další články z kategorie Seznam starších seriálů
Kouzelník Huryjáš Kouzelník Huryjáš

píše Vladimír Urban (1, 3)
píše Jaroslav Němeček (2)
píše Svatopluk Hrnčíř (4)
kreslí Jaroslav Němeček

počet dílů: 4
počet stran celkem: 20
ve Čtyřlístcích: 1-4 (1969)

Čtěte také:
Kouzelník Huryjáš: reedice

1. Kouzelník Huryjáš
Čtyřlístek (Čtyřlístek 1, 1969)
napsal Vladimír Urban, nakreslil Jaroslav Němeček, 5 stran
Havran přinese kouzelníkovi Huryjášovi do postele noviny. Huryjáš z nich zjistí, že se bude konat sjezd kouzelníků, chce se taky zúčastnit. Nese roztrhaný kabát na vyspravení, když ho napadne, že je vlastně kouzelník. Omylem si přičaruje policejní uniformu a začne na křižovatce řídit dopravu. Když způsobí sérii nehod, snaží se ho chytit opravdoví policisté. Kouzelník se zmenší, jen brýle zůstanou velké a prozradí ho. Huryjáš ale prchne a po malé potyčce s myší se zase zvětší. Huryjáš si vzpomene, že chtěl na poště poslat přihlášku na sjezd. Popleta ale nalepí známku sobě na čelo a do schránky vhodí sám sebe.
2. Kouzelník Huryjáš
Čtyřlístek mezi piráty (Čtyřlístek 2, 1969)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 5 stran
Už probíhá kouzelnický sjezd a pošťák ještě nosí další přihlášky. Obecenstvo je pobavené, když z poštovního pytle vypadne i Huryjáš a chtějí jej za předsedu sjezdu. Uvaděč je dopálen, ale slibuje dělat Huryjášovi asistenta. Huryjáš chce publiku ukázat několik kouzel, ale uvaděč-asistent mu obyčejné nečarovné kouzelnické triky sabotuje. Publikum je dopálené a Huryjáš je ze sjezdu vyhozen. Huryjáš si vzpomene na opravdové zaklínadlo a přičaruje uvaděči oslí uši. Publikum je znovu naštvané vyhodí ze sjezdu i uvaděče. Huryjáš jde spokojeně domů a spát.
3. Kouzelník Huryjáš
Čtyřlístek v tajemném hradě (Čtyřlístek 3, 1969)
napsal Vladimír Urban, nakreslil Jaroslav Němeček, 5 stran
Kouzelník si přečte druhé číslo Čtyřlístku a je dopálen z toho, že se o něm píše, že je popleta. Kouzlem se zvětší do velké výšky, aby nahnal všem strach. Jenže pak je smutný, že se nevejde domů. Zaslechne volání o pomoc, holčičce uletěl papoušek. S obrem Huryjášem se podaří neposlušného papouška sundat z vysokého stromu. Huryjáš si pak zdřímne u lesa. Mezitím dřevorubec všechny stromy pokácí. Když se Huryjáš vzbudí, je dopálen, že někdo zničil tak pěkný les a přilepí lepidlem stromy zpět. Lesník ani dřevorubec z toho radost nemají a jsou zmateni. Huryjáš po cestě domů uvidí člověka, který maluje na obrovskou ceduli, ale nemá dostatečně dlouhý žebřík. Člověk prosí obra Huryjáše o pomoc. Kouzelník vyřeší situaci po svém - kouzlem se změnší a pak dojdou s malířem pro delší žebřík. A pak už jde Huryjáš na kutě, aniž by věděl, kam vlastně ráno chtěl jít.
4. Kouzelník Huryjáš
Čtyřlístek na divokém západě (Čtyřlístek 4, 1969)
napsal Svatopluk Hrnčíř, nakreslil Jaroslav Němeček, 5 stran
Za Huryjášem přijde kluk, chtěl by se naučit čarovat. Huryjáš musí uchovat kouzelnická tajemství, takže odmítne. Kluk by si tedy přál alespoň přičarovat letadélko. Tomu kouzelník nerozumí ale vrtulku přičarovat umí. Přičaruje dokonce dvě, on i kluk si je přilepí na záda a poletují po místnosti. Dopálený uvaděč ze sjezdu kouzelníků si prořízne podlahou otvor a slibuje kouzelníkovi pomstu. To už ale kouzelník i s klukem vylétli z okna ven. Nepřitel je sleduje ve vrtulníku. Nepřítel chytí Huryjáše do lasa, ten se ale promění v havrana a přiváže laso ke skále. Vrtulník se točí kolem vysoké skály jako kolotoč, až mu dojde benzín a spadne. Kouzelník kluka doprovodí domů. Pak ale Huryjáš odlétá ze Čtyřlístku ke známým do pohádky. Kluk nemusí být smutný, kouzelník slibuje přičarovat do časopisu nového kamaráda.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Komisař VrťapkaKomisař Vrťapka Čtyřlístek vrací úderČtyřlístek vrací úder Další NěmečkovinyDalší Němečkoviny Mladý fotografMladý fotograf Básně v kniháchBásně v knihách
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru