další články z kategorie Detaily ve Čtyřlístku
Dvojníci Čtyřlístku
sestavil chrz

Dvojníci Čtyřlístku Čtyřlístek má v mnoha příbezích dvojníky.

Článek zohledňuje jen příběhy do roku 2010.
Pro větší obrázky stačí kliknout na zmenšený obrázek.

dvojníci Vycpaný panák Pinďa
Čtyři ve Čtyřlístku (in 47, 1975)
Pinďa vyrobí figurínu ve své podobě aby mohl nepozorovaně potrestat uličníky, kteří ho chtěli vyštvat ze srubu povídačkami o strašidle.

dvojníci Čtyřlístek vesmírných dvojčat ze sna
Signály z neznáma (in 50, 1976)
Ke Čtyřlístku přiletí návštěva z vesmíru v čajové konvici. Mimozemšťani vypadají jako Čtyřlístek jen jsou malincí. Vše je jen Fifinčin sen.

dvojníci Robotický Čtyřlístek na cizí planetě
Vesmírné dobrodružství (in sp/1991)
Čtyřlístek je pozván na návštěvu planety Zajda. Vládu nad planetou ale převzali roboti a Čtyřlístek se musí utkat i se svými robotickými dvojníky.

dvojníci Antičtyřlístek z paralelního vesmíru
Nástrahy vesmíru (in 198, 1992)
Za černou dírou existuje další vesmír. Existuje tam taky Čtyřlístek, jen se jmenuje opačně a co víc, i čas tam plyne pozpátku.

dvojníci Bobíkův dvojník ze starého Řecka
200 (in 200, 1992)
Čtyřlístek návštíví starořeckou olympiádu. Diskař Bobopulos jako by z oka vypadl Bobíkovi. Omylem závodí Bobík, překoná Bobopulův rekord, z čehož dvojník radost nemá.

dvojníci Zádrhelův robotický Bobík - Robob
Dobrodružství s Robobem (in Sp3/1993)
Další Zádrhelův plán jak přemoci Čtyřlístek - vynaleznout robotického Bobíka, nařídit mu vykrást banku a vinu nechat na Bobíkovi originálu. Čtyřlístek se ale nedá.

dvojníci Duplikátor a tři Pinďové
Není Pinďa jako Pinďa (in 223, 1994)
Myšpulínův vynález umí duplikovat věci - i živé, o čemž se překvapí Pinďa, který do stroje spadne. Čtyřlístek teď má tři Pindi, kteří jsou v přesile. Čtyřlístek by chtěl ale jen jednoho, originál.

dvojníci Čtyřlístek sněhuláků
Vánoce po japonsku (in 226, 1994)
Čtyřlístek soutěží v Japonsku o nejlepší ledovou sochu. Podobizny Čtyřlístku vytesané do ledovce na vysoké hoře se ale nelíbí místnímu samurajovi, který Čtyřlístek uvězní. Roztáté sochy ale Čtyřlístek vysvobodí.

dvojníci Čtyřlístek Myšpulínových robofigurín
Zábavní park (in 229, 1995)
Čtyřlístek si otevřel zábavní park, jsou v něm i robotické podobizny Čtyřlístku. A když se náhodou robot porouchá, může ho nahradit originál a navíc ještě odhalit zloděje.

dvojníci Čtyřlístek dvojníků ze zázračné kašny
Ostrov dvojníků (in Sp3/1997)
Na opuštěném ostrově se nalézá zázračná fontána, z které vylézají dvojníci. Trochu nazelenalé duplikáty chtějí zajmout pravý Čtyřlístek, nechat ho na ostrově, a samy odjet do civilizace.

dvojníci Záškodník v masce Fifinky
Růžové dobrodružství (in Sp5/1997)
Soused pan Švindlíř se zamaskuje za Fifinku a na výstavě růží poničí vlastní soutěžní kousek. Schválně se ukazuje do bezpečnostní kamery, aby jeho soupeřka Fifinka byla ze soutěže o nejhezčí růže vyloučena.

dvojníci Zloději v maskách Čtyřlístku
Dobře nafilmovaná loupež (in 273, 1998)
Čtyřlístek prodává karnevalové masky - své podobizny. K jeho smůle ale tyto masky použijí bankovní lupiči. Čtyřlístek se musí obhájit, že nespáchal zločin.

dvojníci Namaskovaný zloděj Pinďa v domečku
Perpetuum mobile (in 304, 2000)
Dva zloději ukradnou Myšpulínovi perpetuum mobile, ale nevědí, jak funguje. Unesou Pinďu, odlijí si jeho obličej a vyrobí si latexovou masku. Falešný Pinďa slídí v domečku po plánech a chová se podezřele a Čtyřlístek jej brzy odhalí.

dvojníci Dva přikouzlení Myšpulínové
Dobrodružství s Kuromárou (in Sp1/2001)
Čarodějnice unese Myšpulína, chce se od něj naučit nová kouzla. Když ho chce Čtyřlístek vysvobodit, musí poznat pravého Myšpulína od dvou dalších vykouzlených.

dvojníci Vedlejší účinek léku - druhý Bobík
Dva za jednoho (in 343, 2002)
Bobík má rýmu. Myšpulínův lék Bobíka vyléčí, ale zároveň rozdvojí. Dva Bobíci jsou pro Čtyřlístek moc (rychle mizí zásoby), naštěstí je vedlejší účinek dočasný.

dvojníci Čtyřlístek překouzlený na samé Pindi
Čtyřlístek a čarodějnice (in CDR 20, 2002)
U Čtyřlístku se usadí čarodějnice. Nejvíc se jí zamlouvá hodný a důvěřivý Pinďa a proto celý Čtyřlístek promění na Pindi. Čtyřlístek musí získat protilátku, takhle přece nemůžou zůstat.

dvojníci Fifinka je Bobík
Kdo je nejsilnější (in 368, 2004)
Myšpulínův elixír síly má vedlejší zrcadlový efekt - kdo se napije, získá sílu, ale i podobu toho, na koho se právě dívá. A Fifinka se kouká na Bobíka. Na koho se má ale dívat, pokud chce účinek zvrátit?

dvojníci Čtyřlístek obživlých papírových draků
Draci na úletu (in 396, 2005)
Čtyřlístek si vyrobil papírové draky se svou podobiznou. Draci jsou ale živí, uletí a chtějí unést princeznu (dceru krále čokolády).

dvojníci Čtyřlístek voskových figurín do muzea
Nebezpečná šťáva (in 404, 2006)
Do města přijíždí muzeum voskových figur. Ředitel by si rád vymodeloval voskové figuríny Čtyřlístku. Čtyřlístek svolí, a když se jednoho dne pokusí kdosi Myšpulína unést, hodí se figuríny k malé lsti.

dvojníci Pinďův herecký náhradník
Ty uši ti sluší (in 422, 2007)
Pinďovi se nelíbí jeho velké uši a kouzlem si je nechá zmenšit. Když se ale v Hollywoodu natáčí film o Čtyřlístku, Pinďa se na svou roli nehodí a je nahrazen slavným Pink Bunnym.

dvojníci Čtyřlístek masek
Týden plný pohody (in 431, 2007)
Čtyřlístek je vylákán na senzační dovolenou v hotelu, ve skutečnosti jde ale o reklamní akci. Hodné děti jim ale pomůžou vyklouznout tím, že se za Čtyřlístek přestrojí.

dvojníci Myšpulínův Čtyřlístek robopomocníků
Dokonalost sama (in 437, 2007)
Myšpulín vyrobí robotickou Fifinku. Té jde všechno lépe a dokonce si vynalezne pomocníky - robotický Čtyřlístek. Roboti umějí vše lépe, děti mají ale nejradši originál.

dvojníci Dva namaskovaní Myšpulínové
Přísně tajné (in Sp1/2008)
Čtyřlístek se omylem dostane na loď plnou mafiánů. Na Čtyřlístku mafián předvede novou technickou vymoženost - maskovací super kit.

dvojníci Šaman v podobě Bobíka
Podivný návrat (in 450, 2008)
U Čtyřlístku se objeví eskymácký šaman, který na sebe vezme podobu Bobíka. Chce zkoumat, jak přežít tam, kde není věčný sníh a led (což budou na severu brzo potřebovat vědět). V Bobíkově podobě zkoumá nepozorovaně, pravý Bobík totiž zrovna odjel na horolezecký výlet.

dvojníci Fifinčiny napodobitelky
Fifinčin šťastný den (in 460, 2008)
Fifince přičaruje sudička pohádkovou krásu. Všem se hned Fifi líbí a ženské chtějí být jako ona. Stejný účes, stejné šaty, kluci ani nemůžou pravou Fifinku v davu najít.

dvojníci Myšpulín ve zdvojeném vidění
Škodolibý papoušek (in 484, 2010)
Čtyřlístek hraje divadlo. Bobík jako vlk se posílí vínem od Karkulky Fifinky, aby snědl babičku Myšpulína. Bobík je z vína opilý, takže vidí v posteli dvě babičky - Myšpulíny.

dvojníci Zádrhelem naklonovaná Fifinka
Zádrhel v lunaparku (in kniha, 2010)
Zádrhel si ve svém speciálním inkubátoru naklonuje Fifinku, která poslouchá jeho rozkazy. Jejím úkolem je zjistit, na čem Myšpulín pracuje. Čtyřlístek ale na vše přijde a Zádrhela přemůže.

dvojníci Vedlejší účinek - trojhlavý Myšpulín
Zádrhel v lunaparku (in kniha, 2010)
Zádrhel se snaží vydělat na Myšpulínově přípravku - univerzálním léku ve spreji. Sprejem postříká lízátka a chce je zadraho prodávat. Lízátka se shodou okolností dostanou až ke Čtyřlístku. Jenže Zádrhel namíchal lék špatně, takže kluci okusí nečekané účinky nesprávně připraveného přípravku.

Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Alenka a VašekAlenka a Vašek Čtyřlístek D. ČernéhoČtyřlístek D. Černého PlyšáciPlyšáci Příběhy 1973Příběhy 1973 Poznej postavuPoznej postavu
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru