wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2018

Knihovnička Čtyřlístek » Události a rozhovory » Vznik krátkých filmů Čtyřlístku
Vznik krátkých filmů Čtyřlístku

Vznik krátkých filmů Čtyřlístku Průběžné zprávy o natáčení krátkých patnáctiminutových filmů pro muzeum Čtyřlístku. Nejprve šlo pouze o informace o přípravě dílu Ďáblův palec, pak se ukázalo, že krátkých filmů bude více.

Sourhnné info je v článku Čtyřlístek (krátké filmy).

Čtěte také:
Čtyřlístek (krátké filmy)
Vznik prvního filmu Čtyřlístku
Vznik druhého filmu Čtyřlístku
Muzeum ČtyřlístekPrvní zprávy
květen 2016


Krátký film Ďáblův palec
listopad 2016
V předchozích odkazech byla zmínka o tom, že ještě před druhým filmem se pro Muzeum Čtyřlístek natáčí animovaný krátký příběh z prostředí Třeskoprsk s podobným hereckým obsazením a stejným režisérem jako první film. V listopadu 2016 uveřejnil Čtyřlístek na svých facebookových stránkách doplňující informace a fotografie. Krátký film bude mít 15 minut a bude se jmenovat Ďáblův palec, podle názvu i podle obrázků půjde o adaptaci stejnojmenného příběhu ze stejnojmenného dvojčísla (2012).

Ďáblův palec odpromítán
květen, červen 2017
Krátký film Ďáblův palec měl premiéru 1. dubna 2017 v Kinu Máj Doksy. Obsah napovídá, že jde skutečně o o adaptaci stejnojmenného příběhu ze stejnojmenného dvojčísla (2012): Čtyřlístek se vypraví na výlet a opravy svého domku nechá na později. Myšpulínovým vynálezům je však smutno, a tak letí i s domkem po stopách našich hrdinů. Všichni pak zažijí nečekané dobrodružství.
Film se bude taky několikrát promítat během 57. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně (26. května - 3. června 2017).

Uveřejněn trailer / film o filmu / budou další díly!
červen, červenec 2017
V červnu 2017 uveřejnil Čtyřlístkem filmovou upoutávku na svůj krátký film. Manželé Němečkovi se také objevili v pořadu Dobré ráno, kde byly odpromítány další záběry. Z rozhovoru vyplynulo, že producenti nejspíš v současnosti nepokračují v práci na druhém filmu. Ale vzniknou ještě další 4 krátké filmy Čtyřlístku, které budou promítány v Muzeu Čtyřlístek Doksech. Muzeum se přesune do větších prostor, kde bude mít samostatnou projekční síň.
Byl také uveřejněn film o filmu, který potvrzuje informace o přesunu muzea i dalších krátkých filmech. Další díl bude nejspíš adaptace příběhu Mikuláš v pekle z knihy 4 čertovské příběhy (2011). V tomto dokumentíku se také dozvíme hlasové obsazení, které se od celovečerního filmu napůl liší.

Krátké filmy půjdou do kin!
prosinec 2017
Čtyři krátké filmy (nebo možná jich nakonec bude pět) zamíří pohromadě v roce 2018 (nejspíš v létě) do kin!
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Myšák Josef
Myšák Josef
Písemka
Písemka
Reprodukce
Reprodukce
Příběhy 1977
Příběhy 1977
Krátké číslo 7
Krátké číslo 7
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz