wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2017

Knihovnička Čtyřlístek » Analýzy a hodnocení » Němečkův komiksový vesmír
Němečkův komiksový vesmír

Němečkův komiksový vesmír V americkém komiksu je běžné, že komiksové nakladatelství vydává spoustu různých komiksových řad - seriálů, které spolu ale těsně souvisejí. Každý seriál funguje naprosto sám o sobě, ale čas od času do něj zavítá postava z jiného seriálu a prožijí společné dobrodružství (takovým případům se říká crossover). Protože se postavy mohou potkávat, říká se o nich, že se odehrávají ve stejném světě - sdíleném fikčním vesmíru. I když někdy je k takovému označení zapotřebí, aby seriály mimo svých vlastních příběhů mely ještě sdílený dlouhodobý příběh. Tyto komiksové vesmíry se často označují podle jména nakladatelství.
Jaroslav Němeček už nakreslil mnoho komiksových seriálů. Je možné, že se odehrávají ve stejném fikčním světě? Rozhodně takto nikdy nebyly navrženy. Ale mohla by být zábava hledat různá nečekaná spojení mezi Němečkovými seriály, propojit je mezi sebou a vytvořit Němečkův komiksový vesmír.


Čtěte také:
Seriály Jaroslava Němečka


Které seriály se pokusit do Němečkova komiksového vesmíru zahrnout? Vynecháme všechny reklamní seriály - David a Fík, Lapka a Ťapka Malabar, Myška Krupička, Čoky a Teddy. Seriál Kramula a Svetřík ponecháme i přesto, že několikrát posloužil jako reklama. Také vynecháme komentované seriály z časopisu Ogoněk, protože se většinou jedná o adaptace dětských knih. Také vynecháme seriály z časopisu R+R - An Unexpected Adventure a Spooky, Beware!. Ale zařadíme omalovánky, pokud jich vyšlo více se stejnými hrdiny.


Čtyřlístek a Rexík

Spojitostmi mezi těmito dvěma seriály se zabývá speciální článek Čtyřlístek versus Rexík.POKRAČOVÁNÍ PŘÍSŤE
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Radim Krajčovič
Radim Krajčovič
Čtyřlístek stále nosí štěstí
Čtyřlístek stále nosí štěstí
Edice 4
Edice 4
Komiks v Právu
Komiks v Právu
Různá vydání knih
Různá vydání knih
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz