Knihovnička Čtyřlístek » Krátké příběhy Čtyřlístku » Krátké příběhy z časopisu Bobík
další články z kategorie Krátké příběhy Čtyřlístku
Krátké příběhy z časopisu Bobík

Krátké příběhy z časopisu BobíkV letech 1996 až 2001 vydávalo nakladatelství Čtyřlístek časopis pro předškoláky Bobík. V prvních číslech byl hlavním hrdinou (jak název časopisu napovídá) pouze Bobík, postupem času ale začaly přibývat obrázky a omalovánky se všemi členy Čtyřlístku, až nakonec od čísla 9/1998 obsadily poslední 1 až 2 strany krátké příběhy Čtyřlístku. Dohromady se jedná o 3 jednostránkové a 21 dvoustránkových příběhů, pak přestal časopis náhle vycházet. Je možné, že bylo připraveno ještě několik dalších krátkých příběhů Čtyřlístku do nadcházejících čísel, které už nebyly nikdy uveřejněny.
Autor není uveden, ani výpravná kniha Čtyřlístek: První půlstoletí v Třeskoprskách (2019) ho nezmiňuje, patrně je jím sám Jaroslav Němeček.

Čtěte také:
Bobík (časopis)


píše Jaroslav Němeček
kreslí Jaroslav Němeček

počet dílů: 24
počet stran celkem: 45
v Bobících: 9/98 - 2/2001 (1998-2001)

1. Ranní ptáče dál doskáče...
Bobík 9/98 (Bobík 9/1998)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Sice je sobota, Bobík ale přesto brzy vstává a nabádá kamarády, aby si šli taky zacvičit. Když se Čtyřlístek konečně probudí a shání ho ke snídani, Bobík je z rocvičky tak unavený, že se svalí na postel a dospává.
2. Vánoce, Vánoce přicházejí...
Bobík 10/98 (Bobík 10/1998)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 1 strana
Čtyřlístek se před dětmi vychloubá, že bude mít ten největší stromek. Když jdou stromek zakoupit, jsou všechny velké už rozprodané. Myšpulín má ale nápad - udělají lidskou pyramidu a představují kmen pro jehličnaté větývky. Děti jsou nadšené, opravdu je to největší strom.
3. Jak na Nový rok, tak po celý rok...
Bobík 1/1999 (Bobík 1/1999)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Fifinka se kamarádů ptá, jaká si dali novoroční předsevzetí. Bobík chce hubnout, Pinďa se přestane bát, Myšpulín neudělá už žádný výbuch a Fifinka nic nepřipálí. Shodou okolností se jim všem podaří předsvezetí porušit hned první den. Snad to vyjde příští rok.
4. Únor bílý, Bobík sílí...
Bobík 2/1999 (Bobík 2/1999)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Bobík tak ztloustnul, že neprojde dveřmi. Fifinka mu nařídí poloviční porce, jenže to mu nestačí a oknem vyleze na zahradu. Ve skleníku ale nenajde nic na zub, tak začne okopávat záhonky, zavlažovat a zasévat zeleninu. Díky dřině ubere na váze a zase projde dveřmi.
5. Březen, za kamna vlezem...
Bobík 3/1999 (Bobík 3/1999)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Myšpulín, Fifinka a Pinďa se radují, že už přišlo jaro a naplánovali výlet. Bobík chce zůstat doma. Výletníkům začne uprostřed tůry sněžit a těžko hledají cestu domů. Tam najdou Bobíka za kamny jak si čte kalendář - březen, za kamna vlezem.
6. Jaro je tady...
Bobík 4/1999 (Bobík 4/1999)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Fifinka obdivuje sousedovu zahrádku plnou květin. Stačí prý jen dobrou prsť, sadbu, vodu a teplo. Fifi nakoupí sazenice a kamarádi se postarají o ostatní. Když klesne teplota půdy, neváhá Čtyřlístek vysedávat na záhoncích jako slepice na vejcích. Odměnou je záhon plný nádherných květin.
7. Jaro je tady...
Bobík 5/1999 (Bobík 5/1999)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Přichází květen a Fifi zrovna dočetla Máj. Mezi mužskými ze Čtyřlístku se žádný básník nenajde, tak jde Fifi čerpat poezii do přírody. Vypluje si za měsíčku na loďce doprostřed jezera, nešťastně ale zůstane trčet na bidle, kterým pádlovala. Volá o pomoc kamarády "Pinďo, Myšpulíne, Bobíku". S kluky to ani nehne a mávnou rukou nad Fifinčinými kaskadérskými kousky.
8. Prázdniny za dveřmi...
Bobík 6/1999 (Bobík 6/1999)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek plánuje dovolenou. Bobík by jel k moři, jenže tam můžou být žraloci. Myšpulín navrhne let ultralehkým letadlem do dalekých krajin, jenže taky by mohli ztroskotat na neznámém ostrově. Pinďa by chtěl vylézt na Everest, jenže je to výška a mohli by spadnout. Fifinčiným plánem je poznávání krás vlasti a to budou jistě ty nejhezčí prázdniny.
9. Na chatě...
Bobík 7/1999 (Bobík 7/1999)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek se vypraví na svou chatu. Sousedi je varují, že v okolí řádi vykradači chalup. Čtyřlístek zjistí, že tráva okolo jeho chalupy už je obrovská. Zatímco kamarádi vymýšlejí důmyslné pasti, vystříhá Fifinka z trávy bludiště, ve kterém se zloděj v noci ztratí.
10. Žába na prameni...
Bobík 8/1999 (Bobík 8/1999)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek připravil u silnice plůtek pro žáby, aby nepřeskakovaly přes vozovku, ale pod můstkem. Pak se vydávají na hrad. Průvodkyně jim ukazuje studnu, která ale vyschla. Bobík se spustí dolů, aby se podíval, jestli nemají žábu na prameni. A doopravdy, žába tam je. Bobík ji vytáhne a studna se opět naplní vodou. Žába se asi mstila za to, co lidé v autech provedli jejím družkám. Čtyřlístek ji vypustí u plůtku, který předtím vyrobil.
11. Sypejte ptáčkům...
Bobík 9/1999 (Bobík 9/1999)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Venku mrzne a před dveřmi se objeví zmrzlá a zubožená vrána. Čtyřlístku je jí líto a vezme si ji dovnitř. Tam ale vrána ožije, do všeho klove a vše sní. Čtyřlístek jí polapí do klece a pak pro ni a další ptáčky vyrobí venku krmítko.
12. Vůně Vánoc...
Bobík 10/1999 (Bobík 10/1999)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Bobík má hlídat cukroví ve spíži, místo toho všechno sní. Fifinka je rozzlobená a pošle Bobíka na nákup. U štedrovečerní večeře dostane Bobík jen dietní suchar, už se přece přejedl cukrovím. O vánoční dárek ale nepřijde - dotane knihu o tom, jak střídmě jíst.
13. Na tenkém ledě...
Bobík 1/2000 (Bobík 1/2000)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Konečně zamrzl rybník a Čtyřlístek okamžitě svolává Slavoj Horní Dolní na hokejové utkání. Fifinka by radši ještě počkala až rybník zarzne pořádně, ale nakonec hokejovému zápasu soudcuje. Při hře se pod Bobíkem prolomí led. Kamarádi ho vytáhnou a Fifinka upozorňuje, že příště počkají, až bude mrznout minimálně týden.
14. Únor bílý, kytky sílí
Bobík 2/2000 (Bobík 2/2000)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Pomalu se blíží jaro a Čtyřlístek začíná pracovat na zahradě a sít květiny. Předpověď hlásí, že má v noci zase mrznout. Čtyřlístek neváhá a přikryje záhonky peřinami. Ráno kytičky vyrostou a Fifi má radost.
15. Hubni bezpečně
Bobík 3/2000 (Bobík 3/2000)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Všichni přes zimu trochu přibrali, tak Fifinka přihlásí Čtyřlístek na tenisovou čtyřhru, aby kila shodili. Při hře se Bobík spíš zraní a už nechce hrát. Napadne ho stáhnout si břicho ručníkem. Kamarádi obdivují, že Bobík skutečně zhubl, jenže ručník mu zabraňuje v dýchání. Čtyřlístek radši zkusí hubnout zdravou stravou.
16. Velikonoce s vodníkem
Bobík 4/2000 (Bobík 4/2000)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Blíží se Velikonoce a Čtyřlístek si jde nařezat proutky na pomlázku k vrbě u rybníka. Tam je ale odchytí vodník, stáhne pod vodu a poručí, aby mu doma uklidili. Čtyřlístek nejen uklidí, ale ještě vyzdobí domácnost na Velikonoce. Fifi dokonce použije svou žlutou mašli na vyzdobení proutí. Vodník je nadšen a Čtyřlístek pustí, Fifince dá výměnou červenou mašli, která jí sluší.
17. Vítání jara
Bobík 5/2000 (Bobík 5/2000)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Děti vyzvou Čtyřlístek k soutěži o nejstrašidelnější čarodějnici a nejvyšší májku. Při soutěži čarodějnic je to nerozhodně, rozhodnou májky. Čtyřlístek postaví tu svou vedle májky dětí a vidí, že jsou stejně velké. Myšpulín to nedopustí a v noci použije na májku urychlovač růstu. Ráno ale zjistí, že se spletl a nechal vyrůst májku dětí. Čtyřlístek prohrává.
18. První pomoc...
Bobík 6/2000 (Bobík 6/2000)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
V domku Čtyřlístku neteče voda, rozbilo se čerpadlo. Opraváři mají zrovna dovolenou, Myšpulín proto dojde pro specialistu - vodníka. Vodník čerpadlo začaruje a voda opět teče. Není nad specilisty.
19. Nejlepší prázdniny...
Bobík 7/2000 (Bobík 7/2000)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Pinďa jde do školy a povídá si s dětmi, jak strávili prázdniny. Jeden kluk byl na Sněžce, druhý zase na sopce... Pinďa vypráví, jak si Čtyřlístek vyjel na moře, jenže ztroskotal. Aby se dostali na pevninu, musel Bobík ochočit žraloka. Děti žasnou. Fifinka dodává, že po takovém dobrodružství byli rádi, že mohli strávit zbytek prázdnin vysazováním stromků.
20. Velká pardubická...
Bobík 8/2000 (Bobík 8/2000)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Bobík chce vyhrát Velkou pardubickou a začne trénovat na houpacím koníkovi. Na opravdovém koni mu to ale vůbec nejde. Do závodu nakonec nastoupí Fifinka, koně představují namaskovaní Pinďa s Bobíkem. U Taxisova příkopu se ale kůň přetrhne vejpůl a vše je prozrazeno. Fifinka přesto získává cenu odvahy a přední část koně mrkev.
21. Svatý Martin přijede na bílém koni...
Bobík 9/2000 (Bobík 9/2000)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek si připraví lyže a vyrazí před domek, i když není po sněhu ani památky. Je přece svatého Martina a s ním přichází sníh. Lidi se jim vysmívají, ale večer opravdu začne snězit a ráno už si může Čtyřlístek užívat zimních radovánek.
22. Vánoce přicházejí
Bobík 10/2000 (Bobík 10/2000)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek připravuje stromeček na Vánoce. Všechno vymyslel Myšpulín - zasel semínko, které zalívá speciální výživou. Do Vánoc vyroste obrovský strom, u kterého oslaví Čtyřlístek Štědrý den s kamarády zvířátky.
23. Čerstvý vzduch
Bobík 1/2001 (Bobík 1/2001)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Čtyřlístek je otráven smogem ve městě a vyjíždí na hory. Bohužel to napadlo spousta lidí a cesta je ucpaná kolonou. Myšpulín jede objízdnou trasou, až nakonec zabloudí zpátky do Třeskoprsk. Nikomu to ale nevadí, doma je krásně.
24. Muž v ledu
Bobík 2/2001 (Bobík 2/2001)
napsal a nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Venku je obrovský mráz a Čtyřlístek bruslí na rybníku, když si všimnou vodníka zamrzlého v ledu. Opatrně ho rozmrazí. Vodník prozradí, že zaháněl rybičky do větší hloubky, aby nezmrzly. Navíc rybičky nemůžou pod vodou dýchat. Čtyřlístek slíbí, že proseká do ledu díru a každý den ji bude obnovovat.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Hana LamkováHana Lamková Periodicita, rozměry, cenaPeriodicita, rozměry, cena 3x Čtyřlístek3x Čtyřlístek Příběhy 1995Příběhy 1995 Reedice čísla 7Reedice čísla 7
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru