Knihovnička Čtyřlístek » Zábava » Dětem vstup zakázán
další články z kategorie Zábava
Dětem vstup zakázán

Dětem vstup zakázán V roce 2003 vydala Společnost přátel Čtyřlístku vedená Pavlem Korýtkem komiksový sborník Dětem vstup zakázán. Jedná se o černobílou 44stránkovou antologii povídek parodujících Čtyřlístek a má (mimo jiné) za cíl upozornit na klesající úroveň Čtyřlístku.
Sešit vypadá jako běžné číslo Knihovničky Čtyřlístek (s obálkou ve známém stylu ze 70. a 80. let) pod číslem 666. Undergroundový komiksový titul neupravuje kresby Jaroslava Němečka z již existujících čísel, jako můžeme vidět u většiny čtyřlístkovských parodií, ale obsahuje šest originálních příběhů Čtyřlístku od různých současných komiksových výtvarníků a tvůrců, každý v jiném osobitém stylu. Úroveň jednotlivých příspěvků sice není vyvážená, ale i přesto se jedná o již kultovní a legendární svazek, který byl navíc vydán jen v omezeném nákladu 111 kusů.
Název čísla odkazuje na starý známý příběh Dětem vstup volný (č. 76 z ročníku 1979). A název nelže, tyhle příhody nejsou určené pro děti. Taková dobrodružství by na stránkách Čtyřlístku Bobík, Fifinka, Myšpulín a Pinďa určitě nikdy neprožili. Jak se píše v úvodníku, toto číslo obsahuje prozatím utajená dobrodružství Čtyřlístku, za která se ale nakonec nemusí stydět a aspoň čtenáři pochopí, že jsou skutečné postavy z masa a kostí.
Nejznámějším a nejpovedenějším je hned úvodní příběh A Saigon Tribute od scénáristy Štěpána Kopřivy a výtvarníka Adolfa Lachmana, který také dostal cenu comiCZaward 2003: Dráp českého comicsu za nejlepší kresbu.
Poslední stránka sešitu obsahuje fiktivní seznam čísel ročníku 2045. Při frekvenci 9 čísel za rok (jak tomu bylo do roku 1990) by Čtyřlístek dosáhl 666. čísla opravdu v uvedeném roce. Jenže Čtyřlístek teď vychází 20x za rok, takže jsme se opravdového čísla 666 dočkali už v roce 2019.
Po úspěchu 666. čísla se začalo připravovat číslo 667. Čtyřlístek vrací úder (nazvané podle dříve vymyšleného seznamu v čísle 666), které ovšem dodnes nevyšlo.

Čtěte také:
Čtyřlístek vrací úder
Čtyřlístkovské parodie
Recenze parodie Dětem vstup zakázán

Odkaz:
A Saigon Tribute (stránky Adolfa Lachmana)
666. Dětem vstup zakázán (2003)
Dětem vstup zakázán vydalo Sdružení přátel Čtyřlístku
44 stran, formát A5, černobílé
omezený náklad 111 kusů
redakce Pavel Korýtko
obálka Adolf Lachman


Čtyřlístek 2045:
664. Záhada trojitého tripla
665. Vypusťte Artabana
666. Dětem vstup zakázán
667. Čtyřlístek vrací úder
668. Návrat Bruchničky
669. Sloni útočí
670. Pes na stropě
671. Kdo unesl Pinbolínu?
672. Sysle v pixle
673. Tajemný Anorex

A Saigon Tribute A Saigon Tribute
napsal Štěpán Kopřiva
nakreslil Adolf Lachman
8 stran

Čtyřlístek v roce 1968 jako nemilosrdní vojáci ve vietnamské válce. Vítězství komunismu v severním Vietnamu by mělo dalekosáhlé následky a Čtyřlístek se nebojí zakročit.
Ztracené šípy Ztracené šípy
napsal Murjek
nakreslil Gorgona
4 strany

Sešity s příhodami konkurenčních Rychlých šípů se prodávají lépe než Čtyřlístek. Proto se Čtyřlístek vypraví do minulosti s cílem zamezit vzniku šípáckého klubu.
Velký třesk v Třeskoprskách Velký třesk
v Třeskoprskách

napsal Kopr
nakreslili Vědci z Michiganské univerzity
8 stran

Záhadný dým, který vnikne při nehodě v Myšpulínově laboratoři způsobí, že mají kluci neodolatelnou chuť na sex s Fifinkou. Devět měsíců poté čeká Fifinku radostná událost.
Fantastic 4Leaves Fantastic 4Leaves
napsal David Zachoval
nakreslil Filip Zach
8 stran

Tým vysloužilých superhrdinů Fantastický 4lístek se shledává opět po letech. Obávaného superpadoucha Piráta zrovna pustili z vězení a čtveřice mu musí zabránit v dalším řádění.
Kormidlo osudů Kormidlo osudů
napsal a nakreslil Martin Přibyl (MAP)
4 strany

Anarchistický Čtyřlístek se vypořádává s policejním kordonem, likviduje McDonald's a vyřizuje si účty s církví.

2. vydání v sešitu Anarchix (2011)
Haló, tadu ufon! Haló, tady ufon!
napsal a nakreslil Dan Černý
9 stran

Stejně jako v příběhu Haló, tady ufoni (č. 93 z roku 1981) přilétá na zahrádku Čtyřlístku návštěva z vesmíru. Jenže tentokrát to nejsou malí ufonci, kterým došlo palivo, ale obrovský nestvůrný nadržený vetřelec.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Robin a KlimbRobin a Klimb Recenze Dětem vstup...Recenze Dětem vstup... Dětský magazínDětský magazín Ahoj, tady Fifi (krátké)Ahoj, tady Fifi (krátké) Akce a událostiAkce a události
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru