wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2019

Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 2019
Příběhy Čtyřlístku 2019

201928 příběhů Čtyřlístku v roce 2019.

Čtěte také:
Čtyřlístek 2019
Čtyřlístek Speciál 2019

661 Ledovec záchrany
Ledovec záchrany (Čtyřlístek 661, 2019)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Myšpulín má přednášku na Ohňové zemi. Říká, že ledovce Antarktidy by šlo využít jako zásobárnu pitné vody. Přednáška má úspěch a Myšpulína osloví Pablo z nedalekého ostrova. Potřebuje pomoc, místní velkoplantážník Raúl má jako jediný na ostrově studnu a draho prodává lidem vodu. Čtyřlístek souhlasí a vydává se Pablovou lodí pro ledovec. Všichni vylezou na ledovec a upevňují ho lany k lodi. Kormidelník lodi je ale spolčený s Raúlem - lana přeseká a odpluje. Naštěstí si ví Myšpulín rady. Bobík vyseká ledovec do tvaru lodi, Myšpulín zapřáhne do lan tučňáky a už plují k Pablovu ostrovu. Na ostrově jsou místními vřele přivítáni, konečně mají zase vodu. Navíc už i Raúlovi vyschla studna. Čtyřlístek donutí Raúla, aby vrátil všechny peníze, které od lidí vybral, a pomáhal s dopravou dalších ledovců. Vše dobře dopadlo a Čtyřlístek odlétá domů.
662 V říši trilobitů
V říši trilobitů (Čtyřlístek 662, 2019)
napsal Dan Černý, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Čtyřlístek hledá na Trilobitím vrchu zkameněliny. Pinďa citlivě ťuká do horniny. Bobík mu s tím pomůže tak, že zničí trilobita, který v hornině byl. Bobík s Pinďou se perou, ale Myšpulín představuje svůj nový přístroj Všespravík. Stačí chvíle a trilobit je celý... a dokonce živý... a navíc se Čtyřlístek přesunul do pravěku. Zatímco Myšpulín s Fifinkou chtějí vyřešit špatné nastavení Všespravíku, Pinďa s Bobíkem jdou hledat něco k večeři. Nejdřív marně loví prakraba a pak pražábu. Myšpulín objevil chybu, přístroj byl nastavený v přehnaném režimu a záměrně upravil okolní přírodu, aby spravovaný trilobit přežil. Jenže Myšpulínovi přístroj upadne, protože s Fifinkou stojí na obří stonožce. Stonožka je odvleče až na pláž, kde se tvor zraní. Fifi s Myšpulínem stonožku ošetří. Bobík s Pinďou objevili obří houby rostoucí z moře. Při sbírání je stáhne obří hlavonožec svými chapadly a dusí je pod vodou. Fifinka zaslechla volání o pomoc. Objeví bambus, kterým usnadní klukům dýchání v zajetí pod vodou, ale dlouho to tak nevydrží. Naštěstí už Myšpulín na stonožce přivezl ztracený Všespravík a přenese všechny do současnosti. Z obří příšery se stala obří zkamenělina, pěkný archeologický nález. Ale aby bylo spraveno vše, je nutno Všespravík okamžitě vyhodit. Myšpulín neodporuje.
663 Poslední ovečka
Poslední ovečka (Čtyřlístek 663, 2019)
napsala Zuzana Janků, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Pinďa si čte horory a nemůže usnout. Dokonce si počítá ovečky, ale ta poslední nechce přejít přes lávku. Pinďa už několik dní nespal. Myšpulín vymyslí řešení - nový lektvar, po kterém se Bobík, Pinďa a Myšpulín zmenší tak, že můžou vlézt Pinďovi do mozku, když se snaží usnout. V hlavě vidí Pinďovy milé vzpomínky na maminku a brášku nebo na setkání s kamarády ze Čtyřlístku. Pak ale Myšpulín a spol. narazí na ovečky přecházející přes lávku, ale ta poslední nechce přejít, protože ji straší příšera. Kamarádi se s příšerou domluví po zlém i po dobrém, aby nechala ovečku přejít. Pinďa se nádherně vyspí jak už dlouho ne. Domluva s příšerou byla, že vyleze společně s kamarády z Pinďovy hlavy, takže se jí bude moct bát i někdo jiný. Dokonce ji Myšpulínův přípravek zvětší. Příšera se uplatní v domě hrůzy jako nová atrakce. A Pinďa si dá s horory pokoj, prozatím.
sp2019-1 Čarování s bílou paní
Kdo tady straší? (Čtyřlístek Speciál 1/2019)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran
Čtyřlístek si prochází historické centrum nějakého města. Není tu klid, řádí tady ušmudlaná bílá paní. Bobík ji polije svěcenou vodou. Tím ji sice umyje, ale zničí účes. O nešťastnou bílou paní se postará Fifinka, upraví jí vlasy. Paní poví, že ušmudlaná byla proto, že jí uřednice z pohádkové říše rozbila komín, kterým do pohádky chodí. Úřednice už dávno měla bílé paní dát razítko, že si odstrašila svých 500 let. Čtyřlístek se s bílou paní vypraví komínem do pohádkové říše zjednat nápravu. U úřadu už je fronta, ale není otevřeno, úřednice uvnitř vzkyká, protože drak Hejhulák jí ukradl zásnubní prstýnek. Slibuje, že dá bílé paní razítko, když přinesou prsten od draka. Čtyřlístek jde neohroženě vpřed, stačí Bobíkova silná pěst a drak je vyřízen. Drak hned ukazuje cestu ke dveřím, za kterými je poklad i prsten. Jenže je v jeskyni za dveřmi uvězní. Naštěstí bílá paní může procházet zdí a spolu s ní každý kdo se jí chytí. Bílá paní začaruje draka a pak už si dojde na úřad pro slíbené razítko. Bílá paní bude dál žít ve městě, teď ale jako paní Bílá, obyčejný člověk. Bude dohlížet na další strašidla a také za odměnu provede Čtyřlístek městem.
ročník 2018příběhy - seznam
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Tajuplný kufr
Tajuplný kufr
J.N. v Noci s Andělem
J.N. v Noci s Andělem
Plinlimon
Plinlimon
Příběhy 1991
Příběhy 1991
Nápady na reedice
Nápady na reedice
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz