další články z kategorie Krátké příběhy Čtyřlístku
Závod o život

Závod o životVe Čtyřlístcích 195 Stav beztíže a 196 Žralok na Šumavě (1992) vyšly 2 příběhy přes 2 stránky o bezpečnosti silničního provozu. U příběhů se měla doplňovat chybějící písmenka a za správnou odpověď se dalo vyhrát horské kolo. Dopravně-výchovné příběhy BESIPU nemají jména, proto jsou v přehledu pojmenována podle věty v první bublině. Autor příběhů není uveden.

1. "Uf! Uf!"
Stav beztíže (Čtyřlístek 195, 1992)
nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Bobík doma trénuje na cyklistický závod okolo Blaťáku. Další den vyráží po silnici na start, má ale velké zpoždění, pospíchá a nedodržuje předpisy. Nedá přednost v jízdě a srazí se s autem. Kamarádi připravují doma dort pro vítěze, Bobík ale přijede v sanitce. Měl štěstí - vyhrál život!
2. "Co se to děje?!"
Žralok na Šumavě (Čtyřlístek 196, 1992)
nakreslil Jaroslav Němeček, 2 strany
Lupič, který přepadl banku, utíká s lupem po silnici. Pinďa umí rychle běhat, tak se za lupičem vypraví. Lupič nedodržuje zásady bezpečné chůze, vběhne na dálnici a z mostu skočí na projíždějící náklaďák. Posměšně mává Pinďovi a nevídí, že auto právě vjíždí do nízkého tunelu. Policista děkuje Pinďovi za dopadení lupiče. Lupič leží v nemocnici od hlavy k patě v sádře.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Kvído & FídoKvído & Fído Testy - odkazyTesty - odkazy BajoBajo Příběhy 2007Příběhy 2007 Reedice čísla 7Reedice čísla 7
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru