Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 1977
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 1977

19778 příběhů Čtyřlístku v roce 1977.

Čtěte také:
Čtyřlístek 1977

056 Chyťte ho!
Chyťte ho! (Čtyřlístek 56, 1977)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Čtyřlístek si venku čte ceduli s výsledky věcné loterie k 500. výročí města Třeskoprsk. Bobík zjistí, že vyhráli 1. cenu, zafouká ale vítr a výherní los uletí. Čtyřlístek běží za losem a křičí "Chyťte ho!" Lidé z města běží s nimi, myslí si, že Čtyřlístek honí zloděje. Čtyřlístek se před lidmi schová za ohradou. Pinďa si všimne losu, který zaletí do domu. V domě u otevřeného okna třídí své známky filatelista a neodpovídá na Bobíkovo zvonění. Myšpulín otevře dveře a filatelistovi uletí známky včetně losu. Los chytí mimino v kočárku, a když se Pinďa snaží dítěti los sebrat, odežene ho maminka dítěte. Máma zjistí, že dítě los cumlá, tak ho odhodí. Los přistane na náklaďáku s pískem. Bobík vyleze na náklaďák, na který bagr ještě přidává další písek, který Bobíka zasype a los zase uletí. Dva kluci na louce, ke kterým los doletí, využijí zdánlivě bezcenného papírku jako bábrle na draka. Kluci nechtějí Čtyřlístku los vrátit, potřebují bábrle. Souhlasí s navrácením až když Bobík slíbí, že dá klukům všechny svazky Čtyřlístku. Bobík jde pro první cenu losování, což je náhodou svázané vydání všech Čtyřlístků. Bobík má zkrátka štěstí, když vyhraje, tak to stojí za to.
057 Fantóm stadiónu (Fantom stadionu)
Fantóm stadiónu (Čtyřlístek 57, 1977)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Pinďa trénuje rychlobruslení na závody, sledují to i jeho soupeř s trenérem a baví se o tom, že Pinďu neporazí. Trenér však ví, jak Pinďu postrašit, napíše výhrůžný vzkaz, poplácá Pinďu po zádech a vzkaz tak na něj přilepí. Fifinka si všimne, že má Pinďa na zádech zprávu, ve které stojí, že jestli Pinďa pojede závod, bude s ním zle. Pinďa se bojí, ale vzpomene si, kdo ho poplácával po zádech a trénuje dál. Soupeř s trenérem zatím škodí - zalepí zip na tašce Čtyřlístku. Čtyřlístek přijde do šatny a u tašky je další výhrůžný vzkaz od Fantóma stadiónu. Taška má naštěstí tajný spodní zip, tak se Čtyřlístek může nasvačit, Fantóm ale polepil chrániče, které se přilepily Pinďovi na brusle. Myšpulín jde domů a vrátí se s balíčkem v době, kdy začínají rychlobruslařské závody. Soupeř podvádí tím, že sype Pinďovi pod nohy písek. Myšpulín vytáhne z balíčku dálkový ovladač s magnetem, kterým ovládá brusle Pinďova soupeře. Pinďa vyhrává a Čtyřlístek se vysmívá Fantómovi, že příště ať méně švindluje a více trénuje.
Poznámka: název příběhu v závorce platí pro reedici v Čtyři ve Čtyřlístku (komiksová kniha - reedice, 2000) a Skvělé příběhy Čtyřlístku (4. velká kniha Čtyřlístku, 2005).
058 Myš, která prochází zdí
Myš, která prochází zdí (Čtyřlístek 58, 1977)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Čtyřlístek pere prádlo, Myšpulín vynalezl pilulky, s kterými by praní mělo jít bezvadně. Pilulky ale ani nepění, ani neperou. Myška začne pojídat pilulky. Bobík ji odhání, mohly by být jedovaté. Myš uteče tak, že proběhne skrz zeď a Bobík si natluče. Bobík sní zbývající pilulky a zkusí taky projít zdí. Nejdřív Bobík bublá, ale pak ověří, že pilulky nejsou na praní, ale na procházení zdí. Myška se Bobíkovi směje, tak za ní Bobík běží. Myška utíká z domečku na ulici a pak do baráku, kde přechody přes zeď vyrušují spoustu lidí. Na střeše se myška obrátí a oba pak otravují stejné lidi i cestou dolů. Myška se vrátí do domku Čtyřlístku a Bobík ji konečně chytí, zůstane ale napůl pořád venku. Myšpulín udělal novou várku pilulek, když je ale Myšpulín, Pinďa a Fifinka ochutnají, vznesou se ke stropu a udělá se jim špatně. Možná jsou to konečně pilulky na praní. Pinďa si vyfotí Bobíka zaraženého ve zdi, Bobík ale už nemůže zdí prolézt, pilulky přestaly účinkovat. Pinďa vysekává majzlíkem Bobíka ze stěny. Fifinka má vynálezů dost a nechává praní na Myšpulínovi.
059 Popelka v domě
Popelka v domě (Čtyřlístek 59, 1977)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Čtyřlístek je v lese na houbách, nad ním přelétává letadélko, které narazí do stromu, spadne a začne hořet. Myšpulín oheň uhasí a z popela vytáhne motorek Popelka, jak ho Pinďa pojmenuje. Doma Čtyřlístek čistí houby, Myšpulín ale vynalézá z Popelky větrák. Větrák je ale tak silný, že odfukuje houby oknem pryč, sám se vznese a poseká Fifince na zahrádce růže. Větrák pak ještě usekne jabloň a pak mu konečně dojde benzín. Fifinka nařídí, že všechna jablka se musí oloupat a zavařit. Myšpulín z Popelky vynalezne automatický loupák, který zpočátku jablka nádherně loupe, zasekne se ale a začne jablka oloupávat až na ohryzek. Fifi je naštvaná a nařizuje Popelku vyhodit. Před domkem na silnici spravuje pán auto. Myšpulín mu pomůže - namontuje mu do auta Popelku. Auto se ale vznese do vzduchu, Čtyřlístek mu z domečku mává.
060 Přízrak hlubin
Přízrak hlubin (Čtyřlístek 60, 1977)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Čtyřlístek jede autem k jezeru, projíždí okolo poutě. Na pláži je narváno, Čtyřlístek si ale místo najde. Když se chce jít Fifi koupat, upozorní ji klučina, že v jezeře žije příšera, vyfotografoval ji pan Prášil. Myšpulín si poslechne Prášilovo povídání a prohlédne si i fotku příšery. Fifinka říká, že v jezeře Loch Ness mají taky jednu a Myšpulín si vzpomene, že jednu lochnesku - atrakci viděl na pouti. Myšpulín vyfotí nejdříve vodní hladinu a pak zajede s kamarády na pouť a udělá si obrázek dětí na lochnesce. Čtyřlístek se vydává do domu hrůzy, tam je dostatečná tma na vyvolání filmu a vytvoření fotomontáže prolnutím dvou filmových políček. Myšpulín pak vylepí podvodnou fotku s dětmi na lochnesce v jezeře na vývěsku. Lidi zjistí, že i ta Prášilova fotografie byla jistě podvrh a začnou ho hledat, kvůli jeho povídačkám se tři dny ze strachu v jezeře nekoupali. Fifinka Prášila najde, schoval se do písku a prosí Fifinku, aby mu pomohla zmizet, prý už takovou hloupost nikdy neprovede. Fifi sežene brýle a ručníky a namaskuje Prášila za Araba. Lidé Prášila nepoznávají a Čtyřlístek se konečně chystá koupat.
061 Mlok se vrací
Mlok se vrací (Čtyřlístek 61, 1977)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Čtyřlístek je na výletě v novém autě Mlok LS 1. Zastaví u motorestu, kde dva chlápci by chtěli Mloka koupit, nebo vyměnit za svůj mercedes, Myšpulín ale nesouhlasí. Mlok není obyčejné auto, může se změnit v plavidlo, umí i létat. Čtyřlístek jde do motorestu na oběd, chlápci zapálí dýmovnici a hodí ke stolu Čtyřlístku. Zatímco se Čtyřlístek snaží vymanit z dýmu a číšníkovi se podaří vyklopit jim oběd na hlavy, ukradnou chlápci Mloka. Myšpulín ale nezoufá, Mlok má dálkové ovládání v kufříku. Zlodějíčci jsou překvapeni, že je auto neovladatelné. Jeden z nich jde zkontrolovat motor, kapota ale sklapne a uvězní ho, auto se rozjede, přejede přes vodu, přeletí na silnici a vrátí se zpět k motorestu. Čtyřlístek vyzve zloděje, aby se laskavě přesunuli do svého vozu. Čtyřlístek se může konečně naobědvat.
062 Lev kráčí městem
Lev kráčí městem (Čtyřlístek 62, 1977)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Kluci sledují v televizi zprávy o tom, že ze zoo utekl lev Simba, Fifinka zatím přichází naštvaně ze spíže s okousaným salámem. Myšpulín podezírá potkana, Pinďa Bobíka. Kluci se vydají do spíže potkana hledat, zařve na ně ale lev, který z domečku uteče a Čtyřlístek v něm zavmkne. Čtyřlístek pozná, že jde o lva ze zoo, všichni vylezou oknem a snaží se šelmu najít podle stop ve sněhu. Lev zaběhl do města, kde je už sníh shrabán. Bobík s Pinďou lva chytí, je to ale karatista v masce a klukům namlátí. V kulturáku je karneval Ráj zvířat a stopy lva vedou dovnitř. Bobík uvnitř odhalí dva falešné lvy. Návštěvníci karnevalu obdivují dokonalou masku lva, který se cpe u občerstvení - pravý lev je nalezen. Čtyřlístek ho zneškodní tím, že po něm hází konfety a lev se zamotá. Zřízenec ze zoo si pro Simbu přijde, pán z občerstvení dá Bobíkovi za odměnu celou krabici konfet na cestu. Do toho zamotá deset lvů!
063 Abraka dabraka
Abraka dabraka (Čtyřlístek 63, 1977)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Fifinka nakoupila v obchodě a má těžkou tašku. Bobík jí pomůže, tašku lehce uzdvihne, protože ji Myšpulín nasprejoval svým novým vynálezem, který ruší gravitaci - Gram. Fifinka si sama zkusí, že plná taška je lehčí než prázdná. Pinďa se pak předvede před stěhováky, kteří nesou piáno, že uzvedne klavír na dvou prstech. Vidí to jeden muž a chce Gram odkoupit, Myšpulín nesouhlasí. Pánovi vyletí ze saka papírek, Myšpulín papírek chytá a muž mu zatím ukradne Gram. Na papírku je pozvánka na dnešní představení kouzelníka Abraka ve varieté. Myšpulín doma připraví nový sprej, sice je na něm napsáno Gram, je to ale Pak - past na kouzelníky, který gravitaci naopak zvyšuje. Večer jde Čtyřlístek na představení. Nastrojená Fifinka jde s kopřivami (kupovat kytici by byla škoda peněz) za kouzelníkem a dělá, že obdivuje jeho umění, vmete mu kopřivy do obličeje a zatím vymění Gram za Pak. Začíná představení, kouzelník se chvástá tím, že unese těžký stůl, na kterém je židle a hledá ještě těžkého dobrovolníka, který by si sedl ještě na židli. Přihlásí se Bobík, ale i mnohem větší tlusťoch. Kouzelník navrhne, že tlusťoch si dá Bobíka na klín a nasprejuje stůl falešným Gramem. Kouzelníkovi se podaří jenom ulomit okraj stolu. To je chvíle pro odvetu Čtyřlístku. Bobík nasprejuje kouzelníka pravým Gramem a Čtyřlístek si kouzelníka přehazuje. Obecenstvo je nadšeno, kouzelník slibuje, že se polepší.
ročník 1976příběhy - seznamročník 1978
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Karajda (II)Karajda (II) Na houbáchNa houbách Omalovánky 1997-2001Omalovánky 1997-2001 Příběhy 2000Příběhy 2000 Nultý dílNultý díl
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru