wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2020

Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 2020
Příběhy Čtyřlístku 2020

202028 příběhů Čtyřlístku v roce 2020.

Čtěte také:
Čtyřlístek 2020
Čtyřlístek Speciál 2020

681 Až přijde vakovlk
Až přijde vakovlk (Čtyřlístek 681, 2020)
napsal Dan Černý, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Při výletě narazí Čtyřlístek na vyhynulého vakovlka. Čtyřlístek se se svými fotkami objeví i v televizi. Lovec Jägertrottel neváhá a přijíždí do Čech na lov. Čtyřlístek po vakovlkovi pátrá a objeví hned dva, jak se přes čerstvě natřený plot vracejí k panu hajnému. Nešlo tedy o vakovlka, ale o obyčejné psy, kteří se umazali od barvy a vytvořili si tak na zádech charakteristické pruhy vakovlků. Čtyřlístek naplánuje, jak lovce znemožnit. Ve vetešnictví zakoupí vycpanou lišku a upraví ji do podoby vakovlka. Bobík se přestrojí za vědce a láka lovce na místo s vycpanou liškou. Lovec zdánlivě vakovlka uloví a pak se chlubí před obecenstvem na přednášce. Jenže se brzy odhalí, že je to liška s namalovanými pruhy. Lovec je znemožněn. Čtyřlístek vše vypráví u táboráku hajnému. Ten ale tvrdí, že nemá dva psy, ale jen jednoho. Že by nakonec přece jenom ten druhý byl pravý vakovlk?
682 Šachy s Vikingem
Šachy s Vikingem (Čtyřlístek 682, 2020)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
V třeskoprské prodejně šachů a jiných her si Myšpulín chce koupit šachy, ale zaujme ho zajímavá bílá šachová figurka vikingského krále, která zbyla jako jediná po bývalém majiteli obchodu. Myšpulín si ji koupí a doma zjistí, že patřila vikingskému králi Černozubovi, jehož loď naložená zlatem se potopila u skotského ostrova Lewis. Čtyřlístek vyráží na místo na průzkumy. Sestoupí do jeskyně, u které byl Gorm Černozub podle pověsti viděn naposledy. V hloubi jeskyně se nachází osamělá kamenná šachovnice. Když na ni Myšpulín položí šachovou figurku, zjeví se samotný Černozub. Vypráví, že zlato převážené na lodi nakradli. Srážku s útesem přežil jen Černozub a jeho vak s šachy, ale chyběl bílý král. V jeskyni natrefil na vikingského čaroděje Rudoděje, který Černozuba proklel za obětování posádky. Až se vrátí šachový král, zahrají si o spásu Černozubovy duše. Šachový král už je tedy konečně zpátky, ale Rudoděj je zdatný šachista. Myšpulín uváží, že si Černozub už svůj trest odpykal a naučí ho šachové triky. Díky tomu se podaří Černozubovi vyhrát šachový zápas o svou duši. Čtyřlístku poděkuje a věnuje mu zlato z potopené lodi. Čtyřlístek si už dříve ochočil milého ptáka papuchalka, což je zdatný potápěč a snadno najde to správné skalisko, u kterého se nachází vrak potopené lodi. Čtyřlístek si samozřejmě poklad nenechá pro sebe.
683 Nečekaný pomocník
Nečekaný pomocník (Čtyřlístek 683, 2020)
napsala Zuzana Janků, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek uklízí nepovolenou skládku a objeví tam odhozeného malého nefunkčního robota. Myšpulín si ho odnese a schová v kůlně. Fifinka je z úklidu skládky nemocná, úklid doma bude muset počkat na zítřek. Přesto ráno vše září čistotou a přitom Fifinka onemocněla a určitě v noci neuklízela. Kluci nechají Fifinku vyležet a jdou na fotbalové utkání. Po návratu jsou překvapeni, že je navařeno, i když Fifinka nevylezla z pokoje. Myšpulín naplánuje pokus. V domečku udělají malý nepořádek a nahlas dají najevo, že odcházejí ven. Pak kluci z povzdálí sledují, jak z kůlny odchází robot a doma uklízí. Kluci překvapeného robota načapají. Je to RD 01 - robot domácí a je smutný, protože rodina s dětmi ho odhodila, protože si pořídili nového robota, a uklízení ho baví. Čtyřlístek si plánuje robota nechat, pomocník je to velmi šikovný. Dokonce ho vezmou na procházku. Robot neváhá a zachrání topícího se člověka. Po čase za to dostane medaili a píšou o něm noviny. U Čtyřlístku se objeví se objeví robotova stará rodina. Je jim líto, že odvážného, šikovného a slavného robota vyhodili a teď by ho chtěli zpátky. Nového robota už dali babičce. Čtyřlístek souhlasí, je jasně vidět, že se robotovi po dětech stýskalo.
684+685 Kde je Eiffelovka?
Kde je Eiffelovka? (Čtyřlístek 684+685, 2020)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 40 %
Čtyřlístek se vrátil z Paříže, kde si udělal selfíčko u Eiffelovky. Doma v televizních zprávách hlásí, že Eiffelovka zmizela. V příštích dnech následuje londýnský Tower Bridge a šikmá věž Pisa. Čtyřlístek si prohlédne svoji fotku z Paříže a všimne si, že po Eiffelovce šplhá Zádrhel s nějakým měřákem. Je to tedy Zádrhelův ďábelský plán na ničení světových památek. Čtyřlístek odhadne, že příští den bude chtít Zádrhel zničit Hradčany, tak se vypraví na pražskou Kampu, kde si postaví stan. Myšpulín s Bobíkem jdou hlídat Chrám svatého Víta, ale Zádrhel si vybral sochu z Karlova mostu, kterou si přeměří a odlétá zase zpět svým vrtulníkem. Vše viděli Fifinka s Pinďou. Pinďa chtěl do helikoptéry zabudovat lokátor, ale uvízl tam. Pinďa pak hlásí, že Zádrhel odletěl na Saharu, kam svým vynálezem - satelitním přenašečem - přenesl světové památky a staví si tam zábavní park Zádrheland. Se svým pomocníkem se chystají ještě ukrást sochu Svobody a Tádž Mahal. To ale už přiletí Čtyřlístek Pinďovi na pomoc a společnými silami Zádrhela a jeho kumpána přemůžou. Myšpulín pustí na přenašeči zpětný chod a vrátí ukradené památky na své místo. Zádrhel slibuje, že se polepší, tak ho Čtyřlístek pustí. A pak se Čtyřlístek doma usmívá u televizních zpráv, ve kterých hlásí, že za zmizení a návrat světových pamětihodností můžou dozajista mimozemšťani.
684+685a Čaj zapomnění
Kde je Eiffelovka? (Čtyřlístek 684+685, 2020)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
V pekle se rozhodnou, že musí zatočit se čtyřlístky pro štěstí i se Čtyřlístkem samotným, už s ním měli mnoho neblahých zkušeností. Když naborají partu, bude se Čtyřlístkem ámen. Lucifer promění ošklivou čertici Šišatou Báru na překrásnou slečnu Kláru. Klára jede saních tažených čertovským koněm kolem domu Čtyřlístku. Zapovídá se s Bobíkem, kterého vezme na projížďku. Bobík je Klárou uhranut a okamžitě se zamiluje. Po projížďce sdělí Bobík kamarádům, že zítra pojede ke Kláře na chalupu. Kamarádům se nezdá, že by se Bobík tak snadno nechal svést, proto Fifinka zajde za babkou kořenářkou pro radu. Fifinka si odnese bylinky - čaj zapomnění. Kluci to přeženou a připraví Bobíkovi plnou konvici silného čaje. Bobík ji celou vypije a míří k Blaťáku na setkání s Klárou. Bobík usne a úplně zapomene kdo je. Nechá se odvézt do pekla. Kamarádi po Bobíkovi pátrají, ale nakonec jen doufají, že nastane šťastná chvilka. Bobík v pekle řádí, nenechá se udržet v okovech a ničí kotle, v pekle je nespravedlivě a čerti jsou na něj krátcí. Jeden čert se vypraví za Čtyřlístkem pro pomoc. Peklo samo nemůže Bobíka vydat zpět, musí si pro něj přijít čisté duše. Fifinka s sebou vezme i pár nezbytných zásob. V pekle Čtyřlístek zjistí, že si je Bobík vůbec nepamatuje. Pak ale Bobík ucítí vůni Fifinčiných buchet a paměť je okamžitě zpátky. Lucifer slibuje, že už nikdy nebude tahat nikoho ze Čtyřlístku do pekla.
686 Zachraňte školu
Zachraňte školu (Čtyřlístek 686, 2020)
napsal Marie Novotná, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Děti ze Světlíku prosí Čtyřlístek o pomoc. Paní učitelka se zranila, když se s ní uthly kruhy při předcvičování. Teď hrozí, že malotřídka bude zrušena a děti budou muset dojíždět jinam. Čtyřlístek přijede na místo, seznámí se s dětmi i zraněnou paní učitelkou. U školy už si pan Petr Měšec brousí zuby na to, že ze školy udělá penzion, když tam nemá kdo učit. Čtyřlístek mu v tom zabrání tím, že nastoupí do školy jako učitelé. Myšpulín vyučuje matematiku a fyziku, Bobík tělocvik, Pinďa přírodovědu a Fifinka češtinu a domácí práce. Čtyřlístek má úspěch, což se ale nelíbí panu Měšcovi a zavolá na školní inspekci, že na škole učí nekvalifikovaní učitelé (kromě Myšpulína, to je profesor). Přijede školní inspektor a každému ze Čtyřlístku určí, který předmět má zítra předvést. Čtyřlístek chvíli zoufá, ale nakonec stačí být sami sebou a inspirovat se tím, co umí každý nejlíp. Fifinka proto fyziku vysvětluje přes vaření a páru z hrnce. Bobík předvede zlomky ilustrativně tím, že objedná pizzu. Pinďa učí češtinu přes svou oblíbenou literaturu (víly vily věnce a vlci vyli) a Myšpulín jde na tělocvik přes biomechaniku. Inspektor je nadšen, škola se rušit nebude. A pan Měšec se pod nátlakem přizná, že zranění učitelky měl na svědomí on. Po čase se učitelka uzdraví a zve Čtyřlístek na výlet s dětmi. Čtyřlístek uznává, že učitelské povolání je dřina.
687 Železný krtek
Železný krtek (Čtyřlístek 687, 2020)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek navštívil interaktivní výstavu vrtacích strojů. Myšpulína zaujme zvláštní vrtací stroj, jehož původ je neznámý, našel se v roce 1969 ve starém dole za Třeskoprsky a nefunguje. Myšpulín se na přístroj podívá a brzy jej zprovozní. Spolu s kamarády se ve vrtacím strojem provrtají pod výstavní místnost hluboko pod zem. Provrtají se až do jeskyně, kde je horko od zemského jádra. Tam se odlomí vrták a Čtyřlístek je ztracen. Na místě se ale objeví zelená stvoření podobná mimozemšťanům, ve skutečnosti jsou to vnitrozemšťani a rozpoznávají Čtyřlístek. Jedno zelené stvoření se prý v roce 1969 vypravilo vrtacím strojem zvaným železný krtek na průzkum na povrch. Zrovna vyšlo první číslo Čtyřlístku a zelenáč jej přinesl domů po svých, stroj se totiž porouchal a musel ho nechat v dole u Třeskoprsk. Čtyřlístku se pod zemí líbilo, ale je čas na návrat. Vnitrozemšťan zapůjčí Čtyřlístku železného krtka druhé generace. Čtyřlístek se netrefí a provrtá se na konečnou metra C do Letňan. Když už jsou tady, Myšpulína napadne spásný nápad. Pomocí zvětšeného rypadla prorazí tunel až do Třeskoprsk, takže po čase povede metro až tam. Čtyřlístek naloží železného krtka balíky a pošlou ho autopilotem zpátky vnitrozemšťanům. V balících byla všechna čísla Čtyřlístku. Zeleným stvořením se příběhy moc líbí a přemítají, že jednou možná vznikne číslo i o železném krtkovi.
688 Past na kocoura
Past na kocoura (Čtyřlístek 688, 2020)
napsal Radim Krajčovič, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Myšpulína pozvali, aby uspořádal sbírku staroegyptských památek v třeskoprském muzeu. Z jednoho svitku se Myšpulín dočetl o tajném bratrstvu kočičího drápu, které chtělo svrhnout faraóna a zmocnit se jeho trůnu. Naštěstí prý pomohli čtyři cizinci. Kamarádi si zatím prohlížejí sbírku. Bobík se nechá z legrace zaklopit do sarkofágu a záhadně zmizí. Ostatní se vydávají za ním. Čtyřlístek se přenese v čase i prostoru do pyramidy za dob starého Egypta. V pyramidě zrovna děsí člověk v kocouří masce své přívržence. Čtyřlístek se z pyramidy vymotá až na vrchol a pak se rampou na tahání kvádrů sklouze na zem. Kolemjdoucí považuje čtveřici za vyslance bohů, kteří se snesli z nebes. Čtyřlístek donese faraónovi zprávu o chystané vzpouře proti němu. Faraón si povolá svého věštce, který prý ale žádné nebezpečí nevidí. Čtyřlístek moc dobře poznal po hlase, že věštec a muž v masce kocoura jsou jedna a tatáž osoba. Pošlou věštci svitek, aby se spolu setkali v noci v pyramidě. Čtyřlístek si připraví zlaté masky egyptských zvířecích bohů a Pinďa se zamaskuje za mumii. Když přijde věštec-kococour, považuje zamaskovaný Čtyřlístek za bohy a strašlivě se poleká mumie. Věštec se tím odhalí jako zrádce, ale faraón ho nechá plavat (v Nilu). Faraón nechá statečný čin Čtyřlístku zapsat. Čtyřlístek se vrátí sarkofágem do přítomnosti. Myšpulín si na svitku všimne, že vyobrazení odpovídá Čtyřlístku, takže se zapsal do dějin starého Egypta.
689+690 Zloděj úsměvů
Zloděj úsměvů (Čtyřlístek 689+690, 2020)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran

689+690a Pinďa spisovatelem
Zloděj úsměvů (Čtyřlístek 689+690, 2020)
napsal a nakreslil Dan Černý, 15 stran

691 Slaměný vdovec
Slaměný vdovec (Čtyřlístek 691, 2020)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran

692 Víla od Šuměnky
Víla od Šuměnky (Čtyřlístek 692, 2020)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran

sp2020-1 Domácí mazlíček
Domácí mazlíček (Čtyřlístek Speciál 1/2020)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran
Při cestě ze zimního výletu málem přejede Čtyřlístek svým autem bílého králíčka. Vezmou ho s sebou domů, aby se o zmrzlého chudáčka postarali. Medvěd a další dva králíci vše pozorují zpovzdálí a radují se, že fígl vyšel a že jim kamarád brzy přinese od Čtyřlístku nějaké jídlo. Čtyřlístek se o králíčka stará, ale je to neposeda. Překouše nohu gauče a způsobí výbuch v laboratoři. V noci se ze spíže ztratí jídlo, ale králík to přece být nemohl, ten buřty nejí. V podezření je Bobík a ten musí jít za trest dokoupit zásoby. Další noc zamkne Myšpulín spíš na čtyři západy, ale bílý králík ukradne Myšpulínovi klíče. Do domečku se pak vloupají zvířecí kamarádi a snaží se vybílit spíš. Přistihne je Bobík a začne honička. Se Čtyřlístkem nahánějí zloděje po měste, až zamaskovaného medvěda a tři králíky objeví. Zvířátka se přiznají. Kradla kvůli hladu, pracovala dřív v cirkuse, ale ten skončil. Čtyřlístek uspořádá představení, na kterém se můžou zvířátka předvést a vydělat si peníze.
sp2020-2 Kouzelná květina
Do botanické zahrady (Čtyřlístek Speciál 2/2020)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran
Fifinka získala brigádu v botanické zahradě a Čtyřlístek přemýšlí jak přilákat co nejvíc návštěvníků. Doma Myšpulín nejdřív vynalezne Superhnoj (super rychlé hnojivo), vypěstuje tak obrovský hrášek až prorazí střechu domečku. Takový vynález je do botanické nevhodný. Myšpulín má jiný nápad a vynalezne Antikyt - antigravitační kytku. Pinďa si přičichne a nekontrolovaně se vznese do vzduchu a létá po městě. Naštěstí účinek brzy vyprchá a Myšpulín může připravit Antikyt 2.0. S vynálezem zajdou do skleníku Fata Morgana v botanické a hned ho vyzkoušejí. Čtyřlístku narostou křídla a vznášejí se po skleníku. Prohlížet si botanickou seshora bude pro návštěvníky a hlavně děti neopakovatelný zážitek. Vše ale sledoval Zádrhel a ukradne antigravitační kytku, vymění ji za stejně vypadající. Za okamžik účinek kytky vyprchá a Čtyřlístek si chce znovu přičichnout. Kytka ale už nefunguje. Myšpulín pozná, že byly kytky vyměněny, své vynálezy si totiž podepisuje. Čtyřlístek zamrkne skleník a snaží se zloděje dopadnout. Zádrhel si sice přičichne kytky, ale Čtyřlístek dokáže polapit i okřídleného protivníka. Kytku mu vezmou a vyženou ho z botanické zahrady. Už přicházejí první návštěvníci a jsou z létání po skleníku nadšeni, určitě přijdou zas.
sp2020-3 Planeta robotů
Planeta robotů (Čtyřlístek Speciál 3/2020)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran

kk2020 Fajermonovy boty
4 pohádkové příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2020)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran

kk2020 Ztracené pohádky
4 pohádkové příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2020)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran

kk2020 Tři havrani
4 pohádkové příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2020)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran

kk2020 Drak Dobrák
4 pohádkové příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2020)
napsal Radim Krajčovič, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran

ročník 2019příběhy - seznam
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Bubetka a Smítko
Bubetka a Smítko
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Ilustrované sešity
Ilustrované sešity
Rexík a Čtyřlístek
Rexík a Čtyřlístek
Kalendář akcí
Kalendář akcí
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz