrhelův ďábelský plán na ničení světových památek. Čtyřlístek odhadne, že příští den bude chtít Zádrhel zničit Hradčany, tak se vypraví na pražskou Kampu, kde si postaví stan. Myšpulín s Bobíkem jdou hlídat Chrám svatého Víta, ale Zádrhel si vybral sochu z Karlova mostu, kterou si přeměří a odlétá zase zpět svým vrtulníkem. Vše viděli Fifinka s Pinďou. Pinďa chtěl do helikoptéry zabudovat lokátor, ale uvízl tam. Pinďa pak hlásí, že Zádrhel odletěl na Saharu, kam svým vynálezem - satelitním přenašečem - přenesl světové památky a staví si tam zábavní park Zádrheland. Se svým pomocníkem se chystají ještě ukrást sochu Svobody a Tádž Mahal. To ale už přiletí Čtyřlístek Pinďovi na pomoc a společnými silami Zádrhela a jeho kumpána přemůžou. Myšpulín pustí na přenašeči zpětný chod a vrátí ukradené památky na své místo. Zádrhel slibuje, že se polepší, tak ho Čtyřlístek pustí. A pak se Čtyřlístek doma usmívá u televizních zpráv, ve kterých hlásí, že za zmizení a návrat světových pamětihodností můžou dozajista mimozemšťani.
684+685a Čaj zapomnění
Kde je Eiffelovka? (Čtyřlístek 684+685, 2020)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
V pekle se rozhodnou, že musí zatočit se čtyřlístky pro štěstí i se Čtyřlístkem samotným, už s ním měli mnoho neblahých zkušeností. Když naborají partu, bude se Čtyřlístkem ámen. Lucifer promění ošklivou čertici Šišatou Báru na překrásnou slečnu Kláru. Klára jede saních tažených čertovským koněm kolem domu Čtyřlístku. Zapovídá se s Bobíkem, kterého vezme na projížďku. Bobík je Klárou uhranut a okamžitě se zamiluje. Po projížďce sdělí Bobík kamarádům, že zítra pojede ke Kláře na chalupu. Kamarádům se nezdá, že by se Bobík tak snadno nechal svést, proto Fifinka zajde za babkou kořenářkou pro radu. Fifinka si odnese bylinky - čaj zapomnění. Kluci to přeženou a připraví Bobíkovi plnou konvici silného čaje. Bobík ji celou vypije a míří k Blaťáku na setkání s Klárou. Bobík usne a úplně zapomene kdo je. Nechá se odvézt do pekla. Kamarádi po Bobíkovi pátrají, ale nakonec jen doufají, že nastane šťastná chvilka. Bobík v pekle řádí, nenechá se udržet v okovech a ničí kotle, v pekle je nespravedlivě a čerti jsou na něj krátcí. Jeden čert se vypraví za Čtyřlístkem pro pomoc. Peklo samo nemůže Bobíka vydat zpět, musí si pro něj přijít čisté duše. Fifinka s sebou vezme i pár nezbytných zásob. V pekle Čtyřlístek zjistí, že si je Bobík vůbec nepamatuje. Pak ale Bobík ucítí vůni Fifinčiných buchet a paměť je okamžitě zpátky. Lucifer slibuje, že už nikdy nebude tahat nikoho ze Čtyřlístku do pekla.
sp2020-1 Domácí mazlíček
Domácí mazlíček (Čtyřlístek Speciál 1/2020)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran
Při cestě ze zimního výletu málem přejede Čtyřlístek svým autem bílého králíčka. Vezmou ho s sebou domů, aby se o zmrzlého chudáčka postarali. Medvěd a další dva králíci vše pozorují zpovzdálí a radují se, že fígl vyšel a že jim kamarád brzy přinese od Čtyřlístku nějaké jídlo. Čtyřlístek se o králíčka stará, ale je to neposeda. Překouše nohu gauče a způsobí výbuch v laboratoři. V noci se ze spíže ztratí jídlo, ale králík to přece být nemohl, ten buřty nejí. V podezření je Bobík a ten musí jít za trest dokoupit zásoby. Další noc zamkne Myšpulín spíš na čtyři západy, ale bílý králík ukradne Myšpulínovi klíče. Do domečku se pak vloupají zvířecí kamarádi a snaží se vybílit spíš. Přistihne je Bobík a začne honička. Se Čtyřlístkem nahánějí zloděje po měste, až zamaskovaného medvěda a tři králíky objeví. Zvířátka se přiznají. Kradla kvůli hladu, pracovala dřív v cirkuse, ale ten skončil. Čtyřlístek uspořádá představení, na kterém se můžou zvířátka předvést a vydělat si peníze.
ročník 2019příběhy - seznam
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Sedmikráskov
Sedmikráskov
Večerníčkové seriály
Večerníčkové seriály
Kalendáříky a PF
Kalendáříky a PF
Superkapela (komiks)
Superkapela (komiks)
Adresa
Adresa
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz