Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 1989
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 1989

198911 příběhů Čtyřlístku v roce 1989.

Čtěte také:
Čtyřlístek 1989

161 Nebezpečný míč
Nebezpečný míč (Čtyřlístek 161, 1989)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 80 %
Pinďa leze na strom, zůstal na něm míč. Pinďa se kšandou zachytí o větev a visí na ní ze stromu. Fifinka volá kamarády, aby přinesli žebřík, Myšpulín má ale nový vynález Pružík, sprej, který stonásobně zvýší pružnost. Myšpulín zamíří na kšandu, ta začne pružit a protáhne se až k zemi, jenomže pak se odpruží na druhou stranu a s Pinďou vylétne do vzduchu nad strom. Když se Pinďa objeví zase nad zemí, kamarádi ho zachytí, kšanda praskne a trefí Pinďu do nosu. Ze stromu spadne také míč a Bobík požádá Myšpulína, aby Pružíkem vzpružil i míč. Bobík a Pinďa si na zahradě s míčem čutají, Pinďa dá větší ránu a míč se začne od všeho odrážet a je k nezastavení. Poté, co svými odrazy ničí vnějšek domečku, odrazí se do města a Pinďa s Bobíkem se za míčem vydávají. Míč zdeformuje popelnici, střechu auta, a dělá díry do nového asfaltu. Míč spadne pod kolo parního válce, který válcuje nově vyasfaltovanou silnici. Když válec přejíždí míč, válec se celý třese, a dělníci se pak podívají, co to bylo. Nevědí, co to bylo, ale teď to bude polštář, který krásně pruží. Pinďa a Bobík se vracejí a Bobík dostane nápad, jak využít Pružík. Fifinka ale nejdřív donutí kluky, aby odstranili spoušť, kterou nebezpečný míč způsobil. Když je hotovo, půjčí Fifinka Bobíkovi matračku, kterou potřebuje Bobík ke svému plánu. Myšpulín nastříká na matračku Pružík a z ní se stane trampolína, na které skáče Pinďa a vyskočí do velké výšky, zatímco Bobík dává lanem Pinďovi záchranu. Před domkem se shromažďují děti a chtěly by také trénovat na takové tramopolíně.
162 V komoře je myš
V komoře je myš (Čtyřlístek 162, 1989)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Bobík objeví ve spíži myš, snaží se ji chytit, místo toho ale shodí poličky a zničí celý košík vajec. Kluci Bobíkovi pomůžou s úklidem a vymýšlejí, jak myš chytit, Fifinka se o ní nesmí dozvědět. Myšpulín dá do spíže pastičku a kluci pak z rozkřáplých vajec dělají těsto na palačinky. Domů přijde Fifinka a diví se, že těsta je nějak moc, kluci ale tvrdí, že to sní jako nic. Kluci jsou rádi, že se Fifi nedozvěděla o myši, Fifinka ale jde do spíže pro džem a chytí se do pastičky. Pinďa Fifince prozradí, že chytali myš a Fifinka požaduje, aby byla myš okamžitě chycena. Myšpulín přinese Čmoudík a snaží se myš ze spíže vykouřit. Puch proniká i k nim, tak utečou do kuchyně, kde si myš pochutnává na těstu, ve spíži vůbec nebyla. Bobík se snaží myš pod postelí chytit, myš ho ale kousne. Myšpulína napadne nalákat myš na kousky čokolády do lednice, kde zmrzne. Myš ale v ledničce cvičí a když Myšpulín zase lednici otevře, myš vyběhne jakoby nic. Bobík si pro uklidněnou zahraje na housle, jeho skřípání jde ale kamarádům na nervy. Skřípání nemůže vydržet ani myš a s uzlíčkem prchá z domečku. Kamarádi prosí Bobíka, aby s hraním nepřestával. Bobík se poťouchle ptá, jestli se jim jeho hraní líbí, Myšpulín tvrdí, že by si s ním i zazpíval.
163 Římské tajemství
Římské tajemství (Čtyřlístek 163, 1989)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 80 %
Čtyřlístek se jde podívat do muzea na Římské tajemství, antický Řím v obrazech starých mistrů. Fifinka objevuje na obrazu Hold Caesarovi kluka s bublifukem. Kluk vyfoukne bublinu z obrazu, bublina chytne Čtyřlístek a přenese na obraz. Čtyřlístku dojde, že bublifuk je stroj času. Myšpulín se snaží získat od kluka bublifuk, aby se mohli dostat zpátky, kluk ale uteče a Čtyřlístek běží za ním. Kluk upozorní na Čtyřlístek legionáře. Čtyřlístek prchne před setninou do skladu látek. Pinďu napadne, přehodit si látky přes sebe a hrát si na senátory. Legionáři se na léčku chytí a Čtyřlístek ze skladu pustí. Čtyřlístek pak přemýšlí, co bude v téhle době dělat. U kašny ale potkají kluka, který to všechno způsobil. Kluk brečí, táta ho poslal sehnat Čtyřlístek, aby ho mohl vrátit zpátky, a teď je konečně našel. Kluk dovede Čtyřlístek k otci, je to Ceasarův magik. Magik ale říká, že se bublifuk porouchal, Myšpulín zjistí, že bublifuk je jen ucpaný. Kluk znova foukne a Čtyřlístek se objeví zpátky v muzeu. Už je po zavírací době a strážník se diví, co Čtyřlístek v muzeu dělá a chce ho nechat zavřít. Kluk se z obrazu vypařil, asi jeho táta vrátil včas čas a bublifuk mu vůbec nepůjčil.
164 Únos
Únos (Čtyřlístek 164, 1989)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Dva kluci venku vidí, jak Myšpulín odjíždí s divnými lidmi limuzínou. Doma se Bobík, Pinďa a Fifinka chystají k obědu. Myšpulín nepřichází, od rána nevylezl z laboratoře. V laboratoři je vše rozházené a Fifinku napadne, že Myšpulína unesli, někdo chtěl zneužít jeho vědomostí. Čtyřlístek rozjíždí pátrání, Bobík se vystrojí jako Holmes, Fifinka půjčí sousedovic Betynku, ta vyčmuchá stopu k silnici. Tam Čtyřlístek potká kluky, kteří viděli Myšpulína v limuzíně, jedoucí směrem na Vystrkov. Čtyřlístek se u pumpy informuje, že limuzína jela na hrad Špicburk. Na hradě je z technických důvodů zavřeno, trojlístek se tam ale vplíží. Všimnou si jich dva muži a snaží se je chytit. Bobík odvede jejich pozornost falešnou stopou, odhozeným kamínkem. Čtyřlístek pak pátrá na hradě po Myšpulínovi. Do jedné místnosti právě chce vstoupit muž v plášti, z dveří se ozývá, že teď ne, teď ho ozařují. Bobík, Fifinka a Pinďa si myslí, že ozařují Myšpulína, a do místnosti vtrhnou. Tam jsou ale jen vědci a ozařováním zkoumají pravěký meč. Myšpulín se diví, co Čtyřlístek na hradě dělá, vždyť nechal vzkaz, jenomže ho zapomněl v kapse. Na vzkazu je napsáno, že si pro něj přijeli, bude se zkoumat pravěký meč a že na Myšpulína nemají čekat k obědu.
165 Podařené pilulky
Podařené pilulky (Čtyřlístek 165, 1989)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Čtyřlístek je nemocný, všichni mají rýmu. Myšpulín tvrdí, že lék by měl, jenže nevyzkoušený, přesto to chtějí všichni zkusit. Po léku rýma opravdu zmizí. Myšpulínovi volají z televize, bude se točit film z kosmu a Myšpulín slibuje udělat triky. Lék má vedlejší účinek, všem narostl velký nos, Bobíkovi chobot. Po Antinosinu se vrátí velikost nosu do normálu, jenomže začnou všem růst vlasy. Bobík kamarády stříhá, vlasy ale stále dorůstají. Myšpulín se snaží vynalézt další pilulky. Všichni risknou nové pilule, vlasy opravdu odrostou. Fifinka luxuje a je ji divné, že se vznáší ve vzduchu. Nakonec i ostatní poletují po domečku. Po Holicinu nastává stav beztíže. Přijedou lidi z televize, Bobík se nechce ukazovat, naopak Myšpulín navrhne, aby všichni z domečku vyletěli. Režisér žasne, to je úžasný trik. Myšpulín podepíše smlouvu a v ateliérech pak Čtyřlístek natáčí vesmírný film. Po natáčení polknou všichni Univerzalit, ten ruší všechno. Všechno kromě rýmy a Čtyřlístek musí zase ulehnout do postele.
166 Vtipálkové
Vtipálkové (Čtyřlístek 166, 1989)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Kdosi zaťuká na dveře a na prahu zanechá balíček. Čtyřlístek ho rozbalí a vyskočí z něj jitrnice na pérku. V balíku byl i dopis od Jirky a bráchy: "1:0 Ať žije legrace!" Myšpulín vymyslí odvetu. Nafouknutý balónek ucpe píšťalkou a pak se všichni přiblíží k domku bráchů, kteří sedí na zahradě u ohníčku. Bobík pustí balónek, který poletuje po zahradě a píská. Vtipálci jsou vyděšeni, Čtyřlístek se směje, je vyrovnáno 1:1. Vtipálci i Čtyřlístek vymýšlejí další podrazy. Vtipálci nafouknou balónek, do kterého nasypou pepř a balónek namalují jako fotbalový míč. Čtyřlístek vytvoří dřevěný dort se šlehačkou. Vtipálci přijdou ke Čtyřlístku a tvrdí, že se omlouvají, ať rozhodnou penalty. Pinďa do balónu kopne, mičuda praskne a vyletí na něj pepř. Čtyřlístek zve vtipálky domů, ti ale odmítají, tak přinese Čtyřlístek stůl s dortem ven. Vtipálci se na dort těší, jenomže Čtyřlístek z dřevěného dortu sfoukne šlehačku přímo na vtipálky. Vtipálci remízu nepřijímají, bude se pokračovat. Čtyřlístek se v noci připlíží k domku vtipálků, namíří hadici směrem k oknu a ke dveřím umístí hrnec s vodou. Ráno se vtipálci proberou, ven se jim nechce, ale musejí jít na nákup. Venku zjistí, že vše byl jen podfuk Čtyřlístku. Čtyřlístek je venku a vtipálkům se posmívá, mají košíčky plné hub a tvrdí, že za to může ten vydatný déšť a zve vtipálky na houbovku.
167 Výlet pro čtyři
Výlet pro čtyři (Čtyřlístek 167, 1989)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 80 %
Je duben, je krásně a Bobík navrhuje výlet na kole. Pinďa by chtěl vidět, jak na sv. Jiří vylézají hadi a štíři. Myšpulín nejede, koupil si spoustu knih a chce je studovat. Čtyřlístek na výletu zmokne. Myšpulín kamarádům doma ukáže pravý středověký bestiář s obrázky zvířat, jak je dřív kreslili. Jsou tam štíři, ještěrky ropuchy a další bestie. Z bestiáře vypadne papír se zaklínadlem a Pinďa ho přečte. Pod stolem se náhle objeví ještěrka jako z bestiáře. Najednou se to po celém domku hemží různými bestiemi. Čtyřlístek před nimi prchne na střechu, Myšpulín přemýšlí, jak se jich zbavit. Fifinka hodí bestiář do komína, Myšpulín je sice smutný, ale alespoň zmizely všechny příšery. Čtyřlístek si pak vyjede na čtyřkole do přírody. Teď je hezky a Čtyřlístek si v přírodě všímá zvířátek, která jsou rozhodně roztomilejší než ty příšery, co měl doma.
168 Nutná oprava
Oprava nutná (Čtyřlístek 168, 1989)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 80 %
Osmáky z kroužku vynálezců štve, že nástěnka je zase o Myšpulínovi. Vymýšlejí, co by vynalezli, aby ho trumfli, tak sledují ve křoví před domkem Čtyřlístku. Za Myšpulínem přišli dva třeťáci, kteří by si přáli automat na domácí úkoly, Myšpulín to ale odmítá. Příští den si Čtyřlístek všimne, jak spousta dětí běží jedním směrem. Kluci se vydají za nimi a narazí na ceduli-směrovku, kde stojí, že automat na domácí úkoly už je v provozu. Čtyřlístek to jde na zahradu kroužku vynálezců prověřit. Automat je budka, stačí úkol strčit do automatu a za chvíli vypadne výsledek. Myšpulín ho chce otestovat úkoly ze třetí třídy. Převod mezi jednotkami zvládá, ale věta "Pan Bílý bílí bílý pokoj, aby byl bílý." je na pětku s hvězdičkou. Vynálezci se vymlouvají, že je to jen porucha a něco si mezi sebou šeptají. Pinďa ze křoví sleduje, jak do budky vchází Lída, machr přes češtinu z 8.B. Z automatu vyjede oprava testu češtiny. Pinďa Myšpulínovi prozradí, v čem spočívá princip automatu, že je to jen budka, ve které osmáci píšou úkoly. Pinďa pak zaběhne pro Fifinku a společně seženou všechny třeťáky. S nimi pak přistihnou v budce-automatu osmáky, jak k psaní domácích úkolů potřebují učebnice pro 3. třídu. Děti kritizují jednoduchost vynálezu, Myšpulín se zas posmívá, že neznali třeťácký pravopis.
169 S větrem o závod
S větrem o závod (Čtyřlístek 169, 1989)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Chlapci čtou plakát, že bude probíhat soutěž dálkově řízených modelů, a jsou smutní, bude se účastnit šampión Jindra Fiškus a nemá cenu závodit. Chlapci jdou za Čtyřlístkem, kterému řeknou, že Fiškus vždy vítězí, zatímco ostatní modely havarují, to přece nemůže být náhoda. Pak dají Myšpulínovi fotku Fiškuse jak řídí letadlo, na které není nic nápadného, s Fiškusem ale jezdí kamarád, který všechno natáčí na kameru, a Myšpulín si všimne, že to není kamera, ale rušička dálkového ovládání. Myšpulín má nápad. Čtyřlístek přijde na závody a chlapcům ukáže své trumfy - silnou vysílačku zabudovanou do dalekohledu a kapsli. Fifinka s Bobíkem se přestrojí za novináře a jdou dělat interview s Fiškusem. Nenápadně přitom přilepí na Fiškusovo letadélko kapsli. Myšpulín si zatím vyzkouší, že jeho vysílačku Fiškusova rušička neodruší při letu Fiškusova soupeře. Startuje Fiškus, Bobík pomocí zrcátka a sluníčka zapálí kapsli na Fiškusově letadle. Myšpulín převezme řízení letadélka. Latadélko díky kouřové kapsli vydává kouř a Myšpulín řídí letadlo tak, aby na oblohu psalo nápis. Porota je nadšena, Fiškus opět zvítězí. Nápis ale zní "Jsem podvodník... Ruším vysílačky soupeřů..." Pořadatel vyhazuje Fiškuse i jeho kamaráda ze závodů.
kk1989 Cirkus Pepi
Cirkus Pepi/Loupež století (komiksová kniha, 1989)
napsal Stanislav Hojka (Stanislav Havelka a Petr Chvojka), nakreslil Jaroslav Němeček, 75 stran, 90 %
I. kapitola - Oběti tréninku
Čtyřlístek bude mít svátek, tak připravuje oslavy. Pinďa jde nakupovat do samoobsluhy a ztratí se mu dvacetikoruna. Fifince se ztratí zástěra a Bobíkovi čerstvě nastříhané růže. Myšpulín se chlubí, že jemu se dort neztratil, Bobík si z něj chce vystřelit a dort ukradne a dá ho na lavičku venku. Myšpulín je naštvaný, Bobík mu ale prozradí, že dort ukradl on, na lavičce však už dort není. Přijde opička a přinese všechny ztracené věci, je totiž iluzionistkou a musí trénovat svou hbitost. Opička Pepi představí Čtyřlístku svého trenéra Hermana, ten se na opičku ale zlobí a nabízí Čtyřlístku za to malé nedorozumění volné lístky na zítřejší představení na pouti.
II. kapitola - Poctiví zloději
Při představení opička tajně krade lidem věci a ti se pak diví, co všechno jim nepozorovaně ukradla. Diváci jsou nadšeni, Herman ale nevrátí lidem všechny peněženky. Pepi Hermana přistihne s kufrem plným dlouho nakradených peněz, Herman ji ale uchlácholí tím, že střádá peníze na svůj cirkus, který pojmenuje Pepi.
III. kapitola - Čtyřlístek zasahuje
Opička ale stejně přijde další den ke Čtyřlístku a všechno mu poví. Myšpulín připraví pro Hermana zvláštní překvapení, peněženku naditou výstřižky z novin a děsivou fotografií Čtyřlístku s nápisem Víme o tobě všechno. Herman se ale nelekne a chystá na Čtyřlístek podraz. Pepi Čtyřlístek varuje, Herman ale v noci pustí do domku uspávací plyn a poplašné zařízení zneškodní tím, že vypne venkovní pojistky.
IV. kapitola - Nešťastně zmařený únos
Herman odveze uspaný Čtyřlístek s opičkou Pepi na letiště a odlétá v letadle směr Rambumbey.
Čtyřlístek se probudí a Herman mu vysvětlí, že koupil cirkus v Rambumbeyi a jestli se chce Čtyřlístek vrátit, tak si bude muset vydělat na cestu domů.
V. kapitola - Artisty proti své vůli
V Rambumbeyi je Čtyřlístek zamčený v maringotce. Přichází Herman a rozděluje úkoly: Pinďa bude zajíc na laně. Pinďovi to nejde, tak má pro něj Herman jiný úkol, vlézt do tunelu z mříží, ten ale vede do klece se lvem. Pinďa utíká na visuté lano a už mu to jde skvěle. Fifinka s Bobíkem po sobě mají házet dorty, do bitvy bude zapojeno celé obecenstvo. Myšpulín bude jako kocour v botách dělat veletoče na hrazdě. Boty jsou těžké, Myšpulín si je ale v dílně vylepší - přidá k nim raketový pohon. Představení má úspěch, Herman ale Čtyřlístku nepřizná žádný výdělek, provoz cirkusu je prý drahý.
VI. kapitola - Pod bičem principála
Čtyřlístek připraví na další den vzpouru, záměrně kazí svá čísla, Herman ale namlátí Pepi bičem a Čtyřlístek se rozhodne v noci prchnout.
VII. kapitola - Čtyřlístek na útěku
Myšpulín pomocí svých raketových bot otevře dveře maringotky a Čtyřlístek pak pomůže utéct i všem vězněným zvířatům. Herman se se svým kufrem vydává do džungle za nimi. Čtyřlístek se dostává na pobřeží, kde si postaví chatu a příští noc ji bude hlídat tygr z cirkusu. Mořský příboj přižene ke břehu vor a Čtyřlístek se na něm vydává na moře právě ve chvíli, kdy Herman přiběhne na břeh. Objeví se motorový člun a nabízí Hermanovi svezení, ovšem za peníze. Pánové ve člunu však seberou Hermanovi kufr a Hermana vysadí na opuštěném ostrově.
VIII. kapitola - Návrat
Čtyřlístek se vrací do cirkusu, který přejmenují na Cirkus Pepi a sehrají několik představení, dokud si nevydělá na cestu domů. Čtyřlístek se s Pepi rozloučí, z vydělaných peněz si koupí plátno, postaví si rogalo a odlétá domů.
kk1989 Loupež století
Cirkus Pepi/Loupež století (komiksová kniha, 1989)
napsal Milan Dvorský (Jiří Čehovský a Jan Endrýs), nakreslil Jaroslav Němeček, 85 stran, 100 %
I. kapitola - Ve městě
Čtyřlístek jede do města Nepovězto na výlet po pamětihodnostech. Z galerie právě vyjíždí auto s trojicí lupičů s kufrem. Lupiči s autem nabourají, před policií ale prchnou na most, který je ovšem z obou stran uzavřen policisty. Šéf bandy má nápad, odlákají prodejce kopií obrazů a přidají mu mezi plátna ukradený originál z galerie. Vrátí se pro něj, až bude po všem. Policie lupičům zkontroluje kufr, ten je však prázný a policisté se omlouvají. Na mostě je i Čtyřlístek a u prodejce kopií obrazů si vybere právě ukradený originál - krajinku s větrným mlýnem od vlámského malíře. Lupiči si všimnou, že obraz jim Čtyřlístek vyfoukl, tak Šéf pošle Tlouštíka, aby Čtyřlístek sledoval. Ten jede za Čtyřlístkem až do Třeskoprsk na motorce, kde havaruje, kumpánům ale sdělí, kam dojel.
II. kapitola - Pravý a falešný
Bobík doba přitlouká hřebík, aby bylo kam obraz pověsit, podaří se mu ale probourat celou stěnu. Fifinka si říká, že obraz vypadá pravě, Myšpulín to zkusí svým vynálezem, který prý rozezná pravé od falešného. Obraz je podle přístroje pravý, Myšpulínova vzácná známka ale falešná. Objeví se zedník, namaskovaný Tlouštík, a nabízí Čtyřlístku své služby, chce opravit probouranou zeď. Čtyřlístek mezitím pracuje na zahradě a když se Myšpulín po hodině vydá zedníka zkontrolovat, zjistí že se zdí ani nehnul, zato si prohlíží obraz. Myšpulín zkusí použít na zedníka svůj přístroj, kterým zjistí, že zedník je falešný.
III. kapitola - Obléhání
Přijedou zbylí dva lupiči se a přímo si řeknou o obraz, Bobík je vyhodí oknem. Lupiči svolají do Třeskoprsk posily, Čtyřlístek se ale v opevněném domku ubrání. Posily utečou a na trojici lupičů se sletí Pinďovy včely, lupiči proto prchají z Třeskoprsk.
IV. kapitola - Na cestě
Čtyřlístek nehodlá riskovat další útok na domek a odjíždí na strýcovu chatu. Lupiči ho ale sledují a po cestě připravují různé pasti, Čtyřlístek se jim vyhne a v obojživejném autě dopluje na chatu na ostrově.
V. kapitola - Chatrč na ostrově
Lupiči vymýšlejí plán. Šéf oholí kumpána Dlouhána tak, že je k nepoznání, a vyšle ho v loďce k ostrovu. Dlouhán si hraje na trosečníka, Čtyřlístek ho zachrání. Trosečník vypráví, kudy připlul, Čtyřlístek tak zjistí, že si trosečník vymýšlí. Dlouhán tvrdí, že slyší volání o pomoc, ať se jde Čtyřlístek podívat. Čtyřlístek se sice jde ven podívat, kouká se ale okny do chaty a vidí, že jim Dlouhán sype do čaje uspávadlo. Čtyřlístek se vrátí do auta a donutí Dlouhána vypít čaje. Čtyřlístek se rozhodne vyměnit obrazy, v chatě nechat ukradený a pryč si odveze obraz s Bobíkovým pradědečkem.
VI. kapitola - Červená peřej
Čtyřlístek v obojživelném autě odplouvá a na kládě k ostrovu připlouvají Šéf s Tlouštíkem. Dlouhán ještě spí a po probuzení jim vysvětlí proč. Lupiči najdou u chaty kánoi a vydávají se za Čtyřlístkem do peřejí. Lupiči z loďky vypadnou, Čtyřlístek je ale podle vodáckého pravidla zachrání a odjíždí tábořit na zříceninu. Podle plánu se v noci přikradou lupiči a ukradnou ovázaný obraz.
VII. kapitola - Dopadení
Lupiči ujíždějí v autě a hádají se, jak si rozdělí zisk z lupu, až s autem havarují. Přijíždí policie a v trojici pozná lupiče z galerie, mají ale nesprávný obraz. Přijede Čtyřlístek a vše vysvětlí. Následujícího dne se to u strýcovy chaty na ostrově hemží televizními štáby a natáčí reportáže o tom, jak Čtyřlístek dopadl lupiče. Pravý obraz zůstal v chatě, pod svícnem bývá tma. Čtyřlístek dostává odměnu a kopii ukradeného obrazu.
ročník 1988příběhy - seznamročník 1990
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Hodža NasreddínHodža Nasreddín Štíplová po 1990Štíplová po 1990 Rumunský CD-RomekRumunský CD-Romek Příběhy z omalovánekPříběhy z omalovánek Vytaženo z šuplíkuVytaženo z šuplíku
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru