wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2018

Knihovnička Čtyřlístek » Události a rozhovory » Vznik krátkých filmů a druhého filmu Čtyřlístku
Vznik krátkých filmů
a druhého filmu Čtyřlístku


Vznik krátkých filmů a druhého filmu Čtyřlístku Průběžné zprávy o natáčení krátkých patnáctiminutových filmů pro muzeum Čtyřlístku. Nejprve šlo pouze o informace o přípravě dílu Ďáblův palec, pak se ukázalo, že krátkých filmů bude více. A nakonec jsme se dozvěděli, že 4 krátké filmy budou pro kina pospojovány do formy druhého filmu Čtyřlístku!

Sourhnné info je v článku Čtyřlístek (krátké filmy).

Čtěte také:
Filmy
Čtyřlístek (krátké filmy)
Vznik prvního filmu Čtyřlístku
Vznik třetího filmu Čtyřlístku
Muzeum ČtyřlístekPrvní zprávy
květen 2016


Krátký film Ďáblův palec
listopad 2016
V předchozích odkazech byla zmínka o tom, že ještě před druhým filmem se pro Muzeum Čtyřlístek natáčí animovaný krátký příběh z prostředí Třeskoprsk s podobným hereckým obsazením a stejným režisérem jako první film. V listopadu 2016 uveřejnil Čtyřlístek na svých facebookových stránkách doplňující informace a fotografie. Krátký film bude mít 15 minut a bude se jmenovat Ďáblův palec, podle názvu i podle obrázků půjde o adaptaci stejnojmenného příběhu ze stejnojmenného dvojčísla (2012).

Ďáblův palec odpromítán
květen, červen 2017
Krátký film Ďáblův palec měl premiéru 1. dubna 2017 v Kinu Máj Doksy. Obsah napovídá, že jde skutečně o o adaptaci stejnojmenného příběhu ze stejnojmenného dvojčísla (2012): Čtyřlístek se vypraví na výlet a opravy svého domku nechá na později. Myšpulínovým vynálezům je však smutno, a tak letí i s domkem po stopách našich hrdinů. Všichni pak zažijí nečekané dobrodružství.
Film se bude taky několikrát promítat během 57. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně (26. května - 3. června 2017).

Uveřejněn trailer / film o filmu / budou další díly!
červen, červenec 2017
V červnu 2017 uveřejnil Čtyřlístkem filmovou upoutávku na svůj krátký film. Manželé Němečkovi se také objevili v pořadu Dobré ráno, kde byly odpromítány další záběry. Z rozhovoru vyplynulo, že producenti nejspíš v současnosti nepokračují v práci na filmu Čtyřlístek na divokém západě. Ale vzniknou ještě další 4 krátké filmy Čtyřlístku, které budou promítány v Muzeu Čtyřlístek Doksech. Muzeum se přesune do větších prostor, kde bude mít samostatnou projekční síň.
Byl také uveřejněn film o filmu, který potvrzuje informace o přesunu muzea i dalších krátkých filmech. Další díl bude nejspíš adaptace příběhu Mikuláš v pekle z knihy 4 čertovské příběhy (2011). V tomto dokumentíku se také dozvíme hlasové obsazení, které se od celovečerního filmu napůl liší.

Krátké filmy půjdou do kin!
prosinec 2017 - květen 2018
Čtyři krátké filmy zamíří pohromadě do kin! V prosinci 2017 to vypadalo na léto 2018, v květnu 2018 se posunul na 4. dubna 2019 (symbolika čtyři-čtyři) - k 50. výročí vzniku časopisu. Název bude Velké dobrodružství Čtyřlístku - stejný název mělo už 7. číslo, které je ale o něčem jiném, lepší by byl jiný název...

Film oslaví 50 let Čtyřlístku
červen 2018
Čtyřlístek oslaví v roce 2019 padesáté výročí.
 • V Muzeu hlavního města Prahy bude probíhat multimediální výstava - putování světem Čtyřlístku.
 • Vyjde velká encyklopedie Čtyřlístku plná zajímavostí a informací, píše ji Pavel Kořínek, jeden z autorů knih Dějiny československého komiksu 20. století.
 • Možná vyjde další známka Čtyřlístku.
 • Celovečerní film Velké dobrodružství bude mít premiéru 4. dubna 2019
 • Jistou zajímavostí je, že ve stejnou dobu vyjde 666. číslo Čtyřlístku :)
 • Jako námět filmu posloužily 4 nedávné komiksové příběhy, které napsal Jaroslav Němeček. Scénář a režie Michal Žabka (stejně jako u prvního filmu), délka bude 78 minut.
 • Film se natáčí ve studiu Alkay Animation Prague, distribuci bude mít na starosti Falcon.
 • K ději - jedná se o propojení 4 příběhů Čtyřlístku, které současně vznikají jako samostatné krátké filmy. Čtyřlístek si u táboráku vypráví, jaké příhody zažil v posledním roce. Každý si vybere jedno dobrodružství, které považuje za nejzajímavější nebo nejlepší.
 • Příběh Ďáblův palec už byl samostatně k vidění, teď přibudou ještě Vlkodlak, Mikuláš v pekle a Vesmírní piráti. Můžeme si zatím tipovat, kdo vypráví u táboráku který příběh.
 • Jaroslav Němeček ČESKÝ BESTSELLER 2017 - J. Němeček vypráví o plánech na rok 2019
 • Merchandising Prague - první obrázky z filmu
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Karáskova dobrodružství
Karáskova dobrodružství
Testy - odkazy
Testy - odkazy
Dobrá voda
Dobrá voda
Křížem krážem!
Křížem krážem!
Čtyřlístek vrací úder
Čtyřlístek vrací úder
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz