wz


logo

© Pavel Chrz 2001 - 2020

Knihovnička Čtyřlístek » Detaily ve Čtyřlístku » Čtyřlístek versus Rexík
Čtyřlístek versus Rexík

Čtyřlístek versus Rexík Seriály Čtyřlístek a Rexík vycházely pospolu v časopise 16 let (1994-2009), přesto se ve společném příběhu střetli pouze jednou jedinkrát - v čísle 400 z roku 2005. Na různých obrázcích ale byli společně vidět vícekrát. V tomto článku se pokusíme najít všechny společné obrázky Čtyřlístku s Rexíkem, a zároveň porovnat seriály Čtyřlístku a Rexíka a hledat jejich společné znaky.
Pro větší obrázky stačí kliknout na zmenšený obrázek.


Čtěte také:
Rexík (seriál ve Čtyřlístku)
Rexík: reedice
Rexík a Čtyřlístek
Němečkův komiksový vesmír


Čtyřlístek a Rexík Pravěké dobrodružství (in sp/1992)
V tomto příběhu se Čtyřlístek s Rexíkem ve skutečnosti nepotká, seznámí se ale s jeho vzdálenými příbuznými a zjistí, že v pravěku existovala éra, kdy byli dinosauři, brontosauři a jiní živočichové inteligentní a rozvinutou společností. Znali všechny moderní vymoženosti známé až v naší době. Příběh napsal Karel Ladislav, pozdější scénárista Rexíka, inteligentního tyranosaura z pravěku.

Čtyřlístek a Rexík Zábavní park (in 229, 1995)
Čtyřlístek se rozhodne postavit zábavní park. V něm budou vystupovat robotické podobizny Čtyřlístku, Rexíka, Karlíka a Lojzíka. V příběhu ukradnou lumpové roboty rexíkovců a skutečného Pindi, který zrovna zaskakuje za poruchového robota.

Čtyřlístek a Rexík Kalendář 1996 (1995)
Společný tábor pod strašidelným hradem pořádá Čtyřlístek s Rexíkem, Karlíkem a Lojzíkem na plakátu / nástěnném kalendáři na rok 1996, který dostali pouze členové Klubu Čtyřlístek.

Čtyřlístek a Rexík Čtyřlístek a Rexík (multimediální CD, 1997)
V letech 1997-1998 vyšly celkem 3 multimediální CD, na kterých jsou naskenované 3 příběhy Čtyřlístku a 3 příběhy Rexíka, namluveny do češtiny, angličtiny a němčiny. Pouze na prvním z nich vystupuje Čtyřlístek s rexíkovci na společném obrázku na bookletu a v intru.

Čtyřlístek a Rexík Čtyřlístek a Rexík (multimediální CD, 1997)
První multimediální CD jako jediné z tří vydaných obsahuje také společný obrázek - menu. Jedná se o mírně pozměněný obrázek z bookletu cédéčka.

Čtyřlístek a Rexík Vánoční štítky (1997)
Na vánočních dárkových štítcích pouze pro členy Klubu Čtyřlístek je i Rexík.

Čtyřlístek a Rexík Adventní kalendář 1998 (1998)
Rexíkem společně se Čtyřlístkem zpívá pod vánočním stromečkem na neprodejném adventním kalendáři pouze pro členy Klubu Čtyřlístek. (Lepší obrázek není k dispozici.)

Čtyřlístek a Rexík Cirkus Čtyřlístek (omalovánky 8, 1999)
Krásné prázdniny (omalovánky 9, 1999)
Omalovat jste si mohli nejen Čtyřlístek, ale i Rexíka, Lojzíka a Karlíka.

Čtyřlístek a Rexík Rok se Čtyřlístkem (in Sp8/2000)
Vánoce přijdou ke Čtyřlístku oslavit i Karlík s Lojzíkem. Jejich jméno ale v minipříběhu nepadne, ani se s nikým nebaví. Rexíka asi nechali doma.

Čtyřlístek a Rexík Puzzle (2001)
Jedno ze čtyřech 60dílkových puzzle vydaných v roce 2001 obsahuje společný obrázek třeskoprské čtyřky a Rexíkovy trojky. Až na detaily se jedná o stejný obrázek, který známe z intra k multimediálnímu CD Čtyřlístek a Rexík.

Čtyřlístek a Rexík Narozeniny (in 321, 2001)
V příběhu z čísla Let orla (321, 2001) neumí Rexík pilotovat předpotopní stroj času, a letí tak nešikovně, že srazí komín u domečku Čtyřlístku, což se Myšpulínovi nelíbí. Třeskoprsky asi nebudou tak daleko od bezejmenného města, ve kterém bydlí Rexík.

Čtyřlístek a Rexík Let orla (321, 2001)
Na předposlední stránce stejného čísla najdeme obrázek (hádanku) související s příběhem Rexíka Narozeniny. Rexík se vzáší nad domečkem Čtyřlístku v Třeskoprskách, v dálce vidíme Bezzub.

Čtyřlístek a Rexík Prázdninová hádanka (in 373, 2004)
Uprostřed 373. čísla vyšla stránka s obrázkovou hádankou. Kromě Čtyřlístku se v ní mihne i Rexík.

Čtyřlístek a Rexík Souhvězdí Čtyřlístek (400, 2005)
Jubilejní číslo Čtyřlístku a unikátní jev - postava z jiného seriálu na společném obrázku s Pinďou, Fifinkou, Myšpulínem a Bobíkem na titulní stránce.

Čtyřlístek a Rexík Rexík a Čtyřlístek (in 400, 2005)
Číslo obsahuje prodloužený díl Čtyřlístku a 14stránkový speciální díl Rexíka Rexík a Čtyřlístek. Rexíkovo město ohrožuje Čtyřlístku velmi dobře známý Zádrhel. Čtyřlístek přilétá na létajícím kole na pomoc.

Čtyřlístek a Rexík Rexík a Čtyřlístek (in 400, 2005)
Poprvé a také naposled prožívají Pinďa, Bobík, Fifinka, Myšpulín, Rexík, Karlík, Lojzík a Artur společný příběh, což neopomenou zmínit. Po poražení Zádrhela se zase rozcházejí, další dobrodružství opět odděleně ve vlastních seriálech.

Čtyřlístek a Rexík PF 2007 (2006)
Popřání do nového roku 2007 přivádí opět Rexíka na obrázek ke Čtyřlístku. Kartu obdrželi pouze předplatitelé.

Čtyřlístek a Rexík Vzpoura v domácnosti (in 445, 2008)
V příběhu Menhir si čte Rexík Třeskoprské rozhledy. Rexík ale v Třeskoprskách nebydlí, ale asi to vážně nebude tak daleko.

Porovnání seriálů

Rexík - logo seriálu Jak moc se liší a shodují seriály Rexík a Čtyřlístek? Scénáristou Rexíkových dobrodružství byl Karel Ladislav, který napsal také třicítku příběhů pro Čtyřlístek. Podle redakce byl seriál Rexíka a jeho témata určen starším dětem, zatímco příběhy Čtyřlístku se staly pohádkovějšími. Rexíkova parta se skládala z tyranosaura Rexíka z druhohor, lišáka Lojzíka, kohouta Karlíka a později se ještě hodně často objevoval lišák Artur a jeho vynálezy. Velká část scénářů by byla stejně dobře použitelná pro Čtyřlístek - místo Rexíka by byl typově Bobík, místo vynálezce Artura vynálezce Myšpulín a Karlík s Lojzíkem by nahradili Pinďu a Fifinku. Rexíkova parta bydlí v podobném městečku jako jsou Třeskoprsky, ale obývají jej pouze zvířecí postavy (narozdíl od Čtyřlístku, kde jsou většinou vedlejšími postavami lidé). Trojice (a někdy čtveřice) přátel zažívá podobná dobrodružství jako Čtyřlístek - odhalování zlodějů a podvodníků, výlety do přírody, cesty časem a vesmírem a příhody s všelijakými vynálezy.
Další výzkum v porovnávání příběhů, témat a motivů Čtyřlístku s Rexíkem zůstává otevřený...Další crossovery

Potkávání hrdinů z různých seriálů nekončí u Rexíka. Vodník z Blaťáku vystupuje v 350. čísle v příběhu seriálu Sedmikráskov (možná je to jen náhoda). Odkazy na Čtyřlístek i jiné seriály z časopisu najdeme například v seriálu Tritonky. A celá dobrodružství zažijí hrdinové z Třeskoprsk v osmi různých seriálech ve slavnostním čísle Slavíme narozeniny.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
Seriálové dvojice
Seriálové dvojice
Třeskoprští starostové
Třeskoprští starostové
Angličtina
Angličtina
Reedice - Vlasta
Reedice - Vlasta
Kalamity a katastrofy
Kalamity a katastrofy
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz