Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 1990
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 1990

199013 příběhů Čtyřlístku v roce 1990.

Čtěte také:
Čtyřlístek 1990

170 Ztraceni v čase
Ztraceni v čase (Čtyřlístek 170, 1990)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 80 %
Čtyřlístek se připravuje na výpravu do pravěku, Pinďa navrhne druhohory, chce vidět brontosaury. Všichni nasednou do Chronomobilu, cesta potrvá dvě hodiny. Nastane ale porucha, utrhne se brzdicí páka. Při drastickém časovém zpomalení se udělá všem špatně. Čtyřlístek přistane náhodou právě v druhohorách, Bobík s Myšpulínem opravují zadřenou chronocívku, Pinďa s Fifinkou jdou na průzkum. Nad Myšpulínem prolétne ptakoještěr a sebere a sežere mu kleště. Pinďa fotí obrovské stopy, náhle se ale objeví jejich původce - obrovský tyranousaurus. Pinďa a Fifinka utíkají, před stromem se rozdělí, ještěr běží rovně a do stromu narazí, což ho na chvíli omráčí. Čtyřlístek rychle naskočí do Chronomobilu a odlétá těsně před tím, než ho stihne tyranosaurus sežrat. Čtyřlístek sleduje přednášku v televizi - v kostře ještěra byly nalezeny kleště. Podvrh je vyloučen, docent Doucha usuzuje na dávnou návštěvu mimozemšťanů. Myšpulín docentovi telefonuje a omyl vysvětluje.
171 Auto automat
Autoautomat (Čtyřlístek 171, 1990)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Kluci rozebrali starý automobil a sestrojují nový - automatický. Auto nemá volant, řídí a mluví automat. Čtyřlístek jede na projížďku. Auto ví, že má zastavit na přechodu, nebo vysunout deštník při nepříznivém počasí. Čtyřlístek chce jet na Kokoř, auto ale zamíří k mycí lince, čistota je prý přednější. Za mytí utratí Čtyřlístek spoustu peněz. Jede se dál, auto je na nesprávně jedoucí řidiče sprosté. Čtyřlístek chce zastavit v motorestu, auto se chce najíst nejdřív samo a zastaví u benzínky, kde žádá nejdražší benzín a autošampón. Myšpulín nakáže jet tempem zpět domů, Čtyřlístku došly peníze. Auto frčí až příliš rychle, Myšpulín tedy žádá povolené tempo. Auto sebou začne házet a škytat, přebralo benzínu. Pak přeskočí závory těsně před přijíždějícím vlakem. Čtyřlístek je zastaven policisty a dostává pokutu. Čtyřlístek Autoautomat rozebere a opraví svoje staré auto. Z Autoautomatu bude bezvadný minitraktor na zahrádku.
172 Záhadné tlapky
Záhadné tlapky (Čtyřlístek 172, 1990)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Fifinka najde ve spíži ožraný salám a podezírá kluky. Bobík se brání, syrový hrách taky nejedí a přesto je ve spíži nakousaná krabice s hrachem. Pinďa přivolá kamarády ke stolu, něco tam okusuje bábovku, není to ale vidět. Bobík to chytí, je to neviditelná myš, která ale Bobíka kousne a uteče. Fifinka jde do laboratoře za Myšpulínem, ten jí prozradí, že mu myši sežraly tablety na neviditelnost. Fifinka dojde k sousedům pro Macka, kocour si přece s myšmi poradí. Macek se vrhne na okusovanou bábovku, myši ho ale knockoutují. Myšpulín vymyslí plán, nasype na zem mouku a čeká na stopy. Fifinka zavře Macka v laboratoři, aby zbytečně nevytvářel na mouce stopy. Myši vylezou zpod gauče, Bobík je vysaje do vysavače. Myši se ale prokoušou z pytlíku vysavače, účinek tablet ale končí a Bobík viditelné myši vyžene z domu. Fifinka se vrací ze spíže nešťastná, myši se nejspíš vrátily. Myšpulín si všimne, jak z hrnce neviditelně mizí mléko, nejsou to myši, je to Macek, který v laboratoři sežral zbytek tablet. Čtyřlístek musí začít chytat neviditelného kocoura.
173 Hosté z galaxie X
Hosté z galaxie X (Čtyřlístek 173, 1990)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 80 %
Čtyřlístek je na houbách, Bobík konečně nějaké našel. Čtyřlístek je sebere, jenomže houby se vznesou a odlétají pryč. Čtyřlístek za houbami běží a narazí na mimozemšťany, kteří svým zařízením houby přitahují. Mají na louce vesmírnou loď, do které vnášejí spoustu hub. Čtyřlístek chce zarazit, aby mimozemšťani houby kradli, tak nasbírá šišky a drny a na mimozemšťany zaútočí. Mimozemšťané se pomocí překládacího zařízení Čtyřlístku omlouvají, jsou z galaxie X a tam houby nerostou. Mimozemšťani nabízejí za houby peníze, Čtyřlístek to odmítá, Pinďa si ale peníze vezme a uteče. Ufoni říkají, že po návratu vždy onemocní, Čtyřlístek zjistí proč, ufoni totiž sbírají i jedovaté houby. Vrací se Pinďa a přináší celou krabici se sadbou žampiónů, ufoni si budou moct vypěstovat houby sami. Mimozemšťani na své planetě pěstují žampióny a daří se jim. Na obrazovce mají Čtyřlístek, kterému se na Zemi podařilo najít v lese hromadu hub, už je nikdo z lesa nekrade.
174 Tajemství almary
Tajemství almary (Čtyřlístek 174, 1990)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 80 %
Čtyřlístek je na prohlídce v muzeu, průvodkyně vypráví, že se v této síni prý náhle mizeli lidé beze stopy. Výprava odchází, Čtyřlístek ale zůstává, pátrá, kde by se dalo v místnosti zmizet a dívá se do almary. Je prázdná, zadní stěna se ale otvírá. Čtyřlístek projde almarou do jiné, asi zrestaurované síně s almarou. U almary ale stojí dva rytíři a snaží se Čtyřlístek polapit. Čtyřlístek utíká, schová se v krbu. Je jasné, že almara otvírá průchod do minulosti. Čtyřlístek chce z krbu vylézt, venku ale sedí rytíři a jedí, únik tedy povede komínem na střechu. Pinďa spadne ze střechy, ostatní sbíhají po schodech budovou a zaslechnou naříkání, je to Pinďa, kterému se podařilo zachytit se balkónu. Čtyřlístek objeví šatnu a přestrojí se za rytíře, pak se vrátí do síně s almarou a tvdí hlídajícím rytířům, že jsou střídající směna. Když rytíři odejdou, Čtyřlístek svleče převlek a almarou se vrací do své doby. Bobík si zapomněl sundat přilbu, vrátit ji už ale nelze, časová past už nefunguje. Bobík má aspoň středověký suvenýr.
175 Hospodáři
Hospodáři (Čtyřlístek 175, 1990)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Tetička Bobina požádá Čtyřlístek, jestli by jí nepohlídal hospodářství, zatímco pojede na zájezd. Čtyřlístek rád pomůže a k tetě zajede. Bobík vyprovádí Bobinu, ta se rozmýšlí, jestli má přece jenom jet, Bobík ale říká, že ať jede, o hodná zvířátka se rádi postarají. Ráno Čtyřlístek zaspí, kohout ho nevzbudil. Fifinka jde do kurníku sbírat vajíčka, najde tam ale Macka, jak vajíčka pije. Fifinka hodí po kocourovi košíkem, trefí ale slepice a ty se na Fifinku sesypou. Pes Brok nechce žrát, není ale nemocný, ale přežraný, ukradl a sežral buřty. Pinďa chce dát koze seno, ta ho ale trhkne, Pinďa utíká a sesypou se na něj slepice, štěká na něj pes až nakonec přistane v bahně. Zvířata jsou stále drzejší, Čtyřlístek vymyslí plán. Myšpulín napíše plakát, že se prodá veškeré domácí zvířectvo. Bobík se namaskuje za kupce a tvrdí, že koupí všechno. Zvířata nechtějí jít pryč, tady se jim líbí víc. Fifinka se se zvířaty dohodne, že je neprodá, když ale budou sekat dobrotu. Teta Bobina se vrací ze zájezdu a diví se, že Čtyřlístek se zvířátky vychází, ji často zlobí.
176 MADOR
MADOR (Čtyřlístek 176, 1990)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Fifinka, Bobík a Pinďa se vracejí domů z lijáku. Doma už čeká Myšpulín a chce kamarádům představit nového robota. Kamarádi chtějí nejdřív uschnout, to ale zařídí robot přepnutý na sušení prádla. Pinďa a Bobík MADORovi (MAlému DOmácímu Robotovi) moc nevěří, Fifinku by ale zajímalo, co umí. Myšpulín Fifince řekne, ať sepíše seznam věcí, co je třeba doma udělat a robot to zařídí. MADOR začne pracovat, má naprogramovaný celý seznam. Nejdřív umyje podlahu, pak nádobí, naškrábe brambory a jde vyhodit odpadky. Čtyřlístek je smutný, že se robot porouchá, venku totiž stále prší, Myšpulín ale tvrdí, že je MADOR vodotěsný. Venku ale trefí robota blesk, robot se chvíli vzpamatovává, pak se vrátí domů a vypadá to, že funguje. Jenže pak začne MADOR prát brambory a vařit zvláštní večeři. Myšpulín chce robota vypnout, MADOR ale probíjí. Robot servíruje hroznou večeři, náhle se ale vypne, kluk z okna po něm střelil prakem a kamínkem se trefil do vypínacího knoflíku. Pinďa za klukem Jirkou běží, Jirka myslí, že ho chtějí potrestat, Čtyřlístek mu chce ale poděkovat a na zahradě ho za záchranu pohostí koláči, venku už je pěkně. Myšpulín zatím přebudoval MADORa na špičkovou motokáru.
177 Zálesáci
Zálesáci (Čtyřlístek 177, 1990)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Čtyřlístek si čte dopis od skautů, do lesa si zvykli jezdit neznámí vandalové, táboří pokaždé jinde, zanechávají po sobě strašný nepořádek. Čtyřlístek se za skauty vypraví a prohlédne si předchozí tábořiště vandalů. Najde tam i neznámý předmět. Skauti jdou pátrat na Hůrku, Čtyřlístek se vydává na Hrádek po modré značce. Uprostřed cesty se náhle objeví vysoká skála přes kterou se nedá přelézt, tuhle cestu značkoval asi idiot. Přiběhne zajíc a vběhne přímo do skály. Myšpulín se tomu diví, zkusí skálou ale taky projít a zmizí. Na druhé straně vypne maskovací zařízení, které promítá obraz skály. Čtyřlístek si všimne dvou vandalů, ti tvrdí, že u nich les nemají, pocházejí z 30. století. Skrývají se, protože ochraná clona je povinná pro děti do 14 let. Zálesáci znají o táboření jen pohádku, a stačí jim plazmový žíhač, který podpálí i mokré dřevo a poseká strom. Čtyřlístek je chce ale naučit zálesáctví - jak rozdělat oheň po indiánsku, jak uvařit houbovku, že do přírody plasty nepatří a topit se má jen suchým dřívím. Zálesákům pípají hodinky, vypršel jejich chnonotermín a musejí se ve své lodi vrátit do budoucnosti. Fifinka jim ještě věnuje knihu o zálesáctví. O několik dní později přijde Čtyřlístku dopis od skautů, píší, že se vandalové už neobjevili, teď už do lesa jezdí jen praví zálesáci.
178 Elá hop
Elá hop! (Čtyřlístek 178, 1990)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 80 %
Myšpulínovi volá kamarád z cirkusu, má malér, lvi se při přepravě někde ztratili a nestihne se odpolední představení. Čtyřlístek rád pomůže, Bobík vypůjčí v půjčovně převleky a Čtyřlístek se namaskuje za lvy. Dva zřízenci se zatím těší, že bez lvů, které poslali až do Brandýsa, bude s šéfem konec. Šéf je musí zahnat do práce, jen tak se poflakují. Na odpoledním představení vystupují lvi a zřízenci se diví, měli být v Brandýse. Čtyřlístek v přestrojení předvede všemožná čísla, jaká umí vytrénovaní cirkusoví lvi. Po představení přijde šéfovi telegram, lvi z Brandýsa byli už odesláni. Čtyřlístek se v maringotce svlékne z kostýmů, zahlédnou je oknem zřízenci, už vědí, jak mohli lvi vystupovat. Při večerním představení, když probíhá drezura, vtrhnou zřízenci k šéfovi a před celým cirkusem prohlašují, že lvi jsou falešní. Lvi jsou ale praví, už stačili dorazit z Brandýsa, zřízenci před nimi (a šéfem) vylezou na středovou tyč v šapitó. Prozradí, že se chtěli pomstít šéfovi, který je pořád honí do práce. Šéf na ně zdola křičí, ať slezou a začnou uklízet.
sp1990-1 Pohádkové dobrodružství
Křížovky Čtyřlístku (křížovkový speciál, 1990)
napsal Karel Ladislav, nakreslil Jaroslav Němeček, 14 stran
Fifinka si čte pohádky, Pinďa si všimne obrázku princezny a rád by nějakou potkal. Myšpulínův nový vynález pro cestování do pohádky to zařídí. Čtyřlístek se objeví ve smutném království, král smutní, protože mu jeho dceru unesl čaroděj. Čtyřlístek slibuje, že ji zachrání. Čtyřlístek zajde k věštkyni, která mu poradí, že má rychle jít do Černé rokle. Tam se v jeskyni skrývá drak a na pergamenu rada od princezny, jak draka zdolat - je ho nutno uhasit. Čtyřlístek projde jeskyní a na jejím druhém konci spadne do řeky. Žába prozradí, že se nacházejí v Čarodějově království, na čaroděje se ale silou jít nemůže. Čtyřlístek dojde k čarodějově zámku, čaroděj dá Pinďovi hádanku. Pinďa uhodne, princezna je vysvobozena, zámek se zřítí a čaroděj se změní v krysu. Čtyřlístek dovede princeznu ke králi. Král chce dát Pinďovi princeznu za ženu, Pinďa ale odmítá, protože nechce chybět v dalších dobrodružstvích Čtyřlístku. Čtyřlístek nasedá na Myšpulínův dopravní prostředek k cestování do pohádky a odlétá domů.
zc1990 Ještě jeden stromeček
Vánoční příběhy (zvláštní číslo, 1990)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 10 stran
Myšpulín sestrojí automatickou linku na pečení cukroví a ušetří tak Fifince čas. Zatímco kluci kontrolují výrobu cukroví, kterého je už nějak moc, kupuje Fifinka vánoční stromek. Koupí tak vysoký, že s ním těžko projde městem. Objeví se ale kamarád Jirka, naloží stromeček na sáňky a dojede s Fifinkou až k domu. Stromeček se do domečku nevejde, tak jdou kluci se stromkem k sousedovi přes ulici, ten má cirkulárku. Po ulici ale jede náklaďák a přejede stromeček. Pinďa má nápad - nastrojit smrk, co roste před domečkem, a pozvat pár hostů na vánoční piknik, automat vyrobil přece spostu cukroví a stále pracuje. Čtyřlístek pořádá vánoční oslavu na zahradě, přišlo mnoho kamarádů, zpívají se koledy a pojídá se báječné cukroví.
kk1990 Cesta kolem světa
Cesta kolem světa/Zachraňte Lidušku! (komiksová kniha, 1990)
napsal Stanislav Hojka (Stanislav Havelka a Petr Chvojka), nakreslil Jaroslav Němeček, 73 stran, 90 %
1 - Soutěž
Čtyřlístek vymýšlí, kam letos na dovolenou. Pinďa najde v novinách článek, bude se konat soutěž v netradiční formě vzduchoplavby, první cena: cesta kolem světa. Letadlo poháněné vlastní silou posádky dokáže sestrojit jedině Myšpulín, tak za ním Pinďa zajde, Myšpulín nechce ale nic slyšet, právě vymýšlí nový vynález. Náhodou je to šlapolet, Myšpulín jej zamýšlel na cestu ke strýčkovi na chatu, hodí se ale i k soutěži. Čtyřlístek se šlapoletem vyhrává, stroj je sice velký, dá se ale složit do kufru, což na porotu velmi zapůsobí. Ke Čtyřlístku přijde známý reportér Max Pinc a slibuje, že zajistí organizaci celé cesty za to, že bude moci publikovat záběry z cesty filmem i tiskem. Čtyřlístek souhlasí, Max volá svému šéfovi. Šéf dává Maxovi poslední šanci před vyhazovem, Max ale slibuje, že tohle bude díra do světa a už vymýšlí, jak celou cestu zrežírovat.
2 - Dobrodružsví na střeše světa
Čtyřlístek i s Maxem přilétají helikoptérou do Himálají. Vrtulník vypoví službu a zatímco jde Čtyřlístek na obhlídku, řidič vrtulníku přestane předstírat opravu a Max ho ustrojí do kostýmu yettiho. Čtyřlístek se dostane do sněhové vánice, z které mu pomůže domorodec v kožichu, vypadá spíš na opici. Čtyřlístek mu dá na památku šálu a vrací se k vrtulníku, kde na něj čeká falešný yetti. Objeví se ale domorodec s šálou a falešného sněžného muže zažene, aniž by si Čtyřlístek všiml, že je to ve skutečnosti přestrojený řidič.
3 - Přepadení na poušti
Další zastávkou na cestě kolem světa je Sahara. Přijde písečná bouře, tak se všichni rozhodnou přenocovat v autobuse. Ráno se ale objeví pouštní piráti a chtějí Čtyřlístek zajmout a žádat o výkupné. Max samozřejmě vše točí na kameru. Bobík nabídne pirátům nadutou konzervu, piráti ji otevřou a vyprsknou na ně prošlé fazole na kyselo. Čtyřlístek v autobuse pirátům ujede. Čtyřlístek nasedne na šlapolet a vyhledá z výšky oázu, všimne si přitom pirátů, jak se převlékají do evropských šatů. Pak vše vypráví Maxovi, ten ale přesvědčuje, že to byla fata morgána, když totiž do oázy s autobusem přijedou, nikdo tam není. Něco ale nehraje - jsou tam stopy.
4 - Přestřelka na Zlatém potoku
Další zastávkou jsou místa proslavená z dob zlaté horečky. Čtyřlístek s Maxem projedou v džípu opuštěnou osadou a utáboří se u blízkého potoka, ve kterém se dřív rýžovalo zlato. Myšpulínovi se podaří vyrýžovat zlatý valounek, který ve své příruční laboratoři vyhodnotí jako pravý. Objeví se obávaná banda Hogofogo Billa na koních a Čtyřlístek vyštve. Čtyřlístek se ubytuje v osadě, Bobík má ale takový hlad, že se nebojí vrátit do tábořiště pro batoh se zásobami. Potmě vezme těžký batoh s něčím, co považuje za konzervy, jsou to ale zbraně a Čtyřlístek se tak může ubránit zítřejšímu útoku bandy. Čtyřlístek bandu přemůže, banditi na koních prchají. Max odveze Myšpulínovo zlato do města na analýzu a vrací se společně se zástupem lidí se zlatou horečkou.
5 - Rukojmí paseráků
Později nastupuje Čtyřlístek na letadlo do Evropy, do Paříže. Dva zaměstnanci ale Bobíka odvedou stranou a pak ho přepadnou a svážou. Letadlo se Čtyřlístkem bez Bobíka odlétá. Tajemný muž dá Myšpulínovi balíček a chce po něm, aby ho doručil v Paříži, jinak Bobíka už neuvidí. Bobík se ale osvobodí a sváže svého hlídače. Ten mu prozradí, že je jen herec, všechno má na svědomí reportér Max Pinc. Čtyřlístek má být zatčen na celnici v Paříži s balíčkem drog, je to ale jen sádra. Čtyřlístek je v Paříži opravdu zatčen za pašování bílého prášku, a později se opravdu vysvětlí, že šlo jen o sádru, v novinách to ale už stačili rozmáznout.
6 - Zpátky do Třeskoprsk
Čtyřlístek nasedá do rychlíku do Třeskoprsk, Max natáčí na vagónu. Někdo ale náhle odpojí poslední dva vagóny, v jednom cestuje i Čtyřlístek a přihlíží, jak z vedlejšího - poštovního vozu krade nějaká banda pytle a shazuje je z železničního mostu na náklaďák na silnici. Čtyřlístek se nechce nechat od Maxe zase vypéct a rozhodne se vrátit mu to, tak nasedne na šlapolet a sleduje situaci z výšky. Vidí, jak si Max nasedá s lupiči do náklaďáku, lupiči ho ale svážou a i s kamerou hodí na koleje. Čtyřlístek pochopí, že tentokrát nešlo o nahranou situaci a jentaktak zachrání Maxe. Čtyřlístek pustí Maxovu nahrávku na policii, která v lupičích pozná známou partu. Všechny noviny píšou o poštovní loupeži, Čtyřlístku a Maxovi. Maxovi přijde telegram od šéfa, kde mu gratuluje za úspěch. Čtyřlístek se na šlapoletu vrací domů, kam zanedlouho přijde Max na návštěvu a s Myšpulínem už plánují další cestu, tentokrát třeba na Severní pól.
kk1990 Zachraňte Lidušku!
Cesta kolem světa/Zachraňte Lidušku! (komiksová kniha, 1990)
napsal Tomáš Nový (Jiří Čehovský a Jan Endrýs), nakreslil Jaroslav Němeček, 87 stran, 90 %
1 - Loděnice
Čtyřlístek sleduje dokument o mořském dně, Fifinka by se tam chtěla někdy podívat a Myšpulín už vymýšlí plánek ponorky. Následujícího dne vyráží Čtyřlístek do loděnice s haraburdím konstruovat ponorku, dva mladíci v loděnici si ale myslí, že tam chce Čtyřlístek složit šrot jako na skládku. Čtyřlístek se s mladíky dohodne, že haraburdí na místě večer nebude. Čtyřlístek stihne přes den úspěšně sestrojit ponorku. Pinďa má v noci kvůli čtení dobrodružných knížek strašný sen, ve kterém Čtyřlístek s ponorkou ztroskotá. Aby k tomu nedošlo, ponorku odřízne a nechá ji odplout.
2 - Na řece
Ráno si Myšpulín všimne, že ponorka zmizela a obviňuje dva mladíky, kteří je včera vyhazovali, Pinďa se ale přizná. Ponorka má naštěstí automatického kormidelníka a sama se vrátí. Čtyřlístek nasedne a zkouší ponor, ve vodě je ale spousta haraburdí, které Čtyřlístek vyhodí na břeh, ryby mu za to děkují. Z nedaleké továrny zase pouštějí do řeky naftu, Čtyřlístek si to jde vyřídit s ředitelem.
3 - Na širém moři
Pak už je čeká širé moře. Bobík má dost konzerv, tak se mu snaží Pinďa ulovit rybu, nemůže ji ale dostat z vody ven. Zkusí to Bobík, je ale stažen pod vodu. Bobík si ale všimne, že na dně je vrak staré lodi, kterou se Čtyřlístek vydá v potápěcích oblecích okamžitě prozkoumat. Fifinka najde starý lodní deník, ve kterém se Myšpulín dočte, že námořníci spatřili obrovskou mořskou příšeru, před kterou všichni z lodi ve člunech prchli. Čtyřlístek zakotví u blízkého ostrova s lagunou a horou.
4 - Tajemná stopa
Dalšího dne se na břehu objeví podivné stopy, tak se Čtyřlístek snaží v laguně najít příšeru. Marně, v noci ji ale Myšpulínovo nástražné zařízení vyfotí. K ostrovu připluje velká loď s poněkud nevrlou posádkou a známým profesorem Koprsteinem. Bobíka vědecké kecy nezajímají, tak se jde porozhlédnout do kuchyně, kde odposlechne, že námořníci chtějí příšeru, ke které je profesor dovedl, chytit a za velké peníze prodat. Čtyřlístek se vrátí na ostrov a dohodne se, že musí najít příšeru první.
5 - Pátrání pod hladinou
Fifinka opravdu na ještěra narazí, žije v hoře, do které se dá dostat jen mořským tunelem. Fifinka se s příšerou skamarádí, pak objeví, že je tam ještě mládě. Kluci se vydají Fifinku hledat a najdou ji u příšerky.
6 - Příšera se představuje
I kluci se s ještěry seznámí. Myšpulín použije svůj elektronický analyzátor, který dokáže převést zvířecí řeč do lidské. Čtyřlístek se tak dozví, že se velká příšera jmenuje Liduška a její synek Pepíček. Čtyřlístek příšery varuje, že je budou chtít banditi chytit a prodat. Na lodi zatím dá posádka profesora pod zámek, své už udělal a jeho protesty proti odchytu nejsou vyslyšeny. Banditům se podaří odchytit Pepíčka.
7 - Na pomoc Pepíčkovi
Čtyřlístek na loď vrthne, posádku přemůže a osvobodí Pepíčka i profesora.
8 - Liduška v akci
Čtyřlístek pak pluje to tajné skrýše, aby ukázal profesorovi ještě větší příšerku, než je Pepíček. Profesor příšery zkoumá, pak ale všichni vyplouvají z vody. Na lodi se zatím stihli osvobodit a pak dokonce uloví kluky a profesora. Fifinka doplave za Liduškou pro pomoc. Liduška vypluje na hladinu, s posádkou si to vyřídí a loď potopí. Čtyřlístek s profesorem odplouvají v ponorce z ostrova, na kterém banditi bez lodi musejí zůstat. Tak to dopadá s těmi, kteří škodí přírodě.
ročník 1989příběhy - seznamročník 1991
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Detektiv PreclíkDetektiv Preclík BlbinyBlbiny Komiksové knihyKomiksové knihy Příběhy 1999Příběhy 1999 Poznej příběhPoznej příběh
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru