wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2018

Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 2018
Příběhy Čtyřlístku 2018

201828 příběhů Čtyřlístku v roce 2018.

Čtěte také:
Čtyřlístek 2018
Čtyřlístek Speciál 2018

641 Parfém pravdy
Parfém pravdy (Čtyřlístek 641, 2018)
napsala Zuzana Janků, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 50 %
Fifinka vyhrává fotografickou soutěž, získává vzácnou medaili z 18. století nalezenou na půdě radnice. Čtyřlístek nechá medaili ležet na stole při otevřeném okně, takže ji někdo v noci ukradne. Čtyřlístek stopuje až k domu podezřele vypadajícího pana Tupého, ale ani Bobíkovo nepřiměřené naléhání nepřináší výsledky, Tupý se k ničemu nepřizná. Myšpulín smutné Fifince vyrábí nový parfém. Když vyjde z laboratoře, má až podivně mizernou náladu, všem říká co si myslí - o Fifinčině včerejším připáleném jídle i o deskové hře, kterou hrají Pinďa s Bobíkem. O něco později už je ale Myšpulín zase jako dřív a tuší v čem je problém - vynalezl parfém pravdy. Čtyřlístek se s ním hned vypraví za podezřelým panem Tupým. Tem velmi rád vyklopí, kam ukryl ukradenou medaili a před policií vesele ukazuje další skrýše plné nakradených věcí. Myšpulín si slibuje, jak pomocí parfému bude chytat zločince. Fifince se to ale moc nelíbí, pravda může být mnohdy nepříjemná a zraňuje city, jak dříve předvedl pravdomluvný Myšpulín. Ráno se Čtyřlístek rozhodl co s navrácenou medailí - věnuje ji třeskoprskému muzeu, tam ji dovedou ohlídat a všichni ji uvidí.
642 Kouzelná utěrka
Kouzelná utěřka (Čtyřlístek 642, 2018)
napsal Stanislav Havelka, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Čtyřlístek vyrazil na zimní dovolenou v Krkonoších. Všude je strašne plno, nikde nejde sehnat ubytování na poslední chvíli. Jeden nocleh se přeci jen najde, sice je na půdě bez okna, ale Čtyřlístek si to dokáže zateplit a zútulnit. Další den už vyrazí na lyže, snowboard i sáňky. Po náročném dopoledni dost vyhládne, jenže najít volnou restauraci je taky problém. U Grobiána, specialisty na houbové pochoutky, je ale zpřekvapivě cela volno. A brzo je jasné proč - prostředí je vlhké a strašně špinavé a hostinský je hrubý a neurvalý. Houby si pěstuje na zdech ve sklepení. Hospoda je to příšerná, obsluha strašná, ale jídlo výtečné a výjimečné. Myšpulín má spásný nápad. Na trhu koupí novou čistou utěrku. Grobiánovi namluví, že utěrka je kouzelná - dokáže přilákat hosty, ale jediné hrubé slovo nebo nadávka kouzlo nenávratně zruší. Čtyřlístek pak kolemjdoucí přesvědčuje o výjimečnosti Grobiánovy restaurace. Hosti se jen hrnou a hostinský se snaží, aby byli spokojeni, dokonce uklidil. Je to spousta práce a námahy, ale je šťastný, jak se podnikání daří. Před restaurací je fronta a Čtyřlístek má radost, jak obyčejná utěrka dokázala pomoci. Čtyřlístek končí svůj výlet a vydává se domů.
643 Sněžní bratři
Sněžní bratři (Čtyřlístek 643, 2018)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Čtyřlístek běžkuje, i když sněhu je pomálu. Najednou se objeví kluk na létajícím snowboardu se sněhometem na zádech a rozprašuje sníh, jenže nabourá do stromu. Objeví se i Mrazík a kárá Erika, že pořád nezvládá létání, zatímco jeho bratr Zachariáš létá krásně. Takhle neudělá Erik závěrečné zkoušky. Erik je nešťastný, teorii zvládá na jedničku, ale létání na snowboardu mu pořád nejde. Myšpulín se doma podívá na sněhomet a zjistí, že někdo poškodil motor. S opraveným přístrojem se už létá Erikovi skvěle, všude po domečku Čtyřlístku je náhle sníh, naštěstí má Erik i aplikaci pro mobil, kterou změní teplotu a sní taje až se vypaří. I Fifinka si ráda vyzkouší funkci létajícího mladého mrazíka a v Třeskoprskách zařídí spoustu sněhu. Začínají zkoušky. Erikův bratr Zachariáš moc nezvládá vytvořit na Blaťáku led, zatímco Erikova aplikace zachrání situaci. Zachariáš je naštvaný a pošteluje Erikovo prkno. Zachariáš prošel se čtyřkou, ale Erik s poškozeným prknem má pětku. Naštěstí Myšpulín nainstaloval fotopast a Zachariáš je usvědčen z podvodu. Erik dostane od Mrazíka jedničku a hned začne dělat sníh okolo Blaťáku, zatímco na Zachariáše čeká trest. A Čtyřlístek vyráží na běžky, konečně je zase dost sněhu.
644+645 Na africké stopě
Na africké stopě (Čtyřlístek 644+645, 2018)
napsal Karel Taufman, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
Čtyřlístek vyrazil s cestovkou na zájezd do Afriky - Po stopách Emila Holuba. Čtyřlístek je z Afriky zklamaný, všude samé turistické atrakce a záplavy turistů, kéž by tak mohl vidět Afriku za časů Emila Holuba. Šaman, na kterého Čtyřlístek natrefí, přání splní. Čtyřlístek se octne v minulosti, kdy zachrání malého kluka, člena mírumilovného kmene. Čtyřlístek se seznámí s náčelníkem a pomáhá vesnici například se zavedením vodovodu. Ráno Čtyřlístek zjistí, že Myšpulín zmizel. Unesli ho Mašukulumbové, nedaleký bojechtivý kmen, který vyměňuje mléko za výrobky jiných kmenů. Ukradli totiž krávy ostatních. Zajatý Myšpulín se setká s Emilem Holubem, oba jsou vězni Mašukulumbů, kteří vyžadují, aby jim cizinci vymysleli zbraně, s jejichž pomocí zotročí sousedy. To už dorazí Čtyřlístek a vymýšlí, jak kamaráda osvobodit. Silou to nepůjde. Stačí ovšem vypustit krávy z ohrady, a hned je v nepřátelské vsi pozdvižení. Kravky se pomstily za špatné zacházení a Čtyřlístek může osvobodit Myšpulína i Emila Holuba. Teď už dají Mašukulumbové určitě pokoj, vracejí všechny Holubovy věci do Bobíkova batohu. Pak se s Emilem Holubem vydávají poznat krásy Afriky bez turistů. Náhle se Čtyřlístek přesenese zpátky do současnosti a po příletu domů zjistí, že si z Afriky přivezl ztracené deníky Emila Holuba.
644+645a Týden na řece
Na africké stopě (Čtyřlístek 644+645, 2018)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
Čtyřlístek si vymýšlí různé exotické a romantické nápady na dovolenou, ale peněz není nazbyt. Fifinka však zavolá vo vodáckého klubu v Brandýse, s nimi zažijí určitě dobrodružství až až. Přístí večer mají vodáci na svém brandýském ostrůvku táborák a Čtyřlístek obdivuje jejich loď, se kterou se parta vydá zítra na týdenní plavbu proti proudu Labe. Pro Čtyřlístek už bohužel není místo, ale když klubu pohlídá letos jejich základnu, vezmou je příští rok s sebou. Fifi se hlásí, že si udělá kapitánské zkoušky. Čtyřlístek se celý týden stará o kotviště, vše ale sledoval Zádrhel a chce Čtyřlístku překazit záměr mít vlastní loď. Fifinka se vrátí z úspěšně složených kapitánských zkoušek. Zádrhel v přestrojení přijde za Čtyřlístkem, jako falešný porybný vybere od Čtyřlístku tučné pokuty. Jako další zlomyslnost strhne krátký mostek mezi ostrůvkem a pevninou. Čtyřlístek trochu nepochopitelně začne panikařit, že zůstal na ostrově jako Robinson (od pevniny ho dělí jen pár metrů řeky). Čtyřlístek vzpomíná, co dělal opuštěný Robinson na svém ostrově a snaží se ho napodobovat. Nalezne i starou rezivou loď, u které je nápis, že kdo si loď opraví, ať si ji nechá. Myšpulín má vybavení na opravu, ale loď je beznadějně neopravitelná. V lodi ovšem byla rybka s korunkou, která slibuje splnit přání. Čtyřlístek by chtěl opravenou loď. Kouzlo se projeví až příští den ráno, ale Čtyřlístek může vyplout ze svého zajetí na ostrově, řídí kapitánka Fifinka a vplouvá do brandýského zdymadla. Tam už zase číhá Zádrhel a Čtyřlístek ve zdymadle málem utopí. Pak naskočí na ukořistěnou loď, přidělá k ní balón a odlétá s lodí vzduchem. Naštěstí má s sebou Bobík prak a loď sestřelí ve chvíli kdy plachtí nad řekou. Zádrhel vypadne do řeky a Čtyřlístek si opět zabírá svou loď pojmenovanou Bílá labuť. Právě se vracejí kamarádi z vodáckého klubu. Čtyřlístek slibuje pomoct s opravou mostku, hlavně si na ostrov nepouštět žádné Zádrhely.
646 Hlasy oceánu
Hlasy oceánu (Čtyřlístek 646, 2018)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Myšpulín vynalezl velrybí komunikátor, který představuje na kongresu mořského centra. Komunikátor má pomoci navracet zbloudilé velryby do bezpečných vod. Dva mladíci jsou nadšeni a zvou Myšpulína na plavbu, potřebují zachránit velryby. Dobré věci Myšpulín rád pomůže. Kamarádům ze Čtyřlístku dá přístroj, na kterém můžou sledovat, kde Myšpulín zrovna je, kdyby zmáčkl červené tlačítko na své pohotovostní krabičce. Velmi rychle se ukáže, že mladíci Tom a Jim jsou pytláci a velryby neochraňují, ale loví. Myšpulínův komunikátor zabaví a vyhodí vynálezce na člun bez vesel. Myšpulín si zasignalizuje o pomoc. Čtyřlístek se mu vydává naproti (podle uvedených souřadnic je uprostřed Tichého oceánu tisíce kilometrů od pevniny). Kamarádi zachrání Myšpulína a pak na poslední chvíli překazí pytlákům odlov velrybátka. Připluje i matka velryba (Myšpulínův komunikátor zesílil volání mláděte) a loď s pytláky zlikviduje. Pro trosečníky už si připlouvá pobřežní stráž. Velryba s mládětem děkují Čtyřlístku pěkně po velrybím způsobu - vodotryskem.
647 Ospalá Lhota
Ospalá Lhota (Čtyřlístek 647, 2018)
napsal Robert Tamchyna, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 40 %
Obyvatelé Ospalé Lhoty jsou nešťastní. Všichni jsou tam skoro pořád ospalí, prospí i celé dny. Napíší Čtyřlístku o pomoc. Na Čtyřlístek jde spaní už z dopisu. Myšpulín si zabalí vybavení a Čtyřlístek jede na pomoc. V Ospalé Lhotě i auto usíná. Myšpulín zavelí nasadit si speciální helmy. Místní Lhoťan Čtyřlístku vysvětlí, že spaní jde na obyvatele docela nepravidelně. Myšpulín hledá pomocí virgule silnou energii, kterou pomocí zvláštních brýlí i vidí - je to spavá energie a zrovna míří na zříceninu starého zámku, na kterém prý spala Šípková Růženka. Čtyřlístek míří na zámek odchytit spavou energii do sítě. A pak ji Myšpulín vystřelí raketou do vesmíru, kde způsobí usnutí posádky vesmírné stanice. Z Ospalé Lhoty se stává Veselá Lhota. Čtyřlístek odjíždí domů, ovšem Pinďa se probudí až v příštím dobrodružství, protože si při odlovu spavé energie na zámku sundal ochrannou helmu.
648 Pračtyřlístek
Pračtyřlístek (Čtyřlístek 648, 2018)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %
Při táboráku vypráví Myšpulín skautům neznámý příběh o Čtyřlístku, kvůli bobříku historie. Z kroniky Historia Quadrifioliae čte příběh 10. století, kdy předkové Čtyřlístku bojovali s nájezdníky v třeskoprských pralesích. Náčelníkem kmene byl zvolen Bobík, jako rádce si vybral Myšpulína pro moudrost, Pinďu kvůli mrštnosti a obratnosti a Fifinku jako ošetřovatelku a kuchařku. Pinďa je vyslán jako zvěd, blíží se nepřátelská tlupa. Myšpulín navrhne vykopat velkou jámu jako past. Pinďa má zakrytou jámu jednoduše přeskočit, zatímco nepřátelé do ní spadnou. Plán se ale nezdaří a do jámy spadne Pinďa i nepřátelé. Náčelník tlupy vyjednává o příměří - svobodný odchod výměnou za ušatce. Svobodu si je třeba vybojovat a Myšpulín navrhuje sportovní klání, žádné krveprolití. Bobík s náčelníkem bojují v zápase. Je nutno protivníka povalit a zlechtat. Bobík brzy vítězí. Soutěž ve vaření - Fifinka proti velmi tlustému kuchaři s příznačným jménem Hlad. Ovšem i náčelník protivníků musí uznat, že Fifi vaří báječně. Skok přes potok soupeř nezvládne, ovšem Pinďa nezklame. Bobíkův kmen se s nájezdníky domluví na příměří, žít v míru je lepší. Na oslavu Myšpulín připravil ohňostroj se kterým předběhl svou dobu. A takhle se seznámil "Pračtyřlístek" už před 1000 lety. Společně vykáceli prales, na mýtině vznikla v 14. století osada a později město Třeskoprsky, v 16. století byl na místě bažin založen rybník Blaťák a v současnosti zrovna končí povídání Myšpulína. S těmito znalostmi skauti jistě bobříka historie snadno uloví.
649+650 Superauto
Superauto (Čtyřlístek 649+650, 2018)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 50 %
Starému červenému autu se už zase zlomila poloosa, a to se má zítra zúčastnit závodu okolo Třeskoprsk. Nedaleko se Zádrhel raduje, že plán překazí stůj co stůj. Myšpulínova oprava nemá dlouhého trvání, s autem ztratí kluci trpělivost. Za ta léta je sice dovezlo na všemožná místa, ale na nich taky různě zklamalo. Kluci vyrazí do prodejny pro nové auto, přestrojený Zádrhel jim jako prodavač vnutí žlutý superbourák se stoprocentní slevou. Čtyřlístek neodolá a bere, auto je skvělé, hlasové ovládání je špičkové. Kluci jsou nadšeni, autu vyhradí garáž a staré auto odklidí na dvorek. Fifinka smutní po starém autě a příští den odmítne nasednou do závodu. Kluci ovšem v autě závodí a předhánějí soupeře už o celé jedno kolo. Na to čekal závodník Zádrhel a vysype na dráhu hřebíky. Kluci začnou dávat zmatečné příkazy "doleva", "doprava", což vede k nehodě. Auto se urazí a odmítá jet dál. Přiletí Fifinka ve starém dobrém červeném "tygrovi" a odtáhne superauto do cíle. Vypadá to, že sice nevyhráli, ale aspoň se zúčastnili. Zpátky doma se Čtyřlístek kouká na televizní reportáž ze závodu. Tam se ukazuje, že nakonec to dopadlo jinak - Čtyřlístek získal první cenu, protože jeho závodní vůz projel cílovou páskou jako první (i když ve vleku). Pro superauto si přišel sám majitel - James Bond. Jako zloděj je jednoznačně označen Zádrhel, který přiznává svůj plán - nechat se předjet o celé kolo a pak vysypat hřebíky. James Bond děkuje za auto a Zádrhel za trest bude uklízet celé Třeskoprsky. Zanedlouho jsou Třeskoprsky vyhlášeno jako obec s nejčistšími ulicemi a Čtyřlístek dostane volňásky na premiéru filmu James Bond a jeho superauto. A červený "tygr" je opět usídlen v garáži Čtyřlístku, Myšpulín ho právě šteluje na cestu kolem světa.
649+650a Noc na Karlštejně
Superauto (Čtyřlístek 649+650, 2018)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran, 70 %
Čtyřlístek je opět na návštěvě Prahy. Hrad by Fifinka mohla navštěvovat pořád. Tentokrát se nabízí nečekaná příležitost - na Hradě probíhají restaurátorské práce a hledají se pomocníci. To je šance pro Čtyřlístek, Fifinka si navlékne montérky a všichni se dají do škrábání starých omítek. Bobík objeví viklající se kámen ve zdi. Za ním se skrývá staré kožené pouzdro s pergamenem, Na něm je napsán návod, jak se pomocí čtyř svící a císařské pečeti přenést do dob Karla IV. Čtyřlístek si to hned vyzkouší a úspěšně se přenese do minulosti. Stráže chtějí Čtyřlístek zajmout, ale komoří Bušek z Velhartic Čtyřlístek přijme. Má je podle oblečení za komedianty a král přivítá zábavu, je ve špatném rozmaru, ovšem na Karlštejně. Bušek odváží Čtyřlístek v královském kočáře podél Berounky za králem. Pindovy kozelce ani Bobíkovo siláctví moc krále nepotěší, ale Fifinčina píseň (Lásko má, já stůňu z filmu Noc na Karlštejně) a Myšpulínův polaroid, to je jiné. Myšpulín ještě předvede fotky na mobilu, jako dostavěný Chrám sv. Víta nebo Karlův most a básní o Karlově odkazu v budoucnosti. Fifinku si chce nechat na Karlštejně, ale protože nemá šaty ale montérky, považoval ji za páže. Jako děvče ovšem na Karlštejně být nesmí a okamžitě míří do hladomorny. Tam se Fifi potká s mistrem Theodorikem. Ten měl namalovat obrazovou výzdobu, ale nestihl to, čímž právě krále tak rozesmutnil. Čtyřlístek zná Karlštejn dobře, takže tajnou chodbou osvobodí Fifinku i Theodorika. Malíři také dokáže pomoci. Myšpulín promítá fotografie z budoucnosti na plátna, a Theodorik i Fifinka je pouze obkreslují. Přes noc tak dokážou vymalovat celé "Nebeské vojsko" přesně jako dárek na narozeniny Karla IV. (Příběh se tedy právě odehrává 14. května 1365 a Karlovi je 49 let.) Čtyřlístek prozradí králi, že je z budoucnosti a co král viděl, nejsou kouzla, ale prostý vědecký pokrok který by nebyl možný například bez založení Karlovy univerzity. Karel IV. měl čtyři manželky a teď i čtyři skvělé kamarády z budoucnosti. Čtyřlístek se vrací do svých časů, tam kde je jejich dům, jejich "Karlštejn".
651 Domeček splněných přání
Domeček splněných přání (Čtyřlístek 651, 2018)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %

652 Ostrov duchů
Ostrov duchů (Čtyřlístek 652, 2018)
napsal Radim Krajčovič, nakreslil Jaroslav Němeček, 9 stran, 60 %

sp2018-1 Zimní triatlon
Zimní radovánky (Čtyřlístek Speciál 1/2018)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran
Pinďa se účastní zimního trojboje spolu s milou dívkou Ester a namyšleným favoritem Lojzou Pláničkou. V rychlobruslení vyhraje Ester, ale jen díky tomu, že jí od bruslí šlehají plameny a roztopí led, takže se další závodníci propadnou do rybníka. Ester je diskvalifikovaná a proto smutní. Pinďa ji utěšuje a zjistí přitom, že je to čertice. Zjeví se Lucifer a vyžaduje, aby se Ester vrátila do pekla, čerti mají být v teple a Ester dělá ostudu. Ester ale Lucifera přesvědčí, že může pokračovat v závodění, musí ale vyhrát, jinak bude 1000 let drhnout kotle. Myšpulín se za Ester zaručí a čertice díky tomu může nastoupit do další disciplíny. Ve skocích je Ester nejlepší, Pinďa je druhý a Plánička dopadne nejhůř. Poslední disciplínou je běh na lyžích. Lojza nehodlá nechat nic náhodě a natře Ester lyže lepidlem. Není to nic platné, Ester si rychle poradí a všechny předeběhne. Naštvaný Lojza nechce být poslední, tak se uchýlí k podrazu - srazí Pinďu ze skály. Pinďa se drží a volá o pomoc. Čertice Ester už je skoro v cíli, ale neváhá se vrátit a zachránit Pinďu. Plánička je první, ale kvůli svým podrazům si pro něj přijde Lucifer. Celou zimu bude za trest v pekle čistit kotle. Za vítěze je vyhlášena Ester, která si získala před pánem pekel respekt. Čertice slibuje, že se občas zastaví v pekle na návštěvu, aby ukázala své vyhrané medaile.
sp2018-2 Nečekaná návštěva
Svět dinosaurů (Čtyřlístek Speciál 2/2018)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran
Myšpulín vynalezl ufounometr, který právě oznamuje, že se blíží nějaký mimozemšťan. Nedaleko od Třeskoprsk přistane vesmírná loď s malým hnědým dinosaurem. Dinosaurus Čtyřlístku prozradí, že ve skutečnosti je potomkem pozemských dinosaurů. Když před milióny lety přiletěla kometa, většinu dinosaurů na Zemi vyhubila, několik dinosaurů se však při srážce dostalo na kometu a žili na ní. Během miliónů let vývoje se dinosauři zmenšili a vynalezli skvělé technologie. A teď jeden z nich přiletěl zpátky na Zem zjistit, jak to na původní domovině vypadá. Na stejné místo přiběhne lovec ufounů profesor Krákora. Okamžitě volá posily, aby mohl dinosaura zajmout a zkoumat. Čtyřlístek prchne domů, kde dinosaura nastrojí do šatů a paruky po tetě Bobině. Pak se proplíží do muzea, aby se dinosaurus dozvěděl o svých prapředcích. Ředitel muzea je nadšen - pravý dinosaurus na prohlídce. Všichni si prohlížejí obrovskou kostru tyranosaura, když se objeví profesor Krákora i s kumpánem. Bobík oba snadno přemůže. Krákora při útěku shodí kostru, proto ho ředitel muzea zastaví s tím, že ho nepustí, dokud kostru neposkládá dohromady, což může být rok práce. Čtyřlístek s dinosaurem zmizí zpátky k vesmírné lodi. Dinosaurus se loučí, ale slibuje brzký návrat. Zařídí si cestovku a bude na Zem vozit turisty na prohlídky muzea.
sp2018-3 Dobrodružství v džungli
Magická Amazonka (Čtyřlístek Speciál 3/2018)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 11 stran

kk2018 Mimozemšťané na Blaťáku
4 vesmírné příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2018)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
bude doplněno
kk2018 Kosmonos z Kosmonos
4 vesmírné příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2018)
napsala Hana Lamková, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
bude doplněno
kk2018 Planeta dinosaurů
4 vesmírné příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2018)
napsal Radim Krajčovič, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
bude doplněno
kk2018 Výlet na Měsíc
4 vesmírné příběhy Čtyřlístku (komiksová kniha, 2018)
napsal Jiří Poborák, nakreslil Jaroslav Němeček, 15 stran
bude doplněno
ročník 2017příběhy - seznam
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Bronislav Liberda
Bronislav Liberda
Obrázkový kvíz
Obrázkový kvíz
Vánoční
Vánoční
Příběhy z Bobíka
Příběhy z Bobíka
Různá vydání knih
Různá vydání knih
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz