Knihovnička Čtyřlístek » Události a rozhovory » Superkapela z Třeskoprsk
další články z kategorie Události a rozhovory
Superkapela z Třeskoprsk

Superkapela z Třeskoprsk Od 428. čísla Čtyřlístku (vyšlo 30. května 2007) začal na předposlední stránce vycházet půlstránkový příběh na pokračování Superkapela z Třeskoprsk. Příběh byl označen jako inzerce a vypráví, jak si Čtyřlístek založil kapelu a koncertuje. Teprve 25. srpna se vše vysvětlilo na internetových stránkách idnes.cz. Čtyřlístek si doopravdy založil kapelu a vydá své první hudební CD.

Čtěte také:
Audio CD
Superkapela z Třeskoprsk (komiks)
Veselá videa
Čtyřlístek mluví (zpěváci)


Články o Supekapele na internetu:
Čtyřlístek založil kapelu a vydává desku
Čtyřlístek je virtuální stejně jako jeho kapela
Čeští Gorillaz? Čtyřlístek!
Superkapela z Třeskoprsk není superkapela
Co se v noci děje v Třeskoprskách
Poslechněte si debutové album Čtyřlístku (článek, audioukázky už nejsou dostupné)


Superkapela Příběh

1. Čtyřlístek u táboráku hraje a zpívá. Myšpulín si pochvaluje, že jim to docela ladí. Fifinka myslí, že by to chtělo ještě další nástroje. Myšpulín chce raději sestrojit počítačový modulátor, ten nahradí ostatní nástroje.
2. Fifinka brečí, neví, co si má vzít na sebe. Pinďa jí poradí - to co obvykle. První zkouška nedopadne dobře, vůbec to Pinďovi s kytarou a Bobíkovi na bicích nejde. Myšpulín věří, že se to zlepší, až sestrojí modulátor.
3. Děti stojí u domečku a slyší zkoušku kapely. Muzika se jim líbí, chtělo by to koncert. Čtyřlístek narazí na plakát, který slibuje koncert jejich kapely v neděli v tělocvičně. Všichni se zhrozí, nevědí, kdo to vylepil a určitě to bude ostuda.
4. Koncert se opravdu koná. Čtyřlístek hraje a zpívá. Publikum je nadšené, Čtyřlístek je nový objev na hudebním nebi, prostě se líbí. Pinďovi dokonce utrhnou fanoušci knoflík a Myšpulínovi motýlka.
5. Myšpulín pročítá pochvalnou recenzi na koncert. Čtyřlístek má pozvání na představení do konce roku. Fifinka myslí, že přijde o hlas. Bobík jí doporučuje syrová vajíčka. Přichází pošťák s hromadou dopisů, nestačí je přinášet. Čtyřlístek dál cvičí.
6. Probíhá další zkouška, Myšpulínův modulátor ale nehraje. Někdo mu vzal speciální zdroj energie. Protože to byl originál, nelze koupit jiný a Čtyřlístek je vyřízen.
7. Kluk prozradí Čtyřlístku, že viděl kapelníka od skupiny Kocouři, jak ráno lezl přes plot a něco Čtyřlístku z kůlny odnesl - zdroj energie. Proč by to kradl? Fifinka slyšela, že prý fandové Kocourů přecházejí ke Čtyřlístku. Myšpulín slibuje, že sestrojí nový zdroj. Kocourům to natřou.
8. U pokladny je nával, všichni chtějí jít na koncert Čtyřlístku. Bohužel je beznadějně vyprodáno. Opodál stojí kapelník Kocourů a zve lidi na svůj koncert. Dav na něj ale pokřikuje, že Kocouři nic neumějí, doslova že mňoukají.
9. Další koncert Čtyřlístku, zrovna hraje skladbu Myšpulínův modulátor. Taneční pár si libuje, jak se na ni bezvadně tančí. Složili ji přece samá esa - Fanánek text a hudbu Matěj z Wohnoutu.
10. Čtyřlístek davá interview pro televizi. Myšpulín odpovídá, že takový úspěch nečekali. A další plány? Pinďa prozradí, že mají připravené vlastní cédéčko. A Fifinka doplňuje, že již zítra lze nosič u Čtyřlístku objednat. Jedno CD Čtyřlístek - Superkapela z Třeskoprsk ukazuje na kameru. Jsou na něm samé hity!CD Cédéčko

1. Myšpulín je profesor (2:38)
2. Bobík hraje na bubny (2:17)
3. Blaťák (3:19)
4. Chromová kola (4:04)
5. Hlasivky (3:12)
6. Parta (2:39)
7. Kostým (3:29)
8. Spousty sálů (3:49)
9. Unplugged (3:32)
10. Kytara na čarodějnice (3:11)
11. Myšpulínův modulátor (3:00)
12. Vánoce v Třeskoprskách (2:44)

CD vyšlo na konci října 2007 a obsahuje 12 písniček.
Hudbu složil Matěj Homola (Wohnout),
texty napsal Lou Fanánek Hagen (Tři sestry).
Nahrál Čtyřlístek ve složení: Fifinka - zpěv, Bobík - bicí, Myšpulín - elektronické nástroje, Pinďa - kytary. Kdo vlastně za postavičky zpívá, to má zůstat tajemstvím...
...jsou to Borůvka (Le Pneumatiq) jako Fifinka a MC Jacob (Skyline) jako Bobík. Booklet obsahuje celý 10dílný seriál Supekapela z Třeskoprsk, který vycházel ve Čtyřlístcích 428 - 437. Jen je trochu menší a texty jsou vysázeny v jiném fontu.Klip

V prosinci 2007 se v hitparádě Eso objevil videoklip Myšpulín je profesor. Vydavatelství klip umístilo i na youtube.Dozvuky

Obsáhlá kniha Čtyřlístek: První půlstoletí v Třeskoprskách (2019, str. 310-312) se zabývá i čtyřlístkovskou superkapelou a jejím zákulisím. V kontextu světového popu se nejednalo o první takový pokus. Podobně vznikla americká kapela podle komiksu The Archies a v roce 1969 dobyla písní Sugar, Sugar první místa hitparád v několika zemích. Mnohem mladší Gorillaz posloužili možná producentům jako inspirace. V českém prostředí šlo ale o zcela výjimečný počin. S nápadem přišlo samo vydavatelství Čtyřlístek, vkládalo do něj nemalé ambice a najalo skutečně zkušené tvůrce. Ohlas ale zůstal v mnoha ohledech hluboko za očekáváním a celý projekt třeskoprské superkapely už je dnes skoro zapomenut. Slouží spíš jen jako zábavná připomínka pokusů Čtyřlístku proniknout do jiných forem a médií, v tomto případě neúspěšného pokusu.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Jiří W. ProcházkaJiří W. Procházka Mistrovství vynálezcůMistrovství vynálezců HopHop Příběhy 2023Příběhy 2023 MaketaMaketa
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru