další články z kategorie Detaily ve Čtyřlístku
Čtyřlístek v televizi
sestavil chrz

Čtyřlístek je slavný, často se ve svých příbězích vyskytuje v televizi a ve filmu.

Článek zohledňuje jen příběhy do roku 2010.

Ocelový oř (in 14, 1971)
Hlavní hrdina natáčené kovbojky zmizel. Čtyřlístek vede pátrání, objeví bandity únosce a při následné honičce je vše zaznamenáno na kameru. Režisér je nadšen a obsazuje Čtyřlístek do svého filmu.

Zlatá hokejka (in 20, 1972)
Pinďův hokejový tým hraje napínavý zápas, který přenáší televize. Čtyřlístek zápas sleduje na obrazovce.

Pozor, zlá myš! (in 38, 1974)
Fifinka se objeví v televizním rozhovoru. Zmíní se o tom, že má ráda zvířátka. Na to dětští diváci reagují tak, že Fifince pošlou spoustu živých zvířat, dokonce i slona.

Zaostřeno na šelmy (in 53, 1976)
Čtyřlístek natáčí na starou kameru grotesku, ve které si zahraje i lev co utekl z cirkusu. Právě v cirkusu potom film promítají.

Festival senzací (in 64, 1978)
Jeden z vynálezů mladých vynálezců - televize, ve které účinkuje každý. Místo obrazovky je totiž zabudované zrcadlo.

Záhadný škuner (in 77, 1979)
Na Blaťáku kotví loď s piráty. Čtyřlístek se vydává zachránit zajatce. Na lodi se ale natáčí film a Čtyřlístek v něm dodatečně dostává role.

Velký švih (in 86, 1980)
Bobík nesportuje, radši sleduje fotbalový zápas v televizi. Náhle se na obrazovce objeví Fifinka a Bobíkovi hubuje. Za vše může Myšpulínovo domácí TV studio.

Zaváté stopy (in 89, 1980)
Režisér filmu Zaváté stopy si jako herce vybere Čtyřlístek (který se do kartotéky herců dostal omylem). Celý následující děj je vlastně částí filmu, ve kterém Bobík vystupuje jako padouch.

Zelené peklo (in 127, 1985)
Čtyřlístek natáčí amatérský cestopisný dokument v džungli. Při sjíždění řeky si ale nikdo nevšimne vodopádu. Potlučený Čtyřlístek vyhrává hlavní cenu, další nebezpečné filmy ale neplánuje.

Příšera z jezera (in 134, 1986)
Čtyřlístek vyžene nepořádné turisty od jezírka, použije k tomu trik s jezerní příšerou, kterou stvoří. Na místo ale přijede televize a začíná se o monstrum zajímat.

Parádní číslo (in 139, 1986)
V novinách shánějí parádní varientní výstup pro televizi. Čtyřlístek se vypraví do televize se svou hudební produkcí. Na obrazovce se Čtyřlístek skutečně objeví, bohužel ale v reklamě na špunty do uší.

Psí hvězda (in 159, 1988)
Fifince příjde poštou videokazeta. Na filmu jsou dva psí kosmonauti z Psí hvězdy, kteří dokážou vcucnout Fifinku na obrazovku. Fifinka se má stát psí královnou, král se jí ale podle fotky vůbec nezamlouvá. Kluci přepnou video na zpátečku a Fifi z televize zase vyskočí.

Podařené pilulky (in 165, 1989)
Čtyřlístek vystupuje ve filmu z vesmíru. Stav beztíže zajišťují Myšpulínovy tabletky proti rýmě.

Loupež století (in kniha, 1989)
Čtyřlístek přeruší plány zlodějům obrazů. Vše si přijíždí natočit televize.

Cesta kolem světa (in kniha, 1990)
Čtyřlístek cestuje kolem světa a prožívá spoustu dobrodružství, mnohdy předem nahraná reportérem Maxem Pincem, který cestu natáčí.

Bobík superstar (in 182, 1991)
Bobík se přihlásí k filmu, hledají boxera (ale psí rasu). Psi se Bobíkovi smějí, ten si to ale nenechá líbit. Následuje napínavá honička po filmových ateliérech. Vše snímá kamera a režisér je nadšen. Bobík se prosadil, dokonce se z něj stala filmová superhvězda.

Z hradu Dubí na Bermudy (in kniha, 1994)
Čtyřlístek se účastní televizní soutěže O korunu krále Bonifáce. Odehrává se na hradu, musí se splnit spousta těžkých úkolů, které vyžadují týmovou spolupráci, což Čtyřlístek zná.

Dobře vypečené Vánoce (in Sp8/1995)
Bobík s Myšpulínem se účastní televizní soutěže plné hádanek a kreslených hříček.

Sedmero klíčů (in kniha, 1995)
Čtyřlístek provází o prázdninách turisty. Hugo Sapristi, prezident sanmarinské televize, si chce natočit o Třeskoprskách dokument, hlavně o sedmi klíčích k vzácnému pokladu. Ve skutečnosti jde ale o podvodníka a záběry se do žádné televize nedostanou.

Memoriál mistra Kalabouska (in 251, 1996)
Čtyřlístek na závodech v hodu bumerangem odhalí podvodníka. Sportovní zprávy přinášejí ze závodu reportáž, do kterých se dostane i Myšpulín, který na podvod přišel.

Dobře nafilmovaná loupež (in 273, 1998)
Čtyřlístek natáčí pro Ptákoviny legrační přepadení banky. Čtyřlístek ale naletěl podvodníkům, kteří chtějí na Čtyřlístek svalit vlastní přepadení banky.

Letem světem (in Sp8/1998)
Krátký příběh - Čtyřlístek opakuje let bájného průkopníka letectví Ikara, mají batohy s křídly, vše filmuje televize. Slunce rozpustí vosk a Čtyřlístek opakuje i Ikarův pád.

Bobík kaskadérem (in 282, 1999)
Bobík pracuje jako kaskadér u filmu. A zvládne taky odhalit režisérův pojišťovací podfuk.

Televize Čtyřlístek (in kniha, 2000)
Čtyřlístek spustí vlastní televizní kanál, má ale silnou konkurenci v TV Kometa. Když TV Čtyřlístek odhalí podvodnou reportáž TV Kometa o přistání mimozemšťanů, rozhodnou se konkurenti znemožnit Čtyřlístek v přímém přenosu.

Rajská potopa (in 347, 2003)
Fifinka se účastní televizní soutěže O zlatou vidličku. Není třeba nic dělat, Myšpulínův vynález vaří rajskou omáčku sám, stejně jako hrnečku vař. Fifinka ale bez něj obejde a zvítěží ve vaření švestkových knedlíků.

Počasí na přání (in 366, 2004)
Fifinka začne pracovat jako televizní rosnička, má totiž informace od nejpovolanějších - dvanácti měsíčků. Dokonce se zúčastní meteorologické soutěže.

Fifi-fit-centrum (in 386, 2005)
Fifi si otevře fitcentrum. Nahromaděná energie z rotopedů jde díky Myšpulínovi použít jako pohon. U toho nemůže chybět televize.

Souhvězdí Čtyřlístek (in 400, 2005)
Čtyřlístek dostává od velkého obdivovatele výlet do vesmíru. Raketa ale ztroskotá na prapodivném ostrově plném záhad a nástrah. Velkým obdivovatelem je totiž vedoucí reality show.

Létající kobereček (in 417, 2006)
Fifinka má svůj televizní pořad Dnes vaří Fifinka, který je vysílán do 20 zemí. Turecký paša Fifinku obdivuje a nechá ji unést.

Ty uši ti sluší (in 422, 2007)
Hollywoodský producent chce natočit film o Čtyřlístku. Producent ale přeobsadí Pinďu, který si kouzlem nechal zmenšit uši, kvůli kterým byl terčem posměchu. Místo Pindi hraje nafoukaná herecká hvězda Pink Bunny.

Vypečená soutěž (in 424, 2007)
Fifinka se účastní televizní soutěže o nejlepší moučník. I přes podrazy druhého soutěžícího vyhrává. Podrazy navíc byly nahrané, sledovanost je sledovanost.

Týden plný pohody (in 431, 2007)
Čtyřlístek je vylákán na nádhernou rekreaci v hotelu. Ve skutečnosti se ale stává hlavním aktérem propagace hotelu. Dokonce má smluvené televizní interview, toho ale už se účastní děti namaskované za Čtyřlístek.

Čtyřlístek ve filmu (in 447, 2008)
V kině se pomocí Myšpulínova Přemísťovače přenese Čtyřlístek do příběhu na plátně. Zúčastní se husitské bitvy a oslavy vítězství.

Kouzelná vařečka (in kniha, 2009)
Fifinka se naučila v pohádce vařit. Bobík ji přihlásí do televizní soutěže. Fifi zvítězí díky kouzelné vařečce z pohádky, která ve skutečnosti není čarovná, jen měla dodat sebevědomí.

Vtipná kaše (in 485, 2010)
Pinďa soutěží v televizní vědomostní soutěži. Pomůže mu kouzelná vtipná kaše, nebo se může spolehnout na vlastní znalosti?

Šampion Bobisako (in 497, 2010)
Pinďa vyhrál lehkoatletický přebor ve skoku o tyči, dokonce překonal rekord. Myšpulín vyhrál matematickou olympiádu. A Bobík se účastní závodů v pojídání místních specialit. O všech událostech informují v televizi.

V televizi
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Přehled autorůPřehled autorů Okrajově o ČtyřlístkuOkrajově o Čtyřlístku SheilaSheila Příběhy z miniPříběhy z mini Komiksový vesmírKomiksový vesmír
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru