wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2019

Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 2019
Příběhy Čtyřlístku 2019

201929 příběhů Čtyřlístku v roce 2019.

Čtěte také:
Čtyřlístek 2019
Čtyřlístek Speciál 2019

661 Ledovec záchrany
Ledovec záchrany (Čtyřlístek 661, 2019)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Myšpulín má přednášku na Ohňové zemi. Říká, že ledovce Antarktidy by šlo využít jako zásobárnu pitné vody. Přednáška má úspěch a Myšpulína osloví Pablo z nedalekého ostrova. Potřebuje pomoc, místní velkoplantážník Raúl má jako jediný na ostrově studnu a draho prodává lidem vodu. Čtyřlístek souhlasí a vydává se Pablovou lodí pro ledovec. Všichni vylezou na ledovec a upevňují ho lany k lodi. Kormidelník lodi je ale spolčený s Raúlem - lana přeseká a odpluje. Naštěstí si ví Myšpulín rady. Bobík vyseká ledovec do tvaru lodi, Myšpulín zapřáhne do lan tučňáky a už plují k Pablovu ostrovu. Na ostrově jsou místními vřele přivítáni, konečně mají zase vodu. Navíc už i Raúlovi vyschla studna. Čtyřlístek donutí Raúla, aby vrátil všechny peníze, které od lidí vybral, a pomáhal s dopravou dalších ledovců. Vše dobře dopadlo a Čtyřlístek odlétá domů.
662 V říši trilobitů
V říši trilobitů (Čtyřlístek 662, 2019)
napsal Dan Černý, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Čtyřlístek hledá na Trilobitím vrchu zkameněliny. Pinďa citlivě ťuká do horniny. Bobík mu s tím pomůže tak, že zničí trilobita, který v hornině byl. Bobík s Pinďou se perou, ale Myšpulín představuje svůj nový přístroj Všespravík. Stačí chvíle a trilobit je celý... a dokonce živý... a navíc se Čtyřlístek přesunul do pravěku. Zatímco Myšpulín s Fifinkou chtějí vyřešit špatné nastavení Všespravíku, Pinďa s Bobíkem jdou hledat něco k večeři. Nejdřív marně loví prakraba a pak pražábu. Myšpulín objevil chybu, přístroj byl nastavený v přehnaném režimu a záměrně upravil okolní přírodu, aby spravovaný trilobit přežil. Jenže Myšpulínovi přístroj upadne, protože s Fifinkou stojí na obří stonožce. Stonožka je odvleče až na pláž, kde se tvor zraní. Fifi s Myšpulínem stonožku ošetří. Bobík s Pinďou objevili obří houby rostoucí z moře. Při sbírání je stáhne obří hlavonožec svými chapadly a dusí je pod vodou. Fifinka zaslechla volání o pomoc. Objeví bambus, kterým usnadní klukům dýchání v zajetí pod vodou, ale dlouho to tak nevydrží. Naštěstí už Myšpulín na stonožce přivezl ztracený Všespravík a přenese všechny do současnosti. Z obří příšery se stala obří zkamenělina, pěkný archeologický nález. Ale aby bylo spraveno vše, je nutno Všespravík okamžitě vyhodit. Myšpulín neodporuje.
663 Poslední ovečka
Poslední ovečka (Čtyřlístek 663, 2019)
napsala Zuzana Janků, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Pinďa si čte horory a nemůže usnout. Dokonce si počítá ovečky, ale ta poslední nechce přejít přes lávku. Pinďa už několik dní nespal. Myšpulín vymyslí řešení - nový lektvar, po kterém se Bobík, Pinďa a Myšpulín zmenší tak, že můžou vlézt Pinďovi do mozku, když se snaží usnout. V hlavě vidí Pinďovy milé vzpomínky na maminku a brášku nebo na setkání s kamarády ze Čtyřlístku. Pak ale Myšpulín a spol. narazí na ovečky přecházející přes lávku, ale ta poslední nechce přejít, protože ji straší příšera. Kamarádi se s příšerou domluví po zlém i po dobrém, aby nechala ovečku přejít. Pinďa se nádherně vyspí jak už dlouho ne. Domluva s příšerou byla, že vyleze společně s kamarády z Pinďovy hlavy, takže se jí bude moct bát i někdo jiný. Dokonce ji Myšpulínův přípravek zvětší. Příšera se uplatní v domě hrůzy jako nová atrakce. A Pinďa si dá s horory pokoj, prozatím.
664+665 Slavíme narozeniny
Slavíme narozeniny (Čtyřlístek 664+665, 2019)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
Čtyřlístek připravuje oslavu 50. narozenin, ale ještě nejsou pozvaní všichni hosté. Pomůže Myšpulínův vyhledávač přátel. Nejdřív volá příteli profesorovi v Africe. Ten je ale zrovna na lovu krokodýla a navíc v ohrožení. Myšpulín se s Pinďou přenesou pomocí vynálezu přímo do Afriky a lovci pomůžou. Pokárají ho za to, že jako profesor má zvířata studovat a ne lovit. Pak volají tetě z Texasu, jenže ta má spoustu starostí s bandity. Myšpulín pošle vynálezem Bobíka do Texasu a tetě pomůže. Strýček Eskymo Welzl je zaneprázdněn kopáním zlata. Pinďa se k němu přenese a ukáže mu, že zlato je kočičí, takže nemá cenu dál pokračovat a lepší bude zúčastnit se oslav Čtyřlístku. Ještě pořád zbývá pozvat spoustu hostů, naštěstí se o oslavách mluví v televizi (navíc bude předpremiéra filmu Velké dobrodružství Čtyřlístku). Na oslavu dorazí spousta hostů, včetně Zádrhela a strašidel z Bezzubu. Všechny pak čeká velké překvapení, když se z největšího dortu na světe vyloupne Fifinka. Oslavy pokračují a Čtyřlístek už se těší na další dobrodružství.
664+665a Štěstí a odvaha
Slavíme narozeniny (Čtyřlístek 664+665, 2019)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
Čtyřlístek se příhlásí na závody lodí, bude sjezd divokou sklaní rozsedlinou na Ploučnici. Myšpulín dokonce vynalezne šlapohyb jako měly Rychlé šípy. Na místě si postaví stan a od rybáře si vyslechnou příběh. (Je to vodník, ale Čtyřlístek to nepoznal.) Rybář vypráví, jak zdejší most nad soutěskou nechal zbudovat Karel IV., protože kvůli záplávám bylo nutno Ploučnici odvést novou cestou. Přes most jezdil král na hrad Oybín. Na každé straně mostu bývaly i dvě sochy, ženská a mužská postava reprezentující štěstí a odvahu. Jenže sochy se časem ztratily. Čtyřlístek neváhá a navzdory dešti jde v lodi pátrat v soutěsce pod mostem. Čtyřlístek projeví štěstí i odvahu a ztracené stejnojmenné sochy najde na dně souěsky. Částečně je vytáhnou sami, na další manipulaci si zavolají pomoc od města. Díky Čtyřlístku se staré sochy vrátily na své místo. Kronikář vypráví legendu, že ženská postava reprezentuje kněžnu, která se zde málem utopila v bažině, a mužská postava je mlynář, který ji zachránil a byl za to povýšen na rytíře. To už je druhá verze toho, jak se sochy na mostě objevily, ale hlavně že jsou obě krásné.
666 Tajemná jeskyně
Tajemná jeskyně (Čtyřlístek 666, 2019)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Při výletu se Čtyřlístek schová před deštěm do jeskyně Mordloch. Schovat se přijde i místní hajný. Ten při ohníčku vypráví, že podle legendy je v jeskyni ukrytý poklad po loupežnících. Čtyřlístek tedy začne prohledávat a narazí na obrovský balvan se kterým nejde hnout. Pokračovat budou zítra, déšť ještě nepřestal a musí v jeskyni přespat. V noci se velký balvan rozletí a objeví se tři zakletí loupežníci a jejich poklad. Lupiči říkají, že nikdy nemordovali, lidé se jich prostě báli. Lupiči se přeli v jeskyni o lup a spadl na ně velký balvan. To bylo před 500 lety a už jsou vysvobozeni, svůj poklad ale nechtějí Čtyřlístku dát. Hajný vše z dálky sledoval. Namaskuje se za čerta a vyhrožuje 500 lety v pekle. Loupežníci se radši rozplynou. Ráno je krásně a Čtyřlístek se vydává s pokladem do místního muzea. O dobroružství pak napíšou hru, kterou s velkým úspěchem sehrají v divadle.
667 Rodinné stříbro
Rodinné stříbro (Čtyřlístek 667, 2019)
napsala Karolína Smetanová, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Čtyřlístek si užívá prázdniny na Lipně. K obědu si chtějí všichni dát nějakou místní specialitu, ale zdejší restaurace nabízejí jen vídeňský řízek, boloňské špagety nebo pizzu. Pak konečně natrefí na pravou jihočeskou restauraci a u hostinského si objednají kočičáka - šťouchané brambory se zelím. Čtyřlístku ale vůbec nechutná. Hospodský se přizná, že nemá personál a sám vaří spíš po paměti. Ale kdyby měl rodinné stříbro po babičce, bylo by možné si najmout zaměstnance. Jenže stříbro skončilo na dně přehrady, když se při zaplavování vesnic babička narychlo odstěhovala. A nikdo se tam teď neodvažuje potopit, hlídá tam prý obrovská příšera. To je úkol pro Čtyřlístek. S potápěčskou výstrojí a lokátorem se vydává pod hladinu. Brzy najdou dubovou almaru, která nejde otevřít. Objeví se příšera - veliký sumec - a ta s otevřením pomůže. Nalezenou truhlici předá Čtyřlístek hostinskému. Jedná se o opravdé rodinné stříbro - je to babiččina kniha receptů. Čtyřlístek radí, aby začal vařit podle ní a hosti se pohrnou. A skutečně, když se Čtyřlístek za měsíc vrátí, nabaští se výtečných jihočeských specialit.
668 Dobrý skutek
Dobrý skutek (Čtyřlístek 668, 2019)
napsala Zuzana Janků, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Do finále televizní soutěže Poznej svůj kraj postoupili Myšpulín a kluk Lukáš. Hlavní cenou bude cesta k moři. Myšpulín si plánuje objednat starou kroniku kraje, existuje jediný výtisk. Lukášova sestra Eva vše slyšela a plánuje, jak zásilku překazit. Lukáš chvíli odporuje, ale cestu k moři by si jinak jejich maminka nemohla dovolit. Proto v noci přemalují směrovou tabuli u města na "Přeskoprsky". Druhý den nemůže messenger najít Třeskoprsky a objednanou kroniku nemá kam doručit. Když se to Čtyřlístek dozví, pátrá, proč tomu tak je a natrefí na přemalovanou směrovku, kterou umyje. Čtyřlístek rychle vypátrá podezřelé - Eva se prořekne a Lukáš má zamazaný svetr od barvy. Messenger se má nazítří pokusit o opakovanou donášku. Eva s Lukášem opět míří v noci k ceduli, ale tam je načapá Čtyřlístek. Děti přiznají, proč to udělaly - chtějí se podívat k moři a Myšpulín se starou kronikou by byl k nezastavení. Myšpulín slibuje, že si budou před finále knihu půjčovat. Děti rády přijímají, ale Lukáš nemá kvůli domácím povinnostem čas se dostatečně připravit, a i proto soutěž prohraje. Myšpulín chce první cenu věnovat dětem, protože Čtyřlístek byl u moře už mockrát. Porota je dojata, ocení gesto a dá zájezd oběma finalistům. Děti mají radost, pojedou k moři a navíc se Čtyřlístkem.
669+670 Čertovské tetování
Čertovské tetování (Čtyřlístek 669+670, 2019)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 40 %
Na místních trzích si nechá Bobík od věštce namluvit, že mu nálepka s tetováním přivede krasavici. V noci pak Bobík odejde jako náměsíčný a ráno je vyčerpaný. Další noc ho kamarádi sledují. Bobík náměsíčně dojde do lesa kde v čertovských botách tancuje před pekelníky o svou duši. Tak to toiž chodí s každým hříšníkem, který je označen stejným tetováním, jako má Bobík na ruce. Bobík chce vše vysvětlit a sundat si nálepku, jenže to nejde. Příští den Čtyřlístek vyhledá věštce, jenže ten svými čáry zvítězí. Čtyřlístek se proto vydá přímo do pekla, vstup je pod Čertovou skálou v Polomených horách. V pekle jeden mladý čertík přizná svou chybu. Věštec ho nedávno okradl o zlaťáky a kouzelná tetování. Bobíka tetováním označil jako svou náhradu do pekla. Čtyřlístek s čerty připraví plán. Bobík si má jít v noci potřetí a naposledy jít náměsíčně zatancovat o svoji duši. Věštec si přijde Bobíka vyzvednout. Po cestě najde nastražený zlatý kámen. Jenže to byl čertovský antikámen co ruší všechna kouzla, věštec tím přišel o svou moc a čerti si ho odnesou do pekla. A Bobík se konečně zbaví čertovského tetování.
669+670a Filipojakubská noc
Čertovské tetování (Čtyřlístek 669+670, 2019)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
Čtyřlístek je požádán, aby uspořádal pálení čarodějnic u Blaťáku. Čtyřlístek nadšeně souhlasí. Na Bezzubu probíhá slet čarodějnic. Ty nemají radost, že jim lidi vzali svátek Filipojakubské noci a rozhodnou se pálení čarodějnic u Blaťáku zabránit stůj co stůj, tři čaroděkjky to mají na starost. 30. dubna Čtyřlístek chystá občerstvení, oheň i figurínu na podpal. Čarodějnice unesou Fifinku, zalepí ji pusu a narafičí ji jako figurínu čarodějnice na kůl. Jedna z čarodějnic si vezme Fifinčinu mašli, aby si kluci mysleli, že je to namaskovaná Fifinka. V noci přicházejí lidé v maskách na velkou akci Čtyřlístku. Zapaluje se oheň, když tu čarodějka s mašlí vyskočí na koště a všem odhalí, že se chystají upálit Fifinku. Pinďa s Bobíkem jsou dobrovolní hasiči a měli připravené hasičské auto pro všechny případy. Zachrání Fifinku a pak ještě dotírající čarodějnice zkropí vodou. Čarodějnice musejí s nepořízenou a s ostudou prchnout. Nic netušící lidé vše považují za předem připravené představení a aplaudují Čtyřlístku za senzačně zorganizovanou akci.
671 Kouzelné koláče
Kouzelné koláče (Čtyřlístek 671, 2019)
napsal Radim Krajčovič, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Čtyřlístek jede vlakem na výlet a rozhodne se vystoupit v obci Mrzoutov. Obyvatelé jsou tam naštvaní a otrávení. Jenom pekař má dobrou náladu díky svým jahodovým koláčům. Vysvětlí Čtyřlístku, že za špatnou náladu může kulatá bába bydlící v chatči za vesnicí. Kdysi to byla krasavice, ale když se ženich nedostavil na svatbu, tak zahořkla, proklela celou vesnici, odstěhovala se do staré chatrče a začala kynout. Čtyřlístek napadne, že by pekař měl připravit kouzelné jahodové koláče pro celou ves. Jenže jahody jako na potvoru rostou právě v lese u chatrče kulaté báby. Čtyřlístek se tam v noci vypraví, jenže je odhalí hlídací pes báby. Tlustá bába je opravdu protivná a vetřelce vyhání. Bobík začne psa krmit buřty, pes má velkou radost a bába tolik radosti nesnese. Bába najednou začíná hubnout a vrací se jí i dobrá nálada a krása. Dobrá nálada se totiž projeví na kráse. A Čtyřlístek už pro ní má ženicha - pekaře. Koná se svatba a díky Čtyřlístku a kouzelným jahodovým koláčům je už ve vesnici jen veselo.
672 Okurková sezona
Okurková sezona (Čtyřlístek 672, 2019)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístku se nedaří vypěstovat velké okurky. Myšpulín zkusí svůj experimentální urychlovač a výsledky jsou senzační, i číhající Zádrhel nevěří svým očím. Okurky mají jen jedinou vadu - po posypání pepřem se úplně vypaří. To ale Zádrhel neví a lstí získá od Fifinky recept na speciální urychlovač. Vydává se v telefonu za udělovatele Nobelovy ceny za chemii a Fifinka mu zcela naletí. Příští den je zahrádka úplně neprostupná kvůli okurkám, Čtyřlístek se nemůže dostat z domu. Pomůže dron rozprašující pepř. Je sice po úrodě, ale aspoň můžou z domu ven. Tenhle urychlovač nehodlá Myšpulín publikovat. Jenže to za něj udělal Zádrhel, chtěl vydělat na úžasném preparátu. Jenže tím způsobí okurkovou kalamitu, celý svět zarůstá okurkami. Čtyřlístek zjistí, že za vším stál Zádrhel a přijede si pro něj, ten už zoufale volá o pomoc ze střechy svého sídla zcela zarostlého okurkami. Pak Čtyřlístek zavolá Interpolu jak pepřem zničit okurky a kde si vyzvednout Zádrhela. Zádrhel je ve vazbě kvůli teroristickému útoku biologických zbraní. Čtyřlístek už nemůže okurky ani cítit a odváží je do výkupny. A Nobelovku možná Myšpulín stejně dostane - za mír za odvrácení celosvětové hrozby.
sp2019-1 Čarování s bílou paní
Kdo tady straší? (Čtyřlístek Speciál 1/2019)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran
Čtyřlístek si prochází historické centrum nějakého města. Není tu klid, řádí tady ušmudlaná bílá paní. Bobík ji polije svěcenou vodou. Tím ji sice umyje, ale zničí účes. O nešťastnou bílou paní se postará Fifinka, upraví jí vlasy. Paní poví, že ušmudlaná byla proto, že jí uřednice z pohádkové říše rozbila komín, kterým do pohádky chodí. Úřednice už dávno měla bílé paní dát razítko, že si odstrašila svých 500 let. Čtyřlístek se s bílou paní vypraví komínem do pohádkové říše zjednat nápravu. U úřadu už je fronta, ale není otevřeno, úřednice uvnitř vzkyká, protože drak Hejhulák jí ukradl zásnubní prstýnek. Slibuje, že dá bílé paní razítko, když přinesou prsten od draka. Čtyřlístek jde neohroženě vpřed, stačí Bobíkova silná pěst a drak je vyřízen. Drak hned ukazuje cestu ke dveřím, za kterými je poklad i prsten. Jenže je v jeskyni za dveřmi uvězní. Naštěstí bílá paní může procházet zdí a spolu s ní každý kdo se jí chytí. Bílá paní začaruje draka a pak už si dojde na úřad pro slíbené razítko. Bílá paní bude dál žít ve městě, teď ale jako paní Bílá, obyčejný člověk. Bude dohlížet na další strašidla a také za odměnu provede Čtyřlístek městem.
sp2019-2 Vítězný pradědeček
Šťastnou cestu! (Čtyřlístek Speciál 2/2019)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran
Myšpulín zamontoval stroj času do automobilu, chce s ním zajet do minulosti na generální prohlídku. Čtyřlístek vyráží do minulosti, kde hned srazí Laurina s Klementem. Naštěstí se nic nestalo. Pánové dostali telegram od hraběte Kolowrata - ve Francii přišel o závodní automobil a nemůže se účastnit závodů. Čtyřlístek to vyřeší, díky stroji času se tam přenese ve chvílce. Představí se hraběti a rychle vypátrají viníky, kterými jsou další závodníci. Čtyřlístek vypátrá i závodní auto, které je ale rozebrané na kousky, do závodů ho nestačí složit. Závodit v autě Čtyřlístku z budoucnosti by bylo nefér. Hrabě navrhne, že pojede ve svém osobním automobilu. Myšpulín do něj nainstaluje pár vylepšení (na to je času dost). Myšpulín jede závody společně s Myšpulínem. Závodníci se smějí osobnímu automobilu a během závodu všemožně škodí - hřebíky na dráze, olejová skvrna, lepidlo. Vše ale vyřeší Myšpulínova vylepšení - magnet, deštník pro bezpečný pád ze skály při smyku a pérovací kola. Hrabě s Myšpulíbnem vyhrávají a soupeři dostanou pokutu za ohrožování závodníků. Značka Laurin a Klement se proslavila, automobil Voiturette A to dokázal. Laurin s Klementem slibují, že opravy auta bude mít Čtyřlístek navždy zdarma.
zc2019 Pošta v láhvi
Pošta v láhvi (zvláštní číslo, 2019)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 6 stran

kk2019 Golemovo tajemství
4 záhadné příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2019)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 40 %
Čtyřlístek opět vyrazil do Prahy. V noci se prochází městem a u staré synagogy potká plačícího golema. Golem vypráví, jak ho před 500 lety stvořil rabín Löw, aby pomáhal jeho dceři Majdalence. Golem se do Majdalenky zamiloval, rabín proto golema otrávil a bezpečně schoval na půdě. Do golema ale po mnoha staletích hodil blesk, probral se, vyšel ze synagogy, ale zabouchl si dveře a proto teď brečí, dveře neumí otevřít, protože má neohrabané hliněné ruce. Čtyřlístek jede s golemem do Třeskoprsk, v základní umělecké škole pracuje zdatný keramik, který vytvoří pro golema krásné nové ruce. Golem pak zatouží po Majdalence. S Čtyřlístkem se vydají do pražského muzea voskových figurín, kde ji uvidí. O půlnoci voskové figuríny oživají a Čtyřlístek s golemem k muzeu přijdou a s Majdalenkou uprchnou. Dávní milenci jsou konečně zase pohromadě.
kk2019 Starosti paní starostky
4 záhadné příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2019)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
Před dávnými lety se královna Žofie vracela z Chrudimi do Prahy. Kočár zapadl do bažiny a kočí slíbil duši vodníkovi i ďáblovi za pomoc. Kočár byl zachráněn a zatímco se vodník s čertem hádali o duši kočího, kočár unikl do Prahy. Král se kočímu bohatě odměnil a královna nechala u bažiny postavit kostel. Kočí se v něm schoval před vodníkem a ďáblem. Kočí se ale nechal zlákat vodníkem na krásný leknín a vodník ho stáhl pod vodu. Od těch dob se každý rok strhne strašlivá bouřka, to se vodník s čertem hádají o duši kočího. Čtyřlístek se vrací z Chrudimi, byl na návštěvě muzea loutek a pár suvenýrových si zakoupil. U vesnice s legračním jménem Kočí se strhne bouře a spadne na auto strom. Čtyřlístek ve vesnici potká starostku, která ho pozve na čaj a přístřeší před deštěm. Starostka vypoví celou historii o kočím a Čtyřlístek už vymýšlí, jak vodníka s čertem rozsoudit. Pomůžou loutky z muzea a stínohra. V noci zavolají jedním kostelním zvonem čerta. Čert se baví se stínem vodníka, kterého hraje Bobík. Objeví se i stín ducha královny Žofie, která dá oběma hádanku a kdo vyhraje, dostane duši kočího. Hádanka zní, co je mocnější - oheň nebo voda. Čert sázi na ohně pekelné, ale královna předvede, že voda uhasí svíčku. Čert mizí s nepořízenou. Pak zavolají druhým kostelním zvonem vodníka. Stejná situace, stejná otázka, vodník vsadí na vodu, ale královna předvede, že oheň dokáže vodu ohřát, až se vypaří. Čert i vodník se nechali napálit stínohrou a vodník teď musí propustit duši kočího. Na jezírku se zjeví krásný leknín. Je v něm duše kočího a ukáže Čtyřlístku a starostce, kde ukryl odměnu za záchranu královny. Poklad jistě proslaví obec široko daleko.
kk2019 Zázračný pramen
4 záhadné příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2019)
napsal Radim Krajčovič, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 40 %
Fifinka si na bleším trhu koupila zvláštní talířek s japonskými nápisy. Myšpulín uvaří lektvar z japonských čajů a rázem všichni rozumějí japonštině. Na talířku stojí, že kdo chce znát tajemství dlouhého života, má se vydat na cestu. Čtyřlístek rozbije prasátko a letí do Japonska. Myšpulínův známý na tokijské univerzitě Čtyřlístku vysvětlí, že symbol na talířku patří tajemnému chrámu na hoře Fudži. Čtyřlístek se tam hned vypraví a potká se s mnichem Ši Kulou. Ten prozradí, že pod horou vyvěrá zázračný pramen s léčivými účinky. Aby se to rozkřiklo, vymodeloval talířky s nápisem. Úspěch se dostavil a teď se vrátil i poslední talířek. Než dovolí Ši Kula Čtyřlístku v pramenu se vykoupat, musí se naučit několik japonských zvyků. Bobík se naučí judo, Myšpulín go, Pinďa karate a Fifinka vařit zdravou japonskou stravu. Při koupeli v zázračném prameni musí Čtyřlístek ještě projevit odvahu, i když se nakonec ukáže že příšera je jen Ši Kula v převleku. Čtyřlístek rozluštil další záhadu a prožil zajímavé dobrodružství.
kk2019 Král Leguán
4 záhadné příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2019)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 40 %
Čtyřlístek je na výletě u Věštcovy pyramidy v Uxmalu v Mexiku. Prý je to nejpodivnější pyramida a vědci zkoumají, co v ní je. U pyramidy zrovna dva vědci Miguel a Pedro dělají výzkum. Nejdřív vyhánějí turisty, ale když uvidí Myšpulína, požádají o pomoc. Myšpulín s nimi začne zkoumat výsledky měření. Brzy odkalí, že pyramida je plná vody sarkofág bude v jeskyni pod pyramidou. Ostatní jdou zatím na procházku kolem. Vysvobodí leguána, který se zaklínil mezi kameny. Leguán poděkuje za pomoc, je to zakletý mayský král Chaco a zavede Čtyřlístek do své pyramidy - je to ta, jejíž tajemství Myšpulín rozluštil. V pyramidě (v které už není voda) se králi vrátí jeho lidská podoba a začne vyprávět svůj příběh. Během své vlády byl krutý a nedal na rady věštce. Pustil se do války se sousedním královstvím kvůli hladovějícímu lidu. Věstec proto zaklel krále do podoby leguána, dokud lidé neodhalí tajemství pyramidy. Do pyramidy se dostane i Myšpulín s vědci. Teď se ukáže, že to jsou podvodníci, jde jim jen o zlatý sarkofág a Myšpulína svážou. Jenže v pyramidě natrefí na krále Chaca, který se je chystá v podobě za velikého leguána ztrestat. Čtyřlístek se za ně přimluví a slíbí, že zakryje vchod do pyramidy a bude střežit její tajemství.
ročník 2018příběhy - seznam
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Veveřáci
Veveřáci
Éry seriálů
Éry seriálů
Omalovánky 2007-
Omalovánky 2007-
Příběhy 1988
Příběhy 1988
Nápady na reedice
Nápady na reedice
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz