wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2017

Knihovnička Čtyřlístek » Události a rozhovory » Vznik krátkých filmů Čtyřlístku
Vznik krátkých filmů Čtyřlístku

Vznik krátkých filmů Čtyřlístku Průběžné zprávy o natáčení krátkých patnáctiminutových filmů pro muzeum Čtyřlístku. Nejprve šlo pouze o informace o přípravě dílu Ďáblův palec, pak se ukázalo, že krátkých filmů bude více.

Sourhnné info je v článku Čtyřlístek (krátké filmy).

Čtěte také:
Čtyřlístek (krátké filmy)
Vznik prvního filmu Čtyřlístku
Vznik druhého filmu Čtyřlístku
Muzeum ČtyřlístekPrvní zprávy
květen 2016


Krátký film Ďáblův palec
listopad 2016
V předchozích odkazech byla zmínka o tom, že ještě před druhým filmem se pro Muzeum Čtyřlístek natáčí animovaný krátký příběh z prostředí Třeskoprsk s podobným hereckým obsazením a stejným režisérem jako první film. V listopadu 2016 uveřejnil Čtyřlístek na svých facebookových stránkách doplňující informace a fotografie. Krátký film bude mít 15 minut a bude se jmenovat Ďáblův palec, podle názvu i podle obrázků půjde o adaptaci stejnojmenného příběhu ze stejnojmenného dvojčísla (2012).

Ďáblův palec odpromítán
květen, červen 2017
Krátký film Ďáblův palec měl premiéru 1. dubna 2017 v Kinu Máj Doksy. Obsah napovídá, že jde skutečně o o adaptaci stejnojmenného příběhu ze stejnojmenného dvojčísla (2012): Čtyřlístek se vypraví na výlet a opravy svého domku nechá na později. Myšpulínovým vynálezům je však smutno, a tak letí i s domkem po stopách našich hrdinů. Všichni pak zažijí nečekané dobrodružství.
Film se bude taky několikrát promítat během 57. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně (26. května - 3. června 2017).

Uveřejněn trailer / film o filmu / budou další díly!
červen, červenec 2017
V červnu 2017 uveřejnil Čtyřlístkem filmovou upoutávku na svůj krátký film. Manželé Němečkovi se také objevili v pořadu Dobré ráno, kde byly odpromítány další záběry. Z rozhovoru vyplynulo, že producenti nejspíš v současnosti nepokračují v práci na druhém filmu. Ale vzniknou ještě další 4 krátké filmy Čtyřlístku, které budou promítány v Muzeu Čtyřlístek Doksech. Muzeum se přesune do větších prostor, kde bude mít samostatnou projekční síň.
Byl také uveřejněn film o filmu, který potvrzuje informace o přesunu muzea i dalších krátkých filmech. Další díl bude nejspíš adaptace příběhu Mikuláš v pekle z knihy 4 čertovské příběhy (2011). V tomto dokumentíku se také dozvíme hlasové obsazení, které se od celovečerního filmu napůl liší.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Sherlock Holmes
Sherlock Holmes
Chataří a chalupaří
Chataří a chalupaří
Plakáty
Plakáty
Příběhy 2013
Příběhy 2013
Strážci
Strážci
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz