Knihovnička Čtyřlístek » Krátké příběhy Čtyřlístku » Ahoj, tady Fifi (dlouhé příběhy)
další články z kategorie Krátké příběhy Čtyřlístku
Ahoj, tady Fifi (dlouhé příběhy)

Ahoj, tady Fifi (dlouhé příběhy) V letech 2012 až 2019 vycházel časopis Ahoj, tady Fifi. V něm byl seriál o příhodách Fifinky a její kobylky Mišel. Podobný jednostránkový seriál vychází už od roku 2011 ve Čtyřlístku Speciál. Seriál z magazínu Ahoj, tady Fifi je ovšem delší, nejdříve v rozsahu 10 stran, od roku 2014 osmistránkový.
První číslo obsahovalo dva komiksové příběhy Čtyřlístku. I když se v tom prvním kobylka Mišel nevyskytuje a jedná se o celkem standardní dobrodružství Čtyřlístku, řadíme jej do seriálu Ahoj, tady Fifi. Logo s názvem seriálu obsahuje pouze příběh Dostihy pod Fudžijamou, jinak začínají typickým čtyřlístkovským nadpisem.

Čtěte také:
Ahoj, tady Fifi (krátké příběhy)
Ahoj, tady Fifi (časopis)


píše Richard Svitalský (0), Jaroslav Němeček (1-14), Olga Tesařová (15-28)
kreslí Jaroslav Němeček
počet dílů: 29
počet stran celkem: 242
v Ahoj, tady Fifi: 1-28 (2012-2019)


atf01 0. Japonské dobrodružství
Japonské dobrodružství (Ahoj, tady Fifi 1, 2012)
napsal Richard Svitalský, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Fifinka by chtěla strávit dovolenou pod rozkvetlými sakurami, které ale kvetou jen pár dní na jaře. Myšpulín se dočte, že existuje jeden tajemný háj v Japonsku, kde stromy kvetou i v létě. Čtyřlístek se vydává do Japonska a šplhá na strmou skálu k háji. Když už síly nestačí, představí Myšpulín přátelům svůj deštník-vrtulník, s jehož pomocí jsou nahoře cobydup. V háji sakur narazí Čtyřlístek na démona Tengua, pána lesů a hor, který smutní, protože mu duch vodních pramenů Renza unesl dceru a ukradl kouzelný vějíř. Čtyřlístek slíbí pomoc a hned se pustí do osvobozování. Jenže Tengu lhal, Renza dceru Noriko neunesl, ale utekl s ní, protože mají se rádi. A vějíř ukradli, aby nemohl Tengu nechtěného nápadníka začarovat. Sakurový háj přičaroval Renza pro svou lásku a vějířem zavává znovu, když se po něm zachránci Bobík, Myšpulín a Pinďa vrhnou. Kluci se rázem promění na stromy a nemůžou nic dělat. Situace využije Tengu - sebere vějíř, popadne dceru a letí do svého domu na oblaku. Na pomoc vyráží Fifinka s Renzou. Nejdřív se zkusí dostat k létajícímu domu pomocí létajícího deštníku, jenže Tengu zasáhne. Zachránci padají do jezírka, které Renza (je to přece duch vodních pramenů) pro ztlumení pádu přičaroval. Na Fifinčinu radu zkusí Renza přičarovat tu největší vlnu, kterou dokáže, aby je vynesla až k létajícímu domu. Renzovi se povede veliká vlna a s Fifinkou se na ní dostanou až na oblak. Renza se setkává s Noriko. Tengu je chce začarovat, ale protože láska přemůže všechna kouzla, obrátí se kletba proti němu a promění se v žábu. Fifi ho promění nazpět jen pokud vystrojí dceři velkou veselku. Žabák Tengu smutně souhlasí. Kluci jsou odčarováni a Tengu věnuje zamilovanému páru vějíř jako svatební dar.
atf01 1. Dostihy pod Fudžijamou
Japonské dobrodružství (Ahoj, tady Fifi 1, 2012)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Fifinka se svou klisnou vyhrály Velkou pardubickou a jsou pozvány na závody do Japonska. Fifinka nechala Pinďu, Bobíka i Myšpulína doma a letí na závody. Na místě se ale od místního pořadatele Jakomůry dozví, že sopka Fudžijama se probudila k životu, vychází z ní divný zápach, s přírodou to dělá nevysvětlitelné divy a závody musí být prozatím odloženy. Fifinka se vydává na horu Fudži záhadě přijít na kloub. Mišelka ji spouští do kráteru, kde Fifi objeví divné přístroje z kterých vane ten odporný zápach a ve skladě spoutanou godzilu (která je podobně velká jako Fifinka). Godzila vysvětlí, že za vše může Zádrhel. Pustil naplno všechny přístroje, kterými i další godzily řídí pohyb zemských desek, aby srážky ker nevyvolávaly katastrofy. Godzile se podaří odstranit napáchané škody po Zádrhelovi a Fifi vyšplhá ze sopky. Nevysvětlitelné divy v přírodě zmizely a může začít jezdecký závod O růžové kimono. Závod je velmi těsný, ani cílová fotografie nedokáže určit, jestli vyhrála Fifinka nebo soupeř. Naštěstí přijel na závody i Myšpulín a z jeho fotky je patrné, že vyhrála Fifi na Mišel - čupřina klisny byla v cíli první. Zádrhel je naštvaný, vsadil všechny peníze na to, že závody nebudou. Fifi vyhraje růžové kimono (které má na sobě na titulní straně magazínu) a vrací se domů.
atf02 2. Můj bílý kamarád
Můj bílý kamarád (Ahoj, tady Fifi 2, 2012)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Čtyřlístek se i s Mišel vypravil na polární kruh. Kluci dokonce vyplovají v auto-vzducholodi dál k severnímu pólu. Fifinka s Mišel na ně zatím počkají, a stejně je nakonec budou muset zachraňovat. Kluci zjistí, že mají v autě malé bílé medvídě s hnědým ouškem, ale protože není nebezpečné, plachtí dál i s ním. Jenže aby se medvídě mohlo skrýt v autě, vyházelo všechny kanystry s benzínem. Kluci ztroskotají ve sněhu a volají Fifinku mobilem o pomoc. Fifinka zapřáhne Mišel a vyráží. Po cestě si chtějí odpočinout v iglú, ve kterém ale bydlí lední medvědice. Ta není nebezpečná, ale smutná, protože se jí ztratilo medvídě Hnědoouško. Kdysi dávno se medvědice seznámila s grizzlym, ale než se medvídě narodilo, byla medvědice zajata a grizzlyho odnesl mořský proud na utržené kře. Ze zoo už utekli, ale synek je po otci dobrodruh a určitě směřoval k severnímu pólu. Druhý den Fifinka i s medvědicí najde auto s kluky a vysvobodí je. Medvědice se setká se svým synkem. Po kře tažené velrybami připluje i strašlivý grizzly a poprvé se potkává se svým synem. Čtyřlístek má radost z pěkného shledání a v auto-vzducholodí letí zpět směrem na Třeskoprsky.
atf03 3. Popokatepetl
Mexický příběh (Ahoj, tady Fifi 3, 2013)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Fifinka po klucích chce, aby zryli zahrádku. Kluci narazí na kámen, a když ho vyhrabou, zjistí, že to je toltécká socha. Myšpulín věří, že mezi Evropou a Mexikem existovaly kontakty dávno před Kolumbem a Vikingy a důkaz právě vykopali. Kamarádi mu nevěří. Fifi s Mišelkou spadnou do hluboké díry po vykopaném kamenu. Dole najdou mexické sošky, slaměné sombréro a podzemní říčku. Fifi s Mišelkou vyrobí vor a plaví se zvláštní bránou po proudu, až náhle narazí na lávu. Jen tak tak přeskočí na břeh a po odvalení kamene vyběhnou přímo na vrcholku sopky Popokatepetl. Se sněhovou lavinou se sklouznou až k horskému hotelu. Dva muži vyhrabou Fifi a koně ze sněhu a odnesou je do hotelu. Muži se představí jako česká expedice, která zkoumá nejvyšší sopku Mexika. Myšpulín měl se svou teorií pravdu. Aby neměli kamarádi strach, zkontaktuje je Fifi přes Skype a vše jim vysvětlí.
atf04 4. Australská kapela
Do Austrálie za klokany (Ahoj, tady Fifi 4, 2013)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Náklaďák s dvěma muži bloudí po lesní silnici, dnes už nestihnou dopravit zboží. Potkají Fifinku na koni a ptají se na nocleh a parkoviště. Fifi je dovede k penzionu, náklaďák zaparkují u stájí. V noci se z náklaďáku ozývá hluk, uvnitř poskakuje dřevěná bedna. Fifi bednu otevře a vyskočí na ni tasmánský čert. Fifi s Mišel se s čertem skamarádí a začnou otevírat další a další bedny. Objeví v nich klokanici s klokánkem, medvídka koalu, ptakopyska a pštrosa. Jsou to členové australské kapely Australian Boys. Vydali se na benefiční koncert na podporu pražské zoo, která byla nedávno zatopena. Jenže po tom, co připluli do Hamburku, přepadli je dva muži a unesli. Buď je budou chtít prodat nebo požadovat výkupné. Fifi nasedne na Mišelku a spěchá do Třeskoprsk. Ráno se dva muži připravují s náklaďákem na odjezd. Jenže na ně už číhají policisti a překupníky zatknou. Zvířátka se bojí, že nestihnout benefiční koncert, stačí ale zajít ke Čtyřlístku. Myšpulín má létající auto a dokonce s létajícím přívěsným vozíkem, takže se všichni včas dopraví do Prahy. Koncert je vyprodán, kapela zvířátek má úspěch a zoo může opravit australský pavilon.
atf05 5. Cirkus Grand
Za královnou do Velké Británie (Ahoj, tady Fifi 5, 2014)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Do Třeskoprsk přijel cirkus Grand, tam ale Mišelka nemůže. Cirkusový kůň Fredy kobylku do obecenstva propašuje a potom si začnou povídat. Fredy říká, že pochází z dávného rodu, který pomáhal stavět Stonehenge. Pak musel rod ustoupit do Černých hor před divokými lidmi ze severu, kde si postavil mnoho hradů na obranu. Fredy pochází ze skotského plemene šetlendských koní, je to hrdý Skot a snaží se na Mišelku udělat dojem. Mišel je zamilovaná a Fredy ji zve na zítřejší představení. V noci má Mišelka divoké sny, ráno už ale rychle veze Fifinku k cirkusu. Cirkus už odtáhl jinam, na místě je jen dopis na odpuštěnou a rozloučenou od Fredyho. Mišel je chvíli smutná, ale nálada se jí spraví, když čte Fifinka na dobrou noc Harryho Pottera.
atf06 6. Italské putování
Italské prázdniny (Ahoj, tady Fifi 6, 2014)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Mišelce se pořád stýská po koníkovi Fredym z cirkusu Grand. Fifinka radostně volá, Mišelce přišel od Fredyho dopis. Fifinka čte o neuvěřitelném putování Fredyho s jeho páníčkem a cirkusovou maringotkou: Vydali se z Třeskoprsk přes Šumavu do Vídně, pak přes zasněžené hory do Pisy, kde koník vylezl na šikmou věž a našikmil ji ještě víc, za což byl policií vyveden z města. S páníčlem byli i v Benátkách až doputovali do Říma. Tam napsal Fredyho páníček dopis pro Fifinku. Pošta zavírala už za pár minut, proto kůň i s maringotkou přes město prosvištěl. Dopis odeslali, ale pak si pro rychlé jezdce došla policie a zavřela je ve vězení. Později přinese Fifinka spěšný dopis od italské policie. Kůň rozkopal vězení, ani mafiáni z Cosa Nostra s ním nechtěli sdílet celu. Fifinka si má podle instrukcí pro koně dojet. Čtyřlístek nasedne do auta, do vlečného vozíku ustájí Mišelku a vyráží do Itálie... pokračování příště.
atf07 7. Svatební cesta
Barevná Afrika (Ahoj, tady Fifi 7, 2014)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Čtyřlístek si přijíždí do Itálie pro Fredyho. Jeho páníček končí s harcováním po světě a s Fredym se loučí. Mišelka s Fredym už plánují svatbu a svatební cestu, a Čtyřlístek pojede s nimi, Myšpulín má dobrý nápad a kamarádi souhlasí. Mišelka by chtěla jet do Afriky a poznat, kde žili její prapředci, je původem arabská kobyla. Čtyřlístek s Mišelkou a Fredym se tedy v obojživelném autě vydávají přes moře do Afriky. Při návštěvě afrického zoo se ztratí Fifinka. Čtyřlístek najde její střevíček se zprávou, únosce žádá miliónové výkupné, brzy se sám ozve. Čtyřlístek se v autě vydává po stopě únosců. Projíždí přes pohoří Atlas a přes poušť, až narazí na list z Fifinčina zápisníku. Čtyřlístek musí uhodnout hádanku, jinak je s Fifi konec, naštěstí chytrá Mišelka ví. V poušti se konají závody arabských koní, ideální příležitost vyhrát peníze na výkupné. Tajemný zahalený jezdec si chce půjčit Mišelku, jeho kůň onemocněl. Mišelka běží jako o život (Fifinčin) a vyhraje závod i peníze, které si rozdělí s jezdcem. Na výkupné je to pořád málo, Čtyřlístek i koně smutní. Jezdec souhlasí, že se vzdá svého podílu. Na vyplacení by už byly peníze, ale kde Fifinku najít. Jezdec se vítězoslavně odmaskuje, je to samotná Fifi. Celé to Čtyřlístek sehrál jako nezapomenutné dobrodružství pro koníky novomanžele. Před odletem dopravního letadla (jinam koně nesmějí), si Čtyřlístek a koně prohlédnou egyptské muzeum, kde konečně Mišelka uvidí na malbách svou praprapraprababičku.
atf08 8. Výlet do Paříže
Výlet do Paříže (Ahoj, tady Fifi 8, 2014)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifi sehnala na světovou výstavu v Paříži poslední dvě vstupenky. Koníci ze stáje si losují sirky, nakonec pojede Fifinka s Mišelkou. Vyrážejí z třeskoprského hlavního nádraží vlakem. V kupé potkají smutného pana Eiffela. Staví mosty, ale trať Boleslav - Třeskoprsky - Lípa byl nad jeho síly, tak se spojí s ďáblem za to, že se mu příštích pět let bude dařit. Čert postaví s Eiffelem velikánskou věž, ale pokud se staviteli potom nepodaří postavit stejně velkou věž vlastními silami, skončí v pekle. Vlak není obyčejný, přijíždí na světovou výstavu do Paříže roku 1900 (faktická chyba, správně mělo být 1889). Pařížané děkují Eiffelovi za krásnou věž. Už za rok si čert přijde pro stavitele. Mišelka navrhne, aby postavil tu druhou věž v Praze na Petříně jako rozhlednu, bude menší, ale stejně vysoká. Fifi s Mišelkou a stavitelem dorazí do Prahy. Se stavbou pomáhají i koně z farmy Zlatá podkova, Pražané se také zapojí. Později si přijde čert pro Eiffela, ten mu ale ukáže, že věž je sice menší než ta v Paříži, ale od hladiny Vltavy mají obě 324 metrů. Čert prohrál a bojí se, že si to s ním Lucifer vyřídí. Eiffel jako poděkování věnuje svou medaili z Paříže jezdeckému klubu Zaltá podkova. Fifi s Mišel se vracejí domů (a do svých časů).
atf09 9. Kanadská jízdní
Kanadské dobrodružství (Ahoj, tady Fifi 9, 2015)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Mišel vyhrála provazochodeckou soutěž a míří na mezinárodní kolo k Niagarským vodopádům. Letí spolu s Fifinkou, jako černý pasažér se sveze i Sally. Jako první na zavěšeném laně nad vodopády přejde soutěžící Buffalo. Pak následuje Mišel se Sally. Sally neumí chodit na laně, tak ji Mišel přenáší na závěsné houpačce. Buffalovi se nelíbí, že by mohl prohrát, tak přeřízně provaz. Naštěstí obě klisny zachrání Fifinka v lodi. Baffalo prchnul, Fifinka s koníky se vydávají ke kanadské jízdní policii po jeho stopě. Přes noc se utáboří v lovecké chatě, ke které ráno pořiběhne Buffalo, protože ho honí bizon. Policiie mizeru zatkne a Fifinka s koníky míří domů. Doma Fifinka vypráví kamarádům o vodopádech. Mišel a Sally se o Kanadě zdá.
atf10 10. Výlet na Slovensko
Výlet na Slovensko (Ahoj, tady Fifi 10, 2015)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Jožo a Laco pozvali Čtyřlístek na výlet na Slovensko, také si postavili letoauto a chtějí se pochlubit. Kluci nemůžou, budou z observatoře v Panské Vsi v Polomených horách sledovat vypuštění družice Magion 16. Fifi s Mišel letí v Myšpulínově autě na výlet samy. Málem jim dojde benzín, naštěstí Jožo s Lacem mají létající auto, ze kterého se dá tankovat za letu. Další den si chtějí Slováci i Češky prohlédnout Slovensko z ptačí perspektivy. Fifinka se chce předvést jak umí s autem létat, spíš ale způsobí u Oravského hradu ostudu. Mezitím v řidicím středisku v Polomených horách sleduje Myšpulín podivné záření z Magionu 16. Ovládání se totiž zmocnil Zádrhel a díky družici ovládá počasí i na Slovensku. V překvapivé sněžné bouři Fifinka bojuje s řízením a za pomocí Joža s Lacem nouzově přistane na louce. Kluci zatím objeví Zádrhela a seberou mu ovladač. Pak kluci zamíří na Slovensko za Fifinkou, seznámi se se slovenskými kluky a domlouvají návštěvu na oplátku v Třeskoprskách.
atf11 11. Za krásami Řecka
Za krásami Řecka (Ahoj, tady Fifi 11, 2015)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
V roce 776 př.n.l. si Zeus chce vsadit na vítěze prvních olympijských her. Jde za věštkyní Sibylou (která vypadá jako Fifinka). Sibyla věští, že vítezem bude bílá kobylka Mišelka z Čech, pro kterou musí zaletět Pegas, aby stihla přijet včas. Mišelka se do Pegase zamiluje, narostou jí z lásky křídla a stihne start závodu, ve kterém vyhraje. Tím končí Fifinčina povídačka, kterou čte z knížky koním ve stáji před spaním.
atf12 12. Tádž Mahal
Indické dobrodružství (Ahoj, tady Fifi 12, 2015)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Nezbedná hříbata Fredík a Sněženka chtějí slyšet pohádku na dobrou noc od Fredyho. Ten začne vyprávět příbeh z Indie, vymýšlí si, že byl u toho. Vezl maharádžu za slavným dervišem, aby poradil jak si najít nevěstu. Derviš poradí hledat Mumtáz Mahal, se kterou bude mít 14 dětí, 15. dítě by přineslo velké nesnáze. Maharádža brzy Mumtáz najde a brzy mají čtrtnáct dětí a všechno holky. Maharádža by chtěl ale chlapce a na patnáctý pokus se to povede, ale královna umře. Maharádža pro ni nechá postavit nejkrásnější náhrobek, pomník Tádž Mahal. Tuto stavbu jezdí dodnes obdivovat turisti z celého světa. Maharádža umřel a po jeho smrti se bohužel všechny jeho děti praly o království. Poučením je, aby se mezi sebou nezbedná hříbata nehádala.
atf13 13. Královna ze Sáby
Egypt poslední tajemství (Ahoj, tady Fifi 13, 2016)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifinka vyhrála zájezd do Egypta. Hned na letišti ji přivítá průvodce John, který ji veze za památkami, které jen tak v knihách nenajde. Za Asuánskou přehradou zapadne auto do písku, dál po poušti je nutno jet na velbloudu. V noci pod stanem si Fifinka všimne, že John někam jde. Stopuje ho a vidí, že s nějakou osobou domlouvá obchod. Fifinka uteče, protože se bojí, že byla prodána do otroctví. John ji ale vypátrá a prozradí, že je hledačem pokladů a právě zakoupil svitek s příběhem o královně ze Sáby a jejím manželovi Šolomounovi. Další den společně s Fifinkou objeví ruiny starobylého města. V ní najdou skříňku s vzácnou ambrou, díky níž král Šolomoun omládl o sto let a jejich potomci vládli v Etiopii po 225 generací. Pak ambru vypotřebovali a jejich vláda skončila. Ze staré říše královny ze Sáby se zrodila egyptská říše. Starodávná skříňka Fifince v rukách ztrouchnivěla a rozpadla se, hledač pokladů ale nezoufá, pojede pátrat do Peru po zmizelých civilizacích. Doma kluci Fifinku slavnostně přivítají, Bobík dokonce upekl buchty.
atf14 14. Ples na hradě
Ve víru tance (Ahoj, tady Fifi 14, 2016)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifince přijde pozvánka na maškarní ples na hradě Houska a kamarádům o tom nic neřekne. Kluci si ale pozvánku přečtou a diví se, že jim Fifinka nic neřekla. Místo toho si zajela do města pro šaty a udělat vlasy. Kluci se rozhodnou, že i když nebyli pozvaní, půjdou na ples v přestrojení a tajně. Když se Fifi vrátí, nahání kluky, že ples už brzy začíná. Kluci říkají, že to jim měla oznámit dřív, teď už mají jiné plány. Fifi tedy jede sama a na Housce zahájí ples. Pak si zatancuje s nešikovným generálem (Myšpulínem), ale granátník (Pinďa) tančí mnohem líp. V tombole vyhraje rytíř (Bobík) polibek od královny plesu Fifinky. Bobík nemá zájem, tak to chce za něj převzít Myšpulín i Pinďa. Kluci se do sebe pustí až zvolá Fifinka "aby to čert spral". Z podzemí hradu přiletí čerti a začnou dělat pořádek. Konečně se ukáže, že ti tři jsou kluci ze Čtyřlístku. Fifi říká, že pozvánku jim neukázala, protože to mělo být překvapení. A kluci pak předstírali nezájem, protože ji také chtěli překvapit. Konečně si tedy mohou zatančit dohromady.
atf15 15. Zachráněná soutěž
Všechny barvy Ria (Ahoj, tady Fifi 15, 2016)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifi a Mišelka letí na olympiádu v Riu. Maminka Mišel tam bude závodit v moderním pětiboji. Kamarádi ze Čtyřlístku s koníkem Fredíkem přiletí později, ještě musí sehnat ubytování a lístky. Fifi s Mišel dorazí do Ria a na letišti zaslechnou, jak se ničema Pedro s tanečnicí Paulou domlouvají, jak vyřadit v taneční soutěži samby soupeřku Gabrielu z školy Copacabana. Chtějí jí naříznout podpatky na botách, aby při tanci spadla a prohrála. Fifi s Mišel si prohlédnou Rio ale hlavně hledají taneční školu. Po nějaké době ji najdou a všechno Gabriele prozradí. Gabriela Paulu zná, patřila do školy, ale nechtělo se jí trénovat. A Pedro je známý podvodník. Nejlépe bude chytit je při činu. Další den začíná soutěž. Fifi se schová v šatně a nenápadně vyfotí Pedra, když jde naříznout podpatky. Do finále soutěže postupují Gabriela a Paula. Paula spoléhala na to, že Gabriela upadne, jenže Gabriela má neponičené boty, zatančí svěle a vyhrává první cenu. Fifinka pak na pódiu přednese svůj fotografický důkaz, že Pedro chtěl dopomoci Paule k vítězství podvodem. Oba rychle prchají, sice unikli trestu, ale už si nikdy nezasoutěží. Gabriela vyhrála lístky na celou olympiádu. Věnuje je Fifince a Mišel, bez nich by soutěž nevyhrála. Fifinka děkuje, s kamarády si hry užijí. A Myšpulín, Bobík a Pinďa právě letí nad Riem.
atf16 16. Kouzelné bylinky
Kouzelné bylinky (Ahoj, tady Fifi 16, 2016)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifinka s koníkem Fredíkem trénují na závod. Fredík zakopne o kámen a poraní si nohu. Fifinka s Mišelkou jdou doprostřed lesa za bylinkářkou Janinou. Ta jim poradí, kde roste léčivá bylina arnika, tam ji sbírala už Janina dávná předkyně Josefína z Babího hrádku. Fifinka a Mišelka sbírají byliny u tajemné jeskyně, kde se objevil vzkaz z 17. století, ve kterém někdo žádá o pomoc. Jakmile to Fifinka dočte, octnou se i s Mišelkou v minulosti u soudu. Soudce právě obviňuje Josefínu z Babího hrádku z čarodějnictví. Kovář Michal vypovídá, že ho Josefína zbavila bolesti zubu pomocí nějakých čar. I hostinský Pivník vypráví, jak mu Josefína pomohla od nespavosti. Soudce chce Josefínu odsoudit, ta se brání, že to nejsou čáry, ale léčivá moc bylinek. Zakročí i Fifinka s Mišelkou a potvrzují, že bylinky dokáží ulevovat od bolesti. Soudce se nechá přesvědčit, pokud ho nějaké byliny zbaví bolesti hlavy. Fifinka naštěstí natrhala i řimbabu, která soudci okamžitě pomůže. Soudce je přesvědčen, Josefínu propustí pod podmínkou, že mu pravidelně bude nosit řimbabu. Josefína děkuje Fifince a Mišelce za pomoc, s jejich pomocí vyhrála soud. Pak se zase Fifinka i s Mišelkou pomocí kouzla přenesou do současnosti (takže Josefína nakonec musela být čarodějnice), mezitím neuplynul žádný čas. Nasbíraná arnika Fredíkovi pomůže a s žokejkou Fifinkou zanedlouho vyhrávají dostihy.
atf17 17. V zajetí módy
Do světa módy (Ahoj, tady Fifi 17, 2017)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifinka připravuje na večer pro koně bojovku, ale Mišelku to nezajímá, pořád se fintí a mění styl, to má z časopisu Móda koní. Pošťák přinese nové číslo zároveň s novinami, v kterých se píše o zlodějích koní. Mišelka zase změní styl - obarví si hřívu namodro. Opodál zapadnou dva muži s autem do bahna. Všimnou si modrohříváka a hned ho ukradnou, z toho bude velká odměna za lup. Naloží Mišelku do koňského přívěsu a mizí, zjevně jsou to lupiči o kterých se psalo v novinách. Fifinka s Fredym chtějí Mišelku zachránit. Zkratkou přeběhnou les, získají náskok. Fredy se nechá od Fifinky nabarvit na červeno. Lumpy to samozřejmě přiláká, další výjimečný kůň, další odměna. Mizerové se nechají vlákat do pasti, Fifinka je polapí do lana. Lumpové nechtějí, aby to Fifinka někde hlásila. Fifinka souhlasí, ale musejí si to pořádně odpracovat ve stájích. Mišelka s Fredym smyjí barvu v rybníce. Mišelka je ráda zase sama sebou a už se těší na noční bojovku.
atf18 18. Filmová hvězda
Do světa filmu (Ahoj, tady Fifi 18, 2017)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
V Třeskoprskách probíhá natáčení pohádky Nejkrásnější kůň, shánějí se koně do komparzu. Mišelka i Fredík mají zájem. Hlavní koňskou roli má Blesk z Hollywoodu, je to rozmazlená hvězda, kterou režisér velmi rychle vyhodí. Režisér zkouší na roli další koně - jeden se víc zajímá o jetel, druhý by zas chtěl větší roli. Na režiséra jdou mdloby, probudí ho Fredy. Režisér tedy zkusí obsadit Fredíka a je to jasná volba. Fredík nastuduje roli, pohádka je brzy natočená a zanedlouho probíhá slavnostní premiéra. Fredíka je všude plno, fanoušci po něm šílí a posílají mu spoustu dopisů, Fredík ani nemá čas na Fifinku a Mišelku, což ho mrzí. Jenže brzy má premiéru nový film hollywoodského Bleska. Všechen zájem médií a fanoušků se zase přesměruje jinam. Fredík je rád, všechna sláva polní tráva, teď si zase může hrát s Mišelkou a Fifinkou.
atf19 19. Škodík kuchyňský
Kuchyně celého světa (Ahoj, tady Fifi 19, 2017)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifinka přesolí švestkové knedlíky a její bábovka chutná po kečupu, pepři a cibuli. To není možné, za to určitě může šotek. A taky že jo, brzo se objeví malý skřítek a zase ničí těsto, ale Fifinka na něj nastražila past a Škodík Kuchyňský, jak se trpaslík jmenuje, se přilepí k měchačce. Fifinka ho osvobodí, když začne sekat dobrotu. Má zalévat rajčata, ale jen namíří hadici a jde si zdřímnout. Pokropí kolemjdoucí Marušku, která to nemá zapotřebí, jde do restaurace a nezvládá tam nával. Škodík se neosvědčí ani při odhánění špačků, radši závodí s kocourem. Fifinka nažene Škodíka do kuchyně, ale žádné škození - bude pomáhat. Skřítka to baví a jde mu to. Čtyřlístek odhlasuje, že skřítek půjde pomáhat k Marušce do restaurace, tam bude k užitku. Maruška má radost.
atf20 20. Ztracený lemur
Za zvířátky na Madagaskar (Ahoj, tady Fifi 20, 2017)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifinka zvítězila v soutěži o nejlepší fotku ze zoo. Vyhrála výpravu s průvodcem po Madagaskaru. Fifinka se rozloučí s kamarády a letí na dovolenou. Průvodce jí ukazuje džungli a zvířata v ní. Pozná se i s neposedným lemurem Pepou, který jí málem ukradne foťák. Později Fifi potká smutnou lemuřici, její brácha Pepa se ztratil. Společně s průvodcem se vydávají po jeho stoupách. Prý byl spatřen ve městě u kina, ale to je jen kartónová podobizna jako reklama na film Madagaskar. Možná bude Pepa u bratrance Ferdy. Lemur Ferda přiznává, že tu Pepa před chvílí byl a asi běžel do aleje baubabů. Tam konečně Pepu najdou. Pepa slibuje, že už neuteče, protože by se nejspíš ztratil stejně jako dnes. Fifinka ještě pořídí spoustu dalších fotek, které pak se Čtyřlístkem doma prohlížejí. Příště už určitě vyrazí na Madagaskar všichni dohromady.
atf21 21. Fifi a mořský koník
Pod hladinou moře (Ahoj, tady Fifi 21, 2018)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Kluci sestrojili miniponorku a Fifinka se s ní účastní soutěže o nejlepší fotopříběh z hlubin oceánu. Fifinka se pod vodou seznámí s s různými zvířátky. Mořský koník, který čeká mláďata, prosí o pomoc. Fifinka opustí ponorku a ve skafandru plave pomoci. Koník sídlí ve starém vraku, jenže se vedle usídlil velrybák Kamil a sní většinu potravy. Fifinka plánuje něco vymyslet. Natrefí na velrybí slečnu, která je nadšená z toho, že někde poblíž žije velrybák. Kamil se okamžitě zamiluje a rád se též ke své nové lásce přestěhuje, stejně bylí ve větším vraku. Mořský koník už má dost potravy a za chvíli rodí malé koníčky. Zvířátka ještě pomůžou Fifince opravit poškozenou ponorku, do které udělal díru slepý mečoun. Fotosoutěž končí a Fifinka se svým příběhem o mořském koníkovi a velrybě vyhrává první cenu.
atf22 22. Zámecké kouzlo
Princezna na zámku (Ahoj, tady Fifi 22, 2018)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifi s Myšel přijely na návštěvu zámku. Mišel si prohlíží stáje, zatímco Fiifnka jde s tříčlennou skupinkou na prohlídku zámku. Průvodce povídá, že zámek skrývá velké tajemství, některým návštěvníkům naroste velký nos. Nikdo nevěří. Kastelán vypráví o panu Václavu z Dobronína, byl to poslední majitel, vzdělaný, mourý a hodný muž. Ale měl velmi velmi velký nos, což je vidět i na jeho portrétu. Jeho velkému nosu se posmívá žena, kluk i zámecká myška, která se připojila k prohlídce. Náhle vyroste všem posměváčkům velký nos. Všichni jsou z toho nešťastní. I průvodce je smutný, že se nevysvětlitelné neštěstí je už zase tady. Fifinka slibuje pomoci, s různými záhadami má spoustu zkušeností. Spolu s klukem a průvodcem procházejí tisíce svazků knih v knihovně. Fifinka konečně najde tu správnou - v ní se píše, že pan Václav trpěl, že se mu všichni smáli pro jeho velký nos. Alchymusta pomohl - všem posměváčkům naroste velký nos. Fifinka zjistí též protikouzlo - kdo vykoná pro panství práce dost, odčaruje se mu velký nos. Kluk, žena i myška se pustí do pomáhání na zámku a za chvíli je od velkého nosu pokoj. Kouzlo je zlomeno a Fifinka s Myšel si konečně pořádně prohlédnou zámek.
atf23 23. V botanické zahradě
V botanické zahradě (Ahoj, tady Fifi 23, 2018)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Mišelka málem snědla na louce jedovanou rostlinu, proto ji Fifinka učí rozpoznávat různé druhy ze svého herbáře. Mišel by chtěla vidět kytičky kvést, tak zamíří s Fifinkou do botanické zahrady. Na výstavě spatří spoustu druhů kytiček i motýlů. Pro pomocnici studentku Markétu přinesla Fifinka speciální hnojivo od Myšpulína, kytky po něm senzačně porostou. Mišel se trochu bojí u masožravých kytek, ale to je postrach jen pro motýly, proto jsou masožravky v odděleném skleníku. Na návštěvě zahrady je taky jeden kluk, který z legrace vylije veškeré hnojivo na masožravou kytku. Za chvíli z ní vyroste velká obluda, která si prorazí cestu do oddělení motýlů. Fifinka s Mišel musí rychle zasáhnout a kytku omráčit. Mizera se přiznává. Za trest musí pomoci s novou výstavou. Kluk se ale raduje, kytičky má rád a žádný trest to pro něj nebude. Na výstavu pak přijdou i kluci ze Čtyřlístku a Mišel se zatím naučila znát všechny kytičky.
atf24 24. Hvězda krasojízdy
Hvězda krasojízdy (Ahoj, tady Fifi 24, 2018)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifinka dostala od kamarádů dárek k narozeninám - návštěvu cirkusu. Vystupuje tam mág z Černých hor, který opravdu ovládá magii, i když tomu Myšpulín nechtěl věřit. Fifi dostane od krasojezdkyně dárek - výcvik na krasojezdkyni. Fifinka je přirozený talent a jde jí to skvěle. Mág a krasojezdkyně přemýšlejí, jak přesvědčit Fifinku, aby se k cirkusu přidala, protože s ní ve světě vydělají majlant. Krasojezdkyně posype na Fifinku mágův magický prášek proměnění. Fifinka je hrubá na Mišelku a vysloví přání opustit Čtyřlístek a dát se k cirkusu. Myšpulín rychle vynalezne protilék, který účinkuje skvěle. Kluci vyženou mága z města a Čtyřlístek s Mišelkou pak zajdou na výlet na louku. Fifinka říká, že s kamarády je nejradši.
atf25 25. V loutkovém divadle
Tajemství za oponou (Ahoj, tady Fifi 25, 2019)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
V loutkovém divadle hrají představení nazvané "Fifinka a Mišelka". Fifi s Mišel se jdou podívat, Mišel pořád vyrušuje. Představení se líbí dětem. Fifince a Mišelce se zase líbí jejich loutkové dvojnice. Aby si s nimi mohly pěkně popovídat a nechat se provést zákulisím, spolknou Myšpulínovy zmenšovací tabletky. Zmenšené živé Fifi s Mišel poznají díky svým dřevěným obživlým dvojnicím zákulisí divadla a další postavy. Loutkovodičí odvážejí loutky k představení ve školce. Herec je zmatený, že má dvě loutky Fifinky. Po odehraném představení ve školce jsou děti nadšené, ale holčička by chtěla potkat pravou Fifi. Fifinka spolkne zvetšovací tabletku a s dětmi se pak fotí. Herec je zmaten podruhé, nevěří svým očím, asi potřebuje dovolenou.
atf26 26. Pejsek hrdina
Nejlepší kamarád (Ahoj, tady Fifi 26, 2019)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifinka s Mišelkou se účastní umísťovací výstavy pejsků z útulku. Domů si s sebou vezmou milého voříška Matýska. Pejsek se zabydlí na farmě. Při procházce se seznámí s nafoukanou psí slečnou Sofinkou, která se ale s obyčejným voříškem se nechce kamarádit. Mišelka, Fifinka a Matýsek navštíví les, kde se pejsek potká s panem hajným. Pejsek se ukáže jako pilný pomocník. Na kraji lesa se ozývá kňučení, je to Sofinka, která spadla do liščí jámy. Matýsek neváhá a Sofinku vysvobodí. Sofinka děkuje a slibuje, že už nebude nafoukaná. Pak společně pomáhají panu hajnému v lese.
atf27 27. Případ v galerii
Barevná paleta (Ahoj, tady Fifi 27, 2019)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifinka s Mišel navštíví pražskou galerii, přicházejí i japonští turisté a pokladní si libuje, že bude mezinárodní ostuda. Fifi s Mišel se diví, že některé obrazy ukazují něco jiného, než říká popisek. Obrazy jsou navíc pomatené, jako rytíř jedoucí na praseti nebo dlouhonohé slepice místo plameňáků. Pokladní zavolá televizi, aby se skandál pořádně rozmáznul. Fifi s Mišel slibují řediteli galerie vše vyřešit. Od uklízečky se dozvědí, že pokladní prodává své vlastní obrazy na Karlově mostě. Od jiných malířů na mostě Fifi zjistí, že pokladní opravdu prodává kopie starých obrazů, nemá vlastní styl a jen kopíruje. S Mišelkou ho na mostě najdou a donutí k doznání. Pokladní vysvětlí, že mu odmítli v galerii vystavit jeho nezajímavé obrazy, tak je vystavil sám. Pokladní slibuje vše napravit a Fifinka s Mišel dostávají od ředitele celoroční vstupenky jako dárek.
atf28 28. Popletený princ
Do světa pohádek (Ahoj, tady Fifi 28, 2019)
napsala Olga Tesařová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran
Fifi s Mišel narazí v knihovně na Červenou karkulku. Ta prohledává knížky s pohádkou o Šípkové Růžence, všechny končí stejně a přitom chce Karkulka probudit Růženku sama. Princ je totiž popleta a snažil se vzbudit Sněhurku. Fifinka slíbí, že s Karkulkou najde prince a dají všechno do pořádku, Mišelka si zatím bude v knihovně číst. Pomocí kouzelných bylinek se Fifinka s Karkulkou přenesou do pohádky a začínají napravovat spoušť, kterou popletený princ způsobil. Přesvědčil Jeníčka s Mařenkou, že mají zůstat v perníkové chaloupce a Smolíčka aby si hrál s Jeskyňkami. Karkulka s Fifinkou pohádky napraví a pak najdou prince, jak vyspává na mezi. Fifi s Karkulkou mu pomůžou prosekat se do zámku zarostlého růžemi a vydobýt si Růženku. Konečně jsou pohádky v pořádku a Karkulka může za babičkou.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
T. Čehovská - LedererováT. Čehovská - Ledererová Test z pravěku ČtyřlístkuTest z pravěku Čtyřlístku KalendářeKalendáře Příběhy 2006Příběhy 2006 Příprava komiksuPříprava komiksu
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru