Knihovnička Čtyřlístek » Detaily ve Čtyřlístku » Čtyřlístek a mimozemšťani
další články z kategorie Detaily ve Čtyřlístku
Čtyřlístek a mimozemšťani
sestavil chrz

Čtyřlístek a mimozemšťani Čtyřlístek už ve svých začátečních dobrodružstvích zjistil, že ve vesmíru nejsme sami. A není vždy nutné cestovat vesmírem, aby se s nimi setkal, stačí počkat, až dorazí (nebo havarují) do Třeskoprsk (už si Třeskoprsky jako cíl zvolilo nebývale hodně mimozemských druhů), nebo zavřít oči a nechat si o nějakých zdát. Podívejme se, jaké mimozemské rasy už Čtyřlístek poznal.

Článek zohledňuje jen příběhy do roku 2010.

Čtěte také:
Čtyřlístkovy cesty do vesmíru


mimozemšťaniBoburanci
Ke třem planetám (in 9, 1970)
Bobík se po havárii Balónkostroje dostane na planetu Boburan, planetu plnou přátelských prasátek a všelijakých automatů.
Mají přístroj na naučení Boburanštiny.

mimozemšťaniPindové
Ke třem planetám (in 9, 1970)
Pinďa dopadne na královskou planetu Pindii, kde nedopatřením naplácá následníkovi trůnu a je za to policií odsouzen k vystřelení z kanónu.
Mluví česky.

mimozemšťaniFifinušani
Ke třem planetám (in 9, 1970)
Fifinku odmrští výbuch Balónkostroje na nehostinnou planetu Fifinuši plnou prehistorických zvířat. Ale ne, Fifi se nedopatřením dostala zrovna do Fifinušanské zoo.
Mluví česky.

mimozemšťaniŠpunťani
Signály z neznáma (in 50, 1976)
Na návštěvu přiletí posádka létající konvice FŇ 1 z planety Špunt. Jsou malincí a vypadají přesně jako Čtyřlístek. Mají zmenšovací pilule a tak můžou vzít Čtyřlístek na výlet vesmírem, který je plný létajícího nádobí. Ale vše je jen Fifinčin sen.
Mluví česky.

mimozemšťaniAnopasani
Haló, tady ufoni! (in 93, 1981)
Na zahrádce přistanou ufoni z planety Aponas, mají poruchu. Myšpulín jim spravuje loď, stačí však jen přidat palivo - sapon. Čtyřlístek vykoupí celou drogerii.
Mluví odzadu česky, mají překládací zařízení.

mimozemšťaniKosmická hlídka
Třetí planeta (in 104, 1982)
Kosmická hlídka KH31415 objeví poničenou raketu, ve které najdou téměř mrtvý Čtyřlístek. Modří mimozemšťani umístí spící Čtyřlístek do zapůjčené lodi a vyšlou je na obyvatelnou planetu. Čtyřlístek se probouzí a přistane na neznámé tmavé planetě. Po rozednění se ale ukáže, že se dostali na Zemi. Mimozemské zachránce ale vůbec nespatřili, jen si přečetli sdělení v letovém deníku.
Mají dešifrátor.

mimozemšťaniMinimimozemšťani
Záhadný bolid (in 124, 1984)
Nejdřív si mysleli, že jim na zahrádku spadl bolid. Pak to vypadalo jako kulička. Uvnitř ale sídlí miniaturní mimozemšťani, kterým došlo palivo. Zmenšený Myšpulín zjistí, že ufoni potřebují rtuť. Vzhledem k rozměrům lodi stačí kapka z teploměru.
Nemluví.

mimozemšťaniSiriusani
Psí hvězda (in 159, 1988)
Fifince příjde poštou videokazeta. Na filmu jsou dva psí kosmonauti z Psí hvězdy, kteří dokážou vcucnout Fifinku na obrazovku. Fifinka se má stát psí královnou, král se jí ale podle fotky vůbec nezamlouvá. Kluci přepnou video na zpátečku a Fifi z televize zase vyskočí.
Mluví česky.

mimozemšťaniMimozemšťané z galaxie X
Hosté z galaxie X (in 173, 1990)
Z lesa mizí všechny houby, pomocí zvláštního přístroje je totiž vysávají mimozemšťani. Ufonům houby chutnají, na jejich planetě ale nerostou. Pinďa jim koupí sadbu žampiónů, aby nemuseli jezdit takovou dálku a navíc už se neotráví jedovatými houbami.
Mají překládací zařízení do češtiny.

mimozemšťaniZajďani
Vesmírné dobrodružství (in sp/1991)
Pinďovi přijde pozvánka na planetu Zajda od jejího panovníka Pindi II. Čtyřlístek na planetu zaletí, místo zajíců je ale "přivítají" roboti, kteří celou planetu ovládli. Čtyřlístek najde zajíce, kteří se schovali do hor a pomůže jim přemoct roboty (stačí voda a je to).
Mluví česky.

mimozemšťaniAntipozemšťani
Nástrahy vesmíru (in 198, 1992)
Čtyřlístek letí na dovolenou do vesmíru, proletí černou dírou a dostanou do anti-světa na Anti-Zemi, kde potkají obrácený Čtyřlístek. Čtyřlístek se svými protějšky zažívá zvláštní příhody. Myšpulínovi dojde, že na tomto světě čas běží pozpátku. Čtyřlístek nasedne na raketu a odlétá, na téhle Anti-Zemi by stále mládli.
Mluví česky, jména mají pozpátku.

mimozemšťaniSupermuž a superdítě
Otesánek (in 203, 1993)
Před dveřmi Čtyřlístku brečí malé děcko. Čtyřlístek se chce o něj postarat, klučina má ale obrovskou sílu a velký hlad. Nakonec se objeví Supermuž, který si nezvladatelného synáčka u Čtyřlístku odložil. Supermuž s dítětem odlétají do své galaxie.
Mluví česky.

mimozemšťaniMiniputi
Koráb v nouzi (in 220, 1994)
Myšpulín zachytí nouzové volání transkosmického mikroletu o pomoc. Čtyřlístek sleduje signál a ukáže se, že malinkatí mimozemšťani ztroskotali v píšťalce fotbalového rozhodčího a to během zápasu. Čtyřlístek se fikaně píšťalky zmocní a ufonky osvobodí. Mimozemšťani nechají Čtyřlístku miniknihy o své planetě a odlétají.
Mluví česky.

mimozemšťaniUfík a Ufinka
Z hradu Dubí na Bermudy (in kniha, 1994)
Pinďa a vyhrává zájezd do Ameriky. Při přeletu nad Bermudským trojúhelníkem unese letadlo dvojka velkých ufonských dětí na svou loď. Unesení potom slouží jako postavičky v počítačových hrách. Pinďa se pomocí Myšpulínovy vysílačky spojí s kamarády. Myšpulín Pinďovi poradí, jak mimozemský počítač zneškodnit. Ufoni pak radši vrátí všechny lidi zpátky na Zem, dřív než přiletí jejich táta.
Není jisté, jestli mluví česky, s nikým se nebaví.

mimozemšťaniBleší civilizace
Zrádné jeskyně (in 248, 1996)
Čtyřlístek uvízne v jeskyni při speleologické výpravě. Narazí tam na zvláštní světlo a mluvícího medvěda, který je z jeskyně vyvede. Doma se pak dějí divné věci, přístroje se zapínají samy od sebe. Můžou za to blešky, mimozemšťani, kteří v době ledové ztroskotali na Zemi a za hostitele si vybraly medvěda. Když už pokrok na Zemi dospěl až k elektřině, zavolají si vysílačem pomoc a odlétají.
Mluví česky.

mimozemšťaniEnergonci
Jedenácté patro (in kniha, 1996)
Dva mimozemšťani přenesou Čtyřlístek na planetu Energon transprostorovým výtahem. Mimozemšťani Čtyřlístek zajmou a chtějí zkopírovat, pohádkové bytosti jsou vzácné. Objeví se ale policisté a zločince zatkne. Čtyřlístek se porozhlédne po hlavním městě Technopolis a pak díky transportnímu počítači odlétá na Blaťák.
Mluví česky.

mimozemšťaniLiputi z planety Blaťák
Jedenácté patro (in kniha, 1996)
Počítač z Energonu vyšle Čtyřlístek na Blaťák, což je ale blátivá planeta. V podzemí žijí malí medvídci Liputi a rádi by hostili Čtyřlístek napořád, Čtyřlístek je ale moc velký a brzo by Liputy vyjedl. Liputi mají naštěstí jednu volnou raketu. Volný koridor transprostorem je jen na planetu Starlux, tam se ale o Čtyřlístek jistě postarají.
Mluví česky.

mimozemšťaniStarluxané
Jedenácté patro (in kniha, 1996)
Čtyřlístek doletí v malé raketě na planetu Starlux, kde spadne do řeky plné pravěkých příšer. Přiletí loď, která Čtyřlístek osvobodí a vezme na palubu. Mimozemšťani Čtyřlístku vysvětlí, že přistáli na Starluxu, tohle je ovšem Zoonie, rezervace, kde chovají vzorky tvorů, kteří už na své planetě vymřeli. Starluxané umožní odcestovat Čtyřlístku domů mentální projekcí - stačí si jen představit místo, kde chtějí přistát.
Mluví česky.

mimozemšťaniObživlá souhvězdí
Na kometě (in 266, 1997)
Na správný vánoční stromeček patří kometa. Když doma žádná není, napadne Myšpulína nasednout na kosmickou loď, vyletět do vesmíru a na kometu se podívat. Na kometě pak Čtyřlístek pořádá piknik a seznamuje se s různými obživlými souhvězdími. Po příletu domů končí Myšpulínův sen.
Mluví česky.

mimozemšťaniZatoulaný ufonek
Zatoulánek (in 284, 1999)
Čtyřlístek je na houbách, ale místo hub najde Pinďa zatoulaného ufonka. Zapomněla ho jeho početná rodinka při návštěvě Země. Čtyřlístek si vezme mimozemšťana s sebou domů. Myšpulín se ho pokouší spravit ufonovi porouchaný komunikátor, ale nakonec je to jen vybitá baterka. Pro ufonka si může přiletět jeho otec a 24 bratrů.
Mluví česky.

mimozemšťaniUfoni na Planetě záhad
Planeta záhad (in Sp7/1999)
Čtyřlístek se plaví vesmírem, když najednou jim někdo převezme řízení a donutí přistát na planetě záhad. Mimozemšťani se omluví, loď Čtyřlístku vypadala jako pirátská. Mimozemšťani pak ukážou Čtyřlístku svoji planetu, kde jsou samé rébusy a neplatí se penězi, ale vyřešením hádanek a křížovek. Čtyřlístek se nají v místní restauraci a pak už chtějí vyrazit domů. Mimozemšťani natřou Čtyřlístku raketu na žluto, aby se nepodobala pirátské, a rozloučí se.
Mluví česky.

mimozemšťaniPlasmotelíni
Splašené vánočky (in 308, 2000)
Na Plasmotelínové planetě je přeplněno. Ufoni odešlou na internet způsob jak vyrobit biomasu, pozemšťani se ji pokusí vyrobit, zrodí se mimozemšťani a ovládnou Zemi. Tím pozemšťanem je Myšpulín. Fifinka si biomasu splete s těstem a uplete z ní vánočky. Když je chce dát péct, vánočky ožijí a uprchnou do města. Čtyřlístek se je snaží dostihnout. Vánočky ale vyšlou signál na Plasmotelín. Přiletí letájící talíř s mimozemšťany a odvezou si biomasové vánočky, které Plasmotelíňanův řeknou, že na Zemi není bezpečno.
Není jisté, jestli se dorozumí česky.

mimozemšťaniDuhová kravička
Duhová kravička (in Sp4/2000)
Čtyřlístek vidí, jak z duhy spadl kosmický koráb. Z něj vylezla duhově zbarvená kráva, která se vydala na Zem kvůli výbornému jetelu. Chce odletět, ale to lze při duze, která už zmizela. Kravičku ukradnou dva kluci a prodají ji do zoo. Čtyřlístek se v novinách dozví, že v zoo mají vzteklou duhovou krávu, tak se tam vydají a krávu si osvobodí. Za odměnu bude jabloň Čtyřlístku plodit kouzelná jablíčka.
Mluví česky díky tlumočníkovi - zvonci.

mimozemšťaniPimprloví ufoni
Televize Čtyřlístek (in kniha, 2000)
Čtyřlístek se rozhodne založit si vlastní televizi. Jsou úspěšní, což štve ředitele konkurenční TV Kometa. Na Kometě se objeví reportáž o tom, že na louce blízko hotelu Meteor se objevují mimozemštani. Všechny TV se tam sjedou, ale jen TV Kometa má nejdetailnější záběry. Čtyřlístek ale příští den vypátrá, že to všechno byl podfuk, mimozemšťani jsou loutky. Čtyřlístek odvysílá zprávu o podvodu "pimprloví ufoni" a získává za ni cenu za nejlepší reportáž roku.

mimozemšťaniMimozemšťani na orbitě
Seskok do neznáma (in 318, 2001)
Čtyřlístek se účastní soutěže v seskoku padákem, místo pádu ale stoupají vhůru. Přitáhla je mimozemská loď s ufony. Ufoni hrají, že se jim porouchala anténa. Pinďa řekne, že to opraví, dostane skafandr a vylétá z lodi. Když je Pinďa mimo loď, přestřihnou mu ufoni jistící lano. Čtyřlístek se chce pro Pinďu vrátit, ufoni se ale diví, proč jim tak záleží na jednotlivci. Čtyřlístek nad ufony vyzraje, převezme řízení a vrátí se pro Pinďu. Ufoni jim blahopřejí k úspěšnému absolvování testu a vyhodí Čtyřlístek s padáky zpět do závodů. Na záznamu není nic vidět, celé dobrodružství se odehrálo mimo čas.
Mluví česky.

mimozemšťaniDivná planeta obývaná roboty
Divná planeta (in Sp5/2002)
Čtyřlístek má kvůli roji meteoritů poškozenou loď. Nad řízením převezme kontrolu cizí signál, který je dovede na velkou vesmírnou loď ve tvaru planety. Mimozemšťani se ozvou přes počítač a se Čtyřlístkem komunikují přes Inforobota, který Čtyřlístku poví, že na planetě žijí jen roboti. Čtyřlístek pak čeká v čekárně ve stylu pozemšťanského bytu, který má ovšem pár chybiček. Loď je spravena a Čtyřlístek odlétá.
Mluví česky.

mimozemšťaniHvězda
Uražená hvězda (in Sp3/2003)
V noci spadne na zahrádku Čtyřlístku hvězda. Všichni si něco přejí. Ráno zaklepe na dveře obživlá hvězda a poprosí Čtyřlístek o nalezení uraženého cípu. Cíp najdou Bobík s Pinďou na střeše, Myšpulín ho hvězdě svým novým lepidlem přilepí. Hvězda se vrací na oblohu a Čtyřlístku dojde, že se jim všechna přání vlastně vyplnila.
Mluví česky.

mimozemšťaniMimozemśťani z Planety zimních sportů lhářů
Učitelé z vesmíru (in CDR 24, 2003)
Dva mimozemšťané ztroskotají na Zemi a vydávají se za domorodci, protože opraváře budou moct zavolat až vyjde měsíc. Čtyřlístek sáňkuje a málem ufony přejede. Mimozemšťani se vychloubají, že umějí sáňkovat líp, jezdit slalom líp a závodit v orientačním běhu líp, protože pocházejí v Planety zimních sportů. Nic jim ale nejde a nic neumějí, ve skutečnosti totiž pocházejí z jiné planety - Planety lhářů.
Mluví česky.

mimozemšťaniPitvající mimozemšťani
První přání platí (in 372, 2004)
Čtyřlístek pomůže babičce, která jim za to splní tří přání. Pinďa si přeje hromadu jahod, a stane se. Fifinka si přeje, aby letěli vesmírem v kosmické lodi. Fifinka ale neřekla, že chtějí vlastní loď. Čtyřlístek se objeví na lodi mimozemšťanů, kteří je chtějí zkoumat na operačních stolech. Myšpulín vyřkne třetí přání, chce se vrátit tam, kde platí jejich první přání - k hromadě jahod. Babička splní Čtyřlístku přání navíc - jahody jim kouzlem zavaří a přeje jim lepší přání při dalším setkání.
Nemluví česky.

mimozemšťaniXI523Q A XI533QT z lodi Šašek
Lovec z vesmíru (in Sp1/2004)
Z vesmíru přiletí dva jednoocí mimozemšťané a hledají na Zemi bytosti, které si musejí pracně sehnat potravu, ti budou nejchytřejší. Všimnou si Čtyřlístku, jak na zahrádce prohrábavá sníh, mizemšťané myslí, že se Čtyřlístek prokopává k potravě, nejchytřejší bytosti jsou tedy nalezeny. Mimozemšťani přistanou a dají Čtyřlístku umělou stravu v pastě, ta prý chutná nejchytřejším. Myšpulínovi celkem chutná, tak ho mimozemšťani unesou. Lodi se vybily akumulátory a musejí počkat. Nakonec souhlasí s propuštěním Myšpulína, pokud Čtyřlístek uhádne hádanku - chytačku, což se Fifince podaří.
Mluví česky.

mimozemšťaniZelená prasátka z Planety prasátek
Stopy ve sněhu (in 382, 2005)
Sousedka babi Švitorková má prý toho nejchytřejšího vepříka, ten ale přes noc zmizí z chlívku. Čtyřlístek pátrá a narazí na zvláštní kruhy ve sněhu a zanedlouho si všimne létajícího talíře. Mimozemšťani vypadají jako prasátka a chtějí si inteligentního bábina vepříka odvézt na domovskou planetu prasátek. Čtyřlístek s babi Švitorkovou jejich planetu navštíví, při zpátečním letu ale narazí na meteorit. Babi je z nebezpečí vyvede, je to totiž robot, pravá babi zůstala na planetě se svým vepříkem.
Mluví česky.

mimozemšťaniOdyteřani
Planeta Odytery (in 387, 2005)
Čtyřlístek ztroskotá na planetě Odytery, kde to vypadá jako na Zemi. Myšpulín spravuje vesmírné auto a Pinďa mu čte pohádky. Čtyřlístek je přepaden odyterskými strážemi a přiveden před místního krále, který chce slyšet pohádky, Odyteřané neumějí číst. Šaman převede schopnost číst z Myšpulína na krále. Čtyřlístek je volný, jenže Myšpulín neumí číst ani nastartovat raketoauto. Fifinka králi uvaří švestkové knedlíky a recept vymění za čtení. Král se naučí všechny pohádky i recept nazpaměť a Čtyřlístek může domů.
Mluví česky, neumí ale číst.

mimozemšťaniŽabačka z planety Fruty
Podvodní tajemství (in 389, 2005)
Z lesa zmizely všechny lesní plody a Čtyřlístku někdo ukradl ze spíže kompoty. Stopy vedou k rybníka. Čtyřlístek chce vodníka z rybníka vystrnadit, Bobík se proto vydá pod vodu v miniponorce. Na povrch vypluje jen ponorka bez Bobíka, na výzkumy se vydá Pinďa a objeví hastmanovu skrýš plnou hrnečků. Bobík se prochází se zvláštním stvořením připomínajícím vodníka po dně a za chvíli vyjdou oba napovrch. Vodník je ve skutečnosti žabačka, obojživelnice z planety Fruty, a v hrnečcích skladuje kompoty. Žabačka slíbí, že cizí zásoby už vykrádat nebude.
Mluví česky.

mimozemšťaniSára a Bára z Planety dvojčat
Vesmírná dvojčata (in 395, 2005)
Na zahrádce Čtyřlístku přistane v noci plavidlo s vesmírnými dvojčaty Sárou a Bárou. Mimozemšťanky si zranily ruce, tak je Fifinka ošetří a pro jistotu je Myšpulín odváží do nemocnice. Děvčata jsou nazlobená, že nejsou vyléčeny okamžitě, a doktora zhypnotizují. Na zahrádce mimozemšťanky pomocí kouzla zdvojnásobí úrodu, rajčata jsou ale hořká. Pak ještě ukradnou tygří mládě a chtějí po Myšpulínovi, aby je dopravil domů, neumějí řídit. Myšpulín je to za vrácení tygřete naučí a vesmírní spratci odlétají.
Mluví česky.

mimozemšťaniUfoni z mezihvězdné unie
Létající talíře nad Třeskoprsky (in Sp2/2005)
Na pouti se porouchala atrakce létající talíře. Myšpulín se pustí do spravování, místo motoru ale zabuduje do talíře nový vynález Antigrav. Synek kolotočáře talíř zalétává, všimnou si ho ufoni a rozhodnou se talíř i s posádkou prozkoumat a v noci unést. Kolotočářský synek se ale vrátí, mimozemšťani potřebovali Antigrav k návratu domů. Ufoni dokonce uvažují, že navrhnou Zemi členství v radě mezihvězdné unie.
Asi mluví česky.

mimozemšťaniObyvatelé Planety hádanek
Dobrodružství s Michalou (in Sp5/2005)
V Fifinka soutěží v šachách, vyhraje ale Michala. Vedoucí soutěže je ale ve skutečnosti vládcem Planety Hádanek, takhle si hledal chytrou manželku a Michalu unese. Čtyřlístek se za nimi vydává ve vlastní kosmické lodi. Čtyřlístek je na planetě uvězněn a odsouzen ke dvěma hádankám a když uspěje, vydává se osvobodit Michalu.
Mluví česky.

mimozemšťaniTaktakan
Loď v závěji (in 402, 2006)
Při sáňkování zapadne Čtyřlístek do sněhu. Při vyhrabávání natrefí na mimozemšťana Taktaka z planety Taktaku. Čtyřlístek ho pozve na svačinu a pak na zimní radovánky. Pinďovi se zlomí lyže a přeje si, aby mu lyže srosla, což Taktak umí zařídit. Bobík padá na lyžích a přál by si mít křídla. Myšpulín by si chtěl rozlousknout ořech, to by ale musel mít místo pěsti kladivo. Fifi nestíhá, musela by mít čtyři ruce. Vše je pro Taktaka maličkost. Čtyřlístek zjištuje, jak hloupá přání měl. Taktak nechce brát kouzla zpět a chce odletět, naštěstí potřebuje pomoc s opravou lodi.
Mluví česky.

mimozemšťaniBlíženci a další obživlá souhvězdí
Bláznivá kometa (in kniha, 2006)
Myšpulín zaslechne z vesmíru brek ze souhvězdí Blíženců (hvězd Castor a Pollux). Čtyřlístku chybí kosmická loď, stačí ale přece "vypůjčit" si ještědský vysílač a předělat na kosmický koráb. S ním nakonec doletí až k Blížencům, najdou tam jen kluka Polluxe, jeho kamárada Castora unesla bláznivá kometa. Čtyřlístek prolétá vesmírem plným oživlých souhvězdí. Velký pes, Lev, Panna, Střelec... na všechny dojde. Čtyřlístek dožene kometu a zachrání blížence a pomocí Vah obnoví rovnováhu ve vesmíru. Protože vysílač odletí domů bez Čtyřlístku, zapřáhne si Býka do Velkého vozu a ve správný okamžik seskočí padáky na pevnou zem.
Mluví česky.

mimozemšťaniUfoni na výletní lodi
Z konce vesmíru (in 430, 2007)
Loď Čtyřlístku se srazí s kosmickou lodí. Mimozemštanský kapitán trosečníky vezme na palubu a slibuje jim odvoz domů, až si to opracují. Loď funguje jako turistické plavidlo a Čtyřlístek musí uklízet a obsluhovat hosty. Čtyřlístek se ale podívá na neznámá místa, zjistí, že ve existuje zábavní park ve volném vesmíru, ufonská zoo s nejpodivnějšími zvířaty, meziplanetární golf a podobně.
Mluví česky.

mimozemšťaniVirgoňani
Únos z Třeskoprsk (in Sp2/2007)
Učitel a pilot z planety Virgona odlétají na misi - přivézt novou školní pomůcku, znečišťovatele přírody ze Země jako špatný příklad. Cíl: Třeskoprsky. Soused Čtyřlístku Šíša zrovna pálí pneumatiky, že mimozemšťani ani nevidí na cestu. Ufoni se zastaví u Čtyřlístku. Porouchal se jim počítač a nevědí, koho mají ze Země vyzvednout. Čtyřlístek pošle ufony na ekofarmu, Myšpulín zatím spraví počítač, i když je předem jasné, že znečišťovatelem bude Šíša. Čtyřlístek Šíšu varuje, ten se bojí a chce se změnit. Šíšovi se rozsvítilo v šíše a ufoni si ho nakonec natočí při sázení stromů jako správný příklad zacházení s přírodou. Záznam o ničiteli Země se totiž z počítače "vymazal".
Mluví česky.

mimozemšťaniKrátkozrací chobotnatí mimozemšťani
Krátkozrací sněhuláci (in 442, 2008)
Krátkozrakým ufonům se porouchal autopilot a ztroskotají v Třeskoprskách. Protože mají vyvinutý čich (mají choboty), přivábí je Fifinčina polévka. Ufoni si pochutnávají a přemýšlejí, jak zajmout nějakého pozemšťana, který by loď řídil, a kuchařku Fifinku. Zapletou se do soutěže Čtyřlístku o největšího sněhuláka v historii. Ufoni zajmou Pinďu, Čtyřlístek ho ale vysvobodí. Mimozemšťani Čtyřlístku vysvětlí, že potřebují někoho s dobrým zrakem, kdo by pilotoval, sami totiž špatně vidí. Myšpulín jim pomůže, sestrojí pro ně speciální brýle. Ufoni se radují a s díky odlétají.
Mluví česky.

mimozemšťaniZimomilní mimozemšťani
Ledoví muži (in 462, 2009)
Čtyřlístek se vydává na hory za sněhem. Sněží i v Třeskoprskách, kam ve své raketce přilétají dva modří mimozemšťané. Najdou opuštěný dům Čtyřlístku a rozhodnou se tam nastěhovat. Stačí ho jen trochu upravit, aby se jim tam dobře žilo, mají totiž rádi zimu. Ufoni nechají otevřená okna a ještě pomocí mrazometu dostanou led a sníh do celého domečku. Čtyřlístci se vrací a najdou domeček s okny dokořán, ledem a sněhem skoro všude a s mimozemšťany, kteří nechtějí odejít. Myšpulín vezme teplomet a vyhrožuje, že rozpustí loď ufonů. Mimozemšťani slibují, že okamžitě odletí, i když si domeček tak pěkně přizpůsobili.
Mluví česky.

mimozemšťaniAntarktiďani, Atlantiďani
aneb všichni lidé jsou vlastně mimozemšťani

Antarktida (in kniha, 2009)
Čtyřlístek se vydává na Antarktidu zjistit původ mapy z 16. století, která s neuvěřitelnou přesností zobrazuje obrysy kontinentu ukryté pod kilometrovým ledovcem. Na Antarktidě Čtyřlístek se svou řiditelnou vzucholodí ztroskotá a dokonce se propadne do obrovské trhliny. Pod tunami ledu se skrývá velké město, kde žijí potomci obyvatelů slavného ostrova Atlantida. Antarktida ve skutečnosti je Atlantida. Před deseti tisíci lety měli vyspělou civilizaci. Dokonce létali do vesmíru, odkud původně přišli. Pak ale došlo k posunu pólů, jejich země byla zaplavena a pak se ochladilo. Část obyvatel odletěla do teplých krajin - do Egypta, Jižní Ameriky nebo do Asie, kde založili nové civilizace. A někteří zůstali pod ledem.
Mluví česky.

mimozemšťaniMimozemšťani zachránci
In the Space - Ve vesmíru (in 478, 2009)
Raketa Čtyřlístku se ve vesmíru srazí s kometou. Naštěstí přiletí hodní mimozemšťané a odtáhnou Čtyřlístek i s raketou až domů.
Mluví anglicky (a česky).

mimozemšťaniPrincové Slunečník, Měsíčník a Větrník
Vzdušné zámky (in 480, 2009)
Ve vzdušných zámcích na obloze bydlí princové Slunečník, Větrník a Měsíčník, kteří se starají o počasí na Zemi. Když jim ale jejich nehmotné zámky popraskají kvůli vlnění nové kosmické stanice, začnou na Zemi řádit živelní pohromy. Čtyřlístek se vydává do vesmíru aby pomohl. (Tito mimozemšťani by se dali spíš považovat za pohádkové bytosti, ale sídlí ve vesmíru.)
Mluví česky.

mimozemšťaniMia z planety Bí
Myšpulínum (in 499+500, 2010)
Mladá mimozemšťanka Mia z planety Bí se dozví, že na Myšpulínově výstavě vynálezů je i čtečka myšlenek. Mia přístroj ukradne, chce ho použít ke snadnému absolvování maturity. Jenže Čtyřlístek zlodějku dopadne. A když se dozví, proč čtečku myšlenek ukradla, tak ji Čtyřlístek velmi ochotně připraví na maturitu - i bez podvádění.
Mluví česky.

mimozemšťaniVymyšlení mimozemšťani, kteří dělají kruhy v obilí
Záhadné kruhy (in kniha, 2010)
Zádrhel připraví pro Třeskoprsky záhadu - za pomoci trpaslíků vytváři v polích v obilí záhadné kruhy. Čtyřlístek se tomu snaží přijít na kloub. Nejzřejmější teorií je, že kruhy vytvářejí mimozemšťani - Čtyřlístek si jasně představuje i jejich podobu. Nakonec ale přijdou na to, že za vše může Zádrhel.

Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Příběhy z lesaPříběhy z lesa Přehled výstavPřehled výstav Žvýkačky, lízátka apod.Žvýkačky, lízátka apod. Čtyřlístek dětemČtyřlístek dětem Básně v kniháchBásně v knihách
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru