Knihovnička Čtyřlístek » Příběhy Čtyřlístku » Příběhy Čtyřlístku 1972
další články z kategorie Příběhy Čtyřlístku
Příběhy Čtyřlístku 1972

19727 příběhů Čtyřlístku v roce 1972.

Čtěte také:
Čtyřlístek 1972

019 Ďábelská jízda
Ďábelská jízda (Čtyřlístek 19, 1972)
napsal Miloš Štípl, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 80 %
Pinďa s Fifinkou táhnou sáňky do kopce a nevšimli si, že na nich sedí Bobík. Když to zjistí, pustí sáňky z kopce a Bobík pod dole spadne. Myšpulín do sáněk přidělá motor - dolů pojedou samy, nahoru na motor. Bobík si na sáňky nasedne, netuší ale, jak sáně řídit. Na kopec se mu povede vyjet, neví ale, jak sáně zastavit. Myšpulín mu radí, aby stiskl hvězdičku, Bobík ale slyší jedničku, což je zpátečka. Bobík jede pozpátku přes železniční přejezd, billboard, kurník a přeskočí rokli. Pak Bobík zase zkusí něco zmáčknout, teď jede dopředu stejnou cestou zpět - přes rokli, kterou projíždí dýmající vlak, kurník, billboard a přijíždí ke zvedajícím se závorám na přejezdu. Závory Bobíka vyzvednou, sáně projedou, Myšpulín na ně naskočí a konečně je zastaví. Čtyřlístek pak jede na saních na výlet.
020 Zlatá hokejka
Zlatá hokejka (Čtyřlístek 20, 1972)
napsal Miloš Štípl, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 80 %
Pinďa jde hrát hokejový zápas, má ale zlé tušení. Pinďa zakopne o anténní drát, který se povaluje před domkem a podaří se mu shodit anténu a Čtyřlístek nemůže sledovat hokej v televizi. Když konečně Myšpulín přijde na to, že chyba je v anténě, Třeskoprsky pod vedením kapitána Pindi prohrávají s Hromdopolicemi už 0:2. Útočníci Třeskoprsk odskakují od soupeře jak odmršteni pérem, Myšpulínovi se to nezdá a zavolá o pomoc Holmepsovi, který vypátrá, že hromdopoličtí hráči si pumpují gumové dresy. Myšpulín řekne Holmepsovi, ať poradí Pinďovi, aby šli protihráčům po nohách. Třeskoprští tedy sráží hromdopolické po nohách, jsou za to ale vylučováni. Třeskoprsky prohrávají po 2. třetině 0:5. Myšpulín vyšle na stadión Fifinku s krabičkou hřebíků. Fifi nemá lístek na stadión, tak předá hřebíky Holmepsovi, který se převlékl za pořadatele. Holmepsa zdrží ztracená holčička, která chce po pořadateli, aby jí našel maminku. Holmepes vymění převlek na rozhodčího a dá Pinďovi hřebíky. Hromdopoličtí se po propíchnutí dresu smrsknou a Třeskoprsky je už snadno porazí 13:5. Pinďa s Holmepsem se triumfálně vrací domů. Pinďa předvádí hokejkou, jak dával góly, podaří se mu ale trefit Fifinčin vítězný dort. Celou spoušť fotí novinář pro zítřejší noviny.
021 Mezi dravou zvěří
Mezi dravou zvěří (Čtyřlístek 21, 1972)
napsal Miloš Štípl, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Čtyřlístek jde do zoo, mají ale zavřeno. Myšpulínův kamarád co v zoo pracuje vysvětlí, že někdo pustil z klece všechna zvířata. Čtyřlístek nabídne svou pomoc, hlavně Pinďa, ten to prý se zvířaty umí. Pinďa si u stánku chce koupit zmrzlinu a vůbec si nevšimne, že zmrzlinu prodává opice. Opice uteče na strom a Bobík ji na banán naláká do klece. Fifi pak spatří lišku, která se vychytrale schová u klokanice v kapse. Lišku Čtyřlístek lapí, objeví se had, který se plazí za Fifinkou, která ale bězí tak chytře, že se had zauzluje. Bobík pak zkusí nalákat tučňáky na sušenky, ty je ale vůbec nezajímají. Pinďa, který to se zvířaty umí, naláká tučňáky na zmrzlinu. Slona dostane Bobík do ohrady leknutím, bouchne nafouknutým pytlíkem. Do ohrady se dostane i Pinďa, který se pokoušel slona dovnitř dotlačit. Slon vyhodí Pinďu z ohrady chobotem. Bobík pak vyloví tuleně z fontánky. Nějací kluci-uličníci volají o pomoc, sedí na stromě a dole se je pokouší srazit divočák. Fifi naláká divočáka do chlívku a uličníci za trest, za to že z dlouhé chvíle vypustili zvířata z klecí, musí pomoct s úklidem v zoo.
022 Poklad starého opata
Poklad starého opata (Čtyřlístek 22, 1972)
napsal Miloš Štípl, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 90 %
Fifi ztratí při výletě na poli u zříceniny kláštera prstýnek. Myšpulín ho najde pomocí vynálezu, co zazvoní, když cítí něco kovového. Zdáli je sledují dva kluci. Bobík čte v noci u ohně knihu o tom, že v klášteře byl kdysi ukryt poklad starého opata. Čtyřlístek se rozhodne zítra poklad hledat. Dva kluci vymýšlejí plán, jak jim poklad ukradnoum a jak budou slavní. Příští den začíná Čtyřlístek hledat. Nálezy nejsou velké - tříkoruna a rozhodně ne středověky hrnec. Pinďa aspoň najde s vynálezem svůj ztracený nůž. Když vykříkne mám ho, uličníci si myslí, že už Čtyřlístek našel poklad a přepadnou ho se stříkací pistolí (což Čtyřlístek neví). Náhle přijde ale na zříceninu průvodce se skupinou, uličníci se leknou a utíkají. Myšpulín je schladí vodou ze stříkají pistole, která uličníkovi upadla. Uličníci se přiznají, že chtěli, aby o nich psaly noviny. Bobík si vzpomene na neúspěšné hledání pokladu a kopne do stěny zříceniny, ta spadne a objeví se truhlice. Tak teď budou v novinách všichni.
023 Muž přes palubu
Muž přes palubu (Čtyřlístek 23, 1972)
napsala Ljuba Štíplová, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 70 %
Čtyřlístek je u moře, ale otravuje ho spousta fanoušků, tak se převleče do přestrojení. U pláže je hlava na hlavě, tak se jdou všichni podívat na pobřeží. Bobíka a Fifinku tam ale klovne krab. Na obědě nabízí číšník Čtyřlístku kraby, naštvaný Bobík chce radši vajíčka natvrdo. Pak si Čtyřlístek vypůjčí lodičku a na vodě spatří čoudící bójku. U bójky ve vodě kouří dýmku Holmepes a vysvětlí, že na blízkém ostrově jsou vykradači vraků potopených lodí, a když je chtěl Holmepes odhalit, vylákali ho na ryby a pak hodili přes palubu. Bobík na prkně přisurfuje k ostrovu a dvojice vykradačů ho zve v člunu na ryby, aby se neometal u ostrova. Zatímco člun se dvěma vykradači a Bobíkem odjíždí, k ostrovu připluje na loďce Čtyřlístek s Holmepsem a přepadnou třetího z party, který hlídá naloupené poklady. Zbylí lumpové se zatím zbaví Bobíka, ten má ale naštěstí nafukovací plavky a snadno se plaví zpět k ostrovu. Čtyřlístek přemůže i zbylé dva vykradače, kteří se vrátili, ukradne jejich motorový člun a nechává je na ostrově. Pošlou pro ně policejní člun.
024 Veselo je na pouti
Veselo je na pouti (Čtyřlístek 24, 1972)
napsal Petr Karmín, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 80 %
Čtyřlístek jde na pouť. Pinďa chce vystřelit Fifince růži, místo toho sestřelí majiteli střelnice klobouk z hlavy. Fifi jde s Pinďou na ruské kolo a Fifince spadne zmrzlina přímo na dole stojícího Bobíka. Čtyřlístek se jde podívat do stanu na představení kouzelníka Hugo-Fugo. Pinďa pustí zpod klobouku králíka a kouzelníkovi se potom kouzlo nevyvede. Kouzelník pak předvádí zmizení z bedny. Dobrovolně jde Bobík. Myšpulín to jde prověřit a zmizí taky. Kouzlo funguje na principu propadla a kluci se z něj vysvobodía odhalí kouzelníkovy trapné triky. Kouzelník odlétá na svém motorovém létajícím koberci, Pinďa sebere prodavači všechny balónky a chce ke kouzelníkovi doletět. Fifinka radši puškou ze střelnice Pinďu sestřelí. Děti jsou smutné, že došly balónky, tak se Čtyřlístek rozhodne uspořádat svoje vlastní a mnohem zábavnější představení. Na pouti je konečně opravdu veselo.
025 Za tygří kůží
Za tygří kůží (Čtyřlístek 25, 1972)
napsal Petr Karmín, nakreslil Jaroslav Němeček, 8 stran, 70 %
Fifinka si usmyslí, že by chtěla kožich. Kluci jí slíbí kožich z tygra a jedou autem do rezervace v Africe na lov. Při cestě rezervací narazí na lva, který sbírá odznaky, tak mu Myšpulín jeden věnuje. Pak se Čtyřlístek na silnici málem srazí se slonem. Slon jim nabídne, že se můžou svézt na jeho zádech, když však začne Bobík fotit, slon Bobíka shodí a zbylé sesadí, bez povolení se fotit nesmí. Zatím ukradly opice Čtyřlístku auto, ujely s ním k řece a tam ho na ostrůvku zanechají. Čtyřlístek nasedne, z ostrůvku se však vyklube hroch, který je ale povozí po řece. Pinďa chce z hladiny sebrat zelí africké, spadne do vody a žene se za ním krokodýl. Pinďa se ale stihne vrátit na hroší vor. Myšpulín i hrochovi věnuje odznak a Čtyřlístek odjíždí bez tygří kůže. Myšpulín Fifinku uklidňuje, že na půdě má tygří kožich po babičce. Fifinka si myslí, že jí kožich sluší a už vymýšlí, co by chtěla dál.
ročník 1971příběhy - seznamročník 1973
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Spooky, Beware!Spooky, Beware! Pětisté dobrodružstvíPětisté dobrodružství ZbožíZboží Příběhy 2003Příběhy 2003 Krátké filmyKrátké filmy
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru