Knihovnička Čtyřlístek » Seriály v publikacích » Veverka a Myška: časopisy a kniha
další články z kategorie Seriály v publikacích
Veverka a Myška: časopisy a kniha

Veverka a Myška: časopisy a kniha Seriál Veverka a Myška vycházel ve Čtyřlístku v letech 2014 až 2018 (sedm dílů pod názvem Veverka v Praze, dalších dvanáct jako Veverka a Myška na výletě). Ještě předtím Čtyřlístkem se ale objevil ve dvou časopisech. A v březnu 2015 vyšla v Albatrosu komiksová knížka se sedmi kreslenými příběhy. Z jednoho z nich se dokonce dozvíme, jak se Veverka s Myškou seznámily. V březnu 2019 vyšla v Albatrosu další knížka, tentokrát s reedicemi příběhů ze Čtyřlístku, které byly částečně přepracované a doplněné.

Čtěte také:
Veverka a Myška (seriál ve Čtyřlístku)
Příbuzné a navazující seriály (seriál z různých časopisů)Časopisy

Seriál s Veverkou se zrodil v časopise časopise Sluníčko, pak se přesunul do časopisu Země pohádek. Není známo, jestli byla při přesunu nějaká pauza, kolik dílů seriál měl, jak se v těchto časopisech jmenoval, ani jestli v něm vystupovala vždy i Myška (víte-li víc, napište).

Sluníčko (2003?-2005?)
Ve Sluníčku vycházel seriál o Veverce dva roky.
Název seriálu neznámý (pokud vůbec má jednotící název), počet dílů neznámý.
Země pohádek (2005?-2008?)
Seriál o Veverce pokračoval další tři roky v časopise Země pohádek.
Název seriálu neznámý (pokud vůbec má jednotící název), počet dílů neznámý.
Knihy

V březnu 2015 vyšla kniha Kdo bydlí ve starém dubu, ve které se dozvíme, jak se Veverka s Myškou seznámily. Mělo by se jednat o souborné vydání příběhů z časopisů, ale nevíme jistě, jestli úplné, kniha má jen 40 stran. Podle jednoho zdroje byla kniha připravována už okolo roku 2011 pod názvem Příhody veverky z dubu, možná tak se jmenoval seriál v časopisech.
Kniha obsahuje jeden osmistránkový příběh, pět dvoustránkových a jeden třístránkový, každý uvozen malovaným čtením (což je psaný text doplněn příležitostně obrázkem místo slova). Poslendí příběh má jiný formát - na stránce jsou 4 řádky obrázků místo tří. Celá kniha je nejspíš pouhým výběrem příhod ze Sluníčka (prvních šest příhod) doplněný o jednu příhodu ze Země pohádek (poslední příběh). Země pohádek měla větší formát, proto více řádků obrázků na stránce.
V březnu 2019 vyšla v Albatrosu další knížka, tentokrát s reedicemi příběhů ze Čtyřlístku, které byly částečně přepracované a doplněné.
Kdo bydlí ve starém dubu Kdo bydlí ve starém dubu (2015)
vydal Albatros
napsala a nakreslila Jarmila Marešová, 40 stran

Malované vyprávění a komiks o příhodách malé veverky a o dalších obyvatelích starého dubu. A že jich ve starém dubu bydlelo víc než dost! Veverka si našla útulný byteček v dutině po uhnilé větvi, v koruně hnízdila sýkorka a myška si vyhloubila chodbičky pod kořeny. A to ještě na louce měla doupátko rodinka divokých králíků. Ve starém dubu se žilo dobře - po sousedsku. Díky veselé veverce tam vládla pohoda - se všemi si veverka stihla popovídat, poptat se na zdraví, donést, co bylo třeba. Rozhádané sousedy smiřovala, malé králíčky pohlídala nebo vzala na výlet a nemocnému ježkovi uvařila čaj.
Strany obrázkového komiksu jsou prostřídány malovaným čtením. Kniha je vhodná pro začínající čtenáře. Texty jsou psané hůlkovým písmem, s kterým se ve škole seznamují hned v prvních měsících první třídy.

obsahuje 7 nepojmenovaných komiksových příběhů o délce 2 až 8 stran

varianty názvu:
Kdo bydlí ve starém dubu? (chybně i u vydavatele)
Kdo bydlí ve Starém dubu (některá internetová knihkupectví, včetně náhledu obálky)

Odkazy:
více na stránkách vydavatele (včetně ukázek)
ukázky na Martinus.cz (chybný název na obálce, 2. stránka v knize vůbec není)
recenze: Kdo bydlí ve starém dubu - 75 %
Veverka a Myška v Praze Veverka a Myška v Praze (2019)
vydal Albatros
napsala a nakreslila Jarmila Marešová, 72 stran

Veverka s Myškou jsou zvědavé a trochu hubaté kamarádky. Vydaly se za babičkou do Prahy a krásy města objevují s cestovní kanceláří pana Havrana. Obletí s ním nejvýznamnější pražské památky, a protože Havran umí krásně vyprávět, stane se z poznávání dějin a architektury úžasné dobrodružství a často i velká legrace. Cestovatelky na vlastní kožíšky zažijí, jak lidé kdysi bydleli a pracovali (navštíví třeba alchymistickou a sochařskou dílnu), a poslechnou si tajuplné příběhy z dávných časů: o Bruncvíkovi, o golemovi, o Faustovi…

obsahuje upravené a doplněné komiksové příběhy ze Čtyřlístku:
Královské letohrádky (původně 1. příběh, rozšířeno)
Pražský hrad a Chrám svatého Víta I (původně 2. příběh, přeházené stránky)
Pražský hrad a Chrám svatého Víta II (původně 3. příběh, rozšířeno)
Valdštejnský palác (nový příběh)
Karlův most a tři věže (nový příběh)
Staronová synagoga a golem (původně 4. příběh, rozšířeno)
Staroměstské náměstí (původně 7. příběh pod názvem Staroměstský orloj, rozšířeno)
O Faustovi a jeho domě (původně 5. příběh, rozšířeno)
Na vyšehradské skále (původně 6. příběh)

Odkazy:
více na stránkách vydavatele (včetně ukázek)
recenze: Veverka a Myška v Praze - 55 %
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Příbuzné seriályPříbuzné seriály Dopisy od dětíDopisy od dětí Polský CD-RomekPolský CD-Romek 2., 3. a 4. vydání2., 3. a 4. vydání Krátké číslo 7Krátké číslo 7
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru