wz






logo

© Pavel Chrz 2001 - 2017

Knihovnička Čtyřlístek » Události a rozhovory » Vznik druhého filmu Čtyřlístku
Vznik druhého filmu Čtyřlístku

Vznik druhého filmu Čtyřlístku První informace o vzniku druhého filmu Čtyřlístku...

Čtěte také:
Vznik prvního filmu Čtyřlístku
Kámen mudrců (2005) - původní komiksová předloha
Čtyřlístek mluví (obsazení rolí)



První zprávy
od 2013


Krátký film Ďáblův palec
listopad 2016
V předchozích odkazech byla zmínka o tom, že ještě před druhým filmem se pro Muzeum Čtyřlístek natáčí animovaný krátký příběh z prostředí Třeskoprsk se stejným hereckým obsazením a stejným režisérem jako první film. V listopadu 2016 uveřejnil Čtyřlístek na svých facebookových stránkách doplňující informace a fotografie. Krátký film bude mít 15 minut a bude se jmenovat Ďáblův palec, podle názvu i podle obrázků půjde o adaptaci stejnojmenného příběhu ze stejnojmenného dvojčísla (2012).

Klapky
leden 2017
Sběratelská filmová klapka pro 19. ročník Salonu filmových klapek v rámci 57. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně (26. května - 3. června 2017).
Klapky Čtyřlístku se objevují na výstavě zlínského festivalu od roku 2013:


Ďáblův palec odpromítán a uveřejněn trailer
květen, červen 2017
Krátký film Ďáblův palec měl premiéru 1. dubna 2017 v Kinu Máj Doksy. Obsah napovídá, že jde skutečně o o adaptaci stejnojmenného příběhu ze stejnojmenného dvojčísla (2012): Čtyřlístek se vypraví na výlet a opravy svého domku nechá na později. Myšpulínovým vynálezům je však smutno, a tak letí i s domkem po stopách našich hrdinů. Všichni pak zažijí nečekané dobrodružství.
Film se bude taky několikrát promítat během 57. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně (26. května - 3. června 2017).
V červnu 2017 uveřejnil Čtyřlístkem filmovou upoutávku na svůj krátký film. Manželé Němečkovi se také objevili v pořadu Dobré ráno, kde byly odpromítány další záběry. Z rozhovoru vyplynulo, že producenti nejspíš v současnosti nepokračují v práci na druhém filmu. Ale vzniknou ještě další 4 krátké filmy Čtyřlístku, které budou promítány v Muzeu Čtyřlístek Doksech. Muzeum se přesune do větších prostor, kde bude mít samostatnou projekční síň.




Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Komisař Vrťapka
Komisař Vrťapka
Akce a události 2011
Akce a události 2011
Audiokazety
Audiokazety
Příběhy 2002
Příběhy 2002
Čtyřlístek vrací úder
Čtyřlístek vrací úder
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz