Knihovnička Čtyřlístek » Seriály v éteru » Na hradě Kulíkově: animované seriály
další články z kategorie Seriály v éteru
Na hradě Kulíkově: animované seriály

Na hradě Kulíkově: animované seriály Oblíbený 13dílný večerníček O zvířátkách pana Krbce s postavami známými z čtyřlístkovského seriálu Na hradě Kulíkově byl natočen v letech 1977 až 1979 a poprvé ovysílán na přelomu let 1980 a 1981.
Po dlouhých 30 letech se v roce 2010 dočkal seriál nových dílů ve volném pokračování Strašidla na Kulíkově. Vzniklo 13 nových příběhů o kastelánovi hradu Kulíkova panu Krbcovi, hradním panu Ruprechtovi, sově Kukule, kavce Kocandě a kocourovi Kokešovi.
Oba animované seriály napsali Stanislav Havelka a Petr Chvojka, autoři seriálu Na hradě Kulíkově ze Čtyřlístku (17 dílů, vycházel v letech 1983 až 1987, tzn. až po odvysílání 1. večerníčku), Polda a Olda a dalších. Napsali také scénáře k mnoha příběhům Čtyřlístku a také jiný populární večerníček Jája a Pája.
Výtvarník, scénaristi, autor hudby i vypravěč zůstali stejní v obou sériích.
Oba večerníčky jsou zpracovány knižně, oba už vyšly na DVD.

Čtěte také:
Na hradě Kulíkově (seriál ve Čtyřlístku)
Na hradě Kulíkově: leporelo a knihy
Na hradě Kulíkově: divadelní hry
Na hradě Kulíkově: adaptace
Večerníčkové seriály ze Čtyřlístku


večerníčky | DVD


Večerníčky

O zvířátkách pana Krbce O zvířátkách pana Krbce

počet dílů: 13x 8 minut
natočeno: 1977 (1-2), 1978 (3-8), 1979 (9-13)
premiéra: 1980 (1-5), 1981 (6-13)
námět a scénář: Stanislav Havelka, Petr Chvojka
vytvarník: Vladimír Renčín
mluví: Josef Abrhám
hudba: Petr Skoumal
režie: Václav Bedřich

Odkazy:
Česko-Slovenská filmová databáze
Filmová databáze
Večerníček.com
Česká televize

1. Hrad Kulíkov
premiéra 27. prosince 1980
2. Kavka Kocanda
premiéra 28. prosince 1980
3. Počmáraný hrad
premiéra 29. prosince 1980
4. Loupež
premiéra 30. prosince 1980
5. Karneval
premiéra 31. prosince 1980
6. Povodeň
premiéra 1. ledna 1981
7. Teta Klotylda
premiéra 2. ledna 1981
8. Svatba na Kulíkově
premiéra 3. ledna 1981
9. Včelí pohroma
premiéra 4. ledna 1981
10. Návštěva
premiéra 5. ledna 1981
11. Kokeš v botách
premiéra 6. ledna 1981
12. Požár
premiéra 7. ledna 1981
13. Pan Krbec se vrací
premiéra 8. ledna 1981
Strašidla na Kulíkově Strašidla
na Kulíkově


počet dílů: 13x 8 minut
natočeno:
2008 (podle webu ČT),
2010 (podle titulků)
premiéra: 2010
námět a scénář:
Stanislav Havelka,
Petr Chvojka
vytvarník: Vladimír Renčín
mluví: Josef Abrhám
hudba: Petr Skoumal
režie: Jiří P. Miška

Odkazy:
Česko-Slovenská filmová databáze
Filmová databáze
Česká televize
Česká televize (tisková zpráva)

1. Bílá paní je první
premiéra 8. prosince 2010
Pan Krbec a jeho věrní přátelé, kavka Kocanda, moudrá sova Kukula i věčný vtipálek kocour Kokeš si užívají krásnou večerní atmosféru na hradě Kulíkov. Pohodu a klid naruší Bílá paní, která jako první přichází blahopřát duchu pana Ruprechta. Oslava jeho 300. narozenin se sice plánuje až za měsíc, ale přítomnost Bílé paní zamotá hlavou ducha Ruprechta tak, že se bláznivě zamiluje. Musí pomoci chytrá sova Kukula a ostatní zvířátka pana Krbce.
2. Přichází bezhlavý rytíř
premiéra 9. prosince 2010
Dalším gratulantem na Kulíkově je bezhlavý rytíř, ten se dostává kvůli Bílé paní do střetu s neposlušným a arogantním návštěvníkem hradu Milošem.
3. Noční návštěva
premiéra 10. prosince 2010
Na Kulíkov zavítal další gratulant, duch pana Olbrachta. Přišel blahopřát k narozeninám svého bratra Ruprechta, s nímž se celá staletí neviděli. Olbracht je potulný básník a pěvec, černá ovce rodiny Ruprechtů. Do jeho zpěvu se zamiluje potoční víla Viola, kterou vodní duch proměňuje v ošklivou žábu.
4. Ohnivý pes
premiéra 11. prosince 2010
Nový příchozí návštěvník je silný kuřák dýmky, kterou musí na přání pana Krbce odložit u brány hradu Kulíkov. V celém areálu hradu se z bezpečnostních důvodů nesmí kouřit a manipulovat s ohněm. Pánův mohutný pes Lord poruší nařízení a dýmku na Kulíkov tajně přinese, společně se svým pánem očekávají reakci duchů Ruprechta a Olbrachta.
5. Nepodařený únos
premiéra 12. prosince 2010
Na Kulíkov přijíždí další gratulant, hypnotizér a kouzelník Jeroným Jarolímek. Snaží se získat přízeň ducha Ruprechta a přemlouvá ho ke spolupráci v podobě cirkusové atrakce. Ruprecht se brání, proto je Jarolímkem pomocí hypnózy unesen z Kulíkova.
6. Plivníci
premiéra 13. prosince 2010
Kouzelní plivníci jsou dárkem od jeskyňky Terinky pro ducha pana Ruprechta. Mají přinést dostatek peněz na opravu chátrající střechy hradu Kulíkov. Z plivníků se ovšem vyklubají pěkné podšívky, kterým jde především o vlastní prospěch.
7. Návštěvníci z Transylvánie
premiéra 14. prosince 2010
Kulíkov se konečně dočkal, dnes se koná veliká oslava třístých narozenin ducha Ruprechta. Sova Kukula dala dohromady velký pěvecký smíšený sbor všech kulíkovských hostů, přítomná strašidla pod její taktovkou pečlivě nacvičují zpěv i velkolepé vystoupení, to vše má být originálním narozeninovým darem.
8. Dárek pro Bílou paní
premiéra 15. prosince 2010
Na Kulíkově je deštivá noc, Bílá paní je velmi melancholická a panu Ruprechtovi se nedaří její chmury rozehnat. Přichází další tajemný kulíkovský host v podobě ducha pana Hanuše a přináší pro Ruprechta darem vzácné hodiny.
9. Jeskyňka a pacholíček Kokeš
premiéra 16. prosince 2010
Víla Jeskyňka přináší na hrad netopýra Terinku, jeho zaměřovací schopnosti umožní vytvoření nejdokonalejšího plánu hradu Kulíkov. Jeskyňka se pěkně vybarvila, svázala pana Ruprechta a do hradního podzemí odnesla zařízení z celého hradu.
10. Kokeš hejtmánkem
premiéra 17. prosince 2010
Kocour Kokeš se touží stát velícím hejtmánkem císařského vojska, proto prochází perným výcvikem pana Ruprechta. Na Kulíkov přichází opravdový hejtman švédského pluku Johan von Marsch, jako vzácný host oslav narozenin ducha Ruprechta. Celá staletí se neviděli, leží mezi nimi stín ztráty pytlíku kuliček, o který hráli před bitvou u Hohen Hohenu.
11. Kastelán musí mít přehled
premiéra 18. prosince 2010
Na hradě Kulíkov se objevuje další host oslav narozenin pana Ruprechta, je jím duch Šulfík. Kastelán Krbec se snaží nového hosta ubytovat ve věžních komnatách, ale všude je již plno.
12. Tři sudičky
premiéra 19. prosince 2010
Moudrá sova Kukula zjišťuje v kulíkovském hradním archivu, jak velkou úlohu sehrály sudičky v životě pana Ruprechta. Problém je s třetí sudičkou, která se před staletími cestou na Kulíkov tak zapovídala, že nedošla na hrad včas a zkomplikovala na celá staletí život pana Ruprechta.
13. Velká sláva nakonec
premiéra 20. prosince 2010
DVD

O zvířátkách pana Krbce O zvířátkách pana Krbce (2010)
vydala Česká televize
DVD, obsahuje seriál O zvířátkách pana Krbce
Panu Krbcovi se splní dávný sen, stane se kastelánem na hradě Kulíkov. Přestěhuje se tam i se svým kocourem Kokešem a spolu vysvobodí další kamarádku sovu Kukulu. Ta ví, že na hradě straší. Objevuje se tam skučící duch hradního pána, vévody Ruprechta, který je nakonec dobrým kastelánovým pomocníkem. Na Kulíkově se pořádá karneval, hrad stihne potopa a ještě něco horšího, teta Klotylda s kozou Tyldou. A duch Ruprecht má zas o práci postaráno.
Třináctidílný večerníček na dvojdiskovém DVD vydání.
Strašidla na Kulíkově Strašidla na Kulíkově (2012)
vydala Česká televize
DVD, obsahuje seriál Strašidla na Kulíkově
Kavka Kocanda, moudrá sova Kukula, věčný vtipálek kocour Kokeš a duch Ruprecht - nejvěrnější kamarádi kastelána pana Krbce, pomáhají na hradě Kulíkov pokaždé, když se tam objeví nové strašidlo. A že jich je! Bílá paní, bezhlavý rytíř, jeskyňka, nebo zlobiví plivníci.
Čtěte také (5 náhodně vybraných článků)
SedmikráskovSedmikráskov VelikonoceVelikonoce HaméHamé Příběhy 1995Příběhy 1995 NezdaryNezdary
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz
Toto nejsou oficiální stránky časopisu Čtyřlístek, ty najdete na adrese www.ctyrlistek.cz

nahoru