Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 1976
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 1976

19768 příběhů Čtyřlístku v roce 1976.

Čtěte také:
Čtyřlístek 1976

048 Na rozkaz císaře
Na rozkaz císaře (Čtyřlístek 48, 1976)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Čtyřlístek letí chronoplánem do středověku. Chronoplán se náhle ocitne na vodě, Třeskoprsky stojí na místě bývalého jezera. Pinďovi se kvůli houpajícimu se chronoplánu podaří rozbít časoměr. Čtyřlístek zastaví, Myšpulín ale nemůže zjistit, v kterém přistáli století, z časoměru vytekla rtuť. Rozhodne se vyplout na břeh a zjistit rok podle polohy hvězd. Okolo jede kočár a muž co jede v něm je udiven z toho, že Myšpulín je astrolog, a pozve Čtyřlístek na dvůr Rudolfa II. Čtyřlístek by se do kočáru nevešel, tak jede na raketoletu. Čtyřlístek se představí Rudolfovi a předvedou mu vymoženosti budoucnosti - zapalovač, leštidlo na boty, vlasové tužidlo a sunar. Čtyřlístek je ubytován a pohoštěn, Fifinka dostane šaty. Myšpulín dostane od císaře písemný rozkaz, aby prozradil, co se stane za Rudolfova panování. Čtyřlístek se rozhodne utéct, přece Rudolfovi neprozradí, že špatně skončí. Dva mizerové poslouchali za dveřmi, za trest musí jeden z nich přinést rtuť. Čtyřlístek na raketoletu ujede k chronoplánu a odletí do roku 1976. Fifinka je smutná, zapomněla ve středověku věnované šaty.
049 Chatrč na spadnutí
Chatrč na spadnutí (Čtyřlístek 49, 1976)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Čtyřlístek jede vlakem na chatu, kterou levně koupil. Bobík ve vlaku zpívá, Fifinka mu navrhne, aby radši jedl. Čtyřlístek dorazí do Čičelic kde zjistí, že chata je zchátralá, půjde to ale opravit. Nejdou otevřít dveře, až když s nimi Bobík cloumá spadnou na něj. V chatě je tma, před vchodem totiž stojí a stíní velký smrk. Nejdřív probíhají opravy domu, pak malování. Myšpulín s Fifinkou natírají podlahy a Bobík s Pinďou zatím porážejí smrk. Porazí ho ale tak mizerně, že spadne přímo na chatu. Čtyřlístek u ohníčku přemýšlí, jestli chata ještě půjde spravit. Za pár dní posílá Čtyřlístek dětem fotku opravené chajdy.
050 Signály z neznáma
Signály z neznáma (Čtyřlístek 50, 1976)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Myšpulín chytá na rádiu záhadné pípání. Fifinka si čte knihu o létajícím talíři a mimozemšťanech, usne a začne se jí zdát sen. Fifi volá kluky na svačinu. Oknem přiletí na stůl čajová konvice, stejná jakou Čtyřlístek má. Bobík je rád, že bude více čaje, Fifi je ale zmatená, ví, že takovou konvici mají jenom jednu. Z druhé konvice vylézají mimozemšťani ve skafandrch, vypadají přesně jako Čtyřlístek, jsou ale malincí. Myšpulín odhadne, že to podivné pípání vysílali tito mimozemšťané. Čtyřlístek chce mimozemšťany z plamety Špunt pohostit, na to ale má moc velké nádobí. Pinďa vyhrabe Fifinčin pokojíček pro panenky a mimozemský Čtyřlístek si může pochutnat u ministolečku na svačině. Mimozemského Myšpulína pak vezme to tlamy koucour Macek, Myšpulín ale naštěstí vyvázne živý. Mimozemšťani pozvou Čtyřlístek na projížďku vesmírem a aby se pozemšťani do konvice vešli, dostanou od mimozemšťanů zmenšovací tablety. Čtyřlístek pak prolétá vesmírem plným létajících talířů, hrnečků a vůbec různého nádobí. Objeví se i létající barely - piráti vesmíru, zneškodní je ale létající vidličky. Fifince se udělá špatně a omdlí a probere ze sna. U svačiny pak vypráví svůj sen kamarádům.
051 Pošlete mrak DM 1
Pošlete mrak DM 1 (Čtyřlístek 51, 1976)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Čtyřlístek je na chatě. Už dlouho nezapršelo, Myšpulín ale přijde v pláštěnce a vyzve i kamarády, aby se oblékli. Myšpulín totiž představí svůj nový vynález, z bomby vypouští DM 1, dešťový mrak, ze kterého začne brzo lít. Mrak je malý, prší jen nad zahrádkou Čtyřlístku. Soused poprosí Čtyřlístek, aby mu taky na chvíli zapršeli. Sousedka z druhé strany by taky chtěla trochu deště. Myšpulín jí řekne ať chvilku počká, sousedka ale ukradne Myšpulínovi regulátor, dálkový ovladač mraku, a začne si pršet na vlastní zahrádce. Sousedce se podaří regulátor rozbít, mrak se jí vymkne z rukou a letí do města. Myšpulín se pokouší regulátor opravit. Náhlý déšť překvapí ve městě paní, co jde od holiče a matku se synem, kteří dávají peřiny na sluníčko. Myšpulíno regulátor spraví, mrak se vrací stejnou cestou a opětovně překvapí deštěm tytéž lidi. Mrak se nedá zrušit, musí vypršet, tak ho Myšpulín pošle do lesa. Pak se Čtyřlístek do lesa vydá, očekává, že díky dešti poroste hodně hub. Potkají hajného, který je stržen záplavovou vlnou způsobenou deštěm. Hajný se také raduje, že poroste hodně hub, Čtyřlístek musí před vlnou prchat.
052 Mořský koník
Mořský koník (Čtyřlístek 52, 1976)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 100 %
Čtyřlístek přijel autem k moři a děti na pláži zvědavě koukají, co je v bedně, kterou má Čtyřlístek za autem ve vozíku. Bobík bednu nešikovně otevírá. V bedně je nový Myšpulínův vynález, podmořské kolo, nemá ale jméno. Děti vymýšlejí, jak by se kolo mohlo jmenovat, malá Lucka přijde na název Mořský koník. Fifinka se ptá dětí, co by si přály, aby jim Čtyřlístek z moře přivezl. Na seznamu je hvězdice, mušle, mořský ježek, houba, Zuzčina ztracená náušnice a Lucka navrhne rybu na večeři. Čtyřlístek se na kole vypraví na moře, vypustí se plováky, kolo se ponoří na dno a Čtyřlístek začne prozkoumávat. Pinďa hned najde houbu, Fifi krmí rybičky, připlave ale celé hejno. Pinďa nalezne mušli, kousne ho ale rak poustevník, co v ní bydlí. Bobík si chce odpočinout a sedne si na mořského ježka, Myšpulín musí Bobíkovi zalepit skafandr náplastí. Fifinka ukazuje Bobíkovi zrcátkem, jak vyspravený skafandr vypadá, chobotnice ale zrcátko ukradne. V jeskyni chobotnice najde Fifinka ztracenou Zuzčinu náušnici, chobotnicím se líbí lesklé věci. Ještě chybí ryba. Bobík loví harpunou velerybu, ta ale harpunu spolkne. Bobík ale chytí rybu lasem. Ryba pak táhne Mořského koníka zpět na břeh. Děti jsou rády, že Čtyřlístek přivezl vše podle plánu, Lucka ale nechce rybu sníst, ale ochočit si ji. K večeři budou makaróny.
053 Zaostřeno na šelmy
Zaostřeno na šelmy (Čtyřlístek 53, 1976)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Bobíkovi přijde poštou balík. Je v něm kamera od tety Bobiny. S tou kamerou točil Bobíkův děda grotesky a Čtyřlístek se rozhodne taky nějakou natočit. Fifinka najde scénář ke grotesce, který sama napsala, jmenuje se V džungli. Bobík bude hrát lovce a Pinďa v kostýmu lva. Čtyřlístek se vydává hledat správný exteriér, v rádiu ale právě ohlásili, že z cirkusu Žumberto utekl lev. Čtyřlístek najde správné místo a začne se točit. Na scéně jsou ale dva lvi, jeden opravdový a Pinďa. Bobík toho opravdového naláká na limonádu. Objeví se odchytávači z cirkusu a podaří se jim chytit do sítě Pinďu. Myšpulín se s lidmi z cirkusu dohodne, že jim lva odchytí, nejdřív s ním ale natočí film. V cirkusu pak pouštějí grotesku Čtyřlístku (ve které vystupují dva lvi) a obecenstvo se výborně baví. Přítomna je i teta Bobina a chválí Bobíka, že děda nikdy takovou legraci nenatočil.
054 Vynález na přání
Vynález na přání (Čtyřlístek 54, 1976)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Bobíkovi se nechce vstávat na trénink. Fifi ho chce zchladit vodou z kbelíku, místo toho na něj hodí led. Čtyřlístek jde trénovat hokej, Pinďa střílí nad branku, Fifinka vedle a Bobíkovi se podaří namířit puk přímo do okna nějaké paní. Čtyřlístek utíká a Pinďa si povzdechne, že by chtěl mít puk, co se vždy trefí do branky. Myšpulín pomýšlí na to, že technicky by to neměl být problém, jejich rozhovor si ale vyposlechne nějaký muž. U domečku čeká na Čtyřlístek Holmepes, přinesl lístky na zítřejší hokejové utkání Třeskoprsky-Vykukov. Další den je Čtyřlístek na zápase, góly protihráčů jsou až neuvěřitelné. Myšpulín dalekohledem odhalí muže, co je včera určitě odposlouchával a vynalezl puk podle Pinďova nápadu. Muži trčí z kabátu anténa a knoflíkem na kabátě ovládá puk. Puk vyletí z hřiště, Myšpulín se podívá dovnitř a zjistí, že je to velice primitivní vynález. Myšpulín vrátí puk do hry a začne sestrojovat antivysílačku. Hráč Vykukova si právě u podvodníka pochvaluje, že řiditelný puk funguje bezvadně. Myšpulín namíří na podvodníka svou rušičku a puk přestane být pod jeho vlivem. Pořadatel podvodníka vyvede, protože jeho vysílačka začíná vydávat nepěkné skřeky. Třeskoprští vyhrávají, na rukou nesou Myšpulína, Bobík totiž prozradil hráčům, že bez jeho pomoci by to nevyhráli.
055 Tajemství zamčené truhly
Tajemství zamčené truhly (Čtyřlístek 55, 1976)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
V třeskoprské základní škole se koná výstava Myšpulínových vynálezů. Myšpulín nainstaloval kamerový systém, kterým výstavu Čtyřlístek hlídá. Na výstavě jsou dva uličníci, kteří už přemýšlejí, který vynález ukradnou, a rozhodnou se pro truhlu, vypadá totiž tajemně. Bobík by chtěl uličníky okamžitě potrestat, Myšpulín ale vymyslí rafinovanějsí plán. Fifi ještě dá k truhle popisku, že je to zatím tajný nejnovější Myšpulínův vynález, což uličníky ještě víc přesvědčí v tom, aby ukradli zrovna truhlu. Je zavírací hodina, uličníci ale číhají před vchodem, tak Čtyřlístek truhlu zabalí a vynáší ji ze školy. Uličníci se zajímají, co v balíku je a Pinďa jim nakuká, že dort. Doma pak Myšpulín truhlu upraví a Čtyřlístek ji odnese zpět do školy. Uličníci vlezou do výstavní místnosti a otevřou záhadnou truhlu. V ní je další, menší truhla, vyndají ji a začnou páčidlem otvírat. V truhlici je čertík na pérku, uličníci se leknou a spadnou do velké truhly. Čtyřlístek pak ráno představuje truhlu jako nový vynález - past na lupiče.

ročník 1975příběhy - seznamročník 1977
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Hubert & HugoHubert & Hugo Test pro ČtyřlístčanyTest pro Čtyřlístčany Další NěmečkovinyDalší Němečkoviny Příběhy ze strany 2Příběhy ze strany 2 Poznej postavuPoznej postavu
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru